ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
desparateone
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 51

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   20/5/2010, 20:45

Παιδια θελω λιγη βοηθεια.Ξαναπιανω μαλλον δουλεια σε λιγο καιρο.Το προβλημα ειναι οτι θα ειναι εκει που δουλευει και αυτος.Απο οτι εμαθα δεν το εχει πει σε κανενα.Το ασχημο ειναι οτι το πηρε πολυ στραβα το ολο θεμα (μαλλον νομιζει οτι τον περασα για gay)και μαλλον δε θελει να με ξαναδει μπροστα του.Τι να κανω δεδομενου οτι χρειαζομαι την δουλεια αλλα απο την αλλη φοβαμαι μια αποτομη αντιδραση του.Το ατομο ειναι μαλλον καργα ομοφοβικο και δε ξερω πως θα αντιμετωπισω πιθανο ξεσπασμα του.
Απο την αλλη χαιρομαι πραγματικα που ηρθαν ετσι τα πραγματα και καταλαβα με τι ανθρωπο ειχα να κανω εγω ο μ@λακας...

Οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη. :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   21/5/2010, 07:42

λοιπον απελπισμενε
θα πας να δουλεψεις και ασε τον αλλο να κουρευεται
εκει ειναι η δουλεια
καμια προσωπικη διαφωνια δεν προκεται η μαλλον δεν πρεπει να επιρεασει την επαγγελματικη σας σχεση που θα πρεπει να ειναι καθαρα τυπικη ψυχρη και καλη
εαν εχει καποιο ξεσπασμα η κανει κατι εσυ μην κανεις απολυτως τιποτα
εξαλλου θα φανει ποιος εχει το προβλημα και ποιος οχι
desparateone
Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   16/6/2011, 15:42

Λοιπον αποφασιζω να ξαναφερω το θεμα στην επιφανεια καθως οι εξελιξεις ηταν ιδιαιτερα ασχημες για μενα.
Ενα γεια καταρχην σε ολους.

Λογω πολυμηνης ανεργιας(ειμαι σε κατασταση οικονομικης απελπισιας) ξαναεκανα προσφατα τα χαρτια στην ιδια υπηρεσια.Το προηγουμενο διαστημα ηρθα και αρκετες φορες με τον υποδιευθυντη της υπηρεσιας σε κουβεντα και του εξηγησα πανω -κατω τι συμβαινει και εκεινος με καταλαβε και πηρε και το μερος μου.Με προειδοποιησε οτι εχω να κανω με ενα απο τα μεγαλυτερα αρχιδια της περιοχης.
Τελικα με την υποστιρηξη και του ιδιου αποφασισα να παω ενα πρωι και να καταθεσω τα χαρτια.Με το τι ηρθα αντιμετωπος δεν μπορω να το περιγραψω.Συμπληρωνα την αιτηση στο γραφειο του διεθυντη και αυτος μπηκε απειλητικα στο γραφειο και ειπε"τι θες εσυ εδω δεν ειπες οτι δεν θα ξαναρθεις; και κουνουσε το κινητο στα μουτρα μου λεγωντας:εδω τα εχω ολα θα τα παω στον ξαδερφο μου τον αστυνομικο και θα σου κανω μυνηση,θα το μαθει ολη η περιοχη κτλ.Κατα ενα παραδοξο τροπο ο διεθυντης του ειπε πως τα προσωπικα μας δεν αφορουν την υπηρεσια και ο υποδιευθυντης που γνωριζε εκανε τα παντα για να τον ηρεμησει.Τελικα συμπληρωσα τα χαρτια και εφυγα λεγοντας πως απο καθαρη οικονομικη αναγκη πηγα και συμπληρωσα τα χαρτια(νομιζω την κατασταση με την ανεργια την ξερετε ολοι).Οι απειλες του για να μην καταθεσω τα χαρτια ηταν απιστευτες και ο φοβος του μη τυχον και πιασω δουλεια εκει μου προκαλεσε σοκ.
Τελικα περασα και πηρα τηλ τον υποδιευθυντη να μαθω για τις αντιδρασεις.Η κατασταση χειροτερεψε.Εδειξε ολα τα μυνηματα σε αυτον και τον διευθυντη ενω πηγε και σε μια δικηγορο να ετοιμασει μυνηση για σεξουαλικη παρανοχληση.Αποφασισα να τον παρω τηλ μπας και καταφερω να τα μπαλωσω αλλα τιποτα( στα μυνηματα δεν εχω αναφερει τιποτα που να αφορα καποιου ειδους σεξουαλικη επαφη ή προταση για καποιο ραντεβου-το βασικο νοημα ηταν πως υπαρχει καποιος που τρεφει ιδιαιτερη αγαπη για αυτον και δεν ζηταει τιποτα αν δεν υπαρχει ανταποκριση).Του εξηγησα πως την ευθυνη την πηρα απο την στιγμη που εβαλα το ονομα μου αλλα απολυτως καμια υποχωρηση.Μου ειπε αμα εχω αρχιδια να παω και να κανω αιτηση για αρνηση της θεσης αλλιως θα ξεκινησει τις μυνησεις.Μου τονισε πως δεν μπορουμε να συνυπαρξουμε στην ιδια υπηρεσια με τιποτα και πως αυτο που εκανα του κοστισε πολυ και μπλα μπλα.Του ζητησα πολλες φορες συγγνωμη και του τονισα πως αντιμετωπιζω προβλημα επιβιωσης και δεν με ενδιαφερει καθολου σαν ατομο εδω και μηνες.Τιποτα.
Τελικα πηγα και υπεγραψα παραιτηση απο την θεση και ειμαι χαλια.Ειμαι απελπισμενος και εξοργισμενος ταυτοχρονα.Σκεφτομαι να παω σε δικηγορο να ρωτησω αν τα μυνηματα μου ειναι σεξουαλικη παρενοχληση(δεν εργαζομουν τοτε εκει ημουν ανεργος) και αν οι μαφιοζικοι εκβιασμοι του αποτελουν αδικημα.

Το ποιο γελοιο απο ολα ειναι πως ο υποδιευθυντης(ο οποιος ειναι και το μονο κερδος απο την ολη ιστορια)μου ειπε πως ο λεγαμενος σε καποια αλλη πολη που τον ειχε στειλει η υπηρεσια για κανενα μηνα,εβγαλε τα ματακια του με αλλο αντρα ,ο οποιος ειχε σπασει τα τηλεφωνα να τον ψαχνει("που πηγε το αγορι μου γαιτι εφυγε")οταν αυτος ξαναγυρησε πισω.Με λιγα λογια επεσα μεσα οποτε δεν πορω να κατανοησω αυτου του ειδους την αντιδραση.

Ειμαι σε πολυ κακη κατασταση.Οχι γιατι μαθευτηκε-ειλικρινα δεν με ενδιαφερει πια-αλλα γιατι δεν αντεχω αλλο κλεισμενος σε τεσσερα ντουβαρια και ουτε οι δικοι μου μπορουν να με στηριζουν οικονομικα.Εχω ψαξει οπουδηποτε για δουλεια χωρις κανενα αποτελεσμα.Το δυστυχημα ειναι πως δεν μπορω να αφησω και τους γονεις μου μονους επειδη ειναι γεροι ,για να φυγω καπου εξω.Γενικα εχω φτασει σε οριακο σημειο και δεν περναει και κανενας φιλος απο το σπιτι εστω για ενα καφε.Με εχει ξεχασει το συμπαν.
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   16/6/2011, 17:53

Κουράγιο desperateone. Αν όντως είναι γκέι θέλει ένα χέρι ξύλο.

Δεν νομίζω ότι τα μηνύματα σου είναι παρενόχληση. Ακόμη και σε δικαστήριο να πηγαίνατε το γεγονός ότι είναι γκέι και αυτόος θα τον φόβιζε στο να σε σύρει στα δικαστήρια.

Που είμαστε ρε παιδιά, στο μεσαίωνα και θα μας εκβιάζουν επειδή είμαστε γκέι? Αει σιχτήρ δηλαδή.Τα πήρα τώρα.

Κουράγιο, προσπάθησε να βρείς δουλειά όπου μπορείς και σιγά σιγά όλα θα φτιάξουν.

Υ.Γ. Όσο για τους φίλους δυστυχώς έτσι είνια ο περισσότερος κόσμος. Στα ψηλά σε γλείφουν και σε ζηλεύουν και στα χαμηλά χαίρονται και σε αγνοούν....

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Άκρως Απόρρητο!
Αριθμός μηνυμάτων : 2956
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   16/6/2011, 18:07

Ίσως πριν αποφασίσεις να αποσύρεις τις αιτήσεις σου, θα έπρεπε πρώτα να είχες ελέγξει αν όντως μπορεί να κινηθεί εναντίον σου νομικά. Θα μπορούσες να απευθυνθείς επίσης σε κάποια οργάνωση για τα δικαιώματα των ΛΟΑΤ.

Θα συμφωνήσω με elementstv στα υπόλοιπα!
desparateone
Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   16/6/2011, 18:11

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.Το πηρα αποφαση να παω σε καποιο δικηγορο να δω αν μπορω να κανω εγω κατι στο θεμα του εκβιασμου και του εξαναγκασμου σε παραιτηση.Εδω και δυο μερες ειμαι χαλια και εχω βαρεθει την μοιρολατρια.Δεν εχω να χασω και τιποτα με μια επισκεψη σε καποιο δικηγορο.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   16/6/2011, 18:52

Να σου πω εγω που το εχω παθει κατι παρομοιο...απλα τυπικος κ ευγενικος...οχι χαμογελα οχι επαφες σε κοντινη αποσταση...απλη αποστασιοποιηση κ δεν θα πει τιποτα...ολοι ο ομοφιβικοι μας φοβουνται ενδομιχα οποτε μην τον κανεις να νιωσει πως απειληται...
desparateone
Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   16/6/2011, 20:54

peireotaki έγραψε:
Να σου πω εγω που το εχω παθει κατι παρομοιο...απλα τυπικος κ ευγενικος...οχι χαμογελα οχι επαφες σε κοντινη αποσταση...απλη αποστασιοποιηση κ δεν θα πει τιποτα...ολοι ο ομοφιβικοι μας φοβουνται ενδομιχα οποτε μην τον κανεις να νιωσει πως απειληται...

Μα δεν τον ξαναειδα απο περισυ ουτε ξανασχοληθηκα μαζι του ουτε και εχω πλεον κανενα ζορι.Το θεμα ειναι οτι ουτε μελλοντικα θα μπορω να ξαναδουλεψω εκει γιατι θα ξανακανει τα ιδια.Δηλαδη αν βγει μια προκηρυξη για μονιμο προσωπικο εγω δεν θα μπορω να κανω τα χαρτια.Με αυτο που εκανε μου στερησε μια οχταμηνη εργασια και την δυνατοτητα να εχω τουλαχιστο για του χρονου ασφαλεια.Ειπαμε ομοφοβικος και ηλιθιος αλλα οχι και ολη μου την ζωη να με κυνηγαει με τα μυνηματα(χωρια το σκυλοβρισιμο που μου εριξε στο τηλεφωνο).
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   16/6/2011, 21:18

Η παρεχόχληση ισχύει και για μαντράχαλους?
Άμα σου κάνει αυτός μία φορά μήνυση, εσύ κάντου δύο για απειλές, εξύβριση κλπ
Ας βοηθήσουν οι νομικοί του φόρουμ!

Κι εξάλλου το ξέρει ότι η μήνυσή του -αν όντως την έχει βάλει στα σχέδια- δε θα του αποφέρει αποτελέσματα, γι αυτό και φωνάζει σαν τον λύκο να παραιτηθείς απ το παιχνίδι

Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   16/6/2011, 21:35

Αγαπητέ απελπισμένε απευθύνσου στον Starseeker Και σε εμένα. Εγώ είμαι διαθέσιμος από τις αρχές του άλλου μήνα. Πάντως νομικά μπορείς να του κάνεις πολλά αλλά κοστίζει.

Συμβουλή μέχρι τότε:
Μην ψαρώνεις.

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
desparateone
Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   16/6/2011, 22:17

Tο κακο ειναι οτι υπεκυψα στις απειλες(εχω τοσα προβληματα που δεν εχω ορεξη να φορτωσω το κεφαλι μου με ακομα ενα).Θα παρω μια γνωμη αυριο το απογευμα απο ενα δικηγορο και θα δω τι θα κανω.
Ευχαριστω και παλι.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   16/6/2011, 23:35

Εχει δίκιο ο Πεπε! Μην ψαρωνεις! Απο αυτα κιόλας που είπες δεν έχεις πρόβλημα! Θα μπορεΣω κι εγω να απαντήσω απο βδομάδα!
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   17/6/2011, 16:40

Πραγματικά, έχω μείνει πολύ με την όλη εξέλιξη. Φαίνεται πως ήταν λάθος τα ανώνυμα μηνύματα αλλά μάλλον αυτός το άλλαξε και το μεγαλοποίησε. Μπορείς πάντα να δεις μέσω της εταιρείας σου, τα μηνύματα που στάλθηκαν για να αποδειχθεί πως δεν ήταν σεξουαλική παρενόχληση.

Έπειτα, συμφωνώ με το Cio, απευθύνσου σε κάποιο κίνημα ΛΟΑΤ-LGBT ή ψάξ'το αν όντως αυτός έχει κινηθεί νομικά ή λέει μόνο κούφια λόγια για να φύγεις κι να χαίρεται. Ή έστω να υπάρχει τρόπος να δει κάποιο γράμμα σου, σαν απολογία ότι ήταν λάθος όλο αυτό, πως δεν τον πέρασες για gay αλλά ένιωθες κάποια πράγματα για αυτόν που εξανεμίστηκαν μεμιάς, πως δεν του ζήτησες σχέση ή κάτι τέτοιο (αν κατάλαβα καλά, δεν του ζήτησες κάτι τέτοιο) και πως δεν περίμενες κάτι, πέραν του να ξέρει για σένα γιατί θα σου ήταν λυτρωτικό. Είναι εφικτό αυτό;

Δεν ξέρω, σκέφτομαι κι πως μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως απόδειξη ότι όντως τα έκανες αυτά. Πφφφ, μπέρδεμα η κατάσταση....

Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   17/6/2011, 20:07

Καλα εγω δεν εχω απαντησει εδω???Τι κανω !!
Κυριε jurassik park οταν ειμαστε εροτευμενοι,χανουμε το μυαλο μας και κανουμε κιννησεις διχως να της σκεφτομαστε.
Δεν επρεπε να αποκαλυφθεις,εαν δεν εκοβες αντιδρασεις..Οριστε το τιμημα σου.
Πανε σε ενα δικιγορο να βρεις ακρη.Ειμαστε και εμεις εδω για σενα για να σε στηριζουμε..
Οσο αφορα τον τυπα, ειναι πολυ βλαμενος..Δυστηχως υπαρχουν και τετοιοι..Και νομιζω πως ειναι πολλοι...Τερμα ομοφοβικοι,ετιμοι να σε κραξουν.
Αυτα ..Ελπιζω καθε εξελιξη απο εδω και περα να ειναι ευχαριστη...good luck man Kαι την επομενη φορα να εροτευτεις καποιον λιγοτερο βλαμενο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   17/6/2011, 21:52

Και ένα βασικό! Ολοτο στυλ του είναι μια ψαρωτική προσπάθεια! Είδε έχει εκτεθεί σε όλους με τη λύσσα του! Το λάθος μέσα σε όλα που κάνεις είναι αυτη η απολογητικη συμπεριφορά σαν να έκανες ένα πολυ μεγάλο λάθος απέναντι του! Δεν είσαι υπόλογος κι απο όσα εχεις αναφέρει δεν έχεις κάνει κάποιο αδίκημα! μην του δίνεις έδαφος να σε πατάει περισσότερο!
desparateone
Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   18/6/2011, 12:58

Ευχαριστω για την συμπαρασταση.Θα παω απο εβδομαδα σε καποιο δικηγορο.Τωρα ειμαι σε βαθια καταθλιψη και δεν μπορω να σκεφτω καθαρα.
Ianos
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια   18/6/2011, 19:31

Τι καταθλιψεις και πρασσειν αλογα. Δικηγορος κατ' ευθειαν...
Κι επισης να πας και στα γραφεια της LGBT κοινότητας, μήπως κι από κει μπορούν να σε στηρίξουν.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ

Eνας ακομα απελπισμενος για λιγη βοηθεια
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Ατομικά Προβλήματα & Συμβουλές-
Μετάβαση σε: