ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
matt
Forum Regular
Forum Regular

Αριθμός μηνυμάτων : 496

ΔημοσίευσηΘέμα: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 16:32

Εδώ και ένα μήνα είμαι σε σχέση με έναν άντρα. 

Πρόσφατα διάγνωσθηκε με βλενορροια και αυτομάτως θα πρέπει να κάνω και εγώ θεραπεία. Ο ίδιος υποστηρίζει ότι την άρπαξε δύο μήνες πριν όταν έκανε ons με έναν τύπο. Σε αυτό το κομμάτι τον πιστεύω αλλά γενικότερα νιώθω ότι έχει χαθεί ένα μεγάλο μέρος της εμπιστοσύνης μου στο πρόσωπο του. 

Είμαι ψιλοχαμενος και στενοχωρημενος με ο,τι έγινε. Ο ίδιος είναι σοβαρό άτομο και έχει τύψεις αλλά δεν παυει να ευθύνεται για το πρώτο μου STI.

Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο; Πώς το διαχειριστηκατε και καταφερατε να επανελθετε στο πρώιμο στάδιο της σχέσης; 

ΥΓ: αν και ακόμα περιμένω αποτελέσματα εξετάσεων οι πιθανότητες ειναι να με κόλλησε και εμένα (unprotected oral, protected anal) οπότε προς το παρον το θεωρώ βέβαιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DiabolAkis
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Πάτρα
Αριθμός μηνυμάτων : 4746
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 16:54

Ωχ, καλο κουραγιο matt!

Εμενα αν η σχεση μου μου μετεδιδε STD οχι μονο θα τον χωριζα αλλα θα του εκανα και την μουρη κρεας.
Καταρχας δεν θα προχωρουσε σε unprotected sex ( anal/oral) αν δεν τον γνωριζα τουλαχιστον 6 μηνες και σιγουρευομουν οτι ειναι καθαρος.
Τωρα περιμενε τα αποτελεσματα, κανε την αναλογη θεραπεια ΑΝ βγουν θετικα ( γτ ποτε δεν ξερεις) και  , δικη μου συμβουλη, ειναι χωρισε τον. Γιατι αν τωρα μεσα στον πρωτο μηνα της σχεσης σας σου εβαλε τις υποψιες οτι μπορει να σε κολλησε ( δεν λεω οτι οντως σε κολλησε γτ τιποτα δεν ειναι σιγουρο) τοτε θα το ξανακανει ( βεβαια ουτε αυτο ειναι σιγουρο). Κανε υπομονη, κανε μια συζητηση μαζι του, και αν οντως τον θες μπορεις να το παραβλεψεις, αν και θα σε συμβουλευα το αντιθετο.
Any way καλο κουραγιο!

Treebeard
Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 17:49

Καλώς ή κακώς και τα ΣΜΝ είναι μέρος της καθημερινότητας ενός σεξουαλικά ενεργού ατόμου..Δεν προσπαθώ να υποβιβάσω το γεγονός όμως δεν υπάρχει λόγος για πανικό...Αν τον πιστεύεις οτι όντως αυτό συνέβη 2 μήνες σημαίνει οτι του έχεις εμπιστοσύνη μιας και άλλοι (πχ. εγώ) θα ήταν πιο καχύποπτοι. Υποθέτω σημαίνει πολλά για σένα σαν άτομο..Η εμπιστοσύνη ξαναχτίζεται αν υπάρχει αμοιβαίο ενδιαφέρον. Καλό θα ήταν όμως να είσαι προετοιμασμένος και για worst-case scenarios γιατί δυστυχώς κανείς δεν είναι υπεράνω πάσης υποψίας. Επίσης κάντε μαζί εξετάσεις κ για τα υπόλοιπα ΣΜΝ , αν δε το κάνατε ήδη. Καλή ανάρρωση!
matt
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 18:10

Ευχαριστώ και τους δυο σας!

Με βάλατε σε (διαφορετικές!) σκέψεις.

Τον τελευταιο μήνα έχουμε περάσει από τις 31 μέρες σχεδόν τις 28 μαζί και τον έχω δει έστω και για λίγο τις υπόλοιπες 4. Ίσως γι αυτό δεν τον χώρισα κατευθείαν όπως λέει ο DiabolAkis.

Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω...προς το παρον συνεχίζω τη θεραπεία και περιμένω τα αποτελέσματα (θεραπεία ξεκινά κάνεις αμέσως αν έχει προσβληθεί ο σύντροφος του).

Όσον αφορά το συγκεκριμένο ΣΜΝ έχετε πληροφορίες; Πρέπει να ανησυχώ;
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 18:27

Κοίτα από όσο ξέρω είναι θεραπεύσιμο. Αν το αφήσει κανείς όμως έχει τρεχάματα. Η βλενόρροια , όπως και άλλα ΣΜΝ , συχνά δεν εμφανίζει συμπτώματα για αυτό πρέπει  να ελεγχόμαστε τακτικά.
Pianist
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1140

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 18:38

Διαβολάκη μηπως είσαι λίγο υπερβολικός; Δεν γνωρίζω πολλούς που να χρησιμοποιούν προφύλαξη στο στοματικό πόσο μάλλον το μισό χρόνο της σχέσης.

Εγώ δεν πιστέυω ότι είναι αιτία χωρισμού κάτι τέτοιο με τη μία. Μέσα σε έναν μήνα μπορείς θεωρώ να καταλάβεις αρκετά για τον άλλον, οπότε αν νιώθεις ότι σου λέει αλήθεια ίσως να ακολουθήσεις αυτή την σκέψη για αρχή. Το χέρι σου στη φωτιά να μην το βάζεις για κανέναν αλλά αν εσένα σου έχει δημιουργήσει μια αίσθηση ειλικρίνειας εγώ νομίζω φτάνει για να χτιστεί η εμπιστοσύνη. Αλλά σίγουρα θέλει αρκετή προσπάθεια. Αναλόγως τον άνθρωπο μπορεί να θέλει υπερβολική προσπάθεια.

Ούτως η άλλως το να ψάχνεις τι είναι αλήθεια και τι όχι και να σε βασανίζει η αμφιβολία ειναι χειρότερο. Οπότε ή δέχεσαι αυτό που σου λέει οπότε διώχνεις οποιαδήποτε αμφιβολία προκειμένου να συνεχίσετε ή αν δεν μπορείς να το αποβάλεις ,τελειωσέ το γιατί θα καταστρέψει τη σχέση στο τέλος.
N.G95
Moderator
Moderator

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 18:52

Pianist έγραψε:
Διαβολάκη μηπως είσαι λίγο υπερβολικός; Δεν γνωρίζω πολλούς που να χρησιμοποιούν προφύλαξη στο στοματικό πόσο μάλλον το μισό χρόνο της σχέσης.

Εγώ δεν πιστέυω ότι είναι αιτία χωρισμού κάτι τέτοιο με τη μία. Μέσα σε έναν μήνα μπορείς θεωρώ να καταλάβεις αρκετά για τον άλλον, οπότε αν νιώθεις ότι σου λέει αλήθεια ίσως να ακολουθήσεις αυτή την σκέψη για αρχή. Το χέρι σου στη φωτιά να μην το βάζεις για κανέναν αλλά αν εσένα σου έχει δημιουργήσει μια αίσθηση ειλικρίνειας εγώ νομίζω φτάνει για να χτιστεί η εμπιστοσύνη. Αλλά σίγουρα θέλει αρκετή προσπάθεια. Αναλόγως τον άνθρωπο μπορεί να θέλει υπερβολική προσπάθεια.

Ούτως η άλλως το να ψάχνεις τι είναι αλήθεια και τι όχι και να σε βασανίζει η αμφιβολία ειναι χειρότερο. Οπότε ή δέχεσαι αυτό που σου λέει οπότε διώχνεις οποιαδήποτε αμφιβολία προκειμένου να συνεχίσετε ή αν δεν μπορείς να το αποβάλεις ,τελειωσέ το γιατί θα καταστρέψει τη σχέση στο τέλος.
Σε εναν μηνα ξερεις με το ζορι το 1/3 του αλλου.
Μην το λες γιατι εχω ζησει και εχω ζησει παπαριες η πραγματα που δεν περιμενα απο εναν ανθρωπο (και καλα) πανω σε τετοια μικρα διαστηματα.

Σιγουρα δεν ειναι αιτια χωρισμου αλλα θα ημουν πολυ πιο επιφυλακτικος ο ιδιος μετα απο αυτο.
Αλλα δεν νομιζω πως πρεπει να παγωσεις εντελως, εχε ενα παραθυρακι στο πισω μερος του μυαλου σου ανοιχτο..
Εαν ομως βλεπεις οτι δεν μπορεις να τον εμπιστευτεις ξανα, φυγε.
Και σε καμια περιπτωση μην επιβαλλεις στον εαυτο σου να τον εμπιστευτει, εαν δεν μπορεις, μην το κανεις με το ζορι.
Καλως η κακως το ενστικτο μεσα μας υπαρχει και για τετοιες περιπτωσεις...

Pianist
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1140

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 19:11

N.G95 έγραψε:
Pianist έγραψε:

Μην το λες γιατι εχω ζησει και εχω ζησει παπαριες η πραγματα που δεν περιμενα απο εναν ανθρωπο (και καλα) πανω σε τετοια μικρα διαστηματα.

Σιγουρα δεν ειναι αιτια χωρισμου αλλα θα ημουν πολυ πιο επιφυλακτικος ο ιδιος μετα απο αυτο.
Αλλα δεν νομιζω πως πρεπει να παγωσεις εντελως, εχε ενα παραθυρακι στο πισω μερος του μυαλου σου ανοιχτο..
Και σε καμια περιπτωση μην επιβαλλεις στον εαυτο σου να τον εμπιστευτει, εαν δεν μπορεις, μην το κανεις με το ζορι.
Μα δεν είπα να μην έχει την πισινή. Πάντα πρέπει να την έχεις και βαράω το κεφάλι μου για τις φορές που την έχασα. Αλλά δεν γίνεται να ζούμε και συνέχεια με το φόβο. Για αυτό είπα οτι σε καθημερινή επαφή με τον άλλον για ένα μήνα και με το ένστικτο μπορείς να πιάσεις κάποια πράγματα αν το χεις και λίγο.

Συμφωνώ με το τελευταίο. Αν δεν μπορείς μην το κάνεις. Εγώ ηθελα να τονισω να μην το αφησεις χωρις αληθινή προσπαθεια και από τις δύο μεριες
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 21:27

matt καλή δύναμη στον σύντροφο σου και σε εσένα εύχομαι να ήσουν τυχερός και να ανήκεις στο μικρό ποσοστό που δεν νοσεί! Τυχαίνει να είμαι αρκετά ενημερωμένος γύρω από το ζήτημα των αφροδίσιων νοσημάτων καθότι κοντινό μου πρόσωπο απασχολείται στο χώρο της υγείας και ήθελε από μικρός που ήμουν να με ενημερώνει γύρω από όλα αυτά. Ευτυχώς όμως πλέον αρκετά ΣΜΝ μπορούν να θεραπευτούν. Και η βλεννόρροια από όσο δύναμαι να γνωρίζω ανήκει σε αυτά. Σίγουρα θα υπάρχει ειδική φαρμακευτική αγωγή που συνήθως καταστρέφει το μεγαλύτερο μέρος του μικροβίου και από τον ασθενή χρειάζεται αποχή από τη σεξουαλική επαφή και γενικότερα ξεκούραση και προσοχή μέχρι την οριστική θεραπεία της ασθένειας.
Καταλαβαίνω το φόβο και το άγχος που ενδεχομένως σε έχουν καταβάλλει. Και φυσικά λογικό να είσαι μουδιασμένος απέναντι στον σύντροφο σου. Γενικά θα συνιστούσα να είσαι λίγο πιο επιφυλακτικός απέναντι στον σύντροφο σου από εδώ και στο εξής. Σε κάθε περίπτωση, προσπάθησε να το συζητήσετε με τον σύντροφο σου, να προσπαθήσετε να βρείτε τις ισορροπίες στη σχέση σας και να υποσχεθείτε ο ένας στον άλλον να είστε περισσότερο ενημερωμένοι και να προσπαθείτε με τις κατάλληλες προφυλάξεις να προλάβετε στο μέλλον εκ νέου προσβολή από αφροδίσιο νόσημα. Πάντα να έχεις υπόψιν σου ότι η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία και ειδικά όταν επιλέγεις τα one night stands καλό είναι να γίνονται τακτικά οι απαραίτητες σχετικές εξετάσεις.
Εύχομαι οι εξετάσεις σου να είναι καλές και η σχέση σας να ανακτήσει την κλονισμένη εμπιστοσύνη σου  wnk
N.G95
Moderator
Moderator

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 22:12

Pianist έγραψε:
N.G95 έγραψε:
Pianist έγραψε:

Μα δεν είπα να μην έχει την πισινή. Πάντα πρέπει να την έχεις και βαράω το κεφάλι μου για τις φορές που την έχασα. Αλλά δεν γίνεται να ζούμε και συνέχεια με το φόβο. Για αυτό είπα οτι σε καθημερινή επαφή με τον άλλον για ένα μήνα και με το ένστικτο μπορείς να πιάσεις κάποια πράγματα αν το χεις και λίγο.

Συμφωνώ με το τελευταίο. Αν δεν μπορείς μην το κάνεις. Εγώ ηθελα να τονισω να μην το αφησεις χωρις αληθινή προσπαθεια και από τις δύο μεριες
Πραγματι και σιγουρα δεν μπορεις να ζεις με τον φοβο. 
Αλλα αλλο ο φοβος και αλλο να μην ακους καθε π*πα λεει καποιος. Γιατι ξεκαθαρα πλεον ξερω οτι πολλα boys like, love if it's torture, που λεει και η φιλη μου η taylor.
Μολις τους δωσεις ενα τσικ αξια, πουφ,φευγουν (αντρες γυναικες   )

Ποσα και ποσα σε θελω και μ'αρεσεις και ειμαι ερωτευμενος (μεχρι και σ'αγαπαω εχω ακουσει και εκλαιγα απ τα γελια μεσα μου και την ειρωνεια) εχω ακουσει και ποσα μα ποσα πηραν πισω μολις αρχισα να τα επιβεβαιωνω....

Phantasos
Moderator
Moderator

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1936
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    13/10/2015, 22:45

Λοιπον, θα σου απαντήσω με καθαρά προσωπικά κριτήρια.
Ένας μήνας για μένα δεν είναι αρκετος καιρός ούτε για να εμπιστευτείς ούτε για να μην εμπιστευτείς κάποιον.
Η φάση που περνάς είναι φυσιολογική. Είναι η απώλεια της υγείας σου.
Απόλυτα φυσιολογικό να αισθάνεσαι όπως αισθάνεσαι.
Το γεγονός ότι το STI σου είναι ιάσιμο είναι μόνο θετικό. Καθαρά για σένα.
ΑΛΛΑ, αν ήταν κάτι πιο σοβαρό, το σοκ θα ήταν πιο σοβαρό και μια άλλη αντίδραση απόλυτα δικαιολογημένη.
Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και τη σχέση αν μπορείς κάτω από αυτές τις συνθηκες. Αν όχι, οκ.. Αλλά αν βλέπεις πράγματα σε αυτή, δώσε χρόνο.
Και πες του, αφού σου έδωσε και το δικαίωμα, να κάνετε ένα all around test και οι δυο σας. Απαραίτητα. Ξανά, είναι αυτό που θα έκανα εγώ.

Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    15/10/2015, 00:02

Ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις, τις διάβασα όλες μία-μία και εκτιμώ το χρόνο σας.

Θα ξαναποστάρω εδώ όταν θα έχω νέα 
DiabolAkis
Forum God
Forum God

Περιοχή : Πάτρα
Αριθμός μηνυμάτων : 4746
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    15/10/2015, 00:47

Συγγνωμη αλλα δεν μπορεσα να κρατηθω!
Ασε με να σου αφιερωσω ενα τραγουδι ( βαλε ολο σου το χιουμορ, δεν εχω κακη προθεση)

matt
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    15/10/2015, 00:56

DiabolAkis έγραψε:
Συγγνωμη αλλα δεν μπορεσα να κρατηθω!
Ασε με να σου αφιερωσω ενα τραγουδι ( βαλε ολο σου το χιουμορ, δεν εχω κακη προθεση)

Άντε ρε!
matt
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    21/10/2015, 22:30

Για όποιον ενδιαφέρεται, οι εξετάσεις βγήκαν καθαρές.

Είμαστε καλά και όπως ήταν αναμενόμενο η όλη ιστορία μας έφερε πιο κοντά.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    21/10/2015, 22:35

matt μπράβο σου, χαίρομαι πάρα πολύ   Εύχομαι μόνο καλά σε σένα και στη σχέση σου από εδώ και στο εξής 
Duality
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    22/10/2015, 01:40

matt έγραψε:
Για όποιον ενδιαφέρεται, οι εξετάσεις βγήκαν καθαρές.

Είμαστε καλά και όπως ήταν αναμενόμενο η όλη ιστορία μας έφερε πιο κοντά.
Πολύ ευχάριστα όλα, matt! Και μην το λες ότι ήταν αναμενόμενο. Έχω δει πολλά άτομα να χωρίζουν από τέτοιες υποθέσεις. Νομίζω πως είναι κατάκτησή σας.

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    22/10/2015, 10:16

την βλεννόροια ίσως ν ατην "τσιμπησε" απο κάποιο μικρόβιο αν κανετε ελευθερο. Εχω βγαλει κι εγω απο ανθρωπο που είμασταν μαζι ενα χρόνο. Μας εξηγησε ο γιατρος οτι δημιουργειτε απο μικροβια του πρωκτου.
Και γιατι να τον χωρίσεις; Ήταν δική σου ευθύνη που έκανες ελευθερο
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    22/10/2015, 15:48

Δεν έκαναν ελεύθερο.
Phantasos
Moderator
Moderator

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1936
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    22/10/2015, 21:46

Καλώς! Σου εύχομαι να έχεις πια μια όμορφη διαδρομή μέσα σε αυτή τη σχέση από δω και έπειτα.

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη    24/10/2015, 02:53

Αγαπητέ Matt,

Όλοι απαντάμε με προσωπικά κριτήρια και άποψη (δε νομίζω ότι γίνεται κι αλλιώς), γι' αυτό μη στηριχτείς στις γνώμες μας απόλυτα και κάνε τη δική σου γόνιμη σύνθεση.
Χάνεται η εμπιστοσύνη από αυτό; Δεν ξέρω. Δοκιμάζεται, όμως, σίγουρα. Εφόσον αυτός σου ξεκαθαρίζει ότι δεν είχε ταυτόχρονα κάποια σεξουαλική επαφή με άλλον ενώ τα χε μαζί σου, ίσως δε χρειάζεται να ανησυχείς τόσο για αυτό. Εγώ αυτό που βρίσκω ανησυχητικό είναι πώς μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει ακάποτο τη σήμερον ημέρα που η ενημέρωση είναι ευρύτατη και που ξέρουμε ακριβώς απο ποιους κινδύνους πρέπει να φυλαχτούμε... Το θεωρώ τέρμα απερίσκεπτο και μαλακία και προσωπικά με ξενερώνει απεριόριστα.
Όμως, εσύ έχεις τον άνθρωπό σου απέναντι, εσύ ξέρεις, εσύ κρίνεις και αποφασίζεις. Εμπιστεύσου το ένστικτό σου.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ

Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: