ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Ti κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?
Του το λέω ξεκάθαρα.
24%
 24% [ 18 ]
Προσπαθώ εμμέσως να του δείξω ότι τον θέλω.
18%
 18% [ 14 ]
Περιμένω να χωρίσει χωρίς να κάνω τίποτα.
25%
 25% [ 19 ]
Δεν ασχολούμαι καν.
33%
 33% [ 25 ]
Σύνολο Ψήφων : 76

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
N.G95
Moderator
Moderator

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   21/8/2015, 18:44

dragneel έγραψε:
Καλά αν επιχειρήσεις και με πλάγια (και μη) μέσα να τους χωρίσεις έχεις γίνει Soraya...
Το κακόβουλο κι εμένα μου ακούστηκε κάπως βαρύ. Το είπα με την έννοια ότι εξ αρχής δεν έχεις καλή βούληση για τη σχέση τους δεδομένου ότι συνειδητά ή ασυνείδητα "επιχειρείς" να τους χωρίσεις για να ικανοποιήσεις τη δική σου επιθυμία.
Αυτο ακριβως

Οντως Σοραγια!!!
Τα ιδια εκανε στον καημενο τον λουις φερναντο!

Μου φαινεται πολυ τυπωτενιο σαν πραξη και αηδιαστικο βασικα να προσπαθει καποιος να το κανει αυτο.
Ανθρωπος ο οποιος κυριευεται απο τον εγωισμο και οχι απο την λογικη η καποιο αγνο συναισθημα παυει να ειναι ανθρωπος, ειναι ενα αχορταγο τερας.

Οταν ο αλλος αποφασιζει οτι πρεπει να χαραξει μια δικη του πορεια μακρια απο σενα απλα πρεπει να το σεβαστεις.
Ειδαλλως υπαρχει ενα downfall που δυσκολα μπορεις να σταματησεις.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   21/8/2015, 18:47

Ελαιος με αυτα τα γαμωκινεζικα που ποτε δεν μου αρεσαν
celestial
Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   21/8/2015, 18:50

N.G95 έγραψε:

Μου φαινεται πολυ τυπωτενιο σαν πραξη και αηδιαστικο βασικα να προσπαθει καποιος να το κανει αυτο.
Ανθρωπος ο οποιος κυριευεται απο τον εγωισμο και οχι απο την λογικη η καποιο αγνο συναισθημα παυει να ειναι ανθρωπος, ειναι ενα αχορταγο τερας.

απορω πραγματικα με τη χρηση τοσο βαρυγδουπων λεξεων. εγω δισταζω να μεταχειριστω τετοιους χαρακτηρισμους οταν αναφερομαι σε ανθρωπινες συμπεριφορες. ο ανθρωπος ειναι ισως το πιο περιπλοκο ον στο συμπαν. τουλαχιστον μεχρι να ανακαλυφθει ενα καινουργιο.

ειναι καποιος τερας επειδη θελει διακαως καποιον και προσπαθησε να χωρισει καποιον απο τον συντροφο του. δεν προσπαθω να το δικαιολογησω. αλλα ειναι αυτο το γεγονος αρκετο για να τον προσδιορισουμε ως τερας? ο εγωισμος αλλωστε ειναι αναποσπαστο κομματι της ανθρωπινης υπαρξης. δεν θα μπορουσαμε ως ειδος να επιβιωσουμε αν δεν ημασταν εγωιστες. τεσπα, διερωτουμαι φιλοσοφικως. μη δινετε σημασια.

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   21/8/2015, 18:52

Ειμαι ένα τερας....  
Treebeard
Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   21/8/2015, 19:23

Παιδιά όσοκ αν λατρεύω την τρασίλα της νιότης μας βγαίνετε οφφ τόπικ οπότε παρακαλώ ας τοποθετήσει κάποιος μοντ το κομμάτι για τις τελενουβέλες στο όφφ τόπικ ή ΚΑΛΥΤΕΡΑ να γίνει νέο θέμα για αυτές τις ΘΕΕΣ...Brutal οι απόψεις σου με εξέπληξαν πολύ θετικά κ αρχίζω να πιστεύω οτι έχςις κάνει λανθασμένη εντύπωση στους περισσότερους εδώ μέσα. Από μένα απλά εύγε. Τώρα για τους υπόλοιπους. Πάνω κάτω όλοι δίκιο έχετε. Κ όσοι υποστηρίζουν να τα κρατήσεις μέσα σου κ όχι έχετε λόγους. Απλά για μένα ήταν το διαχωριστικό κάπως έτσι μέχρι τώρα  : Καψούρα- Το ξεπερνάς μόνος σου  , Πραγματικός έρωτας- Μιλάς. Ωστόσο πρέπει να ξέρεις αρκετά καλα τον εαυτό σου κ να μην επηρεάζεσαι από τον κάθε ενθουσιασμό. Αυτά είχα να πω. Δεν θεωρώ ανήθικη την εξομολόγηση. Το  κυνήγι ενώ ο άλλος είναι σαφής όμως είναι άλλη ιστορία κατ'εμέ.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Treebeard στις 21/8/2015, 19:45, 2 φορές συνολικά
N.G95
Moderator
Moderator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   22/8/2015, 11:50

celestial έγραψε:
N.G95 έγραψε:

απορω πραγματικα με τη χρηση τοσο βαρυγδουπων λεξεων. εγω δισταζω να μεταχειριστω τετοιους χαρακτηρισμους οταν αναφερομαι σε ανθρωπινες συμπεριφορες. ο ανθρωπος ειναι ισως το πιο περιπλοκο ον στο συμπαν. τουλαχιστον μεχρι να ανακαλυφθει ενα καινουργιο.

ειναι καποιος τερας επειδη θελει διακαως καποιον και προσπαθησε να χωρισει καποιον απο τον συντροφο του. δεν προσπαθω να το δικαιολογησω. αλλα ειναι αυτο το γεγονος αρκετο για να τον προσδιορισουμε ως τερας? ο εγωισμος αλλωστε ειναι αναποσπαστο κομματι της ανθρωπινης υπαρξης. δεν θα μπορουσαμε ως ειδος να επιβιωσουμε αν δεν ημασταν εγωιστες. τεσπα, διερωτουμαι φιλοσοφικως. μη δινετε σημασια.
Και τωρα που καθαρισε λιγο το thread, μπορω να επανερθω.

Καθομαι εγω με τον γκομενο μου και στα κρυα του λουτρου προσπαθει να με πολιορκησει ο Χ αλλος και δεν δισταζει να το κανει ακομα και μπροστα και στο αγορι μου και θα του δωσω και δικιο; (μου εχει συμβει αυτο και εγινα εξαλλος) Εφερα ενα παραδειγμα.

Το τερας ειναι μια γενικοτερη λεξη που χρησιμοποιησα. Γιατι; Γιατι αφηνει καποιος τα συναισθηματα του να τον καθοδηγουν πληγωνοντας πολλες φορες πολυ περισσοτερο απ'οσο πληγωθηκε η/και χειραγωγει μια κατασταση για να επωφελυθει απο αυτην.

Με την καρδια προσωπικα νομιζω δεν εχει δικαιωμα να παιζει ΚΑΝΕΙΣ and that is that. Νιωθω πολυ ηθικο τον εαυτο μου και νιωθω πως θα χασω καθε αξιοπρεπεια εαν επιχειρησω να κανω κατι τετοιο. Το ιδιο θα γινει και με καποιον που θα επιχειρησει κατι τετοιο. Πεφτει 10 οροφους στα ματια μου.
Επισης το να ειναι ενας ανθρωπος ''τερας'', παλι μερος της ανθρωπινης φυσης ειναι κατ'εμε, Ολοι ξερουμε ποσο αηδιαστικοι μπορουμε να γινουμε... 

Οπως και να χει στην περιπτωση του τιτλου ξανα λεω θα ανοιγομουν, θα ημουν ξεκαθαρος απεναντι του γιατι αν δεν τα λεω κατι τετοια σκαω αφενος, αφετερου θελω να ξερει ο αλλος γιατι ενδεχομενως θα απομακρυνθω η θα φερομαι καπως παραξενα απεναντι του(!), αλλα δεν θα εβαζα το χερι μου σε ξενα χωραφια εκτος και εαν ειχα την συγκαταθεση του αλλου.
Εκει αλλαζει το πραγμα και παει λεγοντας..

Genial
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2329
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   22/8/2015, 12:16

είναι ανάλογα την περίπτωση...

Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   22/8/2015, 12:20

Συμφωνώ κι εγώ ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.
N.G95 έγραψε:
αφετερου θελω να ξερει ο αλλος γιατι ενδεχομενως θα απομακρυνθω η θα φερομαι καπως παραξενα απεναντι του(!)
Σε αυτή την περίπτωση θα το έκανα μόνο αν ήταν καλός φίλος και όφειλα να δώσω μια εξήγηση. Έναν άνθρωπο που τον γνώριζα πχ δύο μήνες, απλά θα απομακρυνόμουν αν έβλεπα ότι ο τρόπος που τον βλέπω δυσκολεύει τη σχέση μας.

Moderator
Moderator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   22/8/2015, 12:34

dragneel έγραψε:
Συμφωνώ κι εγώ ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.
N.G95 έγραψε:
αφετερου θελω να ξερει ο αλλος γιατι ενδεχομενως θα απομακρυνθω η θα φερομαι καπως παραξενα απεναντι του(!)
Σε αυτή την περίπτωση θα το έκανα μόνο αν ήταν καλός φίλος και όφειλα να δώσω μια εξήγηση. Έναν άνθρωπο που τον γνώριζα πχ δύο μήνες, απλά θα απομακρυνόμουν αν έβλεπα ότι ο τρόπος που τον βλέπω δυσκολεύει τη σχέση μας.
Προφανως και ναι!

Οντως δικη μου παραβλεψη, απλως οσες φορες ερωτευτηκα καποιον, παντα υπηρχε ως καλος φιλος στο μυαλο μου πριν απο αυτο (για αυτο τελικα δεν θα στεριωσω ποτε σε μια ευτυχισμενη σχεση  )

Duality
Administrator
Administrator

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   22/8/2015, 20:11

Με βοηθάει κάθε φορά τόσο πολύ να διαβάζω τις διαφορετικές σας απόψεις γιατί βλέπω πιο πολύ τι έχω κι εγώ μέσα μου. Με έχει απασχολήσει αρκετά αυτό το θέμα στο παρελθόν με πολλές φίλες μου αλλά και προσωπικά και με έχει απασχολήσει και γενικότερα το θέμα του να μοιράζεσαι που άγγιξε και ο celestial. Θα ήθελα πολύ να έχω μια ξεκάθαρα καθολική απάντηση, αλλά μάλλον το πιο σωστό είναι ανάλογο με την περίπτωση, όπως είπε και ο Genial, γιατί η ηθική είναι τόσο περίπλοκο πράγμα.

Έχω καταλήξει ότι αν θέλουμε να είμαστε ταπεινοί θα ελέγξουμε έστω στο ελάχιστο πώς θα επηρεάσει η έκφρασή μας και τις καταστάσεις. Γιατί μπορεί να υπάρχει κάποια ιδιαίτερη πληροφορία που να είναι σημαντική να την συνυπολογίσουμε. Αλλά επειδή εμείς ως παρατηρητές θα είμαστε αναγκαστικά υποκειμενικοί, θα ελέγξουμε και ποιοι είμαστε εμείς οι ίδιοι για να αφαιρέσουμε, όσο γίνεται, το υποκειμενικό μας στοιχείο. Αν π.χ. δυσκολευόμαστε υπερβολικά να διεκδικήσουμε και αποφεύγουμε να επηρεάσουμε τα πράγματα στη ζωή τότε είναι πιθανό να θεωρήσουμε πως ο άλλος ανήκει σε αυτόν με τον οποίο είναι σε σχέση και να κάνουμε πίσω πολύ εύκολα. Ο καθένας όμως ανήκει στον εαυτό του και εκείνος αποφασίζει. Αν από την άλλη θεωρούμε πολλά δικαιωματικά δικά μας είναι εύκολο να σκεφτούμε ότι δεν ευθυνόμαστε καθόλου ακόμη και αν ο άλλος αφήσει τη σχέση του στα κρύα του λουτρού και ότι δε στερούμε από κανέναν τίποτα. Η αλήθεια όμως είναι πως εισβάλλουμε στη δυναμική μιας αποκλειστικής σχέσης και διεκδικούμε το λιγότερο προσοχή. Πιστεύω πως έχουμε υποχρέωση απέναντι στον εαυτό μας να εκφραστούμε, αλλά οφείλουμε να το κάνουμε με έναν διακριτικό τρόπο για να μειωθεί η επιθετικότητα μιας τέτοιας συμπεριφοράς. Και αν ο άλλος αφήσει την παλιά του σχέση να αντιμετωπισθεί αυτό το γεγονός ως ατυχές περισσότερο (με την έννοια της ατυχούς και ακούσιας σύγκρουσης συμφερόντων) παρά ως προσωπική μας νίκη. Η υπεροψία δε δικαιώνει καμιά ιστορία ζωής.

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   22/8/2015, 20:26

Duality έγραψε:
Αν από την άλλη θεωρούμε πολλά δικαιωματικά δικά μας είναι εύκολο να σκεφτούμε ότι δεν ευθυνόμαστε καθόλου ακόμη και αν ο άλλος αφήσει τη σχέση του στα κρύα του λουτρού και ότι δε στερούμε από κανέναν τίποτα. Η αλήθεια όμως είναι πως εισβάλλουμε στη δυναμική μιας αποκλειστικής σχέσης και διεκδικούμε το λιγότερο προσοχή. Πιστεύω πως έχουμε υποχρέωση απέναντι στον εαυτό μας να εκφραστούμε, αλλά οφείλουμε να το κάνουμε με έναν διακριτικό τρόπο για να μειωθεί η επιθετικότητα μιας τέτοιας συμπεριφοράς. Και αν ο άλλος αφήσει την παλιά του σχέση να αντιμετωπισθεί αυτό το γεγονός ως ατυχές περισσότερο (με την έννοια της ατυχούς και ακούσιας σύγκρουσης συμφερόντων) παρά ως προσωπική μας νίκη. Η υπεροψία δε δικαιώνει καμιά ιστορία ζωής.
Συμφωνώ απόλυτα. Προσωπικά, αν ήθελα κάποιον που είναι σε σχέση και γινόμουν η αιτία να χωρίσει, δηλαδή το τρίτο πρόσωπο θα ένιωθα κατά βάθος ενοχές, όσο κι αν θέλω τον άλλον
For_My_Pain
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 944
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   24/11/2015, 21:47

Επειδή δεν μου αρέσει το δράμα, δεν θα έκανα καμία κίνηση. Συν τοις άλλοις, θεωρώ ότι δε θα μπορούσα να νιώσω κάτι για κάποιον που ήδη είναι σε σχέση. Και δεν είναι θέμα ηθικής αλλά περισσότερο αυτοελέγχου. 

Από 'κει και πέρα, πιστεύω πως αν μία σχέση έχει γερά θεμέλια, θα αντέξει σε τέτοιου είδους παρεμβολές. Μου έχει συμβεί στο παρελθόν δύο φορές να με προσεγγίσουν άτομα ενώ είχα σχέση. Την μία φορά, έμεινε εκεί γιατί ήμουν καλά, την επόμενη είχαν δημιουργηθεί τέτοιες ρωγμές στη σχέση μου που δημιούργησαν πρόσφορο έδαφος στο να υπάρξει και από την μεριά μου ενδιαφέρον.

Όπως και να 'χει, ποτέ δεν φταίει μόνο ένας. Και το βασικό είναι πως ότι κι αν γίνει τελικά, οι δύο αυτοί άνθρωποι θα πρέπει να ξεκινάνε επί ίσοις όροις.

Δεν έχει δάκρυα πια.
Κλαίνε όσοι στο βάθος ακόμη ελπίζουν.
Η πιο μεγάλη αρετή του ανθρώπου είναι να έχει καρδιά.
Μα η πιο μεγάλη ακόμα είναι όταν χρειάζεται να παραμερίζει την καρδιά του.
Kαι σμίγουν και χωρίζουν οι άνθρωποι και δεν παίρνει τίποτα ο ένας απ’ τον άλλον.
Pianist
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1140

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   24/11/2015, 21:55

Γενικά διαβάζω σε διάφορα ποστ για πρέπει, δεν πρέπει, σωστό, λάθος, καλό, κακό, ηθικό και ανήθικο. Δεν στέκουν τέτοιοι χαρακτηρισμοί για την ανθρώπινη συμπεριφορά. Δεν υπάρχει πάντα η λογική. 
Οπότε ο καθένας δρα σύμφωνα με αυτό που θέλει. Και αν κάποιος θέλει κάποιον που είναι σε σχέση και τον θέλει τόσο πολύ δεν βρίσκω το λόγο γιατί να μην τον διεκδικήσει. Αν βρει και αρκετή ανταπόκριση τότε μάλλον κάτι υπολειτουργεί στη σχέση.
Nikolashercret
Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : Creta Herakleion
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   24/11/2015, 21:55

Ποτε των ποτων

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?   25/11/2015, 19:59

Προσωπικά κάνω τουμπεκί. Ειδικά αν καταλαβαίνω ότι ο άλλος δεν ενδιαφέρεται... Τώρα αν ενδιαφέρεται, σημαίνει ότι η παρούσα σχέση έχει τελειώσει και άρα πρέπει να γίνει διαθέσιμος άμεσα. Αλλιώς δεν ενδιαφέρεται, απλά. Δε θεωρώ ότι υπάρχουν διλήμματα στις περιπτώσεις αυτές...

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ

Tι κάνεις αν θέλεις πολύ κάποιον που έχει σχέση?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: