ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Σχέση κλπ κλπ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sincero
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 83
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 19:39

Γνωρίζω πως το θέμα με τις σχέσεις έχει κουράσει και η αλήθεια είναι πως δεν ήθελα να σας επιβαρύνω με μια ακόμα τέτοια ιστορία, αλλά νοιώθω την ανάγκη να ακούσω 2-3 κουβέντες, για να δω πως τα βλέπετε τα πράγματα και σεις απ' έξω. Αντικειμενική ενημέρωση δεν θα είναι εύκολο να υπάρξει (καθώς λείπει και η άλλη πλευρά), οπότε ας περιοριστούμε σε αυτά που σκέφτομαι αυτή τη στιγμή...

18/01/2015
Λαμβάνω ένα μήνυμα στο προσωπικό μου e-mail (βραδάκι), ζήτημα να ανταλλάξαμε 20 μηνύματα και κανονίσαμε να βρεθούμε στη νέα παραλία (Θεσσαλονίκη) εγώ (21) και ο Σπ. (32). Η επικοινωνία μας ήταν άριστη, χωρίς κόμπλεξ και ενδοιασμούς. Σα να γνωριζόμασταν χρόνια ένα πράγμα. Οδεύουμε προς το σπίτι μου και την επόμενη μέρα το πρωί πήγε και πήρε τα πράγματά του από την ξαδέρφη του που έμενε για το 2ημερο για να έρθει σε 'μενα και να φύγει το απόγευμα. Κάπου εδώ να σημειώσω πως είναι από τον Βόλο. Περάσαμε όμορφα.

24/01/2015
Έρχεται το βράδυ και φεύγει την επομένη το βράδυ, είχαμε και οι 2 την ανάγκη (σωματική και πνευματική) να βρεθούμε.

31/01 - 02/02
Μεταβαίνω στο Βόλο για το τριήμερο να το περάσω μαζί του. Όλα τέλεια

05-08/02
Ανεβαίνει Θεσσαλονίκη σε 'μένα. Όλα καλά μέχρι τη στιγμή που του ζήτησα να το λήξουμε...

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Για να δούμε τα πράγματα λίγο πιο βαθιά...
1ον) Σχέση δεν έχω ξανακάνει γιατί τη φοβάμαι, και ο φόβος μου επιβεβαιώθηκε (μήπως δεν είναι ο κατάλληλος πρίγκιψ, μπορώ να δεσμευτώ;)
2ον) Ένοιωθα συνεχώς μια πίεση από τη μεριά του για να κάνουμε σχέση, αν και συνεχώς μου έλεγε πως θα το πάμε όσο αργά θέλω κλπ
3ον) Προσδοκώ και απαιτώ μια ώριμη συμπεριφορά τη στιγμή που είσαι 30+ ρε φίλε, δυστυχώς δεν μπορώ να αναλώσω ενέργεια στο να τον "εξευγενίσω"
4ον) Τον αγαπώ και δε θέλω να τον πληγώσω, ίσως και αυτός να είναι ο λόγος που το έληξα τόσο σύντομα, γιατί όσο το αφήνω να προχωράει, τόσο δυσκολεύει ο χωρισμός.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Θέλω να ακούσω κάθε γνώμη για να δω που βρίσκομαι, είτε που να με επιβεβαιώνει είτε που να με χαντακώνει.
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 19:42

Η ιδέα πως έχουμε άπειρες ευκαιρίες στη ζωή, οπότε ας περιμένουμε μπας και έρθει το καλύτερο είναι πλάνη. Για μένα, αν περνάς καλά μαζί του σωματικά και ψυχολογικά, κάνε σχέση. Άλλωστε είστε και κάπως μακριά οπότε δεν είναι σίγουρο ότι θα κρατήσει. Πάντως αξίζει να το προσπαθήσεις.

Moderator
Moderator

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 20:22

Ας το δουμε καπως σφαιρικα.
Αφενος τι θα πει σχεση; Σχεση (ερωτικη) για μενα θα πει μια γνωριμια,μια επενδυση (χρονου,υπομονης κλπ) και μια δεσμευση με καποιο ατομο. Πρωτου ομως μπεις σ'αυτο πρεπει να σκεφτεις και να νιωσεις αν αυτος ο ανθρωπος σε ελκυει αρκετα για να εισαι μαζι του για καποιο διαστημα (σωματικα και εγκεφαλικα οπως ειπε και ο elements) . Για αυτο και για μενα το να μπεις σε μια σχεση ειναι μια διαδικασια που μπορει να κρατησει μεγαλο χρονικο διαστημα αφ'οτου εχεις γνωρισει καποιον.

Οπως καταλαβαινεις εαν φοβασαι και δεν ρισκαρεις (γιατι κακα τα ψεματα ως ενα σημειο ρισκο ειναι καθως δεν μπορεις να ξερεις τον αλλον απολυτα και ολοκληρωμενα στον πρωτο-δευτερο μηνα γνωριμιας σας)τοτε αυτοματα δεν μπορεις να επενδυσεις σε κανεναν και αν οχι ολοι, οι περισσοτεροι θα σου φαινονται ''οχι καταλληλοι''. Δεν ειπα να πεσεις με τα μουτρα αλλα να ανοιχτεις καπως στον αλλον.

Τωρα για μενα παλι γενικοτερα ο φοβος της δεσμευσης σαν γενικευμενο θεμα εχει να κανει με προσωπικες ανασφαλειες η με την μη αρκετα ισχυρη ελξη του ενος προς τον αλλον. Εαν εχεις καποιες ανασφαλειες καλο θα ηταν να λυθουν στον βαθμο που μπορεις να το κανεις. (Το λεω αυτο γιατι μου κανει εντυπωση που εισαι τοσο κλειστος στον τομεα των σχεσεων)

Αυτο για την πιεση που περιγραφεις νομιζω το νιωθουν ολοι κατα διαστηματα. Παντα ενας απ τους δυο θα το παρει πιο ζεστα, θα δινει περισσοτερα, θα θα θα...

Τα παραπανω ως μια ''εισαγωγη''.

Με βαση τα παραπανω λοιπον κριτηρια και βασει αυτα περι εξευγενισμου που εγραψες νομιζω πως καλα εκανες και το εληξες (ποσο μαλλον απ την στιγμη που το ''αμφισβητεις'' ολο αυτο και το κοιτας αντικειμενικα. Εαν υπηρχε καποια δυνατη σπιθα νομιζω θα παθαινες αυτο το ''κλικ'' και θα λεγες ας το δοκιμασω και οπου μου βγει-αν και δεν λειτουργουν ολοι οι ανθρωποι ετσι).
Κατ'εμε για να γινει ολη αυτη η επενδυση κλπ πρεπει τουλαχιστον στην αρχη να περνατε αρκετο χρονο μαζι και να υπαρχει η δυνατοτητα να γνωριστειται οσο καλυτερα γινεται στην καθημερινοτητα σας. Η αποσταση μπορει να τα μπλοκαρει ολα αυτα και συνεπως να σου αφησει διαφορα προβληματα που υπαρχουν σε μια σχεση (πχ ελλειψη,φοβο για την εμπιστευτηκοτητα του αλλου,ανασφαλειες δικες σου), η να σε αφησει προ εκπληξεως στο μελλον. 

Εχοντας εμπειρια απο σχεση απο αποσταση τα λεω αυτα εκ πειρας αλλα και εκ του ασφαλους καθως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

Με λιγα λογια: Κατα την δικη μου αποψη καλο θα ηταν να αφησεις τον ανθρωπο αυτον εαν δεν εισαι διατεθημενος να χασεις την ψυχικη σου ηρεμια αλλα καλο θα ηταν να δουλεψεις λιγο τον εαυτο σου και τις ανασφαλειες σου και να προσπαθησεις να επενδυσεις καποια στιγμη και με τον καταλληλο ανθρωπο που εσυ θα θεωρεις οτι αξιζει πραγματικα (δεν λεω να το κυνηγησεις, απλα σε περιπτωση και αν και μονο αν σου τυχει) μια σχεση.

Συγχωρεσε με αν ειναι καπως μπερδεμενα ολα αυτα που γραφω αλλα το μυαλο μου πεταει στην εξεταστικη και δεν μπορω να αναλυσω σωστα τις σκεψεις μου. Εαν κατι δεν ειναι κατανοητο, ρωτα :)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sincero
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 20:44

@Elementstv
Πολλές φορές το σκέφτηκα αυτό που λες σχετικά με τις πλάνες και προσπαθώ να το εξαλείψω... Ευχαριστώ όπως και να 'χει :)

@N.G95
Καταρχήν να σε ευχαριστήσω και μόνο για το γεγονός που έκατσες και έγραψες τόσα πράγματα. Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα... Οι ανασφάλειες ως προς το τι;

Moderator
Moderator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 20:50

Ευχαριστηση μου :)

Ανασφαλειες ως προς πολλα και διαφορα πραγματα. Παραδειγματος χαρην θεματα που ισως εχεις εσυ με τον εαυτο σου (πχ θα βρω ποτε τον καταλληλο; Πως ξερω οτι αξιζω πραγματικα; Και αν πληγωθω; Και αν δεν του αρεσω; Και αν δεν τον αγαπησω; Και αν με κουρασει;) η ανασφαλειες που απεκτησες απο αλλα βιωματα του περιγυρου σου (πχ τι νοημα εχει ολοι χωριζουν-οι σχεσεις ειναι εφιμερες, η ο κουλης και ο σουλης και καμια 10αρια γκομενοι του κολλητου μου αποδειχτηκαν σκαρτοι, σιγα μην βρηκα τον σωστο) κλπ

Lasher_
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : In Tuomas' embrace
Αριθμός μηνυμάτων : 1070
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 20:55

Χμ... κάποιες σκέψεις πάνω στα σχόλιά σου.

1. Δικαιολογημένος  όποιος φόβος περί δημιουργίας σχέσης στην ηλικία σου, ειδικά αν δεν έχεις κάνει κάποια ως τώρα. Το "μήπως δεν είναι ο κατάλληλος πρίγκηψ" ενυπάρχει σαν σκέψη σε πολλούς (ειδικά νεότερους). Προσπάθησε λίγο να το δουλέψεις διότι έχω δει παραδείγματα ανθρώπων οι οποίοι, μέχρι που χωρίζουν με τη λογική "υπάρχει κάτι καλύτερο εκεί έξω". Μάντεψε ποια είναι η κατάληξη συνήθως! Αυτο το "¨καλύτερο" δεν υπάρχει.

2. Το ότι σου ασκούσε πίεση να προχωρήσετε σε σχέση δεν προκύπτει από τα γραφόμενά σου. Αλλά πάλι, εσύ ξέρεις καλύτερα, αφού τον έζησες κιόλας.

3. Ούτε η ανωριμότητά του προκύπτει από τα όσα μας παρέθεσες. Και τί εννοείς "να τον εξευγενίσεις"; Πόσο νεάτερνταλ ήταν; 

4. Πότε πρόλαβες να τον αγαπήσεις; :o
Κατά τα άλλα συμφωνώ με το υπόλοιπο του 4ου point σου. Μάλλον δεν είσαι ακόμα έτοιμος για δεσμεύσεις οπότε θεωρώ πως είναι έντιμο που έδωσες ένα τέλος νωρίς!

Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 20:57

N.G95 έγραψε:
Ευχαριστηση μου :)

Ανασφαλειες ως προς πολλα και διαφορα πραγματα. Παραδειγματος χαρην θεματα που ισως εχεις εσυ με τον εαυτο σου (πχ θα βρω ποτε τον καταλληλο; Πως ξερω οτι αξιζω πραγματικα; Και αν πληγωθω; Και αν δεν του αρεσω; Και αν δεν τον αγαπησω; Και αν με κουρασει;) η ανασφαλειες που απεκτησες απο αλλα βιωματα του περιγυρου σου (πχ τι νοημα εχει ολοι χωριζουν-οι σχεσεις ειναι εφιμερες, η ο κουλης και ο σουλης και καμια 10αρια γκομενοι του κολλητου μου αποδειχτηκαν σκαρτοι, σιγα μην βρηκα τον σωστο) κλπ
Θα σταθώ στα εσώτερα ζητήματα που μπορεί να βασανίζουν το μυαλό μου γιατί και 'γω πιστεύω εκεί είναι η λύση του προβλήματος. Σχετικά με τον περίγυρο... Θαρρώ πως ποτέ δεν με επηρρέασε και μάλλον ποτέ δε θα με επηρρεάσει, καθένας διαφορετικός με διαφορετικές επιλογές. Ανόμοια πράγματα δε συγκρίνονται... Anyway, καλή εξεταστική να έχουμε, δύσκολη φάση και αυτή :D

Moderator
Moderator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 20:59

Καθε περιπτωση και διαφορετικη οπως ειπα :)

Καλη ηταν μεχρι πριν λιγες μερες..Τωρα απλα θελω να καψω το βιβλιο και να διαγραφει το μαθημα απο τα παντα (να μην υπαρχει) 

sincero
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 21:09

Lasher_ έγραψε:
Χμ... κάποιες σκέψεις πάνω στα σχόλιά σου.

1. Δικαιολογημένος  όποιος φόβος περί δημιουργίας σχέσης στην ηλικία σου, ειδικά αν δεν έχεις κάνει κάποια ως τώρα. Το "μήπως δεν είναι ο κατάλληλος πρίγκηψ" ενυπάρχει σαν σκέψη σε πολλούς (ειδικά νεότερους). Προσπάθησε λίγο να το δουλέψεις διότι έχω δει παραδείγματα ανθρώπων οι οποίοι, μέχρι που χωρίζουν με τη λογική "υπάρχει κάτι καλύτερο εκεί έξω". Μάντεψε ποια είναι η κατάληξη συνήθως! Αυτο το "¨καλύτερο" δεν υπάρχει.

2. Το ότι σου ασκούσε πίεση να προχωρήσετε σε σχέση δεν προκύπτει από τα γραφόμενά σου. Αλλά πάλι, εσύ ξέρεις καλύτερα, αφού τον έζησες κιόλας.

3. Ούτε η ανωριμότητά του προκύπτει από τα όσα μας παρέθεσες. Και τί εννοείς "να τον εξευγενίσεις"; Πόσο νεάτερνταλ ήταν; 

4. Πότε πρόλαβες να τον αγαπήσεις; :o
Κατά τα άλλα συμφωνώ με το υπόλοιπο του 4ου point σου. Μάλλον δεν είσαι ακόμα έτοιμος για δεσμεύσεις οπότε θεωρώ πως είναι έντιμο που έδωσες ένα τέλος νωρίς!
Κοίτα...
ως προς την πίεση μπορώ να σου πω 1-2 παραδείγματα για να καταλάβεις τι παίζεται, αλλά δεν έχει σημασία να το κάνω γιατί καθένας τα εκλαμβάνει διαφορετικά, σωστά;
Νεάτερνταλ δεν είναι :D απλά η συμπεριφορά του πολλές φορές είναι εφηβική και αυτό με κουράζει, θα με πεις... κάτσε μίλα μαζί του για να δείτε που βρίσκεστε... Τέλος πάντων μπορεί και εγώ να τα μεγαλοποιώ και να μου φαίνονται πολλά, ενώ μπορεί να μην είναι.
Η αγάπη φίλτατε δεν ξέρεις πως μπορεί να "σκάσει" στον καθένα μας :)
Αυτό που ξέρω είναι πως δε θέλω να τον πληγώσω, αυτό το μεταφράζω αγάπη, μπορεί όχι 30 χρόνων αγάπη, μπορεί όχι συντροφική αγάπη, αλλά δεν παύει να είναι αγάπη...
Όπως και να 'χει σε ευχαριστώ για αυτά που έγραψες, κάνεις καλό feedback

Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 21:14

N.G95 έγραψε:
Καθε περιπτωση και διαφορετικη οπως ειπα :)

Καλη ηταν μεχρι πριν λιγες μερες..Τωρα απλα θελω να καψω το βιβλιο και να διαγραφει το μαθημα απο τα παντα (να μην υπαρχει) 

Για όλα υπάρχει μια λύση

Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 21:30

Χμμ τον αγαπάς? Δύο μήνες. Ίσως να νιώθεις κάποια πράγματα γιαυτον,  αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να δεχτώ ότι αυτό είναι αγάπη.

Κοίτα από τα λίγα που είπες, ίσως να ήταν λίγο απότομο να μείνεις έστω για σαβκυρ σε αυτόν και αυτός σε σένα, αλλά κατά τ'αλλα είναι νωρίς,  εγώ θα σουλεγα να το προσπαθήσεις - μόνο όμως αν πιστευεις ότι μπορείς να αντέξεις μια σχέση εξ αποστάσεως.  good luck

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
sincero
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 21:40

Panos_thess έγραψε:
Χμμ τον αγαπάς? Δύο μήνες. Ίσως να νιώθεις κάποια πράγματα γιαυτον,  αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να δεχτώ ότι αυτό είναι αγάπη.

Κοίτα από τα λίγα που είπες, ίσως να ήταν λίγο απότομο να μείνεις έστω για σαβκυρ σε αυτόν και αυτός σε σένα, αλλά κατά τ'αλλα είναι νωρίς,  εγώ θα σουλεγα να το προσπαθήσεις - μόνο όμως αν πιστευεις ότι μπορείς να αντέξεις μια σχέση εξ αποστάσεως.  good luck
Μπορεί όντως να μην λέγεται αγάπη, μπορεί να λέγεται απλά "κάποια πράγματα", δεν είναι όμως το θέμα μας αυτό. Όπως είπα και πριν καθένας μεταφράζει την αγάπη με διαφορετικό τρόπο, δε ζήτησα να μεταφέρεις την "αγάπη" ή έστω αυτά τα "κάποια πράγματα" στα δικά σου μέτρα και σταθμά, δεν μπορώ να στο ζητήσω και δεν υπάρχει λόγος για να γίνει αυτό. Σέβομαι τις απόψεις σου, είναι γειωμένες και σταράτες, αλλά προσωπικά πιστεύω δεν μπορούμε να "μετρήσουμε" τις αγάπες... μπορεί να μην είναι η μεστωμένη αγάπη που δημιουργείται μετά από χρόνια και καιρούς (και ίσως αυτό να εννοείς εσύ), αλλά κάτι είναι, και είναι κάτι που το νοιώθω σπάνια με όποιον γνωρίζομαι. Dunno...

Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 21:55

Υπάρχει πρίγκιπας; Αυτός ο φόβος όσων δεν κάνουν σχέση οτι όταν κάνουν θα διαρκέσει για πάντα , μου προκαλεί περιέργεια. Σπάνια κρατάνε τόσο . Οι σχέσεις είναι σχολεία ολόκληρα, προσωπικά. Μέσα από την τριβή εξελισσόμαστε σαν άνθρωποι , μαθαίνουμε από τις εμπειρίες του άλλου. Στις σχέσεις μπορεί να δεις από τον χειρότερο εαυτό σου μέχρι τις καλύτερες πλευρές σου...Μην φοβάσαι  :) Ότι και να γίνει ωριμότερος και πιο συνειδητοποιημένος θα καταλήξεις!
sincero
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 22:09

Treebeard έγραψε:
Υπάρχει πρίγκιπας; Αυτός ο φόβος όσων δεν κάνουν σχέση οτι όταν κάνουν θα διαρκέσει για πάντα , μου προκαλεί περιέργεια. Σπάνια κρατάνε τόσο . Οι σχέσεις είναι σχολεία ολόκληρα, προσωπικά. Μέσα από την τριβή εξελισσόμαστε σαν άνθρωποι , μαθαίνουμε από τις εμπειρίες του άλλου. Στις σχέσεις μπορεί να δεις από τον χειρότερο εαυτό σου μέχρι τις καλύτερες πλευρές σου...Μην φοβάσαι  :) Ότι και να γίνει ωριμότερος και πιο συνειδητοποιημένος θα καταλήξεις!
"Σπάνια κρατάνε τόσο" Σε ποιο πράγμα αναφέρεσαι φίλε μου;
Η κατάληξη αυτή είναι το μόνο σίγουρο, το θέμα είναι μέσω ποιου δρόμου θα φτάσω εκεί. Γνωρίζω πολύ καλά πως την τελική απόφαση εγώ θα την πάρω, εσύ, όμως, τι έχεις να πεις στο ζουμί της υπόθεσης;

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 22:31

Ε στις σχέσεις! Εγώ λέω να είσαι ειλικρινής και να του πεις οτι δεν θα τον παντρευτείς απαραίτητα κιόλας αν και σπανίζουν οι άνθρωποι που κοιτάνε τόσο μελλοντικά. Προτείνω να το ζήσεις. Και για όσους λένε "κρίμα ο άλλος", αυτός 32 επέλεξε έναν άπειρο 21αρη. Ξέρει που μπλέκει.
sincero
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 22:38

"Και για όσους λένε "κρίμα ο άλλος", αυτός 32 επέλεξε έναν άπειρο 21αρη. Ξέρει που μπλέκει." Τι υποτίθεται πως σημαίνει αυτό; :D Σχώρα με, αλλά έχω θέμα με τον γραπτό λόγο
Το πρώτο σκέλος το κατάλαβα

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 22:43

Με σκοτώνεις      Λέω πως αν δεν κρατήσει δεν θα πρέπει να νιώθεις τύψεις προκαταβολικά γιατί αυτός 32 χρονών και λογικά πιο έμπειρος συνειδητά θα έχει επιλέξει να είναι μαζί σου , έναν άπειρο 21χρονο. Οφείλει να έχει επίγνωση του ρίσκου.
sincero
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 22:50

Treebeard έγραψε:
Με σκοτώνεις      Λέω πως αν δεν κρατήσει δεν θα πρέπει να νιώθεις τύψεις προκαταβολικά γιατί αυτός 32 χρονών και λογικά πιο έμπειρος συνειδητά θα έχει επιλέξει να είναι μαζί σου , έναν άπειρο 21χρονο. Οφείλει να έχει επίγνωση του ρίσκου.
οκ Το κατέχω αυτό που λες, απλά ήθελα να δω αν όντως το κατάλαβα :D
Εφκαριστώ σε λοιπόν!

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση κλπ κλπ   9/2/2015, 22:53

wnk pig

Σχέση κλπ κλπ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: