ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Ομαδικό σεξ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Ομαδικό σεξ
Έχω κάνει
20%
 20% [ 10 ]
Δεν έχω κάνει
31%
 31% [ 16 ]
Χμ το σκέφτομαι
24%
 24% [ 12 ]
Μακρυά από εμάς
25%
 25% [ 13 ]
Σύνολο Ψήφων : 51

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   8/5/2011, 17:10

Επιστρέφω στο απόσπασμα του Ρίλκε που παράθεσα για να πω ότι για κάποιους ανθρώπους (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) το σεξ δεν αποτελεί απλώς διασκέδαση, αλλά είναι συνυφασμένο με μια πνευματικότητα και προϋποθέτει έναν ολόκληρο μαγικό κόσμο και μια καταβύθιση στον ίδιο μας τον εαυτό. Θέλει δουλειά ο έρωτας για να στεριώσει... Και για εμένα σεξ χωρίς έρωτα σημαίνει κάτι πεζό, θα ένιωθα πολύ αφιλόξενα με τον ίδιο μου τον εαυτό αν το έκανα. Ξέρω, ίσως κανείς πια να μην το βλέπει έτσι γιατί είναι δύσκολο να το βλέπει έτσι. Αλλά θα σας πω κάτι, κάτι που εγώ το νιώθω έτσι, για εσάς μπορεί να μην ισχύει. Έχετε αποστερήσει έναν ολόκληρο κόσμο(τον πλέον εσωτερικό και "μαγικό") από την μαγεία του. Εγώ ψάχνω μαγεία, μέχρι τώρα (στον έρωτα τουλάχιστον) δεν έχω συναντήσει. Μόνος μου την κουβαλάω και την περιφέρω και μερικές φορές μου αρκεί αυτό. Άλλες πάλι όχι. Αν και λίγο άσχετο με το θέμα "ομαδικό σεξ", σας λέω: Δώστε στον κόσμο λίγη παραπάνω μαγεία, λίγο παραπάνω φως. Το χρειάζεται και το χρειάζεστε.
Και τώρα περιμένω σχόλια του τύπου: "χαζορομαντικός", "ναι-άλλο σεξ διασκέδαση, άλλο αγάπη κι έρωτας", "δεν θα μας πεις τι να κάνουμε κιόλας, για μας η μαγεία βρίσκεται μόνο στο κρεβάτι","το ότι κάνουμε κάτι δεν μας αποκλείει απ'το να κάνουμε κι αυτό που λες- αλλά δεν θα παραδεχτούμε ότι συμβιβαζόμαστε". Και μην περιμένετε να απαντήσω. Εγώ απλώς δίνω τη δική μου οπτική, την οπτική ενός "χαζορομαντικού παιδιού".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
just feel
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 40
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   8/5/2011, 18:44

Κ εγω καπως ετσι νιωθω,θελω να αισθανομαι κατι πριν κανω σεξ,οχι λογω πουριτανισμου κτλ απλα εγω δεν νιωθω καλα ετσι
Ας απαντησω και στο poll..δεν εχω κανει,αλλα ποτε μη λες ποτε.

kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Γκάζι
Αριθμός μηνυμάτων : 1044

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   11/5/2011, 22:02

cygnus olor έγραψε:
Επιστρέφω στο απόσπασμα του Ρίλκε που παράθεσα για να πω ότι για κάποιους ανθρώπους (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) το σεξ δεν αποτελεί απλώς διασκέδαση, αλλά είναι συνυφασμένο με μια πνευματικότητα και προϋποθέτει έναν ολόκληρο μαγικό κόσμο και μια καταβύθιση στον ίδιο μας τον εαυτό. Θέλει δουλειά ο έρωτας για να στεριώσει... Και για εμένα σεξ χωρίς έρωτα σημαίνει κάτι πεζό, θα ένιωθα πολύ αφιλόξενα με τον ίδιο μου τον εαυτό αν το έκανα. Ξέρω, ίσως κανείς πια να μην το βλέπει έτσι γιατί είναι δύσκολο να το βλέπει έτσι. Αλλά θα σας πω κάτι, κάτι που εγώ το νιώθω έτσι, για εσάς μπορεί να μην ισχύει. Έχετε αποστερήσει έναν ολόκληρο κόσμο(τον πλέον εσωτερικό και "μαγικό") από την μαγεία του. Εγώ ψάχνω μαγεία, μέχρι τώρα (στον έρωτα τουλάχιστον) δεν έχω συναντήσει. Μόνος μου την κουβαλάω και την περιφέρω και μερικές φορές μου αρκεί αυτό. Άλλες πάλι όχι. Αν και λίγο άσχετο με το θέμα "ομαδικό σεξ", σας λέω: Δώστε στον κόσμο λίγη παραπάνω μαγεία, λίγο παραπάνω φως. Το χρειάζεται και το χρειάζεστε.
Και τώρα περιμένω σχόλια του τύπου: "χαζορομαντικός", "ναι-άλλο σεξ διασκέδαση, άλλο αγάπη κι έρωτας", "δεν θα μας πεις τι να κάνουμε κιόλας, για μας η μαγεία βρίσκεται μόνο στο κρεβάτι","το ότι κάνουμε κάτι δεν μας αποκλείει απ'το να κάνουμε κι αυτό που λες- αλλά δεν θα παραδεχτούμε ότι συμβιβαζόμαστε". Και μην περιμένετε να απαντήσω. Εγώ απλώς δίνω τη δική μου οπτική, την οπτική ενός "χαζορομαντικού παιδιού".

Αγορίνα μου, μαζί σου συμφωνώ, όχι με τον Ρίλκε, γιατί λέτε διαφορετικό πράγμα. Άλλο να εκφράζεις την οπτική σου, όπως πολύ όμορφα κάνεις, κι άλλο να λες πως το σεξ δεν είναι κάτι σα διασκέδαση. Είναι όσο πεζό είναι μια παρτίδα τάβλι, μια παρέα αντρών που βλέπουν μαζί ποδοσφαιρο, κτλ κτλ. Και σίγουρα ΔΕ συγκρίνεται με τον έρωτα... Με τον Ρίλκε διαφωνώ στη φράση "Έχετε αποστερήσει έναν ολόκληρο κόσμο (τον πλέον εσωτερικό και "μαγικό") από την μαγεία του"... Ενοχοποιεί το σεξ επειδή δεν είναι τόσο μαγικό όσο το σεξ όταν παίζει κι έρωτας. Δεν είναι, το είπαμε. Είναι αθώος όμως ο κατηγορούμενος, απλά διασκεδάζει :)

Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   11/5/2011, 22:35

Για τις συζητήσεις περί σεξ και πουριτανισμού συντάσσομαι με αυτή τη ηρωίδα...

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Αθηνα,Νικαια
Αριθμός μηνυμάτων : 704
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   12/5/2011, 02:23

το χριστινακι ειναι κλασσικη αξια χρονια τωρα! ρισπεκτ ρε!
michaelrey23
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Athens, Greeze
Αριθμός μηνυμάτων : 341

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   8/12/2011, 12:03

Ήταν μία φορά να κάνω μέ 5 άτομα μία παρτούζα αλλά..δεν έκατσε γιατί δεν έβγαινε στη πλειονότητα....

Τρίο έχω κάνει αρκετά στη ζωή μου, συγκεκριμένα με ένα ωραί ζευγάρι από το Βέλγιο, θα μου μείνει αξέχαστο.... όπως επίσης και με ένα άλλο ζευγάρι στο περιστέρι και έναν παλιό fuckbuddy...

Αλλά δν μπορώ να πω τίποτα παραπάνω..απαγορεύεται...
ForeverAloneGuy
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 1527
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 02:05

Δεν εχω κανει αλλα νομιζω οτι ειναι ωραια εμπειρια  τωρα δεν ξερω αν θα εκανα σε περιπτωση που μου γινοταν προταση...αν ηταν ατομα που γνωριζα καλα κτλπ σιγουρα θα το σκευτομουν

Forum Regular
Forum Regular

Αριθμός μηνυμάτων : 496

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 03:02

Δεν με συγκινεί η ιδέα. Δεν θα το κυνηγούσα ποτέ, δεν θα έλεγα ούτε όχι 
Origami
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1971
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 12:47

Δεν νομίζω να έκανα... το σεξ για μένα είναι μία πράξη μεταξύ 2 ατόμων. Αλλά όπως είπε και ο Φαγκ, αν μου γινόταν πρόταση δεν ξέρω τι θα απαντούσα (πολύ πιθανόν όχι).

Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 13:03

Είναι πολύ καλό σαν φαντασίωση αλλά στην πράξη δεν νομίζω να το έκανα ποτέ..............................νηφάλιος...

Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1971
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 13:05

dragneel έγραψε:
Είναι πολύ καλό σαν φαντασίωση αλλά στην πράξη δεν νομίζω να το έκανα ποτέ..............................νηφάλιος...
Συμφωνώ σε αυτό!

Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 13:59

Ναι κ εγώ δυσκολεύομαι!

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 7121
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 14:01

Θα ήθελα να το κάνω και θα το έκανα αν δεν είχα τόσο κόλλημα με τις αρρώστιες (ή αν δεν υπήρχαν καθόλου).
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 14:05

Όταν πας με έναν έναν οι αρρώστιες κ πάλι εκεί δεν θα μπορούσαν να είναι? Ακόμα κ όταν είσαι σε σχέση.

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Kalos
Αριθμός μηνυμάτων : 2680
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 14:08

Δεν ξερω αν θα εκανα ποτε... Και εγω το σεξ θεωρω πρεπει να μενει μεταξυ 2 ατομων.

Εγω σεξ δεν κανω αν δεν παμε να κανουμε πρωτα και οι δυο εξετασεις. Δεν ακουω κουβεντα για αυτο.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την James_ στις 30/10/2013, 14:09, 1 φορά
Score
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 14:08

@monster
Το ξέρω. Γι'αυτό δεν πάω με κανέναν! 

Αλλά στο ομαδικό σαφώς δεν πολλαπλασιάζεται ο κίνδυνος αφού έχεις να κάνεις με πολλά άτομα;wnk 
και με τον ένα, πες τον  γνωρίζεις, βγαίνετε, αποκτάς εμπιστοσύνη κτλ.
με πολλά άτομα δε μπορεί να γίνει αυτό.
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 14:18

Καλά με τη λογική αυτή ούτε από το σπίτι να βγαίνεις. Μπορεί εκεί που περπατάς να πέσει ένα πιάνο κ να σε πλακώσει, όπως λέει κ ένας σοφός:p

Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 16:17

Ντάξει δεν μιλάμε και για ανώδυνα πραγματάκια. Αν κολλήσεις HIV , ηπατίτιδες κλπ. το επίπεδο της ζωής σου μειώνεται τραγικά...Αυτό βέβαια δεν σημαίνει και αποχή τελείως από το σεξ αλλά καταλαβαίνω τους φόβους που μπορεί να έχουν ορισμένα άτομα...Χρησιμοποιούμε τις προφυλάξεις , προσπαθούμε να αποφεύγουμε ομάδες υψηλού κινδύνου (ναρκομανείς , άτομα που αλλάζουν πάρα πολλούς σεξουαλικούς συντρόφους κλπ) και ελαχιστοποιούμε έτσι όσο μπορούμε τις πιθανότητες.Επίσης είναι καλό να κάνουμε εξετάσεις κάθε εξάμηνο , ακόμα και για ρουτίνα :)

(Έχουμε νέα μέλη , θεώρησα δεν θα ήταν κακό να επισημάνω κάποια βασικά )
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 16:47

Κατ'αρχας δεν χρειαζεται συνεχως να κανουμε κατηχηση στα νεα μελη. Το θεμα ειναι ο,τι HIV ηπατιτιδες κτλ ΔΕΝ κολας απο το ομαδικο σεξ (ακα παρτουζες). Τα διαφορα ΣΜΝ τα αρπαζεις κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες, οι οποιες συνθηκες ειναι εξισου πιθανες ειτε γαμιεσαι με 1 ειτε με 10 ατομα ταυτοχρονα, απλα τα πραγματα. Τα υπολοιπα ειναι ανορθολογισμος. Και για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους, ο βασικος παραγοντας που αυξανει τα επιπεδα του κινδυνου κατακορυφα δεν ειναι οι παρτουζες αλλα το αισθημα της "ασφαλειας" και "εμπιστοσυνης" που επιζητουν καποιοι, και αυτο δεν ειναι μομφη ειναι fact.
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 16:52

Εμ και βέβαια κολλάς αν κάποιος δεν είναι προσεκτικός και δεν αλλάζει προφυλακτικά για τον κάθε σύντροφο...Just saying.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 16:59

Εμμ, και βεβαια δεν κολλας απο τι στιγμη που δεν μας ενδιαφερει τι κανει ο "καποιος" και αν ειναι προσεχτικος, το θεμα ειναι εμεις τι κανουμε. Προφανώς μιλαμε για καταστασεις που ο καθενας ειχε τον ελεγχο των πραξεων του. Χρειαζεται και μια υπευθυνοτητα γενικα η ζωη ...
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 17:05

Εννοείται οτι χρειάζεται υπευθυνότητα αλλά δεν την διαθέτουν όλοι και πολλές φορές κινούνται κυρίως από φυσικές ορμές. Θεωρώ οτι μέλη χωρίς εμπειρία οφείλουν να ενημερώνονται για το δικό τους καλό.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 17:18

Ναι, ενταξει. Αλλα αν εγω κανω μια παρτουζα και με γαμησουν 10 bareback και αρπαξω HIV μετα, δεν θα φταιει το ομαδικο σεξ γενικα και αοριστα ... Οπως αν κολλησω HIV απο τον γκομενο μου δεν θα φταινε οι σχεσεις ... Καταλαβαινεις. Αν προσεχεις, προσεχεις. Τερμα ... Αν δεν κοιτας τι παιζει με τα προφυλακτικα σε μια ομαδικη φαση, ο πρωτος που φταιει εισαι εσυ, τελος. Ουτε ο καποιος, ουτε ο αλλος ... Απλα τα πραγματα.

Τα επιμέρους στοιχεια μιας καταστασης, η προσωπικη μας σταση, και επιλογες μας ειναι που καθοριζουν την επικυνδυνοτητα των πραγματων σε ολα τα επιπεδα. Θεωρητικα σε ενα γενικοτερο επιπεδο τα παντα, αλλα τα παντα γυρω μας ειναι επικινδυνα!
Score
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 17:23

Sinister έγραψε:
Εμμ, και βεβαια δεν κολλας απο τι στιγμη που δεν μας ενδιαφερει τι κανει ο "καποιος" και αν ειναι προσεχτικος, το θεμα ειναι εμεις τι κανουμε. Προφανώς μιλαμε για καταστασεις που ο καθενας ειχε τον ελεγχο των πραξεων του. Χρειαζεται και μια υπευθυνοτητα γενικα η ζωη ...
Sinister, όσο υπεύθυνος και να είναι ο άλλος, υπάρχουν και καταστάσεις που δε μπορούμε να ελέγξουμε.
Το προφυλακτικό μπορεί να σπάσει. Σπάνιο, αλλά γίνεται.
Αν σου πω εγώ ότι έγινε την πρώτη φορά που είχα σεξουαλική επαφή θα το πιστέψεις;
Επιπλέον, υπάρχει και ο κίνδυνος (σπάνια πάλι) από το στοματικό.
Δε λέει τώρα να το κάνεις αυτό με προφυλακτικό, αλλά δε λέει και για μένα, σεξ χωρίς στοματικό.
Οπότε από το να κάνω μισές δουλειές, δεν κάνω τίποτα. Το προτιμώ..
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικό σεξ   30/10/2013, 17:32

Αν μπορείς να ζήσεις με ολοκληρωτική αποχή από το σεξ τότε τι να πω...
Πάντως πιστεύω ότι υπερβάλλεις λίγο...Με την ίδια λογική κινδυνεύεις από εκατομμύρια πράγματα στον κόσμο (βλέπε final destination  ) οπότε για να είσαι σίγουρος ότι θα μείνεις ασφαλής για πάντα καλό είναι να κλειστείς σε ένα λευκό άδειο δωμάτιο σε ένα έρημο νησί με βραχονησίδες γύρω ώστε να μην πλησιάζει άλλη ψυχή...
(δεν ειρωνεύομαι, απλά θέλω να τονίσω την υπερβολή σε αυτή τη στάση)

Ομαδικό σεξ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: