ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Τι σας ελκύει στον άλλον/άλλη;
από Telas Σήμερα στις 03:55

» Παιχνίδι ερωτήσεων (shocking version)
από N.G95 Σήμερα στις 03:00

» Αστεία video
από Dragneel Χθες στις 23:11

» Τι νιώθεις αυτή τη στιγμή;
από brutal Χθες στις 19:55

» Διάφορα video
από Punky_Otaku Χθες στις 13:53

» Οff-topic
από N.G95 Χθες στις 03:32

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από N.G95 Χθες στις 03:08

» Χρειάζομαι συμβουλές για γνωριμίες εκτός των γνωστών chat-rooms
από Telas Χθες στις 00:22

» Ποιες σειρές, reality, εκπομπές, show κλπ. βλέπετε;
από Dragneel 29/6/2016, 23:56

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Lasher_ 29/6/2016, 22:53

» Αγαπημένα Live Performances
από JohnProg 29/6/2016, 22:01

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 29/6/2016, 21:18

» Πότε καταλάβατε ότι είστε gay ;
από Duality 29/6/2016, 19:40

» Αφιερώσεις σε μέλη του forum...
από DiabolAkis 27/6/2016, 14:30

» Trance μουσική
από N.G95 26/6/2016, 05:37

» Διαγωνισμός Φωτογραφίας Ιουνίου 2016
από Phantasos 23/6/2016, 18:44

» Εικόνες γεμάτες νόημα
από Dragneel 22/6/2016, 01:09

» Μέλλον στην Ελλάδα
από b0y 20/6/2016, 19:42

» Φεστιβαλ Υπερηφανειας στη Πατρα
από Duality 20/6/2016, 01:14

» Tι κάνεις αυτή την στιγμή;
από Phantasos 18/6/2016, 20:00

» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Duality 17/6/2016, 16:19

» Τραγούδια Αφιερωμενα σε Ανθρωπους που μας πληγωσαν
από DiabolAkis 15/6/2016, 03:54

» Gay types
από DiabolAkis 14/6/2016, 14:41

» Διάσημοι (και όχι μόνο) που μας ... ανεβάζουν
από Lasher_ 13/6/2016, 21:24

» Χρόνια πολλά
από Lasher_ 11/6/2016, 20:36

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
DiabolAkis

Telas

Score

N.G95

Ιούλιος 2016
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Διατροφή και δίαιτες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Le Déchu Prince
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : ειμαι νομας
Αριθμός μηνυμάτων : 2095
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 18:57

Maked έγραψε:
Να σου πω βρε πειραιωτακι...
Πηγαινω καθε μερα κολυμβητηριο 3:30 - 5:00 και παιρνω πολυβιταμινες... δεν ειμαι σιγουρος ομως, ποια ειναι η πιο καταλληλη ωρα για να παρω το χαπακι?
Για ενα διαστημα επερνα αμεσως μετα την κολυμβηση, τωρα που πηρα καινουριες η φαρμακοποιος μου λεει καλυτερα να τις παιρνω περιπου 1 ωρα πριν τη κολυμβηση... τεσπα ακρη δε βγαζω... γι αυτο θελω να με φωτησεις με τις θεικες σου δυναμεις!

Σημειωση: Οι πολυβιταμινες που παιρνω ειναι οι Lanes Multies, εχουν ως στοχο την γενικη τονωση, περιεχουν:
Βιταμινες: Α, B1, B2, B5, B6, B12, C, D, E, Φυλικο οξυ, Bιοτινη, Νιασινη,
Λουτεϊνη Flora Glo, Panax Ginseng, Συνενζυμο Q10, Ταυτινη, φουμαρικο Σιδηρο, υνδροξειδιο Μαγνησιου, Σεληνικο νατριο, ανθρακικο Ψευδαργυρο, Ιωδιουχο καλιο, χλωριουχο Καλιο, θειϊκο Μαγγανιο, γλυκονικο Χαλκο, θειϊκο Χρωμιο, υδρογωνομενα λιπαρα οξεα, κιτρινο sunset, διοξειδιο Πυριτιου, Εκχυλισμα απο πρασινο τσαι (πολυφαινολες)... αυτα.

εγω σαν ενδυναμει φαρμακοποιος θα σου πρότεινα να την παίρνεις πριν το πρωινο σου, μισι και μια ωρα πριν το κολυμβητηριο δεν προλαβαίνει ο οργανισμοσ σου να τις μεταβολίσει ουτε εχει ολοκληρωθεί καν η διαδικασία της πεψης!
κατ εμε δεν ειμαι υπερ τον σκευασμάτων... αλλα της σωστης και ισορροπημενης διατροφης!
οι τρανσαμινασες σου πως ειναι ? εχεις παει να κανεις εξετάσεις στο συκωτι σου ?

Forum God
Forum God

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3072

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 19:07

peireotaki έγραψε:
λοιπον αυτο ειναι ενα πληρες συμπληρωμα διατροφης....οπως θα δεις πλεον οι περισσοτερες βιταμινες γραφουν οτι χορηγουνται απο γιατρο....καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου για την ωρα κ την συχνοτητα...παντως απο οσο ξερω εγω οι βιταμινες αφομοιωνονται καλυτερα το πρωι μετα απο το πρωινο....για μετα την κολυμβιση εαν θες να αναπληρωνεις την χαμενη ενεργεια κ ελειψη που μπορεις να εχεις σε βιταμινες καλυτερα να παρεις ενα υπερτονικο διαλειμα(τυπου powerade) παρα ενα ολοκληρο συμπληρωμα το οποιο δεν το χρειαζεσαι κιολας...σε αντιθεση το υπερτονικο διαλειμα θα σου αναπληωσει κ τα χαμενα υγρα κ τις υδατοδιαλειτες βιταμινες(υδατοδιαλιτες ειναι οι βιταμινες που δεν ειναι αποθηκευμενες σε λιπος κ ειναι η C και το συμπλεγμα Β)...
Χμμμμ οκ ντανκε!....
.... Υπερτονικο διαλλειμα ας πουμε θα μπορουσε να ειναι μισο λιτρο απο ενα φλιτζανι τσαι και ενα φλιτζανι νερο, με μελι και λιγο χυμο λεμονιου?
Αν και δεν ξερω αν περιεχονται βιταμινες του συμπλεγματος Β σε αυτο το πραγμα... παντως το powerade και το lucozade ειναι απαισια, τα εχω δοκιμασει....

Le_Petit_Prince έγραψε:
Maked έγραψε:
Να σου πω βρε πειραιωτακι...
Πηγαινω καθε μερα κολυμβητηριο 3:30 - 5:00 και παιρνω πολυβιταμινες... δεν ειμαι σιγουρος ομως, ποια ειναι η πιο καταλληλη ωρα για να παρω το χαπακι?
Για ενα διαστημα επερνα αμεσως μετα την κολυμβηση, τωρα που πηρα καινουριες η φαρμακοποιος μου λεει καλυτερα να τις παιρνω περιπου 1 ωρα πριν τη κολυμβηση... τεσπα ακρη δε βγαζω... γι αυτο θελω να με φωτησεις με τις θεικες σου δυναμεις!

Σημειωση: Οι πολυβιταμινες που παιρνω ειναι οι Lanes Multies, εχουν ως στοχο την γενικη τονωση, περιεχουν:
Βιταμινες: Α, B1, B2, B5, B6, B12, C, D, E, Φυλικο οξυ, Bιοτινη, Νιασινη,
Λουτεϊνη Flora Glo, Panax Ginseng, Συνενζυμο Q10, Ταυτινη, φουμαρικο Σιδηρο, υνδροξειδιο Μαγνησιου, Σεληνικο νατριο, ανθρακικο Ψευδαργυρο, Ιωδιουχο καλιο, χλωριουχο Καλιο, θειϊκο Μαγγανιο, γλυκονικο Χαλκο, θειϊκο Χρωμιο, υδρογωνομενα λιπαρα οξεα, κιτρινο sunset, διοξειδιο Πυριτιου, Εκχυλισμα απο πρασινο τσαι (πολυφαινολες)... αυτα.

εγω σαν ενδυναμει φαρμακοποιος θα σου πρότεινα να την παίρνεις πριν το πρωινο σου, μισι και μια ωρα πριν το κολυμβητηριο δεν προλαβαίνει ο οργανισμοσ σου να τις μεταβολίσει ουτε εχει ολοκληρωθεί καν η διαδικασία της πεψης!
κατ εμε δεν ειμαι υπερ τον σκευασμάτων... αλλα της σωστης και ισορροπημενης διατροφης!
οι τρανσαμινασες σου πως ειναι ? εχεις παει να κανεις εξετάσεις στο συκωτι σου ?
Την διατροφη μου την προσεχω αρκετα. Ακομα ομως κι ετσι μετα απο την κολυμβηση, τρωω ενα κανονικο γευμα και ειμαι για περιπου 2 ωρες σαν κοιμησμενο κοτοπουλο, σε αρετα υποτονικη κατασταση, και ΔΕΝ θελω γιατι χανω πολυτιμες και πολυ παραγωγικες ωρες... Οι πολυβιταμινες σωζουν καπως την κατασταση.

Λοιποοοον... Οι τρανσαμινασες μου ειναι μεγαλη ιστορια... ειχα κανει ακριβως ενα χρονο πριν, αναλυτικες εξετασεις αιματος (πηγα σε καρδιολογο και ειπαμε να γινει και αυτο) και μου βρηκαν τρανσαμινασες, οχι πολυ υψηλες, αλλα πανω απο το φυσιολογικο.
Τοτε δεν επερνα ουτε καν πολυβιταμινες οποτε απεκλεισε η καρδιολογος να ανεβαινουν οι τρανσαμινασες απο αυτο.
Οποτε φοβοταν μηπως εχω καποιο προβλημα στην καρδια που δεν φαινεται... Με εβαλε σε διαιτα για να σιγουρευτουμε, εκοψα γλυκα και οτιδηποτε που περιεχει λιπαρα για ενα μηνα. Μετα απο αυτο οι εξετασεις ηταν πολυ καλες. Εκανα και υπερηχο στο συκωτι και ηταν μια χαρα. Αρα μαλλον φταιει οτι συσσωρευω λιπος στο συκωτι.
Παρ ολ αυτα, τωρα που το λες, δεν ξερω αν με επηρεαζουν οι πολυβιταμνιες στο συκωτι... απο τοτε που περνω δεν εχω κανει εξετασεις.... και οντως μπορει να εχω θεμα....

ΥΓ: Μου αρεσει οταν ασχολουνται πολλοι μαζι μου :clap:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 19:13

ουφ τι καθεστε και ασχολειστε με διαιτες και διατροφες... μια ζωη εχουμε!

και γω μπορει να εχω κοιλιτσα αλλα παραμενω ενα αγαπησιαρικο χαδιαρικο ζωγραφιστο κουκλακι... :hug:
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 20:54

Να το προσέξεις Maked... όλοι από μια βιταμινούλα ξεκινάνε!

Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 21:26

Και καταληγουν που? Στην κοκαινη?
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 21:29

σε κρεατίνη, αναβολικά, και κατ επέκταση χαμηλές επιδόσεις στο κρεβάτι

Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 21:34

A no problem τοτε, προτιμω το πατωμα
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 21:42

κριμα σε είχα για το νεροχύτη

Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 21:45

Ε και ο νεροχυτης καλος ειναι, απο το τιποτα......
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 00:01

monster εδω ειναι θεματικη για την διατροφη οχι για ιδανικά μερηγ να κανεις σεξ(που για εμενα δνε πιστευω πως υπαρχει ιδανικο ολα καλα ειναι παθος να υπαρχει και ορεξη :lol!: )....τεσπα.....παιδια ειστε
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Γκάζι
Αριθμός μηνυμάτων : 1044

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 01:22

Shakespeare έγραψε:
...εχω κοψει εδω και πολλους μηνες γλυκα, τηγανητα και λαδι που το βαζω με το σταγονομετρο. Αυτα που τρωω συχνα ειναι κρεας -κυριως λευκο- ψητο με σαλατες και βραστα λαχανικα. αντε και κανενα οσπριο που και που.

Shakespeare έγραψε:
δεν το βλεπω σαν στερηση σε καμια περιπτωση. Γιατι αν νιωθεις οτι καταπιεζεσαι το εχεις χασει το παιχνιδι. Ξερω ανθρωπους που θα σκοτωναν για τηγανητες πατατες και γλυκα αλλα απαγορευουν στον εαυτο τους να φανε εστω και λιγο.

Shakespeare έχεις πιάσει όλο το νόημα! Και σίγουρα ποιός να μιλήσει αν δε μιλήσω εγώ που είμαι όντως κήτος (τι σκατά bear θα ήμουν).
ΟΛΑ είναι ψυχολογικά. Κι όποιος ξέρει ότι δεν τρέφεται σωστά ή νιώθει (κι είναι) χοντρός τότε αν θέλει να το αλλάξει, πρέπει να αλλάξει όλη του τη ζωή.
Γύρω στα Χριστούγεννα, κι αφού είχα φτάσει ένα μεγάλο 3ψήφιο νούμερο βάρους, πήρα ανάποδες που λένε... Μέσα σε λίγες μέρες... Ανέβαινα σε σκαλιά και κουραζόμουν αμέσως, βαριόμουν να κάνω σεξ, βαριόμουν γενικά να ζήσω φυσικά... Η εσωτερική σύγκρουση ήταν ότι νιώθω πάρα πολύ νέος, έχω τεράστια αποθέματα θέλησης για καλής ποιότητας ζωή, αλλά το σώμα μου γερνούσε με γρηγορότερο ρυθμό λόγω του βάρους. Είπα λοιπόν να αλλάξω τη ζωή μου... όλη τη ζωή μου, όχι απλά τη διατροφή μου. Άρα:
Σταμάτησα να στεναχωριέμαι για πράγματα ασήμαντα!
Σταμάτησα να ποθώ τα αλκοολούχα που παχαίνουν (πχ σαμπούκα, βότκα με redbull κτλ) και πίνω μπυρίτσα (γιατί τη μέθη ΔΕ θέλω να τη στερηθώ!)
Έκοψα ΜΑΧΑΙΡΙ το ψωμί ειδικά σε συνδυασμό με λιπαρές τροφές. Παίρνω άμυλο τρώγοντας ένα κρητικό παξιμάδι την ημέρα (έναν ντάκο κοινώς).
Σταμάτησα να ποθώ τα γλυκά, είναι αργή καταστροφή για κάποιον υπέρβαρο. Αν θέλω γλυκό θα φάω λίγο μέλι με κάποιο φρούτο.
ΠΟΛΛΑ φρούτα. Έχω ξεσκιστεί στα πορτοκάλια και στις μπανάνες. Και μισό λίτρο φυσικό χυμό πορτοκαλιού την ημέρα!
Δεν κάνω εκπτώσεις στο φυτικό λίπος, λάδι άφθονο στη σαλάτα, αλλά ποτέ παπάρα μέσα της (ίσως λίγο παξιμάδι).
Πολύ ψάρι/θαλασσινά και πολύ κοτόπουλο, χοιρινό πιο αραιά, και κόκκινα κρέατα ακόμα πιο σπάνια.
Αμυλούχα-ζυμαρικά (μακαρόνια/ρύζι/πατάτες) το πολύ μια φορά την εβδομάδα και ποτέ σε συνδυασμό με κρέατα ή άλλες λιπαρές τροφές.
Μπόλικος ήλιος σε κάθε ευκαιρία, πολλά χαμόγελα, αλλαγή τρόπου σκέψης στην καθημερινότητα, συχνάζω σε μέρη που ανοίγει το μάτι μου (θάλασσα), είμαι έτοιμος να κάνω διακοπές μακρυά από ξενοδοχεία μετά από πολλά χρόνια, να ξανακάνω camping. Παίζω πολύ κιθάρα μετά από μπόλικα χρόνια, έχω ξεσκίσει τον Bach και τον Albeniz! Όλα αυτά έχουν άμεση σχέση με την ψυχολογία και τη διατροφή.
Επίσης ειλικρίνια σε όλους (στον καθένα με ξεχωριστό τρόπο), καθότι το ψέμα μικραίνει τη ζωή γιατί αυξάνει την αρτηριακή πίεση. Στα παπάρ** μου κάθε μικροψυχία του κάθε σκατόψυχου μ*λάκα.

Όπως είδατε είναι λάθος να κόψετε το οτιδήποτε αν συνεχίσετε να το θέλετε... Πλέον κοιτάζω μια πάστα και βλέπω μια χειροβομβίδα... ΔΕΝ τη θέλω και γι' αυτό ΔΕΝ την τρώω...
Το αποτέλεσμα; 16 κιλα από την αρχή του χρόνου. Καλά νομίζω ως τώρα :)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την bear78 στις 13/4/2010, 01:26, 1 φορά
Le Déchu Prince
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 02:32

maked περα απο την πλάκα δεν θα επρεπε να παίρνεις πολυβιταμινες αφου εχεις θεμα με τις τρανσαμινασεσ σου ειναι πολυ επιβλαβης και επιβαρύνειες τον οργανισμο σου και αντι να κάνεις κατι καλο για την υγια σου απλα καταστρέφεσε! μίλα με τον γιατρο σου επι τουτου και πανε κανε εξετάσεις το συντομότερο δυνατο!

p.s. 1
αν τρως σαλατα (οτι πράσινο) 1 κουταλια ελαιολαδο ημερησιος και 1 με 2 φορες ψαρι την εβδομάδα δεν θα χρειαζεσε τις βιταμινες
p.s.2
εγω στα καλά μου για να εχω αντοχη στην αθληση έτρωγα 5 πλακάκια σοκολατα 1 ωρα πριν και 5 πλακακια μετα την ασκηση και είχα μια χαρα ενέργια

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 11:08

θα συμφωνισω με τον αδερφουλη μου....πηγαινε σε ενα γιατρο....εαν χρειαζεσε πολυβιταμινουχο θα στο χορηγησει αυτος....
Maked
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 15:39

Ooook παιδια, ντανκε για το χρονο σας.... ουφ παλι γιατροι αμαν πια
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 19:17

τουλαχιστον εαν ειναι κανενας ωραιος θα περασεις κ καλα τυχερουλη...
Le Déchu Prince
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 19:58

maked αν εχεισ θεμα με τα δοντια σου θα σου βρουμε τον καλύτερο........ :bounche:

Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 21:38

Η γιατρος μου ειναι γυναικα

Και επισης... εχεις κατι στο νου σου μικρε πριγκιπα???? Τα δοντια μου ειναι μια χαρα αλλα αμα εχουμε κανεναν καλο οδοντιατρο ολο και κατα θα βρω να πω ως διακαιολογια
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 21:39

ναι οντως.. τα δοντια του maked ειναι πολυ ωραια... αν εξαιρεσουμε οτι του λειπουν τα 2 μπροστινα!!!! :lol!:
Maked
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 21:42

Εχω ομως μεγαλους κυνοδοντες... προσεχε
Ex admin
Inactive Members

Περιοχή : somewhere
Αριθμός μηνυμάτων : 2040
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 22:12

Σήμερα έφαγα 2 ντόνατς,1 σάντουιτς ,1 ζαμπονοτυρόπιτα από τα Everest και 2 γαλακτομπούρεκα.Α και ήπια και 2 μιλκομπούκαλα.:redface

Πριν αρχίσετε να λέτε πάλι άσχημα λόγια για την έρημη τη διατροφή μου ( ρατσιστές ! ) να σας πω ότι μετά από τα παραπάνω έφαγα κι ένα μήλο !
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 22:14

το μηλο νομιζω εσωσε την κατασταση...

πω ρε Νικολα πολυ εφαγες ρε παλικαρι μου!

θα σκασεις!! :bounche:
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 22:20

εγω νικολα μου ως μελλοντικος διαιτολγοος εχω να πω οχι σε εσενα αλλα στο τερατακι κατι....κρατα γερα δεν το κανει για τον οργασμο του αλλα για τις καημενες τις θεςρμιδες που πρεπει να καψει....lol lol lol....i love you guys!!!(νικολα απο αυριο διαιτααααααα)
odysseas_
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 3304

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   22/9/2011, 20:54

"Ο ΓΑΠ προσέχει πολύ τη διατροφή του και τρώει συνέχεια πρωτεΐνες, ψητά κρέατα και ψάρια, (καθώς και ομελέτες μόνο με ασπράδια για την ενίσχυση των μυών), ενώ έχει μεγάλη αδυναμία και στο σούσι. Μπορεί ο ελληνικός λαός να αναρωτιέται που είναι ο πρωθυπουργός του, καθώς δεν τον βλέπει πια πολύ συχνά τελευταία, οι θαμώνες των καλών εστιατορίων στα βόρεια προάστια όμως , τον συναντούν τακτικά."

http://www.parapolitika.gr/ArticleDetails/tabid/63/ArticleID/261869/Default.aspx

just useless to comment this ................

Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   22/9/2011, 21:03

Να ρωτήσω Οδυσσεύς... Τι κάνουμε, τρώμε καλά και μετά από 2-3 ώρες κάνουμε γυμναστική ή το αντίστροφο; Θέλω να ξέρω

Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 3304

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   22/9/2011, 21:11

Bασικά πρέπει να έχεις φάει για να έχεις ενέργεια.
Αν έχεις φάει κανονικό γεύμα, πρέπει να περάσουν 2-3 ώρες για να γυμναστείς.
μπορείς να φάς κάτι ελαφρύ και να πάς μέσα σε λιγότερο χρόνο.
Τώρα ας πούμε, φεύγω για γυμναστήριο. Πρίν καμιά ώρα έφαγα μια μπανάνα και τοστάκι.

Διατροφή και δίαιτες
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Θεματικές Ενότητες :: Σωματική Υγεία-
Μετάβαση σε: