ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Dragneel 1/10/2017, 23:56

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Straight thinking...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Shakespeare
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 13:43

@Judas συμφωνω απολυτα σε οσα λες. Δεν λεω κατι διαφορετικο.
Ολοι εχουμε "αντρικη" και "θηλυκη" πλευρα γιατι ολοι ειμαστε φτιαγμενοι με απο τα ιδια "υλικα". ειτε ειμαστε str8 ειτε gay. Με την υπαρξη αναπτυγμενης θηλυκης πλευρα συγκεκριμενα στους gay διαφωνω.

"Γενικά δεν καταλαβαίνω πως συνδέεται λογικά η γυναικεία πλευρά με την κανονικότητα"
Μα αν θεωρουσαμε κανονικο το σεξ μεταξυ αντρων, τοτε γιατι πρεπει σωνει και καλα να εχουμε θηλυκη πλευρα αναπτυγμενη? που στηριζεται αυτο, αυτο ρωταω. Γιατι παιρνουμε σαν σταθερα το "θηλυκο" για να μας περιγραψουμε? Ειναι σαφες νομιζω το ερωτημα μου και το εξηγησα οσο καλυτερα μπορουσα, για να δειξω οτι ειναι ατοπος ο χαρακτηρισμος.

"Τέλος η γυναικεία πλευρά είναι κάτι που έχεις ή δεν έχεις. Αν δεν το έχεις και πας με άντρα, δεν νομίζω να γίνεται "πουφ" και να το αποκτήσεις..."
Ακριβως, αν και οπως ειπαμε πιο πανω, λιγο πολυ ολοι εχουμε πολλες πλευρες. ας μην τις χαρακτηρισουμε γυναικειες και αντρικες με βαση το τι ειναι συνηθες, για να μην μπερδευτουμε.

"Βέβαια κατά πάσα πιθανότητα , αυτόν τον συλλογισμό τον πήρες έτοιμο από ομοφοβικούς στρ8 για να τον καταρίψεις, επομένως αυτονών είναι το λάθος εσύ απλά το πήρες και το μετέτρεψες σε αντεπιχείρημα."
Ακριβως και παλι

"έπρεπε να πεις "γιατί να μην πούμε δηλαδή ότι οι γυναίκες που πάνε με γυναίκες έχουνε ανδρική πλευρά"
Θα μπορουσα να το πω και αυτο, ωστοσο εννοουσα αυτο που εγραψα. (Την περιπτωση των λεσβιων δεν την αγγιζουμε προς το παρον, θα ζητησω ωστοσο την αποψη της Erica σε σχεση με το αρχικο ποστ, αν δηλαδη οι στρεητ γυναικες αποτελουν επισης για τις λεσβιες ιδιαιτερη φαντασιωση)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Shakespeare στις 29/8/2010, 13:47, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 13:46

@Βρε Shake πρωτον η παρομοιωση της ανθρωπινης σεξουαλικοτητας με το παραδειγμα με την εικονα ειναι τουλαχιστον τραγικη υπεραπλουστευση συλλογιστικης αποδειξης της θεσης σου.

Δεν τιθεται θεμα για το ποιο ειναι τ σωστο. Εσυ μπορει να θεωρεις οτι ειναι παραλογο να θεωρουμε οτι οι γκει εχουν περισσοτερο ανεπτυγμενη τη θυληκη τους πλευρα απο τους στρεητ κ μπραβο σου κ ζητω σ που το πιστευεις. Εγω παλι θεωρω οτι εθελοτυφλουμε αν πιστευουμε οτι οι γκει εχουν πιο θυληκη πλευρα απο τους στρεητ. Ισως καποιοι να μην εχουν αλλα εγω οσους γκει εχω γνωρισει μεχρι τωρα, κανεις δεν τηαν απολυτως str8t looking.,....

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 13:49

Στο οπτικό σου παράδειγμα Shakespeare και εισάγοντας άλλα εκατό χιλιάδες ζευγάρια κόκκινο-μπλε και χίλια ζευγάρια μπλε-μπλε ένας παρατηρητής θα μπορούσε κάλλιστα να ισχυριστεί ότι ορισμένα μπλε άτομα εμφανίζουν την τάση των κόκκινων να ζευγαρώνουν με μπλε.Κι αυτό θα ήταν ένα απόλυτο λογικό συμπέρασμα βάσει σύγκρισης αριθμών.

Από κει και πέρα ο παρατηρητής θα μπορούσε κάλλιστα να υποθέσει ότι για να συμβαίνει το παραπάνω τότε πολύ πιθανό κάποια μπλε άτομα να εμπεριέχουν στη σύστασή τους στοιχεία του κόκκινου με αποτέλεσμα να τα οδηγεί να ζευγαρώνουν με μπλε.

Νομίζω ότι τα 2 παραπάνω συμπεράσματα είναι τα πιο πιθανά βάσει λογικής.

Αν παρατήρησες δεν χρησιμοποίησα καθόλου την έννοια "κανονικό/φυσιολογικό".Εσύ ίσως να θέλεις να την εντάσσεις με το ζόρι στα παραδείγματά σου για να βγάλεις κομπλεξικούς όσους έλκονται από str8 άτομα.

Όλες οι βούλες είναι κανονικές και απλά κάποιες μπλε βούλες λόγω του ότι εμπεριέχουν μέσα τους στοιχεία του κόκκινου εμφανίζουν την τάση να ζευγαρώνουν με μπλε.That's it.
Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 14:05

ελεμεντς:Γιατι να ειναι καποιος (απολυτως κιολας) str8 looking? Τι παει να πει αυτο? Λες και το str8 ειναι το φυσιολογικο. Αυτο λεω. Βλεπεις, μιλας για "ανωμαλια"(εστω, μη κανονικοτητα) ουσιαστικα απο την πλευρα των gay χωρις να το καταλαβαινεις . Αλλο δεν ειμαι str8 looking, αλλο εχω καποια χαρακτηριστικα που συνηθως συναντωνται σε γυναικες(οπως ομως και σε αλλους gay!), και αλλο εχω θηλυκη πλευρα. Ας μη χαρακτηριζουμε με βαση το τι ειναι συνηθες, το ξαναλεω.
Επισης. πχ ο trustnoone αναφερει πως ακομα και 100% "str8 looking" να ειναι ο αλλος, σιγουρα εχει πιο αναπτυγμενη θηλυκη πλευρα και αυτο τον χαλαει. Αρα μιλαμε για θηλυκη πλευρα που προκυπτει μονο βασει του γεγονοτος οτι 2 αντρες κανουν σεξ, και οχι αλλων χαρακτηριστικων τους.

Trustnoone, οχι για μενα δεν προκυπτουν λογικα τα 2 συμπερασματα σου απο τη φωτο, γιατι παλι παιρνεις σαν δεδομενο οτι επειδη τα ζευγαρια διαφορετικων χρωματων ειναι περισσοτερα, αυτο σημαινει οτι κρυφο-κοκκινιζουν οι μπλε βουλες. Μα τις βλεπεις, ειναι μπλε! Απλα τυχαινει να ειναι λιγοτερες(σε ζευγαρια), αυτο δεν λεει τιποτα. Και προφανως δεν θελω να βγαλω κανεναν κομπλεξικο, δεν ειμαι κομπλεξικος για να το κανω! Την (εγκληματικη) μου λογικη παρουσιαζω.

Τελοσπαντων, εγω εξηγησα τη σκεψη μου και εκανα και τα σχεδιακια μου Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο. Τεινουμε να παιξουμε και με τις λεξεις δινοντας ο καθενας το δικο του ορισμο, οποτε στο τελος δεν θα καταλαβαινομαστε κιολας.

Θελω να ακουσω και την αποψη της Ερικα! Οι γυναικες εχουν τετοια κολληματα με str8 γυναικες? Θεωρουνται οι str8 γυναικες πιο γυναικες απο πολλες? Ειναι συνηθεις τετοιου ειδους φαντασιωσεις? Ευχαριστω!

Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 14:16

Ωραια απαντησε μ μονο σε αυτο τοτε βρε shakespeare: Ασχετως ολα τα παραπανω, ΕΣΥ πως εξηγεις οτι πολλοι γκει θελουν ο αλλος να ειναι straight-looking, στα ορια του να νιωθουν οτι ειναι στρεητ κ αυτοι τον μετετρεψαν...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 14:18

Shakespeare έγραψε:
Trustnoone, οχι για μενα δεν προκυπτουν λογικα τα 2 συμπερασματα σου απο τη φωτο, γιατι παλι παιρνεις σαν δεδομενο οτι επειδη τα ζευγαρια διαφορετικων χρωματων ειναι περισσοτερα, αυτο σημαινει οτι κρυφο-κοκκινιζουν οι μπλε βουλες. Μα τις βλεπεις, ειναι μπλε! Απλα τυχαινει να ειναι λιγοτερες, αυτο δεν λεει τιποτα.

Πάρε όσους επιστήμονες θες και ρώτα τους αν τα συμπεράσματα που βγάζω βασίζονται σε λογική ή όχι.Αλλά τι λέω...και λογικά να τα βγάλουν θα τους χαρακτηρίσεις όλους ομοφοβικούς και κομπλεξικούς

Shakespeare έγραψε:
Και προφανως δεν θελω να βγαλω κανεναν κομπλεξικο, δεν ειμαι κομπλεξικος για να το κανω!

Shakespeare έγραψε:
Αναρωτιέμαι λοιπόν μήπως είναι μια ανασφάλεια, ένα
κόμπλεξ των gay που δεν έχουν αποδεχτεί τον εαυτό τους, τη
σεξουαλικότητά τους και πολλοί καταφεύγουν σε καταπιεστική προσπάθεια να
φαίνονται όσο πιο άντρες γίνεται.

Προφανώς...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 14:20

κάποιος άλλος παρατηρητής θα έλεγε ότι όπως πολλές κόκκινες βούλες είναι δίπλα σε μπλε βούλες, έτσι και μία κόκκινη βούλα θα είναι δίπλα σε μια άλλη κόκκινη βούλα. Ομοίως, κάποια μπλε βούλα θα είναι δίπλα σε άλλη μία μπλε βούλα.

γιατί απαραίτητα η κόκκινη βούλα να έχει συμπεριφορά μπλε βούλας επειδή προτιμάει να στέκεται πλάι σε κόκκινες βούλες?

και αν κάποιος παρατηρητής συμπαιράνει ότι η κόκκινη βούλα παρουσιάζει συμπεριφορά μπλε βούλας, τότε αυτό τί σημαίνει?
ότι η κόκκινη βούλα έχει λάθος χρώμα και άρα λανθάνουσα συμπεριφορά?

όχι. η κόκκινη βούλα έχει όλα τα στοιχεία των υπόλοιπων κόκκινων βούλων και απλώς προτιμάει να ακουμπάει πάνω σε κάποια άλλη κόκκινη βούλα.
Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 14:31

Elementstv έγραψε:
Ωραια απαντησε μ μονο σε αυτο τοτε βρε shakespeare: Ασχετως ολα τα παραπανω, ΕΣΥ πως εξηγεις οτι πολλοι γκει θελουν ο αλλος να ειναι straight-looking, στα ορια του να νιωθουν οτι ειναι στρεητ κ αυτοι τον μετετρεψαν...

Μα αυτο ακριβως αναρωτιεμαι και γιαυτο εφτιαξα το τοπικ προς συζητηση. Στο πρωτο μου ποστ αναφερω τις εκτιμισεις μου

Εφυγα! Παω να παρω μερικα τηλεφωνα! Εχω να χαρακτηρισω μερικους επιστημονες ομοφοβικους και κομπλεξικους!

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 665

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 15:05

Πολύ το λιβανίζετε το θέμα...
Αυτή h άστοχη παρομοίωση με τις βούλες ειδικα....

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 15:13

fieldmouse έγραψε:
Πολύ το λιβανίζετε το θέμα...
Αυτή h άστοχη παρομοίωση με τις βούλες ειδικα....

ευγενέστατος όπως πάντα...
παραθέτουμε απλώς απόψεις. άμα νομίζω εγώ ότι ο άλλος είπε κάτι βλακώδες θα αντιπροτείνω κάτι που στέκει καλύτερα, δεν θα μειώσω αυτό που είπε.
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 15:30

Παράθεση :
Επειδη οι στρεητ ειναι 90% των ανδρων και προφανως αποτελουν προτυπο προτιμησεων για τους περισσοτερους που γουσταρουν ΑΝΤΡΕΣ.
Πραγματικα το τελευταιο σκελος απλα ειναι ενα βιτσιο που δινει τροφη στην αυτοπεποιθηση καποιων ατομων που εχουν ισως καποιο κομπλεξ.

Συγγνωμη, ΠΟΥ ακριβως ηταν το αστοχο στο παραδειγμα του Shakespear με τις μπιλιες??
Το μονο λαθος ειναι οτι δεν εβαλε περισσοτερα ζευγαρια απο μικτες βουλες..
και το οτι οι βουλες ειναι χρωματισμενες με βαση το φυλο και οχι τις προτιμησεις.
Αλλα και παλι εχει λογικη το επιχειρημα του.

Αν ενας επιστημονας εντελως αντικειμενικα εβλεπε αυτο που ειπες Trustnoone, δεν θα ελεγε οτι παρουσιαζουν καποιες μπλε μπιλιες, κοκκινες τασεις.. Για να το πει αυτο σημαινει οτι βεβιασμενα πιστευει οτι το κανονικο ειναι να ειναι τα κοκκινα ζευγαρια με μπλε. και μετα θα εψαχνε λογο που καποια μπλε εχουν διαφορετικη συμπεριφορα απο τα υπολοιπα μπλε.

και στην τελικη για να πω κ καμια μλκια ( ) ο αντρας ειναι μια διαφοροποιηση της γυναικας. Ως χρωμοσωμα Υ, ειμαστε απλα μια διαφοροποιηση του χρωμοσωματος X. Και αφου οι γυναικες ειναι ΧΧ και οι αντρες ΧΥ... Οι αντρες ειναι μισες γυναικες! wow, αυτο αυτοματα σημαινει οτι ολοι οι αντρες ειναι bi με οτι κ αν πανε. Περιμενω βραβειο για την συναρπαστικη ανακαλυψη.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 15:52

Βασικά μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: όταν είστε με κάποιον γκει άλλο είτε σε σχέση είτε στο σεξ, σας βγαίνει μια θηλυκη πλευρά ή βγαίνει στον άλλον μια θηλυκη πλευρά; Δεν το νομίζω πέρα απο περιπτώσεις. Και εν πάσει περιπτώσει τι ποια είναι αυτή η θηλυκη πλευρά που υπερέχει στους γκει απο το γεγονός οτι πανε με άνδρες; Δε βρίσκω τι ακριβώς θα πει θηλυκη και ανδρική πλευρά. Αντε ναι να πεις πιο γυναικεία συμπεριφορά. Αν αφαιρέσεις απο αυτή την εξωτερική συμπεριφορά, δε βρίσκω πάλι λόγο να διαφέρει ένας στρ8 απο έναν γκει. Ακόμα και να πούμε οτι οι γυναικες είναι πιο συναισθηματικές και πιο ευαίσθητες απο τους άντρες, και οι στρ8 είναι πολλές φορές εξίσου ευαίσθητοι και συναισθηματικοι ή ας προσπαθήσουμε να το πούμε αυτό για τους αμέτρητους γκει που κάνουν συνέχεια ξεπετες και σεξ χωρίς ίχνη συναισθήματος και που δε θέλουν σχέσεις. Ουσιαστικά νομίζω οτι γυναικεία και ανδρική πλευρά όσο δεν αφορά την εμφάνιση είμαι κάτι το συγκεχημενο και αόριστο και λιγάκι παρωχημένο.
Οπότε πιστεύω οτι και ο judas και το νούμερο και ο panos έχουν δίκιο!
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 15:57

Καλα νομιζω οτι τελειωσε. αφου συμφωνησε κ ο θεσσ89 με τον Ιουδα καταλαβαινετε ΠΟΣΟ δικιο εχουμε :)

Και εγω δεν μπορω καθολου το οτι χρησιμοποιουμε την εννοια 'θηλυκη πλευρα', χωρις να ξερουμε ακριβως τι εννοει ο αλλος με αυτα τα λογια.
Την συναισθηματικη οπτικη γωνια? Την σταση στο σεξ? Το να σου αρεσουν αντρες?
Εγω το πρωτο εχω ταυτισει. Να εχεις πιο εντονα συναισθηματα και να επηρεαζεσαι ευκολα απο καποια πραγματα.
δλδ για να καταλαβετε, αντρικη πλευρα ειναι να εισαι λιγο γαιδουρι. :)

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 16:16

Βασικά δίνετε άλλη έννοια στη "θηλυκή" πλευρά και τη συγχέετε με εκφάνσεις της ζωής γενικότερα και όχι συγκεκριμένα με τη σεξουαλική.

Όταν λέω θηλυκή πλευρά εννοώ την τάση του άντρα να παρουσιάζει χαρακτηριστικό του γυναικείου πληθυσμού στο σεξ = να έλκεται σεξουαλικά από άντρες και να παρουσιάζει τη σεξουαλική συμπεριφορά της γυναίκας στο κρεβάτι ( παθητικός ρόλος ->αρκετά ανεπτυγμένη θηλυκή πλευρά ).Όσο αφορά τώρα τους 100% ενεργητικούς,η σεξουαλική τους συμπεριφορά εμπεριέχει αρκετά στοιχεία της αντρικής σεξουαλικής συμπεριφοράς δεν παύει όμως να εμπεριέχει περισσότερα στοιχεία της θηλυκής πλευράς σε σύγκριση με τη σεξουαλική συμπεριφορά ενός str8 καθώς και πάλι ο 100% ενεργητικός gay ερεθίζεται μέσω της επαφής του με άντρες ( διακατέχεται δλδ από το βασικό στοιχείο της γυναικείας σεξουαλικής συμπεριφοράς).

Τώρα αν αρχίσετε να αμφισβητείτε ότι βασικά στοιχεία της γυναικείας σεξουαλικής συμπεριφοράς είναι η έλξη προς τους άντρες και ο παθητικός ρόλος στο σεξ ( = να τον δέχεται ) τότε τι να πω...

Αν πάλι σας φαίνεται παράλογος ο συσχετισμός της θηλυκής πλευράς του άντρα με την εφαρμογή από μέρους του γυναικείας σεξουαλικής συμπεριφοράς τότε διαφέρουμε σε βασικά πράγματα Λογικής οπότε δεν μπορούμε να βρούμε έναν κοινό τόπο για να συμφωνήσουμε σε κάποια πράγματα επί του θέματος.
fieldmouse
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 665

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 16:19

Απλά όταν κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν τί εννοείτε... και προσπαθείτε 1,2,3 και παραπάνω φορές να εξηγήσετε (το για πολλούς αυτονόητο) καταντάει κουραστικό, και σ'αυτό το σημείο χρησιμοποιούνται τα props (aka μπλέ κόκκινες βούλες) η υπερανάλυση, και η χρήση φρασεων όπως "θηλυκή σεξουαλική πλευρά" οπερ μεθερμηνευόμενον εστί ...ο χριστός κι η παναγία....

Ελεος
Σε γενικές γραμμές πιστεύω οτι είμαστε καταδικασμένοι
σαν άνθρωποι να βάζουμε τα πράγματα σε ένα καλούπι
και ακόμα και για τον πιο περίεργο συνδυασμό να υπάρχει
μια ταμπελίτσα που να τον χαρακτηρίζει.
Π.χ. "100% gay ενεργητικός ετεροκανονικός με στιγμιαία παρελθοντική παθητική παρέκκλιση, και πρωην συστηματική αμφιφυλόφικη δράση"

Απλά να ξεκολλάμε λίγο...γιατί μερικές φορες... δεν έχει νόημα ρε παιδια.
Μας αρέσουνε οι αντρες; ΤΕΛΟΣ!
Τώρα αμα τον δίνουμε, τον πέρνουμε, γουστάρουμε twinks ή bears, είμαστε θυληπρεπείς ή αρρενωποί, sorry αλλα δεν αλλάζει κάτι, και πάλι άντρες μας αρέσουν.

Ίσως να ξεφεύγω λίγο, απλα έχω την εντύπωση οτι οι περισσότεροι εδω μέσα αν μπορούσαν να διαλέξουν, θα διάλεγαν να είναι str8... και προσπαθούν με κάποιο τρόπο να "ξορκισουν" την ομοφυλοφιλία τους...

Ευχαριστώ για το χώρο και το χρόνο

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 16:19

Παράθεση :
Τώρα αμα τον δίνουμε, τον πέρνουμε, γουστάρουμε twinks ή bears, είμαστε θυληπρεπείς ή αρρενωποί, sorry αλλα δεν αλλάζει κάτι, και πάλι άντρες μας αρέσουν.

Έτσι απλά
Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 16:32

Οποτε συμφωνα με τη λογικη σου trust: Μια str8 γυναικα παει με αντρες. Ενας gay αντρας παει με αντρες. Αρα ο gay αντρας παρουσιαζει σεξουαλικη συμπεριφορα γυναικας.

O αστυνομικος ειναι οργανο, το μπουζουκι ειναι οργανο ---> ο αστυνομικος ειναι μπουζουκι!

Ok, Ας μη συμφωνησουμε, δεν ειναι αυτος ο σκοπος καθε κουβεντας. Ας μιλαμε μεχρι να βαρεθουμε και μετα να ποσταρουμε στο "παιχνιδι ερωτησεων"

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 16:49

Shakespeare,δεν θα μπω άλλο στο παιχνίδι σου να ψάχνεις απεγνωσμένα να βρεις κόμπλεξ στους άλλους σε αυτό το θέμα γελοιοποιώντας με άστοχα παραδείγματα όπως το παραπάνω που είπες,τα επιχειρηματά μου.Γιατί όπως σου παρέθεσα και πιο πριν με δικά σου λόγια αυτό επιχειρείς να κάνεις.Σου ξαναλέω αφού δεν δέχεσαι αυτό που θεωρώ αυτονόητο αν θέλεις πήγαινε σε όποιον ψυχολόγο θες και ρώτησε τον αν οι gay παρουσιάζουν στοιχεία της γυναικείας σεξουαλικής συμπεριφοράς κι αν αυτά είναι περισσότερα σε σχέση με τα αντίστοιχα των str8.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 17:01

κοριτσια τι πολιτισμος ειναι αυτος?βγαλτε τα στρινγκ σας κ τσακωθειτε να γελασουμε κ λιγο εμεις οι στεναχωρημενοι! απαπα σουηδια μου το κανανε το φορουμ
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 17:04

http://www.gay-gr.org/forum-f26/topic-t956.htm

Η επιστημονική γνώμη

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 17:09

Προφανως Τrust ενας gay δεν συμπεριφερεται σεξουαλικα σαν str8, αφου παει με αντρες. Αυτο δεν σημαινει οτι συμπεριφερεται σαν γυναικα. Συμπεριφερεται σαν gay.

Tην επιθεση σου δεν θα τη σχολιασω καν, απλα θλιβομαι.

Monster, ενδιαφερον πολυ το αρθρο

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 17:12

Λοιπόν, πρώτον
Παράθεση :
Καλα νομιζω οτι τελειωσε. αφου συμφωνησε κ ο θεσσ89 με τον Ιουδα καταλαβαινετε ΠΟΣΟ δικιο εχουμε :)
ΛΙΩΝΝΝΝΝΩΩΩΩ!!!

Κοίτα, ο trust noone έχει δίκιο στο επιχείρημα του κατά του σχεδίου, διότι είναι λίγο ad hoc. Πρώτα έφτιαξες ένα σχέδιο που ταιριάζει με την θεωρία σου, και μετά είπες "ε, αφού το λέει και το σχέδιο!!!"

Αλλά ο σαικ καλά το είπε το τελευταίο, βασικά αυτό ήταν το τελειωτικό χτύπημα στα επιφανειακά επιχειρήματα των ομοφοβικών
Παράθεση :
Οποτε συμφωνα με τη λογικη σου trust: Μια str8 γυναικα παει με αντρες. Ενας gay αντρας παει με αντρες. Αρα ο gay αντρας παρουσιαζει σεξουαλικη συμπεριφορα γυναικας.

O αστυνομικος ειναι οργανο, το μπουζουκι ειναι οργανο ---> ο αστυνομικος ειναι μπουζουκι!

Πάντως μάλλον μας αρέσουν οι στρ8 διότι στερεοτυπικά γουστάρουμε ανδρίλα? Μια θεωρεία μου (τρίτη λοιπόν) είναι αυτή. Πορωνόμαστε με την ανδρίλα, έχουμε φετιχ αρρενωπότητας (όταν ένας γκει κάνει φετίχ σε αντικείμενα, αυτά τείνουν να είναι πάρα πολύ αρρενωπά) και για αυτό θέλουμε και εμείς και οι άλλοι να είναι φουλ αρρενωπότητα!

Θελουμε να στάζουν μούσκουλα και να πλημμυρίζουν τετράγωνα σαγόνια κάθε μεριά της ζωής μας.

Τώρα για τους γκέι που έχουνε θυληκή πλευρά...Ισχύει βασικά, αρκετά μεγάλο ποσοστό επιδεικνύει γυναικεία χαρακτηριστικά. Γυναικεία συμπεριφορά δηλαδή. Αλλά γιατί οι γκέι να είναι γυναίκες. Αν μη τι άλλο, οι γυναίκες μοιάζουν με γκέι! Αυτές είναι κομπλεξικές διότι θέλουν να γίνουν λεσβίες αλλά δεν γουστάρουν γυναίκες..οπότε ταυτίζονται με το αμέσως επόμενο πράγμα, τους γκέι....Και αφού γουστάρουν (ως γυναίκες που έιναι) άντρες, αυτό σημαίνει ότι οι γυναίκες θέλουν να γίνουν γκέι άντρες.

Βέβαια σοβαρά τώρα, αυτό που συμβαίνει είναι ότι οι άντρες συνήθως μιμούνται γυναικεία συμπεριφορά, οπότε ναι ίσως κάποιοι έχουν γυναικεία χαρακτηριστικά, αλλά η διχοτόμηση σε ανδρικά χαρακτηριστικά και γυναικεία θα μπορούσε να ισχυριστεί κανείς ότι είναι σεξιστική.

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 17:18

έτσι πάντως επειδή ο shakespear έχει πολύ πλάκα με αυτό που έκανε:

ιδού!!!!

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 17:38

TrustNoOne έγραψε:
Όταν λέω θηλυκή πλευρά εννοώ την τάση του άντρα να παρουσιάζει χαρακτηριστικό του γυναικείου πληθυσμού στο σεξ = να έλκεται σεξουαλικά από άντρες και να παρουσιάζει τη σεξουαλική συμπεριφορά της γυναίκας στο κρεβάτι ( παθητικός ρόλος ->αρκετά ανεπτυγμένη θηλυκή πλευρά ).Όσο αφορά τώρα τους 100% ενεργητικούς,η σεξουαλική τους συμπεριφορά εμπεριέχει αρκετά στοιχεία της αντρικής σεξουαλικής συμπεριφοράς δεν παύει όμως να εμπεριέχει περισσότερα στοιχεία της θηλυκής πλευράς σε σύγκριση με τη σεξουαλική συμπεριφορά ενός str8 καθώς και πάλι ο 100% ενεργητικός gay ερεθίζεται μέσω της επαφής του με άντρες ( διακατέχεται δλδ από το βασικό στοιχείο της γυναικείας σεξουαλικής συμπεριφοράς).

Α, δεν νομίζω ότι συμφωνώ με αυτό. Όταν έλεγα εγώ για θυληκότητα εννοούσα συμπεριφορά εκτός του σεξ. Διότι αν το πας έτσι, αυτό που είπα ελαφρά για αστείο πριν ισχύει εντελώς εδώ. Δεν είναι οι γκέι που κλέβουν την θέση της γυναίκας. Δεν έχει η γυναίκα την θέση την θυληκή την οποία έκλεψε ο γκέι. Μπορώ να θεωρήσω ότι δύο άντρες ανέκαθεν όταν έκανα σεξ κατείχαν και τους δύο ρόλους ενώ η γυναίκα ήταν απλά για γονιμοποίηση (π.χ. αρχαία ελλάδα) οπότε το ότι οι γυναίκες σήμερα το κάνουν παθητικά με άντρες σημαίνει ότι οι γυναίκες έγιναν πιο αντρίκιες(ιστορικά ας πούμε). Επιπλέον, η παθητικότητα στην αρχαία ελλάδα είχε συνδεθεί με νεαρότερη ηλικία, και μόνο αυτό μπορεί αν εξαχθεί από την ιστορία αυτή...

Γενικά οι λεσβίες δεν ασπάζονται τον ρόλο της γυναίκας(τον παθητικό) στο σεξ (τουλάχιστον όχι πάντα) επομένως γιατί να ασπαζονται οι γκέι της γυναίκας? Αφού οι ίδιες οι γυναίκες διαφέρουν εσωτερικά.

Με λίγα λόγια είναι όλο μια στατιστική βλακεία. Ο πολύς κόσμος αποφασίζει πως ορίζει την θυληκότητα και την αρρενωπότητα.

Εγώ ξέρω ότι αρκετοί γκέι προτιμούν να μην έχουν καθόλου πρωκτικό σεξ (για το ρίσκο, και διότι υποβιβάζει λένε τον παθητικό)...ασχετα με το αν στέκει κάτι τέτοιο, αυτοί ποτέ δεν θα είναι σαν γυναίκες στο σεξ. Οπότε γενικά η σεξουαλική συμπεριφορά δεν νομίζω να έχει να κάνει με θυληκότητα/αρρενωπότητα, δεν νομίζω ότι μπορεί να επιβεβαιώσει αν οι γκέι μοιάζουν με τις γυναίκες η το ανάποδο, δεν είναι αρκετά ομογενής για να εξαχθούν συμπεράσματα...

Οπότε φτάνουμε ίσως στο εξής:
Οι gay άντρες θέλουν βαρβατίλα, ένα στερεότυπο-καρικατούρα βαρβατίλας ποτέ δεν θα έκανε σεξ με άντρα παθητικά, και δεν θα έκανε στοματικό έρωτα σε κάποιον άλλον, επομένως όποιος είναι γκέι δεν έχει αρκετή βαρβατίλα (όπως ένας στρ8)...

Βρίσκω ένα εκατομύριο πράγματα που είναι διεστραμμένα λίγο σε αυτήν την πρόταση...αλλά μου φαίνεται σωστή XD

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   29/8/2010, 17:50

TrustNoone έγραψε:
Τώρα αν αρχίσετε να αμφισβητείτε ότι βασικά στοιχεία της γυναικείας σεξουαλικής συμπεριφοράς είναι η έλξη προς τους άντρες και ο παθητικός ρόλος στο σεξ ( = να τον δέχεται ) τότε τι να πω...

Η σεξουαλική συμπεριφορά της γυναίκας είναι η έλξη προς το αντίθετο φύλο(δεν το έχουν οι γκέι) και να το ...χμμμ...δέχονται από μπροστά (πάλι δεν το κάνουν οι γκέι). Οι γυναίκες που δεν θέλουν άντρες υπάρχουν, όπως και γυναίκες που θέλουν τον άλλον femme. Γενικά το ότι η γυναίκα έχει συγκεκριμμένες συμπεριφορές στο σεξ μπορεί να το δει κανείς με οποιονδήποτε τρόπο γουστάρει (και συνήθως αυτό δείχνει πόσο κομπλεξαρισμένος είναι) και αν κάποιος ισχυρίζεται πράγματα για γυναικεία συμπεριφορά εκτός του σεξ, αυτό δείχνει σεξισμό τις περισσότερες φορές...

Straight thinking...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: