ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Dragneel 1/10/2017, 23:56

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Ti κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?
Του το λέω ξεκάθαρα.
24%
 24% [ 18 ]
Προσπαθώ εμμέσως να του δείξω ότι τον θέλω.
18%
 18% [ 14 ]
Περιμένω να χωρίσει χωρίς να κάνω τίποτα.
25%
 25% [ 19 ]
Δεν ασχολούμαι καν.
33%
 33% [ 25 ]
Σύνολο Ψήφων : 76

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   12/8/2010, 18:22

πάντα θεωρούσα ότι εφόσον ξέρει ο άλλος ότι έχω σχέση δε θα ανακατευόταν. κάτι σαν de facto κανόνας ρε παιδί μου. μακάρι να μη μου τύχει ποτέ. αλλά και να μου τύχει δεν θα το έκανα. τόσοι ελέυθεροι υπάρχουν.

αντικειμενικότερη άποψη θα μπορούσε να δώσει κάποιος που και έχει "κλέψει" γκόμενο αλλά και του έχουν "κλέψει". αλλά επειδή δεν πιστεύω να υπάρχει, so be it!

και θα πω και κάτι ακόμη : κρίμα δεν είναι ρε παιδιά να προκαλέσεις πόνο στον τρίτο που τελικά θα μείνει μόνος άμα τελικά τον χωρίσει? δηλαδή να στενοχωρήσεις κάποιον για τη δική σου ευτυχία? μήπως η εκλογίκευση τέτοιων θεμάτων δεν είναι σωστή?
σκέψου το συναίσθημα ένος ανθρώπου που βλέπει τον ανθρωπό του να τον παρατάει για να ξεκινήσει σχέση με κάποιον άλλον. δεν είναι λίγο εγωιστικό να παίρνεις την ευτυχία από κάποιον? είναι λεπτές οι ισορροπίες πιστεύω.

αφήστε που δε θα το έκανα κυρίως γιατί πιστεύω ότι η ρόδα κάποτε γυρίζει και αυτά που έκανες θα τα λουστείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   12/8/2010, 19:11

Τι σου φαίνεται όμορφο 4806 :

1) Να είσαι με αυτόν που αγαπάς και να του την έχουν πέσει και να παραμένει δίπλα σου?

ή

2) Να είσαι με αυτόν που αγαπάς επειδή δεν του την έπεσε κάποιος?

Μην μου απαντήσεις γενικόλογα. Ανάμεσα σε αυτά τα 2 συγκεκριμένα σε ρωτάω.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   12/8/2010, 19:15

και τα δύο όμορφα μου φαίνονται.

το 1ο γιατί ο ανθρωπός μου δεν επηρεάζεται απο επιτήδειους.
το 2ο γιατί θα διαπιστώσω ότι υπάρχουν άνθρωποι με αισθήματα που δεν πράττουν σκεπτόμενοι εγωιστικά.

βέβαια ξαναλέω, δε μου έχει συμβεί. οπότε μόνο θεωρητικά μπορώ να μιλάω.
άντε και για να μη νομίζεις ότι σου πάω κόντρα, πιο όμορφο είναι το 1ο.
υ.γ : , που θα με πεις ότι απαντάω και γενικόλογα!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την 4806 στις 12/8/2010, 19:35, 4 φορές συνολικά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   12/8/2010, 19:18

@4806

Το 2ο είναι καθαρά τζόγος.

Παίξε και ρώσικη ρουλέτα για να διαπιστώσεις αν είσαι τυχερός
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   12/8/2010, 19:43

Κάτσε 4806 να στο πω με παράδειγμα :

Σκέψου μια ταινία όπου βλέπεις τις ζωές 3 ανθρώπων.Του Γιώργου,του Δημήτρη και του Νίκου.Ο Γιώργος είναι ερωτευμένος με τον Δημήτρη κι έχουν σχέση.Ο Δημήτρης αγαπά τον Γιώργο ( του έχει φύγει ο έρωτας όμως ) αλλά γνωρίζει τον Νίκο και τον ερωτεύεται τρελά.Ο Νίκος επίσης ερωτεύεται τρελά τον Δημήτρη.

Λοιπόν ο σεναριογράφος μπορεί να γράψει δύο εκδοχές για τη συνέχεια της ταινίας.

1η εκδοχή : Ο Δημήτρης παρόλο που είναι ερωτευμένος με το Νίκο,μένει με τον Γιώργο για να μην τον στεναχωρήσει.Τι μένει λοιπόν ? Ένας Γιώργος μη λαβωμένος στην κοσμάρα του,ένας Δημήτρης που νιώθει ότι έκανε καλό στον Γιώργο αλλά δυστυχισμένος γιατί δεν μπόρεσε να είναι με αυτόν που ήταν ερωτευμένος κι ένας Νίκος μόνος του δυστυχισμένος γιατί ενώ ήθελε να δώσει τόσα πολλά στον Δημήτρη κι ενώ ο Δημήτρης ήταν ερωτευμένος μαζί του επέλεξε να μείνει με τον Γιώργο για να μην τον πληγώσει.

2η εκδοχή : Ο Δημήτρης λέει στον Γιώργο ότι τον αγαπά αλλά δυστυχώς έχει ερωτευτεί τον Νίκο.Χωρίζουν και ο Δημήτρης κάνει σχέση με τον Νίκο.Τι έχουμε εδώ λοιπόν? Ένα Γιώργο πληγωμένο να ψάχνει πλέον για κάποιο άλλο παιδί που θα τον ερωτευτεί, κι έναν Δημήτρη κι έναν Νίκο ευτυχισμένους να χαίρονται τον έρωτά τους.

Ποιο από τις 2 εκδοχές τέλους θα προτιμούσαν πιστεύεις να δουν οι θεατές ? Με ποια εκδοχή θα έλεγαν στο τέλος "ναι έτσι έπρεπε να γίνει τελικά" ?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   12/8/2010, 19:49

η δεύτερη εκδοχή μου αρέσει περισσότερο.
αλλά επειδή η ζωή δεν είναι ταινία και δεν έχει πάντα happy ending και υπάρχουν και άλλα δεδομένα στη μέση δε μπορώ να κάτσω να σκεφτώ έτσι στην αληθινή ζωή.

αλλά για να σταθώ στο παράδειγμά σου και μόνο, ναι σαν θεατής θα ήθελα να δω τη δεύτερη εκδοχή.

ξέρεις τι ? ή δική μου ένσταση είναι απλώς στο ότι δεν μπορώ να ξέρω ότι κάποιος υποφέρει εξαιτίας μου. όσο κατεστραμμένη και να ήταν η σχέση τους, θα ξέρω ότι προκάλεσα πόνο σε ένα άτομο. εκεί κολλάω.
Cloud
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 00:24

Συμφωνω με την λογικη του Trust οσον αφορα το παραπανω θεμα αλλα επειδη ειμαι συμπονετικος μεχρι αηδιας θα ενιωθα τρομερες τυψεις για την στεναχωρια που θα προκαλουσα στο αλλο αγορι που θα εμενε μονο του. βεβαια αν ο αλλος θα ηθελε να τα φτιαξει μαζι μου τοτε αυτοματα σημαινει οτι η σχεση τους δεν στηριζεται σε δυνατα θεμελια η εχει αρχισει και φθιρει. Με το να μην κανω εγω το βημα ισως δωσω περισσοτερο διαρκεια στην σχεση τους, δεν θα την σωσω ομως στην τελικη γιατι αντι για μενα μπορει να υπαρξει καποιος αλλος στο μελλον που θα τους εκανε να χωρισουν....οποτε ισως οι τυψεις που θα ενιωθα να ηταν και λιγο αβασιμες.
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 00:33

Εγώ εμμένω στη θέση μου να μη γίνεται αυτό.

Σκεφτείτε να είναι ενθουσιασμός της στιγμής ώστε να φύγει κάποιος απ τη σχέση για να βρει τον τρίτο και όταν περάσει ο καιρός να χάσει και τους 2? Εϊναι πολύ πιθανό σενάριο.
Σκεφτείτε επίσης ότι και να έχει πρόβλημα η σχέση γιατί να κάθεται ο άλλος μέσα της? Αντί να διορθώσει το πρόβλημα ή αντί να τη λήξει περιμένει κάποιον τρίτο για να φτιάξει ξανά τη ζωή του?
Επίσης σκεφτείτε να πάρεις από ένα ζευγάρι το άτομο που σε ενδιαφέρει. Ποιος σου εγγυάται ότι στο μέλλον δε θα κάνει το ίδιο και με σένα- να σε παρατήσει και να πάει παρακάτω?

Αξίζει μετά από όλα αυτά?

Τελος πάντων, πάνω απ όλα είναι θεμα ηθικής κατ εμέ (με βάση τους δικούς μου κανόνες δεοντολογίας) και δε θα πατούσα "επί πτωμάτων" για να αποκτήσω έναν έρωτα, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές..

Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 11:52

Εγω δεν θα εκανα τιποτα μεχρι να χωρισει,ουτε θα το εδιχνα....Δεν θα γινω αντροχωτιστα
Εκτος αμα χωρισει μονος του για μενα .Αλλο αυτο!
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Γκάζι
Αριθμός μηνυμάτων : 1044

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 11:59

Ο έρωτας είναι διεκδίκηση... του το λέω ευθέως και του το δείχνω όποτε μπορώ!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 12:01

kafes_glykos έγραψε:

Γι' αυτή σου την ατάκα και μόνο ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 12:02

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 12:14

kafes_glykos έγραψε:

Πρόσεχε μόνο γιατί αυτό μπορεί να ρθει boomerang
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 12:21

Κουταβάκι έγραψε:
kafes_glykos έγραψε:

Τι να προσέξω... That's the game honey :)

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:14

kafes_glykos έγραψε:
Κουταβάκι έγραψε:
kafes_glykos έγραψε:

Τι να προσέξω... That's the game honey :)

Να στο κάνω πιο απλό..

Μιας και απ ότι φαίνεται κατά την άποψη σου δεν υπάρχουν όρια όταν είσαι ερωτευμένος θα πω ένα ακραίο παράδειγμα.

Εγώ πχ αντιλαμβάνομαι ότι είσαι ερωτευμένος με τον άνθρωπό μου -που είμαι κι εγώ ερωτευμένος- και για να τον προστατέψω από σένα ή πιο απλά επειδή ο έρωτας είναι διεκδίκηση στέλνω 5 μπράβους σπίτι σου και σε στέλνουν 2 μήνες στο νοσοκομείο.
Σωστά δε τα λέω?
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:18

monster έγραψε:
Εγώ εμμένω στη θέση μου να μη γίνεται αυτό.

Σκεφτείτε να είναι ενθουσιασμός της στιγμής ώστε να φύγει κάποιος απ τη σχέση για να βρει τον τρίτο και όταν περάσει ο καιρός να χάσει και τους 2? Εϊναι πολύ πιθανό σενάριο.
Σκεφτείτε επίσης ότι και να έχει πρόβλημα η σχέση γιατί να κάθεται ο άλλος μέσα της? Αντί να διορθώσει το πρόβλημα ή αντί να τη λήξει περιμένει κάποιον τρίτο για να φτιάξει ξανά τη ζωή του?
Επίσης σκεφτείτε να πάρεις από ένα ζευγάρι το άτομο που σε ενδιαφέρει. Ποιος σου εγγυάται ότι στο μέλλον δε θα κάνει το ίδιο και με σένα- να σε παρατήσει και να πάει παρακάτω?

Αξίζει μετά από όλα αυτά?

Τελος πάντων, πάνω απ όλα είναι θεμα ηθικής κατ εμέ (με βάση τους δικούς μου κανόνες δεοντολογίας) και δε θα πατούσα "επί πτωμάτων" για να αποκτήσω έναν έρωτα, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές..

Συμφωνω 100%. Υπαρχουν οντως κ αλλου πορτοκαλιες. Οταν την πεφτουμε σε καποιον π εχει σχεση, παμε γυρευοντας....
Παντως με εκνευριζει π σημερα, βλεπω πολλα παιδια, γκει στρεητ αγορια κοριτσια να την πεφτουν στο ταιρι του αλλουνου, κ να θεωρουν λεει, μεγαλη επιτυχια να φας τον γκομενο του αλλου/ης. Εγω αυτο το θεωρω θλιβερο!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elementstv στις 13/8/2010, 13:19, 1 φορά
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:18

Κουταβάκι έγραψε:
Να στο κάνω πιο απλό...
Δε χρειάζεται, έξυπνο παιδί είμαι!

Κουταβάκι έγραψε:
Μιας και απ ότι φαίνεται κατά την άποψη σου δεν υπάρχουν όρια όταν είσαι ερωτευμένος
Είπα εγώ τέτοιο πράγμα; Το να εκφράσεις τον έρωτά σου είναι πράξη χωρίς όρια;

Κουταβάκι έγραψε:
Εγώ
πχ αντιλαμβάνομαι ότι είσαι ερωτευμένος με τον άνθρωπό μου -που είμαι
κι εγώ ερωτευμένος- και για να τον προστατέψω από σένα ή πιο απλά επειδή
ο έρωτας είναι διεκδίκηση στέλνω 5 μπράβους σπίτι σου και σε στέλνουν 2
μήνες στο νοσοκομείο.
Σωστά δε τα λέω?
Αν έχεις τα κότσια, να τον κρατήσεις με τον έρωτά σου και την προσωπικότητά σου. Αν πάλι δεν τα διεθέτεις και στείλεις τους μπράβους, το ότι δεν υπάρχουν όρια είναι δική σου άποψη κι όχι δική μου :)

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:20

Για μένα το να χώνεις τη μύτη σου όποτε μπορείς (όπως είπες) ανάμεσα σε 2 ανθρώπους απλά επειδή είσαι ο ίδιος αδύναμος να ελέγξεις τα συναισθήματα σου είναι ήδη εκτός ορίων.
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:27

Κουταβάκι έγραψε:
Για μένα το να χώνεις τη μύτη σου όποτε μπορείς (όπως είπες) ανάμεσα σε 2 ανθρώπους απλά επειδή είσαι ο ίδιος αδύναμος να ελέγξεις τα συναισθήματα σου είναι ήδη εκτός ορίων.

Άλλα λέω άλλα καταλαβαίνεις, και μάλιστα με αυτά που καταλαβαίνεις, είμαι σίγουρος ότι έχεις "καεί" από παρόμοια κατάσταση. Σαφώς και δε θα χώνω τη μύτη μου αν δε μου το επιτρέπει ο άντρας τον οποίο διεκδικώ. Αν μου το επιτρέπει όμως και υπάρχει έδαφος, δεν καταλαβαίνω που είναι το σφάλμα από δική μου πλευρά. Και πίστεψέ με, όταν θέλω να ελέγψω τα συναισθήματά μου, το κάνω, δεν υπάρχει ίχνος αδυναμίας σε αυτό. Αλλά πιστεύω ότι όποιος το κάνει, δε ζει αληθινα :) Τώρα αν πέσω σε κανα ψυχάκια σύζυγο ο οποίος δεν έχει τρόπο να κρατήσει το ταίρι του και μου στείλει γορίλες, ε τι να κάνουμε στη ζωή είναι και οι μαλάκες :)

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:30

kafes_glykos έγραψε:
Κουταβάκι έγραψε:

Άλλα λέω άλλα καταλαβαίνεις, και μάλιστα με αυτά που καταλαβαίνεις, είμαι σίγουρος ότι έχεις "καεί" από παρόμοια κατάσταση. Σαφώς και δε θα χώνω τη μύτη μου αν δε μου το επιτρέπει ο άντρας τον οποίο διεκδικώ. Αν μου το επιτρέπει όμως και υπάρχει έδαφος, δεν καταλαβαίνω που είναι το σφάλμα από δική μου πλευρά. Και πίστεψέ με, όταν θέλω να ελέγψω τα συναισθήματά μου, το κάνω, δεν υπάρχει ίχνος αδυναμίας σε αυτό. Αλλά πιστεύω ότι όποιος το κάνει, δε ζει αληθινα :) Τώρα αν πέσω σε κανα ψυχάκια σύζυγο ο οποίος δεν έχει τρόπο να κρατήσει το ταίρι του και μου στείλει γορίλες, ε τι να κάνουμε στη ζωή είναι και οι μαλάκες :)

Εντάξει. Συμφωνούμε τότε.
Άμα αυτός που διεκδικείς ψάχνεται αλλάζει ή τέλος πάντων δεν είναι δική σου δουλειά να κάνεις το σύμβουλο ηθικής.
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:31

kafes_glykos έγραψε:

Αν μου το επιτρέπει όμως και υπάρχει έδαφος, δεν καταλαβαίνω που είναι το σφάλμα από δική μου πλευρά.

Ναι βρε συ ομως αυτο εξαρταται απο τις δικες σου αξιες. Γιατι αυτη η λογικη μπορει να εφαρμοστει σε πολλους παραγοντες. Ας πουμε και αν μια μερα καποιος σε χαντακωσει για να παει μπροστα στην δουλεια του, κ αυτος μπορει να ισχυριστει οτι βρηκε εδαφος για να το κανει κ προφανως θα ισχυει για να το εκανε. Εσυ ομως λογικα θα το θεωρησεις αδικια.

Θελω να πω οτι επειδη μπορουμε να κανουμε κατι, δεν σημαινει οτι ειναι κ σωστο να το κανουμε ή οτι μας απαλλασει απο τυχον ευθυνες.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:33

Elementstv έγραψε:
kafes_glykos έγραψε:

Αν μου το επιτρέπει όμως και υπάρχει έδαφος, δεν καταλαβαίνω που είναι το σφάλμα από δική μου πλευρά.

Ναι βρε συ ομως αυτο εξαρταται απο τις δικες σου αξιες. Γιατι αυτη η λογικη μπορει να εφαρμοστει σε πολλους παραγοντες. Ας πουμε και αν μια μερα καποιος σε χαντακωσει για να παει μπροστα στην δουλεια του, κ αυτος μπορει να ισχυριστει οτι βρηκε εδαφος για να το κανει κ προφανως θα ισχυει για να το εκανε. Εσυ ομως λογικα θα το θεωρησεις αδικια.

Θελω να πω οτι επειδη μπορουμε να κανουμε κατι, δεν σημαινει οτι ειναι κ σωστο να το κανουμε ή οτι μας απαλλασει απο τυχον ευθυνες.

Όταν δε θέλουν και οι 2 δε γίνεται κάτι εκτός αν μιλάμε για βιασμό.. Κι αν το θέλει κάποιος που είναι μέσα σε σχέση να πάει με 3ους & ψάχνεται τότε η σχέση πέθανε. Και καλό θα τους κάνει μη σου πω.
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:36

Μπορει να ειναι μια στιγμη αδυναμιας, μπορει να εχουν μαλωσει με τον αλλο, κ χιλια δυο αλλα πραγματα π μετα μπορει να μετανιωσει π το εκανε.

Οπως ειπα εχει να κανει με τις αξιες του καθενος, δεν ειναι δηλαδη οτι οκ επειδη βρηκαμε την ευκαιρια κ δεχτηκε ο αλλος το καθιστα σωστο.Το καθιστα σωστο στα ματια σ .Στα δικα μ μπορει να φαινετια λαθος κ γιαυτο αλλωστε δεν θα το κανα.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:40

Elementstv έγραψε:
Μπορει να ειναι μια στιγμη αδυναμιας, μπορει να εχουν μαλωσει με τον αλλο, κ χιλια δυο αλλα πραγματα π μετα μπορει να μετανιωσει π το εκανε.

Οπως ειπα εχει να κανει με τις αξιες του καθενος, δεν ειναι δηλαδη οτι οκ επειδη βρηκαμε την ευκαιρια κ δεχτηκε ο αλλος το καθιστα σωστο.Το καθιστα σωστο στα ματια σ .Στα δικα μ μπορει να φαινετια λαθος κ γιαυτο αλλωστε δεν θα το κανα.

Εγώ βρε Elementstv τι να σου πω, και έχω μαλώσει, και έχω νιώσει αδυναμίες.. Κέρατο δεν έριξα..

Αυτά τα κοιτάω με πρότυπο τον εαυτό μου. Γιατί όπως εγώ είμαι άνθρωπος και μπορώ και συγκρατούμαι χωρίς να έχω υπερφυσικές δυνάμεις έτσι μπορεί ο καθένας.
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   13/8/2010, 13:43

Εγω το εξεταζω για το τι κανω εγω. Δεν θα κατηγορουσα ποτε το τριτο προσωπο οτι μπηκε στη σχεση μ. Αλλα δεν θα ειχα εκτιμηση στον εαυτο μ , αν εμπαινα αναμεσα σε ενα ζευγαρι εστω κ αν ηταν στα χωρισματα.

Thats all

Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: