ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Σήμερα στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Σήμερα στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Straight thinking...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Shakespeare
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Straight thinking...   27/8/2010, 16:47

Παράθεση :
δεν με ελκύει η ιδέα να το κάνω με 2-3 γκέι άτομα ταυτόχρονα, θα νιωθα πολύ περίεργα. :christian:

αν και έχω ως φαντασίωση να είμαι Btm για 2 str8... . Επιστημονική φαντασία για τσόντες

Με αφορμή το παραπάνω ποστ του καλού μας συμφορουμίτη ήθελα να μοιραστώ τις εξής σκέψεις:

Γιατι αρέσει τόσο πολύ στην πλειοψηφία των gay αντρών η ιδέα να κάνουν σεξ με κάποιον straight? Ερωτικές ταινίες με τίτλους όπως "str8 goes gay", "100% straight man seduced", "broke straight guys have sex for money" κλπ ειναι απο τις πιο δημοφιλείς στo internet. Υπάρχουν site, ακόμα και βιβλία με συμβουλές για το πώς να την πέσει κανείς σε straight άτομα. Για κάποιο λόγο αποτελεί απόλυτη ερωτική φαντασίωση για πολλούς! Κάποιοι gay μαλιστα υποστηρίζουν ότι τους ελκύουν μόνο ετερεροφυλόφιλα άτομα.
Σαν πρώτη εξήγηση δίνω ότι έχει να κάνει με το "απαγορευμένο" της υπόθεσης. Πάντα μας εξιτάρει κάτι που δεν μπορούμε να έχουμε. Και το θεωρω λογικό.

Απο την άλλη έχω ακούσει αστείες πεποιθήσεις του τύπου "οι straight άντρες είναι πιο άντρες!" Και αυτό το πιστεύουν πολλοί. Λες και η αρρενωπότητα εξαρτάται από το ποιόν βάζεις στο κρεβάτι σου.

Αναρωτιέμαι λοιπόν μήπως είναι μια ανασφάλεια, ένα κόμπλεξ των gay που δεν έχουν αποδεχτεί τον εαυτό τους, τη σεξουαλικότητά τους και πολλοί καταφεύγουν σε καταπιεστική προσπάθεια να φαίνονται όσο πιο άντρες γίνεται. Εννοώ αυτούς που φωνάζουν απελπισμένα ότι είναι εκτος gay χώρου(ποιος είναι ο gay χωρος? Σαν το allou fun park ενα πραμα?), οτι είναι 100% straight looking, 1000% straight acting, 10000% straight walking, sleeping, farting και δεν ξέρω τι άλλο. Μερικοί μάλιστα ξυρίζουν και μαλλί, αφήνουν μούσια, καπνίζουν σαν φουγάρα, χτυπάνε και κανα δυο τρια tattoo για να (-προς θεου-) μη φαίνονται gay! (Σορυ φιλε αλλα αφού τη ζαχαρώνεις την τουλούμπα, μαιμού str8 εισαι)

Οπότε το να συνευρεθεί κάποιος ενοχικός gay με έναν "str8", τον απενοχοποιεί κάπως, δημιουργώντας μια ψευδαίσθηση του "κανονικού". Κυρίως κατά τη γνώμη μου ο κομπλεξικός gay δεν θέλει να βλέπει κάποιον gay απέναντι του. Γιατί του θυμίζει τον εαυτό του και κατ'επέκταση το γεγονός οτι δεν αισθάνεται καλά με αυτόν.

Βέβαια μιλώντας καθαρά σεξουαλικά, εγώ δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω γιατί οι str8 θεωρούνται πιο άντρες απλά και μόνο επειδή ειναι str8. Δηλαδή αν η αρρενωπότητα μετριέται και με τη δύναμη και τα κότσια, ποιος είναι πιο άντρας? Κάποιος που πηγαίνει με κοπελίτσες, ή κάποιος που μπορεί και "κουμαντάρει" έναν άλλον άντρα στο κρεβάτι??

Εσείς τι πιστεύετε? Έχετε τέτοιες φαντασιώσεις ή έστω σας εξιτάρει η ιδέα να "αποπλανήσετε" κάποιον? Τι πιστεύετε οτι κρύβεται πίσω από τέτοιες επιθυμίες? Είναι απλά το δελεαστικό κυνήγι του απαγορευμένου ή μπορεί να κρύβει κάτι άλλο?"

ps: φυσικά δεν υπαινίσσομαι τίποτα για τον συμφορουμίτη που έκανε το ποστ, ήταν απλα η αφορμή να γράψω τις δικές μου σκέψεις σχετικά με πράγματα που κι εγώ ο ίδιος έχω σκεφτεί.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Shakespeare στις 27/8/2010, 16:58, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 16:52

μπα, απλα μου αρεσουν οι ανδρες και οσο να'ναι το 90% των ανδρων ειναι στρεητ οποτε θελω δε θελω θα γουσταρω και στρεητ κ θα μου ερχεται καμια φορα στο μυαλο οτι θα'θελα ξερω γω να ριξω εναν.

αλλα αυτο. οχι τπτ φαντασιωσεις κ τετοια.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 17:06

Συμφωνώ μαζί σου σε πάρα πολλά σημεία.
Οι φίλοι μου μετά από άπειρες συζητήσεις πάντως (να διευκρινίσω ότι όλοι μου οι φίλοι είναι straight, άντρες και γυναίκες) πιστεύουν ότι όπου κινείσαι, αυτά θα μάθεις να θέλεις.
Όλη μου τη ζωή περικυκλώνομαι από straight άντρες (ε, εντάξει κάποιοι θα είναι και bisexual, αλλά δεν το λένε οι κουφάλες!) και λίγο πολύ έχω καταλήξει πως ο άντρας που θέλω δίπλα μου πρέπει να είναι σαν αυτούς. Φυσικά, τονίζω το πρέπει για να με ειρωνευτώ, γιατί η ιστορία μου έχει δείξει πολλές φορές ότι αυτό που σκέφτομαι εγώ δε γίνεται κιόλας. Αφήστε που σπάνια κάποιος που θα θέλω τελικά για άλλα στοιχεία πέρα από αυτά που ορίζει το "straight -ing" θα μοιάζει με τους φίλους μου. Οπότε δεν έχει κανένα νόημα...
Νομίζω, όμως, ότι η τόσο έντονη σεξουαλική επιθυμία για straight άντρα πηγάζει από το νόμο του "άπιαστου". Ιντριγκάρει το να ξέρουμε ότι ο άλλος δε θέλει τα ίδια με εμάς και τελικά να τον κάνουμε να θέλει να τα κάνει μαζί μας. Μέσα από τέτοιου είδους πειράματα έρχεται μία μέρα που αναρωτιέσαι... Μα πόσοι είναι τέλος πάντων οι bi και γιατί δεν αποφασίζουν τί κώλο θέλουν να βλέπουν;
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 17:15

χμμμ για εμένα δεν τίθεται θέμα ανδρισμού, εξάλλου οι "βαρβάτοι" δεν μου αρέσουν καθόλου ούτε εμφανισιακά ούτε σαν στυλάκι. Όταν δηλαδή λέω ότι με ερεθίζει σαν ιδέα να το κάνω με στρέιτ δεν το λέω από άποψη ότι θα είναι πιο "άντρας" σαν σύνολο, αυτό που θέλω να πω είναι ότι επειδή είναι περισσότερο στο ένστικτό τους να "πηδάνε" () απότι σε μας τους γκέι (μην μου πείτε ότι οι γκέι συνολικά προτιμούν το τοπ γιατί θα πεθάνω!) υποσυνείδητα σκέφτομαι ότι θα κάνανε και πιο παθιασμένο σεξ ως τοπ απότι ο μέσος γκέι . Ξέρω ότι λογικά δεν στέκει πολύ, εξάλλου για φαντασιώσεις μιλάμε, και σε καμμία περίπτωση δεν έχω βάσεις να λέω ότι οι στρέιτ πηδάνε καλύτερα/πιο παθιασμένα από τους γκέι, απλά σε επίπεδο φαντασιώσεων μου κάθονται καλύτερα ως τοπ παρά οι γκέι. Δεν μπορώ να το εξηγήσω περαιτέρω.

Πάντως πιο αρρενωπός δεν νιώθω με την καμία όταν σκέφτομαι ότι πάω με στρέιτ! Αντίθετα μου βγαίνουν πολύ πιο "θηλυκές" σκέψεις σε τέτοιες περιπτώσεις

Σίγουρα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο ότι είναι κάτι απαγορευμένο που δεν πρόκειται να πραγματοποιηθεί ποτέ, με αποτέλεσμα να το μυθοποιούμε στο μυαλό μας το str8 sex μαζί με την όλη ιδέα της αποπλάνησης.

Όσο για το ίντερνετ, είναι τοσο fake αυτές οι str8 και καλά τσόντες! Με ξενερώνουν εντελώς!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την baZZ στις 27/8/2010, 17:39, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 17:18

baZZ έγραψε:
Όσο για το ίντερνετ, είναι τοσο fake αυτές οι str8 και καλά τσόντες! Με ξενερώνουν εντελώς!

Πόσο δίκιο έχεις... Πολλές φορές νομίζω ότι αυτός που "είναι" ο straight θέλει περισσότερο το "κουτούπωμα" από τον "gay" τύπο!
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 17:22

baZZ έγραψε:

χμμμ για εμένα δεν τίθεται θέμα ανδρισμού, εξάλλου οι "βαρβάτοι" δεν μου αρέσουν καθόλου ούτε εμφανισιακά ούτε σαν στυλάκι. Όταν δηλαδή λέω ότι με ερεθίζει σαν ιδέα να το κάνω με στρέιτ δεν το λέω από άποψη ότι θα είναι πιο "άντρας" σαν σύνολο, αυτό που θέλω να πω είναι ότι επειδή είναι περισσότερο στο ένστικτό τους να "πηδάνε" () απότι σε μας τους γκέι (μην μου πείτε ότι οι γκέι συνολικά προτιμούν το τοπ γιατί θα πεθάνω!) υποσυνείδητα σκέφτομαι ότι θα κάνανε και πιο παθιασμένο σεξ ως τοπ απότι ο μέσος γκέι . Ξέρω ότι λογικά δεν στέκει πολύ, εξάλλου για φαντασιώσεις μιλάμε, και σε καμμία περίπτωση δεν έχω βάσεις να λέω ότι οι στρέιτ πηδάνε καλύτερα/πιο παθιασμένα από τους γκέι, απλά σε επίπεδο φαντασιώσεων μου κάθονται καλύτερα ως τοπ παρά οι γκέι. Δεν μπορώ να το εξηγήσω περαιτέρω.

Πάντως πιο αρρενωπός δεν νιώθω με την καμία όταν σκέφτομαι ότι πάω με στρέιτ! Αντίθετα μου βγαίνουν πολύ πιο "θηλυκές" σκέψεις σε τέτοιες περιπτώσεις

Σίγουρα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο ότι είναι κάτι απαγορευμένο που δεν πρόκειται να πραγματοποιηθεί ποτέ, με αποτέλεσμα να το μυθοποιούμε στο μυαλό μας το str8 sex μαζί με την όλη ιδέα της αποπλάνησης.

Να βρεις straight που να θέλει να κάνει ενεργητικό, το βρίσκω δύσκολο! Βέβαια πάντοτε υπάρχουν bi οι οποίοι πιο κοντά στο straight, οπότε για εκείνους θα ισχύει αυτό που λες!

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
baZZ
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 17:45

δεν έχω ψάξει και ποτέ πάντως . Για μένα το θέμα είναι επισημονική φαντασία!
Άσε που οι μπάι δεν μετράνε !! . Ή είσαι στρέιτ ή δεν είσαι!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 18:07

Προσωπικά με εξιτάρουν οι str8 και για το απαγορευμένο του πράγματος αλλά κυρίως γιατί νιώθω ότι είναι οι μόνοι που μπορούν να μου βγάλουν τη θηλυκή μου πλευρά στο sex = όχι απλά να είμαι παθητικός αλλά να νιώθω και 100% παθητικός.

Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν gay που μπορούν να αποδώσουν μια χαρά στον ενεργητικό ρόλο.Σίγουρα υπάρχουν.Όμως στο μυαλό μου ,η σκέψη μόνο ότι ο άλλος είναι gay,μου τον μετατρέπει αυτόματα σε λιγότερο αρσενικό στο κρεβάτι.Και μιλάω μονάχα για το κρεβάτι.Εκτός sex μου οι πολύ αρσενικοί str8 μου τη σπάνε.
Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 18:13

TrustNoOne έγραψε:
Προσωπικά με εξιτάρουν οι str8 και για το απαγορευμένο του πράγματος αλλά κυρίως γιατί νιώθω ότι είναι οι μόνοι που μπορούν να μου βγάλουν τη θηλυκή μου πλευρά στο sex = όχι απλά να είμαι παθητικός αλλά να νιώθω και 100% παθητικός.

Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν gay που μπορούν να αποδώσουν μια χαρά στον ενεργητικό ρόλο.Σίγουρα υπάρχουν.Όμως στο μυαλό μου ,η σκέψη μόνο ότι ο άλλος είναι gay,μου τον μετατρέπει αυτόματα σε λιγότερο αρσενικό στο κρεβάτι.Και μιλάω μονάχα για το κρεβάτι.Εκτός sex μου οι πολύ αρσενικοί str8 μου τη σπάνε.

Οποτε μιλας υποθετικα γιατι μιας και ο αλλος ειναι str8 δεν γινεται να κανετε σεξ. εκτος αν εννοεις να κανεις σεξ με καποιον που δεν εχει ξαναπαει με αντρα. οποτε παλι gay ειναι απλα μεχρι πριν λιγο δεν ηταν

Δεν εχω καταλαβει ομως τι εννοεις θηλυκη πλευρα και 100% παθητικος. Θες να το εξηγησεις?

Θα καταλαβαινα αυτο που λες μονο αν θες να φαντασιωνεσαι οτι εισαι γυναικα στο σεξ (δεν λεω οτι το κανεις).

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 18:30

- Μιλάω για str8 που θα τον έκανα να πάει για 1η φορά με άντρα.Ναι αν πάει μαζί μου θα γίνει αυτόματα bi αλλά θα ξέρω ότι έχει αυξημένη στρεϊτιά μέσα του.

-Όσο για το άλλο που με ρωτάς κάτσε να στο πω αλλιώς :Δεν μπορώ να νιώσω παθητικός 100% αν του άλλου δεν του βγαίνει από τη φύση του ο ρόλος του ενεργητικού και ποτέ ο ρόλος του παθητικού.
Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 18:42

"αυξημενη στρεϊτιά"

Μα αυτο δεν καταλαβαινω, τι εννοεις παθητικος 100%

οσο για τη λεξη "φυση", και ενας ενεργητικος gay που δεν του αρεσει το παθητικο ειναι απο τη φυση του ενεργητικος. εκτος αν εννοεις οτι ειναι αφυσικο να εισαι gay, οποτε παμε αλλου και ειναι αλλη συζητηση.

Χμμ i guess i'll never understand Παντως εχει εξαιρετικο ενδιαφερον το θεμα νομιζω.

Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 479

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 19:02

Ενας στρ8 δεν θα σε φιλησει δεν θα σου κανει στοματικο κλπ...

Ευτο νομιζω οτι εννοει ενας γκει ενεργητικος βγαζει και τρυφεροτητα

δε θελει λογο η ζωη για να πειστει πως δεν μπορει
...χωρις εσενα

Κρατα τα ενθυμια σου
ολα τα φαντασματα σου
οσα εκανα για σενα
σου τ αφηνω χαρισμα σου
για... θυμησου
Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   27/8/2010, 19:36

Phoenix έγραψε:
Ενας στρ8 δεν θα σε φιλησει δεν θα σου κανει στοματικο κλπ...

ουτε θα στον βαλει!

Phoenix έγραψε:
Ευτο νομιζω οτι εννοει ενας γκει ενεργητικος βγαζει και τρυφεροτητα

καλα submissive και aggressive υπαρχουν και gay αν εννοουμε αυτο. τελοσπαντων!

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 00:11

Σαιξπηρούλη ανοίγεις μεγάλο θέμα και κάνεις από μόνος σου εξαιρετική ανάλυση.

Πιστεύω ότι στους περισσότερους gay ή πιο συγκεκριμένα εκείνους στους οποίους αρέσει το παθητικό σεξ, αρέσει να βλέπουν αυξημένη δόση αρρενωπότητας στον άλλον. Θα προσέξουν το πόσο τριχωτός είναι για παράδειγμα. Στο παρελθόν είχα μια συγκεκριμένη άποψη για το πού οφείλεται αυτό αλλά θα την αναφέρω σε άλλη φάση. Μου φαίνεται λογικό από εκεί και πέρα να τους αρέσουν οι straight. Εξ ορισμού είναι αδύνατο να κάνεις σεξ με έναν straight.
Το απαγορευμένο όμως είναι ωραίο το άτιμο. Ίσως η πρώτη φορά του άλλου να σε φτιάχνει αλλά κατά κανόνα όλο και κάτι θα έχει κατά νου αυτός από πριν οπότε είναι τουλάχιστον Bi.

Ως προς το θέμα της ανασφάλειας δεν είμαι σίγουρος. Πρέπει να είσαι τελείως στον κόσμο σου για να αισθάνεσαι straight ή τουλάχιστον μη gay ενώ ταυτόχρονα κάνεις σεξ με τον άλλον. Ίσως σου δημιουργεί μια ψευδαίσθηση αλλά μου φαίνεται ότι δύσκολα στέκει!

Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 00:29

To καταλαβαινω καποιος gay να ελκεται απο καποιον αρρενωπο.

Απλα δεν καταλαβαινω γιατι εχει τοση διαφορα να ειναι str8 ο αλλος.
Δηλαδη ο trustnoone πχ(ή οποιοσδηποτε με την ιδια αποψη) ενδεχομενως θα προτιμουσε εναν str8 απο καποιον gay, ακομα κι αν ο δευτερος ηταν πιο αρρενωπος.

Το θεμα του απαγορευμενου το καταλαβαινω απολυτα.
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι απο που προκυπτει η ψευδαισθηση οτι ο str8 ειναι πιο αντρας και σε τι εξυπηρετει αυτη εκεινον που την εχει.

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 00:59

Όπως θα έλεγε και η φίλη μου η Dinara, η κοινωνία το προκαλεί όλο αυτό. Ο gay δεν είναι άντρας. Ακόμη και αν μοιάζει, απλώς μοιάζει! Έλεγα κάτι σε μια φίλη και μου είπε, δεν είναι το ίδιο, εσύ είσαι Bi! Και της απαντάω, θα μπορούσα κάλλιστα να είμαι gay ή στο μέλλον να το συνειδητοποιήσω. Έχουμε τόσα στερεότυπα που στο κρεβάτι μεγεθύνονται εξαιρετικά!

Και μην ξεχνάς ότι όλα είναι στο μυαλό. Εδώ αν κλείσεις τα φώτα και πεις ότι ο άλλος τώρα(πχ) σε βιάζει, μπορεί να φτιαχτείς τρελά! Μην ψάχνεις λογική σε αυτά, γιατί αν ψάξεις απλώς θα τα απομυθοποιήσεις όλα.

JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 01:09

Δεν νομίζω να έχει να κάνει με το "απαγορευμένο" φρούτο. Για μένα απαγορευμένος θεωρείται και ο ματ ντέιμον αλλά δεν νομίζω να ξενέρωνα αν ήταν ξάδερφος μου και έμενε απέναντι από το σπίτι μου.

Κάτι άλλο φταίει. Κάποιου είδους γενίκευση. Όπως όταν βλέπεις τον άλλον και σου λένε ότι είναι από την Βουλγαρία. Κάτι στην εντύπωση που σου αφήνει ο άλλος αλλάζει...Ίσως διότι το να είσαι γκει σημαίνει πολλά πράγματα στο μυαλό που δεν μας αρέσουν...

Εγώ θα το θεωρούσα πολύ σωστό να θεωρηθεί ο παρακάτω λόγος σαν κύριος που μας αρέσουν οι στρ8:

Ένας στρ8 δεν έχει πάει ΠΟΤΕ με άντρα
Ένας γκει πολύ πιθανό να έχει πάει με άντρα

Νομίζω ότι ξενερώνει κανείς στην ιδέα πολλών συντρόφων, αλλά για κάποιο λόγο δεν νιώθουμε τον ανταγωνισμό από τις κοπέλες. Ίσως φταίει ότι δεν τις βλέπουμε ερωτικά, και θεωρούμε τον στρ8 κάτι σαν παρθένο.

Τώρα σας ρωτάω εγώ: δεν νιώθετε σαν να είναι στρ8 ο άλλος όταν δεν έχει κάνει σχέση και σεξ? Είναι οι εμπειρία με άντρες πιστεύω που σε κάνει να ξενερώνεις. Αλλά ακόμα και στον παρθένο γκει, ξέρεις ότι κάποτε θα κάνει πράγματα , και στο κεφάλι του έχει σίγουρα φανταστεί κάτι...

Οπότε είναι κάποιου είδους αγνότητα ίσως που προσπαθούμε να βρούμε. Το ψάχνουν και οι στρ8 στις γκόμενες τους, δεν είναι μοναδικό σε μας. Και επειδή θεωρούμε πως το να το κάνεις με κοπέλα δεν είναι τίποτα (ίσως είναι μια απλή πράξη χωρίς νόημα για μας...βέβαια το βλέπουμε έτσι επειδή δεν μας αρέσουν οι κοπέλες) θεωρούμε τον άλλο παρθένο.

Δεν νομίζω να έχει να κάνει με τον αντρισμό, άλλωστε εύκολα βλέπει κανείς ότι ακόμα και πιο άντρας να είναι κάποιος, αν εχει κάνει κάτι με άλλους άντρες κάτι σε ενοχλεί...

Άλλωστε δεν ξέρω στρ8 άντρα να ξενερώνει με λεσβίες. Γιατί οι γκέι να ξενερώνουν με τους στρ8? Ξενερώνουν όμως οι στρ8 με γυναίκες όταν αυτές πάνε με άντρα....Και εμείς το ίδιο ε? Όταν παει άντρας με άντρα ξενέρα λίγο.

Με λίγα λόγια οι άνθρωποι είμαστε παρθενοκυνηγοί...η κάτι τέτοιο...

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 01:20

Σκέψου λίγο τα στερεότυπα. Αισθάνομαι ότι είναι πιο κοντά στην πραγματική αιτία!

Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 01:23

Judas ουτε εγω πιστευω οτι εχει να κανει με την αρρενωποτητα, αυτο δεν στεκει σαν επιχειρημα μιας και πολλοι gay ειναι πολυ αρρενωποι. Οπως επισης δεν συμφωνω με αυτο που λες. Δε νομιζω οτι εχει να κανει με "αγνοτητα". Δηλαδη ενας str8 γ@μικουλας που εχει παρει ολο το γυναικειο πληθυσμο της αττικης θεωρειται αγνος, αμολυντος? Οσο κι αν δεν αισθανεσαι ανταγωνισμο απο τις γυναικες! Ενω ενας gay που δεν εχει κανει ποτε σεξ δεν θεωρειται? Η μηπως το να εχει παει ο αλλος με 1,2 ή 3 αντρες ειναι ξενερωτικο? Ε δε νομιζω, αυτο μου θυμιζει τα παλια χρονια στα χωρια που θελανε τη νυφη "απειραχτη". Και ειλικρινα δε νομιζω πως αυτο ειναι το θεμα.
Κατι εγκεφαλικο ειναι που κανει τον αλλο να του αρεσει η ιδεα ενος αντρα που παει μονο με γυναικες. Και η πιο ικανοποιητικη απαντηση για μενα οπως ειπα ειναι το απαγορευμενο στη μια περιπτωση, και στην αλλη περιπτωση η αποστροφη της εικονας του gay (με την οποια ερχεσαι αναγκαστικα σε επαφη οταν εχεις καποιον αλλο gay απεναντι σου) οταν εισαι ανασφαλης με την σεξουαλικοτητα σου.
Δε νομιζω δηλαδη οτι εχει να κανει με αρρενωποτητα, εμπειριες η οτιδηποτε αλλο. Απλα το γεγονος μονο οτι καποιος ειναι "φυσιολογικος" με λιγα λογια, καποιους τους φτιαχνει. Σκληρο, αλλα αυτο πιστευω.
Βεβαια μπορει οι περισσοτεροι να ειναι αυτοι που τη βρισκουν με το απαγορευμενο, και το επλιζω.

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 01:26

Για να διαλευκάνουμε το ζήτημα με τα στερεότυπα...Υπάρχει κανείς στο φόρουμ που να του αρέσουν λιγότερο αρρενωποί άντρες? Και αν ναι (που σημαίνει ότι δεν έχει να κάνει τόσο με τον ανδρισμό) προτιμάει στρ8(χωρίς εμπειρία με άντρες) ή γκέι(με εμπειρίες)?

Στερεοτυπικά ένας άντρας μπορεί να έχει πιο ξένη και διαφορετική συμπεριφορά, οπότε λειτουργεί κάτι σαν ρατσισμός ίσως. Αλλά εμένα μου αρέσει και η θεωρεία παρθενιάς, έχει πλάκα ακόμα και αν δεν ισχύει!

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 01:29

βασικά....ίσως να παίζει και το εξής: γιατί οι στρέιτ φαντασιώνονται λεσβίες γενικά και ερεθίζονται πολύ από λεσβιακό πορνο? ίσως κάτι αντίστοιχο να παίζει και με τους γκέι και γιαυτό να φαντασιώνονται τους στρέιτ. Ίσως να τους τραβάει σαν ιδέα ότι ελκύουν κάποιον τόσο πολύ που τον κάνουν να αλλάξει σεξουαλικό προσανατολισμό..

πού είσαι ρε φρόυντ να μας φωτίσεις ?

btw η θεωρία της παρθενιάς μου άρεσε! μπορεί και να ισχύει στην δική μου περίπτωση, έχω προσέξει ότι ακόμα και με γκέι με τραβάει πολύ σαν ιδέα να κάνω κάτι με έναν πιο αρχάριο παρά με μια έμπειρη γκέι τσ#@λα
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 01:35

shakespear...ναι καταλαβαίνω...

Βασικά...δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσουν οι στρ8 πιο πολλοί...Διότι όλοι οι στρ8 που γνώρισα ευχόμουν να ήταν γκέι (όχι βρε λυσσάρες μόνο για μένα, γενικά ρε παιδί μου!)

Αλλά νομίζω ότι έχεις βρει κάτι... Κάποιο σημάδι αδυναμίας κρύβεται στο να είσαι γκέι...

Δεν νομίζω βέβαια ότι φταίμε οι ίδιοι...Νομίζω τελικά το εξής:

Οι γκει είναι κατακριτέοι από την κοινωνία στο σύνολο,και οι περισσότεροι μέσα στην ντουλάπα. Αν κάποιος είναι out και όλοι τον υποστηρίζουν, εμένα μου κάνει τρομερό κλικ σαν ιδέα, ίσως καλύτερα και από τον στρ8. Τώρα τον άμοιρο που κάθεται και ακούει μλκίες όλη μέρα και δεν το λέει πουθενά, ίσως μας κάνει να νιώθουμε ότι μειωνεκτεί (που στο κάτω κάτω δεν φταίει ο ίδιος)... Είναι ίσως θέμα αυτοπεποίθησης και όχι παρθενιάς... Κάτι χάνει από αυτοπεποίθηση ο γκει που κρύβεται...Αν κάποιος είναι περήφανος και out, δεν νομίζω να λειτουργεί αρνητικά το ότι είναι γκέι... (τελικά μαρέσει και αυτή η υπόθεση)

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 01:37

μπαζ, λολ...Και μένα νομίζω λειτουργεί, πολύ πιο εύκολα θα κάνω κάτι με κάποιον που δεν έχει κάνει κάτι...όχι με έμπειρες γκέι...τσ#@λ3ς... XD

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 01:46

Θα διαφωνησω και με αυτη σου την αποψη (παρολο που τη θεωρω ενδιαφερουσα )
Ισα ισα πιστευω οτι οι gay που εχουν αυτη την ταση στους str8, οταν εχουν να κανουν με αλλους gay τους θελουν οσο το δυνατον πιο "κρυμμενους". Δηλαδη οσο λιγοτερο gay γινεται ουσιαστικα. Και οπως ειπα στην αρχη, πιστευω ειναι αυτοι που βροντοφωναζουν οτι τον θελουν τον αλλο -περα απο αρρενωποτατο- εκτος κυκλωματων, εκτος γκει χωρου, να μην το εχει πει πουθενα κλπ κλπ. Δηλαδη να θυμιζει οσο περισσοτερο γινεται str8.

Δε νομιζω οτι εχει να κανει με αυτοπεποιθηση. Και παλι πιστευω οτι θα προτιμουσαν εναν κομπλεξικο str8 παρα εναν "ανετο" gay, ακομα και αν ο δευτερος στρειτο-φερνει συμφωνα με τα παραπανω κριτηρια τους.

Πιστευω περισσοτερο εχει να κανει με την αντιληψη που εχει ο καθενας για το φυλο του και τη σεξουαλικοτητα του. Και το πως νιωθει με αυτα, ποσο ευκολα τα "ταιριαζει" μεταξυ τους με βαση το δικο του βιωμα αλλα και τα στερεοτυπα που ανεφερε ο pepe...

Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Straight thinking...   28/8/2010, 02:50

Για μας οι στρεητ αν το σκεφτειτε ειναι οτι ειναι για τους στρεητ οι λεσβιες.
Δεν θα πηγαιναν μαζι μας, αλλα γουσταρουμε. xD

δεν καταλαβαινω καθολου τι σχεση εχει το απαγορευμενο.
απλα ειναι αντρες, γιατι να τους γουσταρουμε με ΕΞΤΡΑ λογο?
μας αρεσουν οι αντρες και οι στρεητ ανδρες ειναι υποκατηγορια των αντρων.
Λογικο να μας αρεσουν. αλλωστε δεν το γραφει κ στο κουτελο οτι ειναι στρεητ, απλα υποθετουμε οτι 90% ειναι στρεητ.

Αλλο να θελεις τον αλλο αρρενωπο και αλλο να τον ΘΕΛΕΙΣ στρεητ. ακυρο.
Νομιζω οτι αν ισχυει το παραπανω ειναι θεμα κομπλεξ.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."

Straight thinking...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 6Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: