ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Panos_thess
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 21:58

Το δευτερο. εσενα σε εχω συμπαθησει με οσα γραφεις. ο αλλος ειναι που μου στεκεται στο λαιμο :)

Να εισαι αισιοδοξο, μυξιαρικο προσπαθησε να μην εισαι γιατι διωχνει οχι μονο γκομενους κ απλους αγνωστους ακομα. :D
Εγω ποτε δεν ειχα κανει σχεση. εβγαινα dates, δεν μ'αρεσαν, επομενος. μ'αρεσαν δεν τους αρεσα, επομενος. κ τωρα εχω μια χαρα σχεση. απλα αν θελεις να ειναι οντως αυτο που θες οπως θες, αρκει να περιμενεις κ να εισαι πιστος στα ιδανικα σου, και να κανεις κ κανα τσεκ στον εαυτο σου μηπως θελεις ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ συγκεκριμενα πραματα.
ganbareeeeee judas-chan~

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 22:16

Καλα ολα αυτα τα σταδια που εδωσε ο 4806 μου θυμιζουν τα σταδια που περνας για να παρεις μια δουλεια (κανουμε αιτηση, περναμε 1η συνεντευξη, περναμε 2η συνεντευξη, περναμε assessment centre κτλ)

Παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο δεν ειναι και οτι πιο ευκολο για ενα gay να κανει σχεση οταν ολοι κρυβονται πισω απο το καβουκι τους.
Επισης το ποσο out εισαι παιζει μεγαλο ρολο. Εγω τοσο καιρο με straight παρεες προκοπη δεν ειδα- ουτε να φλερταρεις μπορεις ουτε τιποτα. Γενικα το να κρυβεσαι ειναι σουπερ ανασταλτικος παραγοντας.
Επισης ναι, η σεξουαλικη ασυμβατοτητα ειναι αλλο ενα μεγαλο θεμα . Βλεπεις οι straight den εχουν να αντιμετωπισουν τετοιο ζητημα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 22:23

Cloud έγραψε:
Καλα ολα αυτα τα σταδια που εδωσε ο 4806 μου θυμιζουν τα σταδια που περνας για να παρεις μια δουλεια (κανουμε αιτηση, περναμε 1η συνεντευξη, περναμε 2η συνεντευξη, περναμε assessment centre κτλ)

οχι αγαπητε μου, αυτα τα σταδια που αναφερες δεν τα περνας για να παρεις μια οποιαδηποτε δουλεια...

αλλα μια δουλεια σε πολυεθνικες επιχειρησεις με πολλες θυγατρικες και εξαγωγικη δραστηριοτητα... δεν προσλαμβανουν οτι κι οτι αυτες οι επιχειρησεις! :)
Ianos
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 22:25

Cloud έγραψε:
η σεξουαλικη ασυμβατοτητα ειναι αλλο ενα μεγαλο θεμα . Βλεπεις οι straight den εχουν να αντιμετωπισουν τετοιο ζητημα...
Ποια σεξουαλική ασυμβατότητα; Όλα γίνονται, αν υπάρχει αγάπη... προκειμένου να μη χάσεις κάποιον που αγαπάς. Κι ο παθητικός θα κάνει τον ενεργητικό, κι ο ενεργητικός τον παθητικό. Ξέρω παραδείγματα κι από τις 2 πλευρές, κι όχι λίγα.
Και στο κάτω-κάτω έρωτας δεν είναι μόνο η πρωκτική επαφή... ξέρω στρειτ ζευγάρια που μόνο αυνανίζονται παρέα ή κάνουν μόνο στοματικό, και κάνουν ολοκληρωμένο σεξ μία το εξάμηνο. Τα πάντα όλα υπάρχουν και γίνονται στο σεξ. Κανείς δε μπορεί να κλείσει το σεξ και την επαφή σε στεγανά.
Σας έχει τύχει ποτέ από την ένταση των φιλιών σχεδόν να τελειώνετε; Γίνεται κι αυτό, σε λίγες μόνο σχέσεις, και σε μερικούς μόνο ανθρώπους, σ' αυτούς που επιδιωκουν κυρίως την "εγκεφαλική επαφή".

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
Cloud
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 22:41

4806 έγραψε:

οχι αγαπητε μου, αυτα τα σταδια που αναφερες δεν τα περνας για να παρεις μια οποιαδηποτε δουλεια...

αλλα μια δουλεια σε πολυεθνικες επιχειρησεις με πολλες θυγατρικες και εξαγωγικη δραστηριοτητα... δεν προσλαμβανουν οτι κι οτι αυτες οι επιχειρησεις! :)

Ναι αλλο οσο ευελικτος πρεπει να εισαι στην αγορα εργασιας αλλα τοσο πρεπει να εισαι και στις σχεσεις σου.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 22:43

Cloud έγραψε:
4806 έγραψε:

Ναι αλλο οσο ευελικτος πρεπει να εισαι στην αγορα εργασιας αλλα τοσο πρεπει να εισαι και στις σχεσεις σου.

αμα εισαι ομως πολυ ευελικτος μπορει να καταντησεις να κανεις μια δουλεια που δεν σου προσφερει τιποτα.
οποτε ειναι θεμα επιλογης και μονο.
james4oo
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 567

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 23:08

Αυτός ο παραλληλισμός εργασιακής ζωής και σχέσεων με σκοτώνει!!!
Επι του θέματος θεωρώ πως η προσπάθεια εναρμονισμού με κανόνες και προϋποθέσεις δεν οδηγεί πάντα στο επιθυμητό αποτέλεσμα...
Έχω πρόσφατο παράδειγμα από καλό, ωραίο, μορφωμένο, εύπορο ωστόσο απόλυτα αδιάφορο για μένα τύπο...
Τον πρώτο καιρό κοιτάς τα υπέρ...μετά λες τα χει όλα ας προσπαθήσω και στο τέλος λες δεν είναι αυτό γαμώ την ατυχία μου...πάμε πάλι στο ψάξιμο....
Maked
Forum God
Forum God

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   29/4/2010, 01:45

Αμα οντως το να εισαι gay ειναι αμαρτια, τοτε ναι και ο Θεος υπαρχει, και μηνυματα μπορει να σου στελνει. Μη σου πω οτι το πας και για θεοφανια.

Παντως περα απο την πλακα, σε βλεπω λιγο κακοκεφουλι?
Ελα μωρε :axouto: :hug:
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   29/4/2010, 02:31

Μαρη Νικολα? :) εσυ με τοση αυτοπεποιθηση ξεστομιζεις τετοια πραματα? :)

Παντως μην ανησυχεις. ο Θεος δεν σου στελνει μηνυματα. αυτη τη στιγμη ειναι απασχολημενος με το προβλημα της ανυπαρξιας του. :)

χαλαρα παιδια. απ'ολα εχει ο μπαχτσες. αρκει να μην το βαλεις κατω.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Ianos
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   29/4/2010, 09:22

Nikolas έγραψε:
Eίμαι gay και έχω ανάγκη να πιστεύω ότι υπάρχουν gay που δεν κάνουν σχέσεις με ημερομηνία λήξης.Και ότι αυτοί δεν είναι το 10%.Γιατί αν είναι το 10% του gay πληθυσμού τότε οι πιθανότητες να βρω αυτό που θέλω είναι ελάχιστες.

Είμαι gay και δυστυχώς έχω απογοητευτεί από τους gay.Ίσως τελικά γι' αυτό οι περισσότεροι το γυρίζουν στις ξεπέτες.Όχι γιατί θέλουν συνέχεια να τρώνε διαφορετικό πέος αλλά γιατί έχουν συνειδητοποιήσει ότι τίποτα σοβαρό και σταθερό δεν μπορεί να δημιουργηθεί μέσα στον gay κόσμο.

Και για να σας προλάβω πριν πείτε ότι τα βάζω σε ένα τσουβάλι...όχι δεν τα βάζω αλλά βλέπω μια τάση.Όχι κανόνα.Τάση.Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Και η ειρωνία...όσο καιρό έκανα str8 σχέσεις είχα δίπλα μου κοπέλες που με ερωτεύονταν πραγματικά κι ας μην τις ικανοποιούσα σεξουαλικά όπως θα ήθελαν.Και το τέλος τις χώριζα πάντα εγώ.Και εκείνες έκαναν τα πάντα για να μείνουν δίπλα μου.Και μετά το γύρισα σε gay.Kαι σε διάστημα 2 χρόνων ερωτεύτηκα 2 αγόρια εκ των οποίων ο ένας με έδιωξε στον 1 μήνα και ο άλλος στους 18 μήνες....τι να πεις....τουλάχιστον υπήρξε μια πρόοδος...
Ⓜ
Βρε μπας και ο θεούλης μου στέλνει μήνυμα "Ξαναγύρνα το σε str8,ξαναγύρνα το σε str8 αμαρτωλέ !" ?
Νικόλα, πιπέρι στο στόμα! Είδαμε και πάθαμε να σου βγαλουμε τη Βουγιουκλάκη από μέσα σου και τώρα μας το παίζεις πάλι Πρέκας; Για σε παρακαλώ!
Ρεεεεεεεεεεεε, δεν υπάρχουν γκέι και στρέιτ, άνθρωποι υπάρχουν. Μοναδικό φύλο είναι ο άνθρωπος ρεεεεεεεεεεε.........
Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!
(τέτοιες γυναίκες έχω συναντήσει κι εγώ που λες, και μάλιστα χώρισα μια τετοια 6 χρόνια μεγαλύτερη μου, κατέληξα στο ότι δεν υπήρχε αγάπη, υπήρχε υποταγή, υπήρχε εξαρτητικότητα, είχα ένα θύμα μπροστά μου που μου χάριζε ένα "πιστόλι")

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
Ex admin
Inactive Members

Περιοχή : somewhere
Αριθμός μηνυμάτων : 2040
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   29/4/2010, 20:09

Panos_thess έγραψε:
Μαρη Νικολα? :) εσυ με τοση αυτοπεποιθηση ξεστομιζεις τετοια πραματα? :)

Σε άλλα πράγματα έχω αυτοπεποίθηση και σε άλλα όχι.Στις σχέσεις με άντρες πχ δεν έχω καθόλου.

Τεσπα....το να κάθομαι και να μιζεριάζομαι δημόσια είναι λάθος γιατί πρώτον κάνω τον πρώην αγόρι μου να νιώθει άσχημα και δεύτερον προκαλώ αίσθημα οίκτου πράγμα το οποίο δεν θέλω με τίποτα.Θα περάσει ο χρόνος και οι πληγές θα γιατρευτούν.Όπως γίνεται πάντα.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   29/4/2010, 20:50

νικολινο το να λες σε ανθρωπρους που θεωρεις δικους σου οσα νιωθεις κ σε προβληματιζουν δεν ειναι κακο...επισης το πρωην αγορι σου δεν υπαρχει λογος να νιωθει ασχημα αλλωστε σε αυτο το πλανητη ζει κ ξερει πως οταν χωριζουν οι ανθρωποι απο μια σχεση πληγωνονται κ δεν ειναι μεσα στη τρελη χαρα ...ειναι η φυσικη πορεια των πραγματων...οσο για το χρονο εχεις δικιο ο χρονος μονο βοηθαει...οποτε cool!(κ μην ακουω οτι θα παρεις παλι το κακο δρομο :lol!: ...πιπερι οπως ειπε κ ο ιανος!)
james4oo
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   29/4/2010, 22:24

Nikolas έγραψε:
Και η ειρωνία...όσο καιρό έκανα str8 σχέσεις είχα δίπλα μου κοπέλες που με ερωτεύονταν πραγματικά κι ας μην τις ικανοποιούσα σεξουαλικά όπως θα ήθελαν.Και το τέλος τις χώριζα πάντα εγώ.Και εκείνες έκαναν τα πάντα για να μείνουν δίπλα μου.

Περίμεναν γάμο κακομοίρη!!!!Είναι που σαι καλή περίπτωση με σπίτι, δουλεία κλπ κλπ....

p.s.1 Προσπαθώ να το ελαφρύνω λίγο όπως καταλάβατε....
p.s.2 Μακάρι να χα κάνει κι εγώ μια 18μηνη σχέση :s
p.s.3 όταν πήγαινα σε ένα group ψυχοθεραπείας ήταν κυρίως άντρες, και το βασικό τους πρόβλημα ήταν η σχέση τους με το άλλο φύλο και η απουσία επικοινωνίας...μέχρι που κάποιος μου πε καλύτερα εσείς οι gay τουλάχιστον 2 άντρες επικοιωνούν κ καταλαβαίνονται...χαχαχα καλό ε;
Ex admin
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   30/4/2010, 19:40

james4oo έγραψε:
Περίμεναν γάμο κακομοίρη!!!!Είναι που σαι καλή περίπτωση με σπίτι, δουλεία κλπ κλπ....

Ελπίζω τον τόνο στη δουλειά να τον έβαλες καταλάθος αλλού Το ότι της έβγαζα στα φανάρια να φέρνουν χρήμα στο σπίτι είναι άλλο θέμα !

Πάντως για τις γυναίκες που λες ότι έμεναν γιατί είχαν στο μυαλό τους το γάμο....για την τελευταία που είχα δεν αμφιβάλλω.Για τις 2 προηγούμενες πίστεψέ με δεν ισχύει.Κατά τη γνώμη μου οι γυναίκες είναι σαφώς πιο σταθερές στα συναισθήματά τους σε σχέση με τους άντρες.
dim_thess
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Salonika!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 1934
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   30/4/2010, 19:43

οχι ρε συ....δεν το νομιζω αυτο...οι γυναικες ποιο σταθερες??? αλλο το οτι εχουν στο πισω μερος του μυαλου τους την αποκατασταση....και αλλο το αν ειναι σταθερες...γενικα ξερω πως ισχυει οτι ο αντρας δυσκολα μπαινει σε μια σχεση αλλα απαξ και μπει μετα δενεται αγρια ενω η γυναικα ευκολα κανει μια σχεση αλλα ειναι πιο φλου...τωρα βεβαια δεν ξερω σιγουρα...δεν εχω την αναλογη εμπειρια...απλα λεω οτι εχω ακουσει γενικα!!!
Ex admin
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   30/4/2010, 19:58

Από όσα έχω ζήσει,οι gay είναι σαφώς πιο ευμετάβλητοι και πιο ανισόρροποι στα συναισθήματα σε σχέση με str8 άντρες και γυναίκες.Γενικά θεωρώ ότι ο gay παθιάζεται εύκολα,παρεξηγείται εύκολα,αναλύει τα πράγματα σε τραγικό βαθμό,μιζεριάζεται πιο εύκολα,είναι περισσότερο αντιδραστικός ( γι αυτό και πολλοί το γυρνάνε στις ξεπέτες μάλλον) και γενικά προσδίδει μια πολυπλοκότητα στο συναίσθημα.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   30/4/2010, 20:01

παθιαζονται ευκολα γιατι ειναι δυσκολο να βρεις καποιον με τον οποιο να ταιριαξεις..

κακα τα ψεματα, και γω οταν βρω αυτον που θα θελω πολυ, πολυ φοβαμαι οτι θα παθιαστω και θα γινω ανυποφορος και κτητικος..
dim_thess
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Salonika!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 1934
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   30/4/2010, 20:02

Nikolas έγραψε:
Από όσα έχω ζήσει,οι gay είναι σαφώς πιο ευμετάβλητοι και πιο ανισόρροποι στα συναισθήματα σε σχέση με str8 άντρες και γυναίκες.Γενικά θεωρώ ότι ο gay παθιάζεται εύκολα,παρεξηγείται εύκολα,αναλύει τα πράγματα σε τραγικό βαθμό,μιζεριάζεται πιο εύκολα,είναι περισσότερο αντιδραστικός ( γι αυτό και πολλοί το γυρνάνε στις ξεπέτες μάλλον) και γενικά προσδίδει μια πολυπλοκότητα στο συναίσθημα.
ναι σαυτο δεν μπορω να διαφωνησω...εχεις δικιο....
james4oo
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   30/4/2010, 21:04

εγώ ωστόσο θα διαφωνίσω...εχω πολλά παραδείγματα μακροχρόνιων ομοφυλικών σχέσεων από το φιλικό μου περιβάλλον και θεωρώ πως είναι αποκλειστικά και μόνο θέμα ατόμου και χημείας...
Cloud
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   1/5/2010, 13:06

Καποια απο τα χαρακτηριστικα που αναφερει ο Νικολας τα εχω παρατηρησει και εγω σε ενα μεγαλο βαθμο. Πιστευω ολα εχουν να κανουν με τον εγωκεντρισμο που διακρινει πολλα gay ατομα. Τωρα που οφειλεται αυτο δεν ξερω.
Οσο για τις σχεσεις συμφωνω με τον james οτι ειναι θεμα ατομου και χημειας. Αν δηλαδη δεν ειναι και οι 2 συγκαταβατοικοι και δεν κανουν υποχωρησεις (ο εγωκεντρισμος που ελεγα πριν) τοτε δυσκολα επιβιωνει η σχεση. γενικα θελει πολυ αγωνα
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   12/5/2010, 13:18

Nikolas έγραψε:
Eίμαι gay και έχω ανάγκη να πιστεύω ότι υπάρχουν gay που δεν κάνουν σχέσεις με ημερομηνία λήξης.Και ότι αυτοί δεν είναι το 10%.Γιατί αν είναι το 10% του gay πληθυσμού τότε οι πιθανότητες να βρω αυτό που θέλω είναι ελάχιστες.

Είμαι gay και δυστυχώς έχω απογοητευτεί από τους gay.Ίσως τελικά γι' αυτό οι περισσότεροι το γυρίζουν στις ξεπέτες.Όχι γιατί θέλουν συνέχεια να τρώνε διαφορετικό πέος αλλά γιατί έχουν συνειδητοποιήσει ότι τίποτα σοβαρό και σταθερό δεν μπορεί να δημιουργηθεί μέσα στον gay κόσμο.

Και για να σας προλάβω πριν πείτε ότι τα βάζω σε ένα τσουβάλι...όχι δεν τα βάζω αλλά βλέπω μια τάση.Όχι κανόνα.Τάση.Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Και η ειρωνία...όσο καιρό έκανα str8 σχέσεις είχα δίπλα μου κοπέλες που με ερωτεύονταν πραγματικά κι ας μην τις ικανοποιούσα σεξουαλικά όπως θα ήθελαν.Και το τέλος τις χώριζα πάντα εγώ.Και εκείνες έκαναν τα πάντα για να μείνουν δίπλα μου.Και μετά το γύρισα σε gay.Kαι σε διάστημα 2 χρόνων ερωτεύτηκα 2 αγόρια εκ των οποίων ο ένας με έδιωξε στον 1 μήνα και ο άλλος στους 18 μήνες....τι να πεις....τουλάχιστον υπήρξε μια πρόοδος...
Ⓜ
Βρε μπας και ο θεούλης μου στέλνει μήνυμα "Ξαναγύρνα το σε str8,ξαναγύρνα το σε str8 αμαρτωλέ !" ?

Νικόλα δεν αξίζει να γενικεύεις. Βέβαια η αντίδρασή σου είναι φυσιολογικότατη. Όταν τελειώνει μια σχέση, μετα ακολουθεί απογοήτευση και πίκρα. Με την ίδια λογική μπορώ να σου πω και εγώ ότι δεν αξίζει να κάνεις σχέσεις με γυναίκες. Θες να σου περιγράψω την κατάσταση με τις δύο πρωην μου? Δε μου μιλάει καμία! Η τελευταία αλλάζει δρόμο! Και κυριολεκτώ! Μιλάμε για σχέσεις 18 μήνες η μια και 11 η άλλη. Σοβαρότατες που απλώς τελείωσε αυτό που υπήρχε και χωρίσαμε συναινετικά. Και οι 2 στην αρχή ήθελαν να "μείνουν στη ζωή μου" το οποίο μεταφράζεται στο "η αγάπη είναι ο φόβος που μας ενώνει με τους άλλους". Όταν πέρασε ένας μήνας και δεν τα ξαναβρήκαμε σταμάτησαν να μου μιλάνε. Η μια μου μιλάει τυπικά και είχαμε και τρομερή σχέση. Η άλλη προσπαθεί να με αποφύγει με κάθε τρόπο.
Αν βγάλω συμπεράσματε απο αυτές τις σχέσεις δε θα ξανακάνω σχέση με γυναίκα! Αντίθετα, καταλαβαίνω ότι θέμα υπάρχει με τις συγκεκριμένες. Θέμα εγωισμού. Κανείς δεν αντέχει να τον χωρίσεις. Αντίθετα, η εμπειρία μου από άντρες είνα ιδανικότατη. Αλλό αυτό έχει να κάνει με τους ανθρώπους και όχι με το φύλο τους. Εγώ, για παράδειγμα, δεν μπαίνω καν στον κόπο να ασχοληθώ με κάποιον/α αν δεν είναι κατι το σοβαρό. Αυτό όμως δεν έχει να κάνει σχέση ούτε με το φύλο μου ούτε το αν είναι gay,straight ή bi.
Σε κάθε περίπτωση, αυτό που θέλω να πω (γιατί θα μοιάζει σαν να σου τι λέω ενώ απλώς καταλαβαίνω απολύτως τι λες και νιώθεις) είναι οτι μετά από ένα χωρισμό, αργά ή γρήγορα ακολουθεί μια τραυματική περίοδος που συνειδητοποιείς το ότι είσαι μόνος και πλέον κανεις αυτοκριτική και ανασκόπηση στη σχέση σου. Αυτό είναι μέσα στο παιχνίδι. Απλώς ετοιμάσου, διότι δε θα αργήσει να σου χτυπήσει την πόρτα κάτι νέο.

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
baZZ
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   12/5/2010, 14:41

η τάση για ξεπέτα υπάρχει όντως και εξηγείται και ψυχολογικά, νομίζω πάλι σε καταπίεση οφείλεται.
Τι θέλω να πω: οι γκέι γνκ δεν νιώθουν καταπιεσμένοι στην εφηβεία τους?? δεν τους είναι πολύ δύσκολο να βρουν σχέσεις, να κάνουν φάσεις, όπως πολλοί έφηβοι γύρω τους? Γι'αυτό το λόγο, όταν βγαίνουν απ'την εφηβεία, και μαζί με αυτήν και απ'τα περιβάλλοντα που συνήθως δρουν καταπιεστικά (οικογενειακό-σχολικό), τους έρχεται η θέληση να ζήσουν την εφηβεία που δεν χάρηκαν, και γι'αυτό το ρίχνουν επ'αόριστον στις φάσεις και τις ξεπέτες, που (θεωρούν ότι) χαρακτηρίζουν τις εφηβικές σχέσεις, αποφεύγουν την δέσμευση και γενικά θέλουν να το "γλεντήσουν" και να το "κάψουν" (εξού και η τάση για έντονο nightlife), και να αναπληρώσουν για τα χαμένα χρόνια. Το κακό είναι ότι το παρακάνουμε συχνά. Τουλάχιστον αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο (κατά την ταπεινή μου άποψη) πολλοί γκέι αποφεύγουν δια ροπάλου την δέσμευση, πέρα από τις πρακτικές δυσκολίες που παρουσιάζονται στις μακροχρόνιες γκέι σχέσεις (έλλειψη προοπτικής πχ, οι γκέι δεν μπορούν ούτε να παντρευτούν ούτε να κάνουν παιδιά, έλλειψη νομικού πλαισίου που να κατοχυρώνει δκαιώματα μεταξύ αυτών που έχουν σχέση, καταπίεση από κοινωνικό περίγυρο κτλ κτλ.)
Αξιοσημείωτο ειναι ότι οι τάσεις αυτές ισχύουν μόνο στους γκέι άνδρες, Στις λεσβίες ισχύει το αντίστροφο, αναζητούν πολύ περισσότερο σταθερότητα και ασφάλεια, και κάνουν γενικά πιο μακροχρόνιες σχέσεις.
Προσωπικά απ'ότι έχω ακούσει καλύτερανα έχεις περάσει μια φάση ξεπέτας πριν καταλήξεις σε κάτι μόνιμο, αλλιώς συχνά μένεις με το παράπονο, δε ξέρω αν ισχύει βέβαια, είμαι ακόμα!
fieldmouse
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 665

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   12/5/2010, 15:05

Όντως σ'αυτό που λές με την καταπιεσμένη εφηβεία έχεις δίκιο. Προσωπικά πιστευώ μ'εχει επηρεάσει... αλλα λίγο διαφορετικά απ'οτι το θέτεις. Δηλαδή δε μου εμφανίστηκε ποτέ πχ η ανάγκη να ξεμπουρδελέψω και να πάρω ότι κινείται, θεωρώντας οτι έτσι αναπληρώνω για το χρόνο που έχασα στην εφηβεία.
Αντίθετα πιστεύω οτι με επηρέασε στο γούστο μου στους άντρες. Πιστευώ δηλαδή πως το γεγονός οτι η συντριπτική πλειοψηφία όσων μου αρέσουν είναι μικρότεροι ηλικιακά, έχει να κάνει με εκείνη την εφηβική περίοδο της χαμένης αθωότητας, που ποτέ δεν έζησα.

'Οπως του βγεί του καθενός, πάντως το "εφηβικό απωθημένο" πιστευω το'χουμε οι περισσότεροι, αν όχι ολοι

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   12/5/2010, 20:49

Έχει πλάκα που σε αυτό το θέμα ο καθένας απαντάει σε κάποιον άλλον! Εγώ στο Νικόλα, άλλος σε κάποιον άλλον. Πάντως αυτό για το "εφηβικό απωθημένο" μπορούμε να το κάνουμε ξεχωριστό θέμα.

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
Ex admin
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   12/5/2010, 21:47

Καταρχάς πέρα από το ότι αρχίζω να πιστεύω ότι είμαι διχασμένη προσωπικότητα και ότι ο BaZZ92 δεν είναι υπαρκτό πρόσωπο ( μα να συμφωνώ σε όλα?:shock: ) να πω το εξής :

Mr Pe Pe έχεις απόλυτο δίκιο όσο αφορά τη ψυχολογία αυτού που τον χωρίζουν,την τάση του να βλέπει τα πράγματα πιο μαύρα από ότι είναι στην πραγματικότητα.Συμφωνώ επίσης ότι σίγουρα θα υπάρχουν και gay που θα αναζητούν κάτι το σταθερό.

Σε αυτό που διαφωνώ κι επιμένω είναι ότι ευκολότερα θα βρεις γυναίκα για σταθερή σχέση παρά άντρα.Ο λόγος?Αυτός που ανέφερε ο baZZ92.Τώρα το ότι οι 2 προηγούμενες κοπέλες σου έκοψαν κάθε επαφή δεν θεωρώ ότι έχει να κάνει με το θέμα της σταθερότητας.Έχει να κάνει με την άμυνα που αναπτύσσει ο καθένας μετά το χωρισμό.Και το να αποκόβεσαι πλήρως από τον άλλον είναι μια άμυνα.

Όσο για την πρόβλεψη σου ότι θα μου χτυπήσει γρήγορα την πόρτα κάτι νέο....κοίτα....με gay εκτός από εσάς εδώ στο forum δεν επιδιώκω να βρίσκομαι.Επίσης ο κύκλος των κολλητών μου αποτελείται μόνο από str8.Επομένως αν κάποιος μου χτυπήσει την πόρτα θα είναι μέσα από εδώ.Μέσα όμως εδώ το 80% και βάλε των χρηστών είναι 10 χρόνια μικρότεροι από εμένα.Από αυτούς οι περισσότεροι νομίζω ότι έλκονται από άτομα κοντά στην ηλικία τους.Επίσης πολλοί ζουν εκτός Αττικής.Επίσης δεν είμαι μοντέλο εμφανησιακά.

Αν συνδυάσεις όλους τους παραπάνω παράγοντες τότε θα πρέπει είτε να βρεθεί κάποιος κοντά στην ηλικία μου από τους πολύ λίγους κοντά στην ηλικία μου εδώ στο forum που να με θέλει και να τον θέλω είτε να βρεθεί κάποιος αρκετά χρόνια μικρότερος που να έλκεται από μεγαλύτερους,να του αρέσω εμφανησιακά ,να ζει στην Αττική και να μου αρέσει και μένα σαν χαρακτήρας κι εμφανησιακά.

Επειδή λοιπόν γενικά πάντα προσπαθώ να σκέφτομαι λογικά και μαθηματικά,νομίζω ότι συμφωνείς κι εσύ ότι σε σχέση με άλλους έχω αρκετά μικρότερες πιθανότητες να βρω αυτό που θέλω.Δεν έχει να κάνει δλδ με μαυρίλα κι απαισιοδοξία.Έχει να κάνει με λογική κι αυτογνωσία.:)

Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: