ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Διχασμένος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Equinox527
Forum Newbie
Forum Newbie

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Κρήτη
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Διχασμένος   2/6/2017, 04:22

Παιδιά γεια σας ! Είναι το πρώτο μου post και είμαι πολύ ενθουσιασμένος για αυτό. Παρόλα αυτά θέλω τη γνώμη σας μήπως καταφέρω και ηρεμήσω κάποια στιγμή.
Πρόσφατα  (κάνα 2 μήνες) ανακάλυψα πως μάλλον μου αρέσει πολύ ένας φίλος μου.  (Είμαι φοιτητής στο δεύτερο έτος, να σας πω σε αυτό το σημείο. Σε μικρή πόλη της Κρήτης.) Και λέω μάλλον γιατί θα εξηγήσω μετά. Τον ξέρω από το πρώτο έτος αλλά φέτος το χειμώνα κάναμε το coming out μας ο ένας στον άλλο. Γενικά όλο αυτό το καιρό ποτέ δεν μου είχε περάσει από το μυαλό έτσι, παρότι κατά διαστήματα πέταγε σπόντες. Σε σημείο που  αν ήταν άλλος θα είχε κάνει χαμό. Όμως εγώ ήμουν τελείως στο κόσμο μου γιατί είχε κοπέλα και γενικά τον είχα για ένα straight φίλο συμφοιτητή που περιστασιακά κάναμε παρέα.
Μην τα πολυλογώ' για αυτόν από ότι λέει δεν ξέρει κανένας παρά μόνο εγώ. Ούτε παιδικοί του φίλοι. Και κάπου εδώ αρχίζουν τα ωραία.... Ακόμα και όταν έμαθα, δεν τον είδα κάπως αλλιώς, για αρκετό διάστημα. Μέχρι που άρχισε να γκομενίζει με ένα παιδί που μου άρεσε. Όπως σας είπα δεν γινόταν να μιλήσει κάπου αλλού, άρα όλα τα "προβλήματα" της όλης περιπέτειας τα άκουγα εγώ. Παρότι κατά στιγμές πρασίνιζα από τη ζήλια μου, πάλευα να είμαι αντικειμενικός και υποστηρικτικός και γενικά έδειχνα καλό εαυτό. Όπου στις αρχές Μαΐου συνειδητοποίησα από πολλές κινήσεις του πως μόνο για αυτό ήμουν καλός πια. Ρε παιδιά ειλικρινά δεν επιδίωκε ούτε την τυπική παρέα μαζί μου. Παρά μόνο αν τον "κυνήγαγα" εγώ. Έτσι μέσα στα νεύρα και την απογοήτευση για την τόση απόρριψη. Απομακρύνθηκα. Όσο ήμουν νευριασμένος ήταν οκ. Δεν με ενοχλούσε αυτή η κατάσταση. Όμως μετά από ένα πραγματικά απαίσιο μήνα (Χρόνια είχα να βιώσω τόσο έντονη μοναξιά) και με παρότρυνση φίλης για να το λύσω. Εεεε έστειλα ένα μήνυμα. Και του είπα στο χαλαρό Πώς "απλά θέλω να τον δω".
Τώρα που προσπάθησα να διατυπώσω τη ραχοκοκαλιά όσων έχουν γίνει πείτε μου την γνώμη σας για το τι μου συμβαίνει. Αν είναι αληθινό ή προϊόν των καταστάσεων. Και τι στάση θα πρέπει να έχω στο μέλλον?

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Equinox527 στις 3/6/2017, 03:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
N.G95
Moderator
Moderator

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διχασμένος   2/6/2017, 22:33

Καλως ορισες :)

Τα πραγματα για εμενα σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι πολυ απλα. Μιλατε, τσεκαρεις αντιδρασεις και εαν συνεχιζει το ιδιο βιολι μετρας το ποσο πολυ τον θες στην ζωη σου γενικα σαν ανθρωπο και οχι κρινοντας με βαση το ερωτικο κομματι (ειναι λιγο δυσκολο αυτο που λεω ξερω) και αναλογως ξανα κανετε διαλογο η δινεις μπουλο κατευθειαν... 

Οχι να γινεσαι και χωμα και πρασσινος απο την ζηλεια σου για τον καθε π@π@ρα κι ολας ψυχη μου! 

Equinox527
Forum Newbie
Forum Newbie

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διχασμένος   3/6/2017, 03:34

Γεια. Δηλαδή μου λες να μιλήσω και αν δεν... να ξανά προσπαθήσω?  2 φορές?! (πολλά πολλά λολ)
Σε ευχαριστώ για την απάντηση
Duality
Administrator
Administrator

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διχασμένος   7/6/2017, 21:03

Κοίταξε, εγώ δεν πιστεύω πως πολυαξίζει η υπόθεση από αυτά που διαβάζω... Αλλά αυτά που διαβάζω είναι μόνο μία περιγραφή σου. Ποιος ξέρει... Μπορεί σε ένα μήνα το παιδί να ανακαλύψει ότι σε γουστάρει τρελά και να είστε μαζί για χρόνια. Ίσως κι εσύ μας τα περιγράφεις μάλιστα έτσι άσχημα εξαρχής επειδή ο ίδιος είσαι απογοητευμένος. Πιστεύεις πραγματικά πως ο μόνος λόγος που έβγαινε μαζί σου ήταν επειδή τον κυνηγούσες; Μπορεί π.χ. να περνάει καλά αλλά απλώς να μην είναι άτομο που παίρνει πολλές πρωτοβουλίες. Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να σου πω τι ακριβώς να κάνεις. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να είσαι σίγουρος πως ό,τι κάνεις και για όσο το κάνεις γίνεται πάντοτε με σεβασμό προς τον εαυτό σου. Μην καταλήξεις να φας μήνες από τη ζωή σου χωρίς νόημα. Να ρωτάς τον εαυτό σου: "Είμαι εντάξει μ' αυτό; Θέλω κάτι διαφορετικό;" Αν π.χ. βλέπεις ότι τον κυνηγάς, εσύ θα αποφασίσεις για τον εαυτό σου αν θέλεις να συνεχίσεις να το κάνεις. Δε χρειάζεται να ανεχτείς κάτι που δε θέλεις. Δεν κρέμεσαι από αυτό το άτομο. Υπάρχουν και άλλες επιλογές. Οπότε αποφάσισε. Ποιες είναι οι ανεξάρτητες και αδιαπραγμάτευτες απαιτήσεις σου; Π.χ. στο θέμα του ότι τον κυνηγάς πάλι. Αν θέλεις ένα άτομο δυναμικό που να παίρνει πρωτοβουλίες και να κυνηγάει αυτό που θέλει, τότε ίσως να μη σου ταιριάζει ο συγκεκριμένος. Αν θέλεις απλώς ένα άτομο που να σε θέλει και ας κάνεις εσύ τις πρώτες κινήσεις, τότε δες τι σημαίνει η συμπεριφορά του. Αν δε σημαίνει έλλειψη ενδιαφέροντος τότε ίσως αξίζει να συνεχίσεις. Επίσης, να πω πως αν δεν ξέρεις τι θέλεις και με τι είσαι εντάξει και με τι όχι, κι αυτό θεμιτό είναι. Π.χ. πολλοί έχουνε φάει τα πρώτα τους χρόνια με ασαφείς καταστάσεις και μπλεξίματα και αργότερα δεν ανέχονται τίποτα απολύτως. Νιώθουν ότι χάνουν την ώρα τους με οτιδήποτε λιγότερο από κάτι ξεκάθαρο. Στην προκειμένη λοιπόν προχώρα έτσι για την ιστορία αν νιώθεις να θες να προσπαθήσεις και να μη σε πειράζει, και αργότερα, αφού ζήσεις διάφορα πράγματα, αν νιώσεις πως ο χρόνος σου αξίζει περισσότερο και δε σε καλύπτουν πια αυτά, δικαίωμά σου να σταματήσεις. Νομίζω πως όσοι κολλάμε σε περίπλοκες καταστάσεις στην αρχή είναι γιατί οποιαδήποτε εμπειρία είναι πολύτιμη όταν δεν έχεις καμία. Αργότερα, αφού πάρει κανείς ό,τι είναι να πάρει, νομίζω, κάνει το φίλτρο του πιο αυστηρό.

(Αν δεν έβγαλα νόημα, συγγνώμη, είμαι ψιλοζαβλακωμένος)

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Equinox527
Forum Newbie
Forum Newbie

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διχασμένος   9/6/2017, 00:19

Γεια. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου καταρχήν.
Όμως αυτά που προτείνεις δεν έχουν καμία βάση στη περίπτωση μου αφού δεν έχω περιγράψει ούτε εμένα σαν άνθρωπο, ούτε εκείνον.
Τέλος πάντων μιλήσαμε μετά από ένα μήνα και παραπάνω. Κατάλαβα διάφορα πράγματα. Και σημαντικό, πως είναι πολύ καψουρεμένοι...
Duality
Administrator
Administrator

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διχασμένος   9/6/2017, 00:32

Όντως πολύ σημαντικό αυτό! Δεν πειράζει! Προχωράς! :)

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.

Διχασμένος
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Ατομικά Προβλήματα & Συμβουλές-
Μετάβαση σε: