ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

"Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   14/8/2010, 00:33

Κλικ πιστεύω πως δεν χρειάζομαι ούτε για να αρχίσω ούτε για να συνεχίσω μια σχέση.

Πάντα βέβαια είναι καλύτερο αν σου κάνει ο άλλος κλικ από την αρχή (και του κάνεις και εσύ) και συνεχιστεί αυτό σε μια όμορφη σχέση.

Όμως ακόμα και ένας άνθρωπος που θα μου έδινε αγάπη και θα περνούσαμε πολύ καλά προσωπικά μου είναι υπερ-αρκετός. Τι να πω, ίσως δεν έχω τρελές απαιτήσεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   14/8/2010, 00:43

σοβαρά Νιλς?
έχεις ένα point, δε θα το αρνηθώ. αλλά ρε συ δεν έχεις την ανάγκη να νιώσεις την τρελή καψούρα? βέβαια, έχεις δίκιο. η αγάπη που μπορεί να σου δώσει κάποιος είναι κάτι πολύ σημαντικό και κάτι πιο ουσιαστικό από την καψούρα αλλά άμα δεν το θέλεις πολύ δε θα σε ενδιαφέρει και τόσο το τι σου προσφέρει.
αποψή μου πάντα.
middle east
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 2430
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   14/8/2010, 00:48

σιγουρα παιζει ρολλο το κλικ αλλα θα συμφωνησω με τον χολγκερσον γιατι μετα αποδεικνυεται μια φουσκα , σημασια εχει η αγαπη
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   14/8/2010, 06:03

Nils έγραψε:
Κλικ πιστεύω πως δεν χρειάζομαι ούτε για να αρχίσω ούτε για να συνεχίσω μια σχέση.

Πάντα βέβαια είναι καλύτερο αν σου κάνει ο άλλος κλικ από την αρχή (και του κάνεις και εσύ) και συνεχιστεί αυτό σε μια όμορφη σχέση.

Όμως ακόμα και ένας άνθρωπος που θα μου έδινε αγάπη και θα περνούσαμε πολύ καλά προσωπικά μου είναι υπερ-αρκετός. Τι να πω, ίσως δεν έχω τρελές απαιτήσεις...

Μπορεί το Νούμερο να έχει εν μέρει δίκιο στην απάντησή του, αλλά χαίρομαι πάρα πολύ που μπορείς να λειτουργείς έτσι. Συνέχισε και θα υποφέρεις λιγότερο. Άκου με...
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   20/1/2012, 03:52

Είναι σημαντικό και καθοριστικό το click για μένα (από μέρους μου για τον άλλον) προκειμένου να μπορέσω να διαβιώσω μέσα σε μια καλή και σταθερή σχέση αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, παθαίνω λίγο δύσκολα και κρατάει αρκετό καιρό το click, ανεξαιρέτως της ανταπόκρισης ή όχι!

Forum God

Περιοχή : Venus
Αριθμός μηνυμάτων : 7354
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   20/1/2012, 03:54

Anakin έγραψε:
Είναι σημαντικό και καθοριστικό το click για μένα (από μέρους μου για τον άλλον) προκειμένου να μπορέσω να διαβιώσω μέσα σε μια καλή και σταθερή σχέση αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, παθαίνω λίγο δύσκολα και κρατάει αρκετό καιρό το click, ανεξαιρέτως της ανταπόκρισης ή όχι!

γαμωτο ηθελα να γραψω αλλα με καλυψες!
criminal23
Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : athina
Αριθμός μηνυμάτων : 48
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   21/1/2012, 04:19

μπαινεις σε ενα λεπτο θεμα γ μενα..ειναι το παν...κ η καταρα μου..σε οσους κανω κλικ δεν μ κανουν το αντιθετο ....τετοιο πραγμα δεν γντ...ηδη τωρα βγαινω μενα παιδι οχι σχεση απλα βγαινουμε ολα τα καλα του κοσμου εχει....αλλα αυτο το κλικ δεν μου το εχει κανει κ ειμαι ε πολλες σκεψεις.... να το αφησω?π μαλλον αυτο θα κανω η να προσπαθησω να το δω αλλιως???ειναι δυσκολο να βρεις ενα ατομο να συνεννοεισαι στις μερες μας..τεσπα θα δουμε....
GeorgeM
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Balamb Garden
Αριθμός μηνυμάτων : 209
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   23/1/2012, 23:24

4806 έγραψε:
Τί σημαίνει για εσάς το λεγόμενο "κλικ"?
Πόσες φορές το έχετε νιώσει?
Έχει τύχει να το αισθανθείτε στη πορεία? Πιστεύετε δηλαδή ότι μπορεί να προκύψει ή είναι κάτι που απλώς συμβαίνει στην αρχή?
Λειτουργεί ανασταλτικά στο να μπείτε σε μία σχέση?

1.Το λεγόμενο κλικ...εγώ ρε παιδιά δεν θα το μυθοποιούσα τόσο. Ίσως όταν έχεις μια σταθερή εικόνα για τον άλλο, αφού έχεις ξεπεράσει τον ενθουσιασμό και νιώθεις ακόμη δυνατή έλξη. Αν δώσεις ελπίδες στον εαυτό σου, το κάνεις έρωτα. Το σκέφτομαι κάπως σαν: ενθουσιασμός=> κλικ=> έρωτας, ε μετά απ’αυτό δεν έχω πάει.

2.Αν είναι τόσο μεγάλο όσο το αντιλαμβάνομαι απο εδώ, νομίζω ποτέ ακόμη. Έχω την αίσθηση πως δεν πολυμπαίνω στη διαδικασία του "αυτός είναι". Μήπως να το ψάξω λέτε;

3.Να ερωτευτώ στην πορεία, ναι. (είπαμε μάλλον δεν ορίζουμε με τον ίδιο τρόπο το κλικ). Και ήταν αρκετό το διάστημα και μετά από καθημερινή συναναστροφή. Να με ερωτευτούν στην πορεία δεν ξέρω αν έχει γίνει ποτέ. Όχι μόνο πιστεύω οτι μπορεί να προκύψει με το χρόνο, αλλά ίσως τον θεωρώ και απο τους πιο δυνατούς έρωτες που μπορεί να νιώσει κάποιος. Το λέει και το τόσο όμορφο: http://www.youtube.com/watch?v=acvIVA9-FMQ

4. Πως θα μπορούσε να λειτουργήσει ανασταλτικά; (ή πραγματικά το θεωρώ τέρμα παράλογο, ή πραγματικά είμαι τέρμα καθυστερημένο )Αν έχω αισθήματα για κάποιον, αλλά καταλαβαίνω οτι αυτός για' μενα όχι, δεν τίθεται θέμα ανασταλτικού παράγοντα. Θα προσπαθήσω να τον πλησιάσω. Αν πάλι τίποτα, μένουμε γνωστοί ή και φίλοι. Αν ωστόσο καταλαβαίνω οτι αυτός νιώθει το "κλικ" όπως το περιγράφετε για κάποιον άλλο, τότε δεν θα πέσω στη λούμπα. Ίσως όμως περιμένω για κάποιο διάστημα την εξέλιξη των συναισθημάτων του. Στη χειρότερη περίπτωση, έχω αποκτήσει εμπειρία

Αν κάποιος έχει αισθήματα για' μενα και εγώ όχι, τότε τον παίρνει ο Δίας (ε μην γράψω το άλλο ρήμα ). Πέρα απ'την πλάκα, αυτό δυσκολεύομαι αρκετά να το χειριστώ. Πάντως δεν θα μπω σε σχέση μαζί του γι'αυτόν το λόγο. Δεν είναι όμως το κλικ του άλλου που λειτουργεί ανασταλτικά, αλλά μάλλον η δική μου διάθεση. Όποτε μου έτυχε, είτε μίλησα ευθέως (είχαμε την οικειότητα), είτε τον απέφυγα με όποιον τρόπο πίστευα τότε διακριτικό.

Αυτά μέσες-άκρες...
Και με συνοπτικές διαδικασίες πίσω στο διάβασμα.

Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 3304

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   31/1/2012, 01:01

Για εμενα το "κλικ" που λέτε ειναι σημαντικό είτε επιθυμώ σχέση, είτε μόνο σεξ.
Δεν μπορώ να κάνω κάτι με τον οποιονδήποτε. Θελω να μ αρέσει (με την ευρεία έννοια, όχι μόνο στους κοιλιακούς )

"Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: