ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Dragneel 1/10/2017, 23:56

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ex admin
Inactive Members

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : somewhere
Αριθμός μηνυμάτων : 2040
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   19/2/2010, 23:38

Άλλοι άνθρωποι έχουν ανάγκη να βλέπονται καθημερινά και όσο γίνεται το δυνατό περισσότερο με τον άνθρωπό τους.Άλλοι πάλι παρόλο που αγαπάνε γεμίζουν τις ερωτομπαταρίες τουςμε κάποιες ώρες 2-3 φορές την εβδομάδα και άλλοι ακόμα λιγότερο.Πολλές φορές όταν τα 2 μέλη έχουν διαφορετική αντιμετώπιση σε αυτό το θέμα,ξεκινούν καυγάδες του στυλ να λέει ο Α "δεν θέλεις να με βλέπεις συνέχεια...με βαριέσαι...δεν μ' αγαπάς....δεν με έχεις ανάγκη όσο σε έχω εγώ" και να απαντάει ο Β "Πως δε σ' αγαπώ βρε κουτό,δεν έχει να κάνει το πόσο σε αγαπώ με το πόσο συχνά επιδιώκω να βρισκόμαστε.Εγώ θέλω να μένω και κάποιες μέρες μόνος μου ή να είμαι με τους φίλους μου"

Εσείς τι γνώμη έχετε γι' αυτό το θέμα?Πως συμπεριφέρεστε εσείς στη σχέση σας όσο αφορά το χρόνο που θέλετε να περνάτε με το αγόρι σας? :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ianos
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   19/2/2010, 23:44

Όλα είναι πολύ σχετικά. Εγώ δε θα μπορούσα να είμαι από το πρωί μέχρι το βράδυ με το αγόρι μου, να μη μπορώ να κάνω βήμα μακριά του, θα ασφυκτιούσα. Από την άλλη, όμως, ούτε μού αρέσει που μας χωρίζει απόσταση και δεν έχω ευκαιρια να τον βλέπω ούτε για τις 2-3 ώρες που σε κάποιον μπορεί να μοιάζουν λίγες. Κι ένα λεπτό κοντά του, μια κουβέντα του θα μού ηταν αρκετή. Το θέμα είναι, λοιπόν, να βρεθεί κάποια ισορροπία. Δηλαδή, να είναι πρώτα απ' όλα ο χρόνος ποιοτικός. Κι όταν είναι ποιοτικός, εκεί το ζευγάρι μπορεί να αποφασίσει να κάνει τις παρεκκλίσεις και να συνδυάσει την ποιότητα με την ποσότητα όταν το έχουν και οι δύο αναγκη. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι όταν δυο ανθρωποι είναι συνέχεια μαζί, ότι μπορεί ο χρόνος τους να είναι απόλυτα ποιοτικός.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
dim_thess
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Salonika!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 1934
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   19/2/2010, 23:56

αν και δεν ειμαι σε καποια σχεση απανταω...

η γνωμη μου ειναι οτι πρωτα απ'ολα εχει να κανει με τα ατομα! εννοω ειναι καθαρα θεμα στυλ...αλλοι ζητανε απο τον συντροφο τους την "απολυτη προσοχη" με την εννοια του 24ωρου θεματος....αλλοι παλι θελουν πιο "λασκα τα λουρια"

οποτε εχει να κανει καθαρα με τον χαρακτηρα και τη συννενοηση των ατομων..
αν και πιστευω γενικα οτι σε μια σχεση ειναι λαθος να προσπαθεις να κανεις τον αλλον να ταιριαζει στο στυλ σου...στο συγκεκριμενο θεμα πρεπει να εχουν τις ιδιες αποψεις, στυλ και "θελω" δυο ανθρωποι για να ταιριαξουν(αποψη μου παντα)
8anos
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3576
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 00:30

Νομίζω πως είναι σημαντικό ένα ζευγάρι να έχει επικοινωνία, και πως πρέπει να περνούν αρκετό χρόνο μαζί. Δεν πιστεύω πως μια σχέση μπορεί να αναπτυχθεί αν ο χρόνος δεν έχει ποσότητα, ασχέτως πόσο ποιοτικός θα είναι. Από την άλλη βέβαια πρέπει να υπάρχει και κάποιο μέτρο, δλδ να μπορεί ο άλλος να κάνει και άλλα πράγματα και να μην αναλώνει όλο του το χρόνο στη σχέση του.

Αλλά εντάξει, νομίζω ότι το πόσο χρόνο θα περάσεις με τον άλλον εξαρτάται και από την κατάσταση... πχ αν βγαίνει το ζευγάρι συχνά μαζί δεν υπάρχει λόγος να έχουν συνέχεια επαφή, αν πάλι δεν βρίσκονται τόσο συχνά νομίζω κάνει καλό η επαφή. Βέβαια εξαρτάται και από το πώς βλέπει ο άλλος το θέμα της σχέσης, δλδ αν ο τομέας "σχέση" έρχεται μπροστά στις προτεραιότητες κάποιου, ή αν είναι δευτερεύον ζήτημα.

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Salonika!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 1934
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 00:36

ναι πολυ σωστο το τελευταιο που ειπες Θανο...αλλα εχω δει και ατομα που ενω εχουν πρωτες προτεραιοτητες αλλα πραγματα οπως σπουδες οι καριερες...κ μολις ερωτευτουν...ολος ο κοσμος αναποδα (οχι δεν συμβαινει σε μενα...απλα το χω δει...ευτυχως δεν νομιζω να μου συνεβαινε σε μενα αυτο)

και θα συμφωνησω πως η επικοινωνια ειναι ενας παραπολυ σημαντικος παραγοντας στο θεμα αυτο!
8anos
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3576
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 00:40

ισχύει... αλλά νομίζω πως ο έρωτας συνήθως μπαίνει γενικά σε πρώτη προτεραιότητα... το ότι πολλοί επιλέγουν να είναι δευτερεύον θέμα νομίζω βασίζεται στο ότι δεν τον έχουν βρει ακόμη, ή τον υποτιμούν κ προσπαθούν να ασχοληθούν με κάτι άλλο για να ξεχαστούν.

ναι ρε συ, η επικοινωνία είναι το Α και το Ω. Είναι θλιβερό να βλέπεις ζευγάρια τα οποία απλά κάθονται και κοιτιούνται αγνοώντας ο ένας τα προβλήματα τ άλλου...

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 01:17

Νομιζω οτι ειναι καλο να περνας αρκετο χρονο με το ταιρι σου, η οικειοτητα και η εκθεση στις μικρες συνηθειες, ελλατωματα, ιδιαιτεροτητες που αποκαλυπτονται πολλες φορες μονο μετα απο καθημερινη τριβη, πιστευω πως ειναι εκεινα που θα καταστησουν τη σχεση δυνατη ή οχι. Γνωριζεις καλα καποιον(ωστε να ξερεις τελικα αν τον αγαπας γιαυτο που ειναι σε ολα τα επιπεδα) μονο μεσα απο την καθημερινοτητα μαζι του.

1) αυτο πολλες φορες δεν γινεται στην αρχη της σχεσης αλλα αφου περασει το πρωτο σταδιο της αρχικης γνωριμιας, αλλιως πολυ πιθανον καποιος να φρικαρει. Αν φρικαρει ακομα και μετα απο μεγαλο διαστημα, τοτε ισως δεν ειναι σε θεση να μπει σε σοβαρη σχεση με τον αλλο..
2)Στην τελικη εχει σημασια ο ποιοτικος χρονος που περνας με τον αλλο. Ολα τα παραπανω μπορει να μην ισχυουν αν καθεσαι και συζητας σε βαθος με το ταιρι σου για προβληματισμους κλπ και προσπαθεις πραγματικα να τον "γνωρισεις". Απλα συνηθως οταν δεν βλεπεις τον αλλο συχνα, δεν βλεπεις και την ωρα να κανεις σεξ μαζι του, να πατε σινεμα ή απλα να χουχουλιασετε και να λετε ρομαντικες "αηδιουλες", που ειναι απολυτα φυσιολογικο αλλα καποιες φορες κρατανε τη σχεση σε επιφανειακο επιπεδο.
3)Εχει να κανει με τον καθε ανθρωπο ξεχωριστα. Μπορει με καποιον να καλυπτομαι μονο αν τον βλεπω 7 μερες την εβδομαδα και με καποιον αλλο να μου αρκουν 2 ή 3.

Δεν ξερω κατα ποσο βγαζουν νοημα τα ανωθεν, αλλα εχω πιει λιγακι, συν οτι νυσταζω κομματακι, οποτε οτι καταλαβατε καταλαβατε...

Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 02:24

Α ρε Νικόλα με τι εμπνεύσεις σου

Κι εγώ ισορροπία προτιμώ...
Κι όσο πιο πολύ έχεις να δεις τον άλλο, τόσο περισσότερο θες να τον δεις την επόμενη φορα :)

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 665

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 02:42

Μυρίζομαι κρεββατομουρμούρα επι του θέματος
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 03:03

1 φορα την εβδομαδα ειναι υπεραρκετη ειδικα οταν θελεις να κανεις και μια καριερα....
Ianos
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 11:45

Xorxito έγραψε:
1 φορα την εβδομαδα ειναι υπεραρκετη ειδικα οταν θελεις να κανεις και μια καριερα....
Αυτο δεν ειναι σχεση, αυτο ειναι ραντεβου στον οδοντιατρο...

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 11:55

Ianos έγραψε:
Xorxito έγραψε:

Ούτε καν! Ψώνια στο σουπερμάρκετ!
Εγώ θέλω πολλές φορές και με αρκετή ώρα.
Όλη τη μέρα και δεν προλαβαίνω και δε με φτιάχνει, ειδικά όταν γίνεται απλώς για να φανεί ότι έχω μια καλή και σωστή σχέση...
Ex admin
Inactive Members

Περιοχή : somewhere
Αριθμός μηνυμάτων : 2040
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 12:37

fieldmouse έγραψε:
Μυρίζομαι κρεββατομουρμούρα επι του θέματος

Καμία :) Με τον monster έχουμε ταιριάξει αρκετά σε αυτό το θέμα. :yes:
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   20/2/2010, 14:28

MR Pe Pe έγραψε:
Ianos έγραψε:
Xorxito έγραψε:

Ούτε καν! Ψώνια στο σουπερμάρκετ!
Εγώ θέλω πολλές φορές και με αρκετή ώρα.
Όλη τη μέρα και δεν προλαβαίνω και δε με φτιάχνει, ειδικά όταν γίνεται απλώς για να φανεί ότι έχω μια καλή και σωστή σχέση...
Πολυ σωστο. Χρειαζεται μια Α συχνη επαφη, αλλα οχι ολη μερα καθε μερα. Ουτε σε γαμο τετοιο πραγμα.
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   21/2/2010, 12:56

νταξει 2 με 3 φορες τουλαχιστον την εβδομαδα. απο κει κ περα ομως ο καθενας πρεπει να σεβεται τις επιθυμιες του αλλου. π.χ αν θελει να βγει μονος με τους φιλους ή να κατσει μεσα κτλ.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   29/6/2010, 15:30

ααα μου ξέφυγε ακόμη ένα ωραίο θέμα... :grumpy3:

λοιπόν, τη σχέση μου θα ήθελα να τη βλέπω πολύ ώρα και συχνά. τουλάχιστον 4-5 φορές τη βδομάδα.
τα περί κούρασης και μεγαλύτερης επιθυμίας να δεις κάποιον όσο πιο σπάνια συναντιέσαι, δεν με καλύπτουν. όταν θέλεις κάποιον, επιθυμείς να τον βλέπεις συνεχώς. δεν θα μπορούσα εύκολα να κάνω σχέση με κάποιον ο οποίος δεν συμμερίζεται αυτή την άποψη.

επίσης, θέλω να μιλάω και από το τηλέφωνο.. μην αναφέρω τα μυνήματα για καλημέρα και καληνύχτα, τα οποία είναι must για μένα. το κακό είναι ότι μπορώ εύκολα να νιώσω ότι με ξεχνάνε. και όταν συμβαίνει αυτό, το είναι μου μεταβάλλεται, αλλάζω χαρακτήρα, γίνομαι απόμακρος, με πιάνουν οι ανασφάλειες, η γκρίνια και άντε να με αντέξει εμένα κάποιος μετά....

well, είμαι νούμερο το ξέρω, τι να κάνουμε?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   30/6/2010, 17:25

κάθε είδους σχέσης θέλει πολύ χρόνο και ειδικά μια σχέση ερωτική.
νομίζω ότι αν θέλουμε να λένε να έχουμε σχέση απαραίτητο είναι να δείχνουμε τον ενδιαφέρον μας σε κάθε περίπτωση. μηνύματα και τηλεφωνήματα συχνά μέσα στην ημέρα, όποτε βρεθεί χρόνος τον περνάμε αγγαλιά με τον άνθρωπο που θέλουμε και τα καλύτερα βραδινά της εβδομάδας σε μια κοινή ερωτική διάσταση.
νομίζω ότι απάντησα ικανοποιητικά στο θέμα
Toruk
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   30/6/2010, 17:29

4806 έγραψε:
το κακό είναι ότι μπορώ εύκολα να νιώσω ότι με ξεχνάνε. και όταν συμβαίνει αυτό, το είναι μου μεταβάλλεται, αλλάζω χαρακτήρα, γίνομαι απόμακρος, με πιάνουν οι ανασφάλειες, η γκρίνια και άντε να με αντέξει εμένα κάποιος μετά.... :

Χα χα πόσο σε νιώθω!!! Ακριβώς το ίδιο! :tongue2:
Είμαστε ανώμαλοι ρε Νούμερο, οι ανασφάλειες μας μαράνανε!!

Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : πουθενά
Αριθμός μηνυμάτων : 399
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   30/6/2010, 19:46

4806 έγραψε:

λοιπόν, τη σχέση μου θα ήθελα να τη βλέπω πολύ ώρα και συχνά. τουλάχιστον 4-5 φορές τη βδομάδα.
τα περί κούρασης και μεγαλύτερης επιθυμίας να δεις κάποιον όσο πιο σπάνια συναντιέσαι, δεν με καλύπτουν. όταν θέλεις κάποιον, επιθυμείς να τον βλέπεις συνεχώς. δεν θα μπορούσα εύκολα να κάνω σχέση με κάποιον ο οποίος δεν συμμερίζεται αυτή την άποψη.

επίσης, θέλω να μιλάω και από το τηλέφωνο.. μην αναφέρω τα μυνήματα για καλημέρα και καληνύχτα, τα οποία είναι must για μένα. το κακό είναι ότι μπορώ εύκολα να νιώσω ότι με ξεχνάνε. και όταν συμβαίνει αυτό, το είναι μου μεταβάλλεται, αλλάζω χαρακτήρα, γίνομαι απόμακρος, με πιάνουν οι ανασφάλειες, η γκρίνια και άντε να με αντέξει εμένα κάποιος μετά....

well, είμαι νούμερο το ξέρω, τι να κάνουμε?
Αν και δεν είμαι νούμερο .. συμφωνώ απόλυτα !!!!

Toruk έγραψε:

Χα χα πόσο σε νιώθω!!! Ακριβώς το ίδιο!
Είμαστε ανώμαλοι ρε Νούμερο, οι ανασφάλειες μας μαράνανε!!

Αν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε που λένε....
βικακι*
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Θηλυκό
Περιοχή : αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 62

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   14/7/2010, 20:38

Το ιδανικό -γιατί όχι- είναι να έχεις τόσο καλή σχέση με το φίλο σου που να μπορείς να μοιραστείς τα περισσότερα μαζί του. Στο κάτω-κάτω όλες οι σχέσεις περνάνε από την κατάσταση "μέλια" η οποία μπορεί να διαρκέσει από μερικούς μήνες μέχρι και χρόνια, σωστά;
Μπορεί να γνωριστήκατε εξ αιτίας κάποιου κοινού hobby ή στη δουλειά και η ζωές σας να είναι έτσι κι αλλιώς δεμένες με αυτές τις καθημερινες καταστάσεις.
Το θέμα είναι οταν καταλάβεις ότι η σχέση χρειάζεται την ανάσα της να μπορείς με σιγουριά και εμπιστοσύνη να περάσεις στην άλλη πλευρά και να βγεις και μόνος σου ή να αφήσεις το άλλο σου μισό να κάνει το ίδιο. Εκεί είναι η διαφορά για μένα. Να σ'αρέσει να κάνετε πράγματα μαζί αλλά όταν παρουσιαστεί η επιθυμία να βγει ο άλλος μόνος του, να μπορείς να ξέρεις ότι όλα συνεχίζουν να είναι οκ.
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   15/7/2010, 01:46

Toruk...θέλω να κάνω εμετό από το γέλιο (σόρρυ για την μεταφορά αλλά καρα ΛΟΟΟΟΛ)

τι άβαταρ είναι αυτό παιδί μου...ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ον τόπικ: Θέλω να περάσω κάθε λεπτό της ζωής μου με το άτομο που θα ερωτευτώ...Τα ως τώρα παραδείγματα έχουν δείξει ότι ποτέ δεν σταματάω να σκέφτομαι το άτομο που μου αρέσει...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   15/7/2010, 02:12

Εγώ νομίζω 2-3-4 φορές την εβδομάδα είναι αρκετές για εμένα....Τώρα σε κάθε σχέση γίνονται συμβιβασμοί και τα συζητάνε ανάλογα....

Δεν μπορώ όμως να είμαι με τον άλλο 'κώλος και βρακί' όπως έχω δει να γίνεται σε πολλές περιπτώσεις φίλων..
Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   15/7/2010, 02:42

κι εγω θα ηθελα να περναω οσο το δυνατον περισσοτερη ωρα μαζι του... τωρα καθε σχεση ειναι διαφορετικη και πολλα παιζουν ρολο. παντως θα ηθελα πολυ να συγκατοικησω με τη σχεση μου

Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1804
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   15/7/2010, 02:54

ανάλογα. Εγώ βαριέμαι απίστευτα εύκολα επομένως το να είμαι με κάποιον συνέχεια μάλλον δε θα καταλήξει καλά. Βέβαια έχουν τύχει κάποιοι άνθρωποι που αποτέλεσαν εξαιρέσεις. Πιστεύω πως είναι ανάλογα με τη σχέση και τον άνθρωπο.

Η συγκατοίκηση, ναι,νομίζω πως σε κάνει να καταλάβεις καλύτερα το 'ποιόν' του άλλου, την καθημερινότητά του, τις παραξενιές, τις συνήθειές του.
Shakespeare
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας   15/7/2010, 03:02

ενταξει εξαρταται και για τι ειδους σχεση μιλαμε
εμενα η επιφανειακη σχεση του στυλ πηδιομαστε σε σταθερη βαση και βγαινουμε μαζι για καφε, παμε σινεμα κλπ, εμενα δε μου λεει τιποτα.
Μιλαω για ουσιαστικη σχεση οπου οντας ερωτευμενος, δε χορταινεις τις μικρες καθημερινες συνηθειες του αλλου, οπου γιαυτες και για τα ελαττωματα του τον αγαπας. οταν λαχταρας να τον δεις την ωρα που ξυπναει ή σου αρεσει να τον χαζευεις να τρωει, να πλενει τα δοντια του... χαχα τελεια!

Ο χρόνος που θέλουμε να περνάμε με τη σχέση μας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: