ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ex admin
Inactive Members

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : somewhere
Αριθμός μηνυμάτων : 2040
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   8/5/2010, 03:04

Ένας πολύ καλός τρόπος αντιμετώπισης μιας απόρριψης ή ενός χωρισμού είναι οι καλοί φίλοι.Το διαπίστωσα ξανά σήμερα όταν μαζευτήκαμε όλοι οι κολλητοί και αρχίσαν ένας ένας να ψάχνουν στο facebook φίλους τους να με προξενέψουν :D

Έγινε τρελή μάχη.Ο καθένας υποστήριζε με θέρμη τον δικό του υποψήφιο βρίζοντας τον υποψήφιο του άλλου. 👏 Είχαμε τρομερές μονομαχίες με διαλόγους όπως παρακάτω :

Φίλος μου Χ : Νikola κοίτα εδώ ένα αντράκι που σου έχω.Πολύ καλό παιδί και καθόλου κουνιστός.
Νικόλας : Ρε συ μου φαίνεται μεγάλος.
Φίλος μου Χ : Αμάν ρε πορνόγερε ! Στην ηλικία σου είναι το παιδί ! Ξεκόλλα από τους 25άρηδες επιτέλους !
Φίλος μου Α : Νικόλα μην τον ακούς ! Σου έχω εγώ αυτόν εδώ που είναι 26 και είναι και γιατρός κι έχει και πολύ χιούμορ !
Φίλος μου Κ : Ποιον πας να του προξενέψεις ρε αλήτη ! Νικόλα αυτός μιλάει και κουνιέται σαν gay ! Δεν θα σου αρέσει.Κάτσε να σου δείξω εγώ έναν που θα πάθεις πλάκα.Είναι στην ηλικία που θες,είναι ωραίο παιδί κι έχει και τέλειο χιούμορ!
Νικόλας : Ωχ ! Ρε συ πολύ γλυκιά φάτσα έχει αυτός ! Θέλω θέλω θέλω !
Φίλος μου Κ : Θέλε ! Πλάκα σου κάνω.Str8 είναι το παιδί απλά ήθελα να σου προτείνω κι εγώ κάποιον. 😇

Αυτοί οι διάλογοι συνεχίστηκαν επί ώρες.Αυτό που χάρηκα περισσότερο δεν ήταν το ψάξιμο υποψηφίων.Είναι η απίστευτη στήριξη που έχω από τους φίλους μου και η πλάκα που κάναμε.Με έκαναν να γελάσω και να ξεφύγω ρε παιδί μου από τη μιζέρια :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   8/5/2010, 12:02

τρόπος αντιμετώπισης έ??

πάρε ένα στυλό και κυριολεκτικά γράψτον όπου θες... :roll:
λειτουργεί με επιβεβαιωμένα αποτελέσματα (μιλάμε για περιπτώσεις όπου ο άλλος ήταν totally bitch)
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   8/5/2010, 12:45

εγω κανω την γνωστη σε ολους μας εργασιοθεραπεια
εχω ψοφισει στη δουλεια μου χει φυγει ο πατος αλλα τι να κανεις αμα εχεις αφησει τη μασελα στη λαμαρινα αναγκαζεσαι να το ξεπερασεις με καθε δυνατο μεσα
so...εργασιοθεραπεια!
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   8/5/2010, 13:19

Απολαμβάνεις την ελευθερία και ανεξαρτησία που σου δίνει η single ζωή!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   8/5/2010, 13:21

Bασικα δεν εχω χρονο ουτε γι αυτην αστα αισχος
αλλα και single μια χαρα ειναι!
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   8/5/2010, 14:36

Nikolas έγραψε:
Ένας πολύ καλός τρόπος αντιμετώπισης μιας απόρριψης ή ενός χωρισμού είναι οι καλοί φίλοι.Το διαπίστωσα ξανά σήμερα όταν μαζευτήκαμε όλοι οι κολλητοί και αρχίσαν ένας ένας να ψάχνουν στο facebook φίλους τους να με προξενέψουν :D

Έγινε τρελή μάχη.Ο καθένας υποστήριζε με θέρμη τον δικό του υποψήφιο βρίζοντας τον υποψήφιο του άλλου. 👏 Είχαμε τρομερές μονομαχίες με διαλόγους όπως παρακάτω :

Φίλος μου Χ : Νikola κοίτα εδώ ένα αντράκι που σου έχω.Πολύ καλό παιδί και καθόλου κουνιστός.
Νικόλας : Ρε συ μου φαίνεται μεγάλος.
Φίλος μου Χ : Αμάν ρε πορνόγερε ! Στην ηλικία σου είναι το παιδί ! Ξεκόλλα από τους 25άρηδες επιτέλους !
Φίλος μου Α : Νικόλα μην τον ακούς ! Σου έχω εγώ αυτόν εδώ που είναι 26 και είναι και γιατρός κι έχει και πολύ χιούμορ !
Φίλος μου Κ : Ποιον πας να του προξενέψεις ρε αλήτη ! Νικόλα αυτός μιλάει και κουνιέται σαν gay ! Δεν θα σου αρέσει.Κάτσε να σου δείξω εγώ έναν που θα πάθεις πλάκα.Είναι στην ηλικία που θες,είναι ωραίο παιδί κι έχει και τέλειο χιούμορ!
Νικόλας : Ωχ ! Ρε συ πολύ γλυκιά φάτσα έχει αυτός ! Θέλω θέλω θέλω !
Φίλος μου Κ : Θέλε ! Πλάκα σου κάνω.Str8 είναι το παιδί απλά ήθελα να σου προτείνω κι εγώ κάποιον. 😇

Αυτοί οι διάλογοι συνεχίστηκαν επί ώρες.Αυτό που χάρηκα περισσότερο δεν ήταν το ψάξιμο υποψηφίων.Είναι η απίστευτη στήριξη που έχω από τους φίλους μου και η πλάκα που κάναμε.Με έκαναν να γελάσω και να ξεφύγω ρε παιδί μου από τη μιζέρια :)

:lol!: :lol!: :lol!: Ρε Νικολα εχεις απιστευτους φιλους και πολυυυ ανοιχτομυαλους και ακομπλεξαριστους...Μακαρι και οι δικοι μου φιλοι να μου εκαναν τετοια εστω και για πλακα.
Εγω λεω να αφησεις τα facebook και τα σχετικα και να βρεις παιδι απο το φορουμ....να ξερεις τι παιρνεις :yes:
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   8/5/2010, 14:44

εγω θα εκανα το εξης :

θα αρχιζα να τρωω οτι βρω μπροστα μου για καμια βδομαδα, ετσι για να ξεσπασω, και μετα θα τον διεγραφα απο το μυαλο μου...

δεν θα μπορουσα να βρω αμεσως αλλον, γιατι ειμαι πολυ ντροπαλος και τους ξεψαχνιζω λιγακι... οποτε θα ειχα στο πισω μερος του μυαλου μου οτι τα επομενα 2-3 χρονια θα ειμαι μονος!

αλλα νομιζω οτι η φραση "ο ερωτας με ερωτα περναει", ειναι πολυ πετυχημενη!
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 10:29

Πάντως εχω παρατηρησει οτι οταν την πεφτω σ εκαποιον κ τρωω χυλοπιτα, μεσα στο μυαλο μ δεν το αποδεχομαι πληρως, κ νιωθω οτι αν εκανα κατι διαφορετικα ή αν προσπαθησω κι αλλο, θα τον εχω, κατι π βεβαιως σπανια ισχυει, αλλα κολλαω. Διαβαζα τα αρχικα κ αυτο π ελεγε ο monster οτι δηλαδη εχουμε κ αλλους παραγοντες στη ζωη μας, κ δυστυχως η πλειοψηφια δινουμε βαρυτητα μονο στα ερωτικα. Πιστευω οτι οταν εισαι ισορροπημενο ατομο, μαι ερωτικη απογοητευση σε πληγωνει ναι, αλλα δεν σε τραβαει κατω γενικως....

Ευτυχως αυτο το χω ως ενα σημειο,, δηλαδη δεν γινομαι κουρελι λογω ερωτικης απογοητευσης...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 17:09

Elementstv έγραψε:
Πάντως εχω παρατηρησει οτι οταν την πεφτω σ εκαποιον κ τρωω χυλοπιτα, μεσα στο μυαλο μ δεν το αποδεχομαι πληρως

αυτό το έχω πάθει 1 φορά μόνο. δεν το αποδέχτηκα, αλλά για διαφορετικό λόγο.
Το θεώρησα δεδομένο ότι θα του αρέσω και στο τέλος έφαγα εγώ την χυλόπιτα.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 17:27

Βρε νούμερο θα μου πεις πως δεν σου λένε ποτέ όχι? ε? ε?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 17:30

Nils έγραψε:
Βρε νούμερο θα μου πεις πως δεν σου λένε ποτέ όχι? ε? ε?

ε στο λέω, δεν μου λένε ποτέ όχι...ποιος να αντισταθεί παιδί μου στο αλήθωρο μάτι μου και το lip gloss με γεύση άργιο μούρο!?
weirdo
Forum Regular
Forum Regular

Αριθμός μηνυμάτων : 397

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 18:06

Μη μασάτε παιδιά. Η χυλόπιτα είναι πολύ θρεπτικό και υγιεινό πιάτο. Τρώγεται και ζεστή και κρύα. Εγώ πιο πολύ στεναχωριέμαι να σερβίρω χυλόπιτα παρά να την τρώω.
Phoenix
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 479

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 18:28

Νομιζω οτι το ψευδωνυμο σου σε καλυπτει απολυτα τοτε

δε θελει λογο η ζωη για να πειστει πως δεν μπορει
...χωρις εσενα

Κρατα τα ενθυμια σου
ολα τα φαντασματα σου
οσα εκανα για σενα
σου τ αφηνω χαρισμα σου
για... θυμησου
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 20:11

εγώ πρακτικά δεν έχω φάει καμία χυλόπιτα ακόμα. Έχω βέβαια ρίξει δύο χιχιχιι...

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 20:20

Εχω ριξει καμποσες χυλοπιτες αλλα εχω φαει κιολας. Ευτυχως δεν αφαγα ποτε απο καποιον με τον οποιο να εχω κολλησει ασχημα.

Παντως ενα περιεργο πραγμα ρε παιδια, στις περισσοτερες περιπτωσεις οσοι μου εχουν ριξει χυλοπιτα, επεστρεψαν μετα απο καιρο διεκδικωντας με, οταν πια δεν ενδιαφερομουν Δηλαδη ειναι αξιον αποριας. Ελεοςςςς!!!!

Νταξει δε με νοιαζει, ολα του Θεου ειναι! :christian:

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 22:42

Elementstv έγραψε:
Διαβαζα τα αρχικα κ αυτο π ελεγε ο monster οτι δηλαδη εχουμε κ αλλους παραγοντες στη ζωη μας, κ δυστυχως η πλειοψηφια δινουμε βαρυτητα μονο στα ερωτικα. Πιστευω οτι οταν εισαι ισορροπημενο ατομο, μαι ερωτικη απογοητευση σε πληγωνει ναι, αλλα δεν σε τραβαει κατω γενικως....

Ευτυχως αυτο το χω ως ενα σημειο,, δηλαδη δεν γινομαι κουρελι λογω ερωτικης απογοητευσης...
Toυς πιο πολλους ανθρωπους μια ερωτικη απογοητευση τους κανει να χανουν την ισορροπια τους. Ειδικα αν συνδυαστει και με αλλα γεγονοτα αυτη, οπως πχ μια επαγγελματικη (ή σε σχολη) αποτυχια. Ισως και να εχεις δικιο, οτι οσο πιο ισορροπημενος ειναι κανεις τοσο πιο πολυ να παραμενει στα ποδια του μετα την απογοητευση. Η καταρρευση παντως ειναι γεγονος για πολλους!

Το μονο που εν τελει βοηθαει να ξεπερασει καποιος την ερωτικη απογοητευση ειναι ο χρονος. Τιποτα αλλο απολυτως. Ο,τι και να σου πουν, ο,τι και να κανεις, μονο ο χρονος βοηθαει. Τα αλλα απλα κανουν τη ζωη σου πιο ευκολη!
Levia8an
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Downtown
Αριθμός μηνυμάτων : 2222

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 22:46

thess '89 έγραψε:

Το μονο που εν τελει βοηθαει να ξεπερασει καποιος την ερωτικη απογοητευση ειναι ο χρονος. Τιποτα αλλο απολυτως. Ο,τι και να σου πουν, ο,τι και να κανεις, μονο ο χρονος βοηθαει. Τα αλλα απλα κανουν τη ζωη σου πιο ευκολη!

Ναι, αυτό είναι. Πριν λίγες ώρες άκουσα ακριβώς το ίδιο. Ο χρόνος. Κάτι ξέραν αυτοί που τον λέγαν πανδαμάτορα...

JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   25/8/2010, 22:58

ένα μικρό κόλπο που θα ήθελα να εξακριβώσω είναι το εαν είναι καλύτερο να μην πεις τίποτα σε κανένα. Όταν παθαίνω κάτι και το υπεραναλύω γίνεται πολύ θέμα στο μυαλό μου. Ίσως αν άφηνες τον χρόνο να δράσει ανενόχλητος, χωρίς να ανανεώνεις τις στενάχωρες σκέψεις αναλύοντας τι συνέβη..

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   26/8/2010, 00:51

Elementstv έγραψε:
Διαβαζα τα αρχικα κ αυτο π ελεγε ο monster οτι δηλαδη εχουμε κ αλλους παραγοντες στη ζωη μας, κ δυστυχως η πλειοψηφια δινουμε βαρυτητα μονο στα ερωτικα. Πιστευω οτι οταν εισαι ισορροπημενο ατομο, μαι ερωτικη απογοητευση σε πληγωνει ναι, αλλα δεν σε τραβαει κατω γενικως....

Bασικά Elementstv παίζει μεγάλο ρόλο ο παράγοντας ηλικία όπως και ο κοινωνικός σου περίγυρος.Αν έχεις ξεπεράσει τα 30,αν οι κολλητοί σου φίλοι είναι str8 και αν τους βλέπεις όλους να έχουν για χρόνια δίπλα τους τον άνθρωπό τους,ε σε πιάνει μια πίκρα.Και αν είσαι συναισθηματικό άτομο τότε διέξοδοι όπως η εργασία ή η ενασχόληση με hobbies δεν καλύπτουν το κενό.Όσο κι αν το παλεύεις νιώθεις εκτός κλίματος.

Όταν είσαι γύρω στα 20 νιώθεις ότι έχεις άπειρη ενέργεια μέσα σου.Όταν είσαι γύρω στα 20 έχεις τους φίλους σου αποκλειστικά δίπλα σου γιατί ακόμα δεν έχουν δημιουργήσει οικογένεια.Όταν είσαι γύρω στα 20 τα βλέπεις πιο χαλαρά τα πράγματα γιατί δεν έχεις φάει ακόμα σφαλιάρες από άλλους τομείς της ζωής (πχ στο χώρο εργασίας).Όταν είσαι γύρω στα 20 νιώθεις πως "οκ,με χώρισαν,δεν πειράζει,έχω πολλά χρόνια μπροστά μου μέχρι να βρω μια σταθερή σχέση".

Οπότε συμφωνώ μόνο εν μέρει με σένα και τον monster.Ναι παίζει ρόλο το πόσο ψηλότερα βάζει κάποιος τη σχέση από τα υπόλοιπα πράγματα της ζωής δημιουργώντας έτσι μια εσωτερική ανισορροπία αλλά παίζει σημαντικό ρόλο και η ηλικία στην οποία βρίσκεσαι καθώς και τα δεδομένα που ισχύουν στον κοινωνικό σου περίγυρο μέσα στον οποίο θέλεις να εντάσσεσαι.

Επίσης το κακό δεν είναι ο χωρισμός καθαυτός.Το κακό είναι όταν νιώθεις
πως δεν υπάρχει φως στο τούνελ ή πως υπάρχει αλλά είναι τρομερά δύσκολο
να το βρεις γιατί τυγχάνει να είσαι gay και οι gay για το Χ,Υ λόγο δεν συνηθίζουν να
κάνουν σοβαρές μακροχρόνιες σχέσεις.Αυτή η αλήθεια εμένα με πικραίνει.

thess '89 έγραψε:
Το μονο που εν τελει βοηθαει να ξεπερασει καποιος την ερωτικη απογοητευση ειναι ο χρονος. Τιποτα αλλο απολυτως. Ο,τι και να σου πουν, ο,τι και να κανεις, μονο ο χρονος βοηθαει.

ή ένας νέος έρωτας που να μην έχει έρθει όμως κάτω από την πίεση του να ξεπεράσεις τον προηγούμενο.
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   26/8/2010, 00:56

TrustNoOne έγραψε:
Elementstv έγραψε:

Bασικά Elementstv παίζει μεγάλο ρόλο ο παράγοντας ηλικία όπως και ο κοινωνικός σου περίγυρος.Αν έχεις ξεπεράσει τα 30,αν οι κολλητοί σου φίλοι είναι str8 και αν τους βλέπεις όλους να έχουν για χρόνια δίπλα τους τον άνθρωπό τους,ε σε πιάνει μια πίκρα.Και αν είσαι συναισθηματικό άτομο τότε διέξοδοι όπως η εργασία ή η ενασχόληση με hobbies δεν καλύπτουν το κενό.Όσο κι αν το παλεύεις νιώθεις εκτός κλίματος.

Όταν είσαι γύρω στα 20 νιώθεις ότι έχεις άπειρη ενέργεια μέσα σου.Όταν είσαι γύρω στα 20 έχεις τους φίλους σου αποκλειστικά δίπλα σου γιατί ακόμα δεν έχουν δημιουργήσει οικογένεια.Όταν είσαι γύρω στα 20 τα βλέπεις πιο χαλαρά τα πράγματα γιατί δεν έχεις φάει ακόμα σφαλιάρες από άλλους τομείς της ζωής (πχ στο χώρο εργασίας).Όταν είσαι γύρω στα 20 νιώθεις πως "οκ,με χώρισαν,δεν πειράζει,έχω πολλά χρόνια μπροστά μου μέχρι να βρω μια σταθερή σχέση".

Οπότε συμφωνώ μόνο εν μέρει με σένα και τον monster.Ναι παίζει ρόλο το πόσο ψηλότερα βάζει κάποιος τη σχέση από τα υπόλοιπα πράγματα της ζωής δημιουργώντας έτσι μια εσωτερική ανισορροπία αλλά παίζει σημαντικό ρόλο και η ηλικία στην οποία βρίσκεσαι καθώς και τα δεδομένα που ισχύουν στον κοινωνικό σου περίγυρο μέσα στον οποίο θέλεις να εντάσσεσαι.

Επίσης το κακό δεν είναι ο χωρισμός καθαυτός.Το κακό είναι όταν νιώθεις
πως δεν υπάρχει φως στο τούνελ ή πως υπάρχει αλλά είναι τρομερά δύσκολο
να το βρεις γιατί τυγχάνει να είσαι gay και οι gay για το Χ,Υ λόγο δεν συνηθίζουν να
κάνουν σοβαρές μακροχρόνιες σχέσεις.Αυτή η αλήθεια εμένα με πικραίνει.

thess '89 έγραψε:
Το μονο που εν τελει βοηθαει να ξεπερασει καποιος την ερωτικη απογοητευση ειναι ο χρονος. Τιποτα αλλο απολυτως. Ο,τι και να σου πουν, ο,τι και να κανεις, μονο ο χρονος βοηθαει.

ή ένας νέος έρωτας που να μην έχει έρθει όμως κάτω από την πίεση του να ξεπεράσεις τον προηγούμενο.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Το καταλαβαινω αυτο π λες, εδω στα 20 μας καμμια φορα κ παλι δεν βλεπουμε φως στο τουνελ. Αλλα ξερεις τι? Αρχιζω κ σκεφτομαι οτι οοοοοοοοοοολη αυτη η μανια μας με τον ερωτα και τη σχεση ειναι κ λικγο ενα κοινωνικο κατασκευασμα, κ οπως με καθε τι που αποτελει κοινωνικο στατους, ετσι κ με αυτο, ειναι πολυ δυσκολο να πηγαινεις κοντρα(ειτε επειδη το θες ειτε επειδη αναγκαζεσαι).

Μακαρι ολοι οι γκει να βρουν ενα ταιρι, αν κ γω πιστευω οτι ειναι κ μαθηματικως αδυνατο, ασε π δεν εχω γνωρισει πολλα γκει ευτυχισμενα ζευγαρια π να κρατησαν... Χαιρομαι οταν το βλεπω σε αλλους ή οταν το ζω, αλλα πλεον δεν με λυπει το να ειμαι μονος αλλλωστε κ στρεητ να εισαι πλεον και εκει μονος μπορει να μεινεις....

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   26/8/2010, 01:48

δυστυχώς, ξέρω καλά πλέον ότι το να βρω την παντοτινή ευτυχία δίπλα σε κάποιον είναι ουτοπικό. ευτυχώς το κατάλαβα νωρίς. και δε συμβαίνει μόνο στις γκέι σχέσεις.
συμβαίνει και στις στρ8. ίσως στις γκέι σχέσεις να είσαι πιο σύνηθες το φαινόμενο χωρισμών κλπ. και θα προσθέσω ότι η όποια ευτυχία νιώθουμε είναι προσωρινή. άρα δε χρειάζεται ούτε να ψάχνουμε σχέση με την προοπτική να κρατήσει για πάντα ούτε να έχουμε την αφέλεια να θεωρούμε ότι θα είμαστε για πάντα ευτυχισμένοι με τον εκάστοτε συντροφό μας. απλώς περνάς καλά, χαίρεσαι αυτό που σου συμβαίνει αλλά το ντύνεις με ρεαλισμό και χωρίς όνειρα παντοτινής αγάπης και συμβίωσης.
αυτό για μένα είναι το πρώτο και κυριότερο βήμα για να αντιμετωπίσω ερωτική απογοήτευση.
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   26/8/2010, 02:23

Μια λεξη:

KFC :cool2:

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   26/8/2010, 12:06

Μμμμ... Ειλικρινά δεν ξέρω, αν είμαι ο πλέον κατάλληλος για να προτείνω τρόπους. Όχι επειδή δεν έχουν αποτέλεσμα, αλλά επειδή είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό τη στιγμή που το βιώνεις. Ειδικά όταν το αντιμετωπίζεις με διπλά Long Island (όχι Iced Tea, γιατί η Coca-Cola θυμίζει party και μου χαλάει την ατμόσφαιρα) από τα χέρια της φίλης μου της Εύης.

Αρχικά μελαγχολώ. Χαμηλώνω το κεφάλι, μεμψιμοιρώ και ενίοτε κλαίω γοερά. Φροντίζω, ως αγόρι παρατημένο από αγόρι που σέβεται τον εαυτό του, να αναρωτιέμαι ολημερίς "γιατί", "πώς γίνεται", "και τώρα;" και να λιώνω στα πατώματα ακούγοντας Αλεξίου και Μαρινέλλα. Πληγώνομαι και νιώθω σαν στυμμένη λεμονόκουπα που της βίασαν τα σωθικά με ηλεκτρικό στύφτη, νιώθω μόνος και χάνομαι στις σκέψεις μου. Μετά από μερικές μέρες αρχίζω να αποβάλλω το βλέμμα της αγελάδας και όσο ανοίγει το μάτι μου, τόσο ανοίγει και το στόμα μου... από την έκπληξη! Συνειδητοποιώ το πόσο χαμηλά έπεσα... και τη σκόνη κάτω από τον καναπέ, ενώ προσπαθώ να ξεκολλήσω την ξεραμένη μου γλώσσα (καταραμένο gin) από το πλακάκι. Κάπου εκεί αρχίζει η διαδικασία αποκατάστασης... Ξεκινάω πάλι να αγαπάω το νερό, τη μπανιέρα, την καθαριότητα και κρατάω μούτρα στο gin για την αφυδάτωση που μου προκάλεσε. Συζητάω το πρόβλημά μου και αναπτερώνω το ηθικό μου με ατάκες του στυλ: "Δε σε φοβάμαι, είσαι δυνατός, θα αντέξεις, θα επιβιώσεις, θα ζήσεις, δεν είναι τίποτα, από 'δω παν' κι άλλοι, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια, ποιος νομίζει ότι είναι, να πάει να γ@μη83ί, να μην του ξανασηκωθεί, να τον πατήσει το Αττικό Μετρό λίγα λεπτά αφού του πέσει ένα πιάνο στο κεφάλι την ίδια στιγμή που τον τσιμπάει σκορπιός". Όταν νιώθω σίγουρος για τον εαυτό μου βγαίνω από το σπίτι, πηγαίνω για ένα ποτό (όχι gin... η El Himador είναι πιο απελευθερωτική!), χορεύω και φλερτάρω... Ε, κάπου εκεί αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχει ζωή και μετά από αυτόν και φτύνω τον κόρφο μου που έπεσα στην ανάγκη της Δέσποινας.

Καταραμένε χωρισμέ είναι βαρύ το πλήγμα σου...
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   26/8/2010, 13:01

4806 έγραψε:
δυστυχώς, ξέρω καλά πλέον ότι το να βρω την παντοτινή ευτυχία δίπλα σε κάποιον είναι ουτοπικό. ευτυχώς το κατάλαβα νωρίς. και δε συμβαίνει μόνο στις γκέι σχέσεις.
συμβαίνει και στις στρ8. ίσως στις γκέι σχέσεις να είσαι πιο σύνηθες το φαινόμενο χωρισμών κλπ. και θα προσθέσω ότι η όποια ευτυχία νιώθουμε είναι προσωρινή. άρα δε χρειάζεται ούτε να ψάχνουμε σχέση με την προοπτική να κρατήσει για πάντα ούτε να έχουμε την αφέλεια να θεωρούμε ότι θα είμαστε για πάντα ευτυχισμένοι με τον εκάστοτε συντροφό μας. απλώς περνάς καλά, χαίρεσαι αυτό που σου συμβαίνει αλλά το ντύνεις με ρεαλισμό και χωρίς όνειρα παντοτινής αγάπης και συμβίωσης.
αυτό για μένα είναι το πρώτο και κυριότερο βήμα για να αντιμετωπίσω ερωτική απογοήτευση.
ουαου... το νουμερο μιλαει λογικα.. Τι αλλο θα ακουσω εδω μεσα? τωρα μπορω να πεθανω ησυχος, ο κοσμος οδευει προς το καλυτερο! :)

Παντως, η 'παντοτινη' ευτυχια, ειμαι σιγουρος και οτι υπαρχει και οτι μπορουν να την ζησουν αρκετοι.
Απλα λιγοι ειναι αυτοι που θα τυχει να συναντησουν ΚΑΙ να αναγνωρισουν τον ανθρωπο της ζωης τους. ειτε γκει ειτε στρεητ. :*

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...   26/11/2010, 23:10

Πώς χειρίζεσαι την απόρριψη?

1. Υπόσχεσαι στον εαυτό σου ότι αύριο θα ξεκινήσεις γυμναστήριο για να σε δει κάποια στιγμή και να πάθει την πλάκα του!
2. Χτυπιέσαι για κανά δυο μέρες και λες "Γιατί σε μένα Θεέ μου? Μια φορά μου άρεσε κάποιος τόσο πολύ, γιατί να μην είναι αμοιβαίο γαμώ το φελέκι μου?"
3. Κάνεις μία ξεπέτα για να ικανοποιήσεις τον εγωισμό σου!
4. Αποφασίζεις να μην ξανασχοληθείς με τους άνδρες για κάποιο διάστημα αλλά το ίδιο βράδυ ψάχνεις γκόμενο στο ρόμεο!
5. Παίρνεις τον κολλητό σου και αρχίζεις να μιζεριάζεις τρώγοντας σοκολάτα η οποία έχει λουστεί από τα δακρυά σου!

Τρόποι αντιμετώπισης ερωτικής απογοήτευσης-απόρριψης...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: