ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nick21
Forum Newbie
Forum Newbie

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Agia Paraskeui
Αριθμός μηνυμάτων : 5

ΔημοσίευσηΘέμα: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   22/4/2010, 01:31

Geia sas,eimai o nikos kai eimai 21 etwn!Eimai gay kai i monadiki sxesi pou metrw mexri simera einai ekeini pou dimiourgisa otan imoun 19 etwn,mesa stin opoia kai oloklirwsa kai kratise mono 3 mines h alliws...ena kalokairi!!Exw anagki na gnwrisw ton ena kai monadiko kai na kanw mia sxesi mazi tou ali8ini kai mesti!Pragmatika zileuw (me tin kali ennoia)tis files mou pou exoun sxesi...akoma ki otan malwnoun me ta agoria tous to zileuw ki auto!Thelo na eimai me kapoion me ton opoio na stelnoume ka8e prwi "kalimera",na einai enas agrafos nomos...thelw na vlepoume mazi tainies ston kanape,thelw na xoreuoume mazi,na trwme mazi,na pigainoume cinema mazi...na erxetai to vradu na me dei,estw gia ligo,katw apo to spiti mou,na me prostateuei!De thelw kati peristasiako kai den m'ekfrazoun oi sxeseis"tis mias vradias",prospa8w na eimai a3ioprepis apenanti ston eauto mou!Mallon den prokeitai na ton gnwrisw pote giati auta pou proanefera ta kanoun oi straight kai isws auta pou 8elw egw borei na 8eloun kai polloi gay ara ginetai akoma pio duskolo!Stin ousia thelw kapoion pou na einai san t'agoria twn filwn mou,gegonos pou ka8istatai mallon adunato...
Kourastika na asxoloumai mono me tis spoudes klp kai na niw8w toso monos sto ais8imatiko kommati!!
Mipws auta pou vlepw stis tainies kai oneireuomai ki egw na zisw den uparxoun??Mipws i tautotita tis epoxis mou upagoreuei kati diaforetiko pou de 8a eprepe kan na anazitw???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   22/4/2010, 01:52

Γεια σου Νικο και καλως ηρθες!
Αυτα που λες δεν μου φαινονται καθολου υπερβολικα, πολλοι gay κατι τετοιο θελουν στη ζωη τους (και νομιζω στο συγκεκριμενο φορουμ οι περισσοτεροι).
Δεν ξερω ποια ειναι η εμπειρια σου και τι κοσμο εχεις γνωρισει,
μπορει πολλοι να αρεσκονται στο να ικανοποιουν τη σεξουαλικη τους ορεξη με περιστασιακες σχεσεις της μιας βραδιας, αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει και η αλλη πλευρα.
Ειναι καλο να ονειρευεσαι και να ελπιζεις για το καλυτερο, και να μην κανεις εκπτωσεις στα θελω σου. Απλα προσπαθησε ταυτοχρονα να πατας σταθερα στη γη. Η ζωη δεν ειναι σιγουρα σινεμα. Οι σχεσεις ειναι δυσκολες αλλα με προσπαθεια μπορεις να καταφερεις πολλα.
Οσο για το οτι αυτα που ανεφερες τα κανουν οι straight δεν το καταλαβαινω. Οι gay γιατι δεν τα κανουν? Προφανως εχεις βαλει ολους τους gay στο ιδιο τσουβαλι της "ξεπετας" αλλα οπως σου ειπα, δεν ισχυει κατι τετοιο. Υπαρχουν πολλοι που θελουν τα ιδια πραγματα με σενα. Οποτε το να βρεις ενα αγορι "σαν τα αγορια των φιλων σου" ειναι μια χαρα δυνατο.
Μεινε πιστος στον εαυτο σου και θα βρεθει ενας ανθρωπος εκει εξω για σενα συντομα. ;)

υγ: γραφε με ελληνικους χαρακτηρες ;)

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   22/4/2010, 02:03

ολοι συνονοματε πλεον πιστευω αυτο ψαχνουμε μια ηρεμη σχεση ασχετος αν η κοινωνια θεωρει τους γκει ως ατομα που κοιτανε την μια βραδια μονο...καλη τυχη κ υπομονη...το ταξιδι για την ευτηχια κραταει πολυ... :axouto:
Ianos
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   22/4/2010, 02:55

Παρακαλούμε όχι greeklish Νικολάκη! Στραβώθηκα να το διαβάσω! Κι απ' ότι κατάλαβα ψάχνεις τον ιδανικό άντρα, δηλαδή εμένα!!!! Αστειεύομαι...
Μην κάνεις το διαχωρισμό γκέι και στρέιτ, είναι ένα στερεότυπο που θα σε κάνει συνέχεια να αισθάνεσαι αφύσικος κι ένοχος... κι αντίστοιχα να ομαδοποιείς και να γενικεύεις ανθρώπους, κάτι που είναι και άδικο. Δεν υπάρχουν γκέι και στρέιτ. Υπάρχουν άνθρωποι με βαθιά ριζωμένες επιθυμίες για αγάπη κι ανταπόδοση, που θέλουν να κάνουν το ταξίδι τους στον έρωτα. Σ' αυτό το ταξίδι έχουν όλοι δικαίωμα, κι ανάλογα το βάθος των επιθυμιών τους, μπορεί να είναι ένα ταξίδι του σώματος, ή της ψυχής, ή και τα δύο ταυτόχρονα. Επιλέγει καθένας και πράττει... χρησιμοποιώντας 'ομως διαφορετικές σεξουαλικές πρακτικές, οι οποίες ποικίλλουν όχι μόνο στα ομόφυλα ζευγάρια αλλά και στα ετεροφυλόφιλα. Έχω ακούσει διάφορα, οπότε όλο και λιγότερο πιστεύω στην έννοια της σεξουαλικής ιδιαιτερότητας. Εχε πίστη ότι καποια στιγμή θα βρεις τον άνθρωπό σου... όχι ψυχαναγκαστικά και τυχοδιωκτικά, αλλά κάτω από συνθήκες ηρεμίας κι εκεί που δεν το περιμένεις και δεν το κυνηγάς. Και τότε θα' ναι σα να μην υπήρξε ποτέ το παρελθόν κι όλοι οι πόνοι θα έχουν πετάξει ελεύθερα πουλιά απ' το μίζερο κλουβί τους.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   22/4/2010, 16:20

φιλε νικ καλως ορισες αρχικα και απο μενα
καταλαβαινω την απογοητευση σου και τη θλιψη σου. νομιζω οτι ολοι εχουμε περασει απο αυτο το σταδιο. οι δικες μου οι αποψεις διαφερουν λιγο με την τωρινη μου σταση.
η σταση μου θυμιζει καπως εσενα. δηλωνω παραίτηση και άγνοια των γύρω γεγονότων. δεν με απασχολεί τίποτα το συναισθηματικό γιατι προσπαθω να πεισθώ οτι αυτο δεν υπάρχει. ξέρω οτι κάνω λάθος αλλα ειναι μια φάση σαν αυτη που περνάς και εσύ
οι αποψεις μου όμως ειναι πολυ διαφορετικες. πιστεύω οτι υπάρχει για τον καθένα μας το ιδανικό, το τέλειο, το μοναδικό και πρέπει να το κυνηγάμε μέχρι να το βρούμε και όταν το βρούμε να συνεχίσουμε να προσπαθούμε γι αυτό. Σίγουρα δεν είναι εύκολο. Σίγουρα υπάρχει! Όσο πιστεύεις κάτι τόσο αυτο θα συνεχίσει να υφίσταται! Και μην ξεχνάς...
Τίποτα δεν δωρίζεται μοναχά κερδίζεται...
Ex admin
Inactive Members

Περιοχή : somewhere
Αριθμός μηνυμάτων : 2040
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   22/4/2010, 21:09

Νικόλα,μην σε παίρνει από κάτω.Δέκα χρόνια ήμουν στη θέση που είσαι και ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις.Πίστεψέ με υπάρχουν gays που θέλουν σοβαρές σχέσεις.Κι εδώ μέσα πιστεύω πως θα βρεις αυτό που θες όπως συνέβη σε αρκετά μέλη που σκέφτονται σαν εσένα.

Το μόνο στο οποίο σε φοβάμαι είναι ότι από την περιγραφή που έκανες της ιδεατής σχέσης μου δίνεις την εντύπωση ότι μπορεί να πέσεις με τα μούτρα αν σου τύχει κάτι καλό και να γίνεις πιεστικός.Ενδεχομένως να πέφτω έξω βέβαια. :)

Διώξε τις απαισιόδοξες σκέψεις σου γιατί θα βρεις αυτό που ψάχνεις.
Από την άλλη όμως μείωσε και τις απαιτήσεις σου γιατί ακόμα κι αν βρεις αυτό που θες ενδέχεται να μη μπορεί να στις καλύψει πλήρως και να στεναχωριέσαι πάλι.
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   22/4/2010, 22:55

nick21 καλωσορισες και απο μενα και ευχομαι να γραφεις τακτικα στο φορουμ.
Απο ολο το post σου βγαινει μια απιστευτη απαισιοδοξια η οποια φυσικα καταλαβαινω απο που προερχεται αλλα εισαι μολις 21 χρονων και το να σκεφτεσαι με αυτον τον τροπο ειναι η αρχη του τελους. Αυτο το κενο στο αισθηματικο κομματι της ζωης σου το νιωθω απολυτα και ξερω ποσο ψυχοφθορο ειναι γιατι το εχω νιωσει σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο και ο ιδιος. Προφανως μαζι με εμενα και παρα πολυ αλλοι gay. Δεν ξερω που οφειλεται αυτο- αν με ρωτησεις θα σου πω μαλλον στο οτι υπαρχει τρομερη εχεμυθεια και επιφυλακτικοτητα στους gay kai κανεις δεν ανοιγεται σε κανεναν. Φυσικα δεν βγαζω τον εαυτο μου απεξω γιατι και εγω τα ιδια κανω.

Οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω, και συμφωνω απολυτα, το να βρεις τον αθρωπο σου, το ατομο που θα θες να μοιραζεσαι τα παντα και αυτον τελοσπαντων που θα δωσει νοημα στην ζωη σου, ειναι κατι που πρεπει πρωτα εσυ ο ιδιος να πιστεψεις και να το κυνηγησεις. Επισης αυτο που λες οτι ολα αυτα τα ωραια πραγματα που ανεφερες (να λετε καλημερα, να σε προστατευει κτλ) τα κανουν μονο οι στρειτ δεν συμφωνω καθολου. Δεν καταλαβα βεβαια και τι εννοεις ακριβως.

Οπως και να χει θα σου ελεγα οτι με την απαισιοδοξια δεν βγαινει τιποτα. Απο το χερι σου περνανε περισσοτερα απο οσο νομιζεις.....
:) :)
nick21
Forum Newbie
Forum Newbie

Περιοχή : Agia Paraskeui
Αριθμός μηνυμάτων : 5

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   25/4/2010, 18:07

Γειά σας και πάλι!!Συγγνώμη για την καθυστέρηση(είχα πρόβλημα με το Internet)όπως επίσης και για τα greeklish,δεν το ήξερα....!Σας ευχάριστω όλους τόσο πολύ που μου απαντήσατε και με στηρίξατε!Όταν περιέγραφα τα γεγονότα που θα ήθελα να λαμβάνουν μέρος μέσα σε μία σχέση δεν εννοούσα ότι οι gay είναι ανίκανοι να τα πραγματοποιήσουν,απλώς μου φαίνεται πολύ δύσκολος ο διαχωρισμός των ρόλων μέσα σε μία σχέση που απαρτίζεται από gay άτομα!Δηλαδή,συγκριτικά με τις σχέσεις των straight εγώ θα ήθελα να κατέχω το ρόλο της γυναίκας και ο σύντροφός μου το ρόλο του άντρα όσον αφορά τις κινήσεις,τη συμπεριφορά,τη στάση που υπάρχει του καθενός μέσα σ'αυτή τη σχέση!Για παράδειγμα,εκείνος να είναι που να με προστατεύει κλπ,να είναι ένας straight-gay άντρας!Ελπίζω να με καταλαβαίνετε και να μη σας μπέρδευσα...πολύ!!Δηλαδή,με άλλα λόγια...βέβαια το έχω ξαναπεί,θέλω ένα αγόρι σαν τα αγόρια που έχουν οι φίλες μου...συνειδητοποιημένοι,ευγενικοί,προστατευτικοί και ζηλιάρηδες και φωνακλάδες καμία φορά...αλλά κι αυτά τα θέλω,δεν είναι οτι ψάχνω κάποιον αψεγάδιαστο!
Μήπως όμως δεν υφίσταται κάτι τέτοιο και αναζητώ κάτι ,όχι σπάνιο, αλλά ανύπαρκτο??Όταν μου λέτε ότι θα "τον"βρω κάποια μέρα,ξέρω ότι το λέτε αλήθεια και μπορεί να σας έχει συμβεί αλλά μήπως για μένα δεν είναι γραφτό?Δε θέλω να συμβιβαστώ αλλά ίσως και να το κάνω με τα χρόνια,δε γνωρίζω αν και πόσο θα αντέξω τη μοναξιά...αλλά και πάλι δε θα είμαι ευτυχισμένος ππππφφφφφφ
angel20_thess
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 464

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   25/4/2010, 18:24

nick21 σου αφιερωνω αυτο το κομματι...νομιζω οι στιχοι του μπορουν να σου δωσουν δυναμη...ευχομαι να βρεις συντομα τον ανθρωπο σου :)
Giannis_20
Forum Regular
Forum Regular

Αριθμός μηνυμάτων : 305

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   25/4/2010, 19:07

nick21 έγραψε:
Γειά σας και πάλι!!Συγγνώμη για την καθυστέρηση(είχα πρόβλημα με το Internet)όπως επίσης και για τα greeklish,δεν το ήξερα....!Σας ευχάριστω όλους τόσο πολύ που μου απαντήσατε και με στηρίξατε!Όταν περιέγραφα τα γεγονότα που θα ήθελα να λαμβάνουν μέρος μέσα σε μία σχέση δεν εννοούσα ότι οι gay είναι ανίκανοι να τα πραγματοποιήσουν,απλώς μου φαίνεται πολύ δύσκολος ο διαχωρισμός των ρόλων μέσα σε μία σχέση που απαρτίζεται από gay άτομα!Δηλαδή,συγκριτικά με τις σχέσεις των straight εγώ θα ήθελα να κατέχω το ρόλο της γυναίκας και ο σύντροφός μου το ρόλο του άντρα όσον αφορά τις κινήσεις,τη συμπεριφορά,τη στάση που υπάρχει του καθενός μέσα σ'αυτή τη σχέση!Για παράδειγμα,εκείνος να είναι που να με προστατεύει κλπ,να είναι ένας straight-gay άντρας!Ελπίζω να με καταλαβαίνετε και να μη σας μπέρδευσα...πολύ!!Δηλαδή,με άλλα λόγια...βέβαια το έχω ξαναπεί,θέλω ένα αγόρι σαν τα αγόρια που έχουν οι φίλες μου...συνειδητοποιημένοι,ευγενικοί,προστατευτικοί και ζηλιάρηδες και φωνακλάδες καμία φορά...αλλά κι αυτά τα θέλω,δεν είναι οτι ψάχνω κάποιον αψεγάδιαστο!
Μήπως όμως δεν υφίσταται κάτι τέτοιο και αναζητώ κάτι ,όχι σπάνιο, αλλά ανύπαρκτο??Όταν μου λέτε ότι θα "τον"βρω κάποια μέρα,ξέρω ότι το λέτε αλήθεια και μπορεί να σας έχει συμβεί αλλά μήπως για μένα δεν είναι γραφτό?Δε θέλω να συμβιβαστώ αλλά ίσως και να το κάνω με τα χρόνια,δε γνωρίζω αν και πόσο θα αντέξω τη μοναξιά...αλλά και πάλι δε θα είμαι ευτυχισμένος ππππφφφφφφ
ααααααα :hug: σε καταλαβαίνωωω !!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει αρκεί όμως να μην αφήσεις την κατάσταση έτσι να βάζεις το χεράκι σου :)
Giannis_20
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   25/4/2010, 19:09

angel20_thess έγραψε:
nick21 σου αφιερωνω αυτο το κομματι...νομιζω οι στιχοι του μπορουν να σου δωσουν δυναμη...ευχομαι να βρεις συντομα τον ανθρωπο σου :)

Πως καταφέρνεις να βρίσκεις ένα τραγούδι για κάθε περίπτωση ...σε θαυμάζω angel :hug:
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   27/4/2010, 15:41

γενικα απο οτι εχω καταλαβει τα πραγματα ειναι λιγο αμφιρροπα..

ενα μεγαλο ποσοστο ενδιαφερεται μονο για ξεπετες και ενα αλλο για κατι πιο σοβαρο!

το θεμα ειναι να τυχεις στο καταλληλο ατομο... αλλα εγω καθομαι καμια φορα και κανω τον παρακατω συλλογισμο:

- μου αρεσει πολυ και εχει πολυ καλο χαρακτηρα. (το οποιο σπανια συμβαινει αλλα υποθεση κανω).
- εγω ομως του αρεσω?
(ας υποθεσουμε οτι του αρεσω και γενικα αρεσει ο ενας στον αλλον).
- ταιριαζουμε στο κρεβατι? (πως ξερω πχ οτι δεν θα μου ζητησει να ντυθω χορευτρια ή αν ειναι ουρολαγνος).
(ας υποθεσουμε οτι και το κρεβατι παει καλα).
- θα με παρει τηλεφωνο μετα την εντονη νυχτα παθους?
(αντε και με παιρνει τηλεφωνο).
- που ξερω οτι δεν ειναι αλκοολικος, ναρκομανης, ψυχακιας ή οτιδηποτε αλλο?
(κλασσικα πλεον υποθετω οτι ειναι "νορμαλ" τουλαχιστον για τα δικα μου δεδομενα).
- και εαν θελει να κραταμε τη σχεση μας επτασφραγιστο μυστικο?
(υποθετω οτι και αυτο το θεμα παει καλα).

...

...

...

...

παιδια ειναι τοσα πολλα τα limits! ειναι τοσο δυσκολο να βρεις ατομο να ταιριαζεις και ολα τα παραπανω μειωνουν τις πιθανοτητες για κατι σοβαρο και ανθεκτικο...

αλλα να μου πεις, τι να κανουμε??
ολοι με την ελπιδα ζουμε...

:)
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Γκάζι
Αριθμός μηνυμάτων : 1044

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   27/4/2010, 16:53

4806 έγραψε:
ολα τα παραπανω μειωνουν τις πιθανοτητες για κατι σοβαρο και ανθεκτικο...

Πάντως αν βρεις κάποιον που να συνδυάζει όλα σου τα πρότυπα, αυξάνουν οι πιθανότητες να τον σκυλοβαρεθείς! :thanks:

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   27/4/2010, 16:57

οκ συμφωνω οτι το τελειο και το ιδανικο καποιες φορες κατανταει τετριμμενο και βαρετο...

αλλα γιατι να βαρεθω καποιον που ειναι οπως τον θελω?
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   27/4/2010, 16:58

4806 έγραψε:
οκ συμφωνω οτι το τελειο και το ιδανικο καποιες φορες κατανταει τετριμμενο και βαρετο...

αλλα γιατι να βαρεθω καποιον που ειναι οπως τον θελω?

Το είπες μόνος σου... Είναι ανθρώπινο χαρακτηριστικό!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   27/4/2010, 17:00

μμμμμ, με προβληματισες οφειλω να ομολογησω..
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   27/4/2010, 17:03

4806 έγραψε:
μμμμμ, με προβληματισες οφειλω να ομολογησω..

Χαίρομαι!!! :yes:

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   27/4/2010, 18:40

I personally believe that...Gays are unable to do so(να έχουνε σοβαρή σχέση) because uh...so many people out there in our nation are not gay and gay people like such as in pride parades and group therapy everywhere like such as, I believe that they should help straight people...uhhhm...no, should help gay people to come to terms with their being so rare..so that they will be able to build a healthy relationship in their future...

Αν δεν καταλάβατε τι εννοώ ίσως με βρίσετε οπότε ας βάλλω και το βίντεο. http://www.youtube.com/watch?v=lj3iNxZ8Dww

Πάντως νομίζω πως η ανεμελειά των νέων [15-25] χάνεται...

Τα στρεϊτ άτομα σε αυτές τις ηλικίες έχουνε πολλές ευκαιρίες να πειραματιστούν με σχέσεις...είτε αυτές είναι εντελώς σωματικές, βασισμένες στην προσωπικότητα και την τρυφερότητα κτλπ, με αποτέλεσμα να ωριμάζουν και να συνειδητοποιούνν τι θέλουν αλλά σχετικά αργά.

Αυτό το βλέπω συχνά σε άτομα τα οποία συναναστρέφομαι , τα οποία ξέρουν ότι μπορούν να έχουνε ένα μάτσο γκόμενες πριν βρούνε την σοβαρή τους δέσμευση που θα τους κρατήσει ίσως δυό-τρεις βδομάδες παραπάνω...Φυσικά ξέρουνε ότι κάποτε θα στρογγυλοκαθήσουνε σε ένα σπιτάκι με την μία και ανεπανάληπτη και θα κάνουνε και ένα δυο κουτσούβελα. Δεν είμαι σίγουρος ότι αυτά τα άτομα εν τέλη ωριμάζουν ,σίγουρα δε έχουνε την απαραίτητη πληθώρα εμπειριών για να το κάνουν, όμως το κύριο σημείο είναι ότι δεν χρειάζεται ακριβώς κάτι τέτοιο. Και να μην τύχη με την μία μπορούνε άνετα να πάνε στην επόμενη.

Εμείς από την άλλη πρέπει a priori να έχουμε την ωριμότητα να κρίνουμε τα άλλα άτομα σαν χαρακτήρες κυρίως, να είμαστε λιγότερο απαιτητικοί και να συμβιβαζόμαστε πιο εύκολα διότι το να βρείς ταίρι αποτελεί κάτι ίσως πιο δύσκολο και σπάνιο σε μας.

Δεν έχουμε την πολυτέλεια να πηγαίνουμε από λουλουδάκι σε λουλουδάκι . Πρέπει εκεί σαν κάκτοι της ερήμου να περιμένουμε την μιά φορά που θα μας πλησιάσουν για το πολύτιμό μας ζουμί (ότι στο καλό είναι αυτό το γαλακτοειδές πραγμα εκεί μέσα)... Έτσι ερχόμαστε στην συνειδητοποίηση ότι θέλουμε σοβαρή σχέση από την αρχή, και δεν θέλουμε να μας ενδιαφέρει τόσο πολύ το σαρκικό μέρος της υπόθεσης, η το πώς ντύνεται ο άλλος, πόσα λεφτά έχει και γενικές ματαιοδοξίες οι οποίες θα ήτανε ίσως καλύτερα να αντιμετωπίζονταν στην πράξη και όχι στην θεωρία. Όμως οι αριθμοί δουλεύουν εναντίων μας, διότι όχι μόνο πρέπει να βρούμε άτομο της ίδιας σεξουαλικότητας και φύλου αλλά πρέπει να σιγουρευτούμε ότι θέλει το ίδιο... tough shit i tell ya ( πω ρε φίλε...πολύ μεγάλο ποστ...τι θα κάνω τώρα...)

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Salonika!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 1934
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   27/4/2010, 18:54

4806 έγραψε:

ενα μεγαλο ποσοστο ενδιαφερεται μονο για ξεπετες και ενα αλλο για κατι πιο σοβαρο!

το θεμα ειναι να τυχεις στο καταλληλο ατομο... αλλα εγω καθομαι καμια φορα και κανω τον παρακατω συλλογισμο:

- μου αρεσει πολυ και εχει πολυ καλο χαρακτηρα. (το οποιο σπανια συμβαινει αλλα υποθεση κανω).
- εγω ομως του αρεσω?
- ταιριαζουμε στο κρεβατι? (πως ξερω πχ οτι δεν θα μου ζητησει να ντυθω χορευτρια ή αν ειναι ουρολαγνος).
(κλασσικα πλεον υποθετω οτι ειναι "νορμαλ" τουλαχιστον για τα δικα μου δεδομενα).

...

...

...

...

παιδια ειναι τοσα πολλα τα limits! ειναι τοσο δυσκολο να βρεις ατομο να ταιριαζεις και ολα τα παραπανω μειωνουν τις πιθανοτητες για κατι σοβαρο και ανθεκτικο...

αυτο ακριβως το τοπικ ειναι οπως τα σκεφτομαι καποιες φορες και εγω τα πραγματα...αλλα ξες κατι...καταλαβαινω εντελει πως κατι το κανουμε εμεις να φαινεται συνθετο και δυσκολο....δηλαδη οχι μονο για τα ερωτικα αλλα για ολα τα πραγματα! αν λεμε κατι ποσο δυσκολο ειναι και ποσα εμποδια υπαρχουν δεν θα το πετυχουμε ποτε! πρεπει να ειμαστε αισιοδοξοι και χαλαροι...αν βρεις δηλαδη καποιον και αρχισεις να βαζεις ενα ενα τα ερωτηματα....σωθηκες...του κερατα ενα θα απαντησει λαθος δηλαδη...ακομα και σε ολα να ειναι οπως θες θα βαρεθεις οπως ειπατε και παραπανω! οποτε παιδια....ΧΑΛΑΡΑ...χωρις limits...αν βαλεις ορια εδω ορια εκει ορια παρακει...γαμησετα και αφησετα!! (ζωη παντως δεν ζεις....)
Giannis_20
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 17:32

dim_thess έγραψε:
4806 έγραψε:

- εγω ομως του αρεσω?

...

...

...

...

αυτο ακριβως το τοπικ ειναι οπως τα σκεφτομαι καποιες φορες και εγω τα πραγματα...αλλα ξες κατι...καταλαβαινω εντελει πως κατι το κανουμε εμεις να φαινεται συνθετο και δυσκολο....δηλαδη οχι μονο για τα ερωτικα αλλα για ολα τα πραγματα! αν λεμε κατι ποσο δυσκολο ειναι και ποσα εμποδια υπαρχουν δεν θα το πετυχουμε ποτε! πρεπει να ειμαστε αισιοδοξοι και χαλαροι...αν βρεις δηλαδη καποιον και αρχισεις να βαζεις ενα ενα τα ερωτηματα....σωθηκες...του κερατα ενα θα απαντησει λαθος δηλαδη...ακομα και σε ολα να ειναι οπως θες θα βαρεθεις οπως ειπατε και παραπανω! οποτε παιδια....ΧΑΛΑΡΑ...χωρις limits...αν βαλεις ορια εδω ορια εκει ορια παρακει...γαμησετα και αφησετα!! (ζωη παντως δεν ζεις....)

Συμφωνώ με τον dim απόλυτα !!! :hug:
Ianos
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 19:40

4806 έγραψε:
- εγω ομως του αρεσω?
-Να αρέσει ο ένας στον άλλο είναι απαραίτητο σε όλα τα ζευγάρια.
-Να ντυθείς χορεύτρια, αυτές είναι αποκλίσεις-φετιχισμοί και δεν είναι δα τόσο συχνά. Τώρα, τα βρωμόλογα και τίποτα εναλλακτικό (τύπου, θες να σου κανω ένα παιδάκι) να τα περιμένεις. Άνθρωποι είμαστε, όλοι λίγο πολύ στον πήδουλο το βγάζουμε το hard core, μην τα πάρεις όλα τοις μετρητοίς! Δε θα σ' αφήσει έγκυο (και να' θελε)...
-Και να μη σε πάρει, δε θα πέσεις και τ' ανάσκελα. Καμιά φορά και σκέτο σεξ δεν είναι κακό! Έτσι λένε, σκέτο σεξ- χωρίς αγάπη- δεν έχω δοκιμάσει!
-Ρε 4806, κι απ' τα πλευρά σπασμένο τον έχεις βγάλει τον άνθρωπο! Πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό! Όσο για το ψυχάκιας ειδικά, μεγάλη συζήτηση για όλες μας τις επαφές στη ζωή...
-Να το κρατήσει επτασφράγιστο μυστικό; Αυτή είναι μία κατάσταση που 'οταν βιωσεις, θα σου κανει μεγάλο κακό...

JudasIscariot έγραψε:

Πάντως νομίζω πως η ανεμελειά των νέων [15-25] χάνεται...

Τα στρεϊτ άτομα σε αυτές τις ηλικίες έχουνε πολλές ευκαιρίες να πειραματιστούν με σχέσεις...είτε αυτές είναι εντελώς σωματικές, βασισμένες στην προσωπικότητα και την τρυφερότητα κτλπ, με αποτέλεσμα να ωριμάζουν και να συνειδητοποιούνν τι θέλουν αλλά σχετικά αργά.

Αυτό το βλέπω συχνά σε άτομα τα οποία συναναστρέφομαι , τα οποία ξέρουν ότι μπορούν να έχουνε ένα μάτσο γκόμενες πριν βρούνε την σοβαρή τους δέσμευση που θα τους κρατήσει ίσως δυό-τρεις βδομάδες παραπάνω...Φυσικά ξέρουνε ότι κάποτε θα στρογγυλοκαθήσουνε σε ένα σπιτάκι με την μία και ανεπανάληπτη και θα κάνουνε και ένα δυο κουτσούβελα. Δεν είμαι σίγουρος ότι αυτά τα άτομα εν τέλη ωριμάζουν ,σίγουρα δε έχουνε την απαραίτητη πληθώρα εμπειριών για να το κάνουν, όμως το κύριο σημείο είναι ότι δεν χρειάζεται ακριβώς κάτι τέτοιο. Και να μην τύχη με την μία μπορούνε άνετα να πάνε στην επόμενη.

Εμείς από την άλλη πρέπει a priori να έχουμε την ωριμότητα να κρίνουμε τα άλλα άτομα σαν χαρακτήρες κυρίως, να είμαστε λιγότερο απαιτητικοί και να συμβιβαζόμαστε πιο εύκολα διότι το να βρείς ταίρι αποτελεί κάτι ίσως πιο δύσκολο και σπάνιο σε μας.

Δεν έχουμε την πολυτέλεια να πηγαίνουμε από λουλουδάκι σε λουλουδάκι . Πρέπει εκεί σαν κάκτοι της ερήμου να περιμένουμε την μιά φορά που θα μας πλησιάσουν για το πολύτιμό μας ζουμί (ότι στο καλό είναι αυτό το γαλακτοειδές πραγμα εκεί μέσα)... Έτσι ερχόμαστε στην συνειδητοποίηση ότι θέλουμε σοβαρή σχέση από την αρχή, και δεν θέλουμε να μας ενδιαφέρει τόσο πολύ το σαρκικό μέρος της υπόθεσης, η το πώς ντύνεται ο άλλος, πόσα λεφτά έχει και γενικές ματαιοδοξίες οι οποίες θα ήτανε ίσως καλύτερα να αντιμετωπίζονταν στην πράξη και όχι στην θεωρία. Όμως οι αριθμοί δουλεύουν εναντίων μας, διότι όχι μόνο πρέπει να βρούμε άτομο της ίδιας σεξουαλικότητας και φύλου αλλά πρέπει να σιγουρευτούμε ότι θέλει το ίδιο... tough shit i tell ya ( πω ρε φίλε...πολύ μεγάλο ποστ...τι θα κάνω τώρα...)
Υπάρχουν ανέμελοι άνθρωποι και μη ανέμελοι, δεν πάει με την ηλικία, έχω δει 80αρη με τα μυαλά στα καγκελα και συμφοιτητες μου πουριτανους οσο δεν παει. Ολα είναι τόσο σχετικά.
Όσο για τα λουλουδάκια, το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου είναι να βρεις σεξ, και μάλιστα μιας βραδιάς. Πάντα ήταν εύκολο και θα συνεχίσει να είναι εύκολο...

ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 20:23

πεεεεεεεεεστα ρε ιανουλη! τοσο καιρο βαριομουν να γραψω τεκμηριωμενη απαντηση κ δεν ηθελα να γραψω σκετο:"ο,τι να'ναι λες." :)

+φωνω λοιπον με τον φιλτατο λιχουδη :)

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 20:31

αυτό που εννοούσα με το ανεμελειά ήτανε βασικά η προχειρότητα,η ανευθυνότητα. Το ότι δεν τους νοιάζει και τόσο και να μην επιτευχθεί η επικοινωνία μεταξύ τους διότι θα πάνε στο επόμενο άτομο που θα το καταφέρουν. Η μπορεί να είναι όντως 80αρηδες και να έχουνε τα μυαλά στα κάγκελα, να μην έχουνε ωριμάσει από τις εμπειρίες τους και να αναφλέγονται αυτόματα στην θέα του γυναικείου κορμιού.... Ναι πραγματικά όμως, οι γενικεύσεις δεν πιάνουν σχεδόν ποτέ έχεις μεγάλο δίκιο σε αυτό.

Όντως εύκολα βρίσκεις σεξ μιας βραδιάς, αλλά συνήθως δεν έχεις την δυνατότητα να πειραματιστείς σε πολλαπλές σχέσεις που να είναι μεν συναισθηματικού χαρακτήρα, αλλά να μην χρειάζεται να αφοσιωθείς και σε αυτές... Θα ήθελα οι γκέι να μην είχαν το κονσεπτ του "one night stand" και να ήταν πιο πολλοί. Όχι, οι άντρες να μην το είχαν (ίσως οι γυναίκες να τους ελέγχουνε καλύτερα και η αντίστοιχη one night stand στρατηγική να μην πιάνει στους str8 ) Και πάλι μιλάω ίσως πολύ τοπικά με πολλές γενικεύσεις...Αλλά παραμένει το συμπέρασμα...Μακάρι να ήμασταν πιο πολλοί, να έβρισκε και ο καθένας αυτό που του ταιριάζει καλύτερα ρε αδερφέ...ή αδερφή, δεν με πειράζει όπως να θέλει ο καθείς να αυτοπροσδιορίζεται :D

και φυσικά πολύ άνετα θα ακούσω ότι εχετε να πείτε στο θέμα. Εγώ είμαι νεογνό, δεν ξέρω από αυτά τα πράμματα...Απλά παραθέτω μια άποψη να δω κατά πόσο στέκει με βάση τις πολύτιμες εμπειρίες σας...

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 20:47

Με βάση τις πολλές εμπειρίες που δεν έχω (!), σου συστήνω να πιστέψεις βαθιά αυτό που λες. Οι γενικεύσεις δεν πιάνουν... μόνο μάς παρέχουν ένα σύστημα ασφάλειας και άμυνας για να δικαιολογούμε τους φόβους μας. Ο έρωτας και οι σχέσεις είναι ενστικτώδεις, λειτουργούν βαθιά ριζωμένες παρορμήσεις που έχουμε και δεν αντιλαμβανόμαστε. Αφέσου στο χρόνο και στις εμπειρίες, θα κρίνεις εκ των υστέρων τι είναι οι σχέσεις και τι όχι. Εξάλλου όλα λέγονται με τα μάτια... ενστικτωδώς.

ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!   28/4/2010, 20:56

ποτέ δεν λειτουργώ με αυτές τις ιδέες, και αν τις διατυπώσει κανείς άλλος πραγματικά σκανδαλίζομαι! Αυτό που νιώθω πραγματικά μέσα μου είναι ότι ούτε οι στρ8 είναι έτσι, ούτε οι άντρες είναι έτσι ούτε τίποτα. Απλά δίνοντας μια θέση θα πάρω την αντίθεση από την οποία μαθαίνει κανείς τις διάφορες απόψεις και κριτικές.

Και ναι είμαι αισιόδοξο και μυξιάρικο και θέλω και εγώ έναν καλόκαρδο πρίγκηπα πάνω σε άλογο. Ασ'το καλό πια!

Παράθεση :
πεεεεεεεεεστα ρε ιανουλη! τοσο καιρο βαριομουν να γραψω τεκμηριωμενη απαντηση κ δεν ηθελα να γραψω σκετο:"ο,τι να'ναι λες." Smile

Σε μένα το λέει? τώρα έχω κατάθλιψη...εκτός αν εννοούσε τον "insert random four-digit number here" που έλεγε τις απαισιόδοξες του φιλολογίες...

Είμαι gay κι έχω ανάγκη από μια σοβαρή σχέση!!!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: