ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Ξεπέτα (one night stand)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Peiraiotaki
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : κοντά στα αστέρια
Αριθμός μηνυμάτων : 673
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   9/9/2015, 23:03

εχω κανει πολλες ...εχω ευχαριστηθει λιγες...και εχω μετανιωσει απειρες...οποτε πλεον it s not my type...

ειχα ξεχασει αυτη την θεματικη οτι την ειχα ανοιξει εγω αχαχαχα

Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   27/10/2015, 21:11

Peiraiotaki έγραψε:
εχω κανει πολλες ...εχω ευχαριστηθει λιγες...και εχω μετανιωσει απειρες...οποτε πλεον it s not my type...

ειχα ξεχασει αυτη την θεματικη οτι την ειχα ανοιξει εγω αχαχαχα
Κι εγώ είχα ξεχασει την πρώτη μου απάντηση! Ότι δεν είχα κάνει!
Κι από τότε πέρασαν μερικά χρονάκια (6 για την ακρίβεια!), κι έκανα και τις ξεπέτες μου και βέβαια δε μπορώ να πω γέρος ότι άραξα πια στην Ιθάκη μου.
Πριν κάποιους μήνες γνώρισα κάποιον, που ένιωσα ότι μου έκανε το κλικ σε πολλά πράγματα και περάσαμε μερικές μαγικές στιγμές μαζί, αλλά απ' ότι φάνηκε γι' αυτόν δεν ήταν τόσο μαγικές όσο για μένα. Κι ενώ θεωρώ ότι δεν ήταν ειλικρινής, ούτε αληθινός κι από την άλλη δε μπορώ να τον κατηγορήσω. Πώς να κατηγορήσεις κάποιον που δεν το αισθάνεται όσο εσύ;;;; Είναι ανθρώπινο... ακόμα και η ανειλικρίνεια είναι ανθρώπινη. Και δε μπορείς να κατηγορήσεις τον άλλον, γιατί όσο αδύναμος είναι αυτός, τόσο αδύναμος είσαι κι εσύ. Κι αν χτες ήσουν το θύμα, με μαθηματική βεβαιότητα αύριο θα είσαι ο θύτης. Τόσο απλά. Ήμουν λοιπόν η ξεπέτα του... τόσο απλά.
Και προσπαθώντας λοιπόν να ξορκίσω το φάντασμα κάποιου που ερωτευτηκα ένα υπέροχο βράδυ, πέρασα στην αντίπερα όχθη, φλερτάροντας με άλλους και κάνοντας μερικές ξεπέτες. Άλλες ξεπέτες δηλωμένες από την αρχή, άλλες ξεπέτες με το μανδύα του συναισθήματος (οι πραγματικά γελοίες κι επικίνδυνες)... Δε μπορώ να πω ότι το απόλαυσα, ούτε ότι έκανα κανένα πολύ πετυχημένο σεξ. Το μοναδικό που έχω να πω "ΒΑΛΤΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΠΑΙΔΙΑ. ΤΑ ΣΜΝ ΘΑ ΘΕΡΙΣΟΥΝ ΛΟΓΩ ΦΤΩΧΕΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ".
Κι έτσι από τη ζεστασιά του σπιτιού μου μπορώ πια να αναπωλώ τα καλά και τα άσχημα που έχω ζήσει, τουλάχιστον δε φορτώθηκα καμιά μαλακία να χω να τρέχω στους γιατρούς....
Ξεπέτα; Ό,τι κάνει ευτυχισμένο τον καθένα... Απλά πρέπει να εξαντλήσεις αυτό που έχεις μεσα σου για να μη γίνεις θλιβερός και μίζερος για όσα δεν έζησες. Στο κάτω κάτω ο καθενας θα πληρώσει το τίμημα και θα αξιοποιήσει το κέρδος του όποια επιλογή κι αν κάνει.
Προσωπική μου εκτίμηση ότι όλα χρειάζονται στη σωστη αναλογία κι εφόσον είναι συνειδητές αποφάσεις και όχι ξόρκια ή απωθημένα.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
For_My_Pain
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 944
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   27/10/2015, 21:42

Έχω κάνει μερικές. Δε ξέρω αν θεωρούνται ξεπέτες ή όχι, καθώς δεν ήταν αυτοσκοπός το σεξ, αλλά τέλος πάντων γνωριμίες οι οποίες οδηγήθηκαν στο σεξ τελικά αλλά για τους δικούς της λόγους η κάθε μία δε συνέχισε στο κάτι παραπάνω. Θα συμβούν και αυτά, είναι το ρεαλιστικό αναπόφευκτο. Εξάλλου, εγώ τουλάχιστον θέλω, εκτός των άλλων, να βολιδοσκοπήσω τη χημεία που υπάρχει στο ερωτικό κομμάτι πριν προχωρήσω σε κάτι πιο σταθερό.

Όλα μέρος ενός αέναου κυνηγιού της ευτυχίας.

Δεν έχει δάκρυα πια.
Κλαίνε όσοι στο βάθος ακόμη ελπίζουν.
Η πιο μεγάλη αρετή του ανθρώπου είναι να έχει καρδιά.
Μα η πιο μεγάλη ακόμα είναι όταν χρειάζεται να παραμερίζει την καρδιά του.
Kαι σμίγουν και χωρίζουν οι άνθρωποι και δεν παίρνει τίποτα ο ένας απ’ τον άλλον.
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   27/10/2015, 23:11

Ianos έγραψε:
Ξεπέτα; Ό,τι κάνει ευτυχισμένο τον καθένα...
Τόσο απλά!

Κάπου κάποτε πριν ΧΡΟΝΙΑ είχα κάνει δύο φορές. Η μια ήταν κανονισμένη με άνθρωπο που απλά γνώριζα. Εγώ του το πρότεινα κιόλας και έμεινε μαλάκας. Αυτός ήταν και ο πρώτος μου! 

Το άλλο "προέκυψε". Ήταν φίλος μου ή μάλλον μέρος μια ευρύτερης παρέας και μου πρότεινε να δούμε ταινία σπίτι μου.
Είδαμε το str8 story, ήπιαμε λίγο και το ένα έφερε το άλλο...Τελικά το μαλακισμένο είχε μαζί του συλλογή από προφυλακτικά και είχε σκοπό εξαρχής να το κάνουμε...

Δεν το θεωρώ κακό ή κατακριτέο αλλά πιστεύω ότι αν το παρακάνεις μένεις άδειος συναισθηματικά...

Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1140

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   27/10/2015, 23:25

Εγω μεχρι τώρα έχω κάνει μία και δεν μπορώ να πω ότι την ευχαριστήθηκα φουλ. Και μετά δεν ένιωθα και τέλεια. Δεν αποκλείω το γεγονός να ξανακάνω αλλά δεν θα το επιδιώξω θεωρώ. Δεν θέλω να φορέσω και στεφανα με τον άλλον ,αλλά όχι και τόσο χύμα. Εμένα δεν με ικανοποίησε.
Phantasos
Moderator
Moderator

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1936
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   28/10/2015, 04:46

Όσο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ λέω: ποτέ.  Ξέρω αυτό που θέλω και ξέρω και τί δεν θέλω. Όλο αυτό το έχω συγκεκριμένο μέσα μου τελικά. Και αν δεν είναι να γίνει όπως το θέλω, τότε ας μη γίνει.

Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 161
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   28/10/2015, 13:03

Phantasos έγραψε:
Όσο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ λέω: ποτέ.  Ξέρω αυτό που θέλω και ξέρω και τί δεν θέλω. Όλο αυτό το έχω συγκεκριμένο μέσα μου τελικά. Και αν δεν είναι να γίνει όπως το θέλω, τότε ας μη γίνει.
Γλυκούλη!! Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι και γι'αυτό ούτε έχω κάνει ούτε το έχω επιδιώξει..Ωστόσο αναγνωρίζω το γεγονός οτι είμαι μικρός ακόμα και σιγά σιγά σταματάω να είμαι απόλυτος..Αν μου βγει δεν θα το καταπνίξω, στο μυαλό μου όμως η όλη ιδέα φαντάζει πολύ επώδυνη,σε σημείο που αν το έκανα αφου τελείωνε η όλη πράξη τον άλλον θα τον μισούσα Σκεφτόμουν ότι ναι μεν μπορεί να το βλέπω ρομαντικά και ότι στην ηλικία μου δεν θα έπρεπε να μπαίνω στην διαδικασία του βρίσκω κατι σταθερό κτλ.. Τώρα πιστεύω πως αυτό που θέλω είναι να μπορώ να πω μετα απο χρόνια οτι είχα αξιόλογους συντρόφους στην ζωή μου που μου έδωσαν μαθήματα και στην τελική με "έφεραν" πιο κοντά στον ανθρωπό μου!! Τώρα για την ξεπέτα πιστεύω σχεδιασμένη δεν θα έκανα αλλά θα μπορούσα πολύ εύκολα να γνωρίσω κάποιον, να μου πουλήσει συναίσθημα για να με φέρει εκεί που θέλει και μετά να φύγει.. Για εκείνον θα είμαι άλλο ένα γκομενάκι στην λίστα και για μενα μια ακόμα αποτυχία και χάσιμο χρόνου..Γι'αυτο ξεκαθαρίζω απο την αρχή την θέση μου, αν ο άλλος το παίξει τόσο ύπουλα και μείνει ενώ θέλει διαφορετικά πράγματα, μάλλον μπλέκω με λάθος άτομα..

Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   28/10/2015, 13:19

MichAng έγραψε:
Phantasos έγραψε:
Γλυκούλη!! Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι και γι'αυτό ούτε έχω κάνει ούτε το έχω επιδιώξει..Ωστόσο αναγνωρίζω το γεγονός οτι είμαι μικρός ακόμα και σιγά σιγά σταματάω να είμαι απόλυτος..Αν μου βγει δεν θα το καταπνίξω, στο μυαλό μου όμως η όλη ιδέα φαντάζει πολύ επώδυνη,σε σημείο που αν το έκανα αφου τελείωνε η όλη πράξη τον άλλον θα τον μισούσα Σκεφτόμουν ότι ναι μεν μπορεί να το βλέπω ρομαντικά και ότι στην ηλικία μου δεν θα έπρεπε να μπαίνω στην διαδικασία του βρίσκω κατι σταθερό κτλ.. Τώρα πιστεύω πως αυτό που θέλω είναι να μπορώ να πω μετα απο χρόνια οτι είχα αξιόλογους συντρόφους στην ζωή μου που μου έδωσαν μαθήματα και στην τελική με "έφεραν" πιο κοντά στον ανθρωπό μου!! Τώρα για την ξεπέτα πιστεύω σχεδιασμένη δεν θα έκανα αλλά θα μπορούσα πολύ εύκολα να γνωρίσω κάποιον, να μου πουλήσει συναίσθημα για να με φέρει εκεί που θέλει και μετά να φύγει.. Για εκείνον θα είμαι άλλο ένα γκομενάκι στην λίστα και για μενα μια ακόμα αποτυχία και χάσιμο χρόνου..Γι'αυτο ξεκαθαρίζω απο την αρχή την θέση μου, αν ο άλλος το παίξει τόσο ύπουλα και μείνει ενώ θέλει διαφορετικά πράγματα, μάλλον μπλέκω με λάθος άτομα..
Οκ ρε παιδιά! Καλά κάνετε και είστε εκλεκτικοί! Αλλά δώστε το και λίγο στο λαό!

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
Pianist
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   28/10/2015, 13:41

MichAng έγραψε:
Phantasos έγραψε:
Μην σκέφτεσαι ηλικίες και τετοια. Αυτα ειναι στερεότυπα . Ο καθένας κανει αυτο που τον εκφράζει και τον γεμίζει . Αν εσυ θες το σταθερό τοτε αυτο να κανεις και μην ακους κανεναν 
DiabolAkis
Forum God
Forum God

Περιοχή : Πάτρα
Αριθμός μηνυμάτων : 4746
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 13:28

Ianos έγραψε:
MichAng έγραψε:
Phantasos έγραψε:
Οκ ρε παιδιά! Καλά κάνετε και είστε εκλεκτικοί! Αλλά δώστε το και λίγο στο λαό!
Πες τα, πες τα! Γεμισαμε πριγκίπισσες εδώ μέσα!!!!! Το σεξ είναι χαρά κσι σε προφυλάσσει απο πολλά πράγματα, όπως νεύρα, πάχος και ρυτίδες!!!

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 13:52

Δεν είναι θέμα πριγκιπικού ενστικτου  Είναι θέμα του πως αρέσει στον καθένα να διαθέτει τον εαυτό του. Δεν έχω κάνει ons προς το παρόν. Ναι θα έκανα με κάποιον που μου αρέσει. Απλά δεν θα περνούσα όλη τη ζωή μου έτσι. Και χειρότερο από τα one night stands κατά τη γνώμη μου, είναι να έχεις κάποιον που να σας ενώνει μόνο το σεξ και εκτός αυτού, τίποτα. Θα ήταν ψυχοφθόρο αν μου συνέβαινε. Ναι στο one night stand λοιπόν, όχι σε stand up comedy
DiabolAkis
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 15:24

Ννννννναι lets agree to disagree

Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 16:38

JohnProg έγραψε:
Δεν είναι θέμα πριγκιπικού ενστικτου  Είναι θέμα του πως αρέσει στον καθένα να διαθέτει τον εαυτό του. Δεν έχω κάνει ons προς το παρόν. Ναι θα έκανα με κάποιον που μου αρέσει. Απλά δεν θα περνούσα όλη τη ζωή μου έτσι. Και χειρότερο από τα one night stands κατά τη γνώμη μου, είναι να έχεις κάποιον που να σας ενώνει μόνο το σεξ και εκτός αυτού, τίποτα. Θα ήταν ψυχοφθόρο αν μου συνέβαινε. Ναι στο one night stand λοιπόν, όχι σε stand up comedy
Νομίζω θα ήταν ψυχοφθόρο αν εσύ είχες ανάγκη από σχέση και ήσουν ερωτευμένος μαζί του κι αυτός ήθελε απλά σεξ. Αλλιώς το σεξ είναι σεξ.

Επίσης να πω ότι είναι πολύ όμορφο και ρομαντικό να θέλουμε να κάνουμε σεξ μόνο από έρωτα. Θεωρώ όμως ότι αυτό αγγίζει λίγο τα παραμύθια και είναι ουτοπικό. Το λέω για όσους περιμένουν τον ΕΝΑ τον ΠΡΙΓΚΙΠΑ...Η πραγματικότητα είναι πιο ωμή και είναι καλό να απομυθοποιούμε κάποιες καταστάσεις νωρίς για να βάζουμε τη ζωή μας σε μια τάξη.
Για παράδειγμα πριν δώσω το πρώτο μου φιλί, το φανταζόμουν συνέχεια και είχα μια πολύ ρομαντική και ειδυλλιακή εικόνα. Όταν τελικά έγινε κι αυτό, συνειδητοποίησα όχι ότι δεν ήταν ωραίο αλλά ήταν πολύ διαφορετικό από αυτό που φανταζόμουν. Το ίδιο και για το σεξ. Μην περιμένετε αυτό το παραμυθάκι και μετά σας πέσει βαριά η απομυθοποίηση και συνειδητοποίησετε ότι περιμένατε για κάτι ανυπόστατο. Τέλος πάντων ξεφεύγω λίγο. Γνώμη μου!

Όπως και να έχει, ο κάθε χαρακτήρας έχει ανάγκη από διαφορετικά πράγματα. Δεν μπορούμε να μπούμε όλοι στην ίδια κατηγορία.

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 17:17

Δεν χρεαζομαστε πριγκηπες , χρειαζόμαστε στρατιώτες ώστε να πολεμήσουν τους δράκους που κρυβουμαι μέσα μας.
Αλλα κσι αυτό μια ουτοπία είναι.
Drag σε νιώθω. Και γω όταν έδωσα το πρώτο μ φιλί ήμουν σε φαση ( αυτό είναι όλο?!) και όταν εκανα σεξ πρωτη φορά ήμουν σε παρομοια φαση 
Δεν υπάρχει το ιδανικό και ολοι είμαστε καταδικασμένοι να πεθάνουμε μόνοι μας μέσα στα απωθημένα και τις τύψεις. Sooner or later έτσι θα καταλήξουμε.

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 18:24

Δυστυχώς σεξ μόνο από έρωτα δεν γίνεται. Όπως επίσης δεν γίνεται να έρθει ο πρίγκιπας στη ζωή κανενός. Καλό είναι, όταν κάποιος είναι τόσο απαιτητικός από τους άλλους, να είναι κι από τον εαυτό του. Περιμένω τον πρίγκιπα; τότε ας γίνω πρώτα εγώ. Καταλαβαίνετε τη μεταφορική χρήση της λέξης, αναφέρομαι γενικά σε όσους έχουν αυξημένες απαιτήσεις από τους άλλους και όχι από τους ίδιους. 
"Γίνε ο πρίγκιπας που θέλεις να έχεις στη ζωή σου"
Vampire
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 18:26

Σωστο αυτο που λες john αλλα ειναι και καποιοι που τους καθεται μπουμπουκι.

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 18:28

Υπάρχει πάντα ο παράγοντας "τύχη", όπως και να το κάνουμε
Vampire
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 18:31

Την οποια δεν την εχουμε καθολου 

Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 18:58

Θα ήθελα να προσθέσω πως και ο πρίγκιπας να έρθει αν τον περιμένετε , μην βλέπετε τα πράγματα στατικά αλλά δυναμικά. Είναι ο πρίγκιπας για εκείνη την περίοδο και όχι για πάντα. Οι άνθρωποι αλλάζουν. Πρίγκιπες φεύγουν, πρίγκιπες έρχονται. 
Για να κάνεις σχέση έχεις κάθε δικαίωμα να ψάχνεις κάτι που να σε καλύπτει πλήρως. Αλλα το σεξ είναι κάτι άλλο. Και ούτε όλες οι σχέσεις θα έχουν την ίδια σοβαρότητα και ένταση συναισθημάτων. Ωραιο και το ιδανικό αλλά μέχρι να έρθει δεν χρειάζεται να κάθεσαι με σταυρωμένα τα χέρια.
For_My_Pain
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 944
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 19:25

DiabolAkis έγραψε:
Δεν υπάρχει το ιδανικό και ολοι είμαστε καταδικασμένοι να πεθάνουμε μόνοι μας μέσα στα απωθημένα και τις τύψεις. Sooner or later έτσι θα καταλήξουμε.
 Ο Προκρούστης που φαλκιδεύει όνειρα ελευθερίας! 
Συμφωνώ όμως, πέταξες επική κουβέντα.

Vampire, εκτός από τύχη - είναι, σαφέστατα και θέμα ρουλέτας - χρειάζεται επαγρύπνηση και διεκδίκηση. Αν βρω αντίστοιχο θέμα, ίσως σου εξηγήσω τι εννοώ 

Δεν έχει δάκρυα πια.
Κλαίνε όσοι στο βάθος ακόμη ελπίζουν.
Η πιο μεγάλη αρετή του ανθρώπου είναι να έχει καρδιά.
Μα η πιο μεγάλη ακόμα είναι όταν χρειάζεται να παραμερίζει την καρδιά του.
Kαι σμίγουν και χωρίζουν οι άνθρωποι και δεν παίρνει τίποτα ο ένας απ’ τον άλλον.
Vampire
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 19:37

For_My_Pain έγραψε:
DiabolAkis έγραψε:
 Ο Προκρούστης που φαλκιδεύει όνειρα ελευθερίας! 
Συμφωνώ όμως, πέταξες επική κουβέντα.

Vampire, εκτός από τύχη - είναι, σαφέστατα και θέμα ρουλέτας - χρειάζεται επαγρύπνηση και διεκδίκηση. Αν βρω αντίστοιχο θέμα, ίσως σου εξηγήσω τι εννοώ 
Θα με κάνεις να ανοίξω  καινούργιο  τόπικ τώρα χαχα
πολύ οφ τοπικ βγήκαμε θα μας φάνε !  

Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 20:33

Αρχικα θα διαφωνισω με τον John. Αμα εχεις ως στοχο να ερθει ο πριγκιπας σου δεν χρειαζεται να γινεις και ο ιδιος πριγκιπας, δλδ να αλλαξεις τον εαυτο σου, ποιος ο λογος να βρεις καποιον που σε δεσμευει απο το να εισαι ο εαυτος σου. Να ειναι καποιος που τον εχεις συνηθισει να γελας, και οταν σε δει να κλαις να παραξενευεται και να ξινιζει. Αρα τα στανταρτ που εχει ο καθενας για τον πριγκιπα πρεπει να συμπιπτουν και με την ελευθερια να εισαι ο εαυτος σου, δεν πρεπει να αλλαξουμε για κανεναν παρα μονο για μας.
Επειτα δεν υπαρχει τυχη, υπαρχουν επιλογες, δικη μας επιλογη ειναι αν απορριψουμε τον καλοκαρδο αλλα χοντρουλη που ειναι προθυμος να γινει χαλι να τον πατησουμε ( μαλλον μπουχαρα ) και να δεχθουμε τον γυμνασμενο, αρρενωπο καριολακο που θα παιξει μαζι μας.
Και ναι παλι off topic το καναμε 

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 20:41

Το "πρίγκιπας" το χρησιμοποίησα μεταφορικά. Εννοούσα την περίπτωση όπου είσαι αυστηρός με τον άνθρωπο που θέλεις να έχεις δίπλα σου και όχι με τον εαυτό σου. Δεν μιλάω για την εμφάνιση γιατί ο καθένας ελκύεται όχι απαραίτητα όμοιο του, αλλά για τον χαρακτήρα και τα συναισθήματα. Αλλά για τον καθένα από εμάς, όλα αυτά διαφέρουν
DiabolAkis
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 20:53

Το *πριγκιπας* το χρησιμοποιησα και εγω μεταφορικα και επειδη το απαιτει η περισταση διοτι ετσι χαρακτηριστικε ο ανθρωπος που περιμενετε. Την εμφανιση ουτε εγω την ανεφερα ως βασικο  κρητιριο αξιολογισης αλλα για να παραθεσω ενα πολυ γνωστο παραδειγμα απορριψης ενος ανθρωπου χωρις να του δωθει η ευκαιρια να δειξει τις προθεσεις του.
Any way, back to the base.

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεπέτα (one night stand)   30/10/2015, 22:14

Το β' πληθυντικό στο περιμένετε πάντως κακώς γιατί δεν συμπεριλαμβάνομαι σε αυτούς. Ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια καλώς ή κακώς. Αλλά ναι, συμφωνώ ότι οι περισσότεροι αξίζουν μια ευκαιρία.

Ξεπέτα (one night stand)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 13 από 15Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: