ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Απιστία

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Συγχωρείτε την απιστία?
Ναι
8%
 8% [ 6 ]
Όχι
37%
 37% [ 26 ]
Εξαρτάται από την περίπτωση/τις συνθήκες
48%
 48% [ 34 ]
Δεν ξέρω
7%
 7% [ 5 ]
Σύνολο Ψήφων : 71

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 22:47

Λάθη... Πολλά λάθη....

Καμιά φορά απλά πρέπει να μιλάμε για να ξεκαθαρίζουν οι καταστάσεις όμορφα κι ωραία και να μην φτάνουμε σ αυτά τα σημεία και σε λανθασμένα συμπεράσματα για τα αισθήματα των άλλων..

Βέβαια αν ήταν εδώ ο Β ίσως να μας έλεγε ότι δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα..
Πρέπει να ακούγονται όλες οι απόψεις πάνω σ ένα ζήτημα γιατί συνήθως η αλήθεια είναι κάπου στη μέση..

Βέβαια το καλό είναι ότι η ζωή συνεχίζεται κι ο καθένας μας έχει την ευκαιρία να σκεφτεί και να διορθώσει τα λάθη που έκανε στο παρελθόν και να τα αποφύγει στο μέλλον... Εγώ ο ίδιος έχω κάνει άπειρες φορές εξάλλου λάθος πράγματα...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Κουταβάκι στις 3/8/2010, 22:53, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cloud
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 22:50

Κοιταξε για να λεμε και την αληθεια το παραπανω σκηνικο που περιγραφει ο trustnoone ειναι λιγο πολυ ο χειροτερος εφιαλτης ολων μας - γκει και στρειτ. Δηλαδη να εισαι αισθηματικα εξαρτημενος απο ενα ατομο και αυτο να παιζει μαζι σου.....Αλλα οκ ολα στην ζωη ειναι αμα σου τυχει σου ετυχε και ειναι και κατι που δεν μπορεις να το κουμανταριες ευκολα.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 23:44

Κουταβάκι έγραψε:
Λάθη... Πολλά λάθη....

εμ αυτό λέω κι εγώ.Και το κακό δεν είναι το πλήθος των λαθών αλλά το είδος τους.

Κουταβάκι έγραψε:
Καμιά φορά απλά πρέπει να μιλάμε για να ξεκαθαρίζουν οι καταστάσεις όμορφα κι ωραία και να μην φτάνουμε σ αυτά τα σημεία και σε λανθασμένα συμπεράσματα για τα αισθήματα των άλλων..

Όχι μην μπέρδευεσαι.Είχαν μιλήσει αρκετά.Εξάλλου αν φασωθεί ο άλλος μπροστά στον σύντροφό του, τι να εξηγήσει..."συγνώμη λάθος" ? Από τη μία το φιλαράκι μου ήταν μ@λ@κας που δεν χώρισε εκείνη τη στιγμή αλλά από την άλλη νομίζω πρέπει να του βγάλουμε το καπέλο που δέχτηκε κάτι τόσο μα τόσο άσχημο και συγχώρεσε το σύντροφό του.

Κουταβάκι έγραψε:
Βέβαια αν ήταν εδώ ο Β ίσως να μας έλεγε ότι δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα..
Πρέπει να ακούγονται όλες οι απόψεις πάνω σ ένα ζήτημα γιατί συνήθως η αλήθεια είναι κάπου στη μέση..

Μπααα,εδώ μιλάμε για γεγονότα με μάρτυρες.Εξάλλου ο Β είχε παραδεχτεί αυτά τα δύο πράγματα που ανέφερα.Το κακό βέβαια από όσα μου λεγε το φιλαράκι μου ήταν ότι ο Β δεν τα θεωρούσε μεγάλα λάθη και τα εξίσωνε με λάθη του Α όταν ο Α αντιδρούσε από την κοροϊδία που έτρωγε. Για παράδειγμα όταν ο Β φασώθηκε με τρίτους μπροστά στα μάτια του συντρόφου του ο Α αντέδρασε βρίζοντάς τον.Θα τον έπαιρνε τον Β να πει στον Α "κάνεις λάθος που μου μιλάς έτσι?" Ήμαρτον δλδ.Όλοι κάνουμε λάθη στη ζωή μας αλλά όχι του ίδιου μεγέθους.

Κουταβάκι έγραψε:
Βέβαια το καλό είναι ότι η ζωή συνεχίζεται κι ο καθένας μας έχει την ευκαιρία να σκεφτεί και να διορθώσει τα λάθη που έκανε στο παρελθόν και να τα αποφύγει στο μέλλον...

Αυτό ξαναπές το.Δεν ξέρεις πόσο φοβάμαι μην πάθει κανείς άλλος αυτά που έπαθε το φιλαράκι μου.Ελπίζω τουλάχιστον ο Β κάποια στιγμή να ωριμάσει και να σταματήσει να παίζει με τους ανθρώπους.Γιατί δεν πιστεύω πως ο Β είναι τόσο ζώο.Δεν πιστεύω ότι όσα άσχημα έκανε στον Α τα έκανε με σκοπό να τον βλάψει.Τα έκανε πιστεύω λόγω ανωριμότητας,έλλειψης σωστής αντίληψης κι αυτογνωσίας και λόγω εσωτερικής ανάγκης για φασώματα.Όλα αυτά πιστεύω ότι διορθώνονται με το χρόνο.

Cloud έγραψε:
Κοιταξε για να λεμε και την αληθεια το παραπανω σκηνικο που περιγραφει ο trustnoone ειναι λιγο πολυ ο χειροτερος εφιαλτης ολων μας - γκει και στρειτ. Δηλαδη να εισαι αισθηματικα εξαρτημενος απο ενα ατομο και αυτο να παιζει μαζι σου.....Αλλα οκ ολα στην ζωη ειναι αμα σου τυχει σου ετυχε και ειναι και κατι που δεν μπορεις να το κουμανταριες ευκολα.

Σωστός ρε cloud.M' αρέσουν οι συναισθηματικοί άνθρωποι γιατί αυτοί συνήθως ξέρουν και πως να φέρονται σωστά στον άνθρωπό τους.Πάντως κι εγώ έτυχε να βλάψω έναν άνθρωπο,όχι βέβαια κάνοντας αυτά που έκανε ο Β ( θα είχα αυτοκτονήσει από τις τύψεις ) και μόλις κατάλαβα τι έκανα το σταμάτησα αμέσως για να μην προκαλέσω μεγαλύτερο κακό.Ακόμα έχω τρελές τύψεις και το σίγουρο είναι ότι και μ@λ@κα να με λέει εμένα δεν με παίρνει να αντιδρώ.Δεν του φέρθηκα σωστά και δεν με παίρνει να του πω τίποτα οτιδήποτε κι αν κάνει.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   4/8/2010, 00:00

Παράθεση :
εμ αυτό λέω κι εγώ.Και το κακό δεν είναι το πλήθος των λαθών αλλά το είδος τους.

Λάθη κι απ τις 2 πλευρές. Αυτά τα πράγματα όταν συμβαίνουν φταίνε πάντα και οι 2.

Παράθεση :
Όχι μην μπέρδευεσαι.Είχαν μιλήσει αρκετά.Εξάλλου αν φασωθεί ο άλλος μπροστά στον σύντροφό του, τι να εξηγήσει..."συγνώμη λάθος" ? Από τη μία το φιλαράκι μου ήταν μ@λ@κας που δεν χώρισε εκείνη τη στιγμή αλλά από την άλλη νομίζω πρέπει να του βγάλουμε το καπέλο που δέχτηκε κάτι τόσο μα τόσο άσχημο και συγχώρεσε το σύντροφό του.

Μήπως ΔΕΝ ήταν στη κατάσταση που θα μπορούσε να σκεφτεί λογικά ο Β? Εγώ ξέρω τέτοιες περιπτώσεις που κάποιος γίνεται πχ τύφλα στο μεθύσι και την άλλη μέρα δε θυμάται και τι έκανε.. Ο Α που ήταν εκείνη τη στιγμή να βάλει τάξη σε κάθε περίπτωση και όχι να περιμένει να φτάσουν τα πράγματα στα άκρα?

Παράθεση :

Μπααα,εδώ μιλάμε για γεγονότα με μάρτυρες.Εξάλλου ο Β είχε παραδεχτεί αυτά τα δύο πράγματα που ανέφερα.Το κακό βέβαια από όσα μου λεγε το φιλαράκι μου ήταν ότι ο Β δεν τα θεωρούσε μεγάλα λάθη και τα εξίσωνε με λάθη του Α όταν ο Α αντιδρούσε από την κοροϊδία που έτρωγε. Για παράδειγμα όταν ο Β φασώθηκε με τρίτους μπροστά στα μάτια του συντρόφου του ο Α αντέδρασε βρίζοντάς τον.Θα τον έπαιρνε τον Β να πει στον Α "κάνεις λάθος που μου μιλάς έτσι?" Ήμαρτον δλδ.Όλοι κάνουμε λάθη στη ζωή μας αλλά όχι του ίδιου μεγέθους.

Γίνεται αναφορά στο ίδιο γεγονός στο οποίο απάντησα ακριβώς απο πάνω.

Παράθεση :
Αυτό ξαναπές το.Δεν ξέρεις πόσο φοβάμαι μην πάθει κανείς άλλος αυτά που έπαθε το φιλαράκι μου.Ελπίζω τουλάχιστον ο Β κάποια στιγμή να ωριμάσει και να σταματήσει να παίζει με τους ανθρώπους.Γιατί δεν πιστεύω πως ο Β είναι τόσο ζώο.Δεν πιστεύω ότι όσα άσχημα έκανε στον Α τα έκανε με σκοπό να τον βλάψει.Τα έκανε πιστεύω λόγω ανωριμότητας,έλλειψης σωστής αντίληψης κι αυτογνωσίας και λόγω εσωτερικής ανάγκης για φασώματα.Όλα αυτά πιστεύω ότι διορθώνονται με το χρόνο.

Εγώ θεωρώ ότι μάλλον ο Β δεν έβρισκε αυτό που ήθελε στο Α εξού κι όλο αυτό. Δε λέω, λάθος χειρισμός το περί φασώματος αλλά για να γίνει, κάτι σημαίνει... Το λάθος του Β ήταν που δεν το ξεκαθάρισε απ την αρχή αν ίσχυε κάτι τέτοιο.. Ορισμένες φορές δεν έχουμε τη δύναμη να πούμε ότι σκεφτόμαστε.. Λάθος φυσικά αλλά ανθρώπινο..
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   4/8/2010, 00:30

Κουταβάκι έγραψε:
Λάθη κι απ τις 2 πλευρές. Αυτά τα πράγματα όταν συμβαίνουν φταίνε πάντα και οι 2.

Συγνώμη...για να καταλάβω...αν ο άλλος φασωθεί μπροστά σου φταίνε και οι 2???? Κουταβάκι τι λες??????

Κουταβάκι έγραψε:
Μήπως ΔΕΝ ήταν στη κατάσταση που θα μπορούσε να σκεφτεί λογικά ο Β? Εγώ ξέρω τέτοιες περιπτώσεις που κάποιος γίνεται πχ τύφλα στο μεθύσι και την άλλη μέρα δε θυμάται και τι έκανε.. Ο Α που ήταν εκείνη τη στιγμή να βάλει τάξη σε κάθε περίπτωση και όχι να περιμένει να φτάσουν τα πράγματα στα άκρα?

Συγνώμη πάλι...πιστεύεις δλδ ότι οι περισσότεροι άνθρωποι που αγαπούν τους συντρόφους τους,φασώνονται me τρίτους μπροστά στον σύντροφό τους όταν μεθάνε???? Είναι κάτι σύνηθες κι αποδεκτό???

Κουταβάκι έγραψε:
Εγώ θεωρώ ότι μάλλον ο Β δεν έβρισκε αυτό που ήθελε στο Α εξού κι όλο αυτό. Δε λέω, λάθος χειρισμός το περί φασώματος αλλά για να γίνει, κάτι σημαίνει... Το λάθος του Β ήταν που δεν το ξεκαθάρισε απ την αρχή αν ίσχυε κάτι τέτοιο.. Ορισμένες φορές δεν έχουμε τη δύναμη να πούμε ότι σκεφτόμαστε.. Λάθος φυσικά αλλά ανθρώπινο..

Εννοείται ότι για να γίνει,κάτι σημαίνει.Σε αυτό συμφωνώ μαζί σου.Απλά όπως σου απάντησα παραπάνω δεν νομίζω ότι όσοι άνθρωποι για το Χ,Υ λόγο δεν καλύπτονται από τον σύντροφό τους, κάνουν όσα έκανε ο Β στο φίλο μου.Και ο φίλος μου δεν καλυπτόταν σε πολλά πράγματα από τον Α αλλά δεν τον έβλαψε.

Δεν καταλαβαίνω ρε Κουταβάκι γιατί προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.Και όπως είπα σε προηγούμενο post, αν κάποιος κάνει λάθη 100 μεγατόνων κι εσύ αντιδράς με λάθη 100 κιλών,υπάρχει διαφορά.Μην τα εξισώνουμε όλα.Υπάρχει διαφορά στην ένταση των λαθών και υπάρχει διαφορά αν τα λάθη του ενός αποτελούν αντίδραση στα λάθη του άλλου.Αν κάποιος σου κόψει τα πόδια κι εσύ από αντίδραση τον φτύσεις δεν νομίζω ότι θα σου πει κανένας "μα γιατί τον έφτυσες τον άνθρωπο?"

Τεσπα,αυτό που σου εύχομαι αν είσαι συναισθηματικό άτομο είναι να μην τραβήξεις αυτά που τράβηξε ο φίλος μου.Και πίστεψέ με το εννοώ πραγματικά.Δεν θέλω να βλέπω ανθρώπους που σκέφτονται με την καρδιά τους και όχι με το πουλί τους να στεναχωριούνται.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την TrustNoOne στις 4/8/2010, 00:40, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   4/8/2010, 00:39

Παράθεση :
Συγνώμη...για να καταλάβω...αν ο άλλος φασωθεί μπροστά σου φταίνε και οι 2???? Κουταβάκι τι λες??????

Που ήταν ο Α? Τι έκανε γι αυτό? Μήπως είχε δουλειά? Δεν έβλεπε? Εγώ αν έβλεπα ότι ξεφέυγει μια κατάσταση θα τον έπερνα σηκωτό να φύγω.

Παράθεση :
Συγνώμη πάλι...πιστεύεις δλδ ότι οι περισσότεροι άνθρωποι που αγαπούν τους συντρόφους τους,φασώνονται me τρίτους μπροστά στον σύντροφό τους όταν μεθάνε???? Είναι κάτι σύνηθες κι αποδεκτό???

Άλλοι έχουν σκοτώσει επειδή μέθυσαν και την άλλη μέρα θα κόβανε και το χέρι τους για να μην είχε γίνει. Τα έχω δει απο πρώτο χέρι μέσα στα δικαστήρια όπου έχω παρεβρεθεί για να παρακολουθήσω δίκες.

Παράθεση :
Δεν καταλαβαίνω ρε Κουταβάκι γιατί προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.Και όπως είπα σε προηγούμενο post, αν κάποιος κάνει λάθη 100 μεγατόνων κι εσύ αντιδράς με λάθη 100 κιλών,υπάρχει διαφορά.Μην τα εξισώνουμε όλα.

Τα λάθη γίνονται κι εμείς είμαστε εδώ για να τα συγχωρούμε. Αν προσωπικά κράταγα τα πάντα τώρα θα ήμουν στο σινούρι με μανδύα.

Παράθεση :
Τεσπα,αυτό που σου εύχομαι αν είσαι συναισθηματικό άτομο είναι να μην τραβήξεις αυτά που τράβηξε ο φίλος μου.Και πίστεψέ με το εννοώ πραγματικά.Δεν θέλω να βλέπω ανθρώπους που σκέφτονται με την καρδιά τους και όχι με το πουλί τους να στεναχωριούνται.

Σ ευχαριστώ.. Και εύχομαι το ίδιο
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   4/8/2010, 01:03

Κουταβάκι έγραψε:
Που ήταν ο Α? Τι έκανε γι αυτό? Μήπως είχε δουλειά? Δεν έβλεπε? Εγώ αν έβλεπα ότι ξεφέυγει μια κατάσταση θα τον έπερνα σηκωτό να φύγω.

Μόνο αυτό θα έκανες?Επίσης τι είναι ο άλλος για να τον πάρεις σηκωτό και να φύγεις?Κανένα 8χρονο παιδάκι?

Κουταβάκι έγραψε:
Άλλοι έχουν σκοτώσει επειδή μέθυσαν και την άλλη μέρα θα κόβανε και το χέρι τους για να μην είχε γίνει. Τα έχω δει απο πρώτο χέρι μέσα στα δικαστήρια όπου έχω παρεβρεθεί για να παρακολουθήσω δίκες.

Δεν νομίζω ότι η Δικαιοσύνη θα άλλαζε γνώμη αν ο άλλος έλεγε στον δικαστή "Εεεε...συγνώμη δεν ήθελα να σκοτώσω τον άνθρωπο...ήμουν μεθυσμένος...καταλαβαίνετε...". Όπως σου είπα δεν θεωρώ πως το μεθύσι δικαιολογεί φάσωμα μπροστά στο σύντροφό σου.Πολλοί έχουμε γίνει τύφλα στο μεθύσι αλλά δεν φασωνόμαστε μπροστά στον σύντροφό μας.

Κουταβάκι έγραψε:
Τα λάθη γίνονται κι εμείς είμαστε εδώ για να τα συγχωρούμε. Αν προσωπικά κράταγα τα πάντα τώρα θα ήμουν στο σινούρι με μανδύα.

Δεν συγχωρούνται όλα τα λάθη γιατί στο τέλος καταντάς να νιώθεις ως ο μεγάλος μακάκας της υπόθεσης.Εγώ προσωπικά αν ήμουν στη θέση του Α θα ξεσπούσα,θα φρόντιζα να ενημερωθεί ο περίγυρος του Β για τη συμπεριφορά του Β ωστέ να μην μπορούσε ο Β να παίξει με άλλον άνθρωπο και δεν θα ξανασυναναστρεφόμουν με άτομα σαν αυτόν.

Κουταβάκι έγραψε:
Σ ευχαριστώ.. Και εύχομαι το ίδιο

Ω ρε γμτ φαίνεσαι καλό παιδί. Να προσέχεις αγορίνα ( δεν στο λέω ειρωνικά,πραγματικά το νιώθω )
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   4/8/2010, 01:09

Παράθεση :
Μόνο αυτό θα έκανες?Επίσης τι είναι ο άλλος για να τον πάρεις σηκωτό και να φύγεις?Κανένα 8χρονο παιδάκι?

Μόνο αυτό. Δεν θα έκανα τίποτα μπροστά σε 3ους. 8χρονο παιδάκι όχι αλλά ίσως σε μια κατάσταση που να επιβάλλεται λίγη "βία" τύπου σε βουτάω κ φεύγω.

Παράθεση :
Δεν νομίζω ότι η Δικαιοσύνη θα άλλαζε γνώμη αν ο άλλος έλεγε στον δικαστή "Εεεε...συγνώμη δεν ήθελα να σκοτώσω τον άνθρωπο...ήμουν μεθυσμένος...καταλαβαίνετε...". Όπως σου είπα δεν θεωρώ πως το μεθύσι δικαιολογεί φάσωμα μπροστά στο σύντροφό σου.Πολλοί έχουμε γίνει τύφλα στο μεθύσι αλλά δεν φασωνόμαστε μπροστά στον σύντροφό μας.

Κι όμως. Δε τρως ισόβια αν αποδειχθεί ότι έκανες κάτι και δεν είχες τον έλεγχο. Είναι μεγάλο ελαφρυντικό.
Επίσης ο σύντροφος δε δικαιολογείται να αφήνει μια κατάσταση να εξελίσεται. Στη δίκη ίσως να θεωρείτω κι ηθική αυτουργία υπό κάποιες συνθήκες.

Παράθεση :
Δεν συγχωρούνται όλα τα λάθη γιατί στο τέλος καταντάς να νιώθεις ως ο μεγάλος μακάκας της υπόθεσης.Εγώ προσωπικά αν ήμουν στη θέση του Α θα ξεσπούσα,θα φρόντιζα να ενημερωθεί ο περίγυρος του Β για τη συμπεριφορά του Β ωστέ να μην μπορούσε ο Β να παίξει με άλλον άνθρωπο και δεν θα ξανασυναναστρεφόμουν με άτομα σαν αυτόν.

Εγώ προσωπικά σχηματίζω την άποψη μου για κάποιον γνωρίζοντας τον. Ότι κι αν ακούω.

Παράθεση :
Ω ρε γμτ φαίνεσαι καλό παιδί. Να προσέχεις αγορίνα ( δεν στο λέω ειρωνικά,πραγματικά το νιώθω )

Πάντα προσέχω :cool2:
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   4/8/2010, 03:55

TrustNoOne έγραψε:
Κουταβάκι έγραψε:
4806 έγραψε:
TrustNoOne έγραψε:
Το πιο άσχημο παιδιά πάντως κατά τη γνώμη μου είναι να φασωθεί ο άνθρωπος με τον οποίο έχεις σοβαρή σχέση μπροστά σου με τρίτους.Τραγικό δεν είναι?

το τραγικό είναι να το επιτρέψεις και εν συνεχεία να του το συγχωρήσεις. κρίμα για τον φίλο σου που έχασε τόσο χρόνο αλλά καλά να πάθει. από κάτι τέτοια φαίνονται οι άνθρωποι που έχουμε δίπλα μας.

η δική μου άποψη για την απιστία είναι η ακόλουθη:

http://health.in.gr/news/article.asp?lngArticleID=123978

Koυταβάκι μπέρδεψες τις περιπτώσεις αλλά δικαιολογείσαι γιατί δεν είπα το όλο story. Στον φίλο μου δεν έτυχε αυτό που είπα όταν χώρισε.Του έτυχε περίπου στο 3ο μήνα της σχέσης του.Εντός της σχέσης δλδ.Ακούστε σκηνικό :

Ο φίλος μου ( Α από δω και πέρα) ήταν ερωτευμένος με το παιδί ( Β από δω και πέρα ) και ο Β επίσης.(έτσι του έλεγε τουλάχιστον ).Καλεί λοιπόν ένα βράδυ ο Β τον Α στο σπίτι μιας φίλης του Β.Πάει λοιπόν ο Α και ο Β τον υποδέχεται με μια αγκαλιά.Λίγα λεπτά μετά όμως ο Β μαζί με τον Γ και τον Δ αρχίζει να φιλιέται με γλώσσα μπροστά στον Α.Είχαν κολλήσει τον Β στον τοίχο,του τριβόντουσαν και τον φιλούσαν.Ο Α προσπάθησε να δεχτεί μέσα του αυτό που γινόταν.Να το δει εντελώς απελευθερωμένα.Δεν τα κατάφερε όμως.Δεν μπορούσε να δεχτεί ότι ο σύντροφός του φασωνόταν μπροστά του.Ένιωσε τρομερά μ@λ@κας.Βέβαια 1 μέρα μετά έγινε κι από μόνος του μ@λ@κας συγχωρώντας τον Β.Όλοι του λέγαμε ότι έχει μπλέξει με πορνίδιο και να χωρίσει αλλά αυτός εκεί κολλημένος.Αγαπούσε πολύ και τον συγχώρεσε.

Τώρα Κουταβάκι θα σου πω κάτι άλλο που συνέβη στο φίλο μου τον Α που πάει να ταιριάξει με το άρθρο που με παρέπεμψες αλλά πάλι δεν ταιριάζει.Ακούστε παιδιά τη συνέχεια :

Ο Α έχοντας συγχωρήσει τον Β μένει μαζί του αρκετούς μήνες.Κάποια στιγμή όμως ο Β του λέει να χωρίσουν.Ο Α πικραίνεται,στεναχωριέται πολύ αλλά προσπαθεί να το αποδεχτεί.Βρίσκει έναν άλλον άνθρωπο τον Ε ,το λέει στον Β και ο Β αντί να του πει "προχώρα" ξεκινά να θάβει τον E. Ο Β που έχει χωρίσει τον Α προσπαθεί λόγω ζήλειας να μην αφήσει τον Α να προχωρήσει μπροστά.Ο Α επειδή συνεχίζει να βλέπει τον Β δεν μπορεί να βγάλει από το μυαλό του και χωρίζει σε σύντομο χρονικό διάστημα τον Ε γιατί καταλαβαίνει ότι ακόμα δεν έχει ξεπεράσει τον Β.Ένα μήνα μετά ο Β ζητά από τον Α να κοιμηθούνε μαζί.Στον Α που τον χώρισε,στον Α που ξέρει ότι δεν τον έχει ξεπεράσει του λέει να κοιμηθούνε μαζί.Κοιμούνται μια φορά και μετά από λίγες μέρες ξανακοιμούνται 2η φορά.Ο Α ρωτά τον Β γιατί αφού υπάρχει αγάπη δεν ξαναείναι μαζί και ο Β του λέει για πολλοστή φορά "Απλά δεν θέλω να έχω σχέση.Όχι απλά μαζί σου.Γενικά δεν θέλω με τίποτα να έχω σχέση.Νιώθω ότι εγκλωβίζομαι".

Ε, τρεις μέρες μετά ο Β κάνει σχέση με έναν Ζ....και ο Α καταλαβαίνει πως για άλλη μια φορά πιάστηκε μ@λ@κας.

Οπότε Κουταβάκι,καταλαβαίνεις ότι το άρθρο που με παρέπεμψες δεν έχει να κάνει με την περίπτωση του φίλου μου.
Το φιλαράκι μου τώρα δεν νιώθει μ@λ@κας επειδή τον χώρισε ο Β.Νιώθει μ@λ@κας γιατί άφησε έναν άνθρωπο να του φερθεί σαν σκουπίδι.
για ολο αυτο το στορυ που χει γραφτει και καθολου τυχαια η απαντησεις μου θα ναι οι εξης:
1)φτανει το αμεσο η εμεσο ξεκατινιασμα!εχετε ενηλικιωθεί όλοι σας φερθειτε και ετσι
2)Ο Α και ο Β μια χαρα Γαμ@@@σαν αλλα μετά ο Α πήγε και γα@@σε και τον Ε και φέρθηκε σαν μα@@κας και συνεχιζει προσπαθώντας να εκδικηθεί. Μόνο που όλες οι προσπάθειες του καταληγουν να πληγώνουν άλλα άτομα. Άρα ο Α δεν είναι μα@@κας επειδή ανέχτηκε πολλά από τον Β αλλα επειδή έχει ήδη πληγώσει τον Ε μια φορά και το κάνει συστηματικα! Και το ότι κανει κακό σε ένα άτομο που δε φταίει αλλα αντιθέτως του χρωστάει κιολας ενα μεγαλο συγνωμη τον καθιστά μεγαλύτερο ΜΑ@@ΚΑ!! Όποτε ο Ε και Ζ ας μείνουν απ' εξω μιας και ειναι απλοι κομπάρσοι που σε λίγο θα πρέπει να τους παρακαλατε να σας συγχωρήσουν με οσα γίνονται.
3)Η απιστία είναι κάτι ασυγχώρητο όποια μορφή και αν έχει. Είναι προδοσία. Αυτος που την κάνει είναι ανηθικος και δεν σε σεβεται. Αμα την δεχτείς και τη συγχωρέσεις τότε καλα να παθεις και συ.

nick94
Forum Newbie
Forum Newbie

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 12

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   4/8/2010, 04:35

Παιδιά εγώ στην ψηφοφορία έβαλα πως εξαρτάται την περίπτωση. Αν ας πούμε ανακάλυπτα πως είχε σχέση με γυναίκα θα τον χώριζα σίγουρα. Εάν πάλι καταλάβαινα ότι είχε σχέση με άλλον άντρα και αυτός ισχυριζότανε ότι ήταν και μαζί μου ερωτευμένος, δεν θα είχα πρόβλημα και θα του έλεγα να τον φέρει να κάνουμε και τρίο.(εάν βέβαια μου γέμιζε πρώτα το μάτι ο άλλος!)
Phoenix
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 479

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   4/8/2010, 14:07

Cloud έγραψε:

Αυτο βασικα ειναι πραγματικα τραγικο.... Αλλα νομιζω πως αμα το παθεις μια φορα βαζεις μυαλο, κ μετα βλεπεις εντελως διαφορετικα τις επομενες σχεσεις σου

δε θελει λογο η ζωη για να πειστει πως δεν μπορει
...χωρις εσενα

Κρατα τα ενθυμια σου
ολα τα φαντασματα σου
οσα εκανα για σενα
σου τ αφηνω χαρισμα σου
για... θυμησου
Phoenix
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   4/8/2010, 14:11

TrustNoOne έγραψε:
Κουταβάκι έγραψε:
Λάθη... Πολλά λάθη....

Κουταβάκι έγραψε:

Κουταβάκι έγραψε:

Κουταβάκι έγραψε:
Βέβαια το καλό είναι ότι η ζωή συνεχίζεται κι ο καθένας μας έχει την ευκαιρία να σκεφτεί και να διορθώσει τα λάθη που έκανε στο παρελθόν και να τα αποφύγει στο μέλλον...

Cloud έγραψε:

Σωστός ρε cloud.M' αρέσουν οι συναισθηματικοί άνθρωποι γιατί αυτοί συνήθως ξέρουν και πως να φέρονται σωστά στον άνθρωπό τους.Πάντως κι εγώ έτυχε να βλάψω έναν άνθρωπο,όχι βέβαια κάνοντας αυτά που έκανε ο Β ( θα είχα αυτοκτονήσει από τις τύψεις ) και μόλις κατάλαβα τι έκανα το σταμάτησα αμέσως για να μην προκαλέσω μεγαλύτερο κακό.Ακόμα έχω τρελές τύψεις και το σίγουρο είναι ότι και μ@λ@κα να με λέει εμένα δεν με παίρνει να αντιδρώ.Δεν του φέρθηκα σωστά και δεν με παίρνει να του πω τίποτα οτιδήποτε κι αν κάνει.

Σορρυ κιολας, αλλα ο μονος υπευθυνος για την κατασταση του Α ειναι ο ιδιος ο Α... Παντα θα υπαρχουν μαλακες εκμεταλλευτες ανθρωποι που απλα τους αρεσει να παιζουν με τα αισθηματα κ τα συναισθηματα του αλλου κ επειδη εχουν την επηρροη αυτη πανω τους να το τραβουν οσο μπορουν... Εχω βρεθει σε παρομοια θαση κ μετα απο τοσο καιρο που εχει περασει ο μονος ανθρωπος που εβρισα κ τα βαλλα μαζι του ηταν ο ιδιος μου ο εαυτος που δεν εδωσα μουτζα με το πρωτο στραβοπατημα κ εδωσα το "δικαιωμα" να δοκιμασει κ αλλες φορες τα ορια μου κ τα αισθηματα μου...

...χωρις εσενα

Κρατα τα ενθυμια σου
ολα τα φαντασματα σου
οσα εκανα για σενα
σου τ αφηνω χαρισμα σου
για... θυμησου
Phoenix
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   4/8/2010, 14:18

scratch έγραψε:
TrustNoOne έγραψε:
Κουταβάκι έγραψε:
4806 έγραψε:
TrustNoOne έγραψε:
Το πιο άσχημο παιδιά πάντως κατά τη γνώμη μου είναι να φασωθεί ο άνθρωπος με τον οποίο έχεις σοβαρή σχέση μπροστά σου με τρίτους.Τραγικό δεν είναι?

το τραγικό είναι να το επιτρέψεις και εν συνεχεία να του το συγχωρήσεις. κρίμα για τον φίλο σου που έχασε τόσο χρόνο αλλά καλά να πάθει. από κάτι τέτοια φαίνονται οι άνθρωποι που έχουμε δίπλα μας.

η δική μου άποψη για την απιστία είναι η ακόλουθη:

http://health.in.gr/news/article.asp?lngArticleID=123978

Koυταβάκι μπέρδεψες τις περιπτώσεις αλλά δικαιολογείσαι γιατί δεν είπα το όλο story. Στον φίλο μου δεν έτυχε αυτό που είπα όταν χώρισε.Του έτυχε περίπου στο 3ο μήνα της σχέσης του.Εντός της σχέσης δλδ.Ακούστε σκηνικό :

Ο φίλος μου ( Α από δω και πέρα) ήταν ερωτευμένος με το παιδί ( Β από δω και πέρα ) και ο Β επίσης.(έτσι του έλεγε τουλάχιστον ).Καλεί λοιπόν ένα βράδυ ο Β τον Α στο σπίτι μιας φίλης του Β.Πάει λοιπόν ο Α και ο Β τον υποδέχεται με μια αγκαλιά.Λίγα λεπτά μετά όμως ο Β μαζί με τον Γ και τον Δ αρχίζει να φιλιέται με γλώσσα μπροστά στον Α.Είχαν κολλήσει τον Β στον τοίχο,του τριβόντουσαν και τον φιλούσαν.Ο Α προσπάθησε να δεχτεί μέσα του αυτό που γινόταν.Να το δει εντελώς απελευθερωμένα.Δεν τα κατάφερε όμως.Δεν μπορούσε να δεχτεί ότι ο σύντροφός του φασωνόταν μπροστά του.Ένιωσε τρομερά μ@λ@κας.Βέβαια 1 μέρα μετά έγινε κι από μόνος του μ@λ@κας συγχωρώντας τον Β.Όλοι του λέγαμε ότι έχει μπλέξει με πορνίδιο και να χωρίσει αλλά αυτός εκεί κολλημένος.Αγαπούσε πολύ και τον συγχώρεσε.

Τώρα Κουταβάκι θα σου πω κάτι άλλο που συνέβη στο φίλο μου τον Α που πάει να ταιριάξει με το άρθρο που με παρέπεμψες αλλά πάλι δεν ταιριάζει.Ακούστε παιδιά τη συνέχεια :

Ο Α έχοντας συγχωρήσει τον Β μένει μαζί του αρκετούς μήνες.Κάποια στιγμή όμως ο Β του λέει να χωρίσουν.Ο Α πικραίνεται,στεναχωριέται πολύ αλλά προσπαθεί να το αποδεχτεί.Βρίσκει έναν άλλον άνθρωπο τον Ε ,το λέει στον Β και ο Β αντί να του πει "προχώρα" ξεκινά να θάβει τον E. Ο Β που έχει χωρίσει τον Α προσπαθεί λόγω ζήλειας να μην αφήσει τον Α να προχωρήσει μπροστά.Ο Α επειδή συνεχίζει να βλέπει τον Β δεν μπορεί να βγάλει από το μυαλό του και χωρίζει σε σύντομο χρονικό διάστημα τον Ε γιατί καταλαβαίνει ότι ακόμα δεν έχει ξεπεράσει τον Β.Ένα μήνα μετά ο Β ζητά από τον Α να κοιμηθούνε μαζί.Στον Α που τον χώρισε,στον Α που ξέρει ότι δεν τον έχει ξεπεράσει του λέει να κοιμηθούνε μαζί.Κοιμούνται μια φορά και μετά από λίγες μέρες ξανακοιμούνται 2η φορά.Ο Α ρωτά τον Β γιατί αφού υπάρχει αγάπη δεν ξαναείναι μαζί και ο Β του λέει για πολλοστή φορά "Απλά δεν θέλω να έχω σχέση.Όχι απλά μαζί σου.Γενικά δεν θέλω με τίποτα να έχω σχέση.Νιώθω ότι εγκλωβίζομαι".

Ε, τρεις μέρες μετά ο Β κάνει σχέση με έναν Ζ....και ο Α καταλαβαίνει πως για άλλη μια φορά πιάστηκε μ@λ@κας.

Οπότε Κουταβάκι,καταλαβαίνεις ότι το άρθρο που με παρέπεμψες δεν έχει να κάνει με την περίπτωση του φίλου μου.
Το φιλαράκι μου τώρα δεν νιώθει μ@λ@κας επειδή τον χώρισε ο Β.Νιώθει μ@λ@κας γιατί άφησε έναν άνθρωπο να του φερθεί σαν σκουπίδι.
για ολο αυτο το στορυ που χει γραφτει και καθολου τυχαια η απαντησεις μου θα ναι οι εξης:
1)φτανει το αμεσο η εμεσο ξεκατινιασμα!εχετε ενηλικιωθεί όλοι σας φερθειτε και ετσι
2)Ο Α και ο Β μια χαρα Γαμ@@@σαν αλλα μετά ο Α πήγε και γα@@σε και τον Ε και φέρθηκε σαν μα@@κας και συνεχιζει προσπαθώντας να εκδικηθεί. Μόνο που όλες οι προσπάθειες του καταληγουν να πληγώνουν άλλα άτομα. Άρα ο Α δεν είναι μα@@κας επειδή ανέχτηκε πολλά από τον Β αλλα επειδή έχει ήδη πληγώσει τον Ε μια φορά και το κάνει συστηματικα! Και το ότι κανει κακό σε ένα άτομο που δε φταίει αλλα αντιθέτως του χρωστάει κιολας ενα μεγαλο συγνωμη τον καθιστά μεγαλύτερο ΜΑ@@ΚΑ!! Όποτε ο Ε και Ζ ας μείνουν απ' εξω μιας και ειναι απλοι κομπάρσοι που σε λίγο θα πρέπει να τους παρακαλατε να σας συγχωρήσουν με οσα γίνονται.
3)Η απιστία είναι κάτι ασυγχώρητο όποια μορφή και αν έχει. Είναι προδοσία. Αυτος που την κάνει είναι ανηθικος και δεν σε σεβεται. Αμα την δεχτείς και τη συγχωρέσεις τότε καλα να παθεις και συ.

Συμφωνω στο 100% Επειδη ομως ολοι εχουμε αδυναμιες κ δεν σκεφτομαστε παντα καθαρα ειναι μια απο τις ερωτησεις που σημερα θα σου πω οτι δε θα τη συγχωρουσα με τιποτα κ για κανενα, αλλα επειδη το εχω κανει (η εστω στο περιπου) δεν μπορω να ειμαι σιγουρος

...χωρις εσενα

Κρατα τα ενθυμια σου
ολα τα φαντασματα σου
οσα εκανα για σενα
σου τ αφηνω χαρισμα σου
για... θυμησου
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   5/8/2010, 00:10

θα με έτσουζε πάρα πολύ να μάθαινα ότι ο άλλος με κερατώνει ομολογουμένως...είναι όμως πάρα πολύ απόλυτο να λέμε ότι είναι ασυγχώρητο αμάρτημα, υπάρχουν ένα σωρό συνθήκες που καθορίζουν την "βαρύτητά" της καθώς και την διάρκεια της απιστίας.. Αν πχ τσακωνόμουν άσχημα με αυτόν που τα χα (χωρίς να χωρίσουμε), αυτός πήγαινε σε ένα κλαμπ και φασωνόταν με κάποιον, μετά ξανασυμφιλιωνόμασταν και είμασταν ωραία και αγαπημένα και μάθαινα τυχαία μετά από 5 μήνες ότι φασώθηκε με έναν άκυρο τις 2 μέρες που ήμασταν τσακωμένοι, εντάξ θα του το συγχωρούσα πιστεύω, σίγουρα δεν θα ήταν αυτό λόγος χωρισμού! (λέω ένα παράδειγμα για να δείξω ότι υπάρχουν απειράριθμα πιθανά σενάρια, από ένα φιλάκι στο στόμα μέχρι και παράλληλη σχέση, δεν είναι δυνατόν να τηρούμε ίδια στάση προς όλα).
Όπως και να έχει άνθρωποι είμαστε, και κάνουμε λάθη άλλα και δίνουμε και μια δεύτερη ευκαιρία στον άλλον αν βλέπουμε ότι έχει καλές προθέσεις. Υπάρχουν βέβαια και περιπτώσεις όπου το κέρατο είναι εντελώς αδικαιολόγητο, δεν το συζητώ αυτό.
kostas
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Νέα Υόρκη
Αριθμός μηνυμάτων : 1107
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   5/8/2010, 23:48

Εγώ στις περισσότερες περιπτώσεις θα τον συγχωρούσα, αλλά θα του διευκρίνιζα πως θα έπρεπε πρώτα να μου το είχε πει. Εάν μου το έλεγε πρώτα, δεν θα είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα. Έλα δω, με έχεις βαρεθεί εμένα και θες να πας με άλλον, οκ αλλά τουλάχιστον πέστο μου και εμένα μπας και συμβεί τίποτα ομαδικώς... Δηλάδη εγώ χαζός είμαι όλον αυτόν τον καιρό να σου είμαι πιστός, και εσύ να τρέχεις μόνος σου να βρεις άλλον για να τον ρίξεις στο κρεβάτι; Άσε με τουλάχιστον να ευχαριστηθώ κι εγώ το ίδιο...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   6/8/2010, 03:22

για να φτάσει κάποιος στο σημείο να απιστήσει (και μιλάω πάντα για την συνειδητή απιστία καθώς οι απιστίες που οφείλονται στο μεθύσι έχουν ελαφρυντικά) σημαίνει ότι δεν είναι απόλυτα καλυμμένος από τη σχέση του. δηλαδή υπάρχει πρόβλημα. για μένα η απιστία είναι ασυγχώρητη θεωρητικά αλλά δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα γιατί δεν έχω ερωτευτεί ακόμη δυνατά. μπορεί και να τη συγχωρούσα άμα τον αγαπούσα πολύ τον άλλον.

αλλά από τη στιγμή που θα τον συγχωρούσα αυτόματα η σχέση θα συνεχιζόταν επί ίσοις όροις. τι εννοώ? ότι δεν θα του το χτυπούσα κάθε λίγο και λιγάκι. αφού τον συγχώρεσα δεν έχω δικαίωμα να φέρομαι έτσι. οι σχέσεις χτίζονται και τα λάθη τις κάνουν δυνατότερες και πιο δοκιμασμένες.

πάντως εφόσον μία απιστία θα έληγε τη σχέση μου θα ήθελα να τηρήσω τα εξής :
- να συνεχίσω να θυμάμαι τη σχέση μου ως κάτι όμορφο που μου προσέφερε δυνατές στιγμές, στοργή και συντροφικότητα ασχέτως με το πώς έληξε.
- να αισθάνομαι τα καλύτερα για τον άνθρωπο που ήμουν μαζί του επειδή το να τον διαβάλλω δεν μειώνει εκείνον αλλά εμένα.
- και γενικότερα να έχω τη δύναμη να υπενθυμίζω στον εαυτό μου ότι δεν είναι "υγιές" να ισοπεδώνω κάποιον με τον οποίο μοιράστηκα στιγμές. στο κάτω κάτω για να ήμουν μαζί του κάποιο διαστημα σημαίνει ότι βρήκα σε αυτόν ότι έψαχνα.

έτσι θα μπορέσω ευκολότερα να προχωρήσω παρακάτω, να ωριμάσω και να φερθώ καλύτερα στην επόμενη σχέση μου.
kostas
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Νέα Υόρκη
Αριθμός μηνυμάτων : 1107
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   6/8/2010, 03:47

Συμφωνώ, εάν κι εγώ αποφάσιζα να τον χωρίσω για κάτι τέτοιο, θα τηρούσα αυτούς τους όρους. Όσο άσχημο κι αν ήταν το τέλος αυτής της σχέσης, σίγουρα θα υπήρχαν και ωραίες στιγμές μέσα σε αυτή και αυτές είναι που θα πρέπει να θυμάμαι και στη συνέχεια, προσπαθώντας αντιθέτως όσο μπορώ να διαγράψω τις άσχημες.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   6/8/2010, 05:00

only Nikos Knows
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   6/8/2010, 15:30

4806 έγραψε:
[...] θα ήθελα να τηρήσω τα εξής :
- να συνεχίσω να θυμάμαι τη σχέση μου ως κάτι όμορφο που μου προσέφερε δυνατές στιγμές, στοργή και συντροφικότητα ασχέτως με το πώς έληξε.
- να αισθάνομαι τα καλύτερα για τον άνθρωπο που ήμουν μαζί του επειδή το να τον διαβάλλω δεν μειώνει εκείνον αλλά εμένα.
- και γενικότερα να έχω τη δύναμη να υπενθυμίζω στον εαυτό μου ότι δεν είναι "υγιές" να ισοπεδώνω κάποιον με τον οποίο μοιράστηκα στιγμές. στο κάτω κάτω για να ήμουν μαζί του κάποιο διαστημα σημαίνει ότι βρήκα σε αυτόν ότι έψαχνα.

έτσι θα μπορέσω ευκολότερα να προχωρήσω παρακάτω, να ωριμάσω και να φερθώ καλύτερα στην επόμενη σχέση μου.

++++++

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   6/8/2010, 15:43

Αυτή είναι η απάντηση μου για όσους μου ρίξαν κέρατο!

Στο νησί των χαμένων γκόμενων
Sunny Μπαλτζή (στιχοι)
Λίλα
Forum Newbie
Forum Newbie

Φύλο : Θηλυκό
Περιοχή : Διδυμότειχο - Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 22
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   2/12/2011, 20:19

Πραγματικά ποτέ δε συγχωρώ. Νιώθω τόσο παθιασμένη στις σχέσεις μου. Τόσο απόλυτη με τα συναισθήματά μου, με την κοπέλα μου, που δεν μπορώ να δεχτώ κάτι τέτοιο. Με τίποτα..
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/12/2011, 03:59

δεν θα πω οτι δεν θα συγχωρεσω τη σχεση μου γιατι ποτε μην λες ποτε....αλλα σιγουρα δεν θα τον αντιμετωπιζω με σοβαροτητα και δεν θα ειμαι μαζι του οπως πριν...
michaelrey23
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Athens, Greeze
Αριθμός μηνυμάτων : 341

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   5/12/2011, 16:48

Αν συμβεί μία φορά ναι..γιατί δείχνει ότι κάτι έχει χαλάσει στην επικοινωνία...
Αν συμβεί και δεύτερη σημαίνει ότι υπάρχει μονόπλευρη προσέγγιση στη σχέση...
Άρα μαζεύουμε τα συναισθημάτα μας και προχωράμε, δεν χρειάζεται να αναλωθούμε όταν δεν υπάρχει τίποτα από την άλλη πλευρά...
Red_Casper
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 115
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   12/12/2011, 00:04

Εξαρτάται από τις συνθήκες.. Αν αγαπάς τον άλλον θα του δώσεις ευκαιρία να αλλάξει.. Αν όχι, σημαίνει ότι δεν τον ήθελες και τόσο πολύ, για να τον αφήσεις περιθώριο να επανορθώσει!
Vampire
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   12/12/2011, 01:44

τι μου θυμισε αυτο το τοπικ

Απιστία
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: