ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 17:44

Προσωπικά θα προτιμούσα να μην μπω σε μία σχέση, άσχετα από το φύλο, αν ήξερα εξ αρχής ότι κάποια στιγμή θα μου τη βαρέσει και θα θέλω να πάω με άλλον/άλλη, ακόμη και αν ζητούσα την άδεια του συντρόφου μου. Δεν κατακρίνω όσους το κάνουν, ειδικά αν το έχουν πει στον σύντροφο τους, εγώ όμως δεν θα μπορούσα να το κάνω, όπως δεν θα μπορούσα να λειτουργήσω με κάποιον που βρίσκεται σε σχέση και με ήθελε για να ικανοποιεί και τις άλλες του ανάγκες. Νομίζω ότι θα ήμουν το θύμα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maked
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 17:51

μπορει σε μερικους αρέσει να είναι τα θύματα των ανώμαλων ορέξεων των άλλων xD
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 17:54

billys έγραψε:
Εγώ πάντως είμαι με τον Brutal. Δεν θεωρώ σε μία σχέση άνδρα-γυναίκας, το άμα κάνεις κάποιος από τους δύο σεξ με άτομο του ίδιου φύλου ως κάτι κακό ή απιστία, εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα μεταξύ του ζευγαριού (αλλά και κρυφά να γινόταν και να το μάθαινα κάποια στιγμη, πιστεύω πως θα το ανεχόμουν). Αν η πρώην μου έκανε σεξ με άλλη κοπέλα όχι μόνο δεν θα είχα πρόβλημα, αλλά θα γούσταρα κιόλας (ειδικά άμα με άφηνε να βλέπω ....καλά το τερμάτισα  ). Ωστόσο, κατανοώ πως είναι μια κατάσταση εντελώς fucked up και πως δεν μπορεί να τη δεχτεί ο καθένας. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
Καλά εννοείται πως αναφέρομαι σε μια str8 σχέση. Σε μια gay σχέση, εννοείται πως θα το θεωρούσα απιστία άμα πήγαινε ο άλλος ή εγώ και έκανα-ε σεξ με κάποιον άλλον άντρα
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 17:55

Χαχαχα  Εντάξει, δεν το κρίνω, καταλαβαίνω ότι και ο καθένας έχει διαφορετική λογική σε αυτά τα θέματα. Απλά είναι κάτι που δεν θα έκανα wnk
Maked
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 17:55

@bllys γουατ? Ποια η διαφορα? :Ρ

@john πλακα έκανα χδ
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 17:57

κσργω μανμυ επρπ να το σγρψω 
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 18:00

Λίγο σκληρό το σχόλιο για το θύμα πιστεύω.
Κάθε σχέση είναι μοναδική και ανεπανάληπτη γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και οι συνδυασμοί άπειροι. Το σεξ και με άλλα άτομα δεν ακυρώνει το ψυχικό δέσιμο δύο ανθρώπων εφόσον αυτοί οι δύο μπορούν να απομονώσουν το σεξ από το συναίσθημα. Μια κατάσταση ή ένας τρόπος ζωής που δεν ταιριάζει στον χαρακτήρα μας δεν σημαίνει ότι δεν ταιριάζει και στους άλλους. Μπορεί να μην το καταλαβαίνουμε αλλά οφείλουμε να το δεχόμαστε χωρίς να βάζουμε ταμπέλες (άπιστος, θύμα κλπ).

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 18:01

Maked έγραψε:

@john πλακα έκανα χδ

Στο δικό μου περίεργο μυαλό έχει διαφορά. Εδώ μου φαίνεται φυσιολογικό κάτι τέτοιο....περιμένεις να σου τώρα και γιατί;
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 18:02

Επειδή είναι σκλήρο είπα ότι εγώ θα ένιωθα έτσι, όχι ότι όλοι όσοι κάνουν κάτι τέτοιο είναι θύματα. Και είπα για την περίπτωση όπου ο άλλος έχει ήδη σχέση και όχι γενικά για κάθε περίπτωση one night stand. Το γεγονός ότι κάτι δεν θα το έκανα δεν σημαίνει ότι κατακρίνω όσους θα το έκαναν, κάθε άλλο
Maked
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 18:07

billys έγραψε:
Maked έγραψε:

@john πλακα έκανα χδ

Στο δικό μου περίεργο μυαλό έχει διαφορά. Εδώ μου φαίνεται φυσιολογικό κάτι τέτοιο....περιμένεις να σου τώρα και γιατί;
η αλήθεια ναι θα περιμένα να το δικαιολογήσεις ;ρ
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 18:07

johnprog έγραψε:
Επειδή είναι σκλήρο είπα ότι εγώ θα ένιωθα έτσι, όχι ότι όλοι όσοι κάνουν κάτι τέτοιο είναι θύματα. Και είπα για την περίπτωση όπου ο άλλος έχει ήδη σχέση και όχι γενικά για κάθε περίπτωση one night stand. Το γεγονός ότι κάτι δεν θα το έκανα δεν σημαίνει ότι κατακρίνω όσους θα το έκαναν, κάθε άλλο
Δεν ήταν επιθετικό το ποστ. Με αφορμή αυτό που είπες και επειδή το κλίμα των απαντήσεων κυμαίνεται σε εκείνη την κατεύθυνση το είπα.
Κι εγώ για την περίπτωση ανθρώπων σε σχέση αναφερόμουν που επιλέγουν όμως να κάνουν σεξ εκτός σχέσης...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 18:10

Το ξέρω βρε ροζούλη ότι δεν το είπες επιθετικά  Απλά ήθελα να το διευκρινίσω. Και φυσικά η περίπτωση όπου προειδοποιείς τον σύντροφο σου ότι σκοπεύεις να πας με άλλον, είναι πολύ πιο ήπια από το να το κάνεις απροειδοποίητα. Όμως δεν θα ήθελα να βρίσκομαι στη θέση ούτε εκείνου που θέλει να πάει με άλλον, ούτε της σχέσης του ούτε του προσώπου με το οποίο επιλέγει να συνευρεθεί wnk
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 18:15

Διαφωνώ λίγο με την έννοια "προειδοποιώ" ότι θα πάω με άλλον. Μου ακούγεται λίγο εκβιαστικό. Ότι να ξέρεις ότι θα πάω με άλλον γιατί μόνο έτσι ικανοποιούμε κι αν σ'αρέσει. Πιστεύω ότι δεν περιλαμβάνει τον κατάλληλο σεβασμό στον σύντροφο. Βέβαια ίσως δεν το εννοούσες έτσι αλλά έτσι το διάβασα.

Εγώ θα δικαιολογούσα αυτή την περίπτωση σχέσης εφόσον και οι δύο είναι σύμφωνοι και αποδέχονται αυτόν τον τρόπο ζωής γιατί έτσι είναι ευτυχισμένοι.
Στην περίπτωση που ένας σύντροφος ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ να το αποδεχτεί για να μην τον χάσει, τότε το μισό της σχέσης υποφέρει σιωπηλά.

Administrator
Administrator

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 18:27

dragneel έγραψε:
Διαφωνώ λίγο με την έννοια "προειδοποιώ" ότι θα πάω με άλλον. Μου ακούγεται λίγο εκβιαστικό. Ότι να ξέρεις ότι θα πάω με άλλον γιατί μόνο έτσι ικανοποιούμε κι αν σ'αρέσει. Πιστεύω ότι δεν περιλαμβάνει τον κατάλληλο σεβασμό στον σύντροφο. Βέβαια ίσως δεν το εννοούσες έτσι αλλά έτσι το διάβασα.

Εγώ θα δικαιολογούσα αυτή την περίπτωση σχέσης εφόσον και οι δύο είναι σύμφωνοι και αποδέχονται αυτόν τον τρόπο ζωής γιατί έτσι είναι ευτυχισμένοι.
Στην περίπτωση που ένας σύντροφος ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ να το αποδεχτεί για να μην τον χάσει, τότε το μισό της σχέσης υποφέρει σιωπηλά.
Φαντάζομαι εννοούσε απλή ενημέρωση, αλλά πιθανώς να έφτανε να διαλυόταν το πράγμα αν δεν συμφωνούσαν. Αλλά έχει τη διαφορά ότι στην προειδοποίηση την πίεση την ασκεί το άτομο ενώ στην ενημέρωση την πίεση την ασκεί η κατάσταση της πραγματικότητας.

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 18:31

Dragneel δεν θα έμπαινα ποτέ στη διαδικασία να κάνω κάτι τέτοιο μέσα στην σχέση μου, είτε τον ενημέρωνα τον άλλον είτε όχι. Δεν είμαι κανένας Άγιος απλά δεν θα μου άρεσε να το κάνω ενώ έχω ήδη κάποιον στη ζωή μου. Και γενικά είμαι σταθερός σαν άτομο και νομίζω ότι πάντα θα την ακολουθώ αυτήν την φιλοσοφία. Ίσως επειδή δεν με απασχολεί να μην έχω σκεφτεί περαιτέρω αυτή την περίπτωση
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 18:56

Maked έγραψε:
billys έγραψε:
Maked έγραψε:

@john πλακα έκανα χδ

η αλήθεια ναι θα περιμένα να το δικαιολογήσεις ;ρ
Δεν νομίζω πως θα μπορέσω να δώσω κάποια λογική και ικανοποιητική εξήγηση, αλλά κάνω μια προσπάθεια να το "αναλύσω" με τη ψυχρή λογική που διαθέτω.
Λοιπόν όσο αφορά τα str8 ζευγάρια, έτσι όπως το βλέπω εγώ, οι συναισθηματικοί και σεξουαλικοί δεσμοί δημιουργούνται μεταξύ του άντρα και της γυναίκας. Εκ φύσεως, σε αυτού του είδους τη σχέση, που θεωρείται από το κοινωνικό σύνολο ως πρότυπο και φυσιολογική, οι (φυσικοί) εχθροί που απειλούν την επιβίωση αυτού που υπάρχει μεταξύ του ζευγαριού, από τότε που εμφανίστηκε ο άνθρωπος, αποτελούν οι υπόλοιποι άνθρωποι με τους οποίους ζουν στην ίδια κοινωνία. Αντίστοιχα, ο άνδρας βλέπει ως εχθρό του έναν άλλον άνδρα γιατί ξέρει πως μπορεί να κλέψει τη γυναίκα του, και η γυναίκα βλέπει ως εχθρό της μια άλλη γυναίκα επειδή ξέρει πως μπορεί να κλέψει τον άνδρα της. Γι αυτό έχουμε και τα γνωστά αποτελέσματα όταν κάποιος ή κάποια μπαίνει ανάμεσα σε ένα str8 ζευγάρι (δεν αναφέρομαι σε ομοφυλοφιλία ακόμα).
  Τώρα όσο αφορά την ομοφυλοφιλία μέσα στα str8 ή wonna look like str8 ζευγάρια, όταν μπαίνει ανάμεσα ένας άνδρας ή μια γυναίκα έχοντας ως στόχο τον άνδρα ή την γυναίκα του ζευγαριού αντίστοιχα, ναι μεν δημιουργείται πρόβλημα στο ζευγάρι αλλά από την άλλη πιστεύω πως δεν υπάρχει και τόσο αυτή η εχθρικότητα που γεννιέται εκ φύσεως στον άνθρωπο, ή και αν υπάρχει δεν το ίδιο με αυτή που υπάρχει στα "100%" str8 ζευγάρια. Γι' αυτό υπάρχουν και άπειρα παραδείγματα όπου το ζευγάρι αγαπιέται και όμως κάνουν τρίο (και στα 2 είδη ζευγαριών). Δηλαδή, έτσι όπως το βλέπω εγώ η περίπτωση της ομοφυλοφιλίας στα str8 ζευγάρια παίρνει τη τροπή ενός "ερωτικού παιχνιδιού" παρά ως ανταγωνισμός υπό το φόβο μη χάσει ο ένας τον άλλον. Γι' αυτό μου φαίνεται πιο αποδεκτό και λογικό θα μπορούσα να πω. Αλλά εντάξει πολύ λίγοι είναι αυτοί που το βλέπουν έτσι το πράγμα, ωστόσο στο δικό μου κεφάλι κάπως έτσι λειτουργεί. Έχω να πω πάντως πως το θέμα της ομοφυλοφιλίας στα str8 ζευγάρια συναντάται (κατά την άποψή μου) κατά κόρον και είναι αποδεκτό όσο αφορά τις γυναίκες...με τους άνδρες δύσκολα τα πράγματα.

Για τα gay ζευγάρια τώρα η κατάσταση είναι λίγο περίεργη καθώς η αντιπαλότητα δημιουργείται μεταξύ όλων των άλλων αρσενικών. Με λίγα λόγια άμα μπλεχτεί άνδρας σε γκέι ζευγάρι όπως ξέρουμε όλοι μας γίνεται της επί χρήμασι εκδιδομένης γυναικός το σιδηρούν κιγκλίδωμα. Αλλά άμα μπλεχτεί άτομο του αντίθετου φύλου, δηλαδή γυναίκα, σε ένα γκέι ζευγάρι τότε πιστεύω πως λειτουργεί όπως και με τα str8 ζευγάρια όταν εμφανίζεται ομοφυλοφιλία.

Θα παρακαλούσα θερμά όποιον καταλάβει κάτι από αυτά που μόλις έγραψα να με ενημερώσει και εμένα γιατί δεν έχω καταλάβει χριστό από αυτά που έγραψα. Ευχαριστώ πολύ
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 19:00

εγώ προσωπικά δεν θα έκανα κάτι με κάποιον ή κάποια άμα είχα σχέση. Αλλά πάλι αυτή είναι η άποψή μου επί του θέματος αυτού....με αφορμή τον Brutal....που έχει σηκώσει φουρτούνες στο φόρουμ το καλούλι
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 19:33

Σίγουρα δεν μπορούμε να το γενικεύσουμε για όλα τα ζευγάρια. Παρόλα αυτά πολύ λογικό σκεπτικό billys! Εκ πρώτης όψεως τουλάχιστον...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 20:11

dragneel έγραψε:
Σίγουρα δεν μπορούμε να το γενικεύσουμε για όλα τα ζευγάρια. Παρόλα αυτά πολύ λογικό σκεπτικό billys! Εκ πρώτης όψεως τουλάχιστον...
έκανα μια πολύ μεγάλη προσπάθεια για να το εξηγήσω-εκφράσω...αν και όχι τόσο πετυχημένα έχω να πω. Γενικά σαν άνθρωπος μου είναι πιο εύκολο να σου φτιάξω ένα ακριβές αντίγραφο του Παρθενώνα παρά να εκφράσω σκέψεις και συναισθήματα ή πιστεύω. My major weakness.
Genial
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2329
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 20:16

Maked έγραψε:
ΧΑΧΑ μερικές απαντήσεις είναι σουρεαλιστικές ;ρ

δε μ έχει τύχει ποτέ κάποιος που θέλω και έχουμε κάτι να πηγαίνει και με άλλους, όμως ανάλογα τις προυποθέσεις μπορεί να ήμουν οκ με αυτό, και ναι, billys το τερμάτισες ;ρ αλλα οκ παραδεχομε έχει τη φάση του -στο μυαλό μ έστω ;ρ-
αν τα είχα με αγόρι και ήθελε να πηγαίνει εννίοτε με κοπέλες δε θα είχα θέμα, ίσα ίσα θα κάναμε παρέα ;ρ.
βασικά το πρόβλημα μου είναι όταν νιώθω -απειλή- => μου βγαίνει ανασφάλεια => έχω αμφιβολίες => σκέφτομαι βλακείες => του γαμάω τη μάνα

Βέβαια, αυτό που με προβληματίζει είναι ότι, αυτού του είδους οι σχέσεις είναι στην πραγματικότητα συντροφικότητα?
Μήπως είναι μια απλή σύμβαση?
Είναι κατι καλύτερο γιατι είναι κάτι πιο ελεύθερο ή είναι κάτι χειρότερο γιατι είναι πιο ''εύκολο'' και με λιγότερες απαιτήσεις?
μου είχαν λείψει αυτά τα ποστ

Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 21:51

σημασια εχει το πως το βλεπουν οι εμπλεκομενοι σε μια σχεση οποιασδηποτε μορφης κι αν ειναι αυτη. αν εκεινοι τα εχουν καλα με την παρτη τους και μεταξυ τους τοτε σε κανεναν απ την εξω πλευρα δεν πεφτει λογος να αμφισβητησει το οτιδηποτε. ποσο μαλλον οταν σημειο αναφορας ειναι η εννοια της "συντροφικοτητας"..

Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 21:53

τι λέτε καλέ? Ακόμα κι αν λένε ότι είναι καλά, έχω κάθε δικαίωμα να είμαι δύσπιστος και να το αμφισβητώ. Άμα πέρναμε ότι μας λέγαν σαν αλήθεια τότε καλά κρασιά.
Άλλο αυτό και άλλο να μην ανακατεύεσαι στις υποθέσεις άλλων.
celestial
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 22:09

μακεδονα δεν ειπα οτι δεν εχεις το δικαιωμα αλλα οτι δεν πεφτει λογος. βασικα, τωρα που το σκεφτομαι ας αναδιατυπωσω. ο καθεις μας εχει το δικαιωμα να διερωταται, προβληματιζεται, αμφισβητει, δυσπιστει για ο,τι ακουει, βλεπει, συζητα -  πες το οπως θες - αλλα σε τελικη αναλυση οταν εισαι εξω απ τον χορο μονο αυτο μπορεις να κανεις. εγω π.χ. εχω εντελως διαφορετικες αποψεις πανω στο θεμα της σχεσης και της συντροφικοτητας απ τον μπρουταλ και σκεφτηκα τα ιδια που ειπες κι εσυ κι ακομη περισσοτερα. αλλα ως εκει. δεν τον ξερω τον μπρουταλ για να ξερω τι ανταποκρισμα εχουν οι αποψεις του στην πραγματικοτητα η αν τα λεει για να καλυψει η δικαιολογησει αλλα πραγματα που εκεινος εχει μεσα του. επισης, το περι αμφισβητησης δεν πηγαινε σε σενα αλλα σε προγενεστερα ποστ αλλων μελων που ειτε φανερα ειτε εμμεσα ακυρωσαν την κοσμοθεωρια του. το οτι δεν μας ταιριαζει κατι δεν σημαινει οτι και εσφαλμενο.

Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 22:28

ενταξει τωρα συμφωνω ;ρ
αλλά δεν είναι το ίδιο με αυτό που είπες πριν... ;ρ
celestial
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?   28/8/2015, 22:31

νταξει μωρο μου..?

το ευχαριστηθηκες που βγηκες απο πανω..?

ευχαριστηθηκες που με ξεφτυλισες..???

ε...?

Σπόιλερ:

Αμφιφυλοφιλια - κρυφές με το δίκιο τους?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: