ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TPHA
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 40

ΔημοσίευσηΘέμα: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   8/2/2017, 16:42

Γεια σας παιδια!!!
Ισως σας εχω πριξει με τις αποριες μου και γενικα με τα αρθρα μου αλλα θα ηθελα να συλλεξω τις προσωπικες σας αποψεις.
Οπως ξερεται ειμαι σε σχεση με καποιον σχεδον 4 μηνες.Το εχουμε κανει πολλες φορες(λογικο εφοσον τα εχουμε)και μια δυο φορες μας εσπασε το προφυλακτικο.Περασαν 10-15 μερες και πηγαμε μαζι να κανουμε εξετασεις για να δουμε μηπως πασχουμε απο καποιο σεξουαλικος μεταδιδομενο νοσημα.Ολες οι εξετασεις βγηκαν αψογες χωρις να εχουμε το παρα μικρο.Αυτο που θα ηθελα να μαθω και να ακουσω γνωμη σας ειναι τι κινδυνος μπορει να υπαρχει αν το κανουμε χωρις προφυλακτικο επιτηδες εννοω επειδη το θελουμε και οχι επειδη θα σπασει και δευτερον οι γνωμη σας ποια ειναι?Να το δοκιμασουμε?
Οχι συνεχεια μια φορα θελουμε μονο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pianist
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1140

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   9/2/2017, 00:58

TPHA έγραψε:
τι κινδυνος μπορει να υπαρχει αν το κανουμε χωρις προφυλακτικο επιτηδες εννοω επειδη το θελουμε και οχι επειδη θα σπασει 

Γιατι ως γνωστόν η θέληση και μονο αυξάνει τον κίνδυνο. ο ίδιος κίνδυνος είναι προφανως. Εμείς οι ίδιοι τον αξιολογούμε και παίρνουμε τις αποφάσεις μας. Η πιθανότητα μετάδοσης σαν ποσοστό είναι αρκετά χαμηλη αν δεν συντρέχουν άλλα ΣΜΝ και άλλα ιατρικά θέματα αλλά είναι υπαρκτό παρόλα αυτά. 
Επίσης δεν ξέρω που έκανες την εξέταση, αλλά αν δεν ήταν σε νοσοκομείο, η ευαισθησια δεν καλύπτει το χρονικό διάστημα των 10-15 ημερών. Ίσως να πρέπει να γίνει επαναληψη των εξετασεων αργοτερα. 
Σε μια σχεση οπου υπάρχει εμπιστοσύνη και εξεταζεστε και οι δυο συχνά μπορείς να το κάνεις. Βεβαια απόλυτη εμπιστοσυνη ουτε στον εαυτό μας δεν μπορούμε να έχουμε. Εσυ ξερεις.
TPHA
Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   9/2/2017, 06:51

Με μπρεσεψες.Πανω που αρχισα να καταλαβαίνω τι θες να πεις παει.Δεν καναμε εξετασεις μετα απο 15-20 μερες ακριβως.Τωρα εχουν περασει 2-3 μηνες.Και τις καναμε πριν κανα μηνα.
Για να καταλαβω.ΣΜΝ αν δεν εχουμε κανενας από τους δυο κινδυνευουμε;Αν ναι απο τι;Μια φορα χωρις προφυλακτικό βλαπτει τοσο πολυ;
EcstasyLover
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 280

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   9/2/2017, 09:51

^Αυτό που (νομίζω) θέλει να πει ο Pianist είναι ότι τα αντισώματα για τον HIV στον οργανισμό μας μπορεί να κάνουν μέχρι και 2 μήνες να εμφανιστούν αφού μεταδοθεί σε μας ο ιός, και με τα απλά τεστ μπορεί να τον έχεις εδώ και 1 βδομάδα αλλά να μην ανιχνευθούν αντισώματα και να βγει αρνητικό το αποτέλεσμα. 

Συμφωνώ απόλυτα με τον Pianist και θέλω να προσθέσω ότι αν δεν είσαι τρολ μπράβο σου που δημιουργείς πάντα τόσο ενδιαφέροντα θέματα.  
TPHA
Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   9/2/2017, 13:45

EcstasyLover Ναι καταλαβα πως το εννοει απλα δεν καταλαβα τι θελει να πει ως συμπερασμα.
Δεν καταλαβα αν τελικα υπαρχει κινδυνος η οχι.Οσο για το χρονικο διαστημα θα σας εξηγησω.
Πρωτη φορα το καναμε τον Σεπτεμβριο και μας εσπασε δυο φορες μεσα στον Οκτωμβριο.Εξετασεις καναμε στις 08-01-2017 και ολα εδειξαν πως δεν εχουμε τιποτα απολυτως.Αυτο σημαινει πως ειχαν περασει 3 μηνες.

Αν εννοεις για μενα αν ειμαι τρολ οχι δεν ειμαι.Οσα γραφω ειναι περα για περα αληθινα.

Σε ευχαριστω πολυ!
Αν το λες για αλλον οκ!!!
Λοιπον τελικα να το κανουμε για 1 φορα μονο χωρις ναι η οχι?
celestial
Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   9/2/2017, 14:17

πρωκτικο σεξ χωρις προφυλαξη δεν θα συνιστουσα. δεν εχεις μονο τα σμν να φοβασαι αλλα και μικροβια που ζουν στο δωδεκαδαλτυλο, παχυ εντερο κλπ και μπορουν να περασουν ανετα κατα την διαρκεια της διεισδυσης. οσον αφορα τον hiv για να χεις εγκυρα αποτελεσματα, πρεπει να εχει παρελθει τουλαχιστον ενα διαστημα 6 μηνων και για την συφιλη 3. για τα λοιπα δεν γνωριζω.

δεν θα σου πουμε εμεις τι να κανεις. βασικα, οχι καργιολακι.:-P θα σου πουμε!! και να σου πει καποιος απο δω μεσα η απο ξω να κανεις σεξ χωρις, εσυ να μην τον ακουσεις. το σκουφακι σωζει ζωες και σε γλιτωνει απο μικρομολυνσεις που θα ταλανισουν και τον οργανισμο σου και την τσεπη σου. δεν πα να αγαπας τον αλλον, να σε αγαπαει, να σιχαινεστε και οι δυο το προφυλακτικο, να μην σας σηκωνετε οταν το φορατε, να εχετε κανει εξετασεις μαζι και να χουν βγει καθαρες.. δεν λενε τιποτα ολα αυτα. μπορει να κανετε μια φορα, πεντε, εικοσι, εκατο και να κολλησετε καποιο μικροβιο, διοτι οπως προανεφερα η χλωριδα του συστηματος εκει κατω δεν ειναι και η πιο φιλικη. για μενα ξεκαθαρο νο, λοιπον, και η παραβιαση του συνεπαγεται θανατο με ηλεκτρικο πριονι.

Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   9/2/2017, 15:43

ξεχασα να σου πω το πιο σημαντικο. κανατε εξετασεις την μερα των γενεθλιων μου. εκεινη την ημερα γεννηθηκε ενα αστερι, οποτε δεν εχετε τιποτα να φοβαστε.

Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   9/2/2017, 20:43

Χαχαχα σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Ενταξει απο τη στιγμη που μας εχει σπασει το προφυλακτικο 2 φορες δεν υπαρχει θεμα.Ειναι απλα σαν να το εχουμε κανει χωρις μιας και με εχει χυσει κανονικα μεσα μου.Οσο για τις εξετασεις δεν καναμε πρωτη φορα.Ειχαμε κανει και πριν γνωριστουμε και δεν ειχαμε ουτε τοτε και μιλαμε για 1 χρονο πριν αυτος και 7 μηνες εγω
EatPrayLove89
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 1630

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   10/2/2017, 00:07

Εγώ ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω βρε μάτια μου. Γιατί το κάνεις θέμα, αφού στο τέλος αυτό που θέλεις δε θα κάνεις; 
Κι επιπλέον, ρε σεις πως σπάει το προφυλακτικό; Ποτέ δεν μου τυχε. Λιπαντικό δε βάζετε;

Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   10/2/2017, 01:24

Καλά λέει ο EatPrayLove89...τι ρωτάς αφού στο τέλος θα σε χύσει πάλι μέσα...

Celestial υπάρχουν διάφορες εξετάσεις. Αυτή που έχω κάνει εγώ ήθελε 4 βδομάδες για HIV και σύφιλη.

Δεν ξέρω πόσο τον εμπιστεύεσαι κι αν πρέπει να τον εμπιστεύεσαι αλλά αυτός μπορεί στο ενδιάμεσο να έχει κάνει ξεπέτα, να κόλλησε κάτι και να στο μεταδώσει. Πας γυρεύοντας και μην πεις ότι δεν σε προειδοποίησε κανείς.

Moderator
Moderator

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   10/2/2017, 04:14

Dragneel έγραψε:
Καλά λέει ο EatPrayLove89...τι ρωτάς αφού στο τέλος θα σε χύσει πάλι μέσα...

Celestial υπάρχουν διάφορες εξετάσεις. Αυτή που έχω κάνει εγώ ήθελε 4 βδομάδες για HIV και σύφιλη.

Δεν ξέρω πόσο τον εμπιστεύεσαι κι αν πρέπει να τον εμπιστεύεσαι αλλά αυτός μπορεί στο ενδιάμεσο να έχει κάνει ξεπέτα, να κόλλησε κάτι και να στο μεταδώσει. Πας γυρεύοντας και μην πεις ότι δεν σε προειδοποίησε κανείς.
Αυτο.

Για μενα ειδικα που ειμαι καχυποπτος με τους ανθρωπους (οσο αναφορα το ποσο ειναι πιστοι σε μια σχεση) δεν θα περνουσε καν απο το μυαλο μου.

Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις μισα ΤΡΗΑ!

TPHA
Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   10/2/2017, 18:31

Ενταξει τα δυο περιστατικα εγιναν κατα λαθος οχι επιτηδες.Επισης οχι δε θα εκανα αυτο που ηθελα.Επειδη μου ειπατε οχι δε θα το κανω.Οσο για τις εξετασεις υπαρχουν πολλα ειδη ρωτησα δερματολογο,αφροδισιολογο και υπαρχουν πολλα παρα πολλα!
Phantasos
Moderator
Moderator

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1936
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   12/2/2017, 02:06

Καλώς. Ναι βρε συ, πρόσεχε το εαυτό σου άσχετα με την εμπιστοσύνη. Να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.
Στις φαντασιώσεις όλα καλά είναι, αλλά η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Η προφύλαξη δεν σημαίνει σεξ χωρίς απόλαυση, έτσι λένε ξέρω γω.

Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?   12/2/2017, 16:37

Μου ειναι πιστος και ειμαι σιγουρος.Ναι εχεις δικιο για τις φαντασιωσεις και την πραγματικοτητα.Δε θα το κανουμε χωρις προφυλακτικο το αποφασισα.Σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!

Χωρις προφυλακτικο για μια φορα μονο.Ναι η οχι?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: