ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
middle east
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 2430
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   27/11/2010, 02:48

δεν κανεις τιποτα, απλα ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος μετα θα λες εγω ειμουνα καψουρης με αυτο το βουρλο ?

«Όταν ήρθαν να πάρουν τους Εβραίους, δεν διαμαρτυρήθηκα, γιατί δεν ήμουν Εβραίος./Όταν ήρθαν για τους κομμουνιστές δεν φώναξα, γιατί δεν ήμουν κομμουνιστής Όταν κατεδίωξαν τους τσιγγάνους, ούτε τότε φώναξα, γιατί δεν ήμουν τσιγγάνος./Όταν έκλεισαν το στόμα των Ρωμαιοκαθολικών που αντιτάσσονταν στο φασισμό, δεν έκανα τίποτα γιατί δεν ήμουν καθολικός. / Μετά ήρθαν να συλλάβουν εμένα, αλλά δεν υπήρχε πια κανείς να αντισταθεί μαζί μου». Μπέρτολτ Μπρεχτ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gaymer
Forum Newbie
Forum Newbie

Περιοχή : Kalamata-athina
Αριθμός μηνυμάτων : 1

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   27/11/2010, 10:22

middle east έγραψε:
δεν κανεις τιποτα, απλα ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος μετα θα λες εγω ειμουνα καψουρης με αυτο το βουρλο ?

ναι αλλα σε αυτον τον χρονο συνεχεια το μυαλο σου γυριζει σκεφτεσε τι εφταιξε τι εκανες λαθος και φυσικα παντα υπαρχει ι εχης εροτηση στο κεφαλι σου να τον παρο τηλ?βασικα αναλογα το ποσ νιοτηεις για αυτον αν ηταν καπιος που δεν σκασ κ πολι δεν ασχολισε κ το χεπρνασ γριγορα αν ομος ηταν κατι σιμαντικο για εσενα τοτε γαματα
Levia8an
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Downtown
Αριθμός μηνυμάτων : 2222

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   27/11/2010, 23:37

Cio
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Άκρως Απόρρητο!
Αριθμός μηνυμάτων : 2956
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   27/11/2010, 23:37

Kylie και Britney! Τι να κάνει η Vissi
Levia8an
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Downtown
Αριθμός μηνυμάτων : 2222

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   27/11/2010, 23:38

Το στίχο άκου, monsieur....

TripJon
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1804
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   28/11/2010, 02:21

Κέρινα ομοιώματα, βουντού, δεν ξανασταυρώνει γκόμενο και παίρνεις την εκδίκησή σου.

Νομίζω πως διαφέρει ανάλογα με το βαθμό της απογοήτευσης λόγω της απόρριψης και ανάλογα με το πόσο έντονος ήταν ο πόθος και ο ενθουσιασμός εκ μέρους μας.
Προσωπικά επειδή είμαι επιφυλακτικός, καχύποπτος και πολλά, για να ενθουσιαστώ πρέπει να μου δώσουν πολλές λαβές και να περάσει σημαντικό χρονικό διάστημα.

Πάντως, μετά από σημαντική ερωτική απογοήτευση, δεν ξέρω πώς ακριβώς αντιμετωπίζεται. Είναι ανάλογα την περίπτωση, το άτομο, την φάση στην οποία βρισκόμαστε ψυχολογικά και λοιπά.

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   28/11/2010, 18:47

Το μονο σιγουρο πιστευω ειναι οτι θελει χρονο! Αρκετο, λιγο παρα πολυ, ειναι εντελως αναλογα με τον ανθρωπο και τις περιστασεις! Ειναι πολλα που μαζευονται σε μια απογοητευση περα απο την απωλεια και χρειαζεται ολα αυτα να συνειδητοποιηθουν, να καταλαγιασουν και να εναρμονιστουν!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   28/11/2010, 20:36

θελει αρκετο χρονο και θελει επισης και κανα φιλο να σου συμπαρασταθει... αλιμονο σε αυτους που δεν εχουν παρεα να πουν 5 πραγματα, να τους ωθησουν να βγουν εξω, να συνεχισουν κλπ...
Momoka
Forum God
Forum God

Περιοχή : Over There
Αριθμός μηνυμάτων : 6124

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   28/11/2010, 20:43

το να κάνεις γαργάρες βοηθάει !

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   28/11/2010, 20:44

Momoka έγραψε:
το να κάνεις γαργάρες βοηθάει !

και να τρως επισης.. αλλα τι εννοεις;;;
Momoka
Forum God
Forum God

Περιοχή : Over There
Αριθμός μηνυμάτων : 6124

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   28/11/2010, 20:46

εεεε με γαργάρα,γαργάρα,γαργάρα...ξεχνάς !!!

βάλε και το φαι !

και είσαι έτοιμος 200 κιλά εργένης έτοιμος να ξεχυθείς στον έρωτα !

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   28/11/2010, 20:52

Momoka έγραψε:
εεεε με γαργάρα,γαργάρα,γαργάρα...ξεχνάς !!!

βάλε και το φαι !

και είσαι έτοιμος 200 κιλά εργένης έτοιμος να ξεχυθείς στον έρωτα !

εεε συμβαινει συχνα αυτο... πχ εγω οταν χωρισα περσι ετρωγα συνεχεια.. μετα ξανα αδυνατισα...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   12/11/2011, 01:59

Ένα πράγμα που κάνω σίγουρα ( το εφαρμόζω και αυτή την περίοδο ) είναι να προσπαθώ να λειτουργώ απέναντι στον άλλον που με απέρριψε με τέτοιο τρόπο ώστε να νιώθω ότι δεν του γίνομαι βάρος.Είναι πολύ δύσκολο αλλά το προσπαθώ.
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   12/11/2011, 04:48

Λιποθυμώ! Αυτό το thread φτιάχτηκε για μένα!

Μετά από ερωτική απογοήτευση (που έχει συμβεί απείρως σπάνιες φορές) νιώθω πως καταρρέω και τα πάντα γύρω μου να γκρεμίζονται, με πιάνει μεγάλη στεναχώρια, απαισιοδοξία, μιζέρια γενικά και να ξεζουμίζω το θέμα με τον καλύτερο φίλο μου που μου ξεφωνίζει "ξεκόλλααααααα -.-" αλλά συνεχίζω Μετά από κάποιο καιρό (3-6 βδομάδες και έχει αποδειχθεί έμπρακτα σε μένα) ξεπερνιέται και μετά τσιμπιέμαι με κάποιον άλλον και ξανά τα ίδια (όπως νιώθω) και κλείνομαι σε έναν φαύλο κύκλο έρωτας-απόρριψη-απογοήτευση-έρωτας-απόρριψη-απογοήτευση κ.ο.κ....

Το αντιμετωπίζω πολλές φορές ως εξής:
-Τρώγοντας άπειρο παγωτό καθώς βλέπω το Χάρι Πότερ και η Φιλοσοφική Λίθος ξανά και ξανά που δεν το χορταίνω.
-Αποφεύγω να βλέπω χαρούμενες αισθηματικές ταινίες ή το ανάλογο σε βιβλία, που με κάνει να τα θυμηθώ ξανά και συνεπώς γίνομαι ακόμα χειρότερα...
-Θέλω να εφαρμόζω το εξής: να μη μιλάω στους φίλους μου για αυτό, γιατί μετά το αναλύω τόσο το θέμα, επανέρχεται στην κουβέντα τόσο από μένα, όσο από τον άλλον και δεν ξεχνιέται εύκολα.
-Σίγουρα, χρόνος και μερική απόσταση μέχρι να αλλάξει αυτό.
-Προσπαθώ να είμαι μέρος της ζωής του στο φιλικό επίπεδο πιέζοντας τον εαυτό μου για αυτό (σχεδόν το κατάφερα - επιτέλους).

Trust έγραψε:
Ένα πράγμα που κάνω σίγουρα ( το εφαρμόζω και αυτή την περίοδο ) είναι να προσπαθώ να λειτουργώ απέναντι στον άλλον που με απέρριψε με τέτοιο τρόπο ώστε να νιώθω ότι δεν του γίνομαι βάρος.Είναι πολύ δύσκολο αλλά το προσπαθώ.

Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   12/11/2011, 09:26

Αυτό για τη Φιλοσοφική Λίθο δεν μου το χεις πει ποτέ...!! Τι μαθαίνει κανείς !
michaelrey23
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Athens, Greeze
Αριθμός μηνυμάτων : 341

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   28/11/2011, 01:54

Η απόρριψη έχει να κάνει με τον αυτοέλεγχο...
Αν κυνηγάς ότι δεν μπορείς αντικειμενικά να έχεις, είναι σίγουρη, άρα σταματάμε να επιδιώκουμε πρόσωπα πέρα από τα όρια μας. Κακώς ή καλώς, έτσι λειτουργεί ο κόσμος μας. Ένας που είναι αθλητικός πχ επιθυμεί κάποιον στα δικά του κυβικά και δεν υπάρχει τίποτα κακό σε αυτό..για εκείνον, παρά μόνο το ότι περιορίζει τον εαυτό του.
Άρα το μόνο που μπορούν να κάνουν οι φίλοι μας, είναι να μας παρηγορούν, που στη περίπτωση αυτή μόνο κακό μας κάνουν γιατί εφοδιάζουν τις ψεύτικες ελπίδες...
Στην απογοήτευση όμως οι φίλοι είναι ότι καλύτερο υπάρχει.

Η απογοήτευση έχει να κάνει με τη στάση μας προς τη ζωή...
Αν πέσεις κάτω δηλαδή...είσαι από αυτούς που θα κλάψουν ή από αυτούς που θα σηκωθούν και θα προχωρήσουν παραπέρα...?

Η απογοήτευση δημιουργεί χαρακτήρες και δείχνει το βάθος τους.
Σε ένα φόρουμ είχα δει ένα άρθρο με τίτλο 10 βήματα για να ξεχάσετε τον πρώην σας και ανέφερε όλο αρνητικά πράγματα...πχ
Αφήστε τους φίλους σας να τον κακολογήσουν, κάψτε φωτογραφίες του, θυμηθείτε μόνο τα αρνητικά του στοιχεία και όλες τίς κακές στιγμές κλπ κλπ...

Και το κακό με αυτό το άρθρο είναι ότι όντως περιέγραφε μία πραγματική "συνήθεια" όσο εκείνων βιώνουν την απογοήτευση του χωρισμού, όσο αφορά τον ελλαδικό χώρο....

Κατά τη δική μου άποψη όταν τρως απογοήτευση στη ζωή σου. Απλά τροφοδοτείς τον εαυτό σου τόσο με τα αρνητικά όσο και με τα θετικά στοιχεία που αντιμέτωπισες και αναβαθμίζεσαι.
Διαφορετικά, θα ξανακάνεις τα ίδια και θα βρεθείς στην ίδια θέση....και θα νομίζεις ότι κάτι τρέχει με τον κόσμο...ενώ ο "εξωγιήνος" είσαι εσύ.

Δεν το ρίχνεις στο ποτό, δεν αφήνεις κανέναν να κακολογήσει τη προηγούμενη σου σχέση, ούτε καν ο ίδιος, δεν θυμάσαι μόνο τα αρνητικά του στοιχεία, αλλά και τα θετικά του, όπως επίσης δεν ξεχνάμε να ρίξουμε φως και πού φταίξαμε εμείς. Έτσι δουλεύουμε με τον χαρακτήρα μας και είμαστε καλύτερα προετοιμασμένοι για μελλοντικούς έρωτες

Η μουσική, η δουλειά είναι σημαντικά, γιατί μας αποπροσανατολίζουν για λίγο.
Οι φίλοι αν μας βοηθούν στο να αλλάξουν οι καταστάσσεις, πχ να βγαίνετε περισσότερο, να συζητάτε άσχετα θέματα και αν επίσης κατανοήσουν ότι εκείνη τη στιγμή είναι εκείνοι που πρέπει να σας γεμίζουν συναισθηματικά, τότε η απογοήτευση είναι κάτι μεν άσχημο ως βίωμα αλλά εύκολο ως προς το να κλείσει ο κύκλος της.
pavlos1234
Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 87
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   22/4/2012, 15:32

επειδη χωρισα περιπου προσφατα και οτι και να κανω τον θυμαμαι συνεχεια.βγενω εξω με τους φιλους ,παω για καφε,κανω οτιδηποτε για να τον ξεχασω αλλα δεν μπορω.καμια ιδεα για το πως μπορει να φυγει απο το μυαλο μου?(για να παω με αλλον ακομα δεν εχω βρει κατι αξιολογο που θα μου αρεσει)
Ωρίων
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Στο κέντρο μου μασώντας φύλλα δάφνης...
Αριθμός μηνυμάτων : 217
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   22/4/2012, 16:22

Ο τρόπος για να τον βγάλεις από το μυαλό σου είναι να μην ψάχνεις τρόπο να τον βγάλεις από το μυαλό σου. ^_^

Όλα στον κόσμο γίνονται λογικά, σύμφωνα μ' έναν αυστηρό νόμο, αδιάφορα
αν δεν το αισθάνονται οι άνθρωποι. Ο λόγος είναι ο κοσμικός νόμος, η
δύναμη που βρίσκεται μέσα στα πράγματα. Το ανθρώπινο λογικό είναι ένα
κομμάτι, μια συνέπεια του κοσμικού λόγου. Παίρνοντας μέρος σ' αυτόν οι
άνθρωποι γίνονται λογικοί. Γι' αυτό ο Λόγος είναι κοινός και υποχρεωτικός για όλους,
μ' όλο που οι άνθρωποι φαντάζονται και συλλογιούνται και ενεργούν
ελεύθερα...
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   22/4/2012, 16:45

Σοφό *.*
celestial
Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   22/4/2012, 16:46

ό,τι είπε ο ωρίων. θα τον σκέφτεσαι όλο και λιγότερο όσο περνάει ο καιρός. και θα σταματήσεις να τον σκέφτεσαι όταν θα είσαι "έτοιμος" να ξανακάνεις βήματα σε αυτό τον τομέα και εντέλει τα κάνεις. όλα θέλουν τον χρόνο τους. ελπίζω μόνο να πρόλαβες να του πεις αυτά που ήθελες γιατί συνήθως όταν κρατάμε πράγματα μέσα μας μας τρώνε..

Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   22/4/2012, 18:15

celestial έγραψε:
ελπίζω μόνο να πρόλαβες να του πεις αυτά που ήθελες γιατί συνήθως όταν κρατάμε πράγματα μέσα μας μας τρώνε..

So true ~~! Πρόλαβα χουχουχου evilthinking
toutifrutti
Forum God
Forum God

Περιοχή : Venus
Αριθμός μηνυμάτων : 7354
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   22/4/2012, 18:33

ααα!!! το αντιμετωπιζω με αφθονη σοκολατα (μερεντα,παγωτα,σοκολατες,τουρτες κλπ) κι πολυ κλααααμα!!! βλεπω συνεχεια ρομαντικες ταινιες κι γενικα οτι με κανει να νιωσω ακομη πιο σκατα παω κι το κανω για να πιασω πατο κι να συνελθω ακουγεται πολυ καπως αλλα βοηθαει απομακρυνομαι οσο μπορω απο τον αλλον,οχι εντελως,ισα ισα να μαθαινω νεα του κι να ξερω οτι ειναι καλα (αυτο δεν βοηθα καθολου)...καλυτερα να απομακρυνεσαι εντελως,τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να μαζεψεις τα κομματια σου!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την ToutiFrutti1 στις 22/4/2012, 18:37, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   22/4/2012, 18:36

pavlos1234 έγραψε:
επειδη χωρισα περιπου προσφατα και οτι και να κανω τον θυμαμαι συνεχεια.βγενω εξω με τους φιλους ,παω για καφε,κανω οτιδηποτε για να τον ξεχασω αλλα δεν μπορω.καμια ιδεα για το πως μπορει να φυγει απο το μυαλο μου?(για να παω με αλλον ακομα δεν εχω βρει κατι αξιολογο που θα μου αρεσει)
Δεν υπαρχει συνταγη γι αυτο! Χρειαζεται χρονο! Και χρειαζεται οσο νιωσεις ΕΣΥ, με τα δικα σου δεδομενα! Κανενας δεν μπορει να σου πει ποσο θα χρειαστει ή τι να κανεις! Αναμασησε τα, ανακυκλωσε τα και βιωσε τα! Θα φτασεις καποια στιγμη στο αμην σου τα συναισθηματικα σου αποθεματα και θα θελησεις και θα νιωσεις ετοιμος να προχωρησεις! Το σιγουρο ειναι οτι θα τα καταφερεις ακομα και αν τωρα αναρωτιεσαι πως!

Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: