ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...   26/6/2010, 18:17

Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει. Σίγουρα όσοι τα πιάσατε τα 25+ θυμάστε ακόμα αυτό το σουξέ της Ελίνας Κωνσταντοπούλου που το 199κατι έκανε μεγάλη επιτυχία. Αφού ακόμα και έγω που ήμουν μικρός τότε το θυμάμαι γιατι και εγώ το τραγουδούσα. Βέβαια δεν μπορούσα να καταλάβω τη σημασία του τραγουδιού αυτου. Πλέον που μεγάλωσα την καταλαβαίνω και την εφαρμόζω και εγώ όπου πρέπει.
Ωστόσο για όσους δεν την θυμούνται την εν λογω μαντάμο και το σουξε της θα σας την θυμήσω εγώ

Αφού θυμηθήκαμε και το σουξέ ριξαμε και εναν τσιφτέτελον ας συνεχισουμε την σκεψη μου βασίζετε στο τραγούδι
Χτυπάει το τηλέφωνο. Το σηκώνετε και ακούτε ένα πρόσωπο που θέλετε ή την σχέση σας να σας λέει κατι που δεν σας αρέσει
τι κάνετε? πάτε σαν την ελίνα στην πόρτα και τον συνδέετε με κάιρο
παλεύτε να αλλάξετε γνώμη στον φιλτατο συνομιλητή σας?
η απλά το παιζετε κιουριοι και κιουριες το κλείνετε και μετα τα σπάτε όλα
με λιγα λογια ενα άσχημο τηλέφώνημα μύνημα ή e mail τι θα σας προκαλούσε, τι θα κανατε?
αν έχετε και ανάλογη ιστορία πειτε την. και μετα θα τις σχολιάσουμε παρεα. Εννοείται πως θα σας πω και εγώ τις δικές μου μολις βεβαια τις θυμηθώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...   26/6/2010, 18:33

μιλάμε μσν μου λεει οτι κ καλα δεν με βλεπει ερωτικα αλλα θελει να μεινουμε φιλοι(μετα απο ενα μηνα μου τα ζητησε βεβαια)...εφαρμοσα τον νομο κυουρια του ειπα κ εγω οκ θα χαρω πολυ να ειμαστε φιλοι κ να λεμε τα γκομενικα μας(εγω του ειχα αραδιασει οτι ειχα κανει σε ολη μου τη ζωη αυτος απλα εφριζε ενα μηνα απο το κακο του χιχι)...κλεινει το τηλεφωνο...μετα κατα λαθως ακουστηκε ενα ποτηρι να σπαει...ειχε πεσει απο τα χερια μου ευθεια στο τοιχο...(ναι εδω δεν ισχυει ο νομος οτι τα πραγματα πεφτουν προς τα κατω)...γι αυτο παιδια πολιτισμος δεν εβλαψε ποτε κανεναν...
Ianos
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...   28/6/2010, 02:34

Εγω δεν είμαι του σουηδικού μοντέλου. Το έχω δοκιμάσει, το έχω παλέψει. Δε μου βγαίνει, ευχαριστώ δε θα πάρω. Είμαι υπέρ του να λύνουμε τις διαφορές μας και να τα λέμε έξω από τα δόντια. Πονάει και τις δύο μεριές, όμως, είναι καλύτερα, γιατί δε μένουν σκοτεινά σημεία και λάμπει η αλήθεια. Ενίοτε βεβαια η αλήθεια σκοτώνει. Το ένιωσα πρόσφατα γιατί έχασα μία από τις ΠΙΟ αγαπημένες μου φίλες. Η αλήθεια μας σκότωσε, θεώρησε ότι δεν την αγαπούσα όπως ήταν...
Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει... αν αργήσει να χτυπήσει, δεν ξέρω αν θα μαι πια διαθέσιμος. Ωστοσο, ποτέ δεν είναι αργά για αλήθειες. Κιούριοι και κιουρίες είμαστε όταν είμαστε ξεκάθαροι.
Αν το τηλέφωνο χτυπήσει, και κανείς δεν απαντήσει, και σβησω τα φώτα, και κλείσω την πόρτα κι έχω φύγει... σημαίνει ότι μπήκε ταφόπλακα στη σχέση. Καλύτερα να γυρίσω, να το σηκώσω, να μιλήσουμε στα ίσια και μετά ας φύγει όποιος είναι να φύγει με αξιοπρέπεια...

Τέλειο θέμα σκρατς, το καλύτερο μακράν εδώ και καιρό...
και πολύ έξυπνη η σύνδεσή του με το τραγούδι...
και ωραίο τραγούδι btw....

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...   28/6/2010, 02:42

το να μου πει κάποιος άσχημα νέα από το τηλέφωνο δηλώνει δειλία και μου δείχνει ότι δεν μπορεί να με αντιμετωπίσει κατά πρόσωπο! συνεπαγωγή ----> έχει άδικο.
ρε φίλε, άμα έχεις να μου πεις κάτι, πες το μου μπροστά! με ένα ακουστικό λύνεις εσύ τις διαφορές σου? γενικά, με το τηλέφωνο έχω άσχημες σχέσεις.
και δυστυχώς πολλές φιλικές μου σχέσεις έχουν λήξει μέσω τηλεφώνου!
που για μένα σημαίνει :
1) είτε ότι δεν με υπολογίζαν σαν άνθρωπο.
2) είτε ότι είχαν άδικο και δεν μπορούσαν να σταθούν σε σοβαρή συζήτηση.
3) είτε με φοβόταν διότι είμαι οξύθυμος και δεν ήξεραν την αντιδρασή μου.

όπως και να'χει, το τηλέφωνο δεν είναι λύση. είναι φόβος και ασέβεια προς τον άλλον. και κυρίως ασέβεια προς τον ίδιο μας τον εαυτό!
Ianos
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...   28/6/2010, 02:46

4806 έγραψε:
το να μου πει κάποιος άσχημα νέα από το τηλέφωνο δηλώνει δειλία και μου δείχνει ότι δεν μπορεί να με αντιμετωπίσει κατά πρόσωπο! συνεπαγωγή ----> έχει άδικο.
ρε φίλε, άμα έχεις να μου πεις κάτι, πες το μου μπροστά! με ένα ακουστικό λύνεις εσύ τις διαφορές σου? γενικά, με το τηλέφωνο έχω άσχημες σχέσεις.
και δυστυχώς πολλές φιλικές μου σχέσεις έχουν λήξει μέσω τηλεφώνου!
που για μένα σημαίνει :
1) είτε ότι δεν με υπολογίζαν σαν άνθρωπο.
2) είτε ότι είχαν άδικο και δεν μπορούσαν να σταθούν σε σοβαρή συζήτηση.
3) είτε με φοβόταν διότι είμαι οξύθυμος και δεν ήξεραν την αντιδρασή μου.

όπως και να'χει, το τηλέφωνο δεν είναι λύση. είναι φόβος και ασέβεια προς τον άλλον. και κυρίως ασέβεια προς τον ίδιο μας τον εαυτό!
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με αυτά που λες. Κατα προσωπο... το καλύτερο... και πιο σωστό...
με μια διαφορά μόνο, αν κάποιος είναι πολυ οξυθυμος στη συζητηση, πόσο εύκολο είναι να διαφωνήσει κάποιος μαζί του; Προσωπικα, με οξυθυμους ανθρωπους δε μπορω να συζητησω καν, καταπιεζομαι, χανω τα λόγια μου, νευριαζω απιστευτα. Οποτε αν καποιος δε μπορει να ελεγξει τις αντιδρασεις του, το θεωρω αδυνατο να αναπτυξω οποιαδηποτε επικοινωνια μαζι του. φανταζομαι κι αλλοι ανθρωποι θα νιωθουν οπως κι εγω.

ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...   28/6/2010, 02:48

Ιανε εγραψες απλα!!! Συμφωνω απολυτα μ αυτα που λες. Ο πολιτισμος αυτου του ειδους προκειται στην πραγματικοτητα για μη ξεκαθαρισμα λογαριασμων, υποχωρηση διχως λογο και νοημα, δειλια και κυριως δολεια τακτικη προκειμενου να πετυχεις δια της πλαγιας ή της υπογειας οδου αυτο που θες. Τα εχω ζησει αυτα δυστυχως και καποια εχω δοκιμασει. Δε βρισκω νοημα σε τετοιον πολιτισμο, γιατι δε μ αρεσει να αντιμετωπιζω τις ανθρωπινες σχεσεις μου σαν mind tricks και ψυχολογικα παιχνιδια, μιας και ετσι δε χτιζονται ουσιαστικες σχεσεις, αλλα και γιατι, αν φερθω πολιτισμενα και δε θελησω να λυσω το ζητημα, σημαινει οτι πλεον δε μ απασχολει ο αλλος και οπως ειπε ο Ιανος οταν χτυπησει το τηλεφωνο, θα ειμαι μεν στην αλλη ακρη της γραμμης, αν εχω ορεξη, αλλα μονο σαν φωνη, χωρις να συμμετεχω συναισθηματικα και διανοητικα ή γενικως εχοντας καποιο ενδιαφερον. Και απο κεινο το σημειο επιστροφη δεν υπαρχει! Οποτε κι εγω πιστευω η καλυτερη αντιμετωπιση ειναι εν τη γεννεση να αντιμετωπιζεις με ειλικρινεια ολα τα προβληματα!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...   28/6/2010, 02:53

έχεις δίκιο Ιανέ και στο σημείο που ανέπτυξες έγκειται το μεγάλο μου πρόβλημα σε ότι αφορά τις κοινωνικές μου σχέσεις. κάνω φιλότιμες προσπάθειες να το ξεπεράσω αλλά ρε γαμώτο έχει ριζωθεί μέσα μου. και λυπάμαι για αυτό. το έχω βελτιώσει όμως, με την έννοια ότι δεν θα πετάξω κανένα ποτήρι στο κεφάλι του άλλου.

να φανταστείς, υπάρχουν φορές που μέχρι και οι γονείς μου φοβούνται να μου μιλήσουν ή να μου πουν ότι έχω λάθος. φαντάσου πόσο τραγικός είμαι.

πιστεύω το έχω βελτιώσει και μπορώ να σταθώ σε συζήτηση πλέον χωρίς να κάνω τον άλλον να αισθάνεται άσχημα, αλλά όπως προείπα... θέλει κι άλλη βελτίωση.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την 4806 στις 28/6/2010, 02:56, 1 φορά
Ianos
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...   28/6/2010, 02:56

Νουμερακι, ειναι ενα πρωτο πολυ πολυ καλό βήμα ότι το παραδέχεσαι.
Ότι το βελτιώνεις είναι ένα δεύτερο πολύ πολύ καλό βήμα.
Δε γεννήθηκε κανένας τέλειος. Άνθρωποι είμαστε. Απλά οι άνθρωποι που εχουν το "μικρόβιο" της εξέλιξης θέλουν συνεχώς να αλλάζουν προς το καλύτερο, άρα καλύτεροι γίνονται πάντα, ποτέ χειρότεροι, κι αυτό είναι προς τιμήν τους.
Πάντως πιστεύω ότι μπορούμε πιο εύκολα να αλλάξουμε κάτι, όταν βρούμε την αιτία του... τους λόγους που μας οδηγούν σε μια ακραία συμπεριφορά. Αυτό λέγεται... παθολογία.
Βρίσκεις την αιτία και χτυπάς αυτήν. Μετά τα πράγματα γίνονται πολύ πιο απλά.

ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
baZZ
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...   28/6/2010, 03:14

εγώ έχω πρόβλημα με αυτού του είδους την ευθύτητα που ανέφερε ο ιανός, δεν μου αρέσουν τα τετ-α-τετ ξεκαθαρίσματα καθόλου, ειδικά όταν καλούμαι να τα πράξω εγώ....ευτυχώς ελάχιστες φορές έχει χρειαστεί...όταν διατηρώ μια απόσταση (μσν πχ) εκφράζομαι πολύ καλύτερα και πιο λογικά...όταν χρειάζεται να μιλήσω πολλές φορές, ανεξάρτητα απτο αν έχω δίκιο ή άδικο, χάνω τα λόγια μου και μπλοκάρω, ή μπορεί να πω βλακείες ξέρω γω ή να μην εκφραστώ όπως θέλω...γενικά μου παίρνει ώρα να σκεφτώ όταν πρέπει να μιλήσω άμεσα στον άλλον, και αυτό σε κάποιες περιπτώσεις με παίρνει από κάτω, όμως αν πρέπει να γίνει θα το πράξω..

πάντως (για να μαι και στο θέμα), συγκεκριμένα, αν με χώριζαν μέσω μσν ή τηλεφώνου ή ακόμα χειρότερα μέσω sms θα το θεωρούσα και εγώ πολύ μεγάλη δειλία, και μιλάω για μια πιο μακροχρόνια σχέση, όχι για σχέση μιας εβδομάδας ξέρω γω...σίγουρα θα το επεσήμανα στον συνομιλητή μου

την χυλόπιτα πάντως, δεν ξέρω τι λέτε, την προτιμώ μέσω sms :P

όπως και να έχει, αυτό που μετράει είναι να διατηρείς την αξιοπρέπειά σου σε κάθε περίπτωση, τα νευρικά ξεσπάσματα δεν βοηθούν πολύ στην διατήρησή της ακόμα και δίκιο να έχεις...τα νευράκια και οι φωνές μόνο ανωτερότητα δεν προσδίδουν
Pianist
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1140

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...   1/12/2015, 18:42

Αχ γιατί δεν ανοίγονται τέτοιες θεματάρες πλέον! Να γράφουμε το πόστ, να ανεβαίνουμε στο γραφείο να ρίχνουμε ένα τσιφτετέλι   happey

Με έχουν χωρίσει από τηλέφωνο και ήταν λίγο τραγικό μπορώ να πω. Τώρα σε άλλες περιπτώσεις για άσχημα νέα απο το τηλέφωνο συνήθως δεν αντιδρώ υπερβολικά εκείνη την ώρα και ποτέ δεν έχω κλείσει τηλέφωνο στα μούτρα ενώ συζητάω η τσακώνομαι. Μπορεί να ρίχνω καμιά μούντζα από μέσα αλλά σιγά την αμαρτία   
Καταφέρνω να διατηρώ την ψυχραιμία μου για να μην χάνω το δίκιο μου και να αφήνω τους άλλους που τρελαίνονται με την ηρεμία μου και νευριάζουν να το χάνουν . Α ρε Άσπα που είσαι;

Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: