ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
barbarossa
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2211
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 02:02

Σε γενικές μορφές μπορώ να ξεχωρίσω τον ενθουσιασμό που λένε πώς είναι και παροδικό/εφήμερο και ίσως επιπόλαιο.Μου έχει συμβεί στο παρελθόν να "πιάσω" τον εαυτό μου να έχω αισθανθεί για κάποιον άγνωστο παραπάνω ενθουσιώδης,βέβαια σαν άτομο που δεν κάνω κίνηση να γνωρισω τον άλλο ή στο να φλερτάρω σκεφτομαι αν όντως μπορούσε αυτό να είναι έρωτας με την πρώτη μάτια ή απλά ενας ενθουσιασμος.Τι νομίζετε?Υπαρχει αυτο ή ειναι κατι το οποιο θέλεις να πιστεψεις?

Forum Beginner

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 163
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 02:11

Γενικα η γνωμη μου ειναι οτι δεν υπαρχει αυτο που λεμε "ερωτας με την πρωτη ματια". Θεωρω οτι ειναι κατι που εχουμε φτιαξει εμεις για να νιωθουμε καπως καλυτερα ή απλα μας εχουν επηρεασει πολυ οι ταινιες :ρ Ο ερωτας για μενα ειναι κατι πολυ βαρυ και δυσευρετο, και δεν πιστευω οτι συμβαινει με την πρωτη ματια. Αν ηταν τοσο ευκολο θα εχανε την αξια του... Τελος παντων. Πιστευω οτι ειναι ενθουσιασμος..

Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 02:14

Συμφωνώ και επαυξάνω...
Και όντως μας έχουν επηρεάσει πολύ οι ταινίες. Τα παρουσιάζουν όλα πολυ εξιδανικευμένα και συνήθως απέχουν χιλιόμετρα από την πραγματικότητα.
Στην τελική τι ερωτεύεσαι με την πρώτη ματιά; Ένα ωραίο πρόσωπο; Δεν τον ξέρεις καν τον άνθρωπο απέναντί σου...

Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 02:24

καλα τα λέτε.πως συμπεριφέρεστε όμως?εσείς προσωπικά κάνετε κίνηση?εκδηλώνεστε?

Forum Beginner

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 02:31

μαρεσει να κανω την πρωτη κινηση αρα ναι. Αρχικα θα ψαρεψω λιγο. Θα ριξω αδεια να πιασω γεματα γιατι ειμαι ενα υποχθονιο σκουληκι. Αν εχω τα αποτελεσματα που θελω, αρχιζω το παιχνιδι...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 02:38

Αν με τραβήξει κάποιος νομίζω γίνεται κίνηση από πλευράς μου. Συνήθως αυτό κάνω και ανάλογα με το αν υπάρχει ανταπόκριση πράττω. Προσπαθώ να είμαι λίγο επιφυλακτικός μέχρι να έρθω πιο κοντά με τον άλλον γιατί είναι πιθανόν να απογοητευτώ ή να τον απογοητεύσω. Αυτό νομίζω σημαίνει να ενθουσιάζεσαι, να νομίζεις ότι έχεις ερωτευτεί ενώ όταν γνωρίζεις περισσότερο τον άλλον να καταλαβαίνεις ότι δεν είσαι ερωτευμένος μαζί του. Πιστεύω ότι ο έρωτας έρχεται όταν γνωρίσεις τον άλλον, τον δεις πως είναι εξωτερικά, τι χαρακτήρα, τι απόψεις έχει... Με λίγα λόγια, ερωτεύεσαι πραγματικά νομίζω όταν έχεις συναναστραφεί περισσότερο με τον άλλο και έχεις διαπιστώσει αν ταιριάζετε ή όχι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
barbarossa
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 02:49

μ αρέσει όπως τα λέτε.για μένα που δεν κάνω κίνηση?όχι ότι δεν θέλω αλλα λτι με πιάνει κωλουμπρα.δεν το έχω καθόλου άσε βέβαια που πολλές φορές δεν καταλαβαίνω και τα "μηνύματα" .

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 02:58

Κοίτα κι εγώ διστάζω λίγο να κάνω την πρώτη κίνηση  Την κάνω όταν βλέπω πως έχω ελπίδες. Τα βλέμματα, οι κινήσεις και οι χειρονομίες νομίζω είναι τα ελάχιστα σημάδια. Γενικά εγώ ακούω πολύ το ένστικτό μου σε αυτά (50% πιθανότητες επιτυχίας-50% αποτυχίας). Αν διστάζεις να κάνεις εσύ την πρώτη κίνηση, προσπάθησε να δώσεις στον άλλον να καταλάβει ότι ενδιαφέρεσαι και να την κάνει αυτός
barbarossa
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 03:12

ναι αλλά και πάλι υπάρχουν αρκετοί παράγοντες που να μην σε ευνοούν για να κανεις κάτι.πχ ο χρόνος,τοπος.σου αρέσει κάποιος περαστικός,τι κάνεις?ή στο λεωφορείο?τυχαία παραδείγματα
σου δίνω.γιατι έτσι όπως μου τα περιγράφεις,είσαι σίγουρος ότι ο άλλος ειναι γκέι,ότι ενδιαφέρεται και ότι είναι ένας χώρος όπου θα μπορούσες και να έχεις και το χρόνο για να πλησιάσεις τον άλλον

Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1140

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 03:19

barbarossa έγραψε:
ναι αλλά και πάλι υπάρχουν αρκετοί παράγοντες που να μην σε ευνοούν για να κανεις κάτι.πχ ο χρόνος,τοπος.σου αρέσει κάποιος περαστικός,τι κάνεις?ή στο λεωφορείο?τυχαία παραδείγματα
σου δίνω.γιατι έτσι όπως μου τα περιγράφεις,είσαι σίγουρος ότι ο άλλος ειναι γκέι,ότι ενδιαφέρεται και ότι είναι ένας χώρος όπου θα μπορούσες και να έχεις και το χρόνο για να πλησιάσεις τον άλλον
Ελπίζεις ότι το κάρμα θα τον ξαναφέρει στο δρόμο σου σε έναν πιο κατάλληλο χώρο και χρόνο.
Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Βασικά δεν είναι θέμα γκέι γιατί και ένας στρειτ που θα την πέσει στην άλλη στο λεωφορείο θα θεωρηθεί πέφτουλας. Άλλωστε τέτοιες συναντήσεις έχουν το στοιχείο του ενθουσιασμού και σε ένα τέταρτο το έχεις ξεχάσει θεωρώ.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 03:25

Πάλι θα σου έλεγα να παρατηρήσεις κινήσεις και βλέμματα. Δεν θα σου έλεγα να κρίνεις από την εικόνα του άλλου γιατί τα φαινόμενα απατούν, αλλά νομίζω ότι αν παρατηρήσεις προσεκτικά τον άλλο που σε τράβηξε, μπορεί να καταλάβεις κάτι. Δυστυχώς δεν υπάρχει το στάνταρ, είναι κάθε περίπτωση λίγο ρίσκο. Αλλά νομίζω πως αν κάνεις προσεκτικές και λεπτές κινήσεις μπορείς να προλάβεις και την περίπτωση να πάρεις την απόρριψη του άλλου επειδή είναι str8. Αξίζει η προσπάθεια, και θα έλεγα ότι παρατηρώντας, μπορεί να πάρεις μια ιδέα για τον άλλον
barbarossa
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 03:27

θεωρείς δηλαδή πως οι σχέσεις ειναι καρμικες?ναι αλλά και πάλι ένας γκέι έχει μια παραπάνω μεταβλητή στο να υποθεσει-σιγουρέψει το αν ο άλλος είναι επίσης γκέι,που το κάνει αυτόματος πιο δύσκολο.αλλα και πάλι οι γνωριμίες γίνονται
κάτω από ευνοϊκές συνθήκες?

Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1140

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 03:41

barbarossa έγραψε:
θεωρείς δηλαδή πως οι σχέσεις ειναι καρμικες?ναι αλλά και πάλι ένας γκέι έχει μια παραπάνω μεταβλητή στο να υποθεσει-σιγουρέψει το αν ο άλλος είναι επίσης γκέι,που το κάνει αυτόματος πιο δύσκολο.αλλα και πάλι οι γνωριμίες γίνονται
κάτω από ευνοϊκές συνθήκες?
δεν εχω καταληξει για το αν οι σχεσεις ειναι καρμικες. αλλα σκεψου ποσα ατομα στη ζωη σου σιγουρα θα τα ειχες δει καπου τυχαια πριν τα γνωρισεις χωρις να το θυμασαι. 
αλλα οχι ολες οι γνωριμιες δεν γινονται κατω απο ευνοικες συνθηκες. ισως εγω δεν εχω την παρορμητικοτητα για να κανω την γνωριμια στο λεωφορειο. ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος. αν μπορεις να βρεις εναν τροπο να προσεγγισεις τον περαστικο και για καποιον αλλο λογο πχ ενα βιβλιο ίσως ,τοτε ακομη καλυτερα.
Amethyst
Forum Beginner
Forum Beginner

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 11:57

JohnProg έγραψε:
Κοίτα κι εγώ διστάζω λίγο να κάνω την πρώτη κίνηση  Την κάνω όταν βλέπω πως έχω ελπίδες. Τα βλέμματα, οι κινήσεις και οι χειρονομίες νομίζω είναι τα ελάχιστα σημάδια. Γενικά εγώ ακούω πολύ το ένστικτό μου σε αυτά (50% πιθανότητες επιτυχίας-50% αποτυχίας). Αν διστάζεις να κάνεις εσύ την πρώτη κίνηση, προσπάθησε να δώσεις στον άλλον να καταλάβει ότι ενδιαφέρεσαι και να την κάνει αυτός
[size=33]Συμφωνω εκτος απο το τελευταιο παρτ. Μαναρι μου σωθηκες αν περιμενεις απο τους αλλους! :ρ γενικοτερα ο κοσμος φοβαται να φλερταρει για καποιο λογο. Μπορει να κοιτιεστε για κανα διωρο με τον αλλο και να μην ερχεται να σου μιλησει. Γενικα ειμαι της αποψης go big or go home. Τωρα, αν ειναι στο λεωφορειο κ τετοια φαση....go home... :ρ αλλα ισως τον ξαναπετυχεις σε καποιο γκει στεκι και αλλαξει το πραγμα. Και τι αισιοδοξια με διακατεχει σημερα τελοσπαντων;![/size]

Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 5755

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 12:10

Καλημέρα:-)εγώ πιστεύω ότι δεν κάνουμε την πρώτη κίνηση γιατί αν όχι όλοι οι περισσότεροι φοβόμαστε την απόρριψη.και πιστεύω οτι τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης μας "αποξενώνουν" από το γνήσιο φλερτ και όλα σιγά σιγά μηχανοποιουνται....όπως και πολλά άλλα...
Vampire
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 15:22

Δεν ξέρω αν υπάρχει έρωτας με την πρώτη ματιά ..Όταν ήμουν ερωτευμένος το καταλάβαινα  μετα απο λίγο καιρό , και μετά ήθελα να τον ξανά βλέπω και να τον ξανά βλέπω , και γινόταν ποιο έντονο και ποιο μεγάλο .Ο ερωτισμός , δημιουργείται με την τριβή των ψυχών, με την αλληλεπίδραση των δύο  ανθρώπων  που έχουν μεταξύ τους .Είναι κάτι πολύ βαθύ  και μεγάλο , για να  το τοποθετήσουμε σε αυτή την κατηγορία .

Έχω υπάρξει  φουλ ενθουσιασμένος , και την επόμενη μέρα  να μην καίγομαι και τόσο να κάνω κάτι.
Όταν ενθουσιαζόμαστε έχουμε την τάση να είμαστε παρορμητικοί, όχι μόνο στην πράξεις μας, αλλά και στις σκέψεις και τα συμπεράσματα μας .

Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 944
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 16:29

Barbarossa μου, αν και τα έχουμε πει και από κοντά πολλές φορές και ξέρεις την άποψή μου, με μία πρώτη ματιά μπορεί να υπάρξει μόνο ενθουσιασμός. Το πόσο γρήγορα όμως θα ερωτευτεί ο καθένας, δεν μπορεί ούτε να εκλογικευτεί ούτε να μετρηθεί με βάση έναν κανόνα. 

Σκέψου το σαν μία σκάλα. Το πρώτο βήμα είναι ο ενθουσιασμός, από εκεί και πέρα, όσο γνωρίζεις κάποιον και παρατηρείς πράγματα, η σκάλα αυτή είτε θα μεγαλώνει είτε θα γκρεμίζεται.

Πιστεύω στην πρώτη κίνηση, ο χώρος που έχει μέσα του ο καθένας για μία καλή κουβέντα, δεν οριοθετείται. Να λες αυτό που σκέφτεσαι και μην τα υπεραναλύεις πολύ. Τα φιλιά μου! 

Δεν έχει δάκρυα πια.
Κλαίνε όσοι στο βάθος ακόμη ελπίζουν.
Η πιο μεγάλη αρετή του ανθρώπου είναι να έχει καρδιά.
Μα η πιο μεγάλη ακόμα είναι όταν χρειάζεται να παραμερίζει την καρδιά του.
Kαι σμίγουν και χωρίζουν οι άνθρωποι και δεν παίρνει τίποτα ο ένας απ’ τον άλλον.
Ianos
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   16/11/2015, 21:53

Οι συνθήκες δεν είναι ποτέ ευνοϊκές κι ο πραγματικός έρωτας είναι μια απόλυτη κι απρόβλεπτη τυχαιότητα. Το πιο ωραίο συναίσθημα που μπορεί να νιώσει κανείς.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
Phantasos
Moderator
Moderator

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1936
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   17/11/2015, 14:54

For_My_Pain έγραψε:
Barbarossa μου, αν και τα έχουμε πει και από κοντά πολλές φορές και ξέρεις την άποψή μου, με μία πρώτη ματιά μπορεί να υπάρξει μόνο ενθουσιασμός. Το πόσο γρήγορα όμως θα ερωτευτεί ο καθένας, δεν μπορεί ούτε να εκλογικευτεί ούτε να μετρηθεί με βάση έναν κανόνα. 

Σκέψου το σαν μία σκάλα. Το πρώτο βήμα είναι ο ενθουσιασμός, από εκεί και πέρα, όσο γνωρίζεις κάποιον και παρατηρείς πράγματα, η σκάλα αυτή είτε θα μεγαλώνει είτε θα γκρεμίζεται.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω παραπάνω.

Moderator
Moderator

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   18/11/2015, 21:41

Ianos έγραψε:
Οι συνθήκες δεν είναι ποτέ ευνοϊκές κι ο πραγματικός έρωτας είναι μια απόλυτη κι απρόβλεπτη τυχαιότητα. Το πιο ωραίο συναίσθημα που μπορεί να νιώσει κανείς.
Η ενα απο τα πιο καταστροφικα...
(οχι οτι μπορω να το ξερω με σιγουρια απο τοσο νωρις)

starlight24
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Βόρειες Επαρχίες
Αριθμός μηνυμάτων : 1547
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   18/11/2015, 22:52

Πιστεύω πως η πρώτη ματιά είναι ενθουσιασμός. Συμφωνώ με το ότι δεν τον ξέρεις καν το άλλο, οπότε πως είναι δυνατόν να τον ερωτευτείς; Ίσως στιγμιαία, μετά τον ενθουσιασμό, έρχεται η έλξη και ακολούθως η δήλωση "ερωτεύτηκα με την πρώτη ματιά". Αλλά μάλλον γίνονται σε χρόνο dt όπως λίγο μετά το big bang οπότε και αυτό που μένει σαν επίλογος είναι το τελευταίο. Ότι και να είναι σίγουρα είναι κάτι μονομερές και αν δεν υπάρξει συνέχεια, ξεπλένεται όπως η λάσπη από τα νερά της βροχής.

~Work hard, party harder.
N.G95
Moderator
Moderator

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   18/11/2015, 23:14

starlight24 έγραψε:
. Ότι και να είναι σίγουρα είναι κάτι μονομερές και αν δεν υπάρξει συνέχεια, ξεπλένεται όπως η λάσπη από τα νερά της βροχής.
Αχ τι ομορφο!!!! Σοβαρα με αγγιξε! 

Καμια φορα δεν ξεπλενεται ομως σαν την παχυρευστη κακια λασπη ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΚΑΙ ΓΕΡΟ ΤΡΙΨΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ!!!! 
Εγω ακομα πιανω τον εαυτο μου να νιωθει πεταλουδες στο στομαχι η εναν πολυ εντονο και βαθυ ρομαντισμο για 1-2 ατομα που ενιωσα πραγματα καποτε...

starlight24
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Βόρειες Επαρχίες
Αριθμός μηνυμάτων : 1547
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?   19/11/2015, 01:26

N.G95 έγραψε:
starlight24 έγραψε:
. Ότι και να είναι σίγουρα είναι κάτι μονομερές και αν δεν υπάρξει συνέχεια, ξεπλένεται όπως η λάσπη από τα νερά της βροχής.
Αχ τι ομορφο!!!! Σοβαρα με αγγιξε! 

Καμια φορα δεν ξεπλενεται ομως σαν την παχυρευστη κακια λασπη ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΚΑΙ ΓΕΡΟ ΤΡΙΨΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ!!!! 
Εγω ακομα πιανω τον εαυτο μου να νιωθει πεταλουδες στο στομαχι η εναν πολυ εντονο και βαθυ ρομαντισμο για 1-2 ατομα που ενιωσα πραγματα καποτε...

Ακόμα και η κακιά λάσπη, με την πάροδο του χρόνου (αρκετές μπόρες δλδ) φεύγει. Τα ξένα σώματα, βαριά όπως ο χρυσός στην λάσπη, μένουν, πολύτιμες αναμνήσεις που έχτισαν τον χαρακτήρα μας.

~Work hard, party harder.

Έρωτας με την πρώτη ματιά ή απλά ενθουσιασμός?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: