ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Dragneel 1/10/2017, 23:56

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 15:51

Παράθεση :
προσωπικά δεν έχω πρόβλημα, αλλά έτσι κι αλλιώς στο τέλος θα χωρίσω μαζί του οπότε ποιος ο λόγος....

Έτσι σκέφτεσαι καλε πριν ξεκινήσεις καν σχέση?!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Loup Garou
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Somewhere over the rainbow~
Αριθμός μηνυμάτων : 3346
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 16:11

nikolas19 έγραψε:
Παράθεση :
προσωπικά δεν έχω πρόβλημα, αλλά έτσι κι αλλιώς στο τέλος θα χωρίσω μαζί του οπότε ποιος ο λόγος....

Έτσι σκέφτεσαι καλε πριν ξεκινήσεις καν σχέση?!

χαχαχαχ όχι, αλλά μου φαίνεται θα γίνω Ξεπετιάρης
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 16:19

ευγε καμαρι μου μπαινεις στο σωστο το δρομο σιγα σιγα
Loup Garou
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 16:26

peireotaki έγραψε:
ευγε καμαρι μου μπαινεις στο σωστο το δρομο σιγα σιγα

καλά δεν είμαι τόσο απελπισμένος βασικά
έχω επιλογές
αλλά οκ και παρθένος να'ναι ο άλλος και ποτέ του να μην έχει ξαναφιλήσει δεν με πειράζει
αλλά το θέμα είναι πως αν χωρίσουμε ίσως πληγωθεί και δεν το θέλω.....πάλι
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 17:35

Και μόνοι μια χαρά περνάνε οι άνθρωποι!

Πάντως όταν έχει κάνει κάποιος σχέση, αντιλαμβάνεται καλύτερα τα θέλω του, το κόσμο και τον εαυτό του ωριμάζοντας απίστευτα πολύ.

Aπ την άλλη, όταν είσαι με κάποιον για πρώτη του φορά μπορεί να κολλήσει πάνω σου συναισθηματικά και παθολογικά αν σε έχει ερωτευτεί.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 17:50

φαντάζεσαι? και άμα τον χωρίσει να αρχίσει να πηγαίνει κάτω από το σπίτι του και να αφιερώνει καντάδες, να κλαίει, να στέλνει μυνήματα απόγνωσης και να απειλεί ότι θα αυτοκτονήσει. so funny

monster έγραψε:
Και μόνοι μια χαρά περνάνε οι άνθρωποι!

το ίδιο και έλεγε και μία φίλη μου που χώρισε ύστερα από 3 χρόνια σχέσης.
στην αρχή ένιωθε λες και ανακάλυπτε τον κόσμο από την αρχή.
έχουν περάσει 5 μήνες από τότε που χώρισε, δεν έχει βρει κανέναν άλλον και τώρα είναι σε μάυρο χάλι...
Cio
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Άκρως Απόρρητο!
Αριθμός μηνυμάτων : 2956
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 18:12

Πραγματικά, δεν το είχα σκεφτεί αυτό ως τώρα.

Αν είχε κάνει αρκετές σχέσεις (όπως λέει και το νούμερο 10 και πάνω), θα με προβλημάτιζε για δύο λόγους: επειδή θα κόμπλαρα ως πιο άπειρος αλλά και επειδή θα αναρωτιόμουν πόσο σημαντική θεωρεί μια σχέση για να έχει κάνει τόσες πολλές...

Από την άλλη κάποια εμπερία από τη μεριά του είναι σίγουρα απαραίτητη!

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 18:15

jason έγραψε:

Αν είχε κάνει αρκετές σχέσεις (όπως λέει και το νούμερο 10 και πάνω), θα με προβλημάτιζε για δύο λόγους: επειδή θα κόμπλαρα ως πιο άπειρος αλλά και επειδή θα αναρωτιόμουν πόσο σημαντική θεωρεί μια σχέση για να έχει κάνει τόσες πολλές...

double

ακριβώς jason! βέβαια άμα είναι 30 λογικό να έχει πάει με καμιά 10αριά. άμα είναι 20 όμως, ε εμένα μου ακούγεται κάπως.. και δεν είμαι πουριτανός.
Cio
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 18:18

4806 έγραψε:
jason έγραψε:

double

ακριβώς jason! βέβαια άμα είναι 30 λογικό να έχει πάει με καμιά 10αριά. άμα είναι 20 όμως, ε εμένα μου ακούγεται κάπως.. και δεν είμαι πουριτανός.

Επειδή φαντάζομαι θα είναι κάποιος της ηλικίας μου περίπου αν έχει ας πούμε 10 σχέσεις

- είτε έχει ξεκινήσει από το νηπιαγωγείο
- είτε έχει μπερδέψει την ξεπέτα με τη σχέση...
- είτε (λιγότερο πιθανό) ήταν πολύ άτυχος!
Loup Garou
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 18:18

4806 έγραψε:
και δεν είμαι πουριτανός.

εεε ναι
το βλέπουμε....
:cupid2:

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Loup Garou στις 29/6/2010, 18:20, 1 φορά
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 18:19

Α νούμερο με μένα δεν ειναι έτσι, άνετα ξαναρχίζω νέα σχέση αν το θελήσω... αλλά δε το κάνω γιατί μόνος μου περνάω καλύτερα...

Μα υπάρχει κανείς στα 20 που ισχυρίζεται ότι έχει κάνει 10 σχέσεις?! Μιλάμε για σχέση όχι άλλα πράγματα!

Κι όπως λέει μια φίλη μου, στον κάθε επόμενο λέει πάντα τους μισούς που κι αυτοί οι μισοί πολλοί ακούγονται

Έχει επεξεργασθεί από τον/την monster στις 29/6/2010, 18:21, 1 φορά
Cio
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 18:20

monster έγραψε:
Μα υπάρχει κανείς στα 20 που ισχυρίζεται ότι έχει κάνει 10 σχέσεις?! Μιλάμε για σχέση όχι άλλα πράγματα!

Και όμως ναι! Κάποιοι straight συμμαθητές από το σχολείο που άλλαζαν κάθε δεύτερη βδομάδα κοπέλα.... Μιλάμε για ουσιαστικά πράγματα όχι αστεία!
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 18:22

monster έγραψε:
Α νούμερο με μένα δεν ειναι έτσι, άνετα ξαναρχίζω νέα σχέση αν το θελήσω... αλλά δε το κάνω γιατί μόνος μου περνάω καλύτερα...

Κι όπως λέει μια φίλη μου, στον κάθε επόμενο λέει πάντα τους μισούς που κι αυτοί οι μισοί πολλοί ακούγονται

Θεά!!Εγώ δεν αναφέρω καν! Εξαιρείται η τωρινή σχέση που τα γνωρίζει όλα!

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   29/6/2010, 18:51

Loup Garou έγραψε:
4806 έγραψε:
και δεν είμαι πουριτανός.

εεε ναι
το βλέπουμε....
:cupid2:

αλήθεια, δεν είμαι...
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   31/10/2010, 12:09

Δεν ξέρω για τον άλλον...άλλα αν εγώ είχα κάνει 10 αποτυχημένες σχέσεις σίγουρα θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά πριν κάνω άλλη .
Από κάποιο σημείο και μετά, αρχίζεις και φοβάσαι και τον ίδιο σου τον εαυτό πιστεύω...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   31/10/2010, 12:16

Διάβασα τώρα αυτά που έγραφα παλιότερα!
χριστέ μου, ότι να 'ναι ήμουνα!

όχι δεν με επηρεάζει πλέον καθόλου γιατί πρώτον, μέσα από τις σχέσεις γνωρίζεις τον εαυτό σου και δεύτερον, η εμπειρία συνεπάγεται συνήθως καλύτερο σέξ!
kostas
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Νέα Υόρκη
Αριθμός μηνυμάτων : 1107
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   31/10/2010, 19:47

Συμφωνώ, ούτε εγώ δίνω ιδιαίτερη σημασία στο πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος προηγουμένως. Ίσα ίσα, άμα έχει κάνει τουλάχιστον αρκετές έχει έναν πιο ώριμο τρόπο να αντιμετωπίζει τις καταστάσεις μέσα στη σχέση, και φυσικά καλύτερο σεξ! Και αντιθέτως με έναν τελείως άπειρο, δε νομίζω πλέον να σύναπτα ποτέ ερωτική σχέση.
Unique90
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : ΛΟΝΔΙΝΟ
Αριθμός μηνυμάτων : 151

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   31/10/2010, 21:49

οχι γιατι οπως ειπαν κ αλλοι θα ειναι πιο εμπειρος
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   31/10/2010, 23:42

μμμμ...εξαρταται για τι αριθμο μιλαμε και ποσο διηρκησαν αυτες οι σχεσεις. Καθε περιπτωση θα την εξεταζα διαφορετικα. Στην τελικη αν ειχε παει με παρα πολλους θα εκανα την καρδια μου πετρα και θα προχωρουσα μαζι του αν και ο ιδιος με ηθελε πολυ και με εβλεπε σοβαρα.
Επειδη γενικα οι ανθρωποι αλλαζουν , καποιος που εκανε πολλες σχεσεις (η ακομα και ξεπετες ) στο παρελθον ισως να ζηταει την σταθεροτητα μετα απο καποιο σημειο και μετα.
Nikolas25
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Ηρακλειο κρητης
Αριθμός μηνυμάτων : 154

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   11/11/2010, 01:23

Δεν με επηρεαζει καθολου το παρελθον του Και το ποσες σχεσεις ειχε πριν απο εμενα!
Αρκει να μην υπαρχει πισωγυρισμα σε αυτες τις καταστασεις και να μην επηρεασει το παρων μας! ! ! ! ! ! ! !

Στην τελικη θα τον κρινω η θα με κρινει βαση των πραξεων του παρωντος ! ! ! !

Θα επισημανω οτι δεν ειναι αναγκη να κανεις συνεχεια σεξ για να ωριμασεις και να
πεις οτι θελεις σταθερες σχεσεις! ! !
Μερικοι Ανθρωποι ωριμαζουν διαφορετικα!
Μπορει ο αλος να ειναι 22 και να θελει σταθερη σχεση

Ενω ο αλλος 45 και απλα να θελει να παραμεινει ηδονιστης!

Με μια σχεση στο ενεργητικο μου και με αρκετες ερωτικες αλλες εμπειριες!
ξερω οτι μολις βρεθει παλι ευκαιρια θα την αρπαξω!
Και αν τα βρουμε θα κατασταλαξω! ! ! !

Οι κοινωνίες προχωρούν με Deals. Έρχεται ένα παρεάκι και σου λέει θα κάνω αυτά και αυτά. Εσύ λες μου κάνει και του δίνεις την άδεια να προχωρήσει. Τώρα αυτός στο δρόμο μπορεί να παρεκκλίνει από τους όρους του Deal, οπότε έρχεσαι εσύ και του λες, έλα να κάνουμε ένα νέο. Το κάθε Dealβλέπεις έχει ημερομηνία λήξης.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   11/11/2010, 14:11

Ρητά και κατηγορηματικά όχι. Αφενός είναι όλα θέμα εμπιστοσύνης, αφετέρου είναι και ζήτημα εμπειρίας. Λογικά αν έχει "βαρύ" παρελθόν, θα έχει αντιμετωπίσει πολλές καταστάσεις και κανονικά θα πρέπει να υπάρχει ένα αίσθημα ωριμότητας και και κατάλληλου χειρισμού. Οπότε μπορεί και να βολεύει...
Για να μην πω ότι δε με νοιάζει ποιους καβαλούσε πριν, αφού τώρα καβαλάει εμένα!
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   11/11/2010, 14:13

Εμένα δε με νοιάζει είτε έχει κάνει είτε όχι... Το μόνο που θα ρωτούσα να μάθω ήταν γιατί τον χώρισαν ή γιατί χώρισε αν είχε σχέση.. Να ξέρω πάνω κάτω με τι έχω να κάνω.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   11/11/2010, 14:26

Monster έγραψε:
Εμένα δε με νοιάζει είτε έχει κάνει είτε όχι... Το μόνο που θα ρωτούσα να μάθω ήταν γιατί τον χώρισαν ή γιατί χώρισε αν είχε σχέση.. Να ξέρω πάνω κάτω με τι έχω να κάνω.
Και πάλι, αυτό είναι λίγο σχετικό. Ανάμεσα σε δύο ανθρώπους δημιουργείται μία σχέση που είναι διαφορετική με τη σχέση που θα δημιουργηθεί μεταξύ του ενός εκ των δύο πρώτων και ενός άλλου προσώπου.
Μπορεί αναγνωριστικά να βγάζουμε μία άποψη από τις συμπεριφορές των άλλων με πρώην, αλλά σίγουρα η δική μας θα απέχει τόσο που μπορεί να μη αναγνωρίζουμε αυτό που έχουμε ακούσει.
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   11/11/2010, 14:34

Μπα σημασία έχει να "διαβάζεις" τον άλλο πίσω απ αυτά που σου λέει. Σίγουρα ισχύουν οι παράμετροι που λες (είναι "εξωτερικές" ο καθάνς μπορεί να τις αντιληφθεί), αλλά εγώ αναφέρομαι σε ένα βημα παρακάτω. Να εμβαθύνεις δηλαδή στα ψυχολογικά του χαρακτηριστικά, τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητας του και στις νοητικές διαδικασίες που κατευθύνουν τη ζωή του.. Δεν είναι εύκολο πράγμα γιατί πρέπει να διαχωρίσεις το τι έγινε από το τι πιστεύει πως έγινε, το τι είναι αλήθεια σ αυτά που σου παρουσιάζει και τι ψέματα και το τι επιδιώκει κατά βάθος να πετυχέι με αυτά που σου λέει. Και για να ερμηνεύσεις όλα αυτά εκτός από τα γεγονότα πρέπει να κοιτάς τα μάτια, τις αντιδράσεις, τις κινήσεις του σώματος κλπ. Όποιος κατανοεί τι λέω και καταφέρνει να το κάνει, παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?   11/11/2010, 14:37

Μα έτσι το αναλύεις τόσο πολύ που χάνεται το παραμικρό ίχνος μαγείας, ρε Monster! Είπαμε... Να έχουμε μία ιδέα για τον άλλο κρίνοντας από τα λεγόμενά του για το παρελθόν του, αλλά αν είναι να κάνω στον καθένα ειδική ψυχολογική γνωμάτευση, τότε είμαι βλάκας που δεν το σπούδασα για να βγάζω λεφτά!

Σε επηρεάζει στο να κάνεις σχέση το πόσες σχέσεις έχει κάνει ο άλλος?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: