ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Πρώην & επόμενη σχέση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 11:07

Βγήκατε από μια μακροχρόνια σχέση, η οποία δεν πήγαινε για διάφορους λόγους. Πόσο σας επηρεάζει - η προηγούμενη σχέση - στο να δημιουργήσετε μια καινούργια ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 11:17

Κάνε την αρχή και θα γράψουμε αργότερα!

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 11:24

αναλογα ποσο κοντα ησουν με τον αλλο, και ποσο σου εχει κινησει το ενδιαφερον ο καινουριος φυσικα. δεν πιστευω στο οτι χρειαζεται πολυ χρονο παντως.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Vampire
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 11:43

νομιζω πως θα συμφωνησω με τον πανο..
αμa ο αλλος μου κανει ποιο δυνατο click ισως...παμε για αλλα!
αλλα αν οχι,μετα απο ενα χρονικο διαστημα θα το ξεπερασω και θα ειμαι ετοιμος για αλλη σχεση..
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 11:58

δεν ήθελα να απαντήσω διότι δεν έχω κάνει ποτέ μακροχρόνια σχέση και δεν μπορώ να έχω εμπεριστατωμένη άποψη επί του θέματος.
μόνο ιδέες μπορώ να εκφράσω.

καταρχήν, θεωρώ ότι μετά από μεγάλη σχέση και εφόσον είχες δεθεί πολύ με το άτομο που αγαπούσες πρέπει να περάσεις κάποιο χρόνο μόνος σου μέχρι να νιώσεις έτοιμος να ξεκινήσεις από την αρχή. το να ξεκινήσεις νέα σχέση ενώ θέλεις ακόμη τον πρώην σου κάνει κακό στον εαυτό σου και σε μπερδεύει συναισθηματικα.

αυτό που θα έκανα θα ήταν να ενημερώσω από την αρχή το άτομο που ενδιαφέρεται για μένα για να ξέρει που βαδίζει. αυτό δείχνει ωριμότητα και ειλικρίνια.
βέβαιως, υπάρχει η πιθανότητα να μην θέλω να χάσω την καινούργια μου σχέση και να αναγκαστώ να παρουσιάσω τα πράγματα λίγο πιο εξειδανικευμένα. λογικό είναι, άνθρωποι είμαστε.

γενικά, άμα ξέρω ότι με τον πρώην μου δεν υπάρχει μεγάλη περίπτωση να γίνει κάτι στη συνέχεια δε θα ήθελα να ρισκάρω το μέλλον μου. με την προυπόθεση φυσικά ότι νιώθω εντάξει με τη νέα μου σχέση και πληρεί αυτά που θέλω. όλα νομίζω από εκέι ξεκινάνε.

και αν υποθέσουμε οτι αποφασίζει τελικά να συνεχίσει τη νέα σχέση του,

τελικά ποιός είναι το θύμα? ο χωρισμένος ο οποίος ίσως αναγκαστεί να κοροιδέψει τον εαυτό του και τον νέο του σύντροφο? ή ο "τρίτος" ο οποίος ερωτεύεται κάποιον ενώ παράλληλα στο μυαλό του συντρόφου του είναι ακόμη ο πρώην του? ή και οι δύο?

τελικά ποιός είναι ο ένοχος? ο χωρισμένος ο οποίος "παίζει" με τα αισθήματα των άλλων αλλά πρωτίστως τα δικά του? ή μήπως ο "τρίτος" ο οποίος έμπλεξε με κάποιον που έχει εξέλθει μόλις από μία μακροχρόνια σχέση? ή και οι δύο?

Συμπερασματικά, νομίζω ότι είναι μια πολύπλοκη κατάσταση που χρήζει ιδιαίτερης μεταχείρισης. Πιο συγκεκριμένα, από τη μεριά του χωρισμένου:
καλό θα ήταν να μεταφέρει την κατάσταση όπως πραγματικά έχει. να ξεκαθαρίσει μέσα του τι θέλει και τι είναι αυτό που το κάνει πιο ευτυχισμένο. και φυσικά να υπολογίσει και να καταλάβει και τα αισθήματα του άλλου.

από τη μεριά του νέου προσώπου :
να διαπιστώσει το κατά πόσο αξίζει να μπει σε μία επίπονη διαδικασία. να έχει κατανόηση. να μην βάλει τον άλλον να διαλέξει. πρέπει να σεβαστεί τις στιγμές που έχει περάσει ο συντροφός του με τον πρώην του.

όλα πιστεύω είναι ανάλογα το άτομο που έχεις απέναντι σου. μπορεί κάποια πράγματα να πληγώνουν αλλά εφόσον το αξίζει ο άλλος είμαι σίγουρος ότι αξίζει η προσπάθεια, το αγχος, τα δάκρυα, η υπομονή. δυστυχώς, ο ανθρώπινος νους δεν λειτουργεί με κουμπάκια, και αυτό πρέπει να γίνει κατανοητό. όλα χρειάζονται το χρόνο τους. θέλει προσπάθεια και θέληση και από τους δύο. να παραμεριστούν οι εγωισμοί και να γίνουν υποχωρήσεις.και μαζί με όλα αυτά πρέπει να υπάρχει σεβασμός και αξιοπρέπεια.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την 4806 στις 17/6/2010, 13:35, 1 φορά
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 12:19

Αναφορικά με τις μακροχρόνιες σχέσεις:

Κουράστηκα από όσα έχω ζήσει αλλά και από αυτά που βλέπω γύρω μου, τους ανθρώπους που θέλουν να έχουν μια σχέση για πάντα με λογική γάμου. Αφού καλά πάμε, λένε, γιατί να το χαλάσουμε. Είχα στο παρελθόν 2 μεγάλες σχέσεις και με τις 2 αυτό ήταν που με καταπίεζε. Η λογική ότι αφού τα βρήκαμε, γιατί να μη συνεχίσουμε έτσι για όλη μας τη ζωή. Για να κάνεις μια τέτοια σχέση, δεν ξεκινάς με συμβιβασμούς, ούτε με το βόλευμα ενός μεσήλικα που φοβάται τη μοναξιά. Θα κάνεις μια τόσο μεγάλη σχέση γιατί δεν μπορείς χωρίς τον άλλον, γιατί είστε τόσο ερωτευμένοι, γιατί πετυχαίνετε να ανανεώνετε τη σχέση σας συνέχεια. Όταν κάτι από αυτά δεν ισχύει, τότε πρέπει να είμαστε έτοιμοι για τον χωρισμό. Δε λέω όποτε κουράζεται έστω και λίγο κάποιος να το διαλύεις, αλλά όταν πλέον δεν υπάρχει αυτό το κάτι, ή δεν υπάρχει σε τόσο έντονο βαθμό, καλό είναι να μη φοβάσαι να σκέφτεσαι το χωρισμό. Αν το σκεφτείς, μπορεί να μη χωρίσεις, ή να τα ξαναβρεις στο μέλλον. Αν όμως τα θεωρείς όλα δεδομένα, τότε η σχέση μπορεί να πιάσει πάτο και μετά δε σώζεσαι με τίποτα. Και σχέση, τουλάχιστον για τους νέους ανθρώπους, είναι μια δραστήρια κατάσταση και όχι μια στατική, μια ρουτίνα τέλος πάντων.

monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 12:35

Δεν ξέρω αν μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση του θέματος γιατί η ίδια η ερώτηση είναι προβληματική για εμένα. Ποτέ δε θα γινόταν να κάνω νέα σχέση και να είμαι κολλημένος με το παρελθόν ταυτόχρονα τόσο που να με επηρεάζει.

Τι εννοώ? Αν έκανα σχέση μετά από χωρισμό, θα την έκανα επειδή γούσταρα 100% τον άλλο. Ο άλλος σημαίνει πως θα μου έπαιρνε σε τόσο βαθμό τα μυαλά που θα με έκανε να διαγράψω το παρελθόν ή έστω να μη το σκέφτομαισε τέτοιο βαθμό.

Αλλιώς γιατί να προχωρούσα σε μια σχέση εφόσον δε με καλύπτει 100% και δεν είναι ικανή να με κάνει να ξεκολλήσω από το παρελθόν?

Τι σχέση είναι αυτή όταν δεν είσαι 100% εκεί παρών? Προτιμώ να δώσω χρόνο στον εαυτό μου και να είμαι μόνος ώστε να περάσω τη φάση μου και να ξεκολλήσω με πρώην παρά να τα φτιάξω με κάποιον και ο πρώην να με επηρεάζει ακόμα.

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 12:38

Ναι όντως αν σε επηρεάζει η προήγουμενη σχέση, τότε γιατί κάνεις καινούργια.
Απλώς μερικές φόρες τα πράγματα περιπλέκονται και κάτι ξυπνάει εκεί που δεν το περιμένεις. Δε μου έχει τύχει, αλλά είναι πιθανό. Επίσης, πολύς κόσμος υποστηρίζει το έρωτας με έρωτα περνάει, οπότε εκεί πολύ φυσιλογικό να μπλέξεις τα μπούτια σου!

monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 12:42

Αν ξυπνησει έρωτας ρε παιδί μου πως είναι δυνατόν να σκέφτεσαι το παρελθόν?? Εγώ αυτό δε μπορώ να καταλάβω/να το συλλάβω...

Άλλο το να ερωτεύεσαι όντως τον καινούργιο για να ξεπεράσεις τον παλιό πράγμα που σημαίνει λογικά ότι τον ξεχνάς κι άλλο το να εξαναγκάζεις/επιδιώκεις να ερωτευτείς για να σου περάσει ο παλιός και να επιβεβαιώσεις και το ρητό!

Δε ξέρω, δε το έχω νιώσει ποτέ για να ξέρω. Πείτε και οι υπόλοιποι

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Άκρως Απόρρητο!
Αριθμός μηνυμάτων : 2956
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 12:47

Εγώ επειδή είμαι άπειρος στο θέμα μόνο θεωρητικά μπορώ να το δω για μένα. Νομίζω ότι αν δεν είχα ξεπεράσει την προηγούμενη σχέση δε θα μπορούσα να συνεχίσω σε μια καινούργια, εκτός αν ήμουν σίγουρος γι αυτό. Θα το βλεπα σαν κοροιδία για τον άλλο να είμαι μαζί του και το μυαλό μου να είναι αλλού....

Μία φίλη μου πάλι κάνει ακριβώς το αντίθετο: έχει χωρίσει εδώ και κανένα χρόνο και υποτίθεται ότι έχει προχωρήσει και δεν θέλει να έχει καμιά επαφή με τον πρώην. Αλλά κάθε τρεις και λίγο αρχίζουν τα περίεργα sms στο κινητό και όλο με τον πρώην ασχολείται. Μετά θυμάται ότι δεν θέλει επαφές μαζί του. Και πάει λέγοντας. Εγώ για πλάκα τον αναφέρω ως τον "νυν" της
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 15:01

Χρειαζεται χρονος ρε παιδια. Ακομα κι αν εσυ τελειωσες την προηγουμενη σχεση (επειδη πχ βαρεθηκες), αν εχετε ζησει πολυ καιρο μαζι και εχετε μοιραστει την καθημερινοτητα σας, νιωθοντας πολυ δυνατα συναισθηματα, δεν μπορεις απο τη μια στιγμη στην αλλη να κανεις κατι καινουργιο. Δεν το βρισκω πολυ φυσιολογικο ο οργανισμος σου να "αποφορτιζεται" τοσο ευκολα(εφοσον η σχεση ηταν μακροχρονια και δυνατη). Δηλαδη νομιζω οτι σκεφτεσαι τον πρωην θελοντας και μη, απλα ισως προσπαθεις να μπεις σε μια νεα σχεση για να "ξεκολλησεις", που δεν θεωρω καθολου εντιμη τακτικη γιατι αλλες φορες αποδιδει, αλλα αλλες οχι και "οποιον παρει ο χαρος"(συνηθως παιρνει το νεο ανθρωπο).
Εκτος πια αν η προηγουμενη σχεση σου δεν σημαινε και τοσα πολλα για σενα σαν ανθρωπος και τη διατηρουσες απλα για να την εχεις.
Προφανως υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα αυτα πιστευω οτι ισχυουν.
Μια φιλη μου ειχε πει οτι παρατηρησε πως χρειαζεται περιπου το μισο μιας σχεσης σε διαρκεια μετα το χωρισμο, για να την ξεπερασεις. Ενδιαφερουσα θεωρια :)

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 15:07

Εγώ χώρισα απο την προηγούμενη μου σχέση διότι μου έκρυβε πράγματα και με άφησε να εκτεθώ ανεπανόρθωτα, όταν υποστήριξα πως κάποια πράγματα που όντως είχαν γίνει εν αγνοία μου, ήταν προϊοντα της νοσηρης φαντασίας κάποιου που ήθελε να μας κάνει κακό.

Οταν η αλήθεια αποκαλύφθηκε, ο εγωισμός δεν με αφησε να ζητήσω συγγνώμη απο τον άνθρωπο που προσπάθησα να διαψεύσω και αυτή ακριβώς η αμαρτία ήταν και η ταφόπλακα στην σχέση μου μαζί της.. Καλές "βουτιές" της εύχομαι..
:)
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 19:56

η τελευταια μου σχεση δεν ηταν οτι καλυτερο για αυτο ειχα δωσει εγω το τελος...οσο για την επομενη...εδω ειμαι εαν θελει καποιος ας με κερδισει κ θα την κανω την σχεση...
Ex admin
Inactive Members

Περιοχή : somewhere
Αριθμός μηνυμάτων : 2040
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 20:50

Συμφωνώ με όλα όσα έχετε πει
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 20:52

Συμφωνούμε, δηλαδή, Νικόλα?

Ex admin
Inactive Members

Περιοχή : somewhere
Αριθμός μηνυμάτων : 2040
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 21:32

Ω ναι !
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 21:33

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 21:38

κοίτα χαρά ο pingu που συμφώνησε με τον forum technician.. :lol!:
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   17/6/2010, 22:43

Ε γιατί να μη χαίρομαι?
Συνήθως μόνος μου μιλάω σε αυτό το φόρουμ!

odysseas_
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 3304

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   15/1/2012, 20:24

Η σειρά που συνήθως ακολουθώ ασυναίσθητα, μετά από μια μεγάλη σχέση, είναι αυτή:

χωρισμός--->μόνος-->κομματιάζομαι, αλλά τα μαζεύω γρήγορα--->διάστημα με ξεπέτες-->new lover is here!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   16/1/2012, 00:56

Γι αυτό που λες ( το "κομματιάζομαι αλλά τα μαζεύω γρήγορα"), ακόμα δεν μπορώ να καταλήξω στο αν το καταφέρνετε επειδή έχετε αναπτύξει τρομερό μηχανισμό άμυνας ή επειδή δεν έχετε ερωτευτεί πολύ βαθιά.Αν ισχύει το 1ο τότε πραγματικά ζηλεύω αυτήν την ικανότητά σας. pig
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   16/1/2012, 01:00

Trust έγραψε:
Γι αυτό που λες ( το "κομματιάζομαι αλλά τα μαζεύω γρήγορα"), ακόμα δεν μπορώ να καταλήξω στο αν το καταφέρνετε επειδή έχετε αναπτύξει τρομερό μηχανισμό άμυνας ή επειδή δεν έχετε ερωτευτεί πολύ βαθιά.Αν ισχύει το 1ο τότε πραγματικά ζηλεύω αυτήν την ικανότητά σας. pig
Μα γιατι να ειναι ελλειψη μεγαλου ερωτα ή μηχανισμος αμυνας? Ειναι η φυσικη εξελιξη των πραγματων και του οργανισμου! Πεφτεις, πονας, υποφερεις, παιρνεις οσο χρονο σου χρειαζεται και ανασυγκροτησε (aka μαζευω τα κομματια μου). Και μετα αρχιζει η ανοδος. Δεν ειναι ουτε μηχανισμος αμυνας ουτε ελλειψη βαθους! Ειναι μηχανισμος αντιμετωπισης των προβληματων! wnk
toutifrutti
Forum God
Forum God

Περιοχή : Venus
Αριθμός μηνυμάτων : 7354
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   16/1/2012, 01:00

αναλογως το χρονικο διαστημα που ησουν στη σχεση κι το ποσα εδωσες σε αυτη τη σχεση κι το ποσα πηρες απο αυτη τη σχεση θα διαμορφωσουν κι το ποσο θα στενοχωρηθεις αλλα αυτη η βλακεια του τυπου ο ερωτας με ερωτα περνα δεν το πιστευω καθολου..πιστευω οτι πρεπει να εισαι οσο πιο καθαρος γινεται απο τη προηγουμενη σχεση σου για να δωσεις στην επομενη αυτο που θες κι αυτο που περιμενει απο εσενα!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   16/1/2012, 01:04

Star Seeker έγραψε:
Trust έγραψε:
Μα γιατι να ειναι ελλειψη μεγαλου ερωτα ή μηχανισμος αμυνας? Ειναι η φυσικη εξελιξη των πραγματων και του οργανισμου! Πεφτεις, πονας, υποφερεις, παιρνεις οσο χρονο σου χρειαζεται και ανασυγκροτησε (aka μαζευω τα κομματια μου). Και μετα αρχιζει η ανοδος. Δεν ειναι ουτε μηχανισμος αμυνας ουτε ελλειψη βαθους! Ειναι μηχανισμος αντιμετωπισης των προβληματων! wnk

Για το "γρήγορα" λέω βρε.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην & επόμενη σχέση   16/1/2012, 01:08

Trust έγραψε:
Star Seeker έγραψε:
Trust έγραψε:

Για το "γρήγορα" λέω βρε.
Αααα! Το γρηγορα στις περισσοτερες περιπτωσεις ενδεχομενως στα αισθηματα ειναι μηχανισμος αμυνας. Παντα ωστοσο τα προηγουμενα βιωματα ενισχυουν την ταχυτητα!

Πρώην & επόμενη σχέση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: