ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

"Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   10/8/2010, 19:50

Τί σημαίνει για εσάς το λεγόμενο "κλικ"?
Πόσες φορές το έχετε νιώσει?
Έχει τύχει να το αισθανθείτε στη πορεία? Πιστεύετε δηλαδή ότι μπορεί να προκύψει ή είναι κάτι που απλώς συμβαίνει στην αρχή?
Λειτουργεί ανασταλτικά στο να μπείτε σε μία σχέση?

Θα απαντήσω πρώτος...
- κλικ για μένα σημαίνει να δω τον άλλον και να πω "αυτός είναι για μένα". να τον καψουρευτώ άσχημα, να μην ξεκολλάει το μυαλό, να κάνω το οτιδήποτε για να τον δω.
- Το έχω νιώσει μόνο 1 φορά στον απόλυτο βαθμό με έναν στρ8. (για τον οποίο ακόμη καρδιοχτυπώ όταν μιλάω ή έρχομαι σε επαφή.)
- Ναι, έχει τύχει να το νιώσω στη πορεία. Και πολύ φοβάμαι ότι ήταν προιόν ανθυποβολής τελικά. η ανάγκη δηλαδή να το νιώσω. μπορεί και όχι, δε ξέρω. γι'αυτό άνοιξα το θέμα. για να καταλάβω τί συμβαίνει τελικά.
- δυστυχώς ναι, λειτουργεί ανασταλτικά. δηλαδή όσο και αν θεωρώ τον άλλον καλό παιδί, όμορφο και ότι ταιριάζω μαζί του, διστάζω να μπω σε σχέση αν δεν νιώσω το "κλικ". επιδιώκω ρε παιδί μου να συναντήσω τον απόλυτο άνδρα που θα μου ξυπνήσει διάφορα ένστικτα.

και έρχομαι και ερωτώ εγώ? πόσο εφικτό είναι να συμβεί και να ισχύσει και από τις 2 μεριές? μήπως είναι λίγο ουτοπικό να το επιδιώκει κάποιος? μήπως τελικά πρέπει να συμβιβαζόμαστε κάποιες φορές?

Το θέμα το ανοίγω με αφορμή προσωπική μου εμπειρία. Που λέτε, πριν λίγες μέρες γνώρισα ένα παιδί με το οποίο υπήρχε μία Α χημεία μεταξύ μας. είχε τρόπους, ήταν συζητήσιμος, ομορφούλης και από κάποιες κινήσεις του κατάλαβα ότι ήταν και αρκετά ευαίσθητος. Η πρώτη μου εικόνα ήταν θετική, τίποτα περισσότερο. Αλλά αυτός ένιωσε κάτι παραπάνω. Ε λοιπόν, επειδή είχε όλα αυτά τα θετικά στοιχεία τα οποία κακά τα ψέματα σπάνια συναντάς αποφάσισα να το προχωρήσω λίγο περισσότερο. Του είπα λοιπόν να έρθει σπίτι μου να κάτσουμε μόνοι μας. Τίποτα ρε παιδιά, δεν μου έβγαινε. και το άφησα εκεί. Μήπως έκανα βλακεία που το άφησα? πολύ φοβάμαι ότι άμα περιμένω να νιώσω το "κλικ" για κάποιον και να το νιώσει και αυτός θα γεράσω. αλλά από την άλλη δεν μπορώ να λειτουργήσω άμα δεν μου το βγάλει.
είναι κάτι που συμβαίνει μόνο σε μένα ή είναι γενικευμένο?

ζητώ τα φώτα των πιο έμπειρων γιατί πραγματικά νιώθω ότι δε ξέρω τι μου γίνεται στο θέμα των σχέσεων.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την 4806 στις 2/12/2010, 23:35, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Toruk
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   10/8/2010, 19:53

Εξαιρετικό θέμα Νούμερο, ακριβώς ότι σκέφτομαι κι εγώ αυτή την περίοδο(για την ακρίβεια ότι ακριβώς με βασανίζει αυτή την περίοδο....)
Προσωπικά μόνο μία φορά το έχω νιώσει, αυτό το πράγμα όπου δεν μπορεί να φύγει το μυαλό, ότι και να κάνεις, με όση λογική κι αν το σκεφτείς, στο τέλος η σκέψη σου να ξαναγυρνάει σε εκείνον/εκείνη... Ευτυχώς τον τύλιξα κι όλας οπότε μέχρι εδώ καλά!
Πραγματικά θα ήθελα κι εγώ να μάθω κατά πόσο είναι εφικτό να το νιώσει κάποιος στην πορεία....
Παιδιά τα φώτα σας!!

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   10/8/2010, 20:23

4806 έγραψε:
Τίποτα ρε παιδιά, δεν μου έβγαινε. και το άφησα εκεί. Μήπως έκανα βλακεία που το άφησα? πολύ φοβάμαι ότι άμα περιμένω να νιώσω το "κλικ" για κάποιον και να το νιώσει και αυτός θα γεράσω.

Oh dear...

Δεν θα ήθελες πάρα πολύ το κλικ που ένιωσες για τον στρ8 να το ένιωθες και για την σχέση σου? Σίγουρα... Αλλά αυτό είναι κάτι που με φοβίζει πάρα πολύ, αυτό το κλικ είναι που με τρομάζει, απλά το έθεσες πάρα πολύ καλά...

Θα ήθελα πάρα πολύ να ένιωθα για ένα γκει άτομο αυτο το κλικ, με τον τρόπο που το έχω νιώσει για στρ8 φίλους μου. Γιατί? Διότι το θεωρώ απαραίτητο. Ναι , το θεωρώ πάρα πολύ σημαντικό, αλλιώς θα ένιωθα ότι τα "σπρώχνω" τα πράγματα που είναι να συμβούν στην σχέση...

Αλλά ίσως σταματήσει να υπάρχει το κλικ. Και τότε θα είσαι όπως θα ήσουν με έναν που δεν ένιωσες κλικ...Οπότε δεν είναι καλύτερο να δοκιμάσεις και τα δύο? Ναι αλλά τίθεται θέμα χρόνου. Δεν είναι καλύτερα να έχεις σωστό τιμινγκ? και όταν νιώσεις κλικ, τσουπ, να πας κατευθείαν στον τύπο.

Ναι αλλά ο φόβος της μοναξιάς το νικάει αυτό...Το κλικ δεν είναι ο λόγος που κάνουμε σχέσεις? Είναι ισως υποχώρηση η σχέση χωρίς κλικ?

Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   10/8/2010, 20:26

Βασικα δεν θα προσδιορισω τι συνιστα για μενα το κλικ αλλα θεωρω οτι δεν μπορω να κανω σχεση με καποιον χωρις να εχω ενθουσιασμο κ ενεργεια. Δεν ειμαι καλος ηθοποιος ωστε να προσποιουμαι οτι ειμαι ευτυχισμενος σε μια σχεση.
Ασε π η χαρα που νιωθεις οταν εχει ςαυτον π εσυ θελειςδεν συγκρινεται με μια πιο απλη σχεση τουλαχιστον σε ενταση.

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   10/8/2010, 20:31

Δεν μπορείς ε? ...νομίζω ότι ούτε εγώ μπορώ... Θα το θεωρούσα πολύ κουραστικό και depressing... Θέλω αυτόν τον ενθουσιασμό με ένα άτομο και αυτό γίνεται μόνο αν είσαι τολμηρός έτσι? assertive που λένε? Ξέρω τι θέλω, και δεν θα αφήσω τα εμπόδια και τις πιθανότητες να λειτουργήσουν εναντίων μου. Γιατί μας αξίζει - toruk...

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   10/8/2010, 20:48

JudasIscariot έγραψε:

Αλλά ίσως σταματήσει να υπάρχει το κλικ. Και τότε θα είσαι όπως θα ήσουν με έναν που δεν ένιωσες κλικ...

Διαφωνώ κάθετα με αυτό! Δηλαδή θα σταματήσει να υπάρχει αυτό το κλικ και μετά τι, δεν θα τον θες τόσο;
Μα δεν θα τον έχεις ερωτευτεί, αγαπήσει ενδεχομένως; δηλαδή η σχέση θα κρατάει όσο κρατάει αυτό το κλικ;

Elementstv έγραψε:

Ασε που η χαρα που νιωθεις οταν εχεις αυτον που εσυ θελεις δεν συγκρινεται με μια πιο απλη σχεση τουλαχιστον σε ενταση.

Ω ναι, αυτό ξαναπές το... Μακράν ότι καλύτερο έχω βιώσει μέχρι τώρα...!

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   10/8/2010, 20:51

"Διαφωνώ κάθετα με αυτό! Δηλαδή θα σταματήσει να υπάρχει αυτό το κλικ και μετά τι, δεν θα τον θες τόσο;
Μα δεν θα τον έχεις ερωτευτεί, αγαπήσει ενδεχομένως; δηλαδή η σχέση θα κρατάει όσο κρατάει αυτό το κλικ;"

Όχι ρε. Λέω απλά ότι αυτόν που έχει τώρα, δεν νιώθει κλικ, αλλά μπορεί να τον ερωτευτεί, αγαπήσει ενδεχομένως...

Το ίδιο και έναν που έχει κλικ και τα παραπάνω...Όταν θα περάσει το κλικ, θα μείνουν μόνο τα άλλα πράγματα. Οπότε λέω, δεν έχει και τόση σημασία το κλικ, διότι με η χωρίς αυτό, τελικά αυτό που μένει είναι το βαθύτερο αίσθημα που τρέφεις για τον άλλον!

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   10/8/2010, 21:03

Ααα οκ κατάλαβα! Ναι έχεις δίκιο ότι το κλικ δεν έχει τόση σημασία αλλά όπως και να το κάνεις, άμα υπάρχει αυτό, η σχέση προχωράει πιο εύκολα. Βέβαια το θέμα είναι άμα είναι μονόπλευρο.. Οκ τον θες εσύ πολύ, σου έχει κάνει το κλικ και με το παραπάνω, αλλά ο άλλος είναι πιο χαλαρός, το βλέπει πιο "ψυχρά" το όλο θέμα.. Εκεί τι κάνεις;; επενδύεις στη σχέση, δίνεις ότι μπορείς να δώσεις ελπίζοντας ο άλλος να μπορέσει να σε δει κάποτε με τον τρόπο που τον βλέπεις εσύ;; Ή το σταματάς και ψάχνεις για κάποιον που θα σε θέλει από την αρχή;
Αν και νομίζω οι πιθανότητες το κλικ να είναι αμοιβαίο είναι ελάχιστες...(κλικ από δω, κλικ από κει, λες και βγάζουμε φωτογραφίες-κρυάδα της ημέρας! )

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   10/8/2010, 21:07

Toruk έγραψε:
δίνεις ότι μπορείς να δώσεις ελπίζοντας ο άλλος να μπορέσει να σε δει κάποτε με τον τρόπο που τον βλέπεις εσύ;; Ή το σταματάς και ψάχνεις για κάποιον που θα σε θέλει από την αρχή;

είναι θέμα ανθρώπου νομίζω. πολλοί τη βρίσκουν να είναι υπό σε μία σχέση, πες το μαζοχισμό, πες το μ@λ@κία, πες το όπως θέλεις!
προσωπικά, να μπω σε μία σχέση όπου ο άλλος δεν με θέλει στο φουλ δεν παίζει, όσο κι αν μου αρέσει. έχουμε και κάποια αξιοπρέπεια!
Maked
Forum God
Forum God

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   10/8/2010, 23:48

4806 έγραψε:
Έχει τύχει να το αισθανθείτε στη πορεία? Πιστεύετε δηλαδή ότι μπορεί να προκύψει ή είναι κάτι που απλώς συμβαίνει στην αρχή?

1. Aυτο το κλικ λοιπον... Χμμμ ειναι κατι, που με τραβαει σε εναν ανθρωπο. Νομιζω πως προκαλειται απο λιγο απ ολα και η εμφανιση ισως παιζει το μικροτερο (υπαρκτο) ρολο. Ειναι σα να με μαγνητιζει κατι πανω σε καποιον. Να θελω να του/της μιλαω. Αν ειναι πολυ εντονο μπορει να θελω και να κοιταω.
υγ: Δεν ειναι απαραιτητα ερωτικο αυτο το κλικ, το εχω νιωσει και με ερωτες μου οντως (τοτε ειναι σε τεραστιο ισως και ασφυκτικο βαθμο), το εχω νιωσει και με ασχετους (καθηγητες πχ).
2. Εχμ... Σε μικρο βαθμο (το μικρο κλικ) το εχω νιωσει καμια 10αρια φορες υποθετω. Το μεγαλο κλικ 2 φορες και νομιζω πως ειναι υπερσπανιο και επικινδυνο λιγουλακι.
3. Εεε το μικρο κλικ σιγουρα ναι. Βασικα, καποιοι ανθρωποι εξ αρχης με μαγνητιζουν. Απλα αυτος ο πρωιμος μαγνητισμος μπορει να εξαφανιστει στην πορεια. Το σιγουρο ειναι πως αν οντως αυτο το κλικ υπαρχει, στην πορεια δναμωνει. Υπαρχουν διακυμανσεις επισης, αλλα οταν κατι ισχυει, ισχυει τελος. Πιστευω δηλαδη οτι μπορει να προξυψει εξ αρχης σε μικρο βαθμο, αλλα επισης οτι μπορει να εξαφανιστει ή να φουντωσει.
4. Σιγουρα. Πολυ δυσκολα θα αντεχα σχεση αν δεν υπαρχει αυτος ο μαγνητισμος. Ειναι δεδομενο για εμενα. Και δυστυχος επειδη το 95% αυτου του μαγνητισμου χτιζεται με την πορεια, αμα δεν υπαρχει δυναμικη......
Ianos
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   11/8/2010, 01:06

Συνήθως έιναι σημαντικό αλλά τίποτα δεν είναι απόλυτο. Μπορεί κάποιος να σου κάνει πολλαπλά κλικ στην πορεία...
κι άμα κλικ στην αρχή και μετά ξε-κλικ στην πορεία, χεσ τα!
Ενώ αν κλικ στην αρχή και πολλαπλά κλικ στην πορεία, why not?!

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   11/8/2010, 02:36

4806 έγραψε:

Κλικ = το συναίσθημα που προκύπτει όταν βλέπεις 1η φορά κάποιον άνθρωπο και μετά από λίγη συζήτηση δεν μπορείς να πάρεις τα μάτια σου από πάνω του.Νιώθεις μεθυσμένος.Δεν μπορείς να κατανοήσεις τι είναι αυτό που μόλις έπαθες και λες συνέχεια μέσα σου "αυτός είναι!" χωρίς να έχεις προλάβει στην ουσία να τον γνωρίσεις.

4806 έγραψε:

Το έχω νιώσει 1 φορά με γυναίκα ( ακόμα απορώ πως το ένιωσα ενώ ήξερα ότι είμαι gay ) και 4 φορές με άντρες από την εφηβεία μου μέχρι σήμερα ( σε διάστημα 15 χρόνων δηλαδή )

4806 έγραψε:

Στα 15 χρόνια μόνο 1 φορά μου έχει τύχει να ερωτευτώ κατόπιν.Αλλά ο έρωτας αυτός παραμένει μέχρι στιγμής ο δυνατότερος που έχω νιώσει στη ζωή μου.

4806 έγραψε:

Με τις γυναίκες που δεν με έπιανε κλικ έμπαινα.Ήμουν μικρότερος όμως (φοιτητής) και δεν καταλάβαινα ότι αυτό που έκανα θα οδηγούσε μοιραία στο να πληγωθεί ο άλλος άνθρωπος.Τεράστιο λάθος μου κι ακόμα νιώθω τρομερές τύψεις για τη στεναχώρια που έδωσα στις γυναίκες.

Πλέον δεν το κάνω.Όσο και να μου λένε οι γύρω "προχώρα αν ταιριάζεις και μπορεί να ερωτευτείς στη συνέχεια" δεν θέλω να πειραματίζομαι με ανθρώπους,ιδίως με ανθρώπους που εκτιμώ.Μια φορά πήγα να το κάνω επειδή ο άλλος ήταν τέλειος αλλά το έκοψα νωρίς.Μετά από τόσα χρόνια έχω μάθει τον εαυτό μου.Ξέρω ότι αν δεν μου γίνει το αρχικό κλικ όπως το θέλω,η πιθανότητα να μου βγει στο μέλλον είναι πολύ μικρή.Βέβαια με άντρες έχω ελάχιστες εμπειρίες αλλά δε νομίζω ότι κάτι αλλάζει.Άσε που αν μου μπει κάτι στο μυαλό ,πχ "δεν είσαι ερωτευμένος,δεν είσαι ερωτευμένος,δεν είσαι ερωτευμένος" δεν βγαίνει με τίποτα.

Τώρα στην περίπτωση που εμένα μου γίνεται το κλικ και του άλλου όχι...ας τα να πάνε εκεί...σαν χαρακτήρας όταν ερωτεύομαι γίνομαι τρομερά αδύναμος.Ξέρω την αλήθεια,ξέρω ότι η λογική και ο εγωισμός μου μου λένε "μην μπεις,θα πληγωθείς" αλλά μπαίνω μέχρι να φάω τη μεγάλη σφαλιάρα που θα με ισοπεδώσει.Σε όλα τα πράγματα στη ζωή μου έχω φτιάξει άμυνες,στον έρωτα όχι.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   11/8/2010, 03:10

Η αλήθεια είναι πως το "κλικ" παίζει ρόλο. Ποιος δε θέλει να ποθεί και να ποθείται εξ αρχής πολύ; Είναι αναζωογονητικό feeling. Είναι αυτό που σε ισοπεδώνει και σε ανυψώνει ταυτόχρονα, αυτό που σε κάνει να θυμάσαι ένα και να ξεχνάς τα πάντα, αυτό που δεν υπάρχεις εσύ και υπάρχει ο άλλος. Αλλά...
Πόσο εύκολο είναι να ακούγεται αμοιβαία ο ήχος; Δυστυχώς, όχι πολύ. Και στη δική μας περίπτωση πολλές φορές είναι και άδικο. Εσένα σου κάνει "κλικ" κι αυτού δεν του κάνεις τίποτα, αν είναι gay και δε σε θέλει, ή του κάνει η Χριστίνα, αν είναι straight και, λογικά, δε σε θέλει...
Η συνέχεια μίας γνωριμίας με μονόδρομο "κλικ" αφορά αποκλειστικά και μόνο τη διάθεση συμβιβασμού αυτού που δεν ένιωσε τίποτα το διεγερτικό. Παράγοντες που επηρεάζουν τον υποχωρητικό χαρακτήρα κάποιου είναι η ηλικία, οι εμπειρίες, η ανασφάλεια, η ανάγκη, η ρουτίνα, το πείσμα κ.ά.
Πάντως εμπειρικά και μόνο σας λέω ότι έχει τύχει να μου "δουλέψει" και σχέση χωρίς "κλικ". Και κράτησε και ένα χρόνο περίπου.
Le Déchu Prince
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : ειμαι νομας
Αριθμός μηνυμάτων : 2095
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   11/8/2010, 11:20

θα συμφωνησω με τον SοGia μερηκος .... πιστευω πως το κλικ δεν ειναι αυτο που θα κανει τη σχεση να πετυχει.. ειναι σιγουρο πως αν ταιριαζεις με τον αλλο θα την ολοκλιροσει.... αλλά μπορει το κλικ να σε παραπλανήσει και να σε κανει να βλεπεις στον αλλοπραγματα που δεν εχει αλα εσυ πολυ θα ηθελες να εχει για να τα βρεις και να εισαι ευτυχισμενος... και μετα λες μα καλα πως στραβώθηκα και τα εμπλεξα με αυτόν τον μα**κα?....καταλαβατε η να κανω και κακα?

Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   11/8/2010, 11:26

τι να σας πω, εγω δεν χρειαζομαι καποιο κλικ κλακ κλουκ. αν δω οτι περναω καλα με τον αλλο και διασκεδαζουμε κ υπαρχει κ το ερωτικο στοιχειο φτανει.

φυσικα ειναι ευπροσδεκτο το κλικ, αν θελει ας περασει απο το σπιτι μου, αλλα κ να μην περασει εχω ps3. και εναν γλυκο μωρακο >:3

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   11/8/2010, 20:42

Για μενα το κλικ ειναι συνδυασμος 2 πραγματων: πρωτον η εξωτερικη του εμφανιση που θα με κανει να τον πλησιασω σε πρωτη φαση και δευτερον και πιο σημαντικο ο χαρακτηρας του. Αν ενα απο τα 2 κομματια λειπει τοτε δεν γινεται το κλικ σε μενα. Φυσικα ειναι πολυ πιο δυσκολο να βρω καποιον που να ταιριαξουν οι χαρακτηρες (γιατι ειμαι και περιεργος ανθρωπος) απο το να πετυχω εναν εμφανισημο αφου πλεον ομορφους εχουμε γεμισει....
Μου εχει συμβει κανα 2-3 φορες να γνωρισω ατομα που με τραβανε σαν μαγνητες και η ελξη ηταν αμοιβαια αλλα δυστυχως δεν προχωρησε το πραγμα
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   11/8/2010, 22:07

Panos_thess έγραψε:
τι να σας πω, εγω δεν χρειαζομαι καποιο κλικ κλακ κλουκ. αν δω οτι περναω καλα με τον αλλο και διασκεδαζουμε κ υπαρχει κ το ερωτικο στοιχειο φτανει.

φυσικα ειναι ευπροσδεκτο το κλικ, αν θελει ας περασει απο το σπιτι μου, αλλα κ να μην περασει εχω ps3. και εναν γλυκο μωρακο >:3

Ναι αλλα με το γλυκο μωρακο σου, δεν γινεται το κλικ? Εννοω κ μονο π μπορει να περνανε 6 ωρες κ να σου φανει οτι περασαν 10 λεπτα για μενα κλικ ειναι.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   11/8/2010, 22:27

Elementstv έγραψε:
Panos_thess έγραψε:

Ναι αλλα με το γλυκο μωρακο σου, δεν γινεται το κλικ? Εννοω κ μονο π μπορει να περνανε 6 ωρες κ να σου φανει οτι περασαν 10 λεπτα για μενα κλικ ειναι.

Τί είναι ο γλυκός μωράκος; Γιατί μπερδεύτηκα λιγάκι.
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   11/8/2010, 22:48

Το aγορι του φανταζομαι?

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   11/8/2010, 22:54

"Κλικ...πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μια σχέση?"

Δεν ξέρω...αλλά σίγουρα είναι πολύ σημαντικό για να την τελειώσω. Ερωτεύομαι κάθε μέρα!!!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   12/8/2010, 00:02

Elementstv έγραψε:
Το aγορι του φανταζομαι?

Ναι, είναι σίγουρα το πιο λογικό.
Απορώ πού και γιατί τα έμπλεξα!
akis-kard
Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : athina
Αριθμός μηνυμάτων : 26

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   12/8/2010, 01:01

1. το κλικ για μένα είναι να σκέφτεσαι τον άλλον κάθε λεπτό που περνά, να μην μπορείς να ξεκολλήσεις, να θέλεις να τον ξαναδείς, να του ξαναμιλήσεις...στην ουσία να τον καψουρευτείς....η εμφάνιση ποτέ δεν έπαιξε ρόλο για εμένα.....αυτό που με μαγεύει ακόμα και σήμερα στον άλλον είναι η προσωπικότητα του...να έχει λόγο, άποψη, πυγμή, να υποστηρίζει και να τεκμηριώνει αυτά που λέει!!!!να μπορέσει να βάλει το μυαλό μου να σκεφτεί, να παίξει μαζί του!!!λειτουργώ πολύ εγκεφαλικά!!!
2. μόνο μία φορά το έχω αισθανθεί αλλά τελικά ο άνθρωπος αυτός αποδείχθηκε σκάρτος.... και ίσως φοβάμαι να ξαναερωτευθώ!!!
3.προσωπικά για μένα αν αυτό το κάτι δεν σου το βγάλει ο άλλος από την πρώτη φόρα...τσάμπα το προσπαθώ...γιατί πιστεύω ότι ζορίζω τον ευατό μου να βγάλει κάποια συναισθήματα τα οποία δεν τα νοιώθω.....όχι όμως ότι δεν έχω ακούσει απο άλλα παιδιά ότι απο τον 3ο μήνα και μετά άρχισαν να ερωτεύονται τον άλλον!!!!
4. σαφώς και για μένα λειτουργεί ανασταλτικά.....δεν νοιώθω εγώ πρώτα απ' όλα καλά με τον ευατό μου γιατί σίγουρα δεν θα έχω κάνει την σωστή επιλογή!!!
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   12/8/2010, 11:13

Παράθεση :
Ναι αλλα με το γλυκο μωρακο σου, δεν
γινεται το κλικ? Εννοω κ μονο π μπορει να περνανε 6 ωρες κ να σου φανει
οτι περασαν 10 λεπτα για μενα κλικ ειναι.
Παράθεση :
Κλικ...πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μια σχέση?
εγω μιλαω για αυτο, στην αρχη φυσικα και μου αρεσε, αλλα δεν υπηρξε κανενα κλικ. το κλικ εγω το αντιλαμβανομαι σαν ξαφνικα να αισθανθεις οτι ταιριαζεις απιστευτα με εναν ανθρωπο, να σε εξιταρει πολυ και τετοια. εμενα στην αρχη απλα μου αρεσε, και μεσα απο την σχεση εχει εξελιχθει αυτο.

SoGia ο γλυκος μωρακος ειναι το boyfriend μου :)

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Vampire
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   13/8/2010, 11:54

Αυτο το περιβοιτο click το παθαινω συχνα :/
Ειναι σημαντικο να αρχησω μια σχεση γιατι νομιζω πως χρειαζομαι εναν συντροφο που να με στηριζει να με αγαπαει και...Να κανουμε sex!
baZZ
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?   13/8/2010, 22:42

ίσως όχι τόσο σημαντικό για να αρχίσω μια σχέση, καθοριστικό όμως για να την διατηρήσω.

"Κλικ". Πόσο σημαντικό είναι για να αρχίσετε μία σχέση?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: