ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Σήμερα...
από James_ Σήμερα στις 09:24

» Οff-topic
από James_ Σήμερα στις 09:23

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από AdRay Σήμερα στις 06:55

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από celestial Σήμερα στις 04:11

» Τι νιώθεις αυτή τη στιγμή?
από AdRay Χθες στις 17:51

» Παιχνίδι ερωτήσεων (shocking version)
από Horizon Χθες στις 16:07

» Creepy Images
από Genial Χθες στις 14:14

» Αστείες εικόνες
από Genial Χθες στις 12:27

» Χθες...
από AdRay Χθες στις 04:06

» Αστεία video
από celestial Χθες στις 03:01

» Αύριο...
από ForeverAloneGuy 29/8/2014, 23:02

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από AdRay 29/8/2014, 17:41

» Τι θα έκανεs αν...
από AdRay 29/8/2014, 17:19

» Χρόνια πολλά
από James_ 29/8/2014, 17:12

» Διάσημοι (και όχι μόνο) που μας ... ανεβάζουν
από dragneel 29/8/2014, 16:16

» Διαγωνισμός Φωτογραφίας : Σεπτέμβριος 2014
από Treebeard 29/8/2014, 14:17

» Ρόλοι που όλοι αγαπήσαμε
από Genial 29/8/2014, 13:30

» Αγαπημένη ορχηστρική μουσική
από celestial 29/8/2014, 13:19

» Διάφορα video
από James_ 29/8/2014, 12:19

» Η επικαιρότητα εν συντομία
από AdRay 29/8/2014, 03:44

» Anime
από celestial 29/8/2014, 02:23

» Έρωτας
από celestial 29/8/2014, 02:21

» Θα ήθελα την άποψη σας
από James_ 28/8/2014, 15:05

» Prank Videos
από dragneel 28/8/2014, 13:23

» Στην Ελλάδα επιτρέπεται να υιοθετήσει παιδί ένας ομοφυλόφιλος;
από dragneel 28/8/2014, 13:06

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Top posters
monster

Anakin

Score

toutifrutti

celestial

Momoka

Vampire

Treebeard

MR Pe Pe

Toruk

Αυγουστός 2014
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Share | 

Διατροφή και δίαιτες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down 
Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Le Déchu Prince
Forum Master
Forum Master

Φύλο: Άντρας
Περιοχή: ειμαι νομας
Αριθμός μηνυμάτων: 2095
Διάθεση:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 18:57

Maked έγραψε:
Να σου πω βρε πειραιωτακι...
Πηγαινω καθε μερα κολυμβητηριο 3:30 - 5:00 και παιρνω πολυβιταμινες... δεν ειμαι σιγουρος ομως, ποια ειναι η πιο καταλληλη ωρα για να παρω το χαπακι?
Για ενα διαστημα επερνα αμεσως μετα την κολυμβηση, τωρα που πηρα καινουριες η φαρμακοποιος μου λεει καλυτερα να τις παιρνω περιπου 1 ωρα πριν τη κολυμβηση... τεσπα ακρη δε βγαζω... γι αυτο θελω να με φωτησεις με τις θεικες σου δυναμεις!

Σημειωση: Οι πολυβιταμινες που παιρνω ειναι οι Lanes Multies, εχουν ως στοχο την γενικη τονωση, περιεχουν:
Βιταμινες: Α, B1, B2, B5, B6, B12, C, D, E, Φυλικο οξυ, Bιοτινη, Νιασινη,
Λουτεϊνη Flora Glo, Panax Ginseng, Συνενζυμο Q10, Ταυτινη, φουμαρικο Σιδηρο, υνδροξειδιο Μαγνησιου, Σεληνικο νατριο, ανθρακικο Ψευδαργυρο, Ιωδιουχο καλιο, χλωριουχο Καλιο, θειϊκο Μαγγανιο, γλυκονικο Χαλκο, θειϊκο Χρωμιο, υδρογωνομενα λιπαρα οξεα, κιτρινο sunset, διοξειδιο Πυριτιου, Εκχυλισμα απο πρασινο τσαι (πολυφαινολες)... αυτα.

εγω σαν ενδυναμει φαρμακοποιος θα σου πρότεινα να την παίρνεις πριν το πρωινο σου, μισι και μια ωρα πριν το κολυμβητηριο δεν προλαβαίνει ο οργανισμοσ σου να τις μεταβολίσει ουτε εχει ολοκληρωθεί καν η διαδικασία της πεψης!
κατ εμε δεν ειμαι υπερ τον σκευασμάτων... αλλα της σωστης και ισορροπημενης διατροφης!
οι τρανσαμινασες σου πως ειναι ? εχεις παει να κανεις εξετάσεις στο συκωτι σου ?

Forum Master
Forum Master

Περιοχή: thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων: 2470

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 19:07

peireotaki έγραψε:
λοιπον αυτο ειναι ενα πληρες συμπληρωμα διατροφης....οπως θα δεις πλεον οι περισσοτερες βιταμινες γραφουν οτι χορηγουνται απο γιατρο....καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου για την ωρα κ την συχνοτητα...παντως απο οσο ξερω εγω οι βιταμινες αφομοιωνονται καλυτερα το πρωι μετα απο το πρωινο....για μετα την κολυμβιση εαν θες να αναπληρωνεις την χαμενη ενεργεια κ ελειψη που μπορεις να εχεις σε βιταμινες καλυτερα να παρεις ενα υπερτονικο διαλειμα(τυπου powerade) παρα ενα ολοκληρο συμπληρωμα το οποιο δεν το χρειαζεσαι κιολας...σε αντιθεση το υπερτονικο διαλειμα θα σου αναπληωσει κ τα χαμενα υγρα κ τις υδατοδιαλειτες βιταμινες(υδατοδιαλιτες ειναι οι βιταμινες που δεν ειναι αποθηκευμενες σε λιπος κ ειναι η C και το συμπλεγμα Β)...
Χμμμμ οκ ντανκε!....
.... Υπερτονικο διαλλειμα ας πουμε θα μπορουσε να ειναι μισο λιτρο απο ενα φλιτζανι τσαι και ενα φλιτζανι νερο, με μελι και λιγο χυμο λεμονιου?
Αν και δεν ξερω αν περιεχονται βιταμινες του συμπλεγματος Β σε αυτο το πραγμα... παντως το powerade και το lucozade ειναι απαισια, τα εχω δοκιμασει....

Le_Petit_Prince έγραψε:
Maked έγραψε:
Να σου πω βρε πειραιωτακι...
Πηγαινω καθε μερα κολυμβητηριο 3:30 - 5:00 και παιρνω πολυβιταμινες... δεν ειμαι σιγουρος ομως, ποια ειναι η πιο καταλληλη ωρα για να παρω το χαπακι?
Για ενα διαστημα επερνα αμεσως μετα την κολυμβηση, τωρα που πηρα καινουριες η φαρμακοποιος μου λεει καλυτερα να τις παιρνω περιπου 1 ωρα πριν τη κολυμβηση... τεσπα ακρη δε βγαζω... γι αυτο θελω να με φωτησεις με τις θεικες σου δυναμεις!

Σημειωση: Οι πολυβιταμινες που παιρνω ειναι οι Lanes Multies, εχουν ως στοχο την γενικη τονωση, περιεχουν:
Βιταμινες: Α, B1, B2, B5, B6, B12, C, D, E, Φυλικο οξυ, Bιοτινη, Νιασινη,
Λουτεϊνη Flora Glo, Panax Ginseng, Συνενζυμο Q10, Ταυτινη, φουμαρικο Σιδηρο, υνδροξειδιο Μαγνησιου, Σεληνικο νατριο, ανθρακικο Ψευδαργυρο, Ιωδιουχο καλιο, χλωριουχο Καλιο, θειϊκο Μαγγανιο, γλυκονικο Χαλκο, θειϊκο Χρωμιο, υδρογωνομενα λιπαρα οξεα, κιτρινο sunset, διοξειδιο Πυριτιου, Εκχυλισμα απο πρασινο τσαι (πολυφαινολες)... αυτα.

εγω σαν ενδυναμει φαρμακοποιος θα σου πρότεινα να την παίρνεις πριν το πρωινο σου, μισι και μια ωρα πριν το κολυμβητηριο δεν προλαβαίνει ο οργανισμοσ σου να τις μεταβολίσει ουτε εχει ολοκληρωθεί καν η διαδικασία της πεψης!
κατ εμε δεν ειμαι υπερ τον σκευασμάτων... αλλα της σωστης και ισορροπημενης διατροφης!
οι τρανσαμινασες σου πως ειναι ? εχεις παει να κανεις εξετάσεις στο συκωτι σου ?
Την διατροφη μου την προσεχω αρκετα. Ακομα ομως κι ετσι μετα απο την κολυμβηση, τρωω ενα κανονικο γευμα και ειμαι για περιπου 2 ωρες σαν κοιμησμενο κοτοπουλο, σε αρετα υποτονικη κατασταση, και ΔΕΝ θελω γιατι χανω πολυτιμες και πολυ παραγωγικες ωρες... Οι πολυβιταμινες σωζουν καπως την κατασταση.

Λοιποοοον... Οι τρανσαμινασες μου ειναι μεγαλη ιστορια... ειχα κανει ακριβως ενα χρονο πριν, αναλυτικες εξετασεις αιματος (πηγα σε καρδιολογο και ειπαμε να γινει και αυτο) και μου βρηκαν τρανσαμινασες, οχι πολυ υψηλες, αλλα πανω απο το φυσιολογικο.
Τοτε δεν επερνα ουτε καν πολυβιταμινες οποτε απεκλεισε η καρδιολογος να ανεβαινουν οι τρανσαμινασες απο αυτο.
Οποτε φοβοταν μηπως εχω καποιο προβλημα στην καρδια που δεν φαινεται... Με εβαλε σε διαιτα για να σιγουρευτουμε, εκοψα γλυκα και οτιδηποτε που περιεχει λιπαρα για ενα μηνα. Μετα απο αυτο οι εξετασεις ηταν πολυ καλες. Εκανα και υπερηχο στο συκωτι και ηταν μια χαρα. Αρα μαλλον φταιει οτι συσσωρευω λιπος στο συκωτι.
Παρ ολ αυτα, τωρα που το λες, δεν ξερω αν με επηρεαζουν οι πολυβιταμνιες στο συκωτι... απο τοτε που περνω δεν εχω κανει εξετασεις.... και οντως μπορει να εχω θεμα....

ΥΓ: Μου αρεσει οταν ασχολουνται πολλοι μαζι μου :clap:
Επιστροφή στην κορυφή Go down
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 19:13

ουφ τι καθεστε και ασχολειστε με διαιτες και διατροφες... μια ζωη εχουμε!

και γω μπορει να εχω κοιλιτσα αλλα παραμενω ενα αγαπησιαρικο χαδιαρικο ζωγραφιστο κουκλακι... :hug:
monster
Forum God
Forum God

Περιοχή: city centre
Αριθμός μηνυμάτων: 15277
Διάθεση:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 20:54

Να το προσέξεις Maked... όλοι από μια βιταμινούλα ξεκινάνε!

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 21:26

Και καταληγουν που? Στην κοκαινη?
monster
Forum God
Forum God

Διάθεση:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 21:29

σε κρεατίνη, αναβολικά, και κατ επέκταση χαμηλές επιδόσεις στο κρεβάτι

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 21:34

A no problem τοτε, προτιμω το πατωμα
monster
Forum God
Forum God

Διάθεση:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 21:42

κριμα σε είχα για το νεροχύτη

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   12/4/2010, 21:45

Ε και ο νεροχυτης καλος ειναι, απο το τιποτα......
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διατροφή και δίαιτες   13/4/2010, 00:01

monster εδω ειναι θεματικη για την διατροφη οχι για ιδανικά μερηγ να κανεις σεξ(που για εμενα δνε πιστευω πως υπαρχει ιδανικο ολα καλα ειναι παθος να υπαρχει και ορεξη :lol!: )....τεσπα.....παιδια ειστε

Διατροφή και δίαιτες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  :: -