ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Γιατί είσαι μόνος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Unique90
Forum Beginner
Forum Beginner

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : ΛΟΝΔΙΝΟ
Αριθμός μηνυμάτων : 151

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 01:53

ναι ειμαι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ianos
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 02:08

Δε γίνεται μόνο οι άλλοι κάτι να μην κάνουν καλά. Ενδεχομένως, κι εσύ να φταις κάπου.
Έχω περάσει μακροχρόνια μοναξιά, όντας φοβισμένος να ζήσω. Δεν ξεκινάει πάντα από τους άλλους το πρόβλημα. Αλλά ακόμα κι αν ξεκινάει από τους άλλους, ποτέ δε θα λυθεί αν περιμενεις από τους άλλους να το λυσουν.
Άλλος είναι ντροπαλός και δεν ξέρει τι να πει. Άλλος φοβάται. Άλλος κρύβεται. Άλλος το παίζει "κάποιος" λόγω ανασφάλειας. Άλλος έχει μάθει να μιλάει με προσβολές... και κάπου εκεί μέσα στο χάος, κι εσύ, κι ο καθένας, μπορεί να ανήκεις σε μια κατηγορία, ή κάπου εκεί μέσα μπορεί να βρίσκεται ο άνθρωπός σου.
Δε βοηθούν οι γενικεύσεις.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 02:11

πολύ σωστός ο Ιανός!

εγώ θα πετάξω κάτι άσχετο που μου ήρθε!

"καμιά μοναξιά δεν είναι μικρή"
Ianos
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 02:13

4806 έγραψε:
πολύ σωστός ο Ιανός!

εγώ θα πετάξω κάτι άσχετο που μου ήρθε!

"καμιά μοναξιά δεν είναι μικρή"

Μικρή Μοναξιά

Στη γωνιά της αυλής, μέσα στα σαπουνόνερα,
κάτι τριαντάφυλλα καμπούριασαν από το βάρος της ευωδιάς τους.
Κανένας δεν μύρισε αυτά τα τριαντάφυλλα.

Καμιά μοναξιά δεν είναι μικρή.

Γιάννης Ρίτσος

ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 02:14

αχ...
Unique90
Forum Beginner
Forum Beginner

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 02:19

ειναι η αποψη μου με βαση τις εμπειριες μου με οσους με φλερταρουν . Με κανουν να νιωθω ωμο κρεας προς πωληση . να ξερει να φλερταρει καποιος δηλαδη να μην ξεκινα μια συζητηση με το σεξ και να μην πεταει μαλακιες γιατι ετσι νομιζει πως θα πηδηξει .δηλαδη εκτος απο τ αντρες που θελουν κατι πιο σοβαρο και επιδιωκουν μια πιο σοβαρη συζητηση νομιζω και οι υπολοιποι αυτο επιδιωκουν .εγω το μονο λαθος που κανω ειναι που βαζω φωτο μου σχετικα προκλητικες αλλα αυτο δεν με κανει απαραιτητα και τσουλα!
Ianos
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 02:23

Δε σε κάνει απαραίτητα τσούλα ή ενδεχομένως δε σε κάνει και καθόλου τσούλα. Όμως, βάζοντας προκλητική φωτογραφία, δίνεις σήμα στον άλλον ότι δε σκοπεύεις να είσαι ιδιαίτερα δύσκολος στο γδύσιμο (ακόμη κι αν τελικα πρόκειται να είσαι...)
Μη του το δίνεις στο πιάτο, άσε μερικα πράγματα για έκπληξη, χάρισε και κάτι στη φαντασία...
Όσο για τις φωτο, αν μιλάς για σάιτ γνωριμιών... είναι ήδη "γαμπροπάζαρο", ο μοναδικός καλός τρόπος να γνωρίσεις κάποιον διαδικτυακά είναι τα φόρουμ, όπου στο περίπου θα γνωρίζεις τις απόψεις του και λιγότερο τους κοιλιακούς του (ή τους προκοιλιακούς του...!)

ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
Unique90
Forum Beginner
Forum Beginner

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 02:25

εγω προτιμω να μην ειναι μεσω ιντερνετ αλλα οκ αρκετα ασχοληθηκαμε αν ερθει κατι ειρθε η ζωη συνεχιζεται
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 05:26

Γιατι οποτε η Αφροδιτη ειναι σε ευνοικη θεση εχω εξεταστικη!

Σοβαρα τωρα. Γιατι ειμαι μονος?! Πολυ καλη ερωτηση και με πολυ μεγαλη απαντηση. Αφοτου χωρισα για μια μεγαλη περιοδο ημουν μονος, οχι λογω οτι ηθελα τη μοναξια, αλλα λογω θεματων δικων μου που δε θα ηθελα να αναλυσω. Δεν ηθελα ουσιαστικα να ημουν μονος, αλλα δεν ηθελα και να βρω καποιον. Anyway, I m not saying more.

Μετα, ενα διαστημα ξεπερνουσα εκεινη την κατασταση. Εκ τοτε, ειμαι μονος για συνθεση παραγοντων. Βρηκα μετα κοπου μια για πολυ καιρο χαμενη ηρεμια συναισθηματικη και τρεμω στην ιδεα να την ξαναχασω, καθως μαλιστα εχει χαθει η εμπιστοσυνη μου σε πολλα πραγματα, κυριως τους ανθρωπους και τον ερωτα.

Επισης, πρεπει να ερωτευθω (που σημαινει να θελω τον αλλον ψυχικα-συναισθηματικα, σωματικα και εγκεφαλικα) για να ειμαι με καποιον, αλλιως αποκλειω και τις σεξουαλικες πραξεις, που ειναι μονο ελξη και ορεξη. Δεν εννοω το απολυτο, αλλα τοσο ωστε να μην αισθανομαι την παρουσια του αλλου ως καταπιεση και εκεινον ως βερβεναγα και περιορισμο. Να θελω να μιλαω μαζι του και να ανυπομονω για αυτο, να μπορω να μιλαω μαζι του για ωρες για οτιδηποτε, απο το πιο απλο μεχρι το πιο περιπλοκο και κυριως το πιο κρυφο συναισθηματικο κομματι μας. Ουσιαστικα τον υπο αλλες συνθηκες περιορισμο στον οποιο αναφερθηκε ο μονστερ να τον αισθανομαι ως δυνατοτητα και ευκαιρια επικοινωνιας και συνυπαρξεως με καποιον που θελω να ειμαι μαζι του.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 10:19

Γιατι ειμαι περιεργος ανθρωπος

Δε με νοιαζει αν αυτο που θα εχω διπλα θα ειναι αντρας ή γυναικα. Μεγάλος ή μικρός. Όμορφος ή άσχημος. Φτωχός ή Πλούσιος. Δε με νοιάζουν όλες αυτές οι κοινοτυπιες που σκέφτεται το μεγαλύτερο ποσοστο του πληθυσμού. Εγώ νοιάζομαι για την ταραχή που θα μυ προκαλέσει μια κίνηση, ένα βλέμμα μια ανάσα αυτου του ανθρωπου. Κάτι μηδαμινό ικανό να σε κρατήσει καθηλωμένο.
Βέβαια αυτό συμβαίνει πάρα πολυ σπάνια και γι αυτό μενω μόνος
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 11:49

Οταν εισαι μονος για μεγαλο χρονικο διαστημα ειναι λογικο και επομενο να σκεφτεσαιτους λογους που εισαι μονος σου. Εχω μπει αρκετες φορες σε αυτην την διαδικασια και εχω σκεφτει διαφορα μεταξυ των οποιων και τα εξης:

- Ξεκινω παντα με την εξωτερικη μου εμφανιση. Ξερω οτι παιζει μεγαλο ρολο και ενω γνωριζω οτι ειναι πολλες φορες υποκειμενικη , μια ωραια εξωτερικη εμφανιση παντα σου δινει ενα πλεονεκτημα. Ξερω οτι δεν ειμαι ουτε ο πιο κουκλος, ουτε ο πιο σεξυ στην πιατσα αλλα απο την αλλη πιστευω οτι εχω καποια ωραια χαρακτηριστικα και θα ελεγα γενικα μια νορμαλ εξωτερικη εμφανιση. Ξαναλεω οτι ειναι και υποκειμενικη η αξιολογηση της εξωτερικης εμφανισης οποτε οτι και να λεω εγω ισως να μην εχει καμια σημασια για το πως με εκλαμβαντονται οι αλλοι. Επισης βλεπω γυρω μου ανθρωπους σε σχεση που ειναι και λιγοτεροι εμφανησιμοι απο μενα, οποτε ο παραγοντας 'ομορφιας' δεν νομιζω να ευθυνεται για το οτι δεν μπορω να κανω μια σχεση.

- Το δευτερο πραγμα που σκεφτομαι και το θεωρω και το πιο σημαντικο ειναι ο χαρακτηρας. Μερικες φορες σκεφτομαι οτι ισως να μην ειμαι τοσο ενδιαφερον ατομο και να μην προκαλω το ενδιαφερον σε αυτους που μου αρεσουν. Δεν ειμαι το ατομο που ειναι πολυ ομιλιτικο, με τρομερο χιουμορ κτλ και μαλιστα πολλες φορες επειδη ειμαι αρκετα ντροπαλος και εσωστρεφης ισως να δινω σε ατομα που γνωριζω για πρωτη φορα την αισθηση οτι αδιαφορω για αυτους η ακομα χειροτερα οτι σαν πρωσοπικοτητα δεν εχω να τους δωσω κατι. Φυσικα οσο πιο πολυ με γνωριζει καποιος τοσο πιο πολυ με συμπαθει απο οτι μου εχουν πει οι φιλοι μου αλλα σε νεες γνωριμιες δεν εχεις την πολυτελεια του χρονου. Γενικα τα παντα κινουνται γρηγορα και στο παιχνιδι των εντυπωσεων βαθμολογουμαι κατω απο την βαση.

- Τελος, ενα αλλο χαρακτηριστικο που πιστευω οτι ειναι και ο κυριος λογος που δυσκολευομαι να μπω σε μια σχεση ειναι το οτι εγω ο ιδιος δεν κανω βηματα να προσεγγισω ανθρωπους, να φλερταρω, να βγω εξω και γενικα να ανοιξω τον αυτο μου σε γνωριμιες και στον ερωτα. Δεν κατηγορω τους γυρω μου για το οτι ειμαι μονος μου γιατι και εγω ο ιδιος δεν ειμαι σωστος στο πως προσεγγιζω το θεμα σχεση.
Πιστευω αμα ξεκολλησω το μυαλο μου και γινω πιο δεκτικος/ανοιχτος στους γυρω μου θα ειναι πιο ευκολο για τους αλλους να με πλησιασουν. Την ιδια στιγμη βεβαια θα πρεπει και εγω πολυ φυσικα να κανω την πρωτη κινηση και να εκφραζω ενδιαφερον με οποιον τροπο μπορω....

Δεν ξερω αν οι παραπανω σκεψεις με βοηθανε η απλα με κανουν να αισθανομαι
χειροτερα, απλα οταν καποιος εχει ενα μεγαλο θεμα που τον απασχολει αμεσως ψαχνει τις αιτιες του προβληματος και πιθανες λυσεις.....
Momoka
Forum God
Forum God

Περιοχή : Over There
Αριθμός μηνυμάτων : 6124

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 21:17

είμαι μόνος γιατί...η μοναξιά και εγώ είμαστε οι καλύτεροι φίλοι!

Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : athene
Αριθμός μηνυμάτων : 312

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 23:01

"...υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα στη μοναξιά και τη μοναχικότητα. Όταν νιώθεις μοναξιά, σκέφτεσαι τον άλλον, σου λείπει ο άλλος, είσαι εξαρτημένος. Η μοναξιά είναι μια αρνητική κατάσταση. Η μοναξιά είναι η απουσία του άλλου. Η μοναχικότητα είναι η παρουσία του εαυτού. Η μοναχικότητα είναι πολύ θετική, είναι αληθινή ελευθερία. Είναι μια παρουσία που ξεχειλίζει. Είσαι τόσο γεμάτος από παρουσία, που μπορείς να γεμίσεις ολόκληρο το σύμπαν με την παρουσία σου και δεν υπάρχει η ανάγκη του άλλου."

osho(ινδοσ φιλοσοφοσ)πολυ πολυ πολυ αγαπημενοσ μου

Και ακόμη ένα κομμάτι του Όσσο που το συνδέει και με τη φιλία και νομίζω αξίζει τον κόπο να του ρίξουμε μια ματιά.

"Το πιο σημαντικό πράγμα που πρέπει να θυμάται κανείς είναι πως χρειάζεται φίλους εκείνος που είναι ανίκανος να ζήσει μόνος. Και όσο κάποιος χρειάζεται φίλους, δεν μπορεί να είναι σπουδαίος φίλος, γιατί η ανάγκη υποβιβάζει τον άλλο σε αντικείμενο.
Μονάχα ο άνθρωπος που είναι ικανός να είναι μόνος είναι επίσης ικανός να είναι φίλος. Δεν το έχει όμως ανάγκη, είναι χαρά του. Δεν πεινάει γι' αυτό, δεν διψάει, είναι η υπερβολική αγάπη που θέλει να τη μοιραστεί.
Όταν υπάρχει τέτοια φιλία, δεν πρέπει να ονομάζεται φιλία, επειδή περνάει σε μια τελείως καινούργια διάσταση.

Την ονομάζω «φιλικότητα». Έχει υπερβεί το επίπεδο της σχέσης, αφού οι σχέσεις είναι δεσμοί με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Σε κάνουν σκλάβο και σκλαβώνουν άλλους. Η φιλικότητα: είναι απλά η χαρά να μοιράζεσαι χωρίς όρους, χωρίς προσδοκίες, χωρίς την επιθυμία της ανταπόδοσης, ακόμα και. της ευγνωμοσύνης.
Η φιλικότητα είναι η πιο αγνή μορφή αγάπης.
Δεν είναι ανάγκη, δεν τη χρειάζεσαι. Είναι αφθονία, ένα ξεχείλισμα έκστασης.

Είναι πραγματικά γελοίο: Ο φίλος σου σε χρειάζεται,
επειδή φοβάται τη μοναχικότητα του. Εσύ τον χρειάζεσαι, επειδή φοβάσαι τη μοναχικότητα σου. Και οι δυο φοβάστε τη μοναχικότητα. Νομίζεις ότι, επειδή είσαστε μαζί, η μοναχικότητα θα πάψει να υπάρχει; Απλά θα διπλασιαστεί, ίσως και να πολλαπλασιαστεί. Έτσι, όλες οι σχέσεις οδηγούν σε περισσότερη δυστυχία, περισσότερη αγωνία.
Κανένας όμως, δεν μπορεί να γεμίσει το κενό σου. Πρέπει να αντιμετωπίσεις το κενό μόνος σου. "

"Τίποτε δεν φοβίζει σήμερα τον άνθρωπο όσο η μοναχικότητα, η απομόνωση, γιατί αυτές απαιτούν σκέψη, αυτοσυγκέντρωση, φιλοσοφική ή ποιητική διάθεση και έφεση, αυτάρκεια, αυτοπεποίθηση, δηλαδή προσόντα που ελάχιστοι τα διαθέτουν."

Α.Χρύσας

προσωπικα μ αρεσει να ειμαι μονοσ ...παρααααα πολυυυυ

κι ωριμο τεκνο της οργης..........
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 23:25

sabba έγραψε:

Ωραια τα αποσπασματα που εγραψες...δεν μπορω να πω οτι συμφωνω απολυτα βεβαια. Απλα αναρωτιεμαι ποσο καιρο θα μπορουσες να αντεξεις μονος σου χωρις να εισαι σε μια σχεση??? (και δεν εννοω φυσικα την αναγκη για σεξ αλλα την ελλειψη συντροφικοτητας και ερωτα).
sabba
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : athene
Αριθμός μηνυμάτων : 312

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   31/10/2010, 23:28

Cloud έγραψε:
sabba έγραψε:

Ωραια τα αποσπασματα που εγραψες...δεν μπορω να πω οτι συμφωνω απολυτα βεβαια. Απλα αναρωτιεμαι ποσο καιρο θα μπορουσες να αντεξεις μονος σου χωρις να εισαι σε μια σχεση??? (και δεν εννοω φυσικα την αναγκη για σεξ αλλα την ελλειψη συντροφικοτητας και ερωτα).

μοναχικοσ για μια ζωη........
μονοσ .....χμ χμ δεν ξερω...

κι ωριμο τεκνο της οργης..........
blue horizon
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : πειραιάς
Αριθμός μηνυμάτων : 700

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   16/11/2010, 00:57

ενα πολυ ωραιο τραγουδι που μου ηρθε καθως διαβαζα το θεμα (ιδιως τις πρωτες σελιδες!)

Momoka
Forum God
Forum God

Περιοχή : Over There
Αριθμός μηνυμάτων : 6124

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   16/11/2010, 01:01

και εμένα αυτό !!!!!!!!!

κάπου υπάρχει !!!!!!!

Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   16/11/2010, 01:22

Παράθεση :
Γιατί είσαι μόνος;

Γιατί μπορώ

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   16/11/2010, 01:55

Γιατί είμαι μόνος;

Γιατί ήμουν μόνος;

Γιατί δεν μπορούσα να περιμένω ή να ελπίζω σε κανέναν...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   16/11/2010, 14:06

Είμαι μόνος γιατί δεν βρήκα ακόμη κάποιον που να μ αρέσει ικανοποιητικά ώστε να ξανακανω σχέση..
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   16/11/2010, 17:32

δεν ξέρω...ο ψυχολόγος μου λέει ότι φταίει το ότι πάσχω από ψευδαισθήσεις...αλλά δεν έχω ψυχολόγο...

γαμώτο, είμαι μόνος διότι δεν ξέρω πολλούς γκέιδες...η κατασκοπεία στο facebook δεν αποδίδει!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   16/11/2010, 17:39

Αυτό για την γλυκόπικρη την μοναξιά...

Τώρα όμως δεν είμαι μόνος!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   14/1/2011, 19:46

Είμαι μόνος γιατί για να κάνω σχέση θέλω να είμαι ερωτευμένος.Το να κάνω σχέση μόνο και μόνο για να νιώθω ότι έχω κάποιον δίπλα μου ή για να κάνω σεξ δεν μου λέει τίποτα.Καλύτερα μόνος παρά επιφανειακές μεσοβέζικες καταστάσεις.Δεν με γεμίζουν.Μία φορά στη ζωή έκανα το λάθος να μπω σε σχέση με άντρα χωρίς να είμαι ερωτευμένος και την πλήρωσα κι εγώ ( όπως έδειξε η συνέχεια ) και ο άλλος.Ποτέ ξανά λοιπόν.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   14/1/2011, 20:08

Ήμουν μόνος γιατί δεν ήξερα τι ήταν αυτό που θέλω. Και δεν ήξερα τι θέλω γιατί δεν είχα ανακαλύψει τον εαυτό μου και δεν μπορούσα να διαχωρίσω τι ένιωθα κάθε φορά.

Όμως, δεν είμαι μόνος γιατί η ιστορία έδειξε ότι ο έρωτας είναι ένα βαθύ συναίσθημα που δεν πηγάζει από την εξωτερική εμφάνιση και το γραμμωμένο σώμα αλλά προέρχεται από το βαθμό της επικοινωνίας μεταξύ δύο ανθρώπων και τον αμοιβαίο σεβασμό που τρέφει ο ένας για τον άλλον. Τελικά ο έρωτας είναι καθαρά εγκεφαλικό παιχνίδι.

Είναι τόσο όμορφο να έρχεται κάποιος στη ζωή σου και να καταρρίπτει όλους τους κανόνες που είχες θέσει μέχρι τότε. Ένας άνθρωπος που με την πρώτη ματιά φάνηκε ότι δεν είναι για σένα αλλά τελικά σε συμπληρώνει. Ένας άνθρωπος που στα μάτια σου φαντάζει ο ομορφότερος και ο πιο ιδανικός από όλους. Και όλοι οι προηγούμενοι να φαντάζουν τόσο ανάξιοι απέναντί του...

Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί είσαι μόνος   14/1/2011, 20:47

Είμαι μόνος, μετά από μια σχέση που με "πλήγωσε" πολύ, γιατί θέλω να νιώσω μεγάλη έλξη από τον άλλον, δυστυχώς παρ'όλο που εντυπωσιάζομαι εύκολα από την ομορφιά, με ανθρώπους που είναι "υποψήφιοι" για σχέση, μου είναι αρκετά δύσκολο να "καψουρευτώ" ή να "ερωτευτώ" γιατί ζητάω κάποια πράγματα στον συναισθηματικό τομέα, κάτι που δυστυχώς έτυχε οι περισσότεροι που έχω γνωρίσει να μην το έχουν. Αν, σε περίπτωση ο άλλος πλήροι των "συναισθηματικών προϋπόθεσεων" μου για μια σχέση τότε "κολλάω". Τώρα, το τι κάνω για αυτό, είναι άλλο θέμα...

4806 έγραψε:
Όμως, δεν είμαι μόνος γιατί η ιστορία έδειξε ότι ο έρωτας είναι ένα βαθύ συναίσθημα που δεν πηγάζει από την εξωτερική εμφάνιση και το γραμμωμένο σώμα αλλά προέρχεται από το βαθμό της επικοινωνίας μεταξύ δύο ανθρώπων και τον αμοιβαίο σεβασμό που τρέφει ο ένας για τον άλλον. Τελικά ο έρωτας είναι καθαρά εγκεφαλικό παιχνίδι.

Είναι τόσο όμορφο να έρχεται κάποιος στη ζωή σου και να καταρρίπτει όλους τους κανόνες που είχες θέσει μέχρι τότε. Ένας άνθρωπος που με την πρώτη ματιά φάνηκε ότι δεν είναι για σένα αλλά τελικά σε συμπληρώνει. Ένας άνθρωπος που στα μάτια σου φαντάζει ο ομορφότερος και ο πιο ιδανικός από όλους. Και όλοι οι προηγούμενοι να φαντάζουν τόσο ανάξιοι απέναντί του...

Νούμεροοοο!

Γιατί είσαι μόνος
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: