ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Σήμερα στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Σήμερα στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Ti κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?
Του το λέω ξεκάθαρα.
24%
 24% [ 18 ]
Προσπαθώ εμμέσως να του δείξω ότι τον θέλω.
18%
 18% [ 14 ]
Περιμένω να χωρίσει χωρίς να κάνω τίποτα.
25%
 25% [ 19 ]
Δεν ασχολούμαι καν.
33%
 33% [ 25 ]
Σύνολο Ψήφων : 76

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Γκάζι
Αριθμός μηνυμάτων : 1044

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:46

Ξεκολλάτε βρε, οι νόμοι της φύσης είναι αυτοί που κινούν όλα τα νήματα με δεύτερη παράμετρο την ανθρώπινη λογική. Και να είστε σίγουροι πως οι θεωρίες είναι πολύυυ μακρυά από την πράξη γι'αυτό μη λέτε μεγάλα λόγια :)

Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:59

Παράθεση :
κρίμα δεν είναι ρε παιδιά να προκαλέσεις πόνο στον τρίτο που τελικά θα μείνει μόνος άμα τελικά τον χωρίσει? δηλαδή να στενοχωρήσεις κάποιον για τη δική σου ευτυχία? μήπως η εκλογίκευση τέτοιων θεμάτων δεν είναι σωστή?
Η εκλογικευση των πραγματων μια χαρα ειναι, απλα ειναι λιγο πιο ψυχρη απ'οτι θα'θελαν καποιοι.
Παιδια ειμαι καργα εναντια σε οποιοδηποτε χωσιμο μουρης σε σχεση, ειτε αυτοι ειναι μια χαρα, ειτε αυτοι ειναι στα μαλωματα. ΕΙΔΙΚΑ εαν ειναι στα μαλωματα ειναι καθαρη πουστια.
Εαν εχεις ηθικες αξιες δεν θα χωθεις σε κατι αλλο για να βοηθησεις στην καταστροφη του.

Η λογικη, νουμερο, εχει διαφορες οπτικες. Αν δεις την λογικη καποιου που απλα γουσταρει καποιον και θελει να τον εχει, τοτε η λογικη λεει να προσπαθησει να τον αποκτησει.
Ομως αν δεις πιο γενικα το πραμα, η λογικη λεει να μην κανεις κατι που δεν θα ηθελες να σου κανουν. και προφανως αυτο ειναι πολυ πιο σωστο απο το πρωτο.

Εμενα δεν θα μου αρεσε να χωθει καποιος τριτος, ειτε ειχα ειτε οχι προβληματα με τον φιλο μου. και φυσικα δεν θα κατηγορουσα μονο τον φιλο μου που τσιλιμπουρδισε, αλλα και τον αλλο τον παπαρα, που ενω ηξερε οτι ειναι σε σχεση, του την επεφτε.

Φυσικα αν δεν το ηξερε αυτος ο τριτος, δεν φταιει σε τπτ.
Το να εισαι ερωτευμενος και να χωνεσαι σε σχεση καποιου, δεν το κανει σωστο, απλα ειναι φυσιολογικο να μην μπορεις να αντισταθεις στα συναισθηματα σου. αλλα και παλι ειναι κατι που λειτουργει 'επι πτωματων'.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Γκάζι
Αριθμός μηνυμάτων : 1044

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 14:03

Panos_thess έγραψε:
Το να εισαι ερωτευμενος και να χωνεσαι σε σχεση καποιου, δεν το κανει σωστο, απλα ειναι φυσιολογικο να μην μπορεις να αντισταθεις στα συναισθηματα σου. αλλα και παλι ειναι κατι που λειτουργει 'επι πτωματων'.

Love is a war babe

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 14:19

Λοιπον για να δούμε αν μπορούμε να βρούμε ένα σημείο να συμφωνήσουμε :

Αν συντρέχουν οι εξής προϋποθέσεις :

1) Στη σχέση δεν έχει επέλθει τσακωμός ή οτιδήποτε άλλο που να την καθιστά προσωρινά ευάλωτη
2) Στη σχέση ο ένας από τους 2 έχει πάψει να είναι ερωτευμένος
3) Αυτός που έχει πάψει να είναι ερωτευμένος δίνει πάτημα στον 3ο να προχωρήσει
4) Ο 3ος είναι ερωτευμένος και δεν πάει να διεκδικήσει απλά για ξεπέτα αλλά για να κάνει μια σταθερή σχέση.

τότε βλέπετε λιγότερο ανήθικη την κίνηση του 3ου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 15:28

λιγοτερο ανηθικη?.. κοιτα η πραξη δεν παυει να ειναι μια μπινια, για το ενα απο τα τρια ατομα. προφανως το 2ο ατομο της σχεσης θα'πρεπε να χωρισει και οχι 'να δωσει πατημα'. τι παει να πει δινω πατημα σε καποιον τριτο ενω εχω σχεση?.. Αλλα και ο 3ος ειναι μερος της μπινιας. φυσικα και εχει ελαφρυντικα επειδη ειναι ερωτευμενος. δλδ αμα με ρωτουσαν τι γνωμη εχω για αυτο, θα ελεγα "βλακεια - αλλα νταξει ηταν και ερωτευμενος."
Το κυριο φταιξιμο εννοειται το εχει το ατομο που ενω ειναι σε σχεση δινει πατηματα.

Για μενα υπαρχουν καποια πραγματα που ειναι απλα.

Αν εχεις βρει καποιον αλλον που σε ενδιαφερει, εχεις σχεση και παρολαυτα φλερταρεις κ δινεις πατημα με σκοπο να γινει κατι με καποιον αλλο, τοτε αποκτησε @@ και σταματα αυτη τη σχεση. δεν σου φταιει σε τιποτα ο αλλος που ειναι μαζι σου και ακομα εχει συναισθηματα κ προσπαθει για αυτην την τελειωμενη(εν αγνοια του)σχεση.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 15:36

@Panos_thess: Πολυ σωστος! Ασε π για να μην εχει @@ να χωρισει την προηγουμενο, δεν θα εχει κ αν του τελειωσει κ με σενα. Με καλυψες παντως!

Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : πουθενά
Αριθμός μηνυμάτων : 399
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 00:19

Αν βρισκόμουν σε τέτοια θέση νομίζω πως δεν θα ανακατευόμουν καθόλου και πουθενά. Όσον αφορά τις υπόλοιπες επιλογές η άποψη μου είναι η εξής:

Α) Το να περιμένω να χωρίσει μήπως και γίνει κάτι το θεωρώ ανούσιο γιατί μπορεί να χωρίσει και σε 2 χρόνια η ακόμα και ποτέ. Ακόμα και να χωρίσει όμως δεν μπορεί κανείς να μου εγγυηθεί ότι θα γίνει τελικά κάτι ανάμεσά μας. Έτσι τον τοποθετώ σε μία γωνιά της καρδιάς μου και συνεχίζω την ζωή μου.

Β) Το να προσπαθήσω εμμέσως να του δείξω ότι τον θέλω θα το έκκανα μόνο στην περίπτωση που έχω κολλήσει άσχημα για μεγάλο χρονικό διάστημα μαζί του. Αν του πω με ομαλό/όμορφο τρόπο ότι μου αρέσει μπορεί να θελήσει να συζητήσουμε το θέμα ( π.χ. να μου εξηγήσει ότι έχει μια ωραία σχέση που δεν θέλει να χαλάσει, ότι δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι μαζί μου γιατί δεν είμαι του γούστου του κ.τ.λ. ) και έτσι να βοηθηθώ για να τον ξεπεράσω.

Γ) Τώρα το να το πω ξεκάθαρα σε κάποιον ότι μου αρέσει ενώ είναι σε σχέση (να του την πέσω βρε παιδί μου!!) δεν θα το έκκανα ποτέ για τους εξής λόγους:
Πρώτον, το να μπω ανάμεσα σε ένα ζευγάρι θεωρώ πως σαν κίνηση είναι πολύ ποταπή.
Δεύτερον, στην υποθετική περίπτωση που τολμήσω να κάνω κάτι τέτοιο θα συμβεί ένα από τα παρακάτω ενδεχόμενα:
1)Να φάω άκυρο και το ζευγάρι να παραμείνει όπως ήταν. (που είναι και το πιο πιθανό)
2)Το ζευγάρι να χωρίσει. Κάτι το οποίο είναι πολύ άσχημο γιατί θα είμαι εγώ η αιτία για αυτό.

Από όποια πλευρά και να το δεις το χειρότερο στοιχείο στην ιστορία είναι το άτομο που θα επέμβει! (δηλαδή εγώ)

Επίσης, με το να χωρίσει το ζευγάρι δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση πως το ζευγάρι δεν ήταν πολύ αγαπημένο για να αντέξει. Ας είμαστε ρεαλιστές! Δεν υπάρχουν ζευγάρια χωρίς τσακωμούς, άσχημες στιγμές, εντάσεις παρά μόνο στις ταινίες και τα παραμύθια. Άλλωστε χωρίς αυτά οι σχέσεις θα ήταν μονότονες και βαρετές. (Τι πιο ωραίο από το να βρεθείς στο κρεβάτι αγκαλιά με το άτομο που αγαπάς μετά από έναν τσακωμό και λίγα δάκρυα;;; Ας επιστρέψω στο θέμα μας τώρα...) Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το ζευγάρι μπορεί να βρεθεί σε μία τέτοια φυσική/ανθρώπινη έντονη στιγμή αδυναμίας. Το να βρεθώ εγώ να εκμεταλλευτώ και να μεγαλώσω την ένταση που υπάρχει ανάμεσα στο ζευγάρι με αποτέλεσμα να χωρίσει (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχει αγάπη ανάμεσά τους) είναι τελείως λάθος, ανήθικο, τιποτένιο και πάνω από όλα εγωιστικό.

Στην τελική αν όντως έχω πραγματικά αισθήματα για αυτό το άτομο και το αγαπώ πραγματικά προτιμώ να το αφήσω όπως είναι ευτυχισμένο μέσα στην σχέση την οποία έχει γιατί κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί πως εγώ θα μπορέσω να το κάνω περισσότερο ευτυχισμένο από ότι ο άλλος...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την panligo στις 17/9/2010, 16:34, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 00:22

panligo έγραψε:
Αν βρισκόμουν σε τέτοια θέση νομίζω πως δεν θα ανακατευόμουν καθόλου και πουθενά. Όσον αφορά τις υπόλοιπες επιλογές η άποψη μου είναι η εξής:

Α) Το να περιμένω να χωρίσει μήπως και γίνει κάτι το θεωρώ ανούσιο γιατί μπορεί να χωρίσει και σε 2 χρόνια η ακόμα και ποτέ. Ακόμα και να χωρίσει όμως δεν μπορεί κανείς να μου εγγυηθεί ότι θα γίνει τελικά κάτι ανάμεσά μας. Έτσι τον τοποθετώ σε μία γωνιά της καρδιάς μου και συνεχίζω την ζωή μου.

Β) Το να προσπαθήσω εμμέσως να του δείξω ότι τον θέλω θα το έκκανα μόνο στην περίπτωση που έχω κολλήσει άσχημα για μεγάλο χρονικό διάστημα μαζί του. Αν του πω με ομαλό/όμορφο τρόπο ότι μου αρέσει μπορεί να θελήσει να συζητήσουμε το θέμα ( π.χ. να μου εξηγήσει ότι έχει μια ωραία σχέση που δεν θέλει να χαλάσει, ότι δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι μαζί μου γιατί δεν είμαι του γούστου του κ.τ.λ. ) και έτσι να βοηθηθώ για να τον ξεπεράσω.

Γ) Τώρα το να το πω ξεκάθαρα σε κάποιον ότι μου αρέσει ενώ είναι σε σχέση (να του την πέσω βρε παιδί μου!!) δεν θα το έκκανα ποτέ για τους εξής λόγους:
Πρώτον, το να μπω ανάμεσα σε ένα ζευγάρι θεωρώ πως σαν κίνηση είναι πολύ ποταπή.
Δεύτερον, στην υποθετική περίπτωση που τολμήσω να κάνω κάτι τέτοιο θα συμβεί ένα από τα παρακάτω ενδεχόμενα:
1)Να φάω άκυρο και το ζευγάρι να παραμείνει όπως ήταν. (που είναι και το πιο πιθανό)
2)Το ζευγάρι να χωρίσει. Κάτι το οποίο είναι πολύ άσχημο γιατί θα είμαι εγώ η αιτία για αυτό.

Από όποια πλευρά και να το δεις το χειρότερο στοιχείο στην ιστορία είναι το άτομο που θα επέμβει! (δηλαδή εγώ)

Επίσης, με το να χωρίσει το ζευγάρι δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση πως το ζευγάρι δεν ήταν πολύ αγαπημένο για να αντέξει. Ας είμαστε ρεαλιστές! Δεν υπάρχουν ζευγάρια χωρίς τσακωμούς άσχημες στιγμές, εντάσεις παρά μόνο στις ταινίες και τα παραμύθια. Άλλωστε χωρίς αυτά οι σχέσεις θα ήταν μονότονες και βαρετές. (Τι ποιο ωραίο από το να βρεθείς στο κρεβάτι αγκαλιά με το άτομο που αγαπάς μετά από έναν τσακωμό και λίγα δάκρυα;;; Ας επιστρέψω στο θέμα μας τώρα...) Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το ζευγάρι μπορεί να βρεθεί σε μία τέτοια φυσική/ανθρώπινη έντονη στιγμή αδυναμίας. Το να βρεθώ εγώ να εκμεταλλευτώ και να μεγαλώσω την ένταση που υπάρχει ανάμεσα στο ζευγάρι με αποτέλεσμα να χωρίσει (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχει αγάπη ανάμεσά τους) είναι τελείως λάθος, ανήθικο, τιποτένιο και πάνω από όλα εγωιστικό.

Στην τελική αν όντως έχω πραγματικά αισθήματα για αυτό το άτομο και το αγαπώ πραγματικά προτιμώ να το αφήσω όπως είναι ευτυχισμένο μέσα στην σχέση την οποία έχει γιατί κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί πως εγώ θα μπορέσω να το κάνω περισσότερο ευτυχισμένο από ότι ο άλλος...

Δεν έχω λόγια... Είπες όσα έπρεπε για να νιώσω άσχημα!
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 00:27

panligo έγραψε:

Αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια που την εχω σκεφτει και εγω. Αντε πες και τους χωριζεις, που ξερεις αν τελικα θα στεριωσετε μαζι και θα ειναι καλυτερα απο την προηγουμενη σχεση?. Επισης πιστευω οτι αμα καποιος ειναι αρκετα δυσαρεστημενος απο την σχεση του θα χωρισει και απο μονος του - δεν χρειαζεται να περιμενει να ερωτευτει καποιον αλλον τριτον. Απλα το γεγονος το ζευγαρι να περναει μια κριση και ο αλλος να την εκμεταλλευτει το θεωρω και εγω αρκετα ανηθικο και δεν μου καθεται καλα σαν σκεψη.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 00:35

καταλαβάινω ότι όταν ερωτευτείς δε μπορείς να σκεφτείς λογικά.
από κει και πέρα, τις συμπεριφορές μας μπορούμε να τις οριοθετήσουμε. δε ξέρω άμα είναι ανήθικο να "κλέψεις" τον γκόμενο κάποιου, ξέρω σίγουρα όμως ότι τις αποφάσεις μας τις πληρώνουμε. από τη στιγμή που είμαστε έτοιμοι να αναλάβουμε τις ευθύνες μας και να επωμιστούμε τις συνέπειες, ας κάνουμε ότι γουστάρουμε.

θα μείνω σε μία κλασσική παροιμία. "όσοι μπλέκονται με τα πίτουρα, τους τρώνε οι κότες".
οπότε, το αποφεύγω.
και κάτι τελευταίο. δε θα μπορούσα ποτέ να χτίσω την ευτυχία μου πάνω στη δυστυχία του άλλου. και αυτό γιατί έχω δει ότι οι μαλακίες πληρώνονται.

κάθε περίπτωση είναι διαφορετική φυσικά. εξαρτάται από το αν σου δώσει και ο άλλος το δικαίωμα να συμπεριφερθείς ανάλογα.
panligo
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : πουθενά
Αριθμός μηνυμάτων : 399
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 00:36

Cloud έγραψε:
Επισης πιστευω οτι αμα καποιος ειναι αρκετα δυσαρεστημενος απο την σχεση του θα χωρισει και απο μονος του - δεν χρειαζεται να περιμενει να ερωτευτει καποιον αλλον τριτον.

Ακριβώς!!! Αν το ζευγάρι δεν τα πάει καλά γενικά τότε θα χωρίσει από μόνο του. Το να επέμβει κάποιος κάνοντας τον καλοθελητή είναι καθαρά υποκριτικό και εγωιστικό.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 01:02

Σε μένα παίζει ρόλο :

-πόσο ερωτευμένος είμαι,
-τι πάτημα μου δίνει ο άλλος και
-αν γνωρίζω και συμπαθώ το αγόρι του ανθρώπου που θέλω.

Αν λοιπόν είμαι ερωτευμένος,αν ο άλλος μου δώσει πάτημα και αν δεν γνωρίζω/συμπαθώ το αγόρι του τότε ενδεχομένως να κάνω κίνηση χωρίς να τη θεωρήσω καθόλου ανήθικη.Αν δεν συντρέξουν αυτά τα 3 πράγματα μαζί τότε δεν κάνω κίνηση με τίποτα.

Α για το "πάτημα" που είπα,φροντίζω να είμαι πολύ σίγουρος ότι πράγματι μου δίνει πάτημα ο άλλος.Αν έχω έστω και μια αμφιβολία πάλι δεν κάνω καμία κίνηση.
Toruk
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 02:11

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με τις απόψεις του Panligo...
Με κάλυψε εντελώς..

Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1804
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 02:44

Θα συμφωνήσω με τη σειρά μου με toruk kai panligo.
Εξαιρετικά εγωιστικό εκ μέρους αυτού που θα προσπαθήσει να "παρασύρει" με κάθε τρόπο κάποιον που είναι σε σχέση. Δε νομίζω πως θα του άρεσε να συμπεριφερθεί αναλόγως ο δικός του άνθρωπος.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 16:38

Για μένα σαφώς μεγαλύτερη ευθύνη φέρει αυτός που είναι σε σχέση και δίνει πάτημα στον 3ο παρά ο 3ος.

Παρουσιάζετε αυτόν που είναι στη σχέση και δίνει πάτημα στον 3ο σαν το αθώο καημενούλι που έρχεται ο κακός ο 3ος και τον παρασύρει στον κακό το δρόμο.

Εκτός αν αναφέρεστε στην περίπτωση που αυτός που είναι στη σχέση δεν δίνει κανένα πάτημα στον 3ο και ο 3ος παρόλα αυτά του την πέφτει.Εκεί συμφωνώ μαζί σας αν κι αυτό που κάνει ο 3ος δεν θα το έλεγα κακό....Πιο πολύ για μ@λ@κία μου κάνει.
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 16:43

Παντως δεν μπορω να φανταστω να ειμαι σε μια σχεση κ μετα καποιος που ξερω να τα φτιαξει με το αγορι μου. Μου φαινεται υπερβολικα ταπεινωτικο.

Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 16:43

TrustOne έγραψε:

Εκτός αν αναφέρεστε στην περίπτωση που αυτός που είναι στη σχέση δεν δίνει κανένα πάτημα στον 3ο και ο 3ος παρόλα αυτά του την πέφτει.Εκεί συμφωνώ μαζί σας αν κι αυτό που κάνει ο 3ος δεν θα το έλεγα κακό....Πιο πολύ για μ@λ@κία μου κάνει.

Γι'αυτό αναφέρομαι.

Τώρα, εάν και εκείνος που είναι σε σχέση δίνει αέρα στον 3ο, τότε αλλάζει το πράγμα. Εδώ η ευθύνη πέφτει και στους δύο και, κατά μεγαλύτερο μέρος, σε εκείνον που είναι ήδη σε σχέση.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 16:47

ε και αέρα να δώσει βρε παιδιά αυτός που είναι σε σχέση και πάλι είναι μ*λακία να την πέσεις.
παρ'τα αυγά σου και σε άλλο κοτέτσι!
TripJon
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 16:49

4806 έγραψε:
ε και αέρα να δώσει βρε παιδιά αυτός που είναι σε σχέση και πάλι είναι μ*λακία να την πέσεις.
παρ'τα αυγά σου και σε άλλο κοτέτσι!

Εννοείται. Απλώς φταίνε και οι δύο σ'αυτή την περίπτωση.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 16:55

TripJon έγραψε:
TrustOne έγραψε:

Γι'αυτό αναφέρομαι.

Τώρα, εάν και εκείνος που είναι σε σχέση δίνει αέρα στον 3ο, τότε αλλάζει το πράγμα. Εδώ η ευθύνη πέφτει και στους δύο και, κατά μεγαλύτερο μέρος, σε εκείνον που είναι ήδη σε σχέση.

Συμφωνούμε σε όλα.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 16:57

κάντε και μια αγκαλίτσα τώρα...

οκ σοβαρεύομαι!
TripJon
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 17:06

4806 έγραψε:
κάντε και μια αγκαλίτσα τώρα...

οκ σοβαρεύομαι!

-.-
bitch.

TrustOne έγραψε:
TripJon έγραψε:
TrustOne έγραψε:

Γι'αυτό αναφέρομαι.

Συμφωνούμε σε όλα.

We're way off topic.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   17/9/2010, 17:38

δεν τα ριχνεις αν το κανεις εισαι απλα slat τωρα αν ειναι κ ο αλλος μαλακ_ς κ ενω ειναι σε σχεση ενδιδει τοτε το μονο που μενει ειναι απλα η σχεση του αλλου να τους δωσει απο ενα χατουκι κ να σηκωθει να τους αφησει...
Ianos
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   18/9/2010, 01:43

Του την πέφτεις χύμα και μετά κάνεις την πάπια.
Εγώ δεν το έχω κάνει, αλλά έχω ακούσει ότι συμβαίνει συχνά, ακόμη κι εκει που δεν το περιμένεις...

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   21/9/2010, 19:30

Επειδή αυτό το θέμα ξαναήρθε στην επιφάνεια επειδή κάποιοι πίστεψαν ότι θα την πέσω σε μέλος του forum που έχει σχέση να πω δημόσια τα εξής γιατί εμένα μου αρέσει να μιλάω μπροστά στον κόσμο και όχι πίσω από την πλάτη του :

1.Αν μου αρέσει εμφανισιακά και σαν χαρακτήρας κάποιος δεν σημαίνει ότι είμαι ερωτευμένος μαζί του.Αν κάποιοι ερωτεύεστε οποιονδήποτε σας αρέσει αυτό αφορά εσάς και όχι εμένα.

2.Ακόμα κι αν ερωτευτώ κάποιον αλλά γνωρίζω το αγόρι του δεν υπάρχει περίπτωση να του την πέσω.Το είπα και πιο πάνω αυτό σε άλλο post.Δεν το έχω κάνει ποτέ και ούτε θα το κάνω ποτέ.Στην παρούσα φάση δεν είμαι πάντως ούτως ή άλλως ερωτευμένος με αυτόν που νομίζατε και βγάλατε τα συμπεράσματα σας κάποιοι.

3.Ακόμα κι αν ερωτευτώ κάποιον που έχει σχέση και του την πέσω το θεωρώ ηθικά λιγότερο άσχημο από την τακτική πολλών εδώ στο forum να θάβουν άτομα πίσω από την πλάτη τους και μπροστά τους να το παίζουν φίλοι.Εσείς που το κάνετε αυτό είστε πραγματικά για λύπηση.

4.Με το άτομο που κάποιοι νόμισαν πως είμαι ερωτευμένος,βγήκαμε μόνοι μας έξω και δεν έκανα την παραμικρή κίνηση να του την πέσω και μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο ίδιος.Και ούτως ή άλλως δεν βγήκαμε από πρόταση δική μου αλλά δική του για σινεμά.Ήμαρτον δλδ.

5.Το να γράφεις καλά λόγια για έναν άνθρωπο δεν σημαίνει ότι είσαι ερωτευμένος μαζί του και σκοπεύεις να του την πέσεις.Αν είναι έτσι τότε το μισό forum είναι ερωτευμένο και θα την πέσει στο άλλο μισό forum.

5. Message deleted

6. Message deleted

7.Στο forum θα συνεχίσω δυστυχώς να μπαίνω μόνο και μόνο επειδή έχω εξάρτηση και έχει γίνει καθημερινή συνήθεια.Μακάρι κάποια στιγμή να μπορέσω να φύγω από αυτόν τον διάολο γιατί οι απογοητεύσεις που μου δίνει είναι περισσότερες από τις χαρές.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Monster στις 23/9/2010, 19:35, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : offensive message)

Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: