ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από billakos21 Χθες στις 20:40

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από billakos21 Χθες στις 00:52

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Kwstasthessaloniki 25/9/2017, 17:05

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από billakos21 24/9/2017, 22:11

» Αστείες εικόνες
από DiabolAkis 23/9/2017, 23:22

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από DiabolAkis 27/8/2017, 15:29

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

» Τι νιώθεις αυτή τη στιγμή;
από Phantasos 24/6/2017, 00:27

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
billakos21

Dragneel

DiabolAkis

Kwstasthessaloniki

phonesexchat

Entity

Σεπτέμβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Θρησκεία

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sincero
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 83
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   4/1/2014, 18:50

Προσωπικά δεν πιστεύω στις θρησκείες. Δεν τις χρειάστηκα ποτέ και ούτε πρόκειται. Μου φαίνονται ως δημιουργήματα ανθρώπων που χρειάζονταν εξουσία. Γεμίζουν τον κόσμο με ενοχές, φόβο που δεν πηγάζουν από πουθενά. Μάλλον ανθρωποκεντρικό θα με χαρακτήριζα. Οπότε ναι, πιστεύω σε θεό, αυτόν που κρύβουμε όλοι μέσα μας.

Administrator
Administrator

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4755
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   6/1/2014, 16:26

Κι εγώ δεν πιστεύω καθόλου. Φιλοσοφικά με την λογική ο Θεός δεν αποκλείεται να υπάρχει. Αλλά ούτε και μπορεί να αποδειχθεί ότι υπάρχει εφόσον εξ'ορισμού δεν μπορεί να γίνει αντιληπτός μέσω των αισθήσεων. Οπότε τελικώς θεωρώ πως θα πρέπει να το πάω πολύ μακριά για να πιστέψω πως υπάρχει και επιλέγω να μην το κάνω. 

Θεωρώ όμως την πίστη πολύ σημαντική οπότε είτε είναι σε Θεό είτε είναι σε κάτι άλλο είναι πολύ καλό να υπάρχει. Είναι ένας τρόπος να παραμένει κανείς αισιόδοξος και να συνεχίζει να προσπαθεί σε στιγμές που αλλιώς μπορεί να μην το έκανε.

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Inannon
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Περιστέρι
Αριθμός μηνυμάτων : 399
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   6/1/2014, 19:13

Sincero,βαθύ αυτό που είπες!!!
Εγώ πάλι πιστεύω πιο πολύ στις ενέργειες, παρά στις προσωποποιήσεις αυτών...!!! 
Αλλάχ, Θεός, Βούδας, Δίας κλπ κλπ κλπ. Απλές προσωποποιήσεις.. Γιατί ο άνθρωπος χρειάζεται πρόσωπο για να πιστέψει σε κάτι.. Ο όρος '' θετική ενέργεια'' του φαίνεται πολύ αφηρημένος για να τον ακολουθήσει..!!! 

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 1527
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   6/1/2014, 22:06

Ναι πιστευω στον Θεο και ειμαι Χριστιανος. Τωρα οσον αφορα αυτα που γραφει η Βιβλος, ολα αυτα γραφτηκαν σε μια αλλη εποχη οπου το σεξ πριν τον γαμο αλλα και ο αυνανισμος θεωρουταν αμαρτια. Οι εποχες αλλαζουν ομως...

Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4613
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   6/1/2014, 22:24

Δεν νομίζω ότι τα μόνα προβλήματα του Χριστιανισμού είναι η απαγόρευση του σεξ, του αυνανισμού και της ομοφυλοφιλίας...Μετά από 100 χρόνια, πολλά από αυτά που απαγορεύουν σήμερα θα θεωρούνται πάλι αστεία για να τα θεωρείς δεδομένα...
Οποιαδήποτε επιστημονική ανακάλυψη έχει γίνει ποτέ που αφορά την προέλευση της ζωής(και όχι μόνο) την έχουν καταδικάσει...Εδώ μιλάμε για τον απόλυτο σκοταδισμό...
Τώρα για το αν υπάρχει θεός...Σε ένα απέραντο σύμπαν οτιδήποτε μπορεί να υπάρχει...Γιατί όχι και κάτι τόσο ανώτερο από εμάς...Who knows...Δεν με νοιάζει και τόσο όμως γιατί δεν νομίζω ότι θα το επαληθεύσω ποτέ και ειλικρινά αυτή η σκέψη δεν με βοηθάει να ξεπερνάω τα όποια προβλήματά μου...

Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   7/1/2014, 00:10

Και κάτι ακόμα που ξέχασα να γράψω πριν:
Δεν μπορώ να δεχτώ την άποψη πως πρέπει να ζητώ τη βοήθεια κάποιου θεού για να πετύχω κάτι, μου φαίνεται αδιανόητο. Θα ένοιωθα ανάπηρος και ψυχικά και σωματικά. Επίσης, ας πάρουμε ως δεδομένο πως είμαι χριστιανός... Τι σημαίνει ακριβώς αυτό; Να πιστεύω σε ένα Θεό που ζούσε πριν 2.000 χρόνια και ευεργέτησε την περιοχή που ζούσε; Τι σχέση έχει αυτός με την Ελλάδα και τους Έλληνες; Καμία. Γιατί να πιστέψω λοιπόν σε θεούς άλλων λαών; Αν ήθελα να πιστέψω έχουμε ένα 12θεο. Μήπως οι έλληνες δέχτηκαν το χριστιανισμό με ανοιχτές τις αγκάλες; Αν ήταν τόσο καλός και σούπερ, ούτε αιματοχυσίες θα υπήρχαν ούτε τίποτα. Φυσικά, αυτό δεν ισχύει μόνο για τους έλληνες, αλλά για όλους τους λαούς "που είδαν το θεό τον αληθινό, που πρεσβεύει την αγάπη και την ομόνοια". Κλάμα η υπόθεση των θρησκειών. Είναι δυνατόν να τιμάς αυτόν που έσφαξε τους προγόνους σου; Παράνοια στο φουλ!

Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1971
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   7/1/2014, 00:26

Ο καθένας sincero την έννοια θρησκεία την αντιλαμβάνεται αλλιώς. Εγώ θέλω να πιστεύω ότι δέχομαι βοήθεια από μία υπεράνω δύναμη που την ονομάζω "θεό". Χριστιανισμός δεν είναι αυτό που μας μαθαίνουν από μικρά παιδιά "ήρθαν 3 μάγοι στην φάτνη που γεννήθηκε ο Χριστός πάνω στα άχυρα με ζωάκια γύρω του" (δεν το αποκλείω απλά δεν μπορώ να ξέρω τι έγινε πριν κάτι χρόνια όπως είπες εσύ), αλλά αυτό που νιώθεις εσύ μέσα σου.

Όπως είπαν και παραπάνω ο θεός δίδαξε αγάπη και όλα τα σχετικά. Όλοι οι άλλοι κανόνες περί ομοφυλοφιλίας και να μην πηγαίνουν εκκλησία οι γυναίκες που έχουν περίοδο είναι απλά παπατζιλήκια.

Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Περιστέρι
Αριθμός μηνυμάτων : 399
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   7/1/2014, 00:32

Αυτή η κουβέντα θέλει καφέ και τσιγάρο.. Γενικότερα ο Χριστιανισμός είναι μια αμφιλεγόμενη θρησκεία! π.χ καταρρίπτεται το πλέον βασικό χαρακτηριστικό που πρεσβεύει ο Χριστιανισμός (Ελεύθερη Βούληση) με τη νηπιοβάπτιση ή οι αιματοχυσίες που πολύ σωστά αναφέρεις..!!! Είναι περίπλοκη και βαθιά η συζήτηση για αυτό και θέλει τσιγάρο και καφέ!!! 

Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 4755
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   9/1/2014, 00:46

sincero έγραψε:
Και κάτι ακόμα που ξέχασα να γράψω πριν:
Δεν μπορώ να δεχτώ την άποψη πως πρέπει να ζητώ τη βοήθεια κάποιου θεού για να πετύχω κάτι, μου φαίνεται αδιανόητο. Θα ένοιωθα ανάπηρος και ψυχικά και σωματικά. Επίσης, ας πάρουμε ως δεδομένο πως είμαι χριστιανός... Τι σημαίνει ακριβώς αυτό; Να πιστεύω σε ένα Θεό που ζούσε πριν 2.000 χρόνια και ευεργέτησε την περιοχή που ζούσε; Τι σχέση έχει αυτός με την Ελλάδα και τους Έλληνες; Καμία. Γιατί να πιστέψω λοιπόν σε θεούς άλλων λαών; Αν ήθελα να πιστέψω έχουμε ένα 12θεο. Μήπως οι έλληνες δέχτηκαν το χριστιανισμό με ανοιχτές τις αγκάλες; Αν ήταν τόσο καλός και σούπερ, ούτε αιματοχυσίες θα υπήρχαν ούτε τίποτα. Φυσικά, αυτό δεν ισχύει μόνο για τους έλληνες, αλλά για όλους τους λαούς "που είδαν το θεό τον αληθινό, που πρεσβεύει την αγάπη και την ομόνοια". Κλάμα η υπόθεση των θρησκειών. Είναι δυνατόν να τιμάς αυτόν που έσφαξε τους προγόνους σου; Παράνοια στο φουλ!
Μία μικρή παρανόηση στον χριστιανισμό. Ο Θεός δεν είναι μόνο ο Χριστός. Ο Χριστός ήταν που ζούσε πριν 2000 χρόνια (πέθανε το ανθρώπινο σώμα που υπόκειται σε φθορά-ο Υιός υπάρχει ακόμη). Ο Θεός επίσης είναι και Πατήρ και Άγιο Πνεύμα. Ο Θεός ως έννοια είναι ένα τέλειο άυλο-ενεργειακό ον. Βρίσκεται πέρα από το χώρο ή το χρόνο γιατί εκείνος έφτιαξε και τον χώρο και τον χρόνο. Είναι άπειρος και αιώνιος. Συγκεντρώνει όλες τις αρετές. Είναι πανάγαθος, πάνσοφος, παντοδύναμος κλπ. Ο Θεός δεν σώζει την ανθρωπότητα γιατί η ανθρωπότητα θα σωθεί με την πίστη στον ίδιο. Το κακό ποτέ δεν άφησε τον κόσμο με τον διάβολο. Γενικώς υπάρχει λογική σε όλες τις θρησκείες και δεν μπορεί να καταρριφθεί μια θρησκεία έτσι. Εν ανάγκη μπορεί να υποστηριχθεί ότι οι άνθρωποι έκαναν λάθος στη σύλληψη του θεού και να διορθώσουν τη θρησκεία για να συνεχίσει ο οποιοσδήποτε θεός να έχει λογική. Το θέμα είναι ότι στο τέλος όπως είναι φτιαγμένες και ειδικά με το χαρακτηριστικό της άυλης ύπαρξης δεν μπορούν να αποδειχθούν αλλά ούτε και να καταρριφθούν. Είναι καθαρά θέμα πρόθεσης για πίστη.
Νύσταξα γιατί με παρενοχλεί ο dragneel. Μπορεί και να μην το ολοκλήρωσα. Δεν είμαι σίγουρος.

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   9/1/2014, 00:58

Πάλι καλά που έβαλα το χέρι μου γιατί ετοιμάζονταν να γράψει μια σελίδα απάντηση πάλι... 

Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   9/1/2014, 01:02

Aσε κάτω τα βυζιά του θα γίνω Τούρκος!
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   9/1/2014, 01:06

Δικός μου...ΦΥΓΕ ΔΕΝΤΡΟ... 

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   9/1/2014, 01:09

Αχέμ...Έχω υπεροχή λόγω ηλικίας...ή θέλεις να αποκαλύψω την πραγματική σου ηλικία ΜΕ τα καλοκαίρια ?   
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   9/1/2014, 01:14

Ας αποφασίσει ο ίδιος λοιπόν...
(Αύριο το μεσημέρι μάλλον γιατί προς τον παρόν τον πήρε ο ύπνος...  )

Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2329
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   9/1/2014, 21:49

Σε σχέση με την θρησκεία μας η μοναδική λύση είναι μία, εμετός ωμής επιστημονικής γνώσης στα μούτρα των θρησκόληπτων !!

check this! http://bibviz.com/

Forum Regular

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 435
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   11/1/2014, 01:27

God of the gaps.
Caliginosus
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 503
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   11/1/2014, 03:22

Εάν δεν κάνω λάθος, η Αγία Γραφή απαγορεύει τις ομοφυλοφιλικές πράξεις, σωστά; Επομένως, θεωρείτε αντιφατικό το να πιστεύει ένας ομοφυλόφιλος; Ομοφυλοφιλία και πίστη μπορούν να συνυπάρχουν τελικά;
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   11/1/2014, 03:26

Εγώ πιστεύω αν αυτό σε βοηθάει Η Αγία Γραφή μην ξεχνάμε πέρασε από άπειρα χέρια τα οποία μετάφρασαν και αλλοίωσαν ή προσθεσαν. Εγώ κοιτάω το νόημα της διδασκαλίας του Χριστού. Τα υπόλοιπα είναι ψιλά γράμματα...
sincero
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   11/1/2014, 03:28

Caliginosus έγραψε:
Εάν δεν κάνω λάθος, η Αγία Γραφή απαγορεύει τις ομοφυλοφιλικές πράξεις, σωστά; Επομένως, θεωρείτε αντιφατικό το να πιστεύει ένας ομοφυλόφιλος; Ομοφυλοφιλία και πίστη μπορούν να συνυπάρχουν τελικά;
Προφανώς. Αλλά με αυτό το σκεπτικό κανένας έλληνας δε θα έπρεπε να πιστεύει στο χριστιανισμό, καθώς αν δεν απατώμαι καπου στην Π.Δ αναφέρει ο ζαχαριας "εγειρω τα τεκνα σου Σιων κατα τα τεκνα σου Ελλας". Αλλα σοβαρα... ποιος πιστευεις πως ξερει που πιστευει;

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   11/1/2014, 03:34

Kάποιος θα έλεγε όμως οτι η Παλαιά Διαθήκη αναφέρεται στην εποχή που οι Ισραηλινοί ήταν ο περιούσιος λαός του Θεού ενώ οι Έλληνες ειδωλολάτρες...Στην Καινή Διαθήκη έχουμε την έλευση του Χριστού και την σωτηρία τοις πάσι...
sincero
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   11/1/2014, 03:45

Treebeard έγραψε:
Kάποιος θα έλεγε όμως οτι η Παλαιά Διαθήκη αναφέρεται στην εποχή που οι Ισραηλινοί ήταν ο περιούσιος λαός του Θεού ενώ οι Έλληνες ειδωλολάτρες...Στην Καινή Διαθήκη έχουμε την έλευση του Χριστού και την σωτηρία τοις πάσι...
Πως σωθήκαμε δηλαδή εμείς με την έλευση του Χριστού... Άσχετα που η πρόοδος και η γνώση πήγαν στο διάτανο.
Παλαιά + Καινή Διαθήκη = Αγία Γραφή = χριστιανισμός. Ξεκάθαρα πράγματα.

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   11/1/2014, 03:52

Treebeard έγραψε:
Εγώ πιστεύω αν αυτό σε βοηθάει Η Αγία Γραφή μην ξεχνάμε πέρασε από άπειρα χέρια τα οποία μετάφρασαν και αλλοίωσαν ή προσθεσαν. Εγώ κοιτάω το νόημα της διδασκαλίας του Χριστού. Τα υπόλοιπα είναι ψιλά γράμματα...
Δεν πρόκειται για λεπτομέρειες από τη στιγμή που συνάδουν με την λαθεμένη αντίληψη ότι η ομοφυλοφυλία "νικιέται". Εξάλλου, αυτή η αντίληψη μπορεί να δημιουργήσει ενοχές στους ομοφυλόφιλους. Δεν το βρίσκω και τόσο ανθρωπιστικό. Τα καλά που διδάσκονται είναι κάπως αυτονόητα.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Caliginosus στις 11/1/2014, 03:52, 1 φορά
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   11/1/2014, 03:52

Υποτίθεται οτι ο Χριστός ήρθε στην Γη για να ξεπλυθούμε από το προπατορικό αμάρτημα μαζί με τις υπόλοιπες που είχαν κάνει οι διάφοροι λαοί. Μέσω του βαπτίσματος και της θείας κοινωνίας ο πιστός μπαίνει υπό την προστασία της θυσίας του. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όμως όπως πιστεύεις. Την εποχή της Παλαιάς Διαθήκης και όταν γράφτηκε αυτή οι Έλληνες δεν μετείχαν της θρησκείας του Χριστιανισμού για αυτό και θεωρούνταν εχθροί των Ιουδαίων μιας και ήταν το κέντρο μιας πολύ διαδεδομένης παγανιστικής λατρείας. Όταν με την έλευση του Χριστού η ευλογία έγινε παγκόσμια , ο Παύλος γύρισε την Ελλάδα για να διδάξει την Χριστιανική πίστη.

Το τι είναι αυτονόητο , διαμορφώνεται από την κοινωνία και την εποχή. Ζούμε σε μία κοινωνία που επί 2000 χρόνια έχει τις επιρροες του Χριστιανισμού. Πριν 2500 χρόνια αυτονόητες ήταν οι (ανθρωπο)θυσίες σε θεούς και οτι η Γη είναι επίπεδη.
Caliginosus
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   11/1/2014, 04:02

Με την έλευση του Χριστού, άλλαξε κάτι στις κοινωνικές συναναστροφές; Η ουσία πάντως κατ' εμέ είναι ότι η Αγία Γραφή στρέφεται εναντίον των ομοφυλοφίλων, χρησιμοποιεί όμως ανθρωπιστικό περιτύλιγμα, ώστε αυτό να μην είναι ξεκάθαρο. Το σκεπτικό: "απορρίπτω τις ομοφυλοφυλικές πράξεις και όχι τους ομοφυλόφιλους" είναι άτοπο. Είναι σαν να λες: " σε απορρίπτω επειδή κάνεις ανοησίες, όχι επειδή είσαι ανόητος", ενώ κατ' ουσίαν πρόκειται για το ίδιο πράγμα.
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θρησκεία   11/1/2014, 04:04

Οι ίδιοι οι Πάπες δεν ξέρουν τι ακριβώς λέει η Αγία Γραφή για αυτό το θέμα...Συνέχεια αλλάζουν απόψεις. Η Αγία Γραφή είναι διφορούμενη. Αν θέλεις να σημαίνει κάτι , σημαίνει αυτό. Μην κάθεσαι και τρελαίνεσαι. Αν δεν σε ικανοποιεί δεν σε αναγκάζει κανείς να πιστέψεις Free will

Θρησκεία
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Συζητήσεις γενικού περιεχομένου :: Θεωρητικές Αναζητήσεις-
Μετάβαση σε: