ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Dragneel 1/10/2017, 23:56

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
monster
Inactive Members

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   11/11/2010, 14:41

Good for u! Απλα απ τη μεριά μου, θέλω πάντα να έχω τον έλεγχο
Άντε άργησα, τα λέμε ΧΧΧ

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   11/11/2010, 14:43

Monster έγραψε:
Good for u! Απλα απ τη μεριά μου, θέλω πάντα να έχω τον έλεγχο
Άντε άργησα, τα λέμε ΧΧΧ
Αυτά τα τόσο μελετημένα μου φαίνονται και βαρετά... Αλλά γκόμενο δε θα σε πιάσω, οπότε παραμένεις γαμάτος! Φιλί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   11/11/2010, 19:24

Σχέσεις ή... "σχέσεις" ??????

Γιατί δεν μπορεί κάποιος να έχει πολλές σχέσεις στο ενεργητικό του. Ούτε να ερωτευτεί πολλές φορές.

Ας γίνει λοιπόν η διάκριση και πείτε μου τι ονομάζετε σχέση!
teleny
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : portugal
Αριθμός μηνυμάτων : 2318

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   15/11/2010, 16:17

νομιζω οτι το ποσες σχεσεις θεωρουμε πολλες ειναι σχετικο. Παντως δεν νομιζω οτι θα ειχα προβλημα ουτε αν ο αλλος ειχε κανει λιγες ουτε πολλες. Αν μου ελεγε ενα νουμερο που να μου φαινοταν υπερβολικα μικρο ή μεγαλο, θα το κρατουσα στο πισω μερος του μυαλου μου. Αλλα, γενικα εστιαζω σε αλλα θεματα και αυτο δεν με απασχολει

This shall pass, be still and know"
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   15/11/2010, 16:23

teleny έγραψε:
νομιζω οτι το ποσες σχεσεις θεωρουμε πολλες ειναι σχετικο. Παντως δεν νομιζω οτι θα ειχα προβλημα ουτε αν ο αλλος ειχε κανει λιγες ουτε πολλες. Αν μου ελεγε ενα νουμερο που να μου φαινοταν υπερβολικα μικρο ή μεγαλο, θα το κρατουσα στο πισω μερος του μυαλου μου. Αλλα, γενικα εστιαζω σε αλλα θεματα και αυτο δεν με απασχολει

χμμ...παίζει πολύ το πώς το βλέπει ο καθένας.
άλλοι θεωρούν προσόν ο άλλος να έχει κάνει 1000 σχέσεις. Εγώ μόνο μειονέκτημα το θεωρώ...δηλαδή είναι λιγότερο ώριμος αυτός που έχει μια (πετυχημένη) σχέση 2 χρόνια από έναν άλλον που σε 2 χρόνια έχει κάνει σχέση με 15 άτομα? Κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει καν αυτό που λέμε "εμπειρία" σε αισθηματικά ζητήματα (πλην του σεξ)...κάποιος που ενδεχομένως δεν έχει κάνει τίποτα μπορεί κάλλιστα να συμπεριφερθεί πολύ πιο ώριμα από κάποιον που (παρόλη την υποτιθέμενη "ωριμότητα") έχει χωρίσει 40 φορές ξέρω γω...
Σε γενικές γραμμές πάντως ούτε εμένα νομίζω θα με απασχολούσε ο αριθμός, αν και θα προτιμούσα ο άλλος να έχει κάνει έστω μία σχέση, ώστε να μην τίθεται ζήτημα να είμαι το "πειραματόζωο"...Ένας πολύ μεγάλος αριθμός όμως θα με χαλούσε πολύ περισσότερο από έναν μικρό αριθμό.
Κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική βέβαια

Έχει επεξεργασθεί από τον/την baZZ στις 15/11/2010, 16:26, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   15/11/2010, 16:25

Εμένα με ενοχλεί να χωρίζει και αμέσως να ξαναβρίσκει Νεα σχέση. Το θεωρώ επιπολαιότητα... Πρέπει να περάσουν κάποιοι μήνες...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   15/11/2010, 16:28

Xorxito έγραψε:
Εμένα με ενοχλεί να χωρίζει και αμέσως να ξαναβρίσκει Νεα σχέση. Το θεωρώ επιπολαιότητα... Πρέπει να περάσουν κάποιοι μήνες...

Είναι θέμα του καθένα πόσο εύκολα μπορεί να ξεπεράσει τη προηγούμενη σχέση του και να νιώσει έτοιμος να προχωρήσει παρακάτω. Αν νιώσει έτοιμος, τότε με το καλό να συνεχίσει τη ζωή του.
Αλλά άμα αρχίσει νέα σχέση από αντίδραση ή επειδή πιστεύει ότι ο έρωτας με έρωτα περνάει, τότε ναι είναι μεγάλη επιπολαιότητα. Συμφωνώ!
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   16/11/2010, 23:09

baZZ έγραψε:

Σε γενικές γραμμές πάντως ούτε εμένα νομίζω θα με απασχολούσε ο αριθμός, αν και θα προτιμούσα ο άλλος να έχει κάνει έστω μία σχέση, ώστε να μην τίθεται ζήτημα να είμαι το "πειραματόζωο".
Κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική βέβαια

Κοιτα οπως λες και εσυ καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Το οτι πιστευεις οτι θα σε δει σαν πειραματοζωο εκφραζει και λιγο ανασφαλεια. Εγω ειμαι της αποψης οτι δεν χρειαζεται να εχεις κανει 20 σχεσεις για να ωριμασεις η να συνηδητοποιησεις τι θελεις. Μπορει καλλιστα το πρωτο ατομο που θα ερωτευτεις και κανεις μαζι του σχεση να σε γεμιζει πληρως και να μην χρειαστει να κοιταξεις αλλου. Εχω ακουσει αρκετες φορες το επιχειρημα οτι καποιος που ειναι μικρος και με λιγη εμπειρια στο ενεργητικο του ειναι πιο πιθανον να ξενοκοιταξει και πραγματικα με βρισκει απολυτα αντιθετο.
Εγω θα ημουν επιφυλακτικος (οχι ομως και προκατηλημενος) με ατομο που θα ειχε κανει πολλες για τα δικα μου κριτηρια σχεσεις και οχι με καποιον που θα ειχε λιγες...βεβαια αυτα σε γενικες γραμμες. Καθε περιπτωση την εξεταζουμε παντα ξεχωριστα.
people89
Forum Beginner
Forum Beginner

Αριθμός μηνυμάτων : 228

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   31/12/2010, 20:38

Εμεναμ απασχολουσε οτι ηταν ατομο της ξεπετας κ φοβομουν αν μπορει ν κανει σχεση κ τωρα φοβατε αυτος εμενα
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 04:23

Εμένα με ενοχλεί άμα έχει κάνει πολλές σχέσεις μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα αλλά κι το διάστημα που κράτησαν οι σχέσεις τους. Όχι μόνο το θεωρώ επιπολαιότητα, αλλά κι είδος "ξεπέτας", σεξουαλικής δίψας κι άλλων πράγματων. Αντιθέτως, λατρεύω αυτούς που κράτησαν σχέση για αρκετό καιρό, κι τα πάμε καλά αρκεί βέβαια να έχει ξεπεράσει τον πρωήν

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 12:24

JeffreyDeanMorgan έγραψε:
Εμένα με ενοχλεί άμα έχει κάνει πολλές σχέσεις μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα αλλά κι το διάστημα που κράτησαν οι σχέσεις τους. Όχι μόνο το θεωρώ επιπολαιότητα, αλλά κι είδος "ξεπέτας", σεξουαλικής δίψας κι άλλων πράγματων. Αντιθέτως, λατρεύω αυτούς που κράτησαν σχέση για αρκετό καιρό, κι τα πάμε καλά αρκεί βέβαια να έχει ξεπεράσει τον πρωήν

Α!Α!Α! Εδώ θα τα χαλάσουμε μικρέ!
Βρε άντε από κει που σε ενοχλεί κιόλας! Ίσα ίσα όποιος έχει κάνει είτε πολλές ξεπέτες είτε σχέσεις :
Πρώτον, ξέρει να κάνει καλύτερο κρεβάτι. (βέβαια καλό είναι να του ζητήσεις και μία αναλυτική εξέταση για να δεις άμα έχει κανένα σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα)
Δεύτερον, είναι πιο κατασταλλαγμένος στα θέλω του και δεν έχει απωθημένα! (my point of view)

Και πίστεψέ με, άμα ερωτευτείς δε θα σε νοιάξει ακόμη κι αν έχει πάρει το μισό Μανχάταν!
Είναι χαζομαρίτσα να στέκεσαι στο παρελθόν του άλλου (κι εγώ το έκανα παλιά).
Δεν είμαστε καλύτεροι από κανέναν!

Ε καλά βρε πόσοι αρχίζουν σχέση μη έχοντας ξεπεράσει τους πρώην τους?
Μόνο όσοι δεν έχουν κάνει πολλές σχέσεις και δεν ξέρουν ακόμη τον εαυτό τους και τις αντιδράσεις τους.
Οπότε, το επιχείρημά σου, γυρνάει μπούμερανγκ!

Kidding, σεβαστή η άποψή σου αλλά είσαι πολύ μικρός για να ξέρεις τι ακριβώς θέλεις..
Η ζωή είναι μπροστά για να σε επιβεβαιώσει ή να σε διαψεύσει.. Και σπάνια ξεφεύγεις από τα συναισθήματά σου!
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 15:33

Εντάξει Παππούλ

Απλά είπα την γνώμη μου αλλά θα το παραδεχτώ, είναι με βάση τις σχέσεις μου με κοπέλες κι όχι άντρες (γιατί ανέκαθεν είχα μόνο μια του αέρα!)... Απλά έτσι θεωρώ καλύτερο για μένα, προς το παρόν, μιας κι είμαι κι (πόσο, δεν ξέρω ακόμα) άπειρος στο sex με άντρες κι θα μου ήταν καλό αν κι ο άλλος δεν ήταν τόσο καλός - δηλαδή να μην είχε τόοοσες σχέσεις.
Κατ'εμέ επίσης, σε μια σχέση το σεξ δεν είναι το παν, οπότε δεν με πολυενδιαφέρει όσο καλό κρεβάτι κι αν κάνει, είναι κι άλλα που ζητάω
Αυτά τα λέω από θεωρητική άποψη, δεν ξέρω κατά πόσο θα ισχύσει από πράξεις, γιατί μπορεί να ισχύσει αυτό που λες, δηλ. να ερωτευτώ κάποιον που να έχει πάρει το μισό "Μανχαταν" ( ) κι να τον αποκτήσω πάση θυσία... :)

Forum Εxperienced

Περιοχή : In Looondon concrete jungle where dreams are made
Αριθμός μηνυμάτων : 845

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 15:42

Αυτο για την αναλυτικη εξεταση, δεν εχεις και μεγαλο αδικο Mr Pe Pe.

Για μενα δεν ξερω. Οσο γνωριζω τον αλλον θελω να μαθαινω και για το παρελθον του. Οχι για να τον κρινω ή να δω αν ηταν επιπολαιες οι σχεσεις του (ασχετα αν βγαζω αυτο το συμπερασμα απο μεσα μου). Θελω να ψυχολογω τον αλλον. Αυτο με βοηθα να συμπεριφερομαι και αναλογως. Αμα εχει κανει ξεπετες, οι πολλες σχεσεις σε μικρο χρονικο διαστημα (αν λεγοντατι σχεσεις) ή οτιδηποτε παρεμφερες, ε, δεν ειναι δικο μου θεμα. Αν νιωθει εκεινος καλα με ολα αυτα. Για μενα παντως θα ειχα απογοητευτει,(αν το κανα εγω.) Γιατι ειναι επιπολαιοτητα, μη σταθεροτητα στις αποφασεις μου, και γενικως ενα ατομο οτι να ναι.

Οσο πιο πολλες (αλλα και ουσιωδεις βεβαια) τοσο το καλυτερο. Γιατι ο αλλος ξερει τα κουμπια μιας σχεσης εχει μαθει τα κολπα.

Αλλα εχω καταληξει σε μια εντελως στεγνη προταση που με χαρακτηριζει. Ειμαι στην μειονοτητα τηε μειονοτητας. Οτι δηλαδη, και γκει ειμαι, και με ενδιαφερει σχεση. Και μετα πανω σε αυτα, βαλε τα κριτηρια του ανθρωπου που ψαχνεις, και να σε ικανοποιει συναισθηματικα. Αμα μετα απο ολα αυτα τον βρεις καρμπον, δεν νομιζω να πεις ευκολα οχι, επειδη τον τελευταιο χρονο ηταν μπερδεμενος, και απλως εκανε κατι μαλακιουλες. Επειδη τωρα εσυ εισαι που μαλλον με αυτον θα σοβαρευτει!!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 15:57

Βρε Γιάννη μου οι περισσότεροι θέλουν να βρουν σχέση για να κρατήσει πολύ καιρό!
Αλλά αρχίζοντας μία γνωριμία, δε σημαίνει ότι θα μείνεις σίγουρα μαζί του για πάντα! Δεν τα προγραμματίζεις αυτά! Προκύπτουν θέματα στην πορεία, που αρχικά δεν τα είχες ψυχανεμιστεί! Ίσως να μην ταιριάζεις, ίσως να έχετε χάσμα στον χαρακτήρα, ίσως σας χωρίσει η απόσταση κάποτε, ίσως το σεξ να είναι άθλιο κλπ.

Γιατί να θεωρείται επιπολαιότητα ή μη σταθερότητα ή ότι είναι κάποιος ότι να'ναι? Είναι λιγάκι άδικο αυτό... Δεν αρχίζεις μία γνωριμία επειδή έτσι σου ήρθε! Απλώς διέκρινες κάποια στοιχεία στον άλλον που σε ελκύουν και αρχίζεις κάτι... Δεν προδιαγράφεις την πορεία που θα έχετε... Και ας μην ξεχνάμε ότι δεν κρίνεται ένας άνθρωπος από τις ντουζίνες των ανδρών με τους οποίους έχει κάνει σεξ ή γνωριμία... Στο κάτω κάτω, καθένας στο κρεβάτι του ας κάνει ότι θέλει!

Τι να πω, δε ξέρω! Ελπίζω πραγματικά να βρεις μία σχέση που θα κρατήσει για πάντα..
Αλλά δεν είναι τόσο εύκολο να βρεις τον άνθρωπό σου! Θέλει κόπο, πόνο, υπομονή...
johnGayUk
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 16:12

4806 έγραψε:
Βρε Γιάννη μου οι περισσότεροι θέλουν να βρουν σχέση!
Αλλά αρχίζοντας μία γνωριμία, δε σημαίνει ότι θα μείνεις σίγουρα μαζί του για πολύ καιρό! Δεν τα προγραμματίζεις αυτά! Προκύπτουν θέματα στην πορεία, που αρχικά δεν τα είχες ψυχανεμιστεί! Ίσως να μην ταιριάζεις, ίσως να έχετε χάσμα στον χαρακτήρα, ίσως σας χωρίσει η απόσταση κάποτε κλπ.

Γιατί να θεωρείται επιπολαιότητα ή μη σταθερότητα ή ότι είναι κάποιος ότι να'ναι? Είναι λιγάκι άδικο αυτό... Δεν αρχίζεις μία γνωριμία επειδή έτσι σου ήρθε! Απλώς διέκρινες κάποια στοιχεία στον άλλον που σε ελκύουν και αρχίζεις κάτι... Δεν προδιαγράφεις την πορεία που θα έχετε...

Τι να πω, δε ξέρω! Ελπίζω πραγματικά να βρείτε μία σχέση που θα κρατήσει για πάντα..

Με βρηκες λιγο απροετοιμαστο να σου πω την αληθεια... Φταει ακομα λιγο η σαμπανια, λιγο το Bombay...

Εχω το μειονεκτημα της εξιδανικευσης και της απαισιοδοξιας. Βαζω σκληρα κριτηρια στον εαυτο μου. Παρ'ολα αυτα, εχω αφησει καποια ατομα να με καβαλησουνε.

Απο την μια εφοσον δεν σκεφτεσαι τον εαυτο σου, γιατι να σε σκεφτει ο αλλος. Αλλα αν το καλοσκεφτεις, οταν ο αλλος ειναι που σου εχει πει το Σ'αγαπω, και εχει γινει οτι εχει γινει, φροντιζει για σενα να σε προσεχει, οχι να σε καβαλαει. Οποτε με εχει αναγκασει να ειμαι λιγο πιο καχυποπτος και σκληρους στους αλλους.

Αρχιζω μια γνωριμια πολυ δυσκολα, λογω επιφυλαξεων, και ναι εχεις δικιο μπορει στην πορεια να βγουν τα 1000 μυρια. Απο την μια προσπαθω να σκεφτομαι οτι ολα θα πανε καλα. Αλλα απο την αλλη, δεν μπορω να ξεχασω τις ωρες που πενραω διαβαζοντας για να ξεχασω, και δη στο Λονδινο. Δεν το εχω ευχαριστηθει και το παραδεχομαι.

Να σου πω κατι. Ναι ειναι αδικο. Αλλα οταν βγαινεις με καποιον δειχνει ενδιαφερον και μετα εξαφανιζεται? Θα μου πεις ναι μαλακες υπαρχουν. Αλλα για να βγηκα, (στην αρχη τουλαχιστον) κατι διεκρινα!

Οι περισσοτεροι νομιζουν οτι θελουν να βρουν σχεση. Αυτοι που πραγματικα το θελουν, και ξερουν τι θελουν γενικοτερα ειναι λιγοτεροι. Και κακα τα ψεματα το ονομα των γκει στην κοινωνια εχει βγει, απο αυτους που ολο πηδιουντε (συγγνωμη κ ολας), και βγαινουν τηλεοραση συναμενοι κουναμενοι και ολα τα παρεμφερη. Δεν ειμαι ρατσιστης. Με γεια τους με χαρα τους. Αλλα δεν μπορω να συναναστραφω με μη σταθερα ατομα.

Ειμαστε και λιγο οφφ τοπικ βεβαια.

Εμενα με ενδιαφερει στην τελικη, το background του αλλου, να ξερω να φερομαι αναλογως. Μην ειναι μαυρο και βλεπω ασπρο που λεει ο λογος...!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 16:27

Ωραία! Ξέρεις ότι κάποιος έχει backround που περιλαμβάνει 3 σχέσεις ενός μήνα και κάποιες ξεπέτες και κάποιος άλλος έχει κάνει 2 σχέσεις ενός χρόνου η κάθεμία!
Θεωρείς ότι ο πρώτος είναι πιο αναξιόπιστος? Και γιατί?
Αχ παίζουν ρόλο τόσα πολλά ρε συ, που οι αριθμοί δεν δείχνουν τίποτα!

Εγώ θα σου πω ότι τη χειρότερη συμπεριφορά και την μεγαλύτερη αηδία την έχω νιώσει από άτομο που είχε μακροχρόνια σχέση.
Τώρα για τους διάφορους μαλάκες που λες συμφωνώ. Υπάρχουν και αυτοί, και έχω υπάρξει και ένας από αυτούς. Είναι όμορφο να έχεις ιδεαλιστική άποψη για τον έρωτα, αλλά ο κόσμος δεν είναι έτσι... Βγάλε δόντια και γίνε ανθεκτικός σε αυτού του είδους τις συμπεριφορές! Όταν γνωρίζεις κάποιον, όλα ξεκινάνε με ίσους όρους! Μην αφήνεις το παρελθόν να σε επηρεάζει... Να κοιτάς πάντοτε το τώρα και να κρίνεις με βάση τον τρόπο που σου συμπεριφέρεται!

Και πίστεψέ με, μερικές από τις καλύτερες συμπεριφόρες θα τις βιώσεις από άτομα που φαινομενικά περνούσαν για ανάξια, τσουλάκια ή επιπόλαια!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την 4806 στις 1/1/2011, 16:36, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 16:35

johnGayUk και JDM προσπαθήστε να διατηρήσετε τον χαρακτήρα που έχετε.Μην αφήσετε κανέναν να αλλοιώσει τον τρόπο που σκέφτεστε.
johnGayUk
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 16:39

4806 έγραψε:
Ωραία! Ξέρεις ότι κάποιος έχει backround που περιλαμβάνει 3 σχέσεις ενός μήνα και κάποιες ξεπέτες και κάποιος άλλος έχει κάνει 2 σχέσεις ενός χρόνου η κάθεμία!
Θεωρείς ότι ο πρώτος είναι πιο αναξιόπιστος? Και γιατί?
Αχ παίζουν ρόλο τόσα πολλά ρε συ, που οι αριθμοί δεν δείχνουν τίποτα!

Εγώ θα σου πω ότι τη χειρότερη συμπεριφορά και την μεγαλύτερη αηδία την έχω δεχτεί από άτομο που είχε μακροχρόνια σχέση.
Τώρα για τους διάφορους μαλάκες που λες συμφωνώ. Υπάρχουν και αυτοί, και έχω υπάρξει και ένας από αυτούς. Είναι όμορφο να έχεις ιδεαλιστική άποψη για τον έρωτα, αλλά ο κόσμος δεν είναι έτσι... Βγάλε δόντια και γίνε ανθεκτικός σε αυτού του είδους τις συμπεριφορές! Όταν γνωρίζεις κάποιον, όλα ξεκινάνε με ίσους όρους! Μην αφήνεις το παρελθόν να σε επηρεάζει... Να κοιτάς πάντοτε το τώρα!

Και πίστεψέ με, τις καλύτερες συμπεριφόρες θα τις βιώσεις από άτομα που φαινομενικά περνούσαν για ανάξια, τσουλάκια ή επιπόλαια!

Οντως, η νεα χρονια θα μας μπει με πολλες αλλαγες. Τα σκεφτομαι και λιγο πιο ιδεαλιστικα, γιατι ως 19, δεν εχω περασει και πολλα, οποτε ακομα ελπιζω για το καλυτερο. Οχι οτι αλλοι δεν ελπιζουν αλλα με χαρακτηριζει μια επαρση γενικα. (δεν θες να ακουσεις βλεψεις στον επαγγελματικο τομεα )

Συμφωνω μαζι σου. Παιζουν ρολο παρα πολλα. Και δεν ειναι οι αριθμοι αλλα μια γενικη ιδεα.

Ως πρεσβυτερος παντως, λογικα οπως τα λες θα ειναι. Βλεπεις ο κολλητος μου ειναι h wannabe σχεση μου, με 1 μηνα καθε μερα μαζι το καλοκαιρι,μια βδομαδα πριν φυγω εμενε σπιτι μου, και 2 φορες ερωτα (οπως χαρακτηρισε εκεινος) εκεινες τις 2 βραδυες πριν φυγω για Αγγλια ουσιαστικα δεν εχω γκει φιλους. Και οτι σκεψη εχω αναπτυξει την εχω απο βιωματα, και μεσα απο οσα διαβαζω.

Οποτε ισως βλεπω τα πραγματα καπως πιο τεχνοκρατικα, σε νουμερα., οπως ειπες! Που δεν λεω οτι ειναι σωστο, σαν να βαζω ανθρωπους στο ιδιο τσουβαλι. Αλλα μεα στο φορουμ εχω αρχισει να μαθαινω, και ν αναπτυσω την κριτικη μου με βαση αλλα κριτηρια. :) Οποτε σε κανα2μηνο θα επανελθω εδω να σας πω :Ρ

TrustOne έγραψε:
johnGayUk και JDM προσπαθήστε να διατηρήσετε τον χαρακτήρα που έχετε.Μην αφήσετε κανέναν να αλλοιώσει τον τρόπο που σκέφτεστε.

Τιμη μας αυτο που λες!! :) Και εγω προσωπικα ευχαριστω! Απλως οσο ρεαλιστης και να ειμαι, λιγο στο θεμα σχεσεων πασχω ακομα!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 16:45

Και να συνεχίζεις να ελπίζεις για το καλύτερο! Και να συνεχίζεις να ελπίζεις γιατί όποιος ελπίζει ονειρεύεται... Και όποιος ονειρεύεται ζει καλύτερα...

Ελπίζω να μην το νιώθεις σαν να προσπαθώ να σου αλλοιώσω τον χαρακτήρα...
Εδώ συζήτηση κάνουμε για να μάθουμε ο ένας από τον άλλον... Δεν είμαι ούτε πρεσβύτερος, ούτε τίποτα... Δεν είμαι καλύτερος από κανέναν. Έχω κι εγώ τα θέματά μου.

Απλώς πιστεύω ότι ο άνθρωπος κρίνεται από βαθύτερα, πιο ουσιαστικά πράγματα από τις σχέσεις που έχει κάνει... Το θέμα είναι να μην χάσουμε τον εαυτό μας και να μην μετανιώνουμε για τα λάθη μας γιατί τελικά, μέσα από αυτά γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι...
johnGayUk
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   1/1/2011, 16:51

Οχι βρε δεν πιστευω τιποτα τετοιο. Προς Θεου!! Εκτος αν εισαι κανας Μορμονος

Τετοιου ειδους συζητησεις ποτε δεν ειχα. Και πραγματικα το χαιρομαι.

Ολοι μας εχουμε θεματα. Αλλος εχει εδω, αλλος εχει καπου αλλου. Αυτο ειναι το ωραιο να μαθαινουμε ο ενας απο τον αλλον.

Εμενα το μοτο μου ειναι δεν μετανιωνω ποτε για τιποτα. Γιατι οτι κανω το κανω για μενα. Και αν με πληγωσει ο αλλος ειναι γιατι του εδωσα την ευκαιεια να το κανει η να νομιζει οτι μπορει να το κανει.

Το πως θα κρινω εσενα, δεν θα σε κρινω απο τις σχεσεις σου. ουτε καν. θα σε αξιολογησω (αν και δεν μου ακουγεται η σωστη λεξη) απο την παιδεια σου οπως την παρουσιαζεις μεσα απο το λεγειν σου, απο τις σπουδες που εχεις ακολουθησει και τις επιλογες στη ζωη σου. Γιατι η ζωη μας κρινεται απο τις ευκαιριες που αρπαζουμε, και απο τις επιλογες που κανουμε. και απλως οι σχεσεις μας, ειναι εναμικρο κομματακι ολων αυτων!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   2/1/2011, 02:15

Προσωπικά με επηρεάζει το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος σε συνάρτηση με την ηλικία του και σε συνάρτηση με τους λόγους χωρισμού.Τρία πράγματα δηλαδή.Αν είναι μικρός κι έχει κάνει πολλές σχέσεις είναι επίφοβος.Αν είναι μικρός,έχει κάνει μόνο 1 σχέση και χώρισε επειδή ο άλλος την είχε 14 πόντους και όχι 18 ε πάλι επίφοβος είναι...

Φράσεις όπως "ε δεν βρήκα τον κατάλληλο γι' αυτό κάνω ξεπέτες" δεν περνάνε σε μένα. Αν είσαι αισθηματίας δεν σε νοιάζει τόσο το σεξ και κάνεις σχέση μόνο αν ερωτευτείς.Επίσης δεν περνάνε ούτε φράσεις όπως "ε με πλήγωσε ένας μ@λ@κας και το έριξα στις ξεπέτες".Κι άλλοι έχουν πληγωθεί και δεν το ρίχνουν στις ξεπέτες.

Και για να μην παρεξηγηθώ : Όσοι σκεφτόμαστε πιο αισθηματικά καλά κάνουμε από τη μεριά μας και όσοι σκέφτονται περισσότερο σεξουαλικά καλά κάνουν από την πλευρά τους.Δεν υπάρχει θέμα σε αυτό.Ο καθένας αναζητεί αυτό που έχει περισσότερο ανάγκη.Απλά όσοι σκεφτόμαστε περισσότερο αισθηματικά θα πρέπει να προσέχουμε περισσότερο στις επιλογές μας.Και αν κάνουμε λάθος και οι επιλογές μας αποδειχτούν κακές, δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω ούτε να αφήνουμε το περιβάλλον γύρω μας να μας επηρεάζει.
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   2/1/2011, 02:24

Αυτός που κάνει "ξεπέτες'' δηλαδή δε μπορεί να κάνει σχέση?
Ο people ανέφερε και χαρακτηριστικό παράδειγμα με τη σχέση του ότι δν ισχύει αυτό...

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   2/1/2011, 02:29

Δεν λεει οτι αυτοι που κανουν ξεπετες δεν μπορουν να κανουν σχεση. Αλλα κατα ποσο μπορεις να τους εμπιστευθεις? Και δεν αναφερεται ο Trust στα ατομα που κανουν ξεπετες, αλλα στις δικαιολογιες που προβαλουν καποια ατομα και δικαιολογουν το οτι κανουν. Με τις οποιες δικαιολογιες θεωρει οτι ο αλλος ειναι επιφοβος για σχεση.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   2/1/2011, 02:32

Δεν έχω διαβάσει τι έχει γράψει ο people και πόσα χρόνια έχει σχέση,αλλά πάντα θα υπάρχει η περίπτωση "ξέρω ένα άτομο,τον γιο της κυρά Νίτσας που δεν συμπεριφέρθηκε έτσι και μπλα μπλα μπλα".Μιλάω γενικά και απευθύνομαι στα παιδιά που σκέφτονται αισθηματικά.Εκείνοι ξέρω ότι θα καταλάβουν και θα νιώσουν τι λέω.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   2/1/2011, 02:33

Οπ με πρόλαβε. Το ξερα ότι οι πραγματικοί αισθηματίες θα με καταλάβαιναν χωρίς εξηγήσεις.

Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: