ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 00:48

Βασει μιας προσφατης συζητησης που ειχα, εχετε κριτηρια στην επιλογη σχεσεως και γενικως ανθρωπου οσον αφορα την εξωτερικη εμφανιση? Τι ειδους κριτηρια ειναι αυτα? Ποσο ελαστικα ειναι, ποσο συγκεκριμενα και κατα ποσο θα μπορουσαν να υποχωρησουν λογω εξαψης, ερωτα, χημειας και καθε αλλου παραγοντα? Ειναι αυστηρα και υψηλα? Επιδεχονται εκπτωσεις?

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Star Seeker στις 3/3/2012, 13:35, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Phoenix
Forum Regular
Forum Regular

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 479

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 00:59

Γενικα πιστευω οτι παντα υπαρχουν κριτηρια, οπως ισως ηλικια η καποια συγκεκριμενα χαρακτηριστικα, απλα καμμια φορα δεν μπορεις να ελεγξεις τα συναισθηματα σου κ θεωρω οτι αμα ερωτευτεις καποιον δεν παιζουν ρολο αυτα

δε θελει λογο η ζωη για να πειστει πως δεν μπορει
...χωρις εσενα

Κρατα τα ενθυμια σου
ολα τα φαντασματα σου
οσα εκανα για σενα
σου τ αφηνω χαρισμα σου
για... θυμησου
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 01:01

κριτήρια συγκεκριμένα δεν έχω σε ότι αφορά την εμφάνιση. π.χ να είναι ψηλός, μελαχρινός με πράσινα μάτια και γυμνασμένο κορμί. μπορεί να έχω στο μυαλό μου σχηματισμένο τον κατάλληλο άνδρα για μένα αλλά μόνο με παραγγελία βρίσκεται, και αν.
για να κάνω σχέση πρέπει να μου αρέσει πολύ κάποιος. και αυτό δεν είναι πάντα καλό, διότι έχω γνωρίσει άτομα τα οποία είχαν απίστευτο χαρακτήρα αλλά δεν με έλκυαν. ένας συνδυασμός των παραπάνω είναι το καλύτερο να υπάρξει.
αλλά κακά τα ψέματα, το να βρεθεί κάποιος που να σε καλύπτει και σε εμφάνιση αλλά και σε προσωπικότητα είναι δύσκολο. οπότε ίσως χρειαστεί να γίνουν κάποιες εκπτώσεις. αλλά όχι τέτοιες ώστε να αρχίσω σχέση βασιζόμενος μόνο στην εμφάνιση και αψηφώντας το τι κουβαλάει στο κεφάλι του ή το αντίστροφο.
ο άνδρας που θα είναι δίπλα μου θα πρέπει να μου αρέσει και να έχει και λειτουργικό εγκέφαλο!
middle east
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 2430
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 01:16

καπως ετσι οπως τα λεει η καραγιαννη
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 01:18

εγώ έχω αρκετά συγκεκριμένα κριτήρια ως προς την εμφάνιση, και δυστυχώς αν εγώ θεωρώ κάποιον άσχημο εμφανισιακά με απωθεί εντελώς η ιδέα να κάνω οτιδήποτε παραπάνω μαζί του πέρα από φιλία, ας είναι και πιο ο υπέροχος χαρακτήρας στον κόσμο.
άλλα τι να κάνουμε, οι σχέσεις δεν έχουν να κάνουν μόνο με mental stimulation (σορρυ για τα αγγλικά, στα ελληνικά δεν έχω ιδέα πώς λέγεται), αν δεν σου κάνει κούκου τι είδους σχέση μπορείς να κάνεις με τον άλλον?
πάντως ό,τι λέγεται σε αυτό το τόπικ πιστεύω είναι πάρα πολυ σχετικό, μπορεί να έχουμε κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό μας άλλα πάντα μέχρι αποδείξεως του εναντίου, κανείς δεν εγγυάται ότι ενώ κάποιος ονειρεύεται έναν ψηλό ξανθό γαλανομάτη δεν θα του αρέσει ξαφνικά ένας κοντός μελαχρινός με φαλάκρα πχ (λέω ένα παράδειγμα). Ίσως τελικά ο χαρακτήρας να μετράει πιο πολύ, απέχω πολύ από τέτοιο σημείο ωριμότητας ώστε να ξέρω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 01:24

thess '89 έγραψε:
Βασει μιας προσφατης συζητησης που ειχα, εχετε κριτηρια στην επιλογη σχεσεως και γενικως ανθρωπου οσον αφορα την εξωτερικη εμφανιση?

Σαφώς ναι.

thess '89 έγραψε:
Τι ειδους κριτηρια ειναι αυτα?

Να έχει γλυκό πρόσωπο και χαμόγελο
Να φαίνεται ηλικίας 20-25
Να μην είναι αρκετά παχύς

thess '89 έγραψε:
Ποσο ελαστικα ειναι,

Δυστυχώς είναι ανελαστικά αν και μου έχει τύχει περίπτωση να ερωτευτώ κάποιον που δεν πληρούσε τα παραπάνω κριτήρια.

thess '89 έγραψε:
ποσο συγκεκριμενα

Αρκετά συγκεκριμένα θα έλεγα

thess '89 έγραψε:
και κατα ποσο θα μπορουσαν να υποχωρησουν λογω εξαψης, ερωτα, χημειας και καθε αλλου παραγοντα? Ειναι αυστηρα και υψηλα? Επιδεχονται εκπτωσεις?

Θα μπορούσαν να υποχωρήσουν λόγω χημείας ή τελοσπάντων λόγω αυτού του πράγματος που σου προκαλεί έλξη για τον άλλον υπερνικώντας τα όποια κριτήρια ( είτε από άποψη εμφάνισης,είτε από άποψη χαρακτήρα,είτε από άποψη κοινού γούστου ) έχεις θέσει στο μυαλό σου.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 01:30

Εγώ δεν έχω συγκεκριμένα κριτήρια για την εμφάνιση, περισσότερο είναι να μου κάνει 'κλικ' ο άλλος, από εκεί και πέρα δεν δίνω πολύ σημασία στα υπόλοιπα..

Βέβαια με απωθούν τα συνήθη extremes πχ τελείως χοντρός, κοντός, κακάσχημη φάτσα κτλ..

Απ' την εμπειρία μου πάντως παρατηρώ ότι έχω αρκετά 'ανοιχτά' γούστα, δηλαδή μου αρέσουν τελείως διαφορετικά (σε εμφάνιση) άτομα και μερικές φορές και 'αντικειμενικά' άσχημοι εμένα μου φαίνονται γλυκούληδες..βέβαια τώρα που το σκέφτομαι λογικό μου φαίνεται πάνω κάτω έτσι δεν είμαστε όλοι?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 01:34

Nils έγραψε:
'αντικειμενικά' άσχημοι εμένα μου φαίνονται γλυκούληδες..βέβαια τώρα που το σκέφτομαι λογικό μου φαίνεται πάνω κάτω έτσι δεν είμαστε όλοι?

πώς δηλαδή? αντικειμενικά άσχημοι που φαινόμαστε γλυκούληδες?
η ομορφιά είναι υποκειμενική Nils (λατρεύω το username σου)..
baZZ
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 01:37

4806 έγραψε:
Nils έγραψε:
'αντικειμενικά' άσχημοι εμένα μου φαίνονται γλυκούληδες..βέβαια τώρα που το σκέφτομαι λογικό μου φαίνεται πάνω κάτω έτσι δεν είμαστε όλοι?

η ομορφιά είναι υποκειμενική Nils (λατρεύω το username σου)..

αυτή την δικαιολογία χρησιμοποιούν συνήθως οι αντικειμενικά άσχημοι (πλάκα σου κάνω βρε )

πάντως αυτό που ονομάζουμε γούστο στην εμφάνιση έχει να κάνει κυρίως με το ποιον θα κοιτάξουμε από αυτούς που περνάνε δίπλα μας στον δρόμο, σε μια πιο διαπροσωπική γνωριμία πάυει πιστεύω να παίζει τον ρόλο που της δίνουμε.
Εξακολουθεί βεβαια να παίζει ΚΑΠΟΙΟΝ ρόλο
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 01:37

Προφανώς και είναι υποκειμενική, γι'αυτο έβαλα το αντικειμενική σε εισαγωγικά

Αντικειμενικά άσχημος υποτίθεται πως είναι αυτός που όταν τον βλέπουν οι άλλοι λένε 'ιιιιιιου' και εσύ λες 'αχουυυυυ '

(ναι, τελείως αυθαίρετος ο ορισμός)

Εμένα πάντως οι φήμες που φτάνουν στα αυτιά μου λένε ότι είναι ένα όμορφο νούμερο (sic)
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 01:39

άμα σε φυτέψω κάτω από τα πλατάνια του πρώτου νεκροταφείου αθηνών θα σου πω εγώ, που θα με πεις και αντικειμενικά άσχημο... εντάξει, είμαι! αλλά μη μου το χτυπάς κιόλας!

α! επίσης ένα στάνταρ είναι να είναι πιο αρρενωπός από μένα ο άλλος και πιο ψηλός (αυτό είναι πολύ εύκολο)! και άμα καπνίζει ακόμη καλύτερα!

Nils έγραψε:

Εμένα πάντως οι φήμες που φτάνουν στα αυτιά μου λένε ότι είναι ένα όμορφο νούμερο (sic)

κακοήθειες παιδί μου!
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 02:24

μπορει να υπαρχουν χαρακτηριστικα που με ελκυουν σε καποιον σε οτι αφορα την εμφανιση, αλλα το ρητο "ο ερωτας ειναι τυφλος" ισχυει για μενα. και γενικα ειναι αυτο το κλικ, η χημεια που λεμε και ξαναλεμε. ενα γλυκο χαμογελο, ενα ωραιο βλεμα και κυριως αυτο που εκπεμπει απο μεσα του ο αλλος, μπορει να τον κανουν θεο στα δικα μου ματια. και αυτο εχει σημασια.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 03:27

δεν έχω απόλυτα κριτήρια
π.χ. εμένα δε μου αρέσουν καθόλου οι πολύ γλυκούληδες και θηλυπρεπείς άντρες άλλα οι πιο αρρενωποί και βαρβατίλες
ωστόσο, έχει τύχει να έχω σχέση με έναν γλυκούλη και καθόλου βαρβατίλα άντρα επειδή μου κανε το κλικ
είμαι κυρίως εγκεφαλικό άτομο, τα κριτήρια έρχονται δεύτερα
Toruk
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 10:14

Χμ πάντα πίστευα πως δεν με ενδιαφέρει τόσο η εξωτερική εμφάνιση, αν ο άλλος έχει χαρακτήρα που μου αρέσει και ταιριάζουμε, σιγά μην κολλήσουμε στην εμφάνιση. Αυτό είναι εν μέρη αλήθεια, μιας και όπως και να το κάνουμε, όσο καλό χαρακτήρα και να έχει ο άλλος, όσο και να ταιριάζετε, άμα δε σου κάνει αυτό το "κλικ" όταν τον βλέπεις, δεν έχει ουσία...

4806 έγραψε:
κακά τα ψέματα, το να βρεθεί κάποιος που να σε καλύπτει και σε εμφάνιση αλλά και σε προσωπικότητα είναι δύσκολο.

Πόσο δίκιο έχεις.. Γενικά είναι δύσκολο να βρεις άτομο να κάνεις σχέση, πόσο μάλλον να σε καλύπτει και σε αυτούς τους δύο τομείς! Αλλά τι να κάνουμε, keep looking( εσείς δηλαδή ).
Α επίσης θα συμφωνήσω στο γεγονός πως δε θα έκανα σχέση με θυληπρεπή. Παρέα και φιλία ανετότατα!!
4806 έγραψε:

α! επίσης ένα στάνταρ είναι να είναι πιο αρρενωπός από μένα ο άλλος και πιο ψηλός (αυτό είναι πολύ εύκολο)!

Όχι που δε θα ταιριάζαμε και σε αυτό!!

Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 16:08

Ε ρε παιδιά νομίζω οι περισσότεροι πάνω κάτω έχουν στο μυαλό τους κάποια στάνταρτς για το πως θα ήθελαν τον άλλο είτε αυτά αναφέρονται στην εμφάνιση είτε στο χαρακτήρα είτε αλλού. To κακό για μένα στην περίπτωση αυτή είναι να εξιδανικεύσεις τα στάνταρς σου με ότι αυτό συνεπάγεται...

Και κούκλος να μην είναι πάντως κάποιος (καλά μην είναι και κανάς παχουλός και μεγάλος ) εμένα με το μυαλό του μπορεί να με κερδίσει...

Εξάλλου πιστεύω πως όσο ωραίος εμφανισιακά κι αν είναι κάποιος, με τον καιρό τον συνηθίζεις και δε σου φαίνεται τόσο ωραίος όσο πριν. Αυτό δε σημαίνει ότι παύεις να είσαι ερωτευμένος/να είστε μαζί (αν είστε σύντροφοι) αλλά ρε παιδί μου είναι κάτι (για μένα) που εξασθενεί μέσα σου και μένουν άλλα πράγματα να σας συνδέουν

Υ.Γ. Το λέω γιατί το έχω βιώσει, όσο μοντέλο κι αν είναι ο άλλος, υπάρχει πάντα κάτι ωραιότερο... η εμφάνιση είναι πάνω κάτω σταθερή (είναι και κάτι που φθείρεται με το χρόνο) στον άλλο ενώ με το μυαλό του πάντα μπορεί να σε εκπλήξει

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   26/7/2010, 21:57

Στην δημιουργια σχεσης φυσικα και παιζει ρολο η εξωτερικη εμφανιση αφου ειναι το πρωτο πραγμα που σε τραβαει στο να γνωρισεις καποιον παραπερα. Απο εκει και περα αναλαμβανει η χημεια του ζευγαριου και τοσο πολυ ταιριαζουν μεταξυ τους και στην ουσια πιστευω αυτο ειναι το συστατικο μιας επιτυχημενης σχεσης. Αλλωστε γιατι με τους φιλους μας ειμαστε για χρονια μαζι και επιζηταμε συνεχεια την επαφη μαζι τους?

Οσον αφορα την εξωτερικη εμφανιση εχω καποια κριτηρια αλλα μπορω να πω ειναι αρκετα ευελικτα. Εχω παρατηρησει οτι με τραβανε ιδιαιτερα οι μικροτερες ηλικες. Δεν μου αρεσουν τα extreme σε μια εμφανιση οπως πχ. βαμμενο μαλλι, περιεργα κουρεματα, υπερβολικα εξεζητημενο ντυσιμο και styling, υπερβολικα γυμνασμενο σωμα. Γενικα οσο πιο απλος και καθημερινος ειναι ο αλλος τοσο καλυτερα για μενα γιατι ετσι ειναι και το δικο μου στυλ. Οσον αφορα το σωμα θα μου αρεσε να ειχε ενα ωραιο-κανονικο σωμα γιατι οσο να πεις δινει αλλο αερα στο συνολο αλλα και παλι το βαζω σε δευτερη μοιρα σε σχεση με τα χαρακτηριστικα του προσωπου (απο την αλλη τωρα που το σκεφτομαι δεν εχω συναντησει ποτε μου ομορφο αγορι που να μην ειχε ωραιο σωμα...το αντιθετο παλι συμβαινει πολες φορες).
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   25/8/2010, 10:22

Xμμμ θελω ο αλλος να εχει αυτοπεποιθηση, δεν μπορω να νιωθω οτι κρεμεται απο πανω μου. Σε εμφανιση, μου αρεσουν οι ψηλοτεροι κατι π δεν ειναι ευκολο μιας κ ειμαι 1.85. Δεν εχω τρελες απαιτησεις. Α και πανω απολα θελω οταν περναμε χρονο μαζι, να μν καταλαβαινω πως περνουν οι ωρες...Αυτο πανω απολα.Αν το χω αυτο, δηλαδη να με κανει να μην σκεφτομαι, δεν θελω τιποτα αλλο...

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   25/8/2010, 20:16

οκ , εγώ μάλλον τότε σου κάνω. Είμαι πάνω από 1.85 αλλά κάτω από 1.90 ...οκ?

Βέβαια είμαι και αυτοπεποιθισμένος οπότε ακόμα καλύτερα. Και μην σου πω για το αν θα σκέφτεσαι, θα σκέφτομαι εγώ για δύο άτομα!

Αλλά....αμ που και γω θέλω πιο ψηλό....οπότε λυπάμαι..είστε ο πιο αδύναμος κρίκος...

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   25/8/2010, 20:29

εγω ειμαι 1.95 και θελω καποιον ψηλοτερο απο μενα

οχι νταξει, ενας γλυκουλης αδυνατουλης αδιαφορου υψους με γυαλια(δεν χρειαζεται να τα φοραει συνεχεια, αρκουμαι σε διαβασμα, τηλεοραση και σινεμα) μου κανει μια χαρα!

μπορειτε να μου στελνετε τις αιτησεις σας οι ενδιαφερομενοι
και που ξερεις, μπορει να εισαι εσυ το επομενο Geek Idol!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Shakespeare στις 25/8/2010, 21:05, 1 φορά
Phoenix
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   25/8/2010, 20:56

Σαν να περιγραδεις εμενα ειναι!!!

Τωρα πλεον φοραω φακους...

...χωρις εσενα

Κρατα τα ενθυμια σου
ολα τα φαντασματα σου
οσα εκανα για σενα
σου τ αφηνω χαρισμα σου
για... θυμησου
Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   25/8/2010, 21:07

δεν μας κανουν οι φακοι, ειναι ξενερωτοι!

παντως οπως ειπα δεν κολλαω γενικα με εμφανιση. η αν κολλησω θα ειναι καποια ακυρη λεπτομερεια. (κυριως βεβαια κολλαω με λεπτομερειες στην συμπεριφορα, τεσπα)

Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   25/8/2010, 21:10

Eμενα παλι δε μαρεσουν καθολου τα γυαλια τα σιχαινομουν πανω μου, κ η πλειοψηφια συμφωνει μαζι μου!!!

...χωρις εσενα

Κρατα τα ενθυμια σου
ολα τα φαντασματα σου
οσα εκανα για σενα
σου τ αφηνω χαρισμα σου
για... θυμησου
baZZ
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   25/8/2010, 21:43

εμένα η εμφάνιση παίζει ρόλο θα έλεγα, για να μου αρέσει κάποιος γενικότερα πρέπει να μου κάνει κλικ και εμφανισιακά και να ανταποκρίνεται σε κάποια χ πρότυπα ομορφιάς που έχω στο μυαλό μου (μην φανταστείτε τίποτε εξεζητημένο!). Αλλιώς μου είναι δύσκολο να σκεφτώ κάτι "πονηρό" με τον άλλον, πόσω μάλλον να προχωρήσω μαζί του, και επίσης, όσο θετική εντύπωση μου έχει προκαλέσει κάποιος, ξενερώνω πολύ γρήγορα αν η εμφάνιση δεν ανταποκρίνεται στα κριτήριά μου. Απαραίτητο βέβαια να είναι συνομήλικος συνπλην 2 χρόνια (περίπου), οι μεγαλύτεροι εμφανισιακά σπανίως μου κανουν κλικ όσο αντικειμενικά όμορφοι και να είναι!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την baZZ στις 25/8/2010, 21:49, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   25/8/2010, 21:44

και εγω κοιταω την εμφανιση...το ποσο προσεχει ο αλλος τον εαυτο του δειχνει κ το ποσο σεβεται τον ιδιο (δεν εχει να κανει με το ποσα λεφτα δινει στην εμφανισει ουτε εαν ειναι χοντρος ή αδυνατος) αλλα μετραει πολυ αν θελει να ειναι περιποιημενος ή οχι...κ ναι αυτο το κοιταω κ πολυ μαλιστα
AbuseMyDNA
Forum Newbie
Forum Newbie

Περιοχή : Kapou stin Ellada!
Αριθμός μηνυμάτων : 9

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση   25/8/2010, 23:03

Ας μην κοροϊδευομαστε, πάντα το κίνητρο για να γνωρίσεις κάποιον είναι η εμφάνιση. Μετά ελπίζεις να έχει και τα υπόλοιπα που ψάχνεις και θα ήθελες να έχει. Άλλωστε η διάρκεια της "σχέσης" θα εξαρτηθεί από το χαρακτήρα - συμπεριφορά του άλλου γιατί όπως είπε κάποιο παιδί σε προηγούμενο post πάντα θα υπάρχουν ομορφότεροι. Όλοι μας έχουμε κάποια πρότυπα (να ναι καλά η tv που έχει βοηθήσει τόσο πολύ). Εγώ πιστεύω ότι όπως υπάρχει ρατσισμός στους πχ "μαύρους-κίτρινους κινέζους!!!!λολ" έτσι υπάρχει και στους άσχημους. Ανάλογα με το χαρακτήρα και την διάθεση άλλες φορές βολευόμαστε σε κάτι πιο κατώτερο από αυτό που πιστεύουμε ή ονειρευόμαστε ότι μας αξίζει. Μ 'έπιασε η φιλοσοφία σήμερα. αυτά για την ώρα αν μου 'ρθει κάτι άλλο θα το γράψω!

Αναζήτηση σχέσεων - Εμφάνιση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: