ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Κόλλημα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Κόλλημα    21/8/2010, 02:31

Έχετε φάει ποτέ κόλλημα με κάποιον? Πως εξελίχθηκε?
Το ξεπερνάτε εύκολα?
Άραγε το κόλλημα είναι και έρωτας ή απλά μια αυταπάτη του μυαλού μας?
Μήπως και τα δύο? Ή κάτι άλλο?
Για να σας ακούσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/8/2010, 02:38

Αυτό το τόπικ γράφτηκε για εμένα?

Κατά καιρούς έχω διάφορα κολλήματα, άλλα πιο σοβαρά, μερικά πιο αδιάφορα αλλά προσπαθώ όλα να τα ξεπερνάω όσο γρηγορότερα μπορώ, γιατί δεν γίνεται αλλιώς και θέλω να βλέπω μπροστά!
Levia8an
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Downtown
Αριθμός μηνυμάτων : 2222

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/8/2010, 02:42

Βασικά, 9 στις 10, ξεγυρισμένα κολλήματα τρώω...

Το πιο βαρβάτο ήταν πριν λίγα χρόνια και εξελίχθηκε με μερικά χιλιάρικα λιγότερα στο λογαριασμό μου. Μεγάάάλη ιστορία.

Παρ' όλα αυτά, νομίζω πως τα κολλήματα είναι θέμα σύγχυσης του μυαλού με την καρδιά. Η καρδιά μας πλάθει μια κατάσταση, το μυαλό την εξιδανικεύει και από εκεί και πέρα λίγο εύθραυστος να είσαι, αποτελείς το ομορφότερο διακοσμητικό των πατωμάτων (τι χαλιά και μαλακίες...).

Καταλήγω στο συμπέρασμα πως, όταν ο χρόνος περνά και τα πάθη καταλαγιάζουν, ένα μένει: Πολύ κακό για το τίποτα.
Από την άλλη, μου φαίνεται πως θα εξακολουθήσω να σκαλώνω αγρίως no matter what...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Levia8an στις 21/8/2010, 02:44, 2 φορές συνολικά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/8/2010, 02:42

επέστρεψε δυναμικά ο scratch με ωραίο θέμα.
καλά εγώ δε θα μιλήσω, το κολλημά μου το έχω κάνει καραμέλα. έχουν βαρεθεί να με ακούνε/διαβάζουν. 4,5 χρόνια διάρκεια. το ξεπέρασα δύσκολα προφανώς. με αυτόν δεν ήταν σίγουρα αυταπάτη του μυαλού. ήταν έρωτας ατέρμονος και δίχως όρια.
ύστερα από συζητήσεις που έκανα, έφτασα στο συμπέρασμα ότι πολλές φορές η θελησή μας να ερωτευτούμε μας ανθυποβάλλει. οπότε ναι, συνήθως είναι αυταπάτη όπως πολύ σωστά ανέφερες. την αληθινή καψούρα πρέπει να είσαι πολύ τυχερός ή πολύ άτυχος για να τη βιώσεις. και νομίζω συμβαίνει σπάνια.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/8/2010, 02:46

μιας και έκανα την εξυπνάδα να το ανοίξω(με τα χεράκια μου βγάζω τα ματάκια μου!δεν πήγαινα να τραβήξω καμία...καλύτερα?) ας μιλήσω και γω.
αρχικά διαχωρίζω τον έρωτα από το κόλλημα
το κόλλημα υπάγεται στον έρωτα το αντίστροφο δεν ισχύει.
αν και το κόλλημα δε σημαίνει πάντα έρωτα
λοιπόν εγώ έχω κολλήσει με ένα παπα@@δη εδώ κι ένα δίμηνο χωρίς να ξέρω το γιατί!
είμαι τραγικός το ξέρω....
για να ξεπεράσω τα κολλήματα μου θέλω χρόνο και σίγουρα κάτι νέο να μου τραβήξει το ενδιαφέρον αλλιώς...τρώγε μήτσο σοκολάτες μέχρι ο Παυλίδης να σου κάνει ανδριάντα!
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/8/2010, 03:24

Κολληματα εχω πολυ συχνα .2 τροποι με τους οποιους τα ξεπερναω :
1oς : βρισκω αλλο κολλημα
2ος : διακωμωδω το αντικειμενο του κολληματος μου, και το απομυθοποιω ωστε στο τελος το ξεπερνω...

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/8/2010, 03:26

Εχω ερωτευτει 2 φορες στη ζωη μου και πανε καμποσα χρονια απο τοτε. θεωρω το κολλημα ενθουσιασμο και τιποτα παραπανω. οπως και τον ερωτα στη συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων.

με τα κολληματα δεν τα παω καλα, γιατι εχω μαθει να ψυχανεμιζομαι τις κακοτοπιες, οταν δεν αξιζει δηλαδη, which is most of the time. οπως μια φορα που εφαγα κολλημα καμποσο καιρο και μετα ξενερωσα γιατι διαπιστωσα πως το αντικειμενο του "ποθου" ήταν λιγο κοινοχρηστο . ε αυτο με χαλασε και με εμαθε αρκετα. πλεον θεωρω οτι εχω αναπτυξει το ενστικτο μου σε βαθμο να με προστατευει επαρκως! :)

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/8/2010, 14:47

Βασικά πιστεύω οτι όσο καποιος είναι κολλημενος με κάποιον άλλο δεν πρόκειται να βρει "αντικαταστάτη" ή άλλο αντικείμενο κολληματος. Ο έρωτας δεν περνάει με έρωτα. Αν δεν έχει κλείσει η υπόθεση του παρελθόντος μέσα σου, θα λειτουργεί σαν τροχοπέδι σε όλα τα καινούρια και πολλές φορές και συ ο ίδιος θα σαμποταρεις τις νέες ευκαιρίες λόγω όσων δεν έχουν ξεπεραστεί και εναρμονιστεί.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/8/2010, 14:57

εγω εχω εναν απο τα 17 μου... :/
Toruk
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/10/2010, 17:31

Ωραίο θέμα!! Και δεν έχω γράψει κι όλας!!
Λοιπόν το πρώτο κόλλημα που έφαγα στη ζωή μου ήταν πριν από 4 μήνες και 10 ημέρες...
Δεν πίστευα στον έρωτα με την πρώτη ματιά, δεν πίστευα ότι γίνεται να αισθανθείς τόσο δυνατά συναισθήματα για κάποιον που μόλις έχεις δει, κι όμως τα ένιωσα...
Η συνέχεια λίγο πολύ είναι γνωστή.. Με αυτό το "κόλλημα" είμαστε μαζί τόσο καιρό και είμαστε ακόμα το ίδιο ερωτευμένοι!
Οπότε ναι, πιστεύω πως το κόλλημα μπορεί να εξελιχθεί σε έρωτα (αν δεν είναι από την αρχή) και δεν είναι πάντα ένα παιχνίδι του μυαλού μας...
Βέβαια, αν δεν υπάρχει ανταπόκριση στον "κολλημένο", πιστεύω πως το κόλλημα μπορεί να εξελιχθεί στον χειρότερο εφιάλτη για τον κακομοίρη που κόλλησε...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/10/2010, 17:39

Όσον αφορά σε εμένα, νομίζω ότι πιο συχνά τρώω κολλήματα απ' ότι φαγητό! Το κόλλημα με βαρυστομαχιάζει, δε με αφήνει να κοιμηθώ, δε με αφήνει να χωνέψω όλα αυτά που συμβαίνουν... Είμαι το απόλυτο θύμα! Αλλά μου πάει το δράμα...
mageiroylis29
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : kallithea
Αριθμός μηνυμάτων : 702
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/10/2010, 18:12

κολληματα????αν εχω φαει κολλημα????εχει καει η γουνα μου απο αυτα........για μενα να φαω κολλημα χανω κιλα χανω τον υπνο μου και γενικως ειμαι σε μια κατασταση που αν πας να με αγγιξεις μπορει να σε σκοτωσω επιτοπου.....και βεβαια οταν βρεθω με το ατομο που εχω φαει το κολλημα ειμαι χαρμα οφθαλμων...γαληνιος πραος ησυχος.....ομολογουμενως δυσκολα ξεκκολαω αλλα εχω το χαρισμα και ειμαι ευγνωμων στη φυση για αυτο μολις πω στοπ και τερμα αυτοματως κλεινω ρολλα για το ατομο αυτο....αρκει να μου κανει κατι που να μην μου αρεσει....

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/10/2010, 18:56

ωραίο θέμα!
φαντάζομαι άλλο κόλλημα άλλο έρωτας. Τουλάχιστον εγώ πιστεύω πως το κόλλημα μάλλον έχει να κάνει με την εξωτερική εμφάνιση και με τις πρώτες εντυπώσεις παρά με το "όλον" του άλλου.
Υπό αυτή την έννοια "κολλάω" αρκετές φορές, αλλα ομολογουμένως ξεκολλάω με την ίδια ευκολία καθώς το κόλλημα με μένα έχει να κάνει κυρίως με την εξωτερική εμφάνιση, οπότε δεν παίζουν βαθύτερα αισθήματα πέρα μιας σωματικής έλξης. Πολύ σπάνια να έχω κολλήσει με κάποιον και σε γενικότερο επίπεδο.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/10/2010, 20:39

Εφοσον το κολλημα αφορα την εξωτερικη εμφανιση ακποιου, το ξεκολλημα μου ειναι εξισου ευκολο! Εφαρμοζω και μια λογικη, τι ειχα, τι εχασα. Αλλα αν το κολλημα οφειλεται περα απο μια εμφανιση εκαστοτε, στο χαρακτηρα του αλλου, σ αυτο που ειναι, στη συμπεριφορα του, στον τροπο που μιλαει, γελαει και τα λοιπα, εκει "hοuston we have a problem"! Μου εχει τυχει να νιωσω ανεξηγητη ελξη εξαρχης για καποιον και να θελω να τον γνωρισω πολυ, χωρις να καταλαβαινω τι εινια αυτο που με τραβαει, αλλα το κολλημα για μενα ουσιαστικα ερχεται με την ουσιαστικη γνωριμια!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την thess '89 στις 21/10/2010, 21:13, 1 φορά
unagi
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : sweden
Αριθμός μηνυμάτων : 768

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    21/10/2010, 20:51

thess '89 έγραψε:
"huston with a problem"!

Εννοείς "Houston, we have a problem"?

Φυσικά και το "κόλλημα" μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι περισσότερο, δεν είναι πάντα επιφανειακό κατά την γνώμη μου.
Το περισσότερα κολλήματα που έχω φάει είναι λόγο χαρακτήρα και συμπεριφοράς, τα κολλήματα λόγο εξωτερικής εμφάνισής το πολύ να διαρκέσουν ένα λεπτό, για μένα μιλάω παντα...

make use of beer."
-Henry Miller
Momoka
Forum God
Forum God

Περιοχή : Over There
Αριθμός μηνυμάτων : 6124

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    22/10/2010, 00:09

όταν κολλάω...μένω κολλημένος μέχρι να βρω καινούργιο κόλλημα!
Απλά τα πράγματα!

Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : athene
Αριθμός μηνυμάτων : 312

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    22/10/2010, 00:21

κολλημα???
αστα .................μια μερα ετριβα να βγει απο το πατωμα η βενζινοκολλα.......

κι ωριμο τεκνο της οργης..........
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    22/10/2010, 00:27

dark tyler, love your stewie...

δεν τρώω πια κολλήματα...προσαρμόζομαι (άσχημα) όταν τα πράγματα πάνε στραβά...Και έτσι πια δεν έχω κολλήματα...μόνο ένα είχα αλλά η τραγωδία με άλλαξε λίγο...

Forum God
Forum God

Περιοχή : Over There
Αριθμός μηνυμάτων : 6124

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    22/10/2010, 00:31

JudasIscariot έγραψε:
dark tyler, love your stewie...

σε ευχαριστώ θερμά...βλέπω πολλούς fans του Family Guy...χαίρομαι ιδιαιτέρως που παρακολουθούμε μια τόσο ποιοτική σειρά!!!

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    22/10/2010, 00:40

και ο δημιουργός του ο seth macfarland είναι και υποστηρικτής των gay rights επειδή έχει γκέι ξάδερφο που τραβάει λούκι και κινητοποιήται για τέτοια ζητήματα...τι γαμάτος που είναι...όταν οι δημιουργεί του south park του την είπανε (ότι και καλά το family guy βασίζεται σε cut-away scenes που τίποτα δεν έχει να κάνει με την ιστορία) και τότε ακομπλεξάριστα λέει, μπράβο σας , έχετε δίκιο 100% , οι ιστορίες είναι εκεί μόνο για να είναι αστείες, καθόλου σχέση με τις σκηνές...

Οπότε στο θέμα μας, ο seth macfarlanε δεν έχει κόλλημα με τους άλλους αλλά εγώ με αυτόν ένα κολληματάκι το έχω...XD

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    22/10/2010, 12:26

dark tyler έγραψε:
όταν κολλάω...μένω κολλημένος μέχρι να βρω καινούργιο κόλλημα!
Απλά τα πράγματα!

Είναι πολύ απλά! Όντως... Αρχηγός στο κίνημα των κολλημένων θα γίνεις!
Le Déchu Prince
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : ειμαι νομας
Αριθμός μηνυμάτων : 2095
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόλλημα    22/10/2010, 22:56

κολλημα?????/ μπα δεν το εχω !!!....
καποιες φορες συμποναω καποιον, αλλες θαυμαζω καποιον και αλλες νιωθω κα***ες....
.......σε ολες τις περιπτωσεις οπως και στις σχεσεις μου γενικα (ερωτικες, κοινωνικες, φιλικες, εχθρικες) ειμαι συλλεκτης!
θελω να εχω αξια κομματια στην συλλογη μου!.... ομορφα μικρα ή μεγαλα διαμαντια που θα αξηζουν τον κοπο να τσακοθω, να ερωτευτω , να διαφωνήσω, να κανω σεξ ή να κανω ερωτα... , να κάτσουμε ωρες στον καναπε ή να κλεβουμε λαμπακια απο τα στολισμενα δεντρα μες τα ξημερωματα τα χριστουγεννα....
Δεν εχω λοιπον κολλημα με κανεναν ... θλεω ολοι να ειναι ελευθεροι! δεν θελω κανεναν κοντα μου ντε και καλα.........
θελω να ειναι ελευθερα πουλια! και να ειναι κοντα μου αν θελουν να ειναι! σαν ομορφες γατες χωρις καμια υποταγη σε μενα....
οσο γι' αυτους που τελικα δεν ειναι κοντα μου... δεν με σκαλωνουν .....
τους θυμαμαι παντα με αγαπη και θαυμασμο... that's it !
...ισως εγω να μην ημουνα διαμαντι για αυτους.......... δεν με πειραζει ! ξερω πως δεν ειμαι οτι καλυτερο εχει βγαλει αυτος ο τοπος... αλλα ξέρω πως οποιον επελεξα για να εχει μια θεση κοντα μου αξιζε τον κοπο και μου φτανει αυτο ....

Κόλλημα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: