ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Σήμερα στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Σήμερα στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Νεος και μπερδεμενος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεος και μπερδεμενος   26/11/2010, 04:15

lol έγραψε:
Για μερικους εδω μπορει να μην ειναι καθολου προβλημα και να μην μπορουν να καταλαβουν, εγς ομως νοιωθω τοσο μπερδεμενος με το να μιν ξερω τι θελω που καπου επρεπε να μιλησω γιατι θα εσκαγα. Μου αρεσουν οι αντρες αλλα θελω να κανω και οικογενεια, Κανω ενα πολεμο μου μεσα μου και δυστυχως δεν υπαρχει νικητης, γι αυτο κι εγς ειπα να μιλησς εστω εδω να ξαλαφροσω καπως. Στα 28 μου ειχα την πρωτη μου gay εμπειρια που δεν μπορω να πω οτι ηταν ασχημη αλλα με εβαλε σε σκεψεις. Ολες κι ολες εχω 3 εμπειριες και μετα τα παρατησα, κι ολα αυτα μεσα σε ενα χρονο. Δεν ξερω τι να κανω, δεν εχω και καποιο gay φιλο να μιλησω κι ετσι αποφασισα να εγγραφω στο site . Ισως καποιοι εδω να καταλαβαινουν τι νοιωθω κι ελπιζω οι υπολοιποι να μην με παρεξηγησουν.

Θα είμαι ειλικρινής μαζί σου...

Δεν έχω ιδέα τι περνάς και δεν το έχω περάσει, αλλά σιγά μην σε παρεξηγήσω! :)
Καλά έκανες και γράφτηκες, η αίσθηση μιας κοινότητας πίσω από το να είσαι γκέι είναι κάτι πάρα πολύ χρήσιμο...

Αρχίζω, και λες ότι θες και γκέι, και οικογένεια. Λοιπόν, στην καλιφόρνια έχουμε ήδη γάμους ομοφυλοφίλων. Στον καναδά αν δεν απατώμαι επίσης. Όχι σύμφωνα, γάμους. Με υιοθεσία παιδιών. Οι ψυχολόγοι μελετώντας αυτές τις περιπτώσεις καταλήγουν ότι ένα παιδί δεν χρειάζεται πατρικό και μητρικό πρότυπο για να μεγαλώσει σωστά, χρειάζεται αγάπη...και λεφτά (τα κοινωνικοοικονομικά κριτήρια είναι αποφασιστικά, αχ άδικε κόσμε). Γενικά υπάρχουν και στην ευρώπη κάποιες χώρες που αποδέχονται ανοιχτά την ομοφυλοφιλία...Πολύ προχώ τύποι...

Κανείς δεν λέει ότι πρέπει να διαλέξεις ή το ένα ή το άλλο. Από την άλλη, αν θες να μείνεις στο ελληνικιστάν και δεν μπορείς να φύγεις τότε ίσως ζοριστείς στο να κυνηγήσεις το όνειρο σου. Δυστυχώς η υιοθεσία εδώ ίσως είναι λίγο μακριά(πρώτα θα μας καταπιεί ο ήλιος ένα πράμμα)...Αλλά κανείς δεν έβρισε την σπιτομαμά που υιοθέτησε ένα παιδί (μονογονεική οικογένεια) και έκανε και κάνα σεξομανισμένο επεισόδιο με τον γκόμενο ανά βδομάδα για να ηρεμήσει...

Αλλά πλζ μην λες ότι υπάρχει σύγκρουση. Δεν γίνεται να κάνεις γάμο με γυναίκα και να αγνοήσεις ότι είσαι γκέι...Επανέλαβε το τελευταίο τρεις φορές να το καταλάβεις καλά καλά...

Αν δεν σου άρεσε το σεξ με τον άλλονα ίσως να έφταιγε ο ίδιος. Αν γενικά σου αρέσουν και κοπέλες και είσαι μπάι(και σου αρέσουν αρκετά, όπως και οι άντρες), τότε, αν μη τι άλλο, παντρέψου και συμφιλίωσε τον εαυτό σου με το γεγονός ότι θα έχεις μία σύντροφο (όπως όλος ο κόσμος)...αλλά πρός θεού, μην καταπιέζεσαι με γυναίκες αν δε σου βγαίνει με αυτές. Ούτε σοβαρό γάμο θα μπορείς να κάμεις, ούτε ευτυχισμένος θα είσαι...

Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεος και μπερδεμενος   26/11/2010, 04:17

lol έγραψε:
Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να βρς τοση κατανοηση, ειμαι και τοσο μπερδεμενος γιατι δεν εχω κανενα να μιλησω ολοι μου οι φιλοι ειναι straight και ηθελα και θελω να βγαλω απο μεσα μου αυτα τα πραγματα, αλλα σε ποιον να τα ελεγα? Ευχαριστω για την κατανοηση παιδες, :), αλλα μου ειναι δυσκολο ακομα να διαλεξω. Γενικα η συζητηση παντως κανει καλο. Το μονο που ξερω ειναι οτι καταπιεζω τον εαυτο μου, ισως γιατι επηρεαζομαι απο τουσ γυρω μου και απο τισ αντιληψεις τους.

Χάνι...δεν είναι όλοι οι φίλοι σου στρ8...αυτό στο υπογράφω XD...Πάντως μην καταπιέζεσαι για ένα στόχο που σου επιβάλλανε...Να νιώθεις ότι είναι δικός σου στόχος ο γάμος, όχι κάτι που απλά κάνεις επειδή το κάνουν όλοι οι άλλοι...Εγώ κάνω παρέα 8 άτομα περίπου, και όλα τους ξέρουν ότι είμαι γκέι...Το ένατο που δεν το ήξερε, σταματήσαμε να κάνουμε παρέα πριν το μάθει για άλλους λόγους...Μην αγχώνεσαι, δεν χρειάζεται να είναι γκέι για να σε καταλάβει κάποιος. Τσέκαρε λίγο την κατάσταση με γενικές ερωτήσεις πάνω στο θέμα, πες πχ "Α, η ellen degeneres είναι μια αστεία κωμικός, είναι λέει και λεσβία" και κόψε φάτσες και ατάκες...Γενικά μπορείς να βρεις αρκετό ανοιχτόμυαλο κόσμο, όπου και να είσαι...

Νεος και μπερδεμενος
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Ατομικά Προβλήματα & Συμβουλές-
Μετάβαση σε: