ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Αναλογία Τοπ - Μπότομ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   16/8/2010, 13:46

Σίγουρα οι παθητικοί είμαστε περισσότεροι... Είναι σκληρός ο ανταγωνισμός, αγόρια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elementstv
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   16/8/2010, 14:57

Οντως ειμαστε περισσοτεροι, κ γιαυτο καπου νιωθω οτι κ μαθηματικα να το δεις δεν μπορουμε ολοι να βρουμε τον πριγκηπα. Ξερω πολλα παιδια παντως π λογω απελπισιας ή ευελιξιας, γινονται βερς. Ποτε δεν νομιζω οτι θα μπορουσα να το κανω. να μ βγει με καποιον ναι, αλλα το να δηλωνω βερς ενω ειμαι μποτομ, το θεωρω κοροιδια.

Θυμαμαι στα 18 που ειχα πρωτοερθει αθηνα, ειχα παει σε ενα γκρουπ γκει με ψυχολογο π το οργανωνε το 10percent.gr και μου ειχε κανει εντυπωση μιας κ ημουν απειρος τοτε, το οτι κ οι 10 γκει ημασταν μποτομ, και απο ολους εγω π ημουν κ ο μικροτερος ειχα κανει σχεση 1 χρονο κ κατι. Ο επομενος ειχε κανει 3 εβδομαδες περιπου. Μεγαλωνοντας ομως καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι να κανεις σχεση κ λογω ελλειψης τοπ, κ πολλων αλλων παραγοντων, οποτε μπορω να πω οτι καπου μεσα μ το εχω αφησει στην ακρη. Αν ειναι να ελθει ας ερθει, αλλα δεν τρελαινομαι για να γινει!

Forum Newbie
Forum Newbie

Περιοχή : Kavala
Αριθμός μηνυμάτων : 24

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 02:23

8anos έγραψε:
δε νομίζω ρε συ... από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι δεν είμαι καθολου κυριλε άμα είναι να γαμ*σω. απλά δε μπορώ ρε παιδί μου! δε μου σηκωνεται για να το κάνω! δε με ερεθιζει καν! και σιγουρα δεν ειμαι ο μονος!
Θα συμφωνησω απολυτααα ομως!!

Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 11:25

Κάνουμε πώς δεν το διαβάσαμε το τελευταίο ποστ!

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 11:37

Monster έγραψε:
Νομίζω πως όλοι συμφωνούμε ότι δεν πρέπει ταυτίζεται ο ρόλος στο sex (τοπ-μπότομ) με το αν είναι περισσότερο ή λιγότερο αρρενωπός ο άλλος.
Αν κάποιοι έχουν συνδέσει στο μυαλό τους τους τοπ με τους κωλομπαράδες γαμιάδες, που φτύνουν στο δρόμο σάλιο και φυτρώνουν δάση ολόκληρα, κακό του κεφαλιού τους... κάτι τέτοιοι είναι που βγαίνουν και κλαίνε λέγοντας ότι τοπ δεν υπάρχουν και πολλοί. :)
Οπότε άλλο το να μην υπάρχουν άντρες γκέι τοπ κι αλλο το να μην τους ικανοποιούν οι ήδη υπάρχοντες επειδή δεν είναι μάγκες κλπ.
Και υπόψιν, υπάρχουν γκέι που θέλουν τοπ πιο αρρενωπούς κι απο αρκετούς στρέιτ άντρες! Ας χαλαρώσουν και λίγο!
Σίγουρα υπάρχουν αλλά συγκριτικά είναι λιγότεροι, κρυφοί, πάνε με γυναίκες κλπ. Και το αναφέρω όχι για να κατηγορήσω το γούστο τους (με τα 1000 να το κάνουν όταν βρίσκουν) αλλά για να αναφερθώ στον άσχημο και υποτιμητικό τρόπο με την οποίο αντιμετωπίζουν πολλές φορές τους υπόλοιπους γκέι τοπ που δεν είναι και νταλικιέριδες.

Τώρα το διάβασα αυτό το ποστ! Πολύ μεγάλο δίκιο έχει ο μόνστερ!
Καλώς η κακώς οι περισσότεροι (ακόμη και μερικοί γκέι ) έχουν συνδέσει τους παθητικούς με τη θηλυπρέπεια και τους τοπ με τους αρρενωπούς ή τους bi.. Tραγικό...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 12:46

Που το θυμηθηκατε αυτό το θέμα;;; Είναι Απο την εποχή που ο Ελεμεντς δεν ήταν πιστός ακόλουθος της Αλίκης.

Δεν χρειάζεται να μας ενδιαφέρει η αναλογία... Όπως είχα πει: υπάρχουν άνθρωποι για όλους και ότι κανεις κανε το με ενθουσιασμό (κοιτα σελ 3)

Θα προσθέσω στα παλαιά λεγόμενα μου ότι ο έρωτας δεν μπαίνει σε στεγανά. Μπορεί με τον εναν να σου βγαίνει τοπ και με τον άλλον μποτομ...

ΥΓ ζητω οι βερς!!!
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 12:52

Xorxito έγραψε:
Που το θυμηθηκατε αυτό το θέμα;;; Είναι Απο την εποχή που ο Ελεμεντς δεν ήταν πιστός ακόλουθος της Αλίκης.

Δεν χρειάζεται να μας ενδιαφέρει η αναλογία... Όπως είχα πει: υπάρχουν άνθρωποι για όλους και ότι κανεις κανε το με ενθουσιασμό (κοιτα σελ 3)

Θα προσθέσω στα παλαιά λεγόμενα μου ότι ο έρωτας δεν μπαίνει σε στεγανά. Μπορεί με τον εναν να σου βγαίνει τοπ και με τον άλλον μποτομ...

ΥΓ ζητω οι βερς!!!

Συμφωνώ, αλλά δε βγαίνουν σε όλους τους ανθρώπους οι ρόλοι.
Εγώ θα το ήθελα πχ αλλά δεν είμαι.

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 12:57

Το θέμα είναι να μην λες " πω γαμωτο γιατί δεν μπορώ να κάνω αυτό;;"

Εκεί είναι σαν να θες και να έχεις αλλα εμπόδια.. Πχ παιδί που θέλει να είναι και παθητικό αλλά κατα την διείσδυση πονάει πολύ ή παιδί που θέλει να είναι ενεργητικό αλλά το πεος του δεν μπορεί να πετύχει σκληρή στυση. Καλά δεν είναι μόνο αυτά τα εμπόδια.. Θα υπάρχουν χίλια δυο φαντάζομαι αλλά είπα 2 βασικά που έχω πολυακουσει.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 13:05

Μα δεν μίλησα για το δεν μ αρέσει καθόλου. Μίλησα για κάποιον που του αρέσει και δεν πετυχαίνει ικανοποίηση και το σκέφτεται και στενοχωριεται. Δεν μίλησα για σένα.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Xorxito στις 8/1/2011, 13:08, 1 φορά
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 13:05

MR Pe Pe έγραψε:

Συμφωνώ, αλλά δε βγαίνουν σε όλους τους ανθρώπους οι ρόλοι.
Εγώ θα το ήθελα πχ αλλά δεν είμαι.

Θα συμφωνησω με τον πεπε. Μερικοι γκει αισθανονται πολυ πιο βολικα με συγκεκεριμενους ρολους....ε δεν γινεται να ειμαστε ολοι vers...Και τα εμποδια στην ασκηση και των δυο ρολων δεν ειναι τοσο πρακτικα οπως αναφερει ο Χορχιτο αλλα εχουν να κανουν κυριως με συναισθηματικους παραγοντες...δηλαδη κυριως εγκεφαλικα...τι μας φτιαχνει σαν ιδεα....

Οσον αφορα την αναλογια..δεν ξερω αν γερνει υπερ των τοπ η των μποτομ.....σε σχετικα σαιτς γνωριμιων εχω δει οτι οι αριθμοι ειναι πανω κατω ιδιοι για ενεργητικους και παθητικους (μονο οι vers υπερεχουν)...Επισης αυτο το εχω δει και σε ερευνες με θεμα την γκει σεξουαλικοτητα..οτι οι αριθμοι δηλαδη ειναι παρομοιοι...

Αυτα...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 13:13

Φυσικά και είναι πολλοί συναισθηματικοι λόγοι. Αλλά το να απαριθμησεις τους πρακτικούς είναι πολύ πιο εύκολο Απο τους ψυχολογικους. Το θέμα είναι να μην καταπιεζεσαι να κανεις πράγματα στο σεξ.

Πχ αν τα έφτιαχνα με παθητικό μόνο ή μόνο με ενεργητικό θα είχα πρόβλημα. Δεν μπορώ να καταπιεζομαι να εξασκω μια μόνο συμπεριφορά όταν επιθυμώ να εξασκησω και τις 2 και μάλιστα σε ίση κλίμακα..
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 13:20

Xorxito έγραψε:
Φυσικά και είναι πολλοί συναισθηματικοι λόγοι. Αλλά το να απαριθμησεις τους πρακτικούς είναι πολύ πιο εύκολο Απο τους ψυχολογικους. Το θέμα είναι να μην καταπιεζεσαι να κανεις πράγματα στο σεξ.

Πχ αν τα έφτιαχνα με παθητικό μόνο ή μόνο με ενεργητικό θα είχα πρόβλημα. Δεν μπορώ να καταπιεζομαι να εξασκω μια μόνο συμπεριφορά όταν επιθυμώ να εξασκησω και τις 2 και μάλιστα σε ίση κλίμακα..

Πολω σωστα τα λες....θεωρητικα ολοι οι μποτομ θα μπορουσαν να κανουν ενεργητικο αλλα δεν το κανουν γιατι δεν τους φτιαχνει...το ιδιο ισχυει και για τους ενεργητικους φυσικα. Και επειδη κανενας τους δεν θελει να καταπιεζεται η να μην απολαμβανει στο φουλ το σεξ, παρεμενουν πιστοι στους ρολους τους....

Δεν ξερω ισως το βλεπω πολυ αυστηρα το ολο θεμα με τους ρολους..... Αλλα οπως εσυ λες οτι θα ηθελες να τα κανεις και τα δυο ετσι και ενας ενεργητικος η παθητικος θα ειχε προβλημα αν τα εφτιαχνε με εναν vers.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 15:33

Στη δική μου περίπτωση το θέμα είναι λίγο σύνθετο.Στην πεολειχία μου αρέσει τρομερά να έχω και τους δύο ρόλους.Δεν ξέρω αν ερμηνεύω λάθος το πράγμα αλλά εμένα αυτό μου δείχνει ότι είμαι vers και ας μην έχει να κάνει με πρωκτικό σεξ.

Από την άλλη πλευρά στο να διεισδύσει όμως κάποιος σε μένα υπάρχει θέμα.Ενώ στις φαντασιώσεις μου πολλές φορές σκέφτομαι ότι είμαι ο παθητικός ( κυρίως σκεφτόμενος str8 άντρες),στην πράξη δεν μου βγαίνει.Και δεν μου βγαίνει από άποψη αίσθησης.Ένας γιατρός μου έβαλε δάχτυλο και δεν μου άρεσε καθόλου η αίσθηση που ένιωσα. Και έναν ελαφρύ πόνο αισθάνθηκα και μου ήρθε να.... Αυτή η αίσθηση έχει καρφωθεί στο μυαλό μου και δεν με αφήνει να αναλάβω παθητικό ρόλο στο πρωκτικό σεξ.Ξέρω ότι ο πόνος μπορεί να είναι αρχικά μεγάλος αλλά σταδιακά θα φεύγει.Ξέρω ότι υπάρχει διαδικασία ώστε να μην μου έρθει να ....Αλλά ξενερώνω ρε γμτ και μόνο που τα σκέφτομαι.

Με άλλα λόγια : Είμαι ένας vers στην πεολειχία και ένας που θα ήθελε θεωρητικά να αναλάμβανε τον παθητικό ρόλο στον πρωκτικό αλλά έχει φάει κόλλημα και δεν του βγαίνει.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 15:50

Μα καλά στο στοματικο υπάρχουν πάλι τοπ και μποτομ;;;; Δεν έχω συναντήσει γκέι που να μην θέλει να κάνει στον σύντροφο του στοματικο..
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 15:57

Δεν ξέρω πως γίνεται ο διαχωρισμός από τους περισσότερους gay.Απλά το ότι μου αρέσει να έχω ενεργοπαθητικό ρόλο στην πεολειχία δεν δείχνει κάτι πιστεύεις ?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 16:03

Μμμ τι να σου πω... Για έναν τόσο φανατικό τοπ όσο εσυ μπορεί να δείχνει ότι απλά ξέρεις τι σ αρέσει και τι όχι... Δεν δείχνει κάτι άλλο.

Εγω απλά νομίζω πως επειδή το στοματικο είναι πιο απλό και με λιγότερη διαδικασία, είναι σύνηθες και οι καθαρά τοπ στο πρωκτικο σεξ να κάνουν στο αγόρι τους στοματικο. Έτσι απλά αναρωτιέμαι αν θα υπήρχε κάποιος γκέι (παθητικός ή ενεργητικος ή βερς) που να μην ήταν βερς στο στοματικο...
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 16:07

Παιδια επισης εχει γινει μια παρανοηση. Μετα το διαχωρισμο του τοπ(αυτος π βαζει το πουλι του σε μια τρυπα(στην συγκεκριμενη περιπτωση πρωκτος)) και σε μποτομ(αυτος π δινει την τρυπα του), εγινε ενας παιρετερω διαχωρισμος κ στις αλλες πρακτικες με ετεροφυλοφιλικη βαση κ αντιστοιχια. Πχ οπως ενας στρεητ αντρας γλειφει το κολπο της γυναικας ετσι κ το να γλειψεις τον κωλο ενος αντρα θεωρειται τοπ πρακτικη.Δηλαδη προσπαθησαμε να αντιστοιχισουμε ολες τις ομοφυλοφιλες σεξουαλικες πρακτικες με αντιστοιχες ετεροφυλοφλιες. Κατι π βεβαιως δεν γινεται ουτ ευσταθει ακριβως.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 16:09

Που έγινε αυτή η σύγκριση;;; Όταν λέω στοματικο εννοώ πεολειχια που λέει και ο τραστ.

Πάντως οι όροι τοπ μποτομ και βερς δεν νομίζω ότι είναι πολύ δοκιμοι στο στοματικο σεξ...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Xorxito στις 8/1/2011, 16:14, 1 φορά
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 16:11

Χορχιτο μου δεν ειπα κατι για σας, γενικα για τον διαχωρισμο καμμια σχεση με ο,τι απαντας. Τα ειπα κ λιγο μπερδεμενα το ομολογω!!

Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 16:21

καλά νομίζω ότι όλη αυτή η κουβέντα περί τοπ-μπότομ στο στοματικό δεν έχει και πολύ νόημα...το ότι κάποιος πχ σιχαίνεται να γλείψει το πουλί του άλλου ή είναι μικροφοβικός, άλλα στο πρωκτικό είναι μπότομ, σημαίνει ότι στην πίπα είναι τοπ άλλα στο πρωκτικό μπότομ??
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 16:23

Βασικά παιδιά νομίζω ότι το θέμα έγκειται στο που θεωρούμε ότι βρίσκεται η ουσία σε αυτόν το διαχωρισμό.Στην πράξη αυτή καθ' αυτή και συγκεκριμένα σε μία τρύπα ( και όχι σε 2 ) ή στη φαντασίωση ? Για μένα πιο πολύ ρόλο στο να δεις τα πραγματικά "θέλω" του άλλου παίζει ρόλο η φαντασίωση.Εκεί που τα οποιαδήποτε κολλήματα φεύγουν. Κοιτώντας λοιπόν τις φαντασιώσεις μου δεν μπορώ να βγαίνω και να λέω ότι είμαι top.

Δεν ξέρω αν διαφωνείτε ?
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 16:24

Κοιταξε, για μενα καποιος π θελει μονο να πηδαει ειναι τοπ. Τωρα αν θελει να παρει πιπα, ισως πρεπει να το διευκρινησει αλλα δεν τον κανει μποτομ. Το να θελει ομως να τον πηδηξουν κιολας ναι, τοτε πρεπει να βαλει βερς.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 16:27

Elementstv έγραψε:
Κοιταξε, για μενα καποιος π θελει μονο να πηδαει ειναι τοπ. Τωρα αν θελει να παρει πιπα, ισως πρεπει να το διευκρινησει αλλα δεν τον κανει μποτομ. Το να θελει ομως να τον πηδηξουν κιολας ναι, τοτε πρεπει να βαλει βερς.

ειναι που αποκτα ποιοτητα η συζητηση...
baZZ
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 16:27

TrustOne έγραψε:
Βασικά παιδιά νομίζω ότι το θέμα έγκειται στο που θεωρούμε ότι βρίσκεται η ουσία σε αυτόν το διαχωρισμό.Στην πράξη αυτή καθ' αυτή και συγκεκριμένα σε μία τρύπα ( και όχι σε 2 ) ή στη φαντασίωση ? Για μένα πιο πολύ ρόλο στο να δεις τα πραγματικά "θέλω" του άλλου παίζει ρόλο η φαντασίωση.Εκεί που τα οποιαδήποτε κολλήματα φεύγουν. Κοιτώντας λοιπόν τις φαντασιώσεις μου δεν μπορώ να βγαίνω και να λέω ότι είμαι top.

Δεν ξέρω αν διαφωνείτε ?

συμφωνώ σε αυτό που λες. Αν κάποιος φαντασιώνεται μόνο τοπ άλλα κάνει και μπότομ στην πρακτική λόγω συνθηκών, κατ' εμέ τοπ παραμένει και όχι βερς. (Το χουμε αναλύσει εκτενώς και πιο πάνω μου φαίνεται το ίδιο πράγμα). Όπως και ένας γκέι που φαντασιώνεται μόνο αγόρια τύχει και κάνει σεξ με κοπέλα μια φορά, γκέι παραμένει, δεν είναι μπάι.
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναλογία Τοπ - Μπότομ   8/1/2011, 17:07

Έχω πεθάνει με αυτά που λέτε Αλλά συμφωνώ με bazz και trust. Εγώ από την άλλη στις φαντασιώσεις νιώθω ότι είμαι κι από τα δύο αλλά ως παθητικός στην πράξη μου φαίνεται... κάπως!

Αλλά σύμφωνα με φίλους μπότομ για αυτούς είναι ο όρος: "Όπου ο <<πόνος>> γίνεται ηδονή>>" κι ο ισχυρισμός σου trust περί του ότι φεύγει ο πόνος με τον καιρό (κατ'εμέ) ΔΕΝ ισχύει γιατί εξαρτάται από την προετοιμασία που έκανες, από την σωστή κι ομαλή είσοδο του άλλου σε σένα κ.τ.λ...

Αναλογία Τοπ - Μπότομ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: