ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
CapitalChaos
Forum Regular
Forum Regular

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 429

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   15/1/2015, 01:12

Umut έγραψε:
καποιοι ειναι καλοι ανθρωποι καποιοι οχι :)
Γενικό είναι αυτό... :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Angel Paul
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   15/1/2015, 01:19

Γιατί μακριά από bi; Ανέλυσέ μας τη γνώμη σου.
starlight24
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Βόρειες Επαρχίες
Αριθμός μηνυμάτων : 1547
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/1/2015, 02:27

Τους φοβάμαι λίγο λόγω της διπλότητάς τους... και εξηγώ.
Μου φαίνεται πως αυτός ο χαρακτηρισμός είναι κάτι σαν δικλείδα ασφαλείας ή και ανασφάλειας. Γενικά οι bi θεωρώ πως οι πιθανότητες να βαρεθούν ή να θέλουν να απομακρυνθούν από κάτι ομοφυλοφιλικό είναι περισσότερες και έτσι κρατάνε σαν εναλλακτική την "κανονικότητα".

~Work hard, party harder.
Duality
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/1/2015, 09:23

starlight24 έγραψε:
Μου φαίνεται πως αυτός ο χαρακτηρισμός είναι κάτι σαν δικλείδα ασφαλείας ή και ανασφάλειας. Γενικά οι bi θεωρώ πως οι πιθανότητες να βαρεθούν ή να θέλουν να απομακρυνθούν από κάτι ομοφυλοφιλικό είναι περισσότερες και έτσι κρατάνε σαν εναλλακτική την "κανονικότητα".
Η ψυχολογία έχει ανακαλύψει περί αυτού του θέματος πως οι bi είναι εξίσου ικανοί με όλους τους υπόλοιπους να είναι μονογαμικοί ή να εξαπατήσουν. Όσο για το άλλο που λες, δεν έχω πετύχει πολλούς να ακυρώνουν τη σεξουαλικότητά τους υποχωρώντας στην κοινωνική πίεση. Αν κάποιος είναι περισσότερο ομοφυλόφιλος παρά ετεροφυλόφιλος το πιθανότερο είναι να το αφήσει να φανεί και στην πραγματικότητά του παρά να επιλέγει σα να μην υπάρχει.

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/1/2015, 11:22

Duality ναι, αλλά αν είναι περισσότερο ετεροφυλοφιλος τότε μπορεί να υποκύψει σε κοινωνικα πρότυπα.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Duality
Administrator
Administrator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/1/2015, 11:27

Γενικά οτιδήποτε προσπαθούμε να θάψουμε επιστρέφει πιο έντονο και εντέλει εκτονώνεται με κάποιον τρόπο. Οπότε μπορεί να καταλήξουν να κάνουν πράγματα κρυφά από την κοινωνία και κατά κάποιο τρόπο κρυφά και από τον εαυτό τους, αλλά θα τα κάνουν όσο ακριβώς τα χρειάζονται. Αλλιώς δε θα έχουν ισορροπία. Δεν είναι δηλαδή τυχεροί γιατί έχουν παραπάνω επιλογές στην όλη υπόθεση. Γιατί δεν έχουν ουσιαστικά.

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/1/2015, 14:14

Ναι τις ίδιας άποψης είμαι. Όλοι λένε ότι έχουν το διπλάσιο target group αλλά στην πραγματικότητα έχουν το πολύ 10 %, όσοι είναι δλδ οι γκει και λεσβιες.  δεν είναι λογικό να ζηλεύεις τόσο ώστε να χωρίσεις επειδη έχει δυνητικά την προοπτική να σε κερατωσει με ένα επιπλέον 10%.
Ούτως ή άλλως αν είναι να γίνει η κουτσουκελα θα γίνει.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
starlight24
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/1/2015, 19:37

Duality έγραψε:
starlight24 έγραψε:
Η ψυχολογία έχει ανακαλύψει περί αυτού του θέματος πως οι bi είναι εξίσου ικανοί με όλους τους υπόλοιπους να είναι μονογαμικοί ή να εξαπατήσουν. Όσο για το άλλο που λες, δεν έχω πετύχει πολλούς να ακυρώνουν τη σεξουαλικότητά τους υποχωρώντας στην κοινωνική πίεση. Αν κάποιος είναι περισσότερο ομοφυλόφιλος παρά ετεροφυλόφιλος το πιθανότερο είναι να το αφήσει να φανεί και στην πραγματικότητά του παρά να επιλέγει σα να μην υπάρχει.
Καταρχήν το θέμα της αποκλειστικότητας δεν το ανέφερα, είναι άλλο θέμα.

Στην ουσία, και συμφωνώ με τον panos_thess, ένας bi περισσότερο ετερο- μπορεί να υποκύψει στο str8 look της κοινωνίας, παραγκωνίζοντας τον bi χαρακτήρα του. Και φυσικά να επακολουθήσει αυτό που λες για θάψιμο και επιστροφή του ομο- στο μέλλον. Η κοινωνική πίεση είναι μεγάλη ακόμα, παραμένουμε πολύ συντηρητική κοινωνία εν έτη 2015 και πιθανόν κάποιοι bi το βλέπουν βολικό να είναι bi, str8 φανερά και gay κρυφά.
Caliginosus
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 503
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/1/2015, 20:26

Το να πει κάποιος ότι είναι bi είναι περισσότερο κοινωνικά αποδεκτό από το να πει ότι είναι γκέι. Ως εκ τούτου θεωρώ ότι είναι λογικό ο bi ή ο παρουσιαζόμενος ως bi να έχει μιλήσει για τον σεξουαλικό προσανατολισμό του εξαρχής. Δεν πιστεύω ότι όντας μέσα σε μια σχέση θα με πείραζε να ακούσω κάτι τέτοιο. Θα μπορούσε κάποιος να μην το είπε εξαρχής είτε απλά επειδή το θεώρησε περιττό είτε επειδή θεώρησε ότι ως bi δεν θα φαινόταν κατάλληλος για σχέση. Ωστόσο, καλό είναι να κρατάμε μικρό καλάθι, γιατί ενδόμυχα δημιουργούνται και άλλες σκέψεις όπως: "μήπως μου το λέει προκειμένου να ανακοινώσει αργότερα πως έχει ανάγκη να πηγαίνει και με τα δύο φύλα;", "μήπως έμμεσα με προειδοποιεί ότι κάποια στιγμή θα με εγκαταλείψει, ούτως ώστε να ακολουθήσει τον κοινωνικά αποδεκτό δρόμο;". Πρόκειται για φόβους οι οποίοι ενίοτε μπορεί να αντανακλούν στην πραγματικότητα. Γι' αυτό θα πρέπει το ζευγάρι να προβεί σε μια ειλικρινή συζήτηση, ούτως ώστε να εκλείψουν οι ανασφάλειες και τα αναπάντητα ερωτήματα. Οι προθέσεις βέβαια συχνά είναι αντιληπτές και από τον ίδιο τον σύντροφο του bi, βλέποντας το κατά πόσο είναι αφοσιωμένος και τι δυναμική εξέλιξης έχει η σχέση.
Duality
Administrator
Administrator

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/1/2015, 20:45

starlight24 έγραψε:
Duality έγραψε:
starlight24 έγραψε:
Καταρχήν το θέμα της αποκλειστικότητας δεν το ανέφερα, είναι άλλο θέμα.

Στην ουσία, και συμφωνώ με τον panos_thess, ένας bi περισσότερο ετερο- μπορεί να υποκύψει στο str8 look της κοινωνίας, παραγκωνίζοντας τον bi χαρακτήρα του. Και φυσικά να επακολουθήσει αυτό που λες για θάψιμο και επιστροφή του ομο- στο μέλλον. Η κοινωνική πίεση είναι μεγάλη ακόμα, παραμένουμε πολύ συντηρητική κοινωνία εν έτη 2015 και πιθανόν κάποιοι bi το βλέπουν βολικό να είναι bi, str8 φανερά και gay κρυφά.
Το ξέρω ότι δεν ανέφερες το θέμα της αποκλειστικότητας (που οι bi μπορούν να προσφέρουν), αλλά ανέφερες την πιθανότητα να βαρεθούν πιο εύκολα. Είναι κι αυτό σχετικό με τη μονογαμία. Γιατί η τελευταία δεν αναφέρεται μόνο στην ικανότητα του άλλου να μείνει πιστός, αλλά και στην πρόθεση να ερωτευθεί ένα μόνο άτομο. Όποιος θέλει να ερωτευθεί ένα άτομο δε θα βαρεθεί τόσο εύκολα, γιατί θα χτίζει συναισθήματα για αυτό το ένα άτομο, αντί να βρίσκει λόγους να φύγει. Μπορούν δηλαδή οι bi να είναι ερωτευμένοι σε σχέση με γυναίκα χωρίς να επιθυμούν να την αφήσουν για να βρουν άντρα ή το αντίστροφο. Επίσης σκέφτηκα να δώσω αυτή την πληροφορία, γιατί είδα και κάποιον σε προηγούμενο ποστ να λέει συγκεκριμένα πως δεν μπορούν να είναι μονογαμικοί. Είναι απλά άδικη προκατάληψη.

Όπως το θέτεις τώρα συμφωνούμε περισσότερο, αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δε μεταφράζεται σε "μακριά από bi", που υποστήριξες αρχικά. Φαντάζομαι πως θα το είπες λίγο ελαφριά, αλλά και πάλι πρέπει να προσέχουμε, γιατί τέτοιες ιδέες φυτεύονται όταν εκφράζονται. Αν κάποιος bi υποχωρεί έτσι στην κοινωνική πίεση, τότε χρειάζεται απλώς να μάθει πως δεν μπορεί να ζει τη ζωή του για να ικανοποιεί τους άλλους. Με τίποτα δε σημαίνει πως είναι φτιαγμένος χαλασμένος για να τον απομονώνουμε.

starlight24
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   15/2/2015, 22:26

Και θα επιμείνω στην αρχική μου θέση, μακριά από bi.

N.G95
Moderator
Moderator

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   15/2/2015, 23:08

Συνεχιζει να με προσβαλλει αυτο που λες αλλα δεκτον 

starlight24
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/2/2015, 19:44

Σόρυ αλλά είναι λόγω καταστάσεων. Your mileage may vary.

N.G95
Moderator
Moderator

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/2/2015, 19:53

Προσωπικα θεωρω πως μεγαλυτερη ντροπη απ το κερατο σε μια σχεση δεν υπαρχει.
Επισης χαλαει και ολη την ουσια του να εισαι με εναν ανθρωπο... Οποτε ποιο το νοημα;

Οπως το ειπες...Δεν ειμαστε ολοι ισα και ομοια 

CapitalChaos
Forum Regular
Forum Regular

Αριθμός μηνυμάτων : 429

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   16/2/2015, 23:51

Είστε μπαοφοβικοί!;ΡΡΡΡ
starlight24
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   17/2/2015, 02:38

CapitalChaos έγραψε:
Είστε μπαοφοβικοί!;ΡΡΡΡ
Για μπαϊφοβικός δεν ξέρω, grammar nazi ίσως, ενίοτε.
Angel Paul
Forum Beginner
Forum Beginner

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   17/2/2015, 05:33

Μπορεις να μαθεις ποτε ένας bi ειναι αλλοπρόσαλος, μεσα σε 5 λεπτά. Κάνεις μια συζητηση προσπαθωντας να μαθεις πως βλέπει ή οραματιζεται τη ζωή του. Πιστευω οτι λίγο πειρα να έχει κάποιος, μπορει να διαπιστώσει εάν υπάρχει περιπτωση για μια νορμαλ σχέση ή απλά σεξ και άντε γεια.
Caliginosus
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 503
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   17/2/2015, 11:28

Η ανησυχία πιστεύω δεν έγκειται τόσο στο να μην φύγει ο bi, για να κάνει σχέση με κοπέλα. Συνήθως η επιλογή της σχέσης γίνεται βάσει φύλου προτίμησής του (τώρα, εάν είναι πολυγαμικός, αυτό είναι άλλο θέμα). Πρόβλημα ανακύπτει, όταν κάποιος δηλώνει ότι είναι bi, ενώ δεν είναι, και το κάνει επειδή υπάρχει πρόβλημα αποδοχής. Άτομα που δεν μπορούν να τα βρουν ούτε με τον εαυτό τους, είναι δύσκολο έως ακατόρθωτο να καταφέρουν να αφοσιωθούν και να υποστηρίξουν μια σχέση.
starlight24
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   18/2/2015, 23:41

Αυτό το τελευταίο έχει βάση. Θεωρώ πως από ανασφάλεια μερικοί δηλώνουν bi γιατί δεν τους αρέσει το gay. Μου το έχουν πει, αλλά και το έχω διαπιστώσει.

b0y
Forum Regular
Forum Regular

Αριθμός μηνυμάτων : 396
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   19/2/2015, 15:57

Ισχύει και το συναντάς συνήθως σε μικρές ηλικίες. Οι 2 πρώην μου όταν τους γνώρισα, μου συστήθηκαν ως bi, και με τον καιρό το γύρισαν σε gay. Eίναι μάλλον θέμα ανασφάλειας.
Τώρα για τους πραγματικούς bi, οι οποίοι σπανίζουν πολύ περισσότερο απ'όσο νομίζουμε, δεν έχω άποψη, δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να γνωρίσω/κάνω παρέα με κάποιον
manolakis-san
Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : ηλιουπολη
Αριθμός μηνυμάτων : 52
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   8/3/2015, 17:52

Παρά πολύ ωραίο θέμα,δεν το είχα σκεφτεί ποτέ αυτό ,εγώ να πω την αλήθεια,δεν έχω παει ποτέ με Γυναικα ποτέ δεν με ερεθιζαν σεξουαλικα.τωρα στο θέμα θα μου φαινόταν πολύ περίεργο όντως κ ίσως με χάλαγε.Απο την άλλη  νομίζω πιο εύκολα θα δεχοντουσαν ότι είναι γκει ,από μπι.(έχω μια φίλη κολλητη κ θέλει να της κατσωωω όλο λέει που θα μου πας χαχαχχα)

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   12/7/2015, 15:00

Εγώ bi θεωρώ όποιον θα έκανε σχέση και με το ίδιο φύλο με την ίδια άνεση που θα έκανε και με το άλλο φύλο. Δεν σας κάνει εντύπωση που οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) που δηλώνουν bi, όλως τυχαίως κάνουν σεξ και με τα δύο φύλα αλλά σχέση μόνο με γυναίκες; Ναι όντως πρόκειται για κρυφή ομοφυλοφιλία σε αυτή την περίπτωση. Ο λόγος που πολλοί αυτοχαρακτηρίζονται bisexual και ζουν μια φαινομενικά str8 ζωή είναι διότι οι str8 τους κατακρίνουν λιγότερο από τους γκέι, απλά κατά τη γνώμη μου πολύ μικρό κομμάτι του πληθυσμού όντως ανήκει σε αυτή την κατηγορία
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   21/7/2015, 17:33

Εγω είμαι με την Σόφη μου εδω και 3 χρόνια ξερει για μενα οτι ειμαι bi απο τα πρώτα δευτερόλεπτα.
Εξάλου με γνωρισε στην Μυκονο που δούλευα μπαρμαν... 

Νταξ δεν ξερει βεβαια οτι εχω βρεθει με κατι παιδια αλλα οκ!!!
DiabolAkis
Forum God
Forum God

Περιοχή : Πάτρα
Αριθμός μηνυμάτων : 4746
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   21/7/2015, 17:48

Εγω δεν ξερω εαν μπορω να χαρακτηριστω bi, οπως δεν μπορει να χαρακτηριστει χορτοφαγος εκεινος που τρωει που και που κανα μαρουλι.

Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   21/7/2015, 19:14

Κρίμα η Σόφη... 
Γιατί το κερατώνεις το κορίτσι??

Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: