ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Gay types

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Duality
Administrator
Administrator

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Gay types   7/6/2016, 02:17

Bear: Generally speaking, a bear is a large, hairy man who projects an image of rugged masculinity.
Otter: Like a bear, an otter is also very hairy. However, an otter has a smaller frame than a bear, sporting a slender or toned body.
Jock: A very active gay man who is involved in sports and likes to take care of his (fit) body.
Show Queen: A gay man of any age and body type. He is obsessed with musicals and drag, and always loves to put on a good show.
Circuit Queen: A circuit queen is a muscular man who is tanned and waxed. His outfit of choice is a tank top, short shorts, and a pair of high tops.
Chub: A heftier man who just has some more cushion for the pushin'!
Twink: A young, slender gay man with little to no body or facial hair. Most of the time, they are full of themselves.
Pup: A younger gay man who is generally cute, inexperienced, naive, and eager. He is generally seen with a man not much older than him, but still older. Also, pups can be the submissive type.
Cub: A younger version of a bear.
Gipster: This hipster gay loves art and the indie lifestyle. They typically hang out amongst themselves and can be a little judgmental. For the most part, they are skinny and adhere to their own style.
Daddy: An older gentleman who is typically well off and likes to date younger men. He can be seen, for the most part, with salt and pepper hair.
Wolf: He is a semi-hairy gay man with a mysterious look about him. He generally enjoys a lot of sex.
Daddy Chaser: A younger guy—typically a twink—who is infatuated with older daddies.
Muscle Daddy: A muscular, older man with some hair on his chest. He is a hybrid of a bear and likes to wear leather.
Twunk: Pretty much a twink, but with a lot more muscle.

Αυτά από τον πρώτο σύνδεσμο, χωρίς τις φωτογραφίες. Αν θέλετε μπορείτε να διαβάσετε και τα υπόλοιπα που προσθέτουν και άλλους τύπους. Γενικά όλο και κάποιος καινούριος τύπος ξεπροβάλλει από κάπου, αλλά οι βασικοί είναι αρκετά γνωστοί.
http://www.rebelcircus.com/blog/twink-bear-wolf-a-guide-to-the-types-of-gay-men/
https://www.queerty.com/dad-bods-otters-and-bears-oh-my-the-10-most-common-male-body-types-20150607
http://gawker.com/5472263/a-handy-guide-to-all-gay-men

Έχω παρατηρήσει πάντως ότι με την ύπαρξη των όρων εμφανίζονται όλο και περισσότερα άτομα που προσπαθούν να προσαρμοστούν ή και να αλλάξουν τελείως, ώστε να ταιριάξουν σε μια από τις κατηγορίες. Αυτό με τη σειρά του ενισχύει τη χρησιμότητα των όρων, γιατί πλέον αφορούν κάτι υπαρκτό και έχουν νόημα (π.χ. bears/twinks/cubs κλπ. είναι πολύ ισχυροί όροι), αλλά παράλληλα θυσιάζεται και η μοναδικότητα του καθενός, και όσον αφορά την ταυτότητά του αλλά και όσον αφορά τις προτιμήσεις που μπορεί να έχει. Προσωπικά, με βάση αυτά, θα χαρακτήριζα τις κατηγορίες ως μόδα, με την έννοια ότι προβάλλουν κάτι ως κοινωνικά επιθυμητό και ανώτερο, σταδιακά εξωθώντας περισσότερα άτομα στο να ακολουθήσουν αυτές αντί μια δική τους πιο προσωπικά καθορισμένη πορεία, από φόβο μην θεωρηθούν ή καταλήξουν εκτός κόσμου.* 

Εσείς γενικά χρησιμοποιείτε τέτοιους όρους π.χ. στις συζητήσεις σας ή όταν σκέφτεστε; Τους θεωρείτε χρήσιμους ή και απαραίτητους ακόμη, ή σας φαίνονται περιττοί ή κάτι άλλο; Αν ευχαριστιέστε τη διαδικασία του να ασχολείστε με τους τύπους των γκέι, ποια η γνώμη σας ή οι συμβουλές σας για όσους δεν ασχολούνται ή και νιώθουν να πιέζονται από αυτούς;

*Συγγνώμη για τον μακροπερίοδο λόγο. Είναι 2 και βαριέμαι να το γράψω καλύτερα. xD

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   7/6/2016, 21:49

Otter and Wolf!!! 

Sorry κιόλας αλλά εγώ δηλαδή σε ποια κατηγορία είμαι;;;;; 
(πάλι στη απ'έξω...)

p.s. Duality ευτυχώς που ήταν 2 και έγραψες μόνο 1 σελίδα...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Administrator
Administrator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   7/6/2016, 22:18

Μια παράγραφο έγραψα, καταραμένε! Τα άλλα είναι από τον σύνδεσμο.  Και γράψε επιτέλους τίποτα της προκοπής. Κάποτε μας έπαιρνες στα σοβαρά και τώρα τεμπελιάζεις για πάνω από τρεις σειρές.   Αλλά θα μου πεις Forum Police σε έχουμε... Μόνο για donuts είσαι. 

Πάντως πάνω στον προβληματισμό σου για το πού ανήκεις, ο δεύτερος σύνδεσμος έχει κατηγορία geek για όσους δεν ταιριάζουν πουθενά αλλού. Αλλά ξέρω γω ρε συ... Αυτός στη φωτογραφία είναι όμορφος.

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   7/6/2016, 22:39

The word geek is a slang term originally used to describe eccentric or non-mainstream people; in current use, the word typically connotes an expert or enthusiast or a person obsessed with a hobby or intellectual pursuit, with a general pejorative meaning of a "peculiar person, especially one who is perceived to be overly intellectual, unfashionable, or socially awkward".

Σιγά μην γράψω παραπάνω από 3 σειρές. Αφού μόνος μου μιλάω κάθε φορά...

p.s. Το ξέρω ότι είμαι άσχημος αλλά κι εσύ τι "καλός" που είσαι να με χλευάζεις δημοσίως...

Administrator
Administrator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   7/6/2016, 23:07

Dragneel έγραψε:
p.s. Το ξέρω ότι είμαι άσχημος αλλά κι εσύ τι "καλός" που είσαι να με χλευάζεις δημοσίως...
Καλά, αυτό κατάλαβες από αυτά που είπα; Δε σε χλευάζω, καλέ μου!... Αν είναι δυνατόν! Προβληματίζομαι πώς βγήκες έτσι!

Punky_Otaku
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Amestris-Ishval
Αριθμός μηνυμάτων : 112
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   7/6/2016, 23:20

what if I told you...I belong to 3 categories all at once!?
Duality
Administrator
Administrator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   7/6/2016, 23:33

Punky_Otaku έγραψε:
what if I told you...I belong to 3 categories all at once!?
Πες μας!  pig pig pig

Punky_Otaku
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Amestris-Ishval
Αριθμός μηνυμάτων : 112
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   7/6/2016, 23:56

I'm a geek....skinny as a twink and hairy as a wolf
Score
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 7121
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   8/6/2016, 17:23

Όποιος αυτοπροσδιορίζεται ως bear ή muscle daddy παρακαλώ όπως επικοινωνήσει μαζί μου.
Ευχαριστώ!

Genial
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2329
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   8/6/2016, 21:02

Μερικά από αυτά τα χρησιμοποιώ. Δεν μπορώ να πω ότι ανήκω σε κάποια κατηγορία. Άλλες κατηγορίες  δεν υπάρχουν;  Όσοι είναι ψηλοί και άχαροι που μπαίνουν δλδ;

Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   8/6/2016, 21:14

Δεν έχει τον καλύτερο τύπο στον οποίο ανήκεις κι εσύ Genial...Guys next door...hands down...

Επίσης σύμφωνα με το τρίτο λινκ ΟΛΟΙ οι γκέι είναι btm 

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2329
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   8/6/2016, 21:22

χαχα όντως....όλοι btms

Forum God

Περιοχή : Πάτρα
Αριθμός μηνυμάτων : 4746
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   14/6/2016, 14:41

Εγω ειμαι ενας δικος μου τυπος.
Ο τυπος του φαντασιοπληκτου νυμφομανη με παραισθησεις
Παντως μααααλλλλοον θε με χαρακτηριζα ως cub

Κράτα το

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gay types   26/8/2016, 19:26

Mε ελκύει πολύο btm jock και προσπαθώ να φτασω σε διάπλαση τον οtter

Gay types
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: