ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Straight thinking...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Cloud
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 19:24

JudasIscariot έγραψε:
έτσι πάντως επειδή ο shakespear έχει πολύ πλάκα με αυτό που έκανε:

ιδού!!!!

Αυτο το ζευγαρακι κατω δεξια παθητικοι ειναι ??

TrustNoOne έγραψε:
Βασικά δίνετε άλλη έννοια στη "θηλυκή" πλευρά και τη συγχέετε με εκφάνσεις της ζωής γενικότερα και όχι συγκεκριμένα με τη σεξουαλική.

Όταν λέω θηλυκή πλευρά εννοώ την τάση του άντρα να παρουσιάζει χαρακτηριστικό του γυναικείου πληθυσμού στο σεξ = να έλκεται σεξουαλικά από άντρες και να παρουσιάζει τη σεξουαλική συμπεριφορά της γυναίκας στο κρεβάτι ( παθητικός ρόλος ->αρκετά ανεπτυγμένη θηλυκή πλευρά ).Όσο αφορά τώρα τους 100% ενεργητικούς,η σεξουαλική τους συμπεριφορά εμπεριέχει αρκετά στοιχεία της αντρικής σεξουαλικής συμπεριφοράς δεν παύει όμως να εμπεριέχει περισσότερα στοιχεία της θηλυκής πλευράς σε σύγκριση με τη σεξουαλική συμπεριφορά ενός str8 καθώς και πάλι ο 100% ενεργητικός gay ερεθίζεται μέσω της επαφής του με άντρες ( διακατέχεται δλδ από το βασικό στοιχείο της γυναικείας σεξουαλικής συμπεριφοράς).

Τώρα αν αρχίσετε να αμφισβητείτε ότι βασικά στοιχεία της γυναικείας σεξουαλικής συμπεριφοράς είναι η έλξη προς τους άντρες και ο παθητικός ρόλος στο σεξ ( = να τον δέχεται ) τότε τι να πω...

Αν πάλι σας φαίνεται παράλογος ο συσχετισμός της θηλυκής πλευράς του άντρα με την εφαρμογή από μέρους του γυναικείας σεξουαλικής συμπεριφοράς τότε διαφέρουμε σε βασικά πράγματα Λογικής οπότε δεν μπορούμε να βρούμε έναν κοινό τόπο για να συμφωνήσουμε σε κάποια πράγματα επί του θέματος.

Εγω νομιζω οτι το να προσπαθουμε να δινουμε επιχειρηματα για να αποριψουμε την αποψη του trust δεν θα βγαλει και πουθενα νομιζω. Εχει την αποψη του και οι υπολοιποι την δικη μας. Δεν ειναι απαραιτητα καποια σωστη η λαθος γιατι πολυ απλα βλεπουμε τα πραγματα απο 2 διαφορετικες πλευρες.

Ο trust αν καταλαβα μεταξυ ενος 100% τοπ γκει και ενος στρειτ θα ευχαριστιοταν να κανει (παθητικο) σεξ με τον στρειτ γιατι πολυ απλα καποιος που παει μονο με γυναικες ειναι πιο αρσενικος στα ματια του απο εναν που παει με ανδρες. Ανεξαρτητα ανα υτο ισχυει η οχι με αυτο φτιαχνεται ο trust και ετσι λειτουργει εγκεφαλικα.

Τωρα αν θελετε την δικια μου αποψη, αυτη ειναι διαφορετικη απο του trust. Ναι θεωρω εναν γκει που κανει παθητικο σεξ σαν καπιον που πλησιαζει την γυναικεια σεξουαλικη συμπεριφορα. Ειναι αυτος που 'λαμβανει' οπως και η γυναικα και γενικα εχει εναν ρολο submissive και φτιαχνεται απο αυτο οπως και η γυναικα (αυτο μηντο αρνηθειται- ολοι οι παθητικοι ετσι νιωθουν). Ολα αυτα φυσικα ΜΟΝΟ στο κρεβατι γιατι στην εξω ζωη ο παθητικος μπορει να μην εχει ιχνος θηλυκοτητας. Απο την αλλη ομως καποιος που ειναι 100% ενεργητικος στα ματια μου εχει τον ρολο που εχει ο οποιδηποτε στρειτ σε μια ετεροφυλοφυλη σχεση. Καμια θυληκη σεξουαλικη συμπεριφορα, πολλες φορες ουτε καν θυληπρεπεια. Τα κανει ολα οπως ενας στρειτ απλα αντι να εχει απο κατω του μια γυναικα εχει εναν ανδρα γιατι πολυ απλα τον φτιαχνει το ανδρικο σωμα. Με λιγα λογια το οτι παει καποιος ανδρας με γυναικες δεν του προσθετει αρσενικοτητα για μενα. Αυτο που δινει αρσενικοτητα ειναι ο ρολος τους και η συμπεριφορα του στο κρεβατι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 20:13

"Ειναι αυτος που 'λαμβανει' οπως και η γυναικα και γενικα εχει εναν ρολο submissive και φτιαχνεται απο αυτο οπως και η γυναικα (αυτο μηντο αρνηθειται- ολοι οι παθητικοι ετσι νιωθουν). Ολα αυτα φυσικα ΜΟΝΟ στο κρεβατι γιατι στην εξω ζωη ο παθητικος μπορει να μην εχει ιχνος θηλυκοτητας." Συμφωνό και με τα δύο.

Αλλά πηγαίνα να πω τώρα γιατί νιώθει έτσι ο trust και γιατί νιώθουν διαφορετικά άλλοι! Δηλαδή το παίρνω σαν δεδομένο ότι κάποιοι θα βλέπουν τον γκέι και θα σκέφτονται, submission, άλλοι θα τον βλέπουν και θα λένε, ισάξιος, και άλλοι θα τον βλέπουν και θα τους πέφτουν τα σάλια... Οπότε γιατί, γιατί μας ενδιαφέρει τόσο η κυριαρχία στο σεξ? Γιατί μας ερεθίζει η κυριαρχία, και πως τα βλέπουν ας πούμε όλα αυτά κάποιοι που είναι μόνο τοπ?

Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 23:17

Παιδια εχουμε μπερδεψει τα πραγματα. Συμφωνω με cloud οτι στην τελικη ειναι θεμα προσδιορισμου του καθενος. Και εγω πιστευω οτι υπαρχουν πολυ περισσοτερες πιθανοτητες ενας στρεητ να ειναι 100% αρρενωπος οπως το εχουμε ορισει κοινωνικα και ανθρωπολογικα παρα ενας γκει ακομη κ αν ειναι τοπ. Ε πως να το κανουμε δηλαδη? Και ναι φυσιολογικο ειναι ενας αντρας π παει με γυναικα, κ ο αντρας να γαμαει, τουλαχιστον με βαση τα κριτηρια με τα οποια κρινω εγω το φυσιολογικο. Εμενα αυτο δεν με προβληματιζει καθολου. Ναι το να εισαι γκει ειναι μνια αποκλιση, ισως ειναι μερος της εξελιξγς δεν εξρω, αλλα προς το παρον αποτελει αποκλιση. Και ναι οι περισσοτεροι γκει που ξερω εγω εχουν πιο θυληκη συμπεριφορα ή οι συνηθειες τους ειναι ποιο θυληκες με βαση τα συντηρητικα(μεσο-ορικα(λολακου λεξη) ) κριτηρια για τη θυληκοτητα κ την ααρενωποτητα.

Δεν εχω δηλαδη το κομπλεξ ή την επιθυμια να πιστευω οτι ειμαστε ακιρβως ιδιοι γκει-στρεητ-λεσβιες κτλ για να πιστευω οτι ειμαστε ισοι ή δεν εξρω κ γω τι.Μπορουμε να διαφερουμε κ παλι να ειμαστε ισοι ξερετε.

Οσο για τα καρααποτυχημενο παραδειγμα με τις βουλες ειναι αποτυχημενο γιατι αποτελει υπεραπλουστευση της ανθρωπινης συμπεριφορας. Και παλι ομως ο Trust μια χαρα το ανελυσε και μεσα απο την αναλυση του βλεπουμε την γενικοτερη ανθρωπινη συμπεριφορα. Το μυαλο μας τεινει να θεωρει το περισσοτερο,την πλειοψηφια κανονα, και βαση με αυτη να βγαζει συμπερασματα κ για το υπολοιπο συνολο.

Με βαση την πλειοψηφια βγαζουμε συμπερασματα για ιδιοτητες πραγματων κτλ ακομη κ η επιστημη, η οποια ναι μεν λαμβανει υποψιν της σοβαρα τις αποκκλισεις αλλα εστιαζει αρχικα, στην συχνοτερη παρατηρηση.

Ποσο μαλλον ο ανθρωπος που δεν χρειαζεται να εχει την τυπικοτητα της επιστημης και τα συμπερασματα του ειναι αυθαιρετα.
Shakespeare εσυ απλα γυρισες την κουβεντα σε κριτικη στασεων απεναντι στην αρρενωποτητα και στη θυληκοτητα. Κρινεις πχ τον trust, οτι ειναι λαθος π σκεφτεται οπως σκεφτεται. Εδω ομως προσπαθουμε απλα να γραψουμε ΓΙΑΤΙ σκεφτομαστε οπως σκεφτομαστε οι περισσοτεροι γκει, και αυοτ γινεται για τον πιο πανω λογο, λογω της τασης του ανθρωπου να δεχεται ως κανονα το περισσοτερο. Τωρα αν αυτο ειναι σωστο ή λαθος, ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο....

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 23:49

"ακομη κ η επιστημη, η οποια ναι μεν λαμβανει υποψιν της σοβαρα τις αποκκλισεις αλλα εστιαζει αρχικα, στην συχνοτερη παρατηρηση."

Εγώ θα έλεγα ότι η επιστήμη εστιάζει στις αποκλίσεις πιο πολύ. Όταν κάτι πηγαίνει κόντρα στο συνηθισμένο είναι που μελετάται, νομίζω γενικά ότι οι έρευνες στον σεξουαλικό προσανατολισμό εστιάζουν συχνά στους γκέι και τις λεσβίες και γενικότερα όμως η επιστήμη κοιτά τα λάθη και τα αντίθετα (έτσι λειτουργεί).

"Ναι το να εισαι γκει ειναι μνια αποκλιση, ισως ειναι μερος της εξελιξγς δεν εξρω, αλλα προς το παρον αποτελει αποκλιση."

Ναι έχει εξελικτική βάση βασικά (έχουνε βρεθεί θετικά για την γονιμότητα αποτελεσματα σε γυναίκες που σχετίζονται με γκέι).

Πάντως αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αν και μια χαρά τα λες έλεμεντς, προσωπικά διαφωνώ ότι είναι απόκλιση. Πιστεύω ότι δεν είναι αλλά όπως έχουν στηρίξει οι μεγαλύτεροι διεθνείς αμερικάνικοι οργανισμοί (δεν θέλω να ακούγομαι κιτς, αλλά σόρρυ ρε έλεμεντς, έτσι παρουσιάζονται και δεν ξέρω πως να τους πω) λένε ότι είναι φυσιολογική διαφοροποίηση του προσανατολισμού, και για κανένα λόγο απόκλιση από το "κανονικό". Το ορίζουν ως φυσιολογικό διότι δεν πάει κόντρα στο φυσιολογικό. Το ίδιο συμβαίνει με το να έχεις κόκκινες τρίχες (περίπου 2% του πλυθησμού) αλλά όχι με το να είσαι παιδεραστής...Γενικά δεν πάει με τα ποσοστά η φυσιολογικότητα, αλλά με άλλα κριτήρια.

Καταλαβαίνω πάντως ότι προσπαθείς να ανεξαρτητοποιήσεις το αν αποδέχεσαι τον εαυτό σου με το αν θεωρείται από οποιονδήποτε φυσιολογικό, αλλά σκέψου ότι είναι, οπότε απλά ενίσχυσε αυτή σου την πεποίθηση (εφόσον είναι πεποίθηση σου ότι πρέπει να αποδεχόμαστε τον εαυτό μας ακόμα και αν οι άλλοι θεωρούν πως δεν πρέπει). Τώρα στο τόπικ είναι αυτό που λέει ο ελεμεντς...Προσωπική άποψη διότι άβυσσος η ψυχολογία σε αυτό το θέμα (όχι τόσο ότι δεν ξέρει κανείς, αλλά ότι υπάρχουν αρκετές απόψεις, πχ βλέπε μόνστερ)

Απλά θέλω να ενισχύσω την ιδέα της κανονικότητας. Ίσως σε άλλο ποστ...

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 00:02

JudasIscariot έγραψε:
"ακομη κ η επιστημη, η οποια ναι μεν λαμβανει υποψιν της σοβαρα τις αποκκλισεις αλλα εστιαζει αρχικα, στην συχνοτερη παρατηρηση."

Εγώ θα έλεγα ότι η επιστήμη εστιάζει στις αποκλίσεις πιο πολύ. Όταν κάτι πηγαίνει κόντρα στο συνηθισμένο είναι που μελετάται, νομίζω γενικά ότι οι έρευνες στον σεξουαλικό προσανατολισμό εστιάζουν συχνά στους γκέι και τις λεσβίες και γενικότερα όμως η επιστήμη κοιτά τα λάθη και τα αντίθετα (έτσι λειτουργεί).

Ma εστιαζει στις αποκλισεις διοτι εχει ενδαιφερον να δουν γιατι αποκλινουν απο το κανονικο που το δεχεται ως πλειοψηφια. Δν λεω κατι αντιθετο.Εχεις δει ποτε την επιστημη να λεει ωραια ας εξετασουμε τους στρεητ να δουμε γιατι ειναι στρεητ? Οχι εξεταζει αυτο π δεν παρατηρειται τοσο συχνα, ωστε να δει γιατι συμβαινει.....
Τωρα για τα αλλα περι διεθνεις οργανισμυος και αυτα, παρεθεσε μου πηγες, αλλιως τα ακουω βερεσε!

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 00:04

Συγγνωμη Ελεμεντς? Κρινω τον Trust και μαλιστα οτι ειναι λαθος? Σε παρακαλω να μου κανεις quote καποιο σημειο απο τα ποστ μου που να φαινεται κατι τετοιο. Το οτι υποστηριζω τη διαφορετικη μου αποψη με τα δικα μου επιχειρηματα και εμμενω σε αυτη ελπιζοντας σε μια υγειη συζητηση(ηλπιζα τουλαχιστον) και ανταλλαγη αποψεων σημαινει οτι αφοριζω τον αλλο?

Ισα ισα, ειπα "πιστευω οτι δεν ισχυει" , "κατα τη γνωμη μου δεν ειναι ετσι" κλπ κλπ, προσπαθωντας να χωνω τις λεξεις "πιστευω" και "νομιζω" οπου ειναι δυνατον. Και το εκανα με ευγενεια και σεβασμο στον συνομιλητη μου, κανοντας και λιγο χιουμορ για να ελαφρυνω την ατμοσφαιρα. ομως δεν χλευασα, δεν χαρακτηρισα, ουτε επιτεθηκα σε κανενα. Και γιατι να το κανω δηλαδη! Απο που προεκυψε παλι οτι προσπαθω να επιβαλω τη γνωμη μου και οχι απλα να την κανω κατανοητη??? Θα τρελαθουμε δηλαδη.

Αντιθετα, εγω διαβασα φρασεις οπως:

"Lol το επιχειρημα σου Shakespeare ειναι εγκλημα εναντια στη λογικη..."

"δεν χρησιμοποίησα καθόλου την έννοια "κανονικό/φυσιολογικό".Εσύ ίσως να θέλεις να την εντάσσεις με το ζόρι στα παραδείγματά σου για να βγάλεις κομπλεξικούς όσους έλκονται από str8 άτομα."

"Πάρε όσους επιστήμονες θες και ρώτα τους αν τα συμπεράσματα που βγάζω βασίζονται σε λογική ή όχι.Αλλά τι λέω...και λογικά να τα βγάλουν θα τους χαρακτηρίσεις όλους ομοφοβικούς και κομπλεξικούς"

"Shakespeare,δεν θα μπω άλλο στο παιχνίδι σου να ψάχνεις απεγνωσμένα να βρεις κόμπλεξ στους άλλους σε αυτό το θέμα γελοιοποιώντας με άστοχα παραδείγματα όπως το παραπάνω που είπες,τα επιχειρηματά μου.Γιατί όπως σου παρέθεσα και πιο πριν με δικά σου λόγια αυτό επιχειρείς να κάνεις."

"ειναι τουλαχιστον τραγικη υπεραπλουστευση συλλογιστικης αποδειξης της θεσης σου."

"Οσο για τα καρααποτυχημενο παραδειγμα..."

Off topic τα παραπανω, απλα για να ξερουμε τι λεμε..

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 00:16

Ma φυσικα και κρινεις, και η διαφορα ειναι οτι κρινεις ατομα οχι επιχειρηματα. Πχ εγω ειπα αυτα π παρεθεσες αλαλ με μια προχειρη ματια εσυ λες πχ

"Πιστευω περισσοτερο εχει να κανει με την αντιληψη που εχει ο καθενας για το φυλο του και τη σεξουαλικοτητα του. Και το πως νιωθει με αυτα, ποσο ευκολα τα "ταιριαζει" μεταξυ τους με βαση το δικο του βιωμα αλλα και τα στερεοτυπα που ανεφερε ο pepe..."

Το γενικοτερο λαθος σου και αν διαβασεις τις απαντησεις σου θα το καταλαβεις ευκολα, ειναι οτι επιχειρεις να αξιολογησεις τα ατομα πισω απο τα επιχειρηματα και επειδη φυσιολογικο ειναι να συμφωνεις με τα δικα σ αξιολογεις αρνητικα τα αλλα ατομα. Εγω δεν αξιολογησα εσενα ως ατομο,την συλλογιστικη σου πορεια αξιολογησα.

Σε ενα θεμα τοσο υποκειμενικο, προσπαθεις να πεισεις για την ορθοτητα της αποψης σου, ενω θα επρεπε το ποστ να αποτελει απλα παραθεση αποψεων για ενα; θεμα.Τουλαχιστον ετσι το ξεκινησες. Και εκτος αυτου και παλι κινουμε στο δικο τροπο σκεψης κ σου λεω, οτι οχι, τα επιχειρηματα σου, ειναι το λιγοτερο αδυναμα, ειδικα αυτο με τις βουλες κτλ.Γιατι σου ξαναλεω δνε μπορεις να συγκρινεις τα μεν και τα δε αλλα και ΠΑΛΙ ο trust καθισε κ σου απαντησε για τις βουλες και σου εδειξε τη λογικη οτι ως κανονικο ο εγκεφαλος θεωρει το περισσοτερο. Και ενα παιδακι πρωτη δημοτικου να βαλεις, κατι παρομοιο θα βγει ως αποτελεσμα. Ετσι λειτουργει ο ανθρωπινος εγκεφαλος ,ειναι λειτουργια της εξελιξης, τωρα ναι απο κει και περα σιγουρα, μεσω της μορφωσης που εχεις αποκτησει, και των βιωματων σου , ναι σιγουρα ισως εχεις διαφορεετικη θεωρηση των πραγματων.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 00:21

εγώ πάντως δεν διέκρινα καμία πρόθεση επίθεσης και επιβολής της αποψης του shakespeare σε κανέναν. και η όλη του πορεία μέχρι τώρα στο φόρουμ έχει δείξει ότι είναι άτομο που ποτέ δεν ειρωνεύεται και δεν προσπαθεί να επιβληθεί πουθενά. το να εκφράζει κάποιος την αποψή του με ζήλο και με επιχειρήματα δεν σημαίνει ότι θέλει να την "περάσει" και στους άλλους.
και προς θεού, μην συγχέουμε τη διαφωνία με την επίθεση. συζητάμε. λογικό είναι να υπάρξουν αντιπαραθέσεις. μία παρέα είμαστε. όχι επαίτες που προσπαθούν να την πουν ο ένας στον άλλον. ας χαλαρώσουμε λίγο και ας ακούσουμε απόψεις, ας τις φιλτράρουμε και ας βγάλουμε τα δικά μας συμπεράσματα. νομίζω αυτός είναι και ο σκοπός.
Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 00:30

Ενταξει ελεμεντς, δεν εχω να κανω καποιο σχολιο, τα ποστ μιλουν απο μονα τους

Η Ερικα θελω να μας πει την αποψη της για την αντιστοιχη περιπτωση στις γυναικες. Εριικααααα!!!!

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 00:51

@shakespeare: Οντως αυτο ισως ειναι το καλυτερο.

@4806: Μα δεν ειπα οτι προσπαθει να περασε την αποψη του, ειπα οτι απλα αθελα του,ξεφυγε καπως απο το θεμα π ο ιδιος εθεσε. Η ερωτηση του ηταν γιατι πολλοι γκει γουσταρουν τους στρεητ αντρες κ τους θεωρουν ισως κ ποιο αντρες απο τους γκει.Ε αυτο μπορουν να το απαντησουν αυτοι π το σκεφτονται ετσι. Μαλιστα ακομη κ στο 1ο του ποστ χαρακτηριζει τετοιες πεποιθησεις ως αστειες, και απο κει καπως ξεφυγαμε και προσπαθουμε να αποδειξουμε αν ειναι λογικο πχ εγω να θερω τους στρεητ αντρες πιο αντρες(με τηξν κλασσικη) απο τους περισσοτερους γκει. Νομιζω σε ενα τετοιο θεμα ο καθενας δικαιουται την αποψη του, χωρις να χαρακτηριζεται ως αστεια, ή παραλογη κτλ.

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 00:54

Kaι για να συνοψισω τη θεση μου ειναι η εξης απλη:

Πιστευω οτι το 99% τον στρεητ αντρων ειναι αρρενωποι. Πιστευω οτι το 10-20% των γκει ειναι οσο αρρενωποι ειναι οι στρεητ. Επειδη η αρρενωποτητα ειναι ενα στοιχειο π το θεωρω συν σε καποιον, λογικο ειναι να με ελκυουν πολλοι στρεητ αντρες.Αυτο!

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 04:16

Elementstv έγραψε:

Ma εστιαζει στις αποκλισεις διοτι εχει ενδαιφερον να δουν γιατι αποκλινουν απο το κανονικο που το δεχεται ως πλειοψηφια. Δν λεω κατι αντιθετο.Εχεις δει ποτε την επιστημη να λεει ωραια ας εξετασουμε τους στρεητ να δουμε γιατι ειναι στρεητ? Οχι εξεταζει αυτο π δεν παρατηρειται τοσο συχνα, ωστε να δει γιατι συμβαινει.....
Τωρα για τα αλλα περι διεθνεις οργανισμυος και αυτα, παρεθεσε μου πηγες, αλλιως τα ακουω βερεσε!

Ναι αλλά η επιστήμη ποτέ δεν μίλησε για φυσιολογικό και κανονικό. Βασικά μην τα ακούς βερεσε, όταν χώνω εγώ τέτοια πράμματα έχω στήριξη. Είπα ότι η ομοφυλοφιλία είναι μια φυσιολογική διαφοροποίηση του ανθρώπινου σεξουαλικού προσανατολισμού. Το apa λέει τα εξής (american psychological association):

"THEREFORE, BE IT RESOLVED, That the American
Psychological Association affirms that same-sex
sexual and romantic attractions, feelings, and
behaviors are normal and positive variations of
human sexuality regardless of sexual orientation
identity;"

Οπότε η ομοφυλοφιλία είναι όχι μόνο φυσιολογική αλλά και θετική διαφοροποίηση της ανθρώπινης σεξουαλικότητας. Αυτό μπορείς να το βρεις εδώ:

http://www.apa.org/pi/lgbt/resources/therapeutic-response.pdf

Γενικά όταν αναφέρω ότι κάτι λένε οι επιστήμονες, νιώθετε ελεύθερα να με αμφισβητήτε , διότι δεν θέλω απλά να με απορίπτεται επειδή το κάνουν και άλλοι (χωρίς να έχουν την στήριξη αρκετές φορές)

ελπίζω εύκολα να βρει κανείς γιατί ο apa είναι σημαντικότατος οργανισμός ψυχολογικής υγείας της αμερικής
quote "The American Psychological Association (abbreviated APA) is the largest scientific and professional organization of psychologists in the U.S. and is the world's largest association of psychologists with around 152,000 members including scientists, educators, clinicians, consultants and students and has an annual budget of around $115m. The American Psychological Association is occasionally confused with the American Psychiatric Association, which also uses the acronym APA."

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 04:25

Α , βρήκα και αυτό "Saghir and Robins (1973, 18) found that one-third of their gay male respondents conformed to gender role dictates. Only 3 percent of their heterosexual men deviated from the norm."

Το 66% των αντρών δεν ταυτίζονται εντελώς με το ρόλο του φύλου τους. Αλλά το ένα τρίτο ταυτίζεται!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 04:41

Shakespeare,ξεκίνησες ένα ωραίο θέμα αλλά από το 1ο σου κιόλας post φάνηκε ότι είσαι προκατειλημμένος πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.

Και σου ξαναπαραθέτω τα λόγια σου όταν σου είπα ότι προσπαθείς να βγάλεις κομπλεξικούς όσους μας έλκουν οι str8:

Shakespeare έγραψε:
Και προφανως δεν θελω να βγαλω κανεναν κομπλεξικο, δεν ειμαι κομπλεξικος για να το κανω!

Shakespeare έγραψε:
Αναρωτιέμαι λοιπόν μήπως είναι μια ανασφάλεια, ένα
κόμπλεξ των gay που δεν έχουν αποδεχτεί τον εαυτό τους, τη
σεξουαλικότητά τους και πολλοί καταφεύγουν σε καταπιεστική προσπάθεια να
φαίνονται όσο πιο άντρες γίνεται.

Ή αυτές οι δύο παραθέσεις απορρίπτουν η μία την άλλη ή είμαι τρελός.

Παρόλα αυτά προσπάθησα να αναλύσω τη γνώμη μου.Ωστόσο εσύ εξαρχής σε κάθε σου απάντηση χρησιμοποιούσες φράσεις όπως "εντελώς άστοχο" ,"αστείες πεποιθήσεις".Σε κάποιο σημείο μάλιστα κι ενώ είχα προσπαθήσει να αναλύσω ακόμα περισσότερο την άποψή μου κάθεσαι και γράφεις ότι "σύμφωνα με τον Trust ο αστυνομικός είναι μπουζούκι".Σοβαρά?Επειδή με βάση το δικό σου μυαλό κατάλαβες αυτό το πράγμα σημαίνει ότι αυτό λέει ο Trust? Πως υποτιμάς έτσι ένα επιχείρημα και πως περιμένεις ο άλλος να συνεχίσει να συζητά μαζί σου αν τον αντιμετωπίζεις με αυτόν τον τρόπο? Και πετάς στο τέλος και ένα "θλίβομαι" λες και είσαι το θύμα.Ήμαρτον δλδ.

Τώρα λοιπόν θα έρθει ο admin ή κάποιος mod ή κάποιο μέλος και θα πει το κλασικό "χαλαρώστε,αν έχετε προσωπική διαφωνία λύστε την με pm" κτλ.E λοιπόν δεν έχω προσωπική διαφωνία με τον Shakespeare.Έχω διαφωνία με τη γενικότερη τακτική πολλών gay να ψάχνουν να βρουν κόμπλεξ και ομοφοβικές τάσεις.Και είμαι on topic γιατί αυτό γίνεται και σε αυτό το θέμα.Αρέσουν σε κάποιους οι str8->είναι κομπλεξικοί και ομοφοβικοί.Το βρήκαμε το κόμπλεξ πάλι.Τα καταφέραμε.

Προσωπικά νιώθω άντρας σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής μου πλην της σεξουαλικής.Κι ας είμαι περισσότερο ενεργητικός.Έτσι νιώθω ρε παιδί μου από τη στιγμή που έλκομαι από άντρες.Νιώθω ότι έχω περισσότερο ανεπτυγμένη τη θηλυκή μου πλευρά στο sex σε σχέση με έναν str8.Eπειδή δεν δηλώνω άντρας στο sex υπάρχει πρόβλημα?Μειώνω έτσι αυτόματα όσους νιώθετε ότι κι εκεί είστε άντρες ? Αν είναι έτσι πείτε μου να καταλάβω.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και κάτι άλλο off topic τώρα που από τότε που άνοιξα το forum έχει αποτελέσει την αφετηρία διαφόρων παρεξηγήσεων όπως και σε αυτό το θέμα και θέλω να το πω με αφορμή αυτό το θέμα :

Ρε παιδιά όταν ανοίγουμε ένα διάλογο όπου ο καθένας προβάλει τα επιχειρήματά του δεν είναι όμορφοι οι δημόσιοι χαρακτηρισμοί "το βρίσκω χαζό αυτό που λες" , "εντελώς άστοχο το παράδειγμά σου" , "αστείο αυτό που λες" , "η λογική σου είναι εγκληματική" κτλ.Έτσι τον κόβεις τον άλλον.Τον μειώνεις και τον προκαλείς.Δεν το καταλαβαίνετε? Εντάξει ίσως το βλέπω πιο ευαίσθητα το θέμα αλλά έχω δει και αρκετά από τα μέλη να παρεξηγούνται λόγω παρόμοιων σχολιασμών.Και ο Shakespeare αν κατάλαβα σωστά από το post που έκανε με τις παραθέσεις ενοχλήθηκε πχ με τον σχολιασμό του Elementstv "εγκληματική λογική".Δεν ξέρω αν μόνο εγώ το βρίσκω άσχημο.
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 04:41

Και γενικά νομίζω σε τέτοια θέματα ότι καλά κάνει κανείς και παραθέτει (όπως ο shakespear) θέσεις άλλων. Αλίμονο αν όλες οι απόψεις ήταν ισάξιες, κάποιες μπάζουν νερά χειρότερα και απτον τιτανικό, κάποιες άλλες είναι λαμπρές και διαυγείς και άλλες είναι ακατέργαστα μαργαριτάρια που πρέπει να δουλευτούν πρώτα. Χωρίς ερωτήσεις και αμφισβήτηση δεν μπορεί να αξιολογηθεί καμία άποψη (όχι πως είναι απαραίτητο να αξιολογηθούν και όλες, αλλά αν αυτό συμφέρει κάποιον, γιατί να μην προσπαθήσει να θέσει τα προβλήματα των διαφορετικών απόψεων, και να αντιπροτείνει κάτι δικό του). Οι άνθρωποι μαθαίνουν όταν βλέπουν τα λάθη τους, γενικά δεν νομίζω ότι να αφήνουμε τον άλλο στην άποψη του είναι το καλύτερο (για αυτόν και για μας, που έχουμε αρκετή θεληση να αλλάξουμε τον κόσμο...αχ θεε μου, τι αλαζονεία XD)

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 04:47

TrustNoone, "Έχω διαφωνία με τη γενικότερη τακτική πολλών gay να ψάχνουν να βρουν κόμπλεξ και ομοφοβικές τάσεις.Και είμαι on topic γιατί αυτό γίνεται και σε αυτό το θέμα.Αρέσουν σε κάποιους οι str8->είναι κομπλεξικοί και ομοφοβικοί.Το βρήκαμε το κόμπλεξ πάλι.Τα καταφέραμε." ΧΑΧΑΧΑΧΑ Καλώς! Το βρήκαμε το κόμπλεξ πάλι...τα καταφέραμε...ΧΑΧΑΧΑ έλεος!!! είσαι θεά1!!

Πάντως ναι ρε shake, σκέψου ότι κάποιοι θέλουν στρ8 και ας μην το λες εσύ ξεκάθαρα αυτοί το σκέφτονται έτσι μέσα τους όταν διαβάζουν αυτά που λες...Είναι σαν το "για την πολιτική κατάσταση στην ελλάδα φταίμε όλοι μας". Κράτα ρε παιδί μου και συ το επαναστατικό temper και άσε τους άλλους να κράζουν. Θα κράξω εγώ, θα κράξει ο άλλος, θα πούμε τις απόψεις μας, μην χεστούμε όμως και στο τέλος!

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 04:48

[quote="JudasIscariot"]
Elementstv έγραψε:

"THEREFORE, BE IT RESOLVED, That the American
Psychological Association affirms that same-sex
sexual and romantic attractions, feelings, and
behaviors are normal and positive variations of
human sexuality regardless of sexual orientation
identity;"

Μα ακριβως στα λογια μου ερχεται η Αμερικανικη Ενωση Ψυχολογων, λεγοντας οτι ειναι θετικες αποκλίσεις της ανθρωπινης σεξουαλικοτητας ανεξαρτητως της σεξουαλικης ταυτοτηας του ατομου. Αυτο μας λεει δυο πραγματα. 1ον οτι ειναι αποκλιση κατι στο οποιο διαφωνησες(τη συνδεση, μεταξυ αποκλισης και μη κανονικοτητας την εκανε απο μονο του το μυαλο σου Ιουδα).Και δευτερον οτι τα ατομα μπορουν να ελκονται απο ατομα του ιδιου φυλου ανεξαρτητος της σεξουαλικης τους ταυτοτητας κατι που ειναι απαντηση στην αποψη του SHakespeare οτι αν εχεις πηδηξει αντρα εισαι γκει, παει κ τελειωσε!!!

Αντε βρε επιχειρηματολογω και μεσα απο δικα σας επιχειρηματα τι αλλο θελετε.
Ιουδα εχεις δικιο παντως, καποιες αποψεις μπαζουν νερα χειροτερα και απο το Τιτανικο, και οντως μαθαινουμε οταν βλεπουμε τα λαθη μας μεσα απο λογικα επιχειρηματα κ παραδεχομαστε οτι καναμε λαθος.....

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 04:51

TrustNoOne έγραψε:

Και κάτι άλλο off topic τώρα που από τότε που άνοιξα το forum έχει αποτελέσει την αφετηρία διαφόρων παρεξηγήσεων όπως και σε αυτό το θέμα και θέλω να το πω με αφορμή αυτό το θέμα :

Ρε παιδιά όταν ανοίγουμε ένα διάλογο όπου ο καθένας προβάλει τα επιχειρήματά του δεν είναι όμορφοι οι δημόσιοι χαρακτηρισμοί "το βρίσκω χαζό αυτό που λες" , "εντελώς άστοχο το παράδειγμά σου" , "αστείο αυτό που λες" , "η λογική σου είναι εγκληματική" κτλ.Έτσι τον κόβεις τον άλλον.Τον μειώνεις και τον προκαλείς.Δεν το καταλαβαίνετε? Εντάξει ίσως το βλέπω πιο ευαίσθητα το θέμα αλλά έχω δει και αρκετά από τα μέλη να παρεξηγούνται λόγω παρόμοιων σχολιασμών.Και ο Shakespeare αν κατάλαβα σωστά από το post που έκανε με τις παραθέσεις ενοχλήθηκε πχ με τον σχολιασμό του Elementstv "εγκληματική λογική".Δεν ξέρω αν μόνο εγώ το βρίσκω άσχημο.

Ενταξει σε αυτο ζητω συγγνωμη αν οντως προσεβαλλα καποιον. Εγω προσωπικα δεν προσβαλλομαι με το να πεις χαζη τη γνωμη μου. Δικαιωμα σου.Εμενα δεν θελω να χαρακτηριζεις την γνωμη μου δεν με νοιαζει. Παντως με τη ιδια λογικη κ στο ιδιο πνευμα και το να λεμε οτι καποιες αποψεις ειναι αστειες, ή αναξιες να τις συζητησω κατι π εκανε κ ο SHakespeare σε αυτο το θρεντ, ειναι αναλογως προσβλητικες. προσωπικα δεν με νοιαζει απλα οταν μας ενοχλει ακτι ας μην το κανουμε κιολας!

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 04:54

Άχου τώρα μου το κάνεις και μένα. Μην το λες μυαλό. Παρεξηγιέται το καημένο. Φώναζε το Λούσι, προτιμάει ψευδώνημα...

Πάντως δεν είναι αποκλίσεις από το "κανονικό". Είναι διαφοροποιήσεις όπως διαφοροποίηση είναι και το να είσαι στρ8. Δεν καταλαβαίνω που λέει ότι είναι διαφοροποίηση από το κανονικό.

Με τον ίδιο τρόπο θα αναφερότανε σε πεταλούδες. Σκέψου το...50-50, μαύρες άσπρες...

"Δηλώνω ότι οι άσπρες πεταλούδες αποτελούν φυσιολογική διαφοροποίηση του χρώματος της πεταλούδας..." ή

"Δηλώνω ότι οι μαύρες πεταλούδες αποτελούν φυσιολογική διαφοροποίηση του χρώματος της πεταλούδας..."

Εσύ πήγες να το κάνεις σαν διαφοροποίηση από το κανονικό...Δεν λέει πουθενά κάτι τέτοιο (και δεν πρέπει κανείς να περιμένει να έλεγαν και κάτι τέτοιο)

variation δεν μεταφράζεται σε απόκλιση (από κάτι κανονικό)...αυτό είναι το deviation (έχει ξεκάθαρα πιο Negative connotation σε αγγλικά, No?) <-(edit) αυτό το επιτρέπει το context διότι αναφέρει ότι είναι κανονικό. Αν δεν ήταν κανονικό θα μπορούσε να είναι απόκλιση από το κανονικό. Από την στιγμή που είναι κανονικό δεν μπορεί να είναι απόκλιση από το κανονικό...

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 05:24

Λοιπον Trust, μαλλον σου διεφυγε η λεξη "αναρωτιεμαι" απο το quote που εκανες περι κομπλεξισμου. Το οτι αναρωτιεμαι μηπως εχει να κανει με κομπλεξισμο μια πεποιθηση ενος μεγαλου αριθμου gay, αφενος δεν αναφερεται στο συνολο και αφετερου δεν σημαινει οτι προσπαθω να βγαλω καποιον κομπλεξικο! ημαρτον που λες κι εσυ!

Τεινω λοιπον να εχω μια τετοια αποψη για την πλειοψηφια καποιων ανθρωπων που εχουν εμμονη με τη λεξη str8, str-looking, acting κλπ κλπ. Αυτο καλοι μου ανθρωποι δεν σημαινει οτι προσπαθω να βγαλω εσας κομπλεξικους επειδη τυχαινει να εχετε παρομοιες αποψεις. Δεν ανοιξα το θεμα για να πω "πιστευω αυτο: οτι αυτοι που πιστευουν αυτο και αυτο ειναι κομπλεξικοι, τελος!" χαχα. θεμα προς συζητηση ανοιξα, για ονομα. το επανελλαβα τοσες φορες. Λογικο ειναι να πεις "κατα τη γνωμη μου εχεις αδικο" και "αυτο που λες πιστευω ειναι αστοχο". Μα η διαφωνιες βασιζονται σε αυτες τις λεξεις, ακομα και οι υγειεις! πως θα δειξω οτι διαφωνω χωρις να πω οτι διαφωνω?????

Οσο για το "αστειες πεποιθησεις" που ειπα.. ναι μου φαινεται αστειο καποιος να πιστευει οτι ενας str8 ειναι πιο αντρας απο εναν gay. Γιατι αυτο ειναι προσβλητικο? Ας σοβαρευτουμε δηλαδη λιγο. Αυτο το ειπα στο πρωτο ποστ, πριν γραψει ο καθενας οτιδηποτε και δεν απευθυνοταν σε καποιον απο εσας συγκεκριμενα. Δηλαδη αν γραψει καποιος οτι θεωρει αστειο το να πιστευει καποιος σε θρησκεια (χωρις να απευθυνεται καπου συγκεκριμενα) και τυχει να το διαβασει ενας θρησκος θα πρεπει να προσβληθει? Δε νομιζω. Αν κατηγορησει ομως καποιον προσωπικα "εισαι χαζος που πιστευεις σε θρησκεια" ή "είναι τραγικο / ειναι εγκλημα που πιστευεις / προσπαθεις να με βγαλεις κομπλεξικο" νομιζω αλλαζει το πραγμα. Τελοσπαντων, ημουν ευγενεστατος θεωρω. Δηλαδη εσεις δεν θεωρειτε καμια αποψη για κανενα θεμα αστεια? Αν οχι, με συγχωρειτε!

Αντιθετα εγω ακουσα τον εξαψαλμο απο προσωπικους χαρακτηρισμους και διαχυτη αγενεια. Μην τα ξανακανω quote.

Δεν εχω τιποτα μαζι σας, δεν εχω καταλαβει πως προεκυψε αυτο, ειλικρινα και ναι, θλιβομαι.

Και κριμα γιατι ηταν τοσο υπεροχο θεμα

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 05:41

Καταλαβαίνω ότι έρχεσαι από το εξής ίσως background: Γκέι σάιτ γνωριμιών και ένας τύπος πετάγεται και λέει "ψάχνω άντρα γεροδεμένο και ψηλό, αλλά μόνο αν είναι στρ8 λοοκινγκ, αν ήθελα να το κάνω με θυληπρεπή, θα πήγαινα με γυναίκα" που είναι ότι πιο προσβλητικό μπορεί να σκεφτεί ο αχρησιμοποίητος εγκέφαλος ενός μ@λ@κα που δυστυχώς τυχαίνει να είναι γκέι και να δίνει ευκαιρίες για στερεότυπα και γενικεύσεις...

Τώρα τα παιδιά που ισχυρίζονται ότι τους αρέσουν οι στρ8 looking ή και στρ8 τύποι απλά δηλώνουν προτιμήσεις, αλίμονο κανείς δεν μπορεί να πει ότι κάτι τέτοιο βασίζεται σε στερεότυπα διότι είναι απλά μια πραγματικότητα. Το αρρενωπό ελκύει (όπως και άλλα). Δεν βασίζεται σε κόμπλεξ ούτε σε αρνητική εαυτο-εικόνα (θεε μου, αυτές οι μεταφράσεις στο πόδι και στην μύγα...χιχι On the fly). Αυτά γενικά θέλω να πω στο θέμα. Το περίεργο είναι ότι δεν φαίνομαι να θυμάμαι πως ξεκίνησε το όλο τόπικ...χμμμ...

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 05:47

JudasIscariot έγραψε:

Τώρα τα παιδιά που ισχυρίζονται ότι τους αρέσουν οι στρ8 looking ή και στρ8 τύποι απλά δηλώνουν προτιμήσεις, αλίμονο κανείς δεν μπορεί να πει ότι κάτι τέτοιο βασίζεται σε στερεότυπα διότι είναι απλά μια πραγματικότητα. Το αρρενωπό ελκύει (όπως και άλλα). Δεν βασίζεται σε κόμπλεξ ούτε σε αρνητική εαυτο-εικόνα (θεε μου, αυτές οι μεταφράσεις στο πόδι και στην μύγα...χιχι On the fly). Αυτά γενικά θέλω να πω στο θέμα. Το περίεργο είναι ότι δεν φαίνομαι να θυμάμαι πως ξεκίνησε το όλο τόπικ...χμμμ...

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 05:51

πφφφ Ιουδακο!

Δεν μιλησα για τις προτιμισεις ουτε για αρρενωποτητα. Το καταλαβαινω να μου πει καποιος οτι οι str8 του φαινονται πιο αρρενωποι και τους προτιμα. Δεν συμφωνω με τη γενικευση αλλα το καταλαβαινω. Αυτο με το οποιο διαφωνω και δεν καταλαβαινω ειναι το οτι οι str8 ειναι πιο αντρες απο τους αντρες. (και δεν εννοουμε τον "βαθμο" αρρενωποτητας) Αν καταλαβα καλα αυτη την αποψη συμμεριζεται και ο trustnoone μιλωντας για θηλυκη πλευρα αναπτυγμενη ακομα και αν ο αλλος ειναι 100% ενεργητικος, αρρενωπος κλπ) Απο εκει ξεκινησε η διαφωνια. Τα παιδια καλα κανουν και εχουν τις προτιμισεις που εχουν , δεν θα τους κρινω εγω γιαυτο, αλοιμονο.

Συζητηση κανουμε god dammit!

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 06:12

Το πως ορίζει ο καθένας την αντρίλα είναι νομίζω εξαιρετικά υποκειμενικό. Και άντε να συμφωνήσουμε στον ορισμό, μετά θα αρχίσουμε να σκάβουμε και να θάβουμε ώστε να βρούμε μικρές λεπτομέρειες και παραθυράκια και θα γίνει μπάχαλο. Και έστω ότι ανακαλύπτουμε τον τέλειο ορισμό. Τότε οι μισοί απλά θα διαφωνήσουν ότι αυτό είναι άντρας και θα αντιβάλλουν τον δικό τους ορισμό! Επομένως ας γλιτώσουμε αυτά τα βήματα...και να πούμε τα εξής...

"άντρας είναι αυτός που γαμά και δέρνει...και από δαύτους γκέι μπόλικοι..." - Ιούδας...

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   30/8/2010, 06:16

Οκ τωρα νομιζω μπορω με ασφαλεια να μεταφερω το θεμα στα "ασχετα"

Straight thinking...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: