ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Πως την πατησα ετσι !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nikolashercret
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Creta Herakleion
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Πως την πατησα ετσι !   26/2/2016, 02:03

[ltr]Επανέρχομαι με θέμα οχι τοσο συνηθισμένο τοσο καιρό τρέχω για διάφορα δυστηχώς οχι για κατι ερωτικο αλλα για τα δόντια μου αν ηταν καποιο ερωτικο θα ηταν ευτυχημα βεβαια και αυτο που μου ετυχε τωρα δεν το λες και ατυχημα αλλα οκ ειναι καπως για επτα χρονια ειχα αμελησει συστηματικα τα δοντια μου τελικα μονιμο στοματικο διαλυμα ειχα κανει τους καφεδες και την αβουρτισια δεν το κρυβω εκανα μεγαλες γκαφες προσεχω σε ολα εκει εχασα το παιχνιδι το πηρα αποφαση να αντιμετωπισω τους φοβους μου και να παω σε οδοντιατρο απο τους καλυτερους ορθοδοντικους[/ltr]
[ltr]αρχικα θελαμε να βαλουμε δυο κορωνες στα δυο μπροστινα αλλα εγω απο καιρο καταλαβαινα οτι ειχαν νεκρωσει αυτος με το που τα ειδε μου κανει αν ξεκινησω να τροχιζω θα σπασουν εκανα ψηφιακη πανωραμικη στοματος επιβεβαιωθηκαν οι φοβοι μου13 δοντια ανω γναθος ολα χαλασμενα ετσι δικαιολογουνται οι εντονοι αφορητοι πονοι που ειχα κατα καιρους οταν μου ειπε ξαπλωσε στην ειδικη καρεκλα καπνιζε τσιγαρο εξω στο μπαλκονι μετα μπαινει μεσα κ μου ανακοινωνει το συμβαν μου προτεινει δυο λυσεις 1)γεφυρα δοντιων πορσελανης επι εμφυτευματων και 2)μασελα λογω του κοστους μου προτεινε μασελα εκει εγω βεβαια τον εστησα στον τοιχο πως θα τρωω πως θα μιλαω πως θα φιλαω βλεπετε τα δοντια ειναι ΤΑ ΠΑΝΤΑ θεμα ψυχολογιας αυτοπεποιηθησης λειτουργικο ολα σε ενα με επεισε οτι θα μπορω να τα κανω ολα αυτα σωστα διοτι ειμαι 31 ετων που σημαινει οτι η κατασκευη θα εφαρμοσει πολλυ καλυτερα απο οτι εαν ημουν 20 χρονια μεγαλυτερος εγω πηρα λιγο χρονο να το σκεφτω τελικα κατεληξα στο συμπερασμα τι ειναι καλυτερο να εχω μαυροκιτρινα αχρηστα σαπια δοντια στην ανω γναθο? και να πονω και να ντρεπομαι να χαμογελασω και να μιλαω συγκρατημενα? η να βαλω μασελα ? ειναι καποια λυση για τωρα! μετα απο ενα χρονο με περισσοτερα λεφτα πια θα παω και θα κανω εμφυτευματα εχω χρονο! ετσι και εγινε τον πιεσα να επυταχυνουμε διοτι σε εναν μηνα πιανω δουλεια στο ξενοδοχειο δηλαδη αντι για δυο δοντια να το παμε με περισσοτερα στις εξαγωγες πρωτη επισκεψη 7 δοντια δευτερη 6 τωρα ειμαι με αντιβιωση ωστε να δεσει και η δεξια πλευρα δεν ποναω και με πολλυ δυνατα ραμματα! στην τριτη επισκεψη αποτυπωματα και μετα η κατασκευη Η αληθεια ειναι οτι εκανα αρκετες προοδους σε πολλα θεματα εχασα περιττα κιλα βρηκα δουλεια σε καλο ποστ μπαρ ξενοδοχειου και καταφερα τοσα κρυβοντας το προβλημα σκεφτομαι ποσσα θα καταφερω περισοτερο εαν αλλαξει η οψη του στοματος μου θα εχει πλεον ολοκληρωθει το πακετο ! και ενω εχω περασει ενα ψυχολογικο σκαμπανεβασμα αυτο τον μηνα ΔΕΝ το βαζω κατω εχω περασει χειροτερα αλλα δεν μπορουσα αλλο να ειμαι με ενα στομα κινδυνο για την γενικη υγεια μου δοντια που εχουν κυστες επρεπε να δρασω ηξερα το προβλημα αλλα κολλαγα ελεγα που να παω και πως να το κανω δεν εβρισκα το θαρρος αυτη την φορα δεν γινοταν αλλο παιδια! ολα τα κατω μου σωθηκαν ευτυχως .μεσα απο ολα αυτα εχω συμπερασει βεβαια οτι αυτο το προβλημα το εχουμε γενικως οι ελληνες την ελλειψη παιδειας σε τοσο βασικα θεματα πρεπει ομως να φτασεις ως την καταστροφη για να βαλεις μυαλο τελικα. νιωθω τυχερος γιατι εχω ενα στομα ετσι διαμορφωμενο που δεν φαινεται καν οτι λειπουν δοντια μην σας πω οτι νιωθω πιο αυτοπεποιηθηση που γελαω με ανοικτο μισοφαφουτικο στομα σε ανθρωπους πολλυ κοντινους μου παρα με τις βρωμιες που ειχα πριν . οι δυο γονεις μου ειχαν χασει και εκεινοι τα δοντια τους μια μικρη προδιαθεση υπηρχε και οταν δεν το προσεξεις την πατας.ξεκινησαν ολα απο εναν σμαλτο που ειχε φαγωθει απο αναψυκτικα που επινα εκανα σφραγισμα λευκο ρυτινη με τον καιρο εφυγε δεν το ξανασφραγισα μεταφερθηκε στα υπολοιπα απιστευτο.[/ltr]

Moderator
Moderator

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   26/2/2016, 02:35

Πραγματικα εχω σοκαριστει...

Περαστικα σου και ευχομαι αλλο κακο να μην σε βρει!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nikolashercret
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   26/2/2016, 04:11

Μια διορθωση μονο .το προκαλεσα δεν με βρηκε ξερω καλα τι επαιξε ρολο ευχαριστω να εισαι καλα! 
παιδια τα δοντια σας και τακτικους ελεγχους μην την πατησει κανεις οπως εγω.

Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   26/2/2016, 22:24

Καλό κουράγιο Nikolashercret και μπράβο σου που δεν το άφησες να σε πάρει από κάτω!
Αυτό τον μήνα οδοντίατρο. Αγχώθηκα...

Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   26/2/2016, 22:44

Ναι γιατι οπως αποδυκνειεται τιποτα δεν κρατά για πάντα  οσο μονιμο και αν φαινεται δεν ειχα καν στραβα δοντια ειχα τελεια δοντια δεν τα προσεξα!
ευτυχως να λεω που τα κατω μου θα ειναι οκ με μερικα σφραγισματα ετσι κανεις δεν θα καταλαβαινει τιποτα η ολικη για πανω δοντια κουμπωνει αψογα και δεν θα χω προβληματα ειμαι και 31 και πιστευω οτι το δεχτηκα ευκολοτερα εξαλλου εαν καποιο δοντι καταστραφει δεν εχει λογο υπαρξης στο στομα ειναι θανατος. Δεν κληρονομουμε χαλασμενα δοντια αλλα τις ασχημες συνηθειες των γονεων μας γιαυτο οποιος μπορει ας αλλαξει δρομο εγκαιρα παιδια .

Administrator
Administrator

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   26/2/2016, 22:59

Δύσκολη κατάσταση πάντως όντως... Χαίρομαι που αντιμετώπισες τον φόβο! Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Εγώ όποτε νιώθω πόνους κανονίζω αμέσως οδοντίατρο, πάω σχεδόν κλαμένος και πανικόβλητος, και γενικά πιστεύω ότι η ζωή μου τελείωσε και περιμένω τη διάγνωση λες και ακούω τους όρους παράδοσης σε κάποιον παγκόσμιο. Εντάξει, μετά μου κάνει έναν καθαρισμό και φεύγω ντροπιασμένος, ελπίζοντας να ξεχάσει την drama queen που μπήκε μισή ώρα πριν. #στρουθοκαμηλισμός

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Nikolashercret
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   27/2/2016, 15:42

Ο καθαρισμος δεν ειναι τιποτα σε σχεση με την εξαγωγη 13 αχρηστων δοντιων πως το αντεξα δεν ξερω ναρκωση απιστευτη βεβαια 4 βελονες σε καθε συνεδρια ειχα φαει πολλυ για να αντεξω
ηταν ρισκο και απο πλευρας γιατρου φυσικα ολο αυτο κανεις γιατρος δεν αναλαμβανει να κανει σε μια μονο συνεδρια 7 εξαγωγες ο συγκεκριμενος ειναι απιστευτα εξιδικευμενος αλλα ευτυχως εχω και καλο οργανισμο και το σηκωσε ολο αυτο οολοκληρη επεμβαση θεωρειται ! πιστευω αν ημουν 50 δεν θα το αντεχα μετραει πολλυ τελικα η ιλικια σε αυτα ! ευχομαι κανεις να μην το περασει .

Administrator
Administrator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   27/2/2016, 16:38

Nikolashercret έγραψε:
Ο καθαρισμος δεν ειναι τιποτα σε σχεση με την εξαγωγη 13 αχρηστων δοντιων
Ναι, ναι, αυτό ακριβώς λέω κι εγώ! Ότι για το τίποτα υπερβάλλω. xD 

Περαστικά σου πάντως, καλέ μας, και να χαρείς το κατά κάποιον τρόπο νέο κεφάλαιο στη ζωή σου!

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Nikolashercret
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   28/2/2016, 17:13

Να σαι καλα! ειχα ρε συ ξεχασει να μασαω σωστα! να δεις που μολις λυθει και μασαωω κανονικα θα λεω κοιτα τι βλακεια εκανα και δεν το ελυνα πιο νωρις!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   29/2/2016, 01:14

Περαστικά σου και μπράβο σου, τώρα πια να βουρτσιζεις τα δόντια σου (α και προσοχή στις οδοντόκρεμες, το κάθε χρώμα του σημάδια κάτω από το οδοντόκρεμα έχει άλλη σημασία, το πράσινο σημαίνει ότι το οδοντόκρεμα είναι οικολογικό, το μπλε σημαίνει ότι περιέχει μόνο φυτικές και φαρμακευτικες ουσιες, το κόκκινο σημαίνει ότι περιέχει φαρμακευτικες και χημικές ουσίες, το μαύρο σημαίνει ότι περιέχει μόνο χημικές ουσίες)
;-)
Nikolashercret
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   29/2/2016, 01:25

Umuthayzolif έγραψε:
Περαστικά σου και μπράβο σου, τώρα πια να βουρτσιζεις τα δόντια σου (α και προσοχή στις οδοντόκρεμες,  το κάθε χρώμα του σημάδια κάτω από το οδοντόκρεμα έχει άλλη σημασία, το πράσινο σημαίνει ότι το οδοντόκρεμα είναι οικολογικό,  το μπλε σημαίνει ότι περιέχει μόνο φυτικές και φαρμακευτικες ουσιες,  το κόκκινο σημαίνει ότι περιέχει φαρμακευτικες και χημικές ουσίες, το μαύρο σημαίνει ότι περιέχει μόνο χημικές ουσίες)
;-)

Σε ευχαριστω ομορφουλη !!!! δεν το ηξερα οτι παιζει ρολο το χρωμα παραδοξως αυτη που εχω εχει μαυρη γραμμη παει για πεταμα! ευχαριστω που μου το ειπες .

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   29/2/2016, 02:26

Αν σου πρότεινε ο γιατρός μη το πετάξεις, αν το πήρες από μόνος σου τότε πέταξε αν θες ή χάρισε σε καποιον που χρειάζεται(αυτό με το μαύρο σημάδι από κάτω χρησημοποιουντε με συνταγή γιατρού αυτοί που έχουν σοβαρό πρόβλημα στα δόντια, για αυτούς φτιάχνεται )
Duality
Administrator
Administrator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   29/2/2016, 02:51

Το έχω δει αυτό και δεν ισχύει. Ουσιαστικά είναι τρόπος να αναγνωσθεί πού πρέπει να κοπεί κλπ. μια συσκευασία όταν παράγεται το προϊόν. 
http://www.snopes.com/inboxer/household/toothpastemarkings.asp

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   29/2/2016, 02:55

Εγώ το ρώτησα σε καποιον που σπουδαζει χημικος μηχανικος
Και το είδα στο ιντερνετ
Duality
Administrator
Administrator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   29/2/2016, 03:07

Με λίγα λόγια μην πιστεύεις ό,τι διαβάζεις στο ίντερνετ.  Αυτό που ανέβασα είναι από καλή πηγή.

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   29/2/2016, 16:14

Duality έγραψε:

Με λίγα λόγια μην πιστεύεις ό,τι διαβάζεις στο ίντερνετ.  Αυτό που ανέβασα είναι από καλή πηγή.
Γιαυτό ρωτόσα μετά σε καποιον που σπουδαζει χημικων μηχανικων :-) αν καποιος θα παει οδοντιατρο ας ρωτησει και μας ενημερώσει διότι και εσύ εχεις πηγη το ίντερνετ και δεν πειστικα :-p
Nikolashercret
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   1/3/2016, 21:40

Παιδιά θα ρωτησω εγω τον γιατρο μου την επομενη φορα που θα παω και θα ενημερωσω σε δεκα μερες θα παω για αποτυπωματα και θα τον ρωτησω με ενδιαφερει διοτι τα κατω μου ειναι σχεδον οκ και δεν θελω να τα καψω κ αυτα 

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως την πατησα ετσι !   1/3/2016, 21:51

Nikolashercret ;-)

Πως την πατησα ετσι !
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Ατομικά Προβλήματα & Συμβουλές-
Μετάβαση σε: