ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Απιστία

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Συγχωρείτε την απιστία?
Ναι
8%
 8% [ 6 ]
Όχι
37%
 37% [ 26 ]
Εξαρτάται από την περίπτωση/τις συνθήκες
48%
 48% [ 34 ]
Δεν ξέρω
7%
 7% [ 5 ]
Σύνολο Ψήφων : 71

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Shakespeare
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απιστία   1/8/2010, 23:34

Ποιά είναι η άποψή σας?
Την έχετε βιώσει?
Πώς θα την αντιμετωπίζατε?
Είναι αναπόφευκτη? Συγχωρείται?
Μοιραστείτε τις εμπειρίες/σκέψεις σας

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   1/8/2010, 23:36

Η απιστία είναι μιας μορφής προδοσία. Ένα απ τα 2 θανάσιμα αμαρτήματα για μένα.
Ακόμα και να τη συγχωρούσα δε θα μπορούσα με τίποτα να το ξεχάσω.. Θα έμενε κατάλοιπο.

Θεωρώ ότι τραυματίζει ανεπανόρθωτα την εμπιστοσύνη ανάμεσα σε 2 ανθρώπους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Toruk
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   1/8/2010, 23:38

Έβαλα ότι εξαρτάται από τις συνθήκες, αλλά μάλλον δεν θα το συγχωρούσα πραγματικά... Νομίζω δεν θα μπορούσα να εμπιστευτώ ποτέ πια τον άλλο...

Forum God
Forum God

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   1/8/2010, 23:44

Κουταβάκι έγραψε:

Ακόμα και να τη συγχωρούσα δε θα μπορούσα με τίποτα να το ξεχάσω.. Θα έμενε κατάλοιπο.

Θεωρώ ότι τραυματίζει ανεπανόρθωτα την εμπιστοσύνη ανάμεσα σε 2 ανθρώπους.
Ναι αλλα αυτο συμβαινει επειδη τη θωρεις προδοσια. Αν δε τη θεωρουσες ομως δε θα το πιστευες αυτο.
Δε λεω οτι δεν κανεις καλα, μια χαρα κανεις βεβαια, λες αυτο που νιωθεις.

Εγω προσωπικα την απιστια τη θεωρω λιγο χαζο πραγμα γιατι ειναι μιας μορφης ανειληκρινεια και ανωριμοτητα.
Θα θυμωνα γιατι μου λεει καποιος που αγαπαω ψεματα και γιατι ειμαι κτητικος.
Βεβαια, αν αυτος με τον οποιο εχω σχεση μου το εξομολουσε την επομενη μερα οτι με απατησε, ενταξει, θα περνουσα λιγες δυσκολες μερες μαλλον γιατι θα ενιωθα ασχημα, αλλα με τους καταλληους χειρισμους απο την πλευρα του θα ημουν μια χαρα. Δε θα ενιωθα οτι υπαρχει ψεμα και υποκρισια τουλαχιστον και αυτα τα δυο ειναι πιο βασικα.
Θα με χαλαγε ομως πολυ αν η σχεση μου με απατουσε συστηματικα εν αγνοια μου και το διαπιστωνα τυχαια. Τοτε θα θυμωνα πολυ, οχι για την απιστια αλλα ρε γαμωτο γιατι να μου λενε ψεματα? Δεν το ανεχομαι τοσο πολυ αυτο. Βεβαια συζητηση θα επεφτε και σε αυτη την περιπτωση αλλα νομιζω οτι την στυστηματικη κοροιδια δεν θα τη συγχωρουσα ευκολα. Μια σχεση μπορει να υπαρξει ακομα και αν μοιραζεσαι το σεξ, οχι ομως με το να κοροιδευεις τον συντροφο σου.
Στην τελικη, δε θα ειχα προβλημα καθολου να εκανα σχεση με καποιον και εξ αρχης να λεγαμε, οκ μερικες φορες θα πηγαινουμε και με αλλους αλλα ο καθενας θα ξερει τι εκανε ο αλλος. (Εφοσον δεν νιωθω τοση κτητικοτητα που θα μπορω να το αντεξω βεβαια)
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   1/8/2010, 23:47

Μα είναι προδοσία στα πλαίσια του ψέματος και έλλειψης ειλικρίνειας.

Θες σεξ κύριε? Έλα εδώ και πες μου "μάλιστα θέλω να πάω σήμερα να ξεσκιστώ". Είναι πολύ πιο ξεκάθαρο και όμορφο.

Αλλά όχι έτσι.
middle east
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 2430
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   1/8/2010, 23:52

οχι, η απιστια δειχνει οτι κατι δεν παει καλα σε αυτη την σχεση και συνηθως οταν γινεται μια φορα μετα απο λιγο ξαναγινεται
Maked
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   1/8/2010, 23:57

middle east έγραψε:
οχι, η απιστια δειχνει οτι κατι δεν παει καλα σε αυτη την σχεση και συνηθως οταν γινεται μια φορα μετα απο λιγο ξαναγινεται
Μονο αν νομιζουμε πως ολες οι σχεσεις ειναι ή πρεπει να ειναι ιδανικες.
Γενικα συνφωνω με αυτο που λες αλλα ουτε απολυτο ειναι ουτε σοβαρος λογος για να ληξει μια σχεση, ετσι νομιζω.

Κουταβάκι έγραψε:
Μα είναι προδοσία στα πλαίσια του ψέματος και έλλειψης ειλικρίνειας.

Θες σεξ κύριε? Έλα εδώ και πες μου "μάλιστα θέλω να πάω σήμερα να ξεσκιστώ". Είναι πολύ πιο ξεκάθαρο και όμορφο.

Αλλά όχι έτσι.
Καλα νταξ αυτο δεν ειναι ομορφο, αν μου μιλουσαν ετσι θα επεφταν φαπες
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   1/8/2010, 23:59

Δηλαδή βρε Maked είναι πιο όμορφο να γίνεται χωρίς να το ξέρεις?

Δεν είναι λίγο υποκριτικό αυτό?
Maked
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   2/8/2010, 00:02

Καλε οχι, αλλα ουτε ειναι ομορφο να μου πουν ''θελω να ξεσκισω'', χριστε μου δηλαδη, αν εκανα σχεση με τετοιο ατομο εκανα σφαλμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   2/8/2010, 00:03

Καλά, δεν είπα να πεις αυτή τη φράση αλλά πιστεύω κατάλαβες το νόημα
middle east
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 2430
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   2/8/2010, 00:17

παντως αν απιστησει καποιος καλο ειναι να το ξεκαθαρισει , και να τερματισει την σχεση παρα να κοροιδευει τον αλλο και να το παιζει σε διπλο ταμπλο ειναι ψυχοφθορο και για τον ιδιο , μιλαμε βεβαια για σχεση κανονικη οχι ελευθερη ή ξεπετες
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   2/8/2010, 10:41

Απιστία = αρρώστια της σχέσης κατ εμέ.
Απ τα κύρια κριτήρια μιας υγιους (!) σχέσης είναι η μονογαμία = επιλέγω έναν ανθρωπο για να είμαι μαζί του.
Αν αυτό το κριτήριο που είναι απ τα βασικότερα δηλαδή καταρριφθεί, τότε καταρρίπτεται εύκολα και μια σχέση αν όχι για τον έξω κόσμο (για τους φίλους, κοινωνικό περιβάλλον κλπ), τουλάχιστον για τον εσωτερικό κόσμο (=μυαλο, ψυχή) εκείνου που απατάει.

Απιστία δεν ξέρω αν θα συγχωρούσα, είμαι τέτοιος που μπορεί καταβάθος να γινόμουν σκατά αλλά να καθόμουν κιόλας στη σχέση με την ελπίδα να μην ξαναγίνει

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   2/8/2010, 16:33

Για τι βαθμό απιστίας μιλάμε? ένα one time φάσωμα σε ένα κλαμπ (ειδικά μετά από 1-2 ποτάκια) ας πούμε θεωρείται απιστία ή απλά "ξεστράτισμα"? (πάντα το χα απορία αυτό) Ή μιλάμε για παράλληλες σχέσεις ξέρω γω?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   2/8/2010, 19:03

Με κάλυψε ο middle και ο μονστερ. Νομίζω ότι η σχέση εν τελεί θα διαλυοταν αλλά αν θα την διελυε εγώ είναι άλλη υπόθεση. Αν ήμουν ερωτευμένος και ήθελα τον άλλον και τον αγαπούσα, που προφανώς θα ηθελα να ήμουν μαζί του για να έχω σχέση, δε θα χωριζα, εκτός να ήταν κάτι πολύ βαρύ. Θα έτρεφα ακομα ελπίδες και συναισθήματα.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   2/8/2010, 22:17

κατ'αρχην να ξεκαθαρισω ο,τι για εμενα Σχεση δεν σημαινει μονογαμια.
οποτε ναι! θα συγχωρουσα την "απιστια" υπο την εννοια ο,τι εγω προσωπικα δεν μπορω να εχω την εγωιστικη απαιτηση απο κανεναν να κανει σεξ μονο μαζι μου. και επειδη αντιλαμβανομαι ο,τι καποιοι ανθρωποι ειναι πολυγαμικοι (οπως εγω!) δεν το θεωρο καθολου προβλημα. το αντιθετο. για την ακριβεια θεωρο "προβλημα" την "αναγκαστηκη μονογαμια"....τουλαχιστον στην δικοι μου ζωη.
και στης περισοτερες σχεσης μου μεχρι σημερα, εγω ηθελα ο αλλος να πηγαινει και με αλλους, και εγω να πηγαινω με αλλους, και μερικες φορες να πηγαινουμε και οι 2 μαζι με αλλους....

Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   2/8/2010, 23:40

Αυτο που αναφερεις μπορει να λειτουργησει σαν σχεση οταν και οι δυο μοιραζονται αυτην την φιλοσοφια. Τι γινεται οταν ο ενας ειναι ομως μονογαμικος/πιστος και ο αλλος βλεπει την σχεση πιο "ελευθερα". Τοτε ο πρωτος θα πληγωθει ανεπανωρθωτα.
Για μενα η απιστια ειναι μεσα στο παιχνιδι αλλα αλλο το να συμβει μια φορα ως αποτελεσμα αδυναμιας και αλλο να γινεται κατεξακολουθηση. Εκει πλεον δεν μιλαμε για σχεση αλλα για κατι αλλο.

Ψηφισα "εξαρταται απο την περιπτωση/συνθηκες"
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 01:10

Το πιο άσχημο παιδιά πάντως κατά τη γνώμη μου είναι να φασωθεί ο άνθρωπος με τον οποίο έχεις σοβαρή σχέση μπροστά σου με τρίτους.Έχει τύχει σε φίλο μου που είχε σοβαρή σχέση με τον σύντροφό του και ο άνθρωπος έχασε 10 χρονια από τη ζωή του.Επαναλαμβάνω : Όλα έγιναν μπροστά του.Τραγικό δεν είναι?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 03:19

TrustNoOne έγραψε:
Το πιο άσχημο παιδιά πάντως κατά τη γνώμη μου είναι να φασωθεί ο άνθρωπος με τον οποίο έχεις σοβαρή σχέση μπροστά σου με τρίτους.Τραγικό δεν είναι?

το τραγικό είναι να το επιτρέψεις και εν συνεχεία να του το συγχωρήσεις. κρίμα για τον φίλο σου που έχασε τόσο χρόνο αλλά καλά να πάθει. από κάτι τέτοια φαίνονται οι άνθρωποι που έχουμε δίπλα μας.

η δική μου άποψη για την απιστία είναι η ακόλουθη:

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 03:28

Cloud έγραψε:
Αυτο που αναφερεις μπορει να λειτουργησει σαν σχεση οταν και οι δυο μοιραζονται αυτην την φιλοσοφια. Τι γινεται οταν ο ενας ειναι ομως μονογαμικος/πιστος και ο αλλος βλεπει την σχεση πιο "ελευθερα". Τοτε ο πρωτος θα πληγωθει ανεπανωρθωτα.
ναι εννοειτε αυτο...το ζητημενο ειναι τα πραγματα να ξεκαθαριζονται εξ'αρχης. και ο καθενας να κανει της επιλογες του. το θεμα ομως ειναι να μην πεφτουμε στην βλακωδη αντιληψη ο,τι μονο μια συγκεκριμενη συμπεριφορα ειναι σωστη και λογικη (σχεση=μονογαμια). και ολα τα υπολοιπα ειναι λαθος και οδηγουνε με το ζορι σε προβληματα. και στο τελος το μονο που καταφερνουμε ειναι να αναπαραγουμε ενα ψευτοηθικο εγωιστικο λογο.
TrustNoOne έγραψε:
Το πιο άσχημο παιδιά πάντως κατά τη γνώμη μου είναι να φασωθεί ο άνθρωπος με τον οποίο έχεις σοβαρή σχέση μπροστά σου με τρίτους.Έχει τύχει σε φίλο μου που είχε σοβαρή σχέση με τον σύντροφό του και ο άνθρωπος έχασε 10 χρονια από τη ζωή του.Επαναλαμβάνω : Όλα έγιναν μπροστά του.Τραγικό δεν είναι?
εε καλα μην εισαι και απολυτος τωρα...εμενα μπορει και να μου αρεσε!!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 03:31

Sinister έγραψε:

ναι ! τι ώραιο να φιλιέται με άλλους ο άνθρωπος που θέλεις.
βέβαια όπως προείπα, άμα το επιτρέψεις καλά να πάθεις.
δωσ'του μία μπούφλα και άμα θέλει ας το ξανακάνει!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 03:33

4806 έγραψε:
TrustNoOne έγραψε:
Το πιο άσχημο παιδιά πάντως κατά τη γνώμη μου είναι να φασωθεί ο άνθρωπος με τον οποίο έχεις σοβαρή σχέση μπροστά σου με τρίτους.Τραγικό δεν είναι?

το τραγικό είναι να το επιτρέψεις και εν συνεχεία να του το συγχωρήσεις. κρίμα για τον φίλο σου που έχασε τόσο χρόνο αλλά καλά να πάθει. από κάτι τέτοια φαίνονται οι άνθρωποι που έχουμε δίπλα μας.

http://health.in.gr/news/article.asp?lngArticleID=123978
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 03:51

Κουταβάκι έγραψε:
4806 έγραψε:
TrustNoOne έγραψε:

@κουταβακι συμφωνω
οσο για τα παραπανω που διαβαζω απαντω το εξης:
φταιμε εμείς που αφήνουμε τον χώρο στους άλλους να μας κάνουν οτι θέλουν και να κάνουν ότι θέλουν
αμα αφηνεις να σε καβαλανε καλα σε κανουν
τα θελει ο κώλος σου φιλε
με λίγα λόγια...αν είσαι στα τέσσερα πάντα θα υπάρχει κάποιον να σε ιππεύσει. ή τον πετάς ή τον αφήνεις

Έχει επεξεργασθεί από τον/την scratch στις 3/8/2010, 04:18, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 03:56

4806 έγραψε:
Sinister έγραψε:

εεεε μα γιατι ειστε στενομυαλοι εδω μεσα??
ειπαμε εμενα μου αρεσουν κατι τετοια σκηνικα...
τωρα αμα εσυ θελεις να κοπανας κοσμο οκ!! εγω πασο.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 03:59

4806 έγραψε:
Sinister έγραψε:

Αυτό δεν είναι καλή ιδέα. Ένας φίλος μου, έδωσε μπούφλα κάποτε για τέτοιο λόγο και πέρασε το βράδυ στο αυτόφωρο. Εγώ του είπα "καλά να πάθεις".

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Κουταβάκι στις 3/8/2010, 11:00, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Ορθογραφία... Αμα ποστάρεις τέτοιες ώρες λογικό είναι..)
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απιστία   3/8/2010, 19:54

Κουταβάκι έγραψε:
4806 έγραψε:
TrustNoOne έγραψε:

Koυταβάκι μπέρδεψες τις περιπτώσεις αλλά δικαιολογείσαι γιατί δεν είπα το όλο story. Στον φίλο μου δεν έτυχε αυτό που είπα όταν χώρισε.Του έτυχε περίπου στο 3ο μήνα της σχέσης του.Εντός της σχέσης δλδ.Ακούστε σκηνικό :

Ο φίλος μου ( Α από δω και πέρα) ήταν ερωτευμένος με το παιδί ( Β από δω και πέρα ) και ο Β επίσης.(έτσι του έλεγε τουλάχιστον ).Καλεί λοιπόν ένα βράδυ ο Β τον Α στο σπίτι μιας φίλης του Β.Πάει λοιπόν ο Α και ο Β τον υποδέχεται με μια αγκαλιά.Λίγα λεπτά μετά όμως ο Β μαζί με τον Γ και τον Δ αρχίζει να φιλιέται με γλώσσα μπροστά στον Α.Είχαν κολλήσει τον Β στον τοίχο,του τριβόντουσαν και τον φιλούσαν.Ο Α προσπάθησε να δεχτεί μέσα του αυτό που γινόταν.Να το δει εντελώς απελευθερωμένα.Δεν τα κατάφερε όμως.Δεν μπορούσε να δεχτεί ότι ο σύντροφός του φασωνόταν μπροστά του.Ένιωσε τρομερά μ@λ@κας.Βέβαια 1 μέρα μετά έγινε κι από μόνος του μ@λ@κας συγχωρώντας τον Β.Όλοι του λέγαμε ότι έχει μπλέξει με ******** και να χωρίσει αλλά αυτός εκεί κολλημένος.Αγαπούσε πολύ και τον συγχώρεσε.

Τώρα Κουταβάκι θα σου πω κάτι άλλο που συνέβη στο φίλο μου τον Α που πάει να ταιριάξει με το άρθρο που με παρέπεμψες αλλά πάλι δεν ταιριάζει.Ακούστε παιδιά τη συνέχεια :

Ο Α έχοντας συγχωρήσει τον Β μένει μαζί του αρκετούς μήνες.Κάποια στιγμή όμως ο Β του λέει να χωρίσουν.Ο Α πικραίνεται,στεναχωριέται πολύ αλλά προσπαθεί να το αποδεχτεί.Βρίσκει έναν άλλον άνθρωπο τον Ε ,το λέει στον Β και ο Β αντί να του πει "προχώρα" ξεκινά να θάβει τον E. Ο Β που έχει χωρίσει τον Α προσπαθεί λόγω ζήλειας να μην αφήσει τον Α να προχωρήσει μπροστά.Ο Α επειδή συνεχίζει να βλέπει τον Β δεν μπορεί να βγάλει από το μυαλό του και χωρίζει σε σύντομο χρονικό διάστημα τον Ε γιατί καταλαβαίνει ότι ακόμα δεν έχει ξεπεράσει τον Β.Ένα μήνα μετά ο Β ζητά από τον Α να κοιμηθούνε μαζί.Στον Α που τον χώρισε,στον Α που ξέρει ότι δεν τον έχει ξεπεράσει του λέει να κοιμηθούνε μαζί.Κοιμούνται μια φορά και μετά από λίγες μέρες ξανακοιμούνται 2η φορά.Ο Α ρωτά τον Β γιατί αφού υπάρχει αγάπη δεν ξαναείναι μαζί και ο Β του λέει για πολλοστή φορά "Απλά δεν θέλω να έχω σχέση.Όχι απλά μαζί σου.Γενικά δεν θέλω με τίποτα να έχω σχέση.Νιώθω ότι εγκλωβίζομαι".

Ε, τρεις μέρες μετά ο Β κάνει σχέση με έναν Ζ....και ο Α καταλαβαίνει πως για άλλη μια φορά πιάστηκε μ@λ@κας.

Οπότε Κουταβάκι,καταλαβαίνεις ότι το άρθρο που με παρέπεμψες δεν έχει να κάνει με την περίπτωση του φίλου μου.
Το φιλαράκι μου τώρα δεν νιώθει μ@λ@κας επειδή τον χώρισε ο Β.Νιώθει μ@λ@κας γιατί άφησε έναν άνθρωπο να του φερθεί σαν σκουπίδι.

Απιστία
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 6Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: