ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
N.G95
Moderator
Moderator

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   13/8/2015, 21:48

Genial έγραψε:
η αλήθεια είναι πως αν το μέγεθος της κοιλιάς είναι αντιστρόφως ανάλογο του μεγέθους του πέους υπάρχει ένα πρακτικό θεματάκι....και ναι αναφέρομαι και σε κάτι twink με μεγάλα προσόντα.
Plot twist : Η κοιλια αυξανεται και το μεγεθος μειωνεται 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   13/8/2015, 21:58

Θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον diabolakis. Μπράβο που τολμάς και παραδέχεσαι αυτό που οι περισσότεροι δεν τολμούν να ξεστομίσουν. Ότι η εμφάνιση μπορεί μεν να μην είναι αρκετή και ψάχνουμε και τον χαρακτήρα αλλά αν η εμφάνιση είναι ανύπαρκτη τότε εκεί όλοι αλλάζουν/αλλάζουμε δρόμο. Και αυτό δείχνει πόσο ρηχή είναι η γενιά μας δυστυχώς.

Για να το προσαρμόσω στα δικά μου δεδομένα τώρα. Αν το σώμα του άλλου έχει ατέλειες (επιπλέον κιλάκια) δεν θα με αποθάρρυνε αλλά δυστυχώς τα πολλά επιπλέον κιλάκια μάλλον θα με αποθάρρυναν.
Το ίδιο ισχύει και για το ΠΟΛΥ αδύνατο σώμα.

Μακάρι να μπορούσα να το αλλάξω γιατί πιστεύω ότι οι άνθρωποι που υστερούν εμφανισιακά έχουν καλλιεργηθεί πνευματικά (στην πλειοψηφία τους) για να αντισταθμίσουν το "μειονέκτημά" τους και έχουν περισσότερα να προσφέρουν σαν άνθρωποι...(Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι οι γυμνασμένοι είναι στόκοι. Υπάρχουν και εξαιρέσεις...όχι πολλές βέβαια)

Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   13/8/2015, 22:07

DiabolAkis έγραψε:
Ναι ωραιο ειναι το στυλ, το βλεμμα κ.ο.κ, αλλα let's face it, αμα παει και σας την πεσει ενα τετοιο

θα τον απορριψετε χωρις δευτερη σκεψη. Δεν θα προσεξετε ουτε στυλ, χαμογελο, ματια, μουσια, ε9, τιποτα!.Το ιδιο θα εκανα και γω, δεν λεω το αντιθετο.
Οποτε το κλειδι που μας ελκυει ΟΛΟΥΣ ειναι το ΑΔΥΝΑΤΟ σωμα. Οχι αναγκαστικα το γυμνασμενο, αρκει να ειναι αδυνατο. Και μετα παει το στυλ, το χαμογελο, τα ματια, τα σιδερακια κ.ο.κ
 το αν το αδυνατο κλειδι ντιαμπολ ειναι το κλειδι αυτο ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος. ξερω ατομα που γουσταρουν πολυ ατομα με πολλα παραπανισια κιλα. ο κολλητος μου δε αν ο αλλος δεν εχει τουλαχιστον 30 με 40 κιλα παραπανω, ειναι το λιγοτερο αδιαφορος.

σε ολα υπαρχει ποικιλια πανω σε αυτο τον πλανητη. το γουστο ειναι το κατ εξοχην παραδειγμα.

Forum God

Περιοχή : Πάτρα
Αριθμός μηνυμάτων : 4746
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   13/8/2015, 22:10

Υπάρχουν και αυτες οι εξαιρεσεις που δεν ξερουν τι να τον κανουν τον αντρα χωρις 5 κιλα βυζι
Αλλα ειναι η μειονοτητα του gay πληθυσμου. Οι περισσοτεροι θελουμε ο αλλος ειτε να ειναι φετες, ειτε να ειναι σε wannabe φετες!

Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   13/8/2015, 22:22

Ε καλά βρε Celestial. Αν κάνουμε καταγραφή όλως των προτιμήσεων δεν νομίζω να τελειώσουμε ποτέ. Βέβαια όλα αυτά δεν έχουν να κάνουν μόνο με τους γκέι δυστυχώς.

Ήθελα να ποστάρω κάτι αντίστοιχο από το Φιλοσοφικό απόρρητο αλλά οι αθεόφοβοι ποστάρουν κάθε 2 ώρες 10 ιστορίες και δεν μπορώ να βρω αυτή που ήθελα.

Εν ολίγοις, έλεγε κάποιος ότι δεν έχει κοπέλα κλπ. Από κάτω στα σχόλια, του απάντησε κάποιος ότι τον καταλαβαίνει και παρόλο που είχε πάντα φίλους δεν είχε ΠΟΤΕ κοπέλα στη ζωή του. 
Και δεν ήταν 15 χρονών. Επίσης εμφανισιακά ήταν αυτό που απλά δεν το λες ωραίο. Από περιέργεια μπήκα στο προφίλ του και είδα ότι ήταν μουσικός, δραστήριος κλπ. Βέβαια σε όλες τις φωτογραφίες του υπήρχε μια θλίψη και μια ανασφάλεια.
Αν κάπου στον πλανήτη υπάρχουν 10 γυναίκες που θα τους άρεσε εμφανισιακά αυτός ο συγκεκριμένος, που να πάει να τις βρει. Πραγματικά εκτός απ'το ότι αισθάνθηκα πολύ άσχημα και έπεσα ψυχολογικά, αισθάνθηκα και ρηχός. 

Btw, δεν θα είχα το θάρρος ποτέ να παραδεχτώ κάτι τέτοιο δημοσίως.

Moderator
Moderator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   13/8/2015, 22:33

To post σου μου προκαλεσε καταθλιψη και θελω να σπασω οτι καθρεφτη εχω στο σπιτι μου να ξερεις κυριε πολιτςμαν 

celestial
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   13/8/2015, 22:38

μα δεν ειπα να κανουμε καμια καταγραφη, ουτε αρνηθηκα οτι αυτο που λεει ο ντιαμπολ ειναι αληθεια. βασικα δεν καταλαβα γιατι του ειπες μπραβο που τολμαει και το παραδεχεται. υπαρχουν ανθρωποι που δεν κοιτουν την εξωτερικη εμφανιση η που τη κοιτουν και δεν το παραδεχονται..? ο πρωτος λογος ειναι ουσιαστικα. και ειναι ευλογο γιατι ενα προσεγμενο σωμα ειναι συνηθως πιο επιθυμητο απο ενα αλλο που αποκλινει πολυ προς τα πανω η προς τα κατω. εγω το χω ξαναπει και σε αλλο θρεντ. ειναι δικαιωμα του καθενος ασχετως της δικης του εξωτερικης εμφανισης να κοιταει οτι του αρεσει αισθητικα, το θαυμαζει και εντελει τον καυλωνει. οπως επισης δεν καταλαβαινω γιατι να νιωθεις ρηχος σε σχεση με την παραπανω περιπτωση.

το να νιωθεις ασχημα γι αυτο το παλικαρι το κατανοω. οταν λεω ασχημα εννοω το να συμπασχεις, να μπορεις να νιωσεις η να αντιληφθεις τη θλιψη του. η ενσυναισθηση ειναι δειγμα ανθρωπιας. απο εκει και περα ομως.. εισαι αυτος που εισαι, σου αρεσουν αυτοι που σου αρεσουν, εχεις τις εμπειριες που εχεις και τελος. καποιοι αλλοι εχουν περισσοτεροι "ζητηση" απο σενα, καποιοι αλλη λιγοτερη η μηδαμεινη. ετσι ειναι η ζωη.

Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   13/8/2015, 22:50

Του είπα μπράβο γιατί υπάρχει μια τάση (τουλάχιστον απ'όσο έχω παρατηρήσει) να λέμε ότι πρώτα να είναι καλό παιδί ή πρώτα να είναι έξυπνός ή πρώτα να είναι αστείος αλλά τελικά όλα αυτά είναι δεύτερα. Και αισθάνομαι ότι λίγοι το παραδέχονται και ίσως σε μια προσπάθεια να πείσουμε τον εαυτό μας ότι είμαστε ανώτεροι άνθρωποι προτιμούμε να λέμε ότι το πρώτο κριτήριο δεν είναι η εμφάνιση.

Αισθάνθηκα ρηχός γιατί αν για παράδειγμα μιλούσα με αυτόν τον άνθρωπο μέσω chat χωρίς εικόνα και πίστευα ότι είναι μέτριος προς ωραίος εμφανισιακά θα έλεγα ότι βρήκα τον έρωτα της ζωής μου (κατά πάσα πιθανότητα).
Αν είχα δει φωτογραφία εξ αρχής ίσως να μην είχα μάθει ποτέ τίποτα γι'αυτόν.
Αυτό δεν με κάνει ρηχό; Δεν βάζω πρώτα την εμφάνιση πάνω από τον χαρακτήρα του;

Βέβαια έχεις δίκιο. Προτιμήσεις είναι αυτές και πως μπορούμε να τις αλλάξουμε;
Τι είναι αυτό όμως που καθορίζει τις προτιμήσεις μας; 

Το πρότυπο όμορφης γυναίκας για παράδειγμα άλλαξε άπειρες φορές μέσα στην ιστορία και σε κάποιες περιόδους η παχουλή θεωρούνταν πιο ωραία και ελκυστική. Άρα μάλλον τα πρότυπα της εποχής επηρεάζουν τις προτιμήσεις μας περισσότερο απ'ότι πιστεύουμε και απλά έχουμε πέσει θύματα αυτής της διαφήμισης του συγκεκριμένου τύπου "ωραίου".

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   13/8/2015, 23:04

μα για να σου αρεσει καποιος πρεπει και να σου αρεσει και εμφανισιακα και ως προσωπικοτητα. αν το ενα απ τα 2 δεν ανταποκρινεται στα γουστα σου για ποιο λογο να θεωρηθεις ρηχος?  επισης, μην ξεχναμε τον παραγοντα του διαδικτυου που με την ανωνυμια του διογκωνει πολυ τις εντυπωσεις και τα συναισθηματα. τεσπα, αλλη μεγαλη συζητηση αυτη.

Moderator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   13/8/2015, 23:49

Ισχυει αυτο που λεει ο cele.
Γενικοτερα και γω σαν ανθρωπος θα θελα ναι μεν εναν ανθρωπο με εναν καλο εσωτερικο κοσμο αλλα να μην στεκεται ουτε σαν γλαστρα (το θεομ**νο που λεμε) διπλα μου ουτε ομως να κανει μπαμ οτι ειμαστε και εντελως διαφορετικης ομορφιας-ασχημιας στην προκειμενη περιπτωση.

Αυτο για το διαδικτυο ισχυει 100% εαν και και κατ'εμε δεν διογκωνει αλλα αδειαζει κατα πολυ το συναισθηματικο κομματι. 

Δεν μπορεις να κρηθεις ως ''ρηχος'' για αυτο που λες drag, γιατι στο κατω κατω και μεις ζωα ειμαστε σαν οντα και νιωθουμε ελξη για το υγιεστερο, καλεσθητο και πιο ταιριαστο. Δεν ειναι μονο ψυχη η μονο ζωοδης ενστικα, πανε πακετο αυτα τα δυο, απλα σε διαφορετικα ποσοστα στον καθενα μας.

Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 00:29

N.G95 έγραψε:
Ισχυει αυτο που λεει ο cele.
Γενικοτερα και γω σαν ανθρωπος θα θελα ναι μεν εναν ανθρωπο με εναν καλο εσωτερικο κοσμο αλλα να μην στεκεται ουτε σαν γλαστρα (το θεομ**νο που λεμε) διπλα μου ουτε ομως να κανει μπαμ οτι ειμαστε και εντελως διαφορετικης ομορφιας-ασχημιας στην προκειμενη περιπτωση.

Αυτο για το διαδικτυο ισχυει 100% εαν και και κατ'εμε δεν διογκωνει αλλα αδειαζει κατα πολυ το συναισθηματικο κομματι. 

Δεν μπορεις να κρηθεις ως ''ρηχος'' για αυτο που λες drag, γιατι στο κατω κατω και μεις ζωα ειμαστε σαν οντα και νιωθουμε ελξη για το υγιεστερο, καλεσθητο και πιο ταιριαστο. Δεν ειναι μονο ψυχη η μονο ζωοδης ενστικα, πανε πακετο αυτα τα δυο, απλα σε διαφορετικα ποσοστα στον καθενα μας.
Sorry αλλά η άποψη ότι οι όμορφοι ταιριάζουν με όμορφους και οι άσχημοι με άσχημους με ξεπερνάει.

Και ναι ίσως να μην είναι ρηχό το γεγονός ότι με ελκύει και η εμφάνιση εκτός από τον χαρακτήρα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν οφείλω να προσπαθώ να βλέπω κάτω από την επιφάνεια (εφόσον κατανοώ την σημασία του να ταιριάζεις πρωτίστως με τον άλλο πρώτα ψυχικά). Προφανώς είμαστε ζώα και μάλιστα πιο ζώα απ'όσο θέλουμε να πιστεύουμε αλλά είναι στο χέρι μας να προσπαθούμε να εξελισσόμαστε. Για μένα θα είναι τεράστιο επίτευγμα αν και όταν καταφέρω να διαχωρίσω την εμφάνιση από την προσωπικότητα και δεν θα αρκεστώ στη δικαιολογία: αυτοί με ελκύουν, τι να κάνω...

Moderator
Moderator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 00:54

Παρεξηγησες τα λογια μου, με συγχωρεις.
Δεν μιλησα ποτε για την θεωρια οι ομορφοι πρεπει να ναι με τους ομορφους κλπ κλπ.

Ειπα οτι πως πρεπει να ταιριαζουν δυο ψυχες ανθρωπων για να συνυρπαξουν. Και αυτο φαινεται και στα χαρακτηριστικα τους κατ'εμε (βλεμμα, εκφρασεις κλπ). Εγω με τον Σπαλιαρα πχ θα εκανε μπαμ οτι δεν εχουμε τιποτα κοινο. Οπως επισης θα ειχα πολυ διαφορετικες βλεψεις απο καποιον κατα πασα πιθανοτητα ναρκισσο μορφονιο οπως ηθελα να το θεσω η απο εναν πολυ ταπεινο ανθρωπο απ την αλλη.

Σεβαστη η γνωμη σου και δεν προσπαθω να σου την αλλαξω οποτε μην το λαμβανεις σαν επιθεση προς Θεου!
Οσο για το περι δικαιολογιας, εν μερη δεν ειναι δικαιολογια αλλα λειτουργια του υποσυνειδητου εν μερη (οπως καποιες ερευνες που λενε οτι ψαχνουμε στο τερι μας να βρουμε χαρακτηριστηκα των γονιων μας η αντιθετα αυτων κλπ κλπ). 

Σαν Νικο αν με ρωτησεις παντως θα δεις πως οι σχεσεις μου ποτε δεν εγκρινοταν απο τους φιλους μου ως κατι ''ομορφο'', γιατι οντος και γω σαν ανθρωπος κοιταξα πρωτα την ψυχη τους (δεν λεω οτι η εξωτερικη τους εμφανιση δεν με φτιαχνε, αλλα οχι στο 100%) (και για μενα ηταν ομορφοι εξαιτιας του εσωτερικου τους που νομιζα οτι ειχαν) και μετα το υπολοιπο. Κριμα που και αυτη εν τελει ηταν σαπια αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την N.G95 στις 14/8/2015, 01:14, 2 φορές συνολικά
celestial
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 01:09

για να δω αν καταλαβα καλα. θα ηθελες δηλαδη αν σου αρεσει καποιος ως χαρακτηρας αλλα οχι εξωτερικα να μπορεις να εισαι μαζι του και να ελκυεσαι απο αυτον οπως θα γινοταν αν ηταν απεναντι σου καποιος που σου αρεσει και στους 2 τομεις? αυτο εννοεις λεγοντας διαχωρισμο? ντραγκ αυτο δεν ειναι λογικοι. βασικα, ειναι αφυσικο. αν καποιος σου αρεσει εξωτερικα σε ερεθιζει σωματικα. αν σου αρεσει και ως προσωπικοτητα σου ερεθιζει και τον εγκεφαλο. αυτο που ειπες μου ακουγεται σαν το εξης. ειμαι γκει αλλα ζω σε εναν κοσμο οπου οι γκει δεν ειναι καλοδεχουμενοι, οποτε διαχωριζω το γεγονος οτι ειμαι γκει και θελω να φτασω στο σημειο να μπορω να πηγαινω με γυναικες και να μου αρεσει οπως θα μου αρεσε αν ημουν με εναν αντρα. δεν συγκρινω τα παραδειγματα ως παραδειγματα αλλα το γεγονος οτι οσο δυνατο ειναι το ενα αλλο τοσο ειναι και το αλλο.

Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 01:23

Όταν με κάποιον κάνεις σκέτο σεξ, ανάλογα με την εμφάνιση το απολαμβάνεις πχ 6/10. Αν με αυτό τον άνθρωπο υπάρχει και μια πνευματική έλξη πιστεύω ότι το απολαμβάνεις 8/10. Τόσο απλά, δεν χρειάζεται να τα περιπλέκουμε.
Επίσης μου έχει τύχει (και δεν πιστεύω ότι είμαι ο μόνος) να μην νιώθω έλξη για κάποιον (όχι επειδή είναι άσχημος απαραίτητα αλλά επειδή δεν μου κάνει κλικ) και όταν τον γνωρίσω να ελκύομαι από στοιχεία του χαρακτήρα του και να τον βλέπω με άλλο μάτι.

π.χ. Ερευνητής στο πανεπιστήμιο εδώ στη Γλασκώβη. Μέτρια προς κακή εμφάνιση που τραβλίζει (ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΚΑΤΙ, ΙΣΧΥΕΙ). Σε ένα workshop, για να μάθω να χειρίζομαι ένα λογισμικό για το project, ήταν αυτός που δίδασκε μαζί με τον καθηγητή. Μετά από αυτό το μάθημα, το τράβλισμα μου φαίνονταν το πιο γλυκό πράγμα στον κόσμο και ο ίδιος εντελώς cute και ερωτεύσιμος.
Τον έδειξα στον boyfriend στο facebook, λέγοντάς του ότι είναι πολύ ωραίος και έπαθα πλάκα και με κορόιδευε γιατί προφανώς ήταν ασχημούλης.

Αν είχα δει μόνο photo στο fb και μου έλεγαν ότι τραβλίζει κιόλας, δεν θα μπορούσα να διανοηθώ ότι μπορεί να με ελκύει. Όταν όμως πέρασα 6 ώρες μαζί του μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα...

edit. Προσωπική απόδειξη του πως ο χαρακτήρας και στοιχεία του χαρακτήρα και της συμπεριφοράς ενός ανθρώπου μπορεί να σε κάνουν να τον βλέπεις σαν τον πιο ωραίο άνθρωπο στον κόσμο. Αυτό και μόνο μου αρκεί για να καταλάβω τι χάνω αν απορρίπτω κάποιον κατευθείαν λόγω εμφάνισης.

Moderator
Moderator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 01:36

Σε αυτο θα συμφωνησω.
Και εκει ακριβως παταει αυτο που ειπα οτι ολα αυτα τα ιντερνετικα σε ''αδειαζουν''.

Γιατι το βρισκω ηλιθιο απο μια φωτογραφια η ενα γεια τι γινεται να μαθεις εαν οντος αξιζει μια ευκαιρια ο αλλος.

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 02:11

Παιδιά κακώς τόση υπερανάλυση αν θέλετε την γνώμη μου, χάνεται η ουσία. Εγώ είπα την άποψη μου: δεν μπορώ να περιγράψω τι ακριβώς με ελκύει και τι όχι. Ναι ισχύει ότι υπάρχει το πρότυπο του καλλίγραμμου αψεγάδιαστου gay. Αλλά εγώ προτιμώ απλά να προσέχω το σώμα μου και γενικά την εμφάνιση μου όχι επειδή θέλω να ακολουθώ το πρότυπο αυτό, αλλά επειδή θέλω η εικόνα μου να αρέσει πρώτα σε εμένα. Και το εκτιμώ και στον άλλον αυτό, να του αρέσει ο εαυτός του και να παλεύει να γίνεται καλύτερος. Το χειρότερο μου είναι τα καλούπια όπως ξαναείπα. Κάποιος ή μου αρέσει ή όχι και πραγματικά δεν με απασχολεί να σκεφτώ τι είναι αυτό που μου αρέσει και δεν μου αρέσει, είναι περιττό πιστεύω
Aeon
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : .
Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 02:44

Μου αρέσει το ένα βυζί να είναι μεγαλύτερο από το άλλο.

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 02:50

Aeon έγραψε:
Μου αρέσει το ένα βυζί να είναι μεγαλύτερο από το άλλο.

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧ Θεούλης
Duality
Administrator
Administrator

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 10:01

Γενικά είμαι υπέρ αυτού που λέει ο dragneel, να προσπαθούμε να είμαστε όλο και πιο ανοιχτοί. Αλλά στον ερωτικό τομέα, και ειδικά στις αποκλειστικές σχέσεις, μου φαίνεται λίγο δύσκολο και πιο κοντά σε αυτό που λέει ο σέλε. Δηλαδή να μπεις στη διαδικασία να αλλάξεις τι σου αρέσει και να πας ενάντια σε αυτό που σου βγαίνει φυσικό, για ποιο λόγο εντέλει; Για να μην αδικήσεις αυτόν που δε σου άρεσε αρχικά και να μη μείνει μόνος του; Ούτε εξαρτάται τόσο η ζωή του από σένα- γιατί μας έδειξε και ο σέλε πως απ' όλα έχει ο μπαξές- ούτε και είναι δίκαιο για κανέναν από σας να έχετε έναν εξαναγκασμένο έρωτα. Εγώ προτείνω ας είναι ο καθένας λίιιγο πιο ανοιχτός αλλά σε βολικά επίπεδα. Γιατί αλλιώς θα αρχίσει να παίζει άλλον ρόλο. Όχι αυτού που κυνηγάει τα πρότυπα ομορφιάς αλλά αυτού που κυνηγάει τα πρότυπα ιδεαλισμού. Ότι πρέπει να είναι ο πιο δίκαιος και ο πιο ανοιχτός όλων των ανθρώπων όχι γιατί του βγαίνει φυσικό από μέσα του ως σωστό αλλά γιατί πρέπει να ακολουθήσει ένα ξένο σωστό που απλώς το πιστεύει σε θεωρητικό επίπεδο. Σαν να πρέπει να το ακολουθήσει πιστά για να μη νιώθει τύψεις και για να επιβεβαιωθεί ως καλός άνθρωπος. Πλαστό και πολύ περιοριστικό μου φαίνεται.

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Genial
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2329
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 10:49

N.G95 έγραψε:
Genial έγραψε:
η αλήθεια είναι πως[url=#62781181] αν[/url] το μέγεθος της κοιλιάς είναι αντιστρόφως ανάλογο του μεγέθους του πέους υπάρχει ένα πρακτικό θεματάκι....και ναι αναφέρομαι και σε κάτι twink με μεγάλα προσόντα.
Plot twist : Η κοιλια αυξανεται και το μεγεθος μειωνεται 
ε ναι  αυτό και αλλά το ανάποδο όμως...να είναι γλυκούλης, αδυνατούλης, μικροκαμωμένος (twink δλδ) και να έχει ελεφαντίαση...δεν μου αρέσει.

Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 12:48

Duality έγραψε:
Γενικά είμαι υπέρ αυτού που λέει ο dragneel, να προσπαθούμε να είμαστε όλο και πιο ανοιχτοί. Αλλά στον ερωτικό τομέα, και ειδικά στις αποκλειστικές σχέσεις, μου φαίνεται λίγο δύσκολο και πιο κοντά σε αυτό που λέει ο σέλε. Δηλαδή να μπεις στη διαδικασία να αλλάξεις τι σου αρέσει και να πας ενάντια σε αυτό που σου βγαίνει φυσικό, για ποιο λόγο εντέλει; Για να μην αδικήσεις αυτόν που δε σου άρεσε αρχικά και να μη μείνει μόνος του; Ούτε εξαρτάται τόσο η ζωή του από σένα- γιατί μας έδειξε και ο σέλε πως απ' όλα έχει ο μπαξές- ούτε και είναι δίκαιο για κανέναν από σας να έχετε έναν εξαναγκασμένο έρωτα. Εγώ προτείνω ας είναι ο καθένας λίιιγο πιο ανοιχτός αλλά σε βολικά επίπεδα. Γιατί αλλιώς θα αρχίσει να παίζει άλλον ρόλο. Όχι αυτού που κυνηγάει τα πρότυπα ομορφιάς αλλά αυτού που κυνηγάει τα πρότυπα ιδεαλισμού. Ότι πρέπει να είναι ο πιο δίκαιος και ο πιο ανοιχτός όλων των ανθρώπων όχι γιατί του βγαίνει φυσικό από μέσα του ως σωστό αλλά γιατί πρέπει να ακολουθήσει ένα ξένο σωστό που απλώς το πιστεύει σε θεωρητικό επίπεδο. Σαν να πρέπει να το ακολουθήσει πιστά για να μη νιώθει τύψεις και για να επιβεβαιωθεί ως καλός άνθρωπος. Πλαστό και πολύ περιοριστικό μου φαίνεται.
Με την έννοια να δίνουμε μια ευκαιρία σε ανθρώπους που εκ πρώτης όψεως δεν μας ελκύουν. Με 124,547,974,667,364 διαφορετικούς τρόπους είπα αυτό ακριβώς. Τα υπόλοιπα δεν είναι δικές μου δηλώσεις και αν ερμηνεύτηκαν με κάποιο τρόπο έτσι, δεν μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό.

Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 13:36

Δεν απαντώ συγκεκριμένα σε σένα, αγαπημένε. Εσένα μόνο στην αρχή σε χρησιμοποίησα και τέλος. Δικές μου σκέψεις κάνω.   Μου έδωσες ευκαιρία ευτυχώς να το ξεκαθαρίσω για να μην περνάω κιόλας λάθος το μήνυμα. Δε σου την είπα προφανώς. 

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   14/8/2015, 14:31

Duality έγραψε:
Δεν απαντώ συγκεκριμένα σε σένα, αγαπημένε. Εσένα μόνο στην αρχή σε χρησιμοποίησα και τέλος. Δικές μου σκέψεις κάνω.   Μου έδωσες ευκαιρία ευτυχώς να το ξεκαθαρίσω για να μην περνάω κιόλας λάθος το μήνυμα. Δε σου την είπα προφανώς. 

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 944
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   21/11/2015, 01:30

Καλά, μερικά σχόλια σε αυτό topic είναι τουλάχιστον επικά! Θα τα κάνω πόστερ και θα τα κολλήσω στην πόρτα μου να τα βλέπω το πρωί και να μου φτιάχνει η διάθεση 

Με ελκύει το ωραίο χαμόγελο, η άνεση, η απλότητα, η ευγένεια, η αμεσότητα, το χιούμορ, ο προσγειωμένος τρόπος σκέψης και η ικανότητα ουσιαστικού διαλόγου. Δεν μπορώ να συμβαδίσω με ανθρώπους που καλουπώνουν, διακατέχονται από έπαρση, είναι καθώς πρέπει, "τσιγκουνεύονται" τα συναισθήματά τους και προτάσσουν ως θεματοφύλακα τους δικέφαλους τους.

Συνταγές στο τι θα μου πυροδοτήσει το ενδιαφέρον εμφανισιακά, δεν υπάρχουν. Τα γένια, τα κοντά μαλλιά, τα ωραία χέρια και το κάπνισμα (τραγικό ναι, αλλά έχω καταπιεστεί στο παρελθόν  ), είναι ωραίο να υπάρχουν εφόσον όμως σαν χαρακτήρας είναι ισορροπημένος και κατασταλλαγμένος. Αλλιώς, it doesn't matter.

Δεν έχει δάκρυα πια.
Κλαίνε όσοι στο βάθος ακόμη ελπίζουν.
Η πιο μεγάλη αρετή του ανθρώπου είναι να έχει καρδιά.
Μα η πιο μεγάλη ακόμα είναι όταν χρειάζεται να παραμερίζει την καρδιά του.
Kαι σμίγουν και χωρίζουν οι άνθρωποι και δεν παίρνει τίποτα ο ένας απ’ τον άλλον.
Nikolashercret
Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : Creta Herakleion
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;   21/11/2015, 02:17

Προφανώς ανήκω στην μειονότητα εκείνων των γκέι ωπου δεν επιθυμούν μούσκουλα και αψεγάδιαστα κορμιά αφενός επειδή έχω υπάρξει χοντρός αφετέρου ηταν κάτι που δεν με γέμιζε ποτέ οι τύποι με γυμνασμένα σώματα δεν έχουν τίποτα να μου προσφέρουν ούτε σήμερα που προσέχω το σώμα και την εμφάνιση μου  με ενδιαφέρουν οι κοιλιακοί  και προσέχω διατροφη γυμνάζομαι αλλα μέχρι εκει! με ενδιαφέρει η εσωτερική ομορφιά η οποία φαίνεται στο προσωπο καποιου είναι καθρέπτης το πρόσωπο αδιάψευστος καθρέπτης-με ενδιαφέρει να είναι νορμαλ σε κυβικά  απλά να προσέχει για το καλο της υγειας του.
Το πιο ελκυστικο είναι το βλέμμα και το χαμογελο για εμένα
επισης η ικανοτητα του λόγου του να κάνει διάλογο τα στερεοτυπα μουσκουλα αρκουδος μη αρκουδος αρκουδακι φετες φιτ κλπ είναι κατι εντελως ξενοφερτο σαφως υπαρχουν τεράστιες επιρροες αλλα απλα δεν τις ακολουθω και δεν τις εχω ως κριτηριο στο να επιλεξω καποιον που θα θελήσω μεθαύριο να είμαι μαζι του!

Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 20 από 23Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: