ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ianos
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   10/7/2010, 11:58

Η Μεριλυν Μονρό έλεγε ότι "πιστεύω ότι το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης"............
Συμφωνείτε; Διαφωνείτε;

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   10/7/2010, 12:52

το πέταξε η κοπελιά το μαργαριτάρι!

διαφωνώ!
εάν το συνώνυμο της αγάπης έιναι ο έρωτας τότε το σεξ τί είναι? συνώνυμο της ξεπέτας?

η αλήθεια είναι ότι έχει να κάνει με τον τρόπο που αντιλαμβάνεται κάποιος το σεξ! κάποιος νομίζει ότι είναι πρόστυχο ή βίαιο ή χωρίς συναίσθημα.. κάποιος άλλος όχι! οπότε σωστή απάντηση δεν υπάρχει...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την 4806 στις 10/7/2010, 20:29, 2 φορές συνολικά
Johnny
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 2618
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   10/7/2010, 14:59

συμφωνω κατα 50%.
παντως νουμερο την πεταξες,αλλο σεξ αλλο ερωτας

btw εσυ με εβγαλες ξεπετιαρη και οτι την πεφτω απο δω και απο κει αλλα εσυ εισαι σεξομανης βλεπεις τις δικες μου αποψεις στο θεμα.ειμαι πολυ ρομαντικος.απλα δεν λεω καμια φορα οχι και σε καμια ξεπετα αααααν τυχει (αλλα που τετοια τυχη)
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   10/7/2010, 17:06

Johnny έγραψε:
συμφωνω κατα 50%.
παντως νουμερο την πεταξες,αλλο σεξ αλλο ερωτας

btw εσυ με εβγαλες ξεπετιαρη και οτι την πεφτω απο δω και απο κει αλλα εσυ εισαι σεξομανης βλεπεις τις δικες μου αποψεις στο θεμα.ειμαι πολυ ρομαντικος.απλα δεν λεω καμια φορα οχι και σε καμια ξεπετα αααααν τυχει (αλλα που τετοια τυχη)

δεν την πέταξα καθόλου, εσύ μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις!
δεν περίμενα εσένα να μου εξηγήσεις τι διαφορά αυτών των δύο. την ξέρω καλά, έχω κάνει και από τα δύο!
το να λες κάποιον σεξομανή χωρίς να τον ξέρεις είναι άτοπο. την σεξουαλική μου ζωή την έχω αρχίσει εδώ και 2 μήνες. στην ηλικία σου δεν ήξερα τι είναι το s-cape και δεν είχα κάνει σεξ!
όπως και να έχει, για να χαρακτηρίσεις κάποιον σεξομανή πρέπει να ξέρεις την ερωτική του δραστηριότητα!
δεν ξέρεις τίποτα για μένα. ας προσέχουμε λίγο.
δεν θα συνεχίσω περαιτέρω, με έχεις ήδη εκνευρίσει.
baZZ
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   10/7/2010, 17:42

δεν μπορώ να καταλάβω την φράση πάντως, είναι σαν να συγκρίνουμε το πορτοκάλι με την πορτοκαλιά...."το πορτοκάλι είναι το ακριβώς αντίθετο της πορτοκαλιάς"...μπορείς το πορτοκάλι να το βρεις μόνο του και να το φας (aka να κάνεις σκέτο σεξ) ή να καλλιεργήσεις την δικιά σου πορτοκαλιά (aka να κάνεις μια σχέση αγάπης με κάποιον) και να τρως απο κει τα πορτοκάλια...δεν μου βγαίνει καμμία σχέση αντίθεσης....άρα δεν βγάζει και πολύ νόημα η φράση, μάλλον το είπε για να τραβήξει την προσοχή και να το παίξει "πρόστυχη" ξέρω γω.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   10/7/2010, 18:29

baZZ92 έγραψε:
δεν μπορώ να καταλάβω την φράση πάντως, είναι σαν να συγκρίνουμε το πορτοκάλι με την πορτοκαλιά...."το πορτοκάλι είναι το ακριβώς αντίθετο της πορτοκαλιάς"...μπορείς το πορτοκάλι να το βρεις μόνο του και να το φας (aka να κάνεις σκέτο σεξ) ή να καλλιεργήσεις την δικιά σου πορτοκαλιά (aka να κάνεις μια σχέση αγάπης με κάποιον) και να τρως απο κει τα πορτοκάλια...δεν μου βγαίνει καμμία σχέση αντίθεσης....άρα δεν βγάζει και πολύ νόημα η φράση, μάλλον το είπε για να τραβήξει την προσοχή και να το παίξει "πρόστυχη" ξέρω γω.
Συμφωνω με τον Buzz. Δεν υπαρχει τετοιος διαχωρισμος. Το σεξ μπορει να ειναι προεκταση ή αποτελεσμα του ερωτα. Ισως να το ειπε για να δειξει πως μια διαρκη επιθυμια για σεξ ή η σημασια που δινουν οι ανθρωποι στο σεξ τους κανουν να μην αναζητουν ή να μη θελουν τον ερωτα χαριν της ανευρεσης της αλλης απολαυσης!
Johnny
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   10/7/2010, 18:47

thess '89 έγραψε:
Ισως να το ειπε για να δειξει πως μια διαρκη επιθυμια για σεξ ή η σημασια που δινουν οι ανθρωποι στο σεξ τους κανουν να μην αναζητουν ή να μη θελουν τον ερωτα χαριν της ανευρεσης της αλλης απολαυσης!

+1
ισχυει 100%.
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   10/7/2010, 20:23

όχι

Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   11/7/2010, 12:33

Σχετίζεται ο έρωτας με την αγάπη λέτε?
Στα αμερικάνικα προφανώς η κοπελιά θα χρησιμοποίησε τις λέξεις sex vs love ( όπου στα ελληνικά σημαίνει και έρωτας και αγάπη)

Θα σκεφτώ και θα απαντήσω κάποια άλλη στιγμή

Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   11/7/2010, 14:26

οχι,εννοουσε το στεγνο,σκετο σεξ εναντιον της αγνης αγαπης που νιωθουν 2 ατομα μεταξυ τους.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   11/7/2010, 14:34

Συγνώμη ρε παιδιά, δηλαδή δύο άτομα που αγαπιούνται μόνο έρωτα κάνουν? μην τρελαθούμε!
Μερικές φορές θα κάνουν ρομαντικό έρωτα και κάποιες άλλες θα κάνουν σεξ (πιο hardcore καταστάσεις)...
η κοπελιά την ψιλοείπε την μαλακ*α της!
το ότι το σεξ είναι το αντίθετο του έρωτα και της αγάπης και ότι σεξ = π*δ*μα χωρίς συναισθήματα δεν ισχύει!

Johnny
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   11/7/2010, 14:37

ε ναι.
τουλαχιστον οσων αφορα καθαρα το πρωκτικο σεξ αμα δεν το κανω ποτε δεν θα μου λειψει.
πολυ αμηχανη ωρα οταν κανεις τετοιο σεξ,περα απο τον πολυ πονο χωρις ευχαριστηση.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   11/7/2010, 14:41

ε όχι.
έχεις κάνει τόσο πολύ πρωκτικό σεξ και με τόσους πολλούς ώστε να ξέρεις σίγουρα ότι δεν σου αρέσει? δεν νομίζω!
μάλλον δεν έχεις κάνει σωστό σεξ ακόμη!
Johnny
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   11/7/2010, 14:46

και τι τωρα?πρεπει να διαλεξω τον καλυτερο σε επιδοσεις στο σεξ?να κανω οπως οι γκομενες?για αυτο δεν τις παω τις κοπελες.το οτι το σεξ το εχουν κανει διαγωνισμο και μονο το μπλοκακι δεν βγαζουν να σημειωνουν.
ε δεν μαρεσουν αυτα,εγω προτιμω τον αχαρο και τον ατσουμπαλο,αρκει να μ'αγαπάει
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   11/7/2010, 14:49

δεν τις πας τις γκόμενες αλλά δηλώνεις ότι είσαι bi... weird...
τέλος πάντων, συνέχισε να ζεις στο συννεφόκοσμό σου εσύ και εύχομαι πραγματικά κάποια στιγμή να βρεθεί ο καλός καβαλάρης που θα σου κάνει έρωτα και θα σε αγαπάει.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την 4806 στις 11/7/2010, 14:53, 1 φορά
Johnny
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   11/7/2010, 14:52

θα βρεθεί,μην ανησυχείς.
Levia8an
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Downtown
Αριθμός μηνυμάτων : 2222

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   12/7/2010, 01:12

A, η Merilyn... Προτιμώ εκείνη την ατάκα της σχετικά με το τι φοράει, όταν κοιμάται (2 σταγόνες από το άρωμά της, Chanel No 5....) (Σιγά τα νέα, εγώ κοιμάμαι και με λιγότερα...)
Αντίθετο; Και ακριβώς;;; Πάντως, το sex με κάποιον που είσαι ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ, είναι άάάάάλλο πράμα.........

βικακι*
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Θηλυκό
Περιοχή : αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 62

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   14/7/2010, 17:15

Ατάκες διάσημων περί σεξ και αγάπης:

«Το σεξ ανακουφίζει την ένταση – η αγάπη την προκαλεί». Γούντι Αλλεν.

«Το σεξ χωρίς αγάπη είναι μια κενή εμπειρία, αλλά σε σχέση με άλλες κενές εμπειρίες, δεν είναι κι άσχημη … » Γούντι Αλλεν.

«Μεγαλώνοντας στο Lubbock του Τέξας, έμαθα δύο πράγματα: το ένα είναι ότι ο Θεός σ΄αγαπάει και θα καείς στην Κόλαση. Το άλλο είναι ότι το σεξ είναι το πιο βρώμικο, σιχαμένο πράγμα στον κόσμο, και γι αυτό
πρέπει να το κάνεις μόνον με κάποιον που αγαπάς.» Buch Hancock

«Η αγάπη είναι η απάντηση, αλλά όσο περιμένουμε την απάντηση, το σεξ εγείρει ορισμένες πολύ καλές ερωτήσεις.» Γούντι Αλλεν

πηγή:kazani.gr

βικακι*
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Θηλυκό
Περιοχή : αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 62

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   14/7/2010, 20:27

Για όσους (θέλω να πιστεύω ότι είναι η πλειοψηφία) θεωρούν το σεξ ως τρόπο έκφρασης της αγάπης δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα τι είναι πιο σημαντικό. Θα ήταν σαν να αναρωτιόμασταν αν η ομιλία που κάνει κάποιος για τα ανθρώπινα δικαιώματα είναι πιο σημαντική από το γεγονός ότι σέβεται και αγωνίζεται για τα ανθρώπινα δικαιώματα. Αυτονόητο δεν είναι λοιπόν και το ότι η έκφραση ενός συναισθήματος δε μπορεί να είναι πιο σημαντική από το ίδιο το συναίσθημα το οποιο εκφράζει?
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   15/7/2010, 01:41

Ναι... Δες τε το παντού...Δεν γμ*με όσους αγαπάμε (γονείς αδέρφια φίλους θείες γατιά κτλπ)
Το κάνουμε για το lust και pleasure του πράγματος!!!

Φυσικά μπορεί να τα κάνουμε και τα δύο ταυτόχρονα...οπότε απλά καταρίπτεται το προηγούμενο..but of course, because sometimes when i give advice , i just talk outa my έιας...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   15/7/2010, 03:20

Ωστοσο, η αγαπη μας για τον αλλον ειναι αυτη που μας κανει να φευγουμε απο αυτους που αγαπαμε και που αναφερες κι ας κανουμε σεξ μαζι του, και οχι το σεξ αυτο καθαυτο! Δηλαδη η ευρεση συντροφου και η αγαπη μας για αυτον, με τον οποιο φυικα κανουμε σεξ, ειναι αυτη που μας κανει να αποχωριζομαστε τους γονεις μας και τα αδερφια μας και να μενουμε αλλου!
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   15/7/2010, 10:09

Παράθεση :
Δηλαδη η ευρεση συντροφου και η αγαπη μας για αυτον, με τον οποιο φυικα κανουμε σεξ, ειναι αυτη που μας κανει να αποχωριζομαστε τους γονεις μας και τα αδερφια μας και να μενουμε αλλου!
...what?
Εγω θελω μα μεινω αλλου για να'χω την ησυχια μου. ειμαι εξωγηινος?

nonononono, το σεξ ειναι σιγουρα κατι που απλα επηρεαζεται απο την αγαπη. αν ηταν το ακριβως αντιθετο κανεις δεν θα εκανε σεξ με τον συντροφο της ζωης του.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   16/7/2010, 20:47

Εγω δεν καταλαβα ποια η διαφορα του ερωτα και του σεξ??? Ιδιο πραγμα δεν ειναι????
τεσπα διαφωνω με την αποψη της αγαπητης merilin ..θεωρω το σεξ αναποσπαστο κομματι μιας υγιους σχεσης μεταξυ δυο ατομων που αγαπιουνται και αυτο το υποστηριζουν και ολοι οι σεξολογοι και συμβουλοι σεχεσεων/γαμου. Οταν υπαρχει μονο σεξ χωρις αγαπη τοτε η σχεση δεν διαρκει αλλα και επισης οταν υπαρχει αγαπη χωρις σεξ η σχεση δεν θεωρειται ολοκληρωμενη.
TripJon
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1804
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   17/7/2010, 01:44

Μα ούτως ή άλλως ο έρωτας είναι αναπόσπαστο κομμάτι της 'αγάπης'. Δεν γίνεται να υπάρξει υγιής σχέση χωρίς τη συμβολή του έρωτα, τόσο όσον αφορά το συναισθηματικό δέσιμο δύο ανθρώπων (πάθος, lust κλπ.) όσο και το σωματικό (aka sex).
Επιμένω όμως πως ο έρωτας αποτελεί ένα απ'τα θεμέλια για να αναπτυχθεί και να ωριμάσει το συναίσθημα της αγάπης. Χωρίς αυτόν, όσο σεβασμό, εμπιστοσύνη και ασφάλεια κι αν νιώθουν οι δύο άνθρωποι, θα λείπει κάτι.
Δεν εξιδανικεύω τον έρωτα (ή το σεξ). Απλά το θεωρώ απαραίτητο. Όχι όμως και το σημαντικότερο. Αν δεν υπάρχει και η πνευματική-ψυχική έλξη και όλα όσα αυτή συνεπάγεται τότε η σχέση θα είναι μονοδιάστατη, καθαρά ερωτική.
Και το σεξ ούτως ή άλλως είναι εκδήλωση συναισθημάτων. Δύο άνθρωποι που αγαπιούνται μπορεί να επικοινωνούν απόλυτα ψυχικά/πνευματικά και να νιώθουν πληρότητα, αλλά και η ερωτική πράξη είναι απαραίτητη, καθώς εκεί "δένονται" σωματικά, πράγμα που αποτελεί ανάγκη-και για συνεύρεση και εκδήλωση πόθου και αγάπης αν εξελιχθεί σ'αυτήν ο έρωτας, αλλά και βιολογική- του ανθρώπου.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το σεξ είναι το ακριβώς αντίθετο της αγάπης;   27/7/2010, 07:16

Διαφωνώ κάθετα οριζόντια και διαγώνια.

Ο λόγος που δε κάνω ΠΟΤΕ ξεπέτες είναι γιατί δε με γεμίζουν ούτε στο ελάχιστο.. Το αντίθετο.

Όταν κάνεις σεξ με κάποιον για τον οποίο νιώθεις πράγματα και υπάρχει επικοινωνία/χημεία αυτός ο συνδιασμός τσακίζει κόκαλα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: