ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   9/7/2010, 21:32

τι ωραίο θεματάκι!!
θα το ξεθάψω!

- σε ότι αφορά το χαρακτήρα, θέλω να είναι ξεκάθαρος ( θέλω ξεπέτα, θέλω να γίνουμε fuck buddies, θέλω κάτι σοβαρό). έτσι με βοηθάει να ξέρω τι να περιμένω και να συμπεριφέρομαι ανάλογα. δεν μπορώ τους ψεύτες και τα μεγάλα λόγια. ακόμη κι αν κάνω ξεπέτα μου αρέσει να είναι εύστροφος, να έχει κοινωνική παιδεία και να ξέρει να μιλάει.

- σε ότι αφορά την εξωτερική εμφάνιση, δεν κάνω εκπτώσεις και δεν συμβιβάζομαι. θέλω να μου αρέσει αυτός που έχω απέναντί μου και δίνω μεγάλη βάση στην εμφάνιση. στάνταρ δεν έχω, αλλά προτιμώ να είναι ψηλότερος από εμένα. από κει και πέρα μου αρέσουν οι γεροδεμένοι και οι γυμνασμένοι αλλά έχω κάνει πράγματα και με κάποιον πολύ αδύνατο. μου αρέσουν οι αρρενωποί (όπως σε όλους) αλλά έχω κάνει πράγματα και με κάποιον λιγάκι θυληπρεπή. οπότε κανόνες δεν βάζω στο θέμα εμφάνιση! αρκεί να μου αρέσει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
weirdo
Forum Regular
Forum Regular

Φύλο : Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   9/7/2010, 22:03

Εμένα στον άλλο με έλκει το Ε9 του (είμαι αισθηματίας, το ξέρω... )
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   9/7/2010, 22:04

weirdo έγραψε:
Εμένα στον άλλο με έλκει το Ε9 του (είμαι αισθηματίας, το ξέρω... )

450.000€ και 398 στρέμματα χωράφια έχω!
με παντρεύσαι?
Johnny
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 2618
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   9/7/2010, 22:56

4806 έγραψε:
σε ότι αφορά την εξωτερική εμφάνιση, δεν κάνω εκπτώσεις και δεν συμβιβάζομαι. θέλω να μου αρέσει αυτός που έχω απέναντί μου και δίνω μεγάλη βάση στην εμφάνιση. στάνταρ δεν έχω, αλλά προτιμώ να είναι ψηλότερος από εμένα. από κει και πέρα μου αρέσουν οι γεροδεμένοι και οι γυμνασμένοι αλλά έχω κάνει πράγματα και με κάποιον πολύ αδύνατο. μου αρέσουν οι αρρενωποί (όπως σε όλους) αλλά έχω κάνει πράγματα και με κάποιον λιγάκι θυληπρεπή. οπότε κανόνες δεν βάζω στο θέμα εμφάνιση! αρκεί να μου αρέσει!

με μενα ας πουμε θα κανες?
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 01:36

4806 έγραψε:
μου αρέσει να είναι εύστροφος, να έχει κοινωνική παιδεία και να ξέρει να μιλάει.

συμφωνώ απόλυτα σε αυτό, να ξέρει να μιλάει, να έχει γνώση για ένα, δύο, δέκα θέματα, δίνω ΠΑΡΑ πολύ μεγάλη έμφαση στο πόσο μπορώ να συζητάω γενικά με τον άλλον, για οποιοδήποτε θέμα πέρα απ'τα προσωπικά.

Λολ οι αρρενωποί (τουλάχιστον όπως νομίζω ότι τους έχεις εσύ στο μυαλό σου νούμερο χιχι) δεν με τραβάνε....(εντάξει δεν λέω όχι στο λίγο μουσάκι, άλλα μακριά μου οι βαρβατίλες, απαπαπα)...μου αρέσει επίσης πολύ ο άλλος να μικροφαίνεται , και κατά προτίμηση να είναι στην ηλικία μου, οι μεγαλύτεροι, έστω και με μικρή διαφορά με μπλοκάρουν για κάποιο λόγο...

Levia8an
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Downtown
Αριθμός μηνυμάτων : 2222

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 01:42

baZZ92 έγραψε:
4806 έγραψε:
μου αρέσει να είναι εύστροφος, να έχει κοινωνική παιδεία και να ξέρει να μιλάει.

συμφωνώ απόλυτα σε αυτό, να ξέρει να μιλάει, να έχει γνώση για ένα, δύο, δέκα θέματα, δίνω ΠΑΡΑ πολύ μεγάλη έμφαση στο πόσο μπορώ να συζητάω γενικά με τον άλλον, για οποιοδήποτε θέμα πέρα απ'τα προσωπικά.

Λολ οι αρρενωποί (τουλάχιστον όπως νομίζω ότι τους έχεις εσύ στο μυαλό σου νούμερο χιχι) δεν με τραβάνε....(εντάξει δεν λέω όχι στο λίγο μουσάκι, άλλα μακριά μου οι βαρβατίλες, απαπαπα)...μου αρέσει επίσης πολύ ο άλλος να μικροφαίνεται , και κατά προτίμηση να είναι στην ηλικία μου, οι μεγαλύτεροι, έστω και με μικρή διαφορά με μπλοκάρουν για κάποιο λόγο...

Συμφωνώ με την "παιδεία", με το να είναι ο άλλος "μορφωμένος" και δεν εννοώ απαραίτητα να έχει εντρυφήσει στην "Αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι"....... Πόσα βόδια με διδακτορικά ξέρω, άστο καλύτερα....
Ά, για τους μεγαλύτερος να αναθεωρήσεις....
Βασικά, εμένα οι μικρότεροι μού βγάζουν το σύνδρομο του Πυγμαλίωνα..........................

baZZ
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 01:43

Levia8an έγραψε:

Βασικά, εμένα οι μικρότεροι μού βγάζουν το σύνδρομο του Πυγμαλίωνα..........................

όπερ μεθερμηνευόμενον εστί? ξέρω Ηλέκτρας, Οιδίποδα, Μέρφυ (μπαα νόμος είναι αυτό), Πυγμαλίωνα πρώτη φορά ακούω..
Levia8an
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 01:48

baZZ92 έγραψε:
Levia8an έγραψε:

όπερ μεθερμηνευόμενον εστί? ξέρω Ηλέκτρας, Οιδίποδα, Μέρφυ (μπαα νόμος είναι αυτό), Πυγμαλίωνα πρώτη φορά ακούω..

Το "όπερ" σου τα σπάει...
Μεγάάάάάάλη ιστορία. Έχεις δει μια ταινία με την Όντρεϊ Χέμπουρν "Ωραία μου κυρία"; Αυτό. Με λίγα λόγια να γνωρίζω στον άλλον καινούργια πράγματα, να του διοχετεύω λίγη από την τρέλα και την περιέργειά μου, να είμαι ο εραστής του, ο προστάτης του... κ.λ.π .κ.λπ.

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 01:50

με λίγα λόγια θέλει να χρησιμοποιεί μικρά αθώα ανυποψίαστα ζουζουνιάρικα αγαπησιάρικα αγόρια σαν σεξουαλικά αντικείμενα! :
Levia8an
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 01:55

4806 έγραψε:
με λίγα λόγια θέλει να χρησιμοποιεί μικρά αθώα ανυποψίαστα ζουζουνιάρικα αγαπησιάρικα αγόρια σαν σεξουαλικά αντικείμενα! :

Όχι, ρε.... Ή, τουλάχιστον, όχι μόνο. Ά, μου ήρθε καλύτερο παράδειγμα. Πώς έκανε ο Μαρκοράς με την Κουντουράτου στους "Δυο ξένους"; [Κι έχουν οι άγιοι χείλια; Έχουν, για να λεν τις προσευχές τους.... Καταπληκτική ατάκα από το "Ρωμαίος και Ιουλιέτα" που απαγγέλλουν στο επεισόδιο με τη νυχτερινή πρόβα στο Λυκαβηττό, για όποιον θυμάται...]

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 02:16

Tι με ελκυει στον αλλον?! Χμμ δυσκολο να προσδιοριστει. καθε φορα βαζω κατι σαν στανταρ και μετα καταρριπτεται. Οποτε βαζω πολυ γενικα πλαισια που επιδεχονται εκπτωσεις καποια πραγματα, αλλα πολυ μικρες και πολυ συγκεκριμενες. Οσον αφορα την εξωτερικη εμφανιση, ειναι αναλογα με την περιπτωση. Δεν εχω καποιο στανταρ, εκτος απο αυτα που ειναι συνηθισμενα. Πχ μακρια μαλλια, θυληπρεπεια μεγαλη(δεν εχω κατι εναντιον, απλα σχεση δε θα εκανα), αραιωση, πολλα κιλα, υπερβολικα λεπτος, κλπ.
Τωρα για τα υπολοιπα, θελω να εχει γνωσεις ωστε να μπορω να μιλαω μαζι του για τα παντα και φυσικα και ο ιδιος να του αρεσει να μιλαει, μιας και γενικα δε βαζω γλωσσα μεσα, εκτος αν ειμαι σε μαυρες. Θελω να εχει τροπους και να μην ειναι αξεστος ή να τα εχει ολα γραμμενα και αλλα τετοια ψευτικα στυλ. Να εχει αισθηματα και να μην ειναι ψυχρος και λογικος. Οχι μεγαλη διαφορα ηλικιας. Να εχει την εκτιμηση μου και σαν ανθρωπος και γενικοτερα, αλλιως θα μου βγαλει το σνομπισμο μου:S. Αυτα και αλλα πολλα που ειναι παλι κατα περιπτωση:S
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 09:30

+ Na μη μιλάει πολύ! Πάω και με γυναικα αν είναι που οι περισσοτερες γλώσσα δε βάζουν μέσα, soz girls!

Όντως thess δύσκολα μένουν σταθερά τα περισσότερα! Διαβάζω κ εγώ τι είχα γράψει κάποτε και με ορισμένα γελάω!

By the way, έλκει ή ελκύει είναι το σωστό?
Δε παίζουμε με τα ελληνικά μου, είναι ευαίσθητα!

Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 10:01

Ελκύω ελκύεις ελκύει.
εμενα με ελκυει το χιουμορ και τα πειραγματα :)

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 11:07

ελκύει, το έλκει μου κανει λιγο έλκος..

εμενα ερωτικα, οσο πιο κατεστραμενος ειναι ο αλλος τοσο πιο πολυ με τραβαει ρε γμτ..
συνδρομα, ψυχολογικα, ανασφαλειες και υπερμετρη ευαισθησια..
σεξουαλικα, συνδυασμος γλυκυτητας και αρρενωποτητας.

βεβαια δεν υπαρχουν στανταρντς καθως ο ερωτας ειναι γκαβος!

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 11:10

Τελείως όμως! Δε βλέπεις μπροστά σου!

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 12:57

ξέχασα να αναφέρω ότι μου αρέσουν και οι μεγαλύτεροι...
την προστασία, την φροντίδα, την τρυφερότητα μπορεί να σου τη δώσει ένας μεγαλύτερος!
και ένας μικρότερος βέβαια αλλά πιο σπάνια!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 14:20

Κατ' αρχάς φυσικά το πρώτο που με έλκει είναι η εμφάνιση...δηλαδή σε πρώτη φάση να είναι σε κανονικά κιλά (δεν μ'αρέσουν πολύ αδύνατοι/χοντροί) και να έχει ωραία/γλυκία φατσούλα.

Μετά από αυτό σε θέμα εμφάνισης είναι ++ τα υπόλοιπα...δηλαδή εάν είναι γυμνασμένος (όχι υπερβολικά, προσωπικά λίγη γράμμωση μ'αρέσει), προσέχει τον εαυτό του, είναι καθαρός κτλ..

Σε θέμα χαρακτήρα θέλω να μπορείς να κάνεις μια συζήτηση με τον άλλο, να έχει μια γενική παιδεία, να είναι ανοιχτός σε νέα θέματα. Προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει και τόσο να έχουμε τον ίδιο χαρακτήρα, θα έλεγα ότι προτιμώ να είμαστε αρκετά διαφορετικοί για να μπορεί ο καθένας να μάθει από τον άλλο, να δει μια διαφορετική πλευρά κτλ.

Επιπλέον δεν μπορώ σχεδόν καθόλου τους τελείως κρυφούς. Φυσικά δεν αναφέρομαι σε public displays of affection - εξάλλου και 'γω προσπαθώ να είμαι πολύ διακριτικός σε εξωτερικούς χώρους. Απλά αυτά τα 'μην μας δούνε μαζί πουθενά' ή 'μην πάμε να φάμε μαζί γιατί θα μας καταλάβουν' (σε τπτ mac,goody's δεν λέω σε εστιατόριο κανονικό) μου την δίνουν λιγάκι.

Σε γενικές γραμμές πάντως, σε θέματα εμφάνισης δεν είμαι πολύ απαιτητικός - μου αρκεί να είναι ο άλλος μέσα στον ΜΟ - βέβαια ο καθένας το βλέπει διαφορετικά και μπορεί κάποιος μέτριος στα μάτια μου θα φαίνεται κούκλος, θεός, ήλιος καλοκαιρινός ενώ μπορεί κάποιος 'αντικειμενικά' όμορφος να μην μου βγάζει κάτι.

Σε εσωτερικό επίπεδο, ένα μορφωμένο (με την ευρεία έννοια της λέξης) άτομο είναι πάντα η καλύτερη επιλογή για συζητήσεις, για να χτίσεις τα θεμέλια μιας σχέσης, σε καταλαβαίνει πιστεύω και καλύτερα.

Αυτά από εμένα..
GIOTA
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Θηλυκό
Περιοχή : athina
Αριθμός μηνυμάτων : 33

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 21:37

Eμενα παντως στον αλλο με ελκει παρα πολυυυυυυ η ευστροφια....η εξυπναδα που συνοδευεται με λακωνικοτητα η οποια ομως δεν αγγιζει τα ορια του σνομπισμου....Απο εξωτερικη εμφανιση θελω να εχει ενα Α υψος πιο πολυ απο μενα, να εχει ωραια δακτυλα χεριων και ωραιο στομα.................
πσ....σιχαινομαι τους μικροψυχους, τπους εκμεταλλευτες, τους τσιγγουνηδες και τους ατολμους οσο δε παει...................
αααααααα κ κτ τελευταιο για να μην ξεχνιομαστε....αμα θελει να κανει σεξ μια φορα τη βδομαδα, καθε κυριακη οπως κ μου εχει τυχει....να παει στη μανα του!!

εγώ δεν πρόλαβα να το ξεχάσω
Κι όποιος ρωτήσει γιατί πάντα φεύγω
μ' αυτό τον τόνο του λευκού στο βλέμμα
του λέω μια φράση σαν να υπεκφεύγω
με μια ελπίδα να 'ναι σαν κι εμένα...

Τίποτα σημαντικό...
Ζω μονάχα εν λευκώ....[url][img][/img][i][b][embed-flash(width,height)]
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   10/7/2010, 23:54

Shakespeare και μενα με τραβουσε αυτο ειδικα παλια. Δηλαδη να ειναι ο αλλος πληγωμενος, ανασφαλης και σχετικα και να θελω να του δειξω πως δν ειναι ετσι και να τον βοηθησω. Πλεον δεν το εχω τοσο πολυ! Πολλες φορες ειδικα μπορω και να απομακρυνθω αν δω οτι ειναι ιδιαιτερα προβληματικη περιπτωση. Αλλα συνηθως συμβαινει το αντιθετο. Οσον αφορα αυτο που ειπε ο Nikolas19 με εκνευριζουν οσοι ειναι totally in the closet! να φοβουνται δηλαδη να πανε και για καφε μαζι σου!
GIOTA έγραψε:
αααααααα κ κτ τελευταιο για να μην ξεχνιομαστε....αμα θελει να κανει σεξ μια φορα τη βδομαδα, καθε κυριακη οπως κ μου εχει τυχει....να παει στη μανα του!!
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   11/7/2010, 00:00

δεν μιλαμε για πολυ προβληματικες περιπτωσεις. παλιοτερα ακομα και τετοιες μπορει να με τραβουσαν. αλλα δεν εχω το κουραγιο να τις αντιμετωπισω πια, στο τελος δεν σου βγαινει σε καλο, οσο κι αν θες να τη δεις μητερα τερεζα. παντως οι λιγο fucked up ανθρωποι με τραβανε ακομα.

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   11/7/2010, 00:18

αααα αυτό με τραβάει και εμένα πολύ...οπότε βλέπω άτομο το οποίο έχει δυσκολίες στα προσωπικά του, είναι λιγάκι κατατεθιλιμμένος, λιγακι προβληματικός τέλος πάντων ορμάω στο ψαχνό...2 φορές την είχα πατήσει έτσι πριν πολύ καιρό, έφαγα τα μούτρα μου και στις δύο περιπτώσεις (την μία κάτι έγινε βέβαια). Και στις δύο περιπτώσεις πάντως κόλλησα κατόπιν εξομολόγησης του άλλου για κάποιο προσωπικό πρόβλημα...Είναι ωραία η αίσθηση οτί εσύ είσαι το άτομο στο οποίο ο άλλος ανοίγεται, εμένα με τρελαίνει όταν μου ανοίγονται για προσωπικά τους θέματα (δεν εννοώ με πόσους πρώην το χει κάνει κάποιος, εννοώ πχ δύσκολα παιδικά χρόνια, μπορώ να κάτσω να ακούω με τις ώρες) και χαλιέμαι αυτά να μένουν εφτασφράγιστο μυστικό...
έχω αποφασίσει όμως ότι το μητέρα τερέζα όντως δεν πολύβγαίνει σε καλό, αν ο άλλος είναι fucked up πολύ σπάνια εσύ θα είσαι αυτός που θα τον κάνει καλά...σην προσπάθεια μόνο πληγώνεσαι βασικά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   11/7/2010, 00:22

Ακριβως ετσι ειναι Bαzz! Ασε που υπαρχει και χειροτερο. Να καταλαβει ο αλλος οτι ετσι σε τραβαει πανω του και να το εκμεταλλευτει αυτο. Μου εχει τυχει και μου πηρε καιρο να το καταλαβω οτι μου συνεβαινε. παντως και μενα μου αρεσει πολυ να μου ανοιγονται, σιχαινομαι τη μυστικοπαθεια και την κρυψινοια και θελω να ειμαι σε θεση να στεκομαι διπλα στον αλλον και να μπορω να τον βοηθαω, οσο περιεργο αν ειναι για καποιους!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την thess '89 στις 1/11/2010, 19:01, 1 φορά
baZZ
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   11/7/2010, 00:28

για μένα αυτό είναι και το ιδανικό μοντέλο σχέσης, να βρω δηλαδή κάποιον "κατεστραμμένο" και με την βοήθειά μου (θεός φυλάξοι!!!) να τον βοηθήσω να ξεπεράσει το πρόβλημά του, αυτός να με έχει αγαπήσει σε όλη τη διαδικασία, όπως και εγώ που τον βοήθησα στις δύσκολες στιγμές του....νομίζω ότι σε μια τέτοια περίπτωση, νιώθοντας μέτοχος και συνδημιουργός της "ευτυχίας" του άλλου, θα δενόμουν πάρα πολύ μαζί του, τουλάχιστον όσες φορές έχω κάνει κάτι τέτοιο (σε φιλικές κυρίως σχέσεις) μόνο καλό έχουν δει τα μάτια μου.
όποτε έπαιζε αίσθημα βέβαια οι στιγμές που ο άλλος ανταπέδιδε με έκαναν πάρα πολύ χαρούμενο, όμως πάντα στον βρόντο κατέληγαν (βασικά παραήταν προβληματικές οι περιπτώσεις). Πάμε έως και 3 χρόνια πίσω βέβαια, λολ.

νιώθω πολύ ωραία να είμαι ο ψυχολόγος του άλλου!!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   11/7/2010, 00:37

όλοι μητέρες τερέζες την έχετε δει εδώ μέσα έ?
κοίτα, κατεστραμμένο δεν θα ήθελα να πετύχω αλλά οπωσδήποτε μου αρέσουν οι άνδρες που έχουν κάποια θεματάκια. τρελαίνομαι να στέκομαι δίπλα σε κάποιον εφόσον το έχει ανάγκη. θα ήθελα να μου δωθεί η ευκαιρία να φροντίσω κάποιον και με τη βοηθειά μου να γίνει καλύτερος άνθρωπος.
βέβαια, θεωρώ τον εαυτό μου αρκετά "κατεστραμμένο" για να μπορέσει να προσφέρει κάτι ουσιαστικό αλλά η πρόθεση μετράει.
αυτό που με ελκύει πάνω στον άλλον είναι το να μην έχει μεγάλη αυτοπεποίθηση και να του την τονώνω εγώ!
από την άλλη μεριά, τα ψωνισμένα άτομα που το παίζουν ντίβες δεν τα πάω καθόλου!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   11/7/2010, 00:51

Εγω δν ξερω για καποιο λογο τους τραβαω τετοιους ανθρωπους! Δεν ξερω πως γινεται λες και εχω κανα μαγνητη. Παντως Buzz ειναι επικινδυνο κιολας αυτο που λες. Γιατι αν δε γινει ετσι και δεν μπορεσεις να βοηθησεις τελικα ή ακομα χειροτερα αν ο αλλος το εκμεταλλευτει και μετα δειξει αχαριστια, το αισθημα προδοσιας ειναι τρομερο!

Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 23Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: