ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Σήμερα στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Σήμερα στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
monster
Inactive Members

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   24/7/2010, 16:40

Συμφωνώ μαζί σου Sinister...
Αλλά και έτσι να μην ήταν, κάτι τέτοιες έννοιες, θα ήταν αλλιώς, θα είχαν δηλαδή και πάλι φυσική υπόσταση αλλά διαφορετική. Γιατί έτσι μόνο μπορεί ο άνθρωπος να δημιουργήσει πολιτισμό, δημιουργώντας δικά του κατασκευάσματα για να οργανωθεί σε κοινωνία και να υπερισχύσει έναντι της φύσης.

Οπότε ας ζήσουμε με τα παρόντα στανταρς και ας προσπαθήσουμε να τα αλλάξουμε αν δε μας καλύπτουν.

Forum God
Forum God

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   24/7/2010, 17:37

Sinister έγραψε:
χμμ? πραγματικα δεν ξερω σε τι να πρωτο απαντησω γιατι διαφωνω συνολικα με την δομη της σκεψεις σου..
στα γρηγορα να σου πω τα εξης: οχι δεν ειναι καθολου παραλογο να πληγωσεις τον εαυτο σου. συνεχως των πληγωνεις. εχει μιλησει εκτενως η ψυχολογια, και η ψυχιατρικη. οποιος καταλαβε καταλαβε...και δεν αναφερομαι σε σωματικο επιπεδο.
για τα βλαβερα πραγματα τωρα...θελεις να σου θυμισω βλαβερα πραγματα που κανουμε και δεν υπαρχει και κανενα θεμα γιατι ειναι κοινωνικα απενοχοποιημενα. εχουμε και λεμε ακτινοβολια κινητης τηλεφωνιας, καπνιζουμε, πινουμε, τρωμε τοξικα κρεατα, πινουμε φαρμακα που δεν εχουν καν περαση τους απαραιτητους ελεγχους κλπ κλπ....και αυτα εχουν πολυ πιο βλαβερες συνεπειες στον ανθρωπο και μαλιστα στο συνολο του...και καποιοι αλλη δουλευουν σε οικοδομες και σκοτωνονται σε "εργασιακα ατυχηματα" για 30 εωρο. αλλα μοκο, αλλα φυσικα στο bdsm παιζει η ηθικη, στα αλλα μια χαρα!

και κλεινωντας να πω οτι αυτα που λες για μακρωζοοια και διαυγεια και μισως για την ζωη, οριοθετουν ανθρωπους με την ταμπελα του μη "υγιους υποκειμενου" οποτε εγω δεν θα μπω στην σηζητηση.
Υ.Γ. μιας και το εφιξες, η Σατανιστες δεν κανουν θυσιες.

η εννοια της ανωμαλιας ειναι μια ανθρωπινοι κατασκευει που μεταλασεται και επαναπροσδιοριζεται μεσα στους αιωνες, οι αιμομιξια ηταν μια χαρα πραγμα για τους αρχαιους αιγυπτιους ας πουμε.
Καλα ειναι γεγονος πως με ψυχιατρικη και ψυχολογια δεν εχω ασχοληθει ντιπ (οποτε ανηκω στο γκρουπ ''δεν καταλαβε'') αλλα ειμαι τοσο τρομαχτικα καχυποπτος με αυτες τις δυο επιστημες που θα ηταν το τελευταιο πραγμα που θα εψαχνα.

Ναι ενταξει υπαρχει ποιτικη διαφορα μεταξυ της βλαβης που προκαλει το κινητο και αλλων. Το θεμα ομως δεν ειναι τι προκαλει βλακες και ποσο υποκριτες ειμαστε.
(Ασε που διαφωνω λιγο με τη λογικη ''αφου κανουμε αυτο το αλλο μας μαρανε'')

Καλα, προσπαθω να ειμαι οσο το δυνατον γινεται πιο απ εξω απο ταμπελες και εφημερα κοινωνικα επινοηματα γι αυτο και προτιμω να μιλαω για απλα πραγαμτα που ειτε ισχυουν ειτε οχι.
Αλλα πες μου εναν τροπο σκεψης που μπορει να μην ξεχωριζει ουτε καν κατα μια τριχα εναν ανθρωπο απο εναν αλλο.

Υγιες υποκειμενο... Ενταξει δεν ''εσφαξα'' κανεναν νομιζω.

Οσο για τους Σατανιστες... Οκ δεν θιγω το τι κανουν και τι δεν κανουν (υποθετω ενας σατανιστης το ξερει πιο καλα αυτο) αλλα ηταν αφελες να στοχοποιησω χωρις να το καταλαβω κιολας ενα γκρουπ. Οπου Σατανιστες βαλε μια (απροσωπη) ομαδα ανθρωπων που τη βρισκει με τις ανθρωποθυσιες.

Sinister έγραψε:
οχι, η ανωμαλια μπορει να οριστει μεσω των εργαλειων πειθαρχησις, διαφορων κοινωνικων πολιτισμικων σχεσεων, καθως και απο την παραγωγη λογων "αληθειας", και μετα-φυσικης της εκαστοτε κοινωνιας και ιστορικου χρονου/τοπου
αλλα φυσικα δεν υφισταται στην πραγματικοτητα, παρα μονο εως σημειο οριοθετησης της ανθρωπινης συμπεριφορας. κατω απο συγκριμενα κανονικοποιημενα πλαισια. και αργοτερα περναει στη εγωιστικη "και καλα" προσωπικη αισθητικη του υποκειμενου που αφομοιωνει και "φυσικοποιη" της συγκεκριμενες παραδοχες λογου.
Πολυ σωστο ολο αυτο. Μηπως ομως προεκυψε απο αναγκαιοτητα η αυτη η λεξη? Μηπως και αλλα πραγματα ειναι λιγο πολυ αναγκαια σε μια κοινωνια που δεν ειναι ''πραγματικα''?
Και αλλες εννοιες οπως αιτιοτητα, δικαιοσυνη, ηθικη, ομορφια, μαθηματικα, αληθεια, λογικη κτλπ φτιαχτες δεν ειναι? Αρα μας πειραζουν και αυτες σε κατι ή οχι?
Μου κανει πολυ εντυπωση αυτο που λες. Θα πρεπει να προτεινεις κατι πολυ πολυ δραστικο για να μπορεσει να ξεπεραστει ενα τετοιο χασμα.

Δλδ οκ και εγω νιωθω οτι καποια στιγμη θα ξεπεραστουν πολλα σημερινα πραγματα. Μεσα σε αυτα και η τεχνη και τα μαθηματικα και η λογικη και η φιλοσοφια. Θα ηθελα πολυ να μαθω απο τι θα ξεπεραστουν, αλλα ποιος το ξερει? Με αυτο που λες, θα πρεπει να ξερεις ποια ειναι η απαντηση νομιζω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   24/7/2010, 18:28

monster έγραψε:

Αρχικά, γνωρίζω ότι σας ακούγεται κάπως η λέξη "ανωμαλία" και είναι απόλυτα λογικό. Η λέξη έχει φορτιστεί αρνητικά, προκαλεί αρνητικούς συνειρμούς στα μυαλά μας.

Έπειτα επειδή το θέμα μας έχει να κάνει με τον ορισμό της λέξης "ανωμαλία", τι είναι ανώμαλο, ποιος το ορίζει κλπ, αυτό που κάνουμε είναι να ανατρέξουμε στο... λεξικό!
Η λέξη υπάρχει στη γλώσσα μας άρα χρησιμοποιείται για κάποιο λόγο. Είναι είναι πολύ απλό να οριστεί αρκεί να έχεις υπόψιν σου τις οπτικές γωνίες από τις οποιες την εξετάζεις. Μια οπτική γωνία στην οποία θα στηριχθείς για να ορίσεις την ανωμαλία είναι οι προσωπικές εμπειρίες/η ηθική του καθενός ενώ μια άλλη είναι οι κοινωνικές νόρμες και αξίες μιας περιοχής/εποχής. Υπάρχει και μια τρίτη, περισσότερο αντικειμενική ή όπως λέει το λέξικό: One way of defining abnormality is statistical deviation, deviating from the usual or typical δηλαδή ότι ανωμαλία είναι οτιδήποτε παρατηρείται ότι συμβαίνει με μικρή συχνότητα, το όχι τόσο σύνηθες, αυτό που δε συμβαίνει συχνά. Με βάση δηλαδή τον ορισμό η αιμομιξία για παράδειγμα είναι ανωμαλία γιατί δεν παρατηρείται τόσο συχνά... Αυτά με το τυπικό του θέματος.

Νομιζω πως ο μονστερ εδωσε ενα πολυ καλο ορισμο της εννοιας. Βασικα ειναι ο συνδυασμος αυτων των 3 πραγματων (προσωπικη ηθικη/κοινωνικες νορμες/κατι που ξεφευγει κατα πολυ απο το μεσο ορο) κατα την γνωμη μου που κανει τον ορισμο του τι ειναι ανωμαλο κατι εντελως υποκειμενικο. Για παραδειγμα εμας τους γκει ενα μεγαλο κομματι του πληθυσμου μας θεωρει ανωμαλους. Αυτο βασιζεται φυσκια στην ηθικη τους αλλα και στο τι επιτασει η κοινωνια. Παρο'ολα αυτα στατιστικα η ομοφυλοφιλια δεν αποτελει στατιστικη αποκλιση και ουτε μπορει κανεις να χαρακτηρισει 600 εκατομμυρια ανθωπους πανω στην γη ανωμαλους.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   24/7/2010, 18:53

Maked έγραψε:

Πολυ σωστο ολο αυτο. Μηπως ομως προεκυψε απο αναγκαιοτητα η αυτη η λεξη? Μηπως και αλλα πραγματα ειναι λιγο πολυ αναγκαια σε μια κοινωνια που δεν ειναι ''πραγματικα''?
Και αλλες εννοιες οπως αιτιοτητα, δικαιοσυνη, ηθικη, ομορφια, μαθηματικα, αληθεια, λογικη κτλπ φτιαχτες δεν ειναι? Αρα μας πειραζουν και αυτες σε κατι ή οχι?
Μου κανει πολυ εντυπωση αυτο που λες. Θα πρεπει να προτεινεις κατι πολυ πολυ δραστικο για να μπορεσει να ξεπεραστει ενα τετοιο χασμα.

Δλδ οκ και εγω νιωθω οτι καποια στιγμη θα ξεπεραστουν πολλα σημερινα πραγματα. Μεσα σε αυτα και η τεχνη και τα μαθηματικα και η λογικη και η φιλοσοφια. Θα ηθελα πολυ να μαθω απο τι θα ξεπεραστουν, αλλα ποιος το ξερει? Με αυτο που λες, θα πρεπει να ξερεις ποια ειναι η απαντηση νομιζω.
αναγκαιοτητα μπααα! μαλλον ο σκοπος ηταν πιο "σκοτεινος" (η μπορει και πιο φωτεινος)
παντως ενοειτε ο,τι εχω θεμα με της εννοιες που βαζεις. η "δικαιοσυνη" (σε ηθικο επιπεδο) ειναι φαντασιωση, το ομορφο ειναι αυτο που θα εγω ορισω για τον εαυατο μου, η αληθεια
ειναι κατι που μεταβαλετε και αυτο και εχει πεθανει. η λογικη το ιδιο. σκεψου ο,τι σε καποια μερη του σημερα, θεωρουν πολυ λογικο να κανουν κλειτοριδεκτομη και να λυθοβολουν κοσμο. και αυτο ειναι παρα πολυ λογικο για την κοινωνια τους, και των τροπο που αντιλαβανονται την πραγματικοτητα. η τελος παντων μπορουμε να κανουμε μια ιστορικη αναδρομη σε εννοιες οπως η "αληθεια" η "λογικη" "ομορφια" "φυσικο" "ανωμαλο" και να δουμε την ιστορικη τους εξελιξει.
προφανως η σκεψη μου ειναι πολυ πιο συνθετη, και ειναι δυσκολο να την διατυπωσω απλα και κατανοητα σε μερικες γραμμες. (και το ποστ 4806 δεν μου αφηνει περιθωρια αναλυσης.) οποτε αν συνεχισω απλα θα μπω σε ενα μηδενιστικο παραληρημα (που ομως δεν θα ειναι στην πραγματικοτητα) .
επισης μια χαρα χαρακτηριζουν ανωμαλους 600 εκατομυρια ομοφυλοφιλους η ευαγγελιστες, οπως και καποιοι "παλιας σχολης" ψυχιατροι. απειρη str8 αντρες και γυναικες και αλλοι πολυ..μην εθελοτυφλουμε.
Maked
Forum God
Forum God

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   24/7/2010, 19:24

4806 έγραψε:
το ότι δεν καταλαβαίνω εγώ (ή μάλλον με κουράζει να προσπαθώ να μπω στη διαδικασία να καταλάβω) δε σημαίνει ότι θα σταματήσεις να γράφεις και θα λες αυτό σκέφτεσαι. εννοείται αυτό!
keep posting sinister!

απλώς είμαι πιο πολύ λάτρης του ξεκάθαρου/κατανοητού/ακριβούς/λακωνικού/πρακτικού...
αλλά βλέπω σε πολλούς αρέσουν τα συγκεχυμένα/αόριστα/θεωρητικά οπότε θα συνεχίσεις να γράφεις!
Αμα δεν καταλαβαινεις κατι μη το στολιζεις και με ''αοριστες'' λεξεις.
Αν μη τι αλλο ως mod θα επρεπε να κρατας καποιες ισορροπιες.
Νομιζω πως και συγγνωμη του οφειλεις για πριν.

Sinister έγραψε:
Maked έγραψε:

αναγκαιοτητα μπααα! μαλλον ο σκοπος ηταν πιο "σκοτεινος" (η μπορει και πιο φωτεινος)
παντως ενοειτε ο,τι εχω θεμα με της εννοιες που βαζεις. η "δικαιοσυνη" (σε ηθικο επιπεδο) ειναι φαντασιωση, το ομορφο ειναι αυτο που θα εγω ορισω για τον εαυατο μου, η αληθεια
ειναι κατι που μεταβαλετε και αυτο και εχει πεθανει. η λογικη το ιδιο. σκεψου ο,τι σε καποια μερη του σημερα, θεωρουν πολυ λογικο να κανουν κλειτοριδεκτομη και να λυθοβολουν κοσμο. και αυτο ειναι παρα πολυ λογικο για την κοινωνια τους, και των τροπο που αντιλαβανονται την πραγματικοτητα. η τελος παντων μπορουμε να κανουμε μια ιστορικη αναδρομη σε εννοιες οπως η "αληθεια" η "λογικη" "ομορφια" "φυσικο" "ανωμαλο" και να δουμε την ιστορικη τους εξελιξει.
προφανως η σκεψη μου ειναι πολυ πιο συνθετη, και ειναι δυσκολο να την διατυπωσω απλα και κατανοητα σε μερικες γραμμες. (και το ποστ 4806 δεν μου αφηνει περιθωρια αναλυσης.) οποτε αν συνεχισω απλα θα μπω σε ενα μηδενιστικο παραληρημα (που ομως δεν θα ειναι στην πραγματικοτητα) .
επισης μια χαρα χαρακτηριζουν ανωμαλους 600 εκατομυρια ομοφυλοφιλους η ευαγγελιστες, οπως και καποιοι "παλιας σχολης" ψυχιατροι. απειρη str8 αντρες και γυναικες και αλλοι πολυ..μην εθελοτυφλουμε.
Επιτηδες τις εβαλα αυτες τις λεξεις και ομολογω πολυ θα ηθελα να ακουσω τον συλλογισμο σου οπως ειναι.
Παντως συμφωνω με αυτο που λες, δεν μπορω να δω που οδηγει, γι αυτο κολλαω και μονο. Ή ισως οδηγει σε ενα σημειο που φοβαμαι κιολας...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   25/7/2010, 04:55

Νομιζω πως αναμαλο ειναι κατι που προερχεται απο καποιο "προβλημα" που εχει καποιος ψυχολογικο και χρειαζεται θεραπεια και που δε θα το εκανε αλλιως! Δηλαδη το να θελει καποιος να πηγαινει με γυναικες που να τον βασανιζουν σωματικα απο βιτσιο γτ ειχε αυταρχικη μανα! πραγματα δηλαδη που δε θα τα εκανε αν ηταν πιο φυσιλογικη η ζωη του ή πιο καλη ή πιο του μετρου!
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   25/7/2010, 14:15

εγώ αυτό που καμμιά φορά σκέφτομαι είναι τι θα γινόταν αν αντι με ορμές για αγόρια γεννιόμουν με ορμές με άλογα ξερω γω ή για παιδιά. Θα τηρούσα τόσο αρνητική στάση και θα χρησιμοποιούσα χαρακτηρισμούς όπως σεξουαλικά άνώμαλος?

για μένα το όριο μπαίνει στο θέμα "συναίνεση". Για παράδειγμα, με ένα παιδί ποτέ δεν μπορεί να υπάρξει συναίνεση, άλλα ακόμα και αν υπάρξει θα είναι με τη μορφή καταπίεσης από την πλευρά του ενηλίκου, ο οποίος εκμεταλλεύεται την έμφυτη ανωριμότητα του παιδιού. Υπό αυτήν την άποψη ναι, είναι καταδικαστέα η παιδοφιλία και πρέπει να είναι . Και είναι και σεξουαλικά "ανώμαλη" γιατί με ένα παιδί δεν είναι δυνατή μια ολοκληρωμένη σεξουαλική επαφή , αφού το παιδί δεν είναι ώριμο ούτε ψυχικά ούτε σωματικά για κάτι τέτοιο, μόνο τραγικές συνέπειες επομένως μπορεί να έχει για το παιδί το σεξ .
Για τους ίδιους περίπου λόγους ας πούμε ότι είναι καταδικαστέα και η κτηνοβασία, φυσικά και δεν μπορούμε να μιλήσουμε για θέματα συναίνεσης όταν κάποιος το κάνει με ένα ζώο!!
Ό,τι λοιπόν προξενεί ηθικές-σωματικές βλάβες στον άλλον και γίνεται δίχως αμφοτέρωθεν συναίνεση είναι για μένα σεξουαλικά ανώμαλο και αυτός που το κάνει χρειάζεται ψυχολογική στήριξη. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο είναι δυνατόν να λύσεις τέτοια προβλήματα σε έναν άνθρωπο.
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Γκάζι
Αριθμός μηνυμάτων : 1044

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   25/7/2010, 15:57

Παράθεση :

Εμένα!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   25/7/2010, 16:07

Μέχρι να γνωρίσεις εμένα
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   25/7/2010, 16:11

kafes_glykos έγραψε:
Παράθεση :

Εμένα!

TrustNoOne έγραψε:
Μέχρι να γνωρίσεις εμένα

Σιγα ρε ανωμαλιαρηδες, χαλαρωστε λιγο!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   25/7/2010, 16:36

thess '89 έγραψε:
Νομιζω πως αναμαλο ειναι κατι που προερχεται απο καποιο "προβλημα" που εχει καποιος ψυχολογικο και χρειαζεται θεραπεια και που δε θα το εκανε αλλιως! Δηλαδη το να θελει καποιος να πηγαινει με γυναικες που να τον βασανιζουν σωματικα απο βιτσιο γτ ειχε αυταρχικη μανα! πραγματα δηλαδη που δε θα τα εκανε αν ηταν πιο φυσιλογικη η ζωη του ή πιο καλη ή πιο του μετρου!
αυτη παντως, ειναι και η αποψη πανω κατω της παλιας σχολης ψυχιατρων για τους ομοφυλοφιλους,που υπαρχη ακομα και σημερα.
αυτα ακριβως ειναι, "αυταρχικη μανα","απουσια πατρικης φιγουρας", κλπ κλπ. οποτε αν δεχομαστε τα εργαλεια αυτα, "ψυχολογικο προβλημα γιατι η μαμα καποιου δεν του επαιρνε παγωτα οταν ηταν μικρος". ειναι ενα θεμα. γιατι αυτος ειναι "ο ανωμαλος" λογο "ψυχολογικων προβληματων". αλλα εμεις οχι? φυσικα εμεις ειμαστε, εμεις! και εμεις ειμαστε παντα "υγιεις". και φυσικα το υγιες δεν υπαρχη απο μονο του. για να οριστει θα πρεπει να φτιαχτει ενα αλλο πλαισιο το οποιο θα οριζει το "μη υγιες". και μετα ολοι εμεις που θα ειμστε κανονικοι, θα πρεπει να "επιτεθουμε" (η να συμπασχουμε με "κατανοηση" και "στοργη") στο μη κανονικο "γιατι μετα ειμαστε υποπτοι εως μη κανονικοι και εμεις" και μετα αρχιζει ενας εσωτερικος διαλογος. και η επιτηρηση του εαυτου.
αυτο που θελω να πω ειναι, ο,τι οι δικοι μας "σωστη" συμπεριφορα σε ολα τα επιπεδα (ειτε εως καλο ανθρωπου,ηθικου, υγιους, αναμαρτητου κπ) περναει μεσα απο αντιθετα πραγματα. που μας οριοθετουν εως κανονικους.
και να πω και κατι αλλο. η ομοφυλοφιλια εγινε "κανονικοι" (που ποτε δεν εγινε στη πραγματικοτητα) οταν αρχισε να αφομοιωνει συγκεκριμενες παραδοχες περι "κανονικοτητας" και συμπεριφορας, και φυσικα εμφυλου ρολου, οταν πεταξε απο πανω της συγκεκριμενες "ταμπελες" και "αυτοομολογησε" την κανονικατοτητα της. οταν η gay αντρες βαλαν απεναντι την εικονα του "κανονικου" αντρα και την επιτελεσαν. και μετα εμεσος "επιτεθηκαν" στο οτιδηποτε δεν κολαγε σε αυτο. θελετε να σας πω ενα παραδειγμα? μπειτε στο ρομεο και διαβαστε τα σχολια τυπου "μονο Str8 looking" "100% αρενωπος" "κραγμενες μην ενοχλησουν" κλπ. δεν εχει σημασια ποσα απο αυτα ισχυουν ποσοι απο αυτους ειναι super αρρενωποι η ομολογια του ανδρισμου μετραει απεναντι στην μη "κανονικοι θηληπρεπεια." η σκεφτητε των "σεξισμο" που δεχονται η τρανς ακομα και μεσα στη gay κοινοτητα, η το πως αφομοιωθηκε το λεσβιακο σεξ και ειναι παντου και μια χαρα, στη υπερεσια ομως του str8 ανδρα. αλλα μονο για την ικανοποιηση του str8 ετσι? μετα ττξξξξξ! κακο.
τελος ξεφυγα παλι...απλα σαν παραδειγμα τα εφερα ολα αυτα μηπως γινω κατανοητος...και τουλαχιστον σκεφτειτε το.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   27/7/2010, 07:25

Αυτόν που κάνει κάτι με κάποιον που δεν έχει την επιλογή να αρνηθεί για οποιονδήποτε λόγο ή δεν ξέρει τι ακριβώς κάνει εκείνη τη στιγμή.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   1/11/2010, 14:40

Δε θεωρώ ανωμαλία αυτό που δε χωράει στο δικό μου το κεφάλι ή που δε συνάδει με την προσωπική μου ηθική (την ποια; ).
Ανωμαλία μπορώ να θεωρήσω μόνο την ερωτική συνεύρεση με παιδιά και με νεκρούς. Άμα ο άλλος τη βρίσκει να τον βλέπουν ως αποχωρητήριο ή αν γουστάρει να ξεσπούν τα ζώα πάνω του τα ένστικτά τους κανένα πρόβλημα... Επίσης να τονίσω ότι αν θέλει να το κάνει μέσα σε φέρετρα είναι πάλι δικό του θέμα. Αρκεί να μην προσπαθεί να με στριμώξει μέσα σε αυτό!
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 00:04

Αααα, θεωρώ μεγάλη ανωμαλία την κτηνοβασία, νεκροφιλία και την παιδεραστία. Δεν μπορώ να το δεχτώ. Από straight, lesb, trans, μαστίγια (με κάποιο όριο, είδα μια φορά μια τσόντα αλλά δεν μου άρεσε καθόλου), χειροπέδες κ.τ.λ. δεν τα θεωρώ "ανώμαλα", είναι απλά fetish. Αλλά σε ασθενείς που δεν ξέρουν τί τους γίνεται, σε ανυπεράσπιστα ζώα και μικρά παιδιά που δεν μπορούν να προστατέψουν τον εαυτό τους, απλά σκοτώνω άνθρωπο!!

Καταλάθος, πριν λίγους μήνες μπήκα σε site παιδεραστών κι μόνο που δεν αυτοκτόνησα με αυτά που έβλεπα! Ψυχοπλακώθηκα και όλας.. κρίμα, πολύ κρίμα...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 00:50

Η απάντηση στο ερώτημα του topic είναι τρομερά εύκολη :

"Αυτόν που δε με θέλει"

Χειροκροτήστε ελεύθερα.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 00:52

αυτον που ειναι 60χρονων κ τα ριχνει σε 18χρονα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 00:52

peireotaki έγραψε:
αυτον που ειναι 60χρονων κ τα ριχνει σε 18χρονα

όλοι έχουν δικαίωμα στον έρωτα αγαπητέ μου...
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 01:06

Εγώ γιατί νομίζω πως ήταν σπόντα?

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 01:14

οχι θειε trust(4!) δεν πηγαινε για εσενα η σποντα αλλα εγω αυτο θεωρω οτι ειναι ανωμαλια οσο για το δικαιωμα στον ερωτα το ασπαζομαι αλλα οχι κ με τα εγγονια σου!!!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 01:16

Και άμα το εγγόνι θέλει, τι πειράζει?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 01:19

οτι οπως εχεις δει κ εσυ νουμερακι μου γιατι εχουμε ζησει κ οι δυο τετοιο ζευγαρι δεν ηταν κ οτι καλυτερο να βλεπεις μια χαρα παιδι να τον πιανει ενας γερος κ να τον φιλαει(διπλα διπλα ειμασταν που τραβουσαμε το κατα τα αλλα φτιαγμενο απο κομμωτηριο μαλλι μας)...καταρχην πριν καλα καλα προλαβει ο αλλος να κλησει τα 25 θα ψαχνει συνταγη για κολυβα στο παρλιαρο!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 01:21

Όντως δεν το είχα σκεφτεί το παράδειγμά σου!
Μεγάλος έρωτας όμως...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 01:21

τοσο μεγαλος οσο κ τα ενσημα του παππου...ενταξει μια διαφορα 15-20 χροναι ισως να μην την κοιτουσα καν αλλα κατι τετοιο συγγνωμη αλλα εγω το θεωρω ανωμαλια...
Johnny
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 2618
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 01:24

αμα θελει τοτε δεν πειραζει κανεναν(ποιο σεξουαλικα ανωμαλος θα θεωρειται ο νεαρος τοτε)
αλλα οχι πλακα κανω,οτι θελει μπορει να κανει ο καθενας.
για μενα προσωπικα παντως που ειμαι ενα bit ξενερωτος θα θεωρουσα ΠΟΛΛΟΥΣ αντρες που κατα κυριο λογο εχουν και μια ταση στην ομοφυλοφιλια κατα τραγικη συμπτωση που το μονο που τους νοιαζει ειναι να "πειραξουν" πωπουδακια...γενικα υπαρχει μεγαλη ανωμαλια εκει εξω,νοιαζονται μονο για το κατω κεφαλι τους.αμα εχεις ορια τοτε δεν εισαι ανωμαλος,αμα το εχεις κανει καθημερινοτητα και τοτε σαφεστατα ειναι.
οσο για την παιδεραστια,νεκροφιλια κλπ τα θεωρο ανωμαλια,οτι κ να λεμε
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον θα χαρακτήριζες "Σεξουαλικά ανώμαλο" ;   30/12/2010, 01:40

Johnny έγραψε:
που το μονο που τους νοιαζει ειναι να "πειραξουν" πωπουδακια...γενικα υπαρχει μεγαλη ανωμαλια εκει εξω,νοιαζονται μονο για το κατω κεφαλι τους.

Είναι αυτό που μετά απαντάς: Α να χαθείς ανώμαλε!

Πέρα απ τη πλάκα, όχι ρε παιδιά δε βρίσκω ανωμαλίες καταστάσεις που μπορείς να ελέγξεις με τον έναν ή άλλο τρόπο.
Η σχέση με 70αρη νομίζω είναι περισσότερο θέμα προσωπικής αισθητικής. Σε μένα μπορεί να μη καθεται καλά ένα τέτοιο θέαμα ή μια τέτοια σκέψη (κόλυβα όπως αναφέρθηκε) αλλά το ίδιο καλά μπορεί να μη κάθεται σε κάποιον ότι είμαι γκέι σαν θέαμα ή σκέψη (ποτέ δε θα κάνουν παιδιά). Και μιλάμε πάντα για συνειδητές καταστάσεις.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: