ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Dragneel 1/10/2017, 23:56

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 04:32

Ναι ναι , γουστάρω ανωμαλίες που λέει και ο Αρκάς...

Μπα, δεν νομίζω ότι το να αποκαλείς κάτι ανώμαλο είναι ο σωστός τρόπος...

Ανωμαλία δεν έχω δει ποτέ σε λεξικό ψυχολογίας. Έχω δει την διαστροφή...Διαστροφή, ανωμαλία...Αν βρείτε κανένα σοβαρό επιστημονικό άρθρο που να τα διαχωρίζει καθαρά, θα αφοσιωθώ σαν πορνοσταρ σε ιεραποστολική στάση...

Αντί για διαστροφή, χρησιμοποιείται λένε ο όρος παραφιλία, διότι το πρώτο είναι πολύ προσβλητικό...Οπότε να μιλήσω για παραφιλίες?

Για να είναι μια παραφιλία ψυχολογική διαταρχή πρέπει να σου δημιουργεί δυσχέρεια ή σοβαρά προβλήματα στην ζωή σου ή στην ζωή των άλλων...Οπότε αντί για ανωμαλία να μιλήσω καλύτερα για πνευματικές διαταραχές...

Η ομοφυλοφιλία θεωρείται από το 1973 και μετά ότι δεν είναι παραφιλία...αλλά φυσιολογική διαφοροποίηση του σεξουαλικού προσανατολισμού...

Το να σε ερεθίζουν:
αντικείμενα, ζώα, άνθρωποι που δεν γουστάρουν, παιδιά που δεν μπορούν να γουστάρουν (διότι δεν μπορούν να δώσουν συγκατάθεση), άτομα που ταπεινώνονται ή υποφέρουν(ή όταν παθαίνεις εσύ αυτά )... Αν αυτά δημιουργούν πρόβλημα σε σένα ή στον άλλον, τότε υπάρχει διαταραχή...

Προσωπικά πιστεύω ότι και ουρολάγνος να είσαι, και με BSDM να έχεις μια καλή σχέση κτλπ κτλπ, δεν είναι ανωμαλία...

Απλά σε μια καταπιεσμένη σεξουαλικά κοινωνία όπου ο ετεροσεξισμός και η "κανονικότητα" προβάλλονται ως τα μόνα ηθικά μονοπάτια, πολλές φορές η ελεύθερη έκφραση της σεξουαλικότητας του καθενός σοκάρει...

Και θα πω και το εξής: τους παιδόφιλους και τους κτηνοβάτες τους λυπάμαι, διότι δεν μπορούν να εκφράσουν την σεξουαλικότητα τους χωρίς να καταπιέσουν κάποιου άλλου (οι τουλάχιστον έτσι θεωρούν οι νόμοι), και άρα είναι καταδικασμένοι σε μια ζωή χωρίς σεξ, αν θέλουν να είναι νόμιμοι...Μάλιστα τους παιδόφιλους μπορούν λέει να τους έχουν επάπειρον σε κλινικές διότι αποτελούν κίνδυνο για την κοινωνία...

Ένα λέω, ότι δεν θα ήθελα να γεννηθώ / να μετατραπώ σε παιδόφιλο/κτηνοβάτη διότι θα ήμουνα πραγματικά καταδικασμένος σε μια ζωή χωρίς σεξουαλική έκφραση, και καταδικασμένος μέσα στην κοινωνική κατακραυγή...

Τούς "ανώμαλους" τους βλέπω σχεδόν με συμπάθεια και κατανόηση, διότι ξέρω ότι δεν διάλεξαν να είναι σε αυτήν την θέση ...

Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 17:32

Σπόντα ήταν αυτή η φράση που είπε το Πειραιωτάκι;

Ακραίο το να είσαι 18 κι να τα έχεις με 70χρονο, αλλά άμα είσαι 60-70 κι έχεις σχέση με 60-70, μπορώ να το πω κι συγκινητικό κι πως αυτοί το κάνουν με περισσότερο συναισθηματισμό, αφού σεξ δεν θα θέλουν/μπορούν πια κι τέτοια...

Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 20:14

Δεν είναι ανωμαλία να τα έχεις με τόσο μεγάλο. Μερικοί παπούδες είναι GILF... ΧD

Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 20:58

Παντως κατι σχετικο για τη παιδερραστια. Και κει τα ορια ειναι λιγο δυσδιακριτα. Πχ εγω στα 13 μου δεν θα με χαλαγε καθολου να με βαλει στο ματι ενας 20χρονος π ειχα κ γω στο ματι. Θελω να πω οτι το οριο των 18(για τους γκει για τους στρεητ ειναι χαμηλοτερο) μου φαινεται λιγο ατοπο.
Τωρα για τα μικρα παιδια το καταδικαζω ηθικα ανωμαλο.Τωρα σεξουαλικα, δεν ξερω, μιας και βιολογικα κ τα παιδια αποτελουν σεξουαλικα οντα.

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 21:31

Τι σημαίνει ηθικά ανώμαλο??? Πότε χαρακτηρίζεται κάτι ως ανώμαλο(σεξουαλικά)...

Το τόπικ δεν νομίζω να είναι για τον ορισμό αλλά για την εφαρμογή του ορισμού. Πρέπει να ξέρεις τι είναι ανώμαλο πριν διαφωνήσεις με κάποιον για το ποιους επέλεξε ως ανώμαλους...

Εγώ δεν ξέρω οπότε αν βρείτε κάτι καλό, μοιραστείτε!

Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 21:46

Σωστο ακομη κ ο ορισμος ειναι πολυ συκεχυμενος. Ας πουμε βιολογικα , κατα τη γνωμη μου π δεν ειναι στο ελαχιστο επιστημονικη, η πρωκτικη επαφη ειναι ανωμαλη οπως κ η στοματικη. Λογικα η μονη σωστη επαφη ειναι μεταξυ πεους και αιδοιου.Τωρα ηθικα/ηδονιστικα/κοινωνικα/και αλλες λεξεις που τελειωνουν σε -α οι διαστασεις ειναι πολλες....

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 02:30

Εγώ ας πούμε, φίλε Ιούδα, θεωρώ ωραία την επαφή του πέους με τον πρωκτό, αν κι είναι "επιστημονικά" ανώμαλο, αλλά παρ'αύτο θεωρώ ανωμαλία την επαφή του πέους με τον πρωκτό ή αίδοιου ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ 4-12 χρονών, ειδικά εκεί που τα ντύνουν κι τα "βασανίζουν", εκεί παθαίνω εγκεφαλικό. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι πιο διεστραμμένο από αυτό. ΟΚ τα ζώα, είναι πιο "νορμάλ" σχετικά με αυτό... Με τους νεκρόφιλους είναι απλά ασέβεια κι μη-συνείδηση του "σωστού" κι "σεβασμού", κι το θεωρώ άρρωστο απλά να κάνεις σεξ με έναν νεκρό. Αλλά πιο πολύ με ενοχλεί απίστευτα η παιδεράστια αλλά κι ο βιασμός.

Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 02:37

Ρε ο έλεμεντς δεν είπε ότι επιστημονικά είναι ανωμαλία...XD

είπε την γνώμη του...

Βιολογικά δεν στέκει όντως, μπορεί να θεωρηθεί ανωμαλία...Αλλά η φύση δεν ενδιαφέρεται μόνο για το σεξ, αλλά για την επιβίωση γενικά. Όταν οι μακάκες αλληλοχαιδεύονται μετά από καυγά (και είναι ίδιου φύλου) κάποιος μπορεί να το πει ανωμαλία, διότι δεν σκοπεύει στην αναπαραγωγή. Αλλά βοηθάει στην επιβίωση του είδους με το να εξομαλύνει τις κοινωνικές διαφορές. Άρα γιατί να είναι κατώτερο από την ίδια την σεξουαλική πράξη? Όλα βοηθάνε στην επιβίωση...

Με τους γκέι, υπάρχει μια υπόθεση, του γκέι θείου, που λέει αν είσαι γκέι, βοηθάς τα γονίδια σου με το να φροντίζεις την οικογένεια σου που έχουν αυτοί παιδιά (τα οποία έχουν πολλά αντίτυπα των γονιδίων σου)...αλλά δεν με πείθει βέβαια πολύ...

Το θέμα είναι, δεν θα πάμε στην φύση για το ηθικό. Και ηθικό θεωρώ αυτό στο οποίο όλοι συναινούν...

Για τους νεκρόφιλους δεν ξέρω...ασέβεια προς ποιον...τον νεκρό? αφού δεν υπάρχει... XD
Ένας νεκρός άθεος πριν από 100 χρόνια μέσω του φυσικού κύκλου της φύσης έγινε 10 δέντρα τα οποία με την σειρά τους γίνανε 50 αντίτυπα βίβλου...Αυτό δεν είναι ασέβεια? XDDDD

Πάντως σίγουρα συγγενείς και τα λοιπά θα φρικάρουν, οπότε είναι ασέβεια προς τους ζωντανούς. Αν είσαι ο τελευταίος στον πλανήτη και το κάνεις με νεκρό, εγώ δεν το θεωρώ ανήθικο

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 02:39

JudasIscariot έγραψε:
Τι σημαίνει ηθικά ανώμαλο??? Πότε χαρακτηρίζεται κάτι ως ανώμαλο(σεξουαλικά)...

Το τόπικ δεν νομίζω να είναι για τον ορισμό αλλά για την εφαρμογή του ορισμού. Πρέπει να ξέρεις τι είναι ανώμαλο πριν διαφωνήσεις με κάποιον για το ποιους επέλεξε ως ανώμαλους...

Εγώ δεν ξέρω οπότε αν βρείτε κάτι καλό, μοιραστείτε!

νόμιζω ότι πάσα αμφιβολία περί του θέματος λύνεται αν εξετάσει κανείς την ψυχολογία παιδιών που έχουν πέσει θύματα παιδοφίλων.
Η ανωμαλία δεν έγκειται τόσο στο ότι γουστάρουν πεντάχρονα. Έγκειται στην δυστυχία που τους προκαλούν .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 02:41

Τα θέματα βιασμού είναι όντως η βάση για αυτό. Δεν μπορεί o ορισμός της ανωμαλία να μην περιέχει τον βιασμό...Απλά προσωπικά δεν νομίζω να πήγαινα πολύ πιο πέρα... xmmmm

Έχει επεξεργασθεί από τον/την JudasIscariot στις 31/12/2010, 02:42, 1 φορά
Cio
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Άκρως Απόρρητο!
Αριθμός μηνυμάτων : 2956
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 02:41

Elementstv έγραψε:
Σωστο ακομη κ ο ορισμος ειναι πολυ συκεχυμενος. Ας πουμε βιολογικα , κατα τη γνωμη μου π δεν ειναι στο ελαχιστο επιστημονικη, η πρωκτικη επαφη ειναι ανωμαλη οπως κ η στοματικη. Λογικα η μονη σωστη επαφη ειναι μεταξυ πεους και αιδοιου.Τωρα ηθικα/ηδονιστικα/κοινωνικα/και αλλες λεξεις που τελειωνουν σε -α οι διαστασεις ειναι πολλες....

Αν και φεύγω off-topic, σε κάποιο focus αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει ότι η "πίσω περιοχή" (τι επιστημονικά που τα λέω ) τραβάει άλλα άτομα γιατί προς τα εκεί βρίσκονταν παλιότερα τα γεν. όργανα. Οπότε είναι ένα ένστικτο που έχει μείνει ως "εξελικτικό κατάλοιπο".... αρά με αυτή τη λογική δεν είναι κάτι βιολογικά ανώμαλο
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 02:49

Στο στόμα κρεμόταν τίποτα παλιά?

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 02:50

JudasIscariot έγραψε:
Στο στόμα κρεμόταν τίποτα παλιά?

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 02:55

γενικα μην λεμε πραγματα με ελαφροτητα..

η σεξουαλικη πραξη απαιτει συγκαταθεση και αμοιβαια συμμετοχη για να ειναι το σεξ και φυσιολογικο. αν παω να βιασω παιδακι ή νεκρο δεν εχω συγκαταθεση. ειναι πολυ διαφορετικο πραγμα η παραφιλια απο την νεκροφιλια.

Τελος παντων κατ εμενα δεν ειναι φυσιολογικο και πρεπον. και χρηζει τιμωριας. Οι νομοι προστασιας του σωματος των νεκρων, των παιδιων και των ζωων δεν ειναι κατωτεροι των αλλων. ουτε τα ζωα, ουτε οι νεκροι, ουτε τα παιδια μπορουν να συγκαταθεσουν σε σεξουαλικη πραξη.

σημειωνω κατι:
Οι ψυχιατροι ονομαζουν παραφιλικους φετιχιστες, μαζοχιστες και ονομαζουν ψυχασθενεις τους κτηνοβατες και τους νεκροφιλους και παιδεραστες. αυτος ειναι ο επισημος διαχωρισμος. Δεν ειναι παραφιλικοι και δεν μπορουν να θεωρηθουν παραφιλικοι οι Παιδεραστες, Κτηνοβατες, Νεκροφιλοι...
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 03:01

Ρε ούτε μια πέτρα μπορεί να δώσει συγκατάθεση.. Εννοώ , αν δεν υπάρχεις πια, το σώμα σου είναι απλές χημικές ουσίες που σαπίζουν...Αν βέβαια πιστεύεις στον θεό, ή στην μετεμψύχωση , ή στην ιερότητα του σώματος ή δεν ξέρω τι ίσως να έχει μεγάλη σχέση...Αλλά αν δεν πιστεύεις, σιγά...δώρισε το σώμα σου στους νεκρόφιλους...θα τους κάνεις πολύ χαρούμενους... ^^

Jeffrey...έλιωσα που έλιωσες... XDDDDDDDDDDD

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 03:05

JudasIscariot έγραψε:
Ρε ούτε μια πέτρα μπορεί να δώσει συγκατάθεση.. Εννοώ , αν δεν υπάρχεις πια, το σώμα σου είναι απλές χημικές ουσίες που σαπίζουν...Αν βέβαια πιστεύεις στον θεό, ή στην μετεμψύχωση , ή στην ιερότητα του σώματος ή δεν ξέρω τι ίσως να έχει μεγάλη σχέση...Αλλά αν δεν πιστεύεις, σιγά...δώρισε το σώμα σου στους νεκρόφιλους...θα τους κάνεις πολύ χαρούμενους... ^^

το προβλημα ειναι οτι η πετρα δεν εχει συγγενεις βρε.. και για τους συγγενεις το σωμα σου ειναι ιερο. ακομα και το σωμα του αγοριου σου ιερο ειναι. και πιστεψε με ειμαι ο πρωτος που δεν πιστευει στον θεο και βλεπει το σωμα σαν μηχανη κυριως. αλλα ακομα και αν δεν πιστευεις, η πετρα δεν εχει ουτε ψυχοσυνθεση ουτε συγγενεις. οι νεκροι, τα παιδια και τα ζωακια εχουν..
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 03:08

A ναι για τους συγγενείς είναι σίγουρα...λίγο...άβολο....να...τους το πεις...ή να ..το μάθουν...

Αλλά αν ήταν ο τελευταίος άνθρωπος στην γη? χωρίς συγγενείς? XD

Ναι ρε, δεν είπα στο άσχετο να πας σε ένα πτωματείο (πως τα λένε τα morgues ) και να aρχίσεις να βιάζεις πτώματα ...

Forum God
Forum God

Περιοχή : Over There
Αριθμός μηνυμάτων : 6124

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 03:10

The above one !

XD!!!!!!!!!!

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 03:10

Xorxito έγραψε:
JudasIscariot έγραψε:

το προβλημα ειναι οτι η πετρα δεν εχει συγγενεις βρε.. και για τους συγγενεις το σωμα σου ειναι ιερο. ακομα και το σωμα του αγοριου σου ιερο ειναι. και πιστεψε με ειμαι ο πρωτος που δεν πιστευει στον θεο και βλεπει το σωμα σαν μηχανη κυριως. αλλα ακομα και αν δεν πιστευεις, η πετρα δεν εχει ουτε ψυχοσυνθεση ουτε συγγενεις. οι νεκροι, τα παιδια και τα ζωακια εχουν..

συμφωνώ. Η ιερότητα του νεκρού δεν έγκειται αναγκαστικά σε κάποια θρησκεία. Κάποια πράγματα τα σεβόμαστε επειδή είναι σημαντικά και γι άλλους. Ακόμα και να μην έχει συγγενείς τον σέβεσαι επειδή κάποτε ήταν σημαντικός για άλλους.
Αλλα ακόμα και ένα πέτρινο μνημείο να είναι σημαντικό για κάποιους, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να το βεβηλώσεις.
Anakin
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 03:18

Α παιδιά, να πάμε να κάνουμε σεξ με την Ακρόπολη αφού είναι νόμιμο κι μιας και οι "πετρινοί συγγενείς" της είναι στο Βρετανικό Μουσείο!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την JeffreyDeanMorgan στις 31/12/2010, 03:32, 1 φορά
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 03:19

Momoka έγραψε:

The above one !

XD!!!!!!!!!!

Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 14:33

Nα πω πως η λεξη ανωμαλος δεν αντιπροσωπευει κατι το κακο.Δεν εχει κακια σημασια απλα χαρακτηριζουμε καποιον ετσι π εχει σεξουαλικες προτιμισεις περα απο τις φυσιολογικες

Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   31/12/2010, 16:01

Εγώ θα το έθετα αλλιώς νομίζω...Anomalos -> pejorative and with bad connotations...

Psychiatrist Glen Gabbard writes that despite efforts by Stekel and Money, "the term paraphilia remains pejorative in most circumstances."

Perversion differs from deviant behavior, since the latter refers to a recognized violation of social rules or norms. It is often considered derogatory and in psychological literature the term paraphilia is now used instead.

Δηλαδή, πιο συχνά απότι όχι, η παραφιλία και η διαστροφή παραμένουν pejorative(δηλαδή είναι άσχημο να τις χρησιμοποιούμε)

perverted (abnormal)

Definition: of sexual behavior, showing or appealing to bizarre or deviant tastes
Class: adjective
Comparative: more perverted
Superlative: most perverted
Similar to: abnormal

Άρα ο ανώμαλος -> διεστραμμένος -> παραφιλίες -> κακές λέξεις. Αφού όταν τις ακούς έχουνε άσχημο άκουσμα ρε παιδιά...

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Γκάζι
Αριθμός μηνυμάτων : 1044

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   4/1/2011, 19:42

peireotaki έγραψε:
αυτον που ειναι 60χρονων κ τα ριχνει σε 18χρονα

peireotaki έγραψε:
εγω αυτο θεωρω οτι ειναι ανωμαλια οσο για το δικαιωμα στον ερωτα το ασπαζομαι αλλα οχι κ με τα εγγονια σου!!!

peireotaki έγραψε:
οτι οπως εχεις δει κ εσυ νουμερακι μου γιατι εχουμε ζησει κ οι δυο τετοιο ζευγαρι δεν ηταν κ οτι καλυτερο να βλεπεις μια χαρα παιδι να τον πιανει ενας γερος κ να τον φιλαει(διπλα διπλα ειμασταν που τραβουσαμε το κατα τα αλλα φτιαγμενο απο κομμωτηριο μαλλι μας)...καταρχην πριν καλα καλα προλαβει ο αλλος να κλησει τα 25 θα ψαχνει συνταγη για κολυβα στο παρλιαρο!

Μισό για να καταλάβω... ανώμαλος είναι μόνο ο 60χρονος που γουστάρει μικρά ή και ο 20-25χρονος που γουστάρει τρελλά τους 60χρονους;
Και κατα προέκταση...
Ανώμαλος είναι μόνο ο αδύνατος που γουστάρει χοντρούς και τριχωτούς ή κι ο χοντρός που γουστάρει άτριχους κι ανορεξικούς;
Ανώμαλος είναι αυτός που πηδάει έναν άντρα που μοιάζει με γυναίκα ή κι ο άλλος που την έχει δει Μαρία της γειτονιάς και νομίζει πως έχει μ**νί;

Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   4/1/2011, 20:42

Σωστό και αυτό! Σίγουρα κανείς δεν αναρωτήθηκε τι δουλειά έχει το μικρό με τον παππού. Για όνομα, εγώ καταλαβαίνω απόλυτα τον παππούλη, έχουμε τις ίδιες προτιμήσεις...Αλλά το μικιό δεν θα το καταλάβω ποτέ μου...

Εγώ νομίζω ανώμαλο ότι είναι το μικρό...(ψέμματα λέω, κανείς από τους δύο δεν είναι, αλλά i'm making a point)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: