ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Ο φίλος μου είναι gay...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
g.quest
Forum Newbie
Forum Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 3

ΔημοσίευσηΘέμα: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 16:07

Γειά σας παιδιά,

Είμαι straight και πρόσφατα βρέθηκα σε δύσκολη θέση... Ζητώ τη βοήθεια-συμβουλή σας.

Είμαι παιδί χωρισμένων γονιών και μένω με τη μητέρα μου. Εδώ και 8+ μήνες, η μητέρα μου έχει σχέση με ένα κύριο ο οποίος έχει ενα γιο 3 χρόνια μικρότερο μου(είμαι 21). Ο γιός του -τον οποίο αφόρα το θέμα μου- κατά γενική ομολογία είναι πολύ καλό παιδί, εσωστρεφής και ευγενικός.

Για να μπώ στο θέμα, αν εξαιρέσει κανείς πως η φώνη του είναι λεπτή δε μπορώ να πω πως έχει δείξει στοιχεία ομοφυλόφιλικης συμπεριφοράς. Απ' ότι ξέρω έχει και φίλους και φίλες και ειδικά σε 'μένα δεν έχει δώσει κάποιο δικαίωμα να υποψιαστώ κάτι.

Πρόσφατα έφτιαξε προφίλ σε γνωστή σελίδα διαδικτύωσης στην οποία είμαι κι εγώ μέλος.

Μια μέρα παρακολουθώντας το προφίλ του, έριξα μια ματιά στη λίστα των φίλων του και διαπίστωσα πως εκτός των άλλων, έχει προσθέσει και πολλούς "άσχετους" από το εξωτερικό οι οποίοι είχανε κάπως προκλητικές φώτο... Η πρώτη μου εντύπωση ήταν πως "εντάξει , δεν τρέχει τπτ, απλά κάνει add όποιον να'ναι".

Έχθές, και ενώ πήγα σπίτι του για να κοιτάξω τον υπολογιστή του επειδή είχε κάποιο πρόβλημα, ανοίγοντας μια σελίδα στον iexplorer του ήταν ανοιγμένη μια σελίδα με μηνύματα από το προφίλ του. Για να είμαι ειλικρινής, έριξα μια ματιά στα θέματα μόνο των μηνυμάτων του και είδα πώς μιλούσε με άτομα από εξωτερικό και από τους τίτλους κατάλαβα πως τα μηνύματα ήταν κάθε άλλο παρά τυπικά. Σε καμία περίπτωση δεν μπήκα επιτείδες στα μηνύματα του, ούτε θεώρησα σωστό να ανοίξω και να διαβάσω κανένα από αυτά καθότι είναι προσωπικά δεδομένα.

Το πρόβλημα μου είναι, ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ;

Δε με πειράζουν ούτε και με αφορούν οι σεξουαλικές του προτιμήσεις, το μόνο που με τρομάζει είναι μήπως μπλέξει με αυτόυς που μιλάει και του συμβεί κάτι κακό... Ίσως θα έπρεπε να το κουβεντιάσω με τη μάνα μου, τον πατέρα του ή ακόμα και με τον ίδιο; Πραγματικά δε ξέρω και γι' αυτο ανοίγω αυτό το θέμα...

Τι προτείνετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elementstv
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 16:13

Γεια σου,

ο φιλος σου ειναι 21 χρονων. Οποτε πολυ πιθανο να ξερει τι κανει.Αλλα και να μην ξερει εχει καθε δικαιωμα να κανει τα λαθη του. Κατι που εσυ νομιζεις ως λαθος εκεινος το θεωρει σωστο και το αντιστροφο. Σε καμμια περιπτωση δεν θα το συζητησεις με τη μητερα σου ουτε τον πατερα του ασχετως ποσο ανετοι νομιζεις οτι ειναι.Αποτελει καταπατηση προσωπικων δεδομενων και ειναι κατι τελειως ανηθικο.

Αν νιωθεις ανετα μιλα του, αλλα μπορει να τον φερεις σε δυσκολη θεση. Για μενα ο μονος λογος να του μιλησεις ειναι για να γινεται φιλοι και να σου ανοιχτει, οχι για να τον προστατεψεις ουτε για να τον συμβουλεψεις.

Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 16:21

Προτείνω να το κουβεντιάσεις με τον ίδιο, γιατί εκείνον πρώτον αφορά. Αν το κουβεντιάσεις με γονείς, ίσως άθελά σου να του προκαλέσεις περισσότερα προβλήματα... αν όντως είναι γκέι. Μπορείς να του εξηγήσεις σε τι κινδύνους εκτίθεται και μετά εκείνος να καταλάβει πού μπορεί να τον οδηγήσει μια τέτοια κατάσταση αν τη συνεχίσει. Φαντάσου πως οι μοναδικές επαφές του με γκέι άτομα μπορεί να ειναι αυτές. Το παιδί χρειάζεται ένα φίλο μάλλον αυτή τη στιγμή. Προσέγγισέ τον ήρεμα και διακριτικά, κέρδισε την εμπιστοσύνη του κι άκουσε υπομονετικά αν θέλει να σου πει κάτι, με απόλυτη εχεμυθεια. Αν είναι γκέι, είναι δική του υπόθεση ποιοι θα ξέρουν και τι. Εσένα η πρόθεσή σου είναι να τον προστατεύσεις, από πιθανή εκμετάλλευση, ή από την ψυχολογική απομόνωση της διαδικτυακής επαφής (κακά τα ψέμματα, οι ανθρώπινες σχέσεις σφυρηλατούνται μέσα στον στίβο της ζωής, κι όχι σε πλαστά προφίλ)...
Θέλει πολύ λεπτούς χειρισμούς.
(Εlements, το παιδι ειναι 18...)
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 16:22

Elementstv έγραψε:
Γεια σου,

ο φιλος σου ειναι 21 χρονων. Οποτε πολυ πιθανο να ξερει τι κανει.Αλλα και να μην ξερει εχει καθε δικαιωμα να κανει τα λαθη του. Κατι που εσυ νομιζεις ως λαθος εκεινος το θεωρει σωστο και το αντιστροφο. Σε καμμια περιπτωση δεν θα το συζητησεις με τη μητερα σου ουτε τον πατερα του ασχετως ποσο ανετοι νομιζεις οτι ειναι.Αποτελει καταπατηση προσωπικων δεδομενων και ειναι κατι τελειως ανηθικο.

Αν νιωθεις ανετα μιλα του, αλλα μπορει να τον φερεις σε δυσκολη θεση. Για μενα ο μονος λογος να του μιλησεις ειναι για να γινεται φιλοι και να σου ανοιχτει, οχι για να τον προστατεψεις ουτε για να τον συμβουλεψεις.
Σε καμια περιπτωση μη μιλησεις στη μητερα σου ή στον πατερα του. Μιλησε καλυτερα στον ιδιο αν το εχεις τοσο αγχος, οπως ειπε και o element, ακομα κι αν τον φερεις σε δυσκολη θεση, καθως κιολας αν δει οτι μπορει να σου μιλησει χωρις να τον αντιμετωπισεις διαφορετικα, θα τον χαροποιησεις πολυ. Μπορει ενδεχομενως να μιλαει με αυτα τα ατομα επειδη δεν καποιον κοντα του να του ανοιχτει.
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 16:23

Α ναι και παλι παντως δεν αλλαζουν πολλα 18 χρονω ειναι ενηλικας,και απο νομικης πλευρας αλλα και απο κοινωνικης (κατα την αποψη μου).
Παντως το καλυτερο ειναι να παραμεινει διακριτικος, δινοντας στον αλλο απλετο χρονο να αποφασισει αν θα του το πει ή οχι...Ισως το να μην κανεις καποια κινηση ειναι το καλυτερο...

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 648
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 16:52

Όχι μη το κουβεντιάσεις με τον Πατέρα του ή τη μητέρα σου. Μη βιαστείς να το συζητήσεις μαζί του. Πρώτε κέρδισε την εμπιστοσύνη του και σιγά σιγά θα πας στο θέμα. Είναι πολύ σημαντικό να του πεις ότι δεν έχεις πρόβλημα με τη σεξουλική του ταυτότητα. Εμείς οι γκέοι νομίζουμε ότι όλοι οι str8 θα μας μισήσουν αν αποκαλυφτεί το μυστικό μας. Να το προστατέψεις δεν ξέρω κατά πόσο είσαι σε θέση. Νομίζω ότι μπορεί και μόνος του. Με γκέι άλλωστε μιλάει, δεν μιλάει με εγκληματίες για να συντρέχει και λόγος ανησυχίας.
panoslaw
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 849

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 16:59

Kaλύτερα να μην ανακατευτείς, είναι προσωπική υπόθεση και δεν σου πέφτει λόγος.
g.quest
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 17:21

Όπως είπα και στην αρχική μου ανάρτηση "Δε με πειράζουν ούτε και με αφορούν οι σεξουαλικές του προτιμήσεις". Σε καμιά περίπτωση δε θεωρώ τους ομοφυλόφιλους εγκληματίες, "ψοριάριδες", μειονότητα, κτλ ούτε είμαι καχύποπτος μαζί τους με κανένα τρόπο. Δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα να συναναστρέφομαι μαζί τους.

Ο μοναδικός λόγος που αποφάσισα να κάνω εγγραφή και να στείλω στο φόρουμ είναι καθαρά και μόνο από ενδιαφέρον. Το παιδί πραγματικά δεν έχει ιδέα απο ίντερνετ, φέτος πήρε τον πρώτο του υπολογιστή και μέσα σε μια εβδομάδα που έκανε το προφίλ του έπεσε στην αντίληψη μου πως έχει τέτοιου είδους επαφές.

Αυτό που θέλω να πω, είναι πως δεν είναι το ίδιο να μιλάει με άτομα τα οποία ξέρει, έχει γνωρίσει από κοντά, είναι ΥΠΑΡΚΤΑ πρόσωπα -ετεροφυλόφιλα ή μη- με το να μιλάει με άτομα από εξωτερικό οι οποίοι έχουν για φωτογραφία προφίλ τα γεννήτικα τους όργανα. Ένας θεός ξέρει αν έστω είναι αληθινά τα προφίλ τους.

Ο λόγος που σκέφτηκα να μιλήσω στους γονείς μας, είναι αποκλειστικά και μόνο για να τους ενημερώσω και ειδικά τον πατέρα του να ξέρει που πατάει και που βρίσκεται. Γιός του είναι. Επίσης φοβάμαι μήπως αύριο-μεθαύριο που μαθευτεί το όλο θέμα γυρίσουν και μου πουν "αφού το ήξερες, γιατι δε μας ενημέρωσες;".
middle east
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 2430
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 17:32

Kaλύτερα να μην ανακατευτείς, είναι προσωπική υπόθεση και δεν σου πέφτει λόγος.

συμφωνώ απόλυτα εξαλλου ειναι ενηλικας και κινδυνοι στο διαδικτυο υπαρχουν για τον καθενα
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 17:33

Οποτε απλα μην πεις τιποτα ωστε να μην ξερουν οτι ηξερες. ΑΝ και ο σκοπος σου φαινεται καλος, οι κινδυνοι του γκει dating δεν ειναι πλεον τοσο μεγαλοι!! Αστον να παρει τα ρισκα του....Με την ιδια λογικη μια κοπελα δεν πρεπει να βγαινε σε κλαμπ γιαιτ μπορει να τη βιασουν...

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 1137
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 17:43

Kaλύτερα να μην ανακατευτείς,και σε καμια περιπτωση μην το πεις στο πατερα του οταν ειναι ετοιμος ο ιδιος θα του το πει απλα μην πεις τιποτα ακομη και αν ο σκοπος σου ειναι καλος δεν νομιζω οτι θα ηθελες να το κανεις το παιδι να ασθανεται χαλια εξαιτιας σου
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 18:55

Καλησπέρα g. quest!

Αν ήμουν στη θέση σου θα του έκανα μια συζήτηση για προφυλακτικά κλπ!
Θα ρωτούσα και καλά για γκόμενες και αν φοράει προφυλακτικό μαζί τους.. κι ότι πάντα πρέπει να φοράμε, να μη βουρτσίζουμε δόντια πριν το σεξ κλπ!
Αν του δώσεις να καταλάβει τους κινδύνους αυτούς χωρίς να αναφερθείς ακόμα στο γεγονός ότι υποψιάζεσαι ότι είναι γκέι, νομίζω ότι δεν θα έχεις κατι να φοβάσαι :)

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 18:56

monster έγραψε:
Καλησπέρα g. quest!

Αν ήμουν στη θέση σου θα του έκανα μια συζήτηση για προφυλακτικά κλπ!
Θα ρωτούσα και καλά για γκόμενες και αν φοράει προφυλακτικό μαζί τους.. κι ότι πάντα πρέπει να φοράμε, να μη βουρτσίζουμε δόντια πριν το σεξ κλπ!
Αν του δώσεις να καταλάβει τους κινδύνους αυτούς χωρίς να αναφερθείς ακόμα στο γεγονός ότι υποψιάζεσαι ότι είναι γκέι, νομίζω ότι δεν θα έχεις κατι να φοβάσαι :)
:yes: :yes: :yes:
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   4/11/2009, 23:00

Γεια κ απο μενα g.quest θα σε λεω μανωλη επειδη το ονομα σου δεν το ξερω :)
Λοιπον Μανωλη εχουμε κ λεμε. Αυτο που δεν πρεπει κατω απο οποιαδηποτε συνθηκη ειναι να πεις στην μητερα σου η τον πατερα του ο,τιδηποτε.
Αυτο που ΙΣΩΣ θα μπορουσες να κανεις ειναι να συζητησεις μαζι του.

Καταρχας ποσο καιρο τον ξερεις? μιλατε? κανετε παρεα?
Θα μπορουσες ισως να φερεις ομαλα τη συζητηση σε θεματα dating απο ιντερνετ κ να εκφρασεις τις ανησυχιες που εχεις εσυ για αυτον ως δικες σου. Δλδ, να πεις ας πουμε οτι γνωρισες μια στο ιντερνετ αλλα εισαι διστακτικος επειδη δεν ξερεις αν θα ειναι οντως ετσι οπως λεει κ τετοια.
Παντως αν σε ενδιαφερει ως ατομο μιλα μαζι του, καντε παρεα, κακο δε θα βγει.

Αν μαθευτει ποτε το πραγμα σιγα μην γυρισουν να σου πουν γιατι δεν τοπες. Που να ξερουν αυτοι οτι το ξερεις?
Κ επισης θα μπορουσες απλα να πεις οτι σεβεσαι την προσωπικη ζωη του καθενος.(bonus επειδη ακουγεσαι ωριμος :) )

Τεσπα πολυ σπανιο να γινει κατι ασχημο σε ραντεβου απο νετ, μην ανησυχεις.
cyber21greece
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 1969

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   5/11/2009, 01:12

Καλησπέρα και από μένα!
Νομίζω ότι είναι σαφές από όλους μας ότι ΔΕΝ πρέπει να μιλήσεις στους γονείς σας.
Θεωρητικά δεν κινδυνεύει από το Ιντερνετ είτε είναι gay είτε όχι.
Το πιο σωστό είναι αυτό που σου προτείνει ο monster για μένα, αν έχεις την άνεση να το κάνεις.
Αλλιώς μην κάνεις τπτ.
Να ξες πάντως ότι είναι θέμα χρόνου να συναντηθεί με κάποιον από το Ιντερνετ. Όλοι μας από εδώ (νομίζω) ότι το έχουμε κάνει. Είναι η εύκολη λύση και θα καταλήξει εκεί σίγουρα.

Sandra McKendry
g.quest
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   5/11/2009, 04:40

Γενικά είμαι πολύ επιφυλακτικός με το θέμα "γνωριμίες μέσω ίντερνετ" και δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στο gay dating. Ποίος ξέρει τι μπορεί να κρύβεται πίσω από μία "τυχαία" φωτογραφία και 26 πλήκτρα άψογα συνδιασμένα. Θέλει μια Α εμπειρία και γνώση ώστε να χειριστείς σωστά το όλο θέμα και να ξέρεις να προφυλαχτείς αλλά και να διακρίνεις το ψεύτικο από το αληθινό.

Κατέληξα να μη μιλήσω στους γονείς μας. Εξάλλου από την αρχή ήταν το τελευταίο στη λίστα των επιλογών μου. Μπορώ να πώ πως έχουμε μια κάποια επικοινώνία και θα προσπαθίσω να βασιστώ σε αυτήν. Όσο μπορώ θα τον έχω από κοντά χώρις αυτό να σημαίνει αστυνόμευση. Θα προσπαθήσω να του δώσω να καταλάβει πως αν χρειαστεί βοήθεια, θα μπορεί να με υπολογίζςι. Σε καμία περίπτωση δε θα κατακρίνω τις επιλογές του επειδή δε θα είναι πανομοιότυπες με τις δικές μου.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας, ήλπιζα αλλά δεν περίμενα τέτοια άμεση ανταπόκριση :)
Elementstv
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   5/11/2009, 12:21

g.quest έγραψε:
Γενικά είμαι πολύ επιφυλακτικός με το θέμα "γνωριμίες μέσω ίντερνετ" και δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στο gay dating. Ποίος ξέρει τι μπορεί να κρύβεται πίσω από μία "τυχαία" φωτογραφία και 26 πλήκτρα άψογα συνδιασμένα. Θέλει μια Α εμπειρία και γνώση ώστε να χειριστείς σωστά το όλο θέμα και να ξέρεις να προφυλαχτείς αλλά και να διακρίνεις το ψεύτικο από το αληθινό.

Κατέληξα να μη μιλήσω στους γονείς μας. Εξάλλου από την αρχή ήταν το τελευταίο στη λίστα των επιλογών μου. Μπορώ να πώ πως έχουμε μια κάποια επικοινώνία και θα προσπαθίσω να βασιστώ σε αυτήν. Όσο μπορώ θα τον έχω από κοντά χώρις αυτό να σημαίνει αστυνόμευση. Θα προσπαθήσω να του δώσω να καταλάβει πως αν χρειαστεί βοήθεια, θα μπορεί να με υπολογίζςι. Σε καμία περίπτωση δε θα κατακρίνω τις επιλογές του επειδή δε θα είναι πανομοιότυπες με τις δικές μου.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας, ήλπιζα αλλά δεν περίμενα τέτοια άμεση ανταπόκριση :)

Η αποφαση σου ειναι η πιο σωστη, μπραβο σου!

Forum Beginner
Forum Beginner

Φύλο : Θηλυκό
Περιοχή : edw,ekei,parapera...
Αριθμός μηνυμάτων : 110

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   15/6/2010, 23:40

γεια σας!(καλως με δεχτηκατε!)
εχω ενα θεματακι που προεκυψε τελευταια + δν ξερω πως να το διαχειριστω....
ο κολλητος μου ειχε μια αρκετα για να μην πω υπερβολικα δραστηρια σεξουαλικη ζωη οπως ηξερα στο παρελθον...εγω τοτε δν τον γνωριζα ακομα!
εχω ακουσει ομως απο τον ιδιο ολες τις σχετικες ''ιστοριες''!!! νομιζω ομως πως τελικα κατι μου κρυβει...αποκαλυπτει μονο οσα θελει + παντα σχετικα με το γυναικειο φυλο ολα τα σχολια + οι ιστοριες του.....εγω εχω μια υπονοια,βασικα πιστευω πως ειναι bi + δν μ εχει πει τπτ γι'αυτο μιας + εγω δν θεωρουμαι + το πιο φιλελευθερο ατομο στον πλανητη..... :roll:
πως μπορω να βγαλω ακρη ; τον νιωθω πολυ κοντα μου + δν θα ηθελα να χαλασει αυτο μεταξυ μας.α λλα ουτε θελω να εχουμε μεταξυ μας μυστικα + να κρυβομαστε.
πειτε τη γνωμη σαςςςς....τις εμπειριες σας! pleaseeee!
baZZ
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   15/6/2010, 23:44

δεν είναι κάτι που πρέπει να επηρεάσει την φιλία σας :)
θα σου λεγα να τον ρωτήσεις ευθέως, αφού τον διαβεβαιώσεις ότι δεν έχεις πρόβλημα με gay-bi άτομα, λογικά αν είστε κολλητοί (και 20 ετών) δεν θα έχει πρόβλημα να σου πει την αλήθεια. Πρέπει να είσαι εχέμυθη όμως και κυρίως άξια εμπιστοσύνης
melinda
Forum Beginner
Forum Beginner

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   15/6/2010, 23:51

σ'αυτο δεν υπαρχει θεμα....υπαρχει εμπιστοσυνη + ανεση μεταξυ μας ωστε να μην εχει προβλημα να το παραδεχτει!
θα ηθελα να ακουσω αποψεις.......κυριως την αποψη καποιου bi!εμπειριες!
ενω θελω,δεν νομιζω οτι εχω το θαρρος να τον ρωτησω ευθεως κατι τετοιο ξεκαρφωτα...... :(: νομιζω οτι θα ειναι καπως αβολο......
teleny
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : portugal
Αριθμός μηνυμάτων : 2318

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   15/6/2010, 23:55

κι εγω νομιζω οτι θα τον αιφνιδιασει κατι τετοιο...
μπορεις εμμεσως να του δειξεις οτι δεν εχεις προβλημα με τους γκει/μπαι
μεσα απο καποια συζητηση καποιο σχολιο για εναν τριτο κοινο γνωστο/διασημο
ετσι ωστε να νοιωσει πιο ανετα κι αυτος

This shall pass, be still and know"
melinda
Forum Beginner
Forum Beginner

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   16/6/2010, 00:03

καπου εδω να υπενθυμισω οτι δν εχω δειξει + την πιο cool πλευρα μου πανω σε τετοια θεματα......... θα μπορουσα να με χαρακτηρισω αρκετα συντηριτικη + ισως οπισθοδρομικη.... τι γινεται ομως αν καπου βαθεια μεσα σου αυτο που ανακαλυπτεις στην πραγματικοτητα σε πειραζει + μαλιστα πολυ;;;;;;;;;;;
τελευταια εχω αρχισει να νιωθω κατι πιο εντονο απο απλο...κολλητιλικι....+ ομολογω πως μια τετοια 'αποκαλυψη' θα μου εφερνε μεγαλη τουμπα......
οριστε,τωρα σας ειπα ειλικρινα την ολη κατασταση.......
καραμπερδεμα ετσι....;;;;;;;;;;;;;
θελω γνωμεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!
Ianos
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   16/6/2010, 00:13

Τον γουστάρεις ερωτικά και δε θέλεις να είναι bi? Δε σε πιάνω!

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   16/6/2010, 00:17

καταρχήν πρέπει να σεβαστείς το γεγονός ότι ίσως να μην θέλει ή να μην είναι έτοιμος να σου αποκαλύψει την ερωτική του ζωή!
μην το παίρνεις προσωπικά, δεν έχει να κάνει με σένα.. πρώτα πρέπει να νιώσει ο ίδιος άνετα με τον εαυτό του και μετά εφόσον το θέλει θα σου μιλήσει.

εσύ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να είσαι πλάι του και να μην αλλάξεις συμπεριφορά απέναντι του. δωσ'του να καταλάβει ότι τον εκτιμάς σαν άνθρωπο πρωτίστως!

σε καμία περίπτωση μη του πεις για τις υποψίες σου! δεν σε αφορά.. θα χειροτερέψει την κατάσταση! δωσ'του χρόνο! :)
melinda
Forum Beginner
Forum Beginner

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο φίλος μου είναι gay...   16/6/2010, 00:22

ε ναι.......καπως ετσι! γτ δν το πιανεις;;;; σκεψου οτι μεχρι τωρα τον ειχαμε για 100% στρ8!
αλλα το θεμα ειναι αλλο........οχι το αν τον γουσταρω ερωτικα εγω οπως τελικα μου προεκυψε, αλλα το πως μπορω να καταλαβω αν ειναι bi klp klp........

Ο φίλος μου είναι gay...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Ατομικά Προβλήματα & Συμβουλές-
Μετάβαση σε: