ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Σήμερα στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Σήμερα στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
CapitalChaos
Forum Regular
Forum Regular

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 429

ΔημοσίευσηΘέμα: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 00:44

Είναι έντονο το φαινόμενο να δέχονται πολλά μηνύματα από gay άντρες οι str8 άντρες σε διάφορα sites , πολλές φορές χυδαία με διάφορους σκοπούς.. Πιστεύετε ότι δε θα έπρεπε να γίνονται;Ότι είναι μία συμπεριφορά που στιγματίζει όλους μας;Ότι δεν τρέχει τίποτα;Ότι και αυτοί κάποιες φορές στέλνουν ανάλογα μηνύματα;ότι "έλα μωρέ όλα στη ζωή είναι;"; Ότι ..προσθέστε και εσείς...

Τα επιμέρους ερωτήματα είναι:
-Γιατί κάποιοι το έχουν σύστημα;Γιατί σε str8 όταν υπάρχει τόσος gay κόσμος στο διαδίκτυο έτοιμος για κάθε είδους γνωριμία;Πόσο αφορά κάποιον που στέλνει συστηματικά μηνύματα τέτοιου είδους ότι έτσι δίνει άσχημη εικόνα για τον gay χώρο;Δίνει άσχημη εικόνα για τον gay χώρο;
 Δε θα'θελα να ανταλλάξουμε εμπειρίες.Ας γίνει σε άλλο νήμα.Ζητάω γενική τοποθέτηση επί του θέματος.
 Περιμένω απόψεις σας,θα τοποθετηθώ μετά...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την CapitalChaos στις 24/12/2014, 01:12, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 01:01

Ωωωωωω καλό. Παρακαλώ όσοι έχουν εμπειρίες να τις μοιραστούν. 

Λεπον : προφανώς το πέσιμο είναι καταρχάς κοπλιμέντο. 
Κατά τ'αλλα όπως και σε κάθε περίπτωση,  υπάρχει χυδαίο πέσιμο και νορμάλ πέσιμο. 
Το χυδαίο είναι συνήθως μια αποτυχία και θεωρώ ότι όντως χαλάει την εικόνα των γκει. 
Όμως ακόμα και το κανονικό πέσιμο δυστυχώς, οι περισσότεροι στρεητ το παίρνουν στραβά.
Προσωπικά την έχω πέσει σε 2 στρεητ.  ο ένας χρόνια φίλος μου και απωθημενο και ο δεύτερος ένα συνεσταλμενο στρ8 παιδί που από τύψεις για ένα ατύχημα που προκάλεσε με άφηνε ακόμα και αγκαλιά να τον παίρνω και να του χαϊδεύω τα μαλλιά.  talk about mixed signals. :)

Όλα καλά τελείωσαν, ούτε παρεξηγησεις ούτε τπτ. Απλά έμεινα με το πουλί στο χέρι xD 
Έξω ντρέπομαι να την πέσω γενικότερα.  πρέπει να γνωρίσω κάποιον καλά για να πάρω μπρος.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
CapitalChaos
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 01:07

Panos_thess έγραψε:

Λεπον : προφανώς το πέσιμο είναι καταρχάς κοπλιμέντο. 
Δεν έχεις άδικο :) Δεν ξέρω όμως πόσο "κομπλιμεντάρεται" κάποιος που έχει πολλά πεσίματα :) Προσωπικά έχω ακούσει πολλές φορές αναφορές ενοχλητικές για πεσίματα και πολλά μάλιστα από φίλους στρ8.. Δεν προσπαθούμε να τους βαλουμε λίγο άκομψα στον "κόσμο" μας; Μας βοηθάει σαν κοινότητα ότι μας βλέπουν σαν "απειλή" αρκετές φορές; 

Υ.γ.Να μη συνδεθεί το θέμα με κάτι άλλο πέραν αυτού..
Genial
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2329
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 01:07

Ποτέ. Δεν μου αρέσει να φέρνω σε δύσκολη θέση ούτε τον εαυτό μου ούτε και τον απέναντι.

Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 01:11

Genial έγραψε:
Ποτέ. Δεν μου αρέσει να φέρνω σε δύσκολη θέση ούτε τον εαυτό μου ούτε και τον απέναντι.
 Και καλά κάνεις.Ως προς το θέμα γενικότερα ποια είναι η άποψη σου;
Panos_thess
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 01:13

Ακομψα γιατί ? 
Αν είναι να παρεξηγηθεί ο άλλος,  θα παρεξηγηθεί και μόνο που θα τον κοιτάξεις. 
Έχω ακούσει και από στρ8 ότι βρίσκει όντως κοπλιμέντο το πέσιμο και από γκει. Αλλά δεν είναι πολύ δημοφιλής άποψη. 

Τώρα αν όπως εγώ τις προάλλες  ακούσεις έναν γκει να λέει σε έναν στρεητ που έριξε μια κοκακολα κατά λάθος, "δεν πειράζει αγόρι μου,  κρίμα δεν με εχυσες με την μανιβέλα σου "
Ε ναι κομματάκι χοντρό.

toutifrutti
Forum God
Forum God

Περιοχή : Venus
Αριθμός μηνυμάτων : 7354
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 01:15

Panos_thess έγραψε:

Τώρα αν όπως εγώ τις προάλλες  ακούσεις έναν γκει να λέει σε έναν στρεητ που έριξε μια κοκακολα κατά λάθος, "δεν πειράζει αγόρι μου,  κρίμα δεν με εχυσες με την μανιβέλα σου "
Ε ναι κομματάκι χοντρό.

CapitalChaos
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 01:19

Panos_thess έγραψε:
Ακομψα γιατί ? 
Αν είναι να παρεξηγηθεί ο άλλος,  θα παρεξηγηθεί και μόνο που θα τον κοιτάξεις. 
Έχω ακούσει και από στρ8 ότι βρίσκει όντως κοπλιμέντο το πέσιμο και από γκει. Αλλά δεν είναι πολύ δημοφιλής άποψη. 

Ε ναι κομματάκι χοντρό.
spank!!! 
Ρε συ!Γενικά τοποθετήσου! :)
Panos_thess
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 01:22

Καλέ έχεις μια μανία με την τάξη :) σου είπα γενικά,  καλά κάνουν όσοι δεν ντρέπονται και την πέφτουν κανονικά. Μακάρι να μην ντρεπόμουν να τοκανα και γω! :3
Άλλωστε πότε δεν ξέρεις αν είναι στρ8 ο άλλος.

Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 01:23

Καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιος αισθάνεται την ανάγκη να την πέσει σε έναν str8. Είναι ίσως κάτι σαν απαγορευμένο φρούτο. Μου έχει τύχει κάποιος που μου έμοιαζε ελκυστικός να μου φαίνεται λιγότερο ελκυστικός όταν έμαθα ότι είναι gay...

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιος τελικά την πέφτει σε έναν str8. Έστω κι αν είναι ένα αθώο φλερτ. Στην καλύτερη περίπτωση, δεν θα ανταποκριθεί απλά. Στην χειρότερη...

Τώρα σε σχέση με την εικόνα που δίνει ένα τέτοιο καμάκι για την gay κοινότητα...Ε δεν θα κάτσω να σκεφτώ αν οι πράξεις μου επηρεάζουν την εικόνα μιας ομάδας. Επίσης οι πράξεις ενός ανθρώπου δεν μπορούν να χαρακτηρίσουν μια ολόκληρη ομάδα. Τώρα αν ο τάδε βγάζει τέτοια βεβιασμένα συμπεράσματα, μάλλον μέχρι εκεί φτάνει το ξερό του. Ας νομίζει ότι θέλει...

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2329
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 01:37

CapitalChaos έγραψε:
Genial έγραψε:
 Και καλά κάνεις.Ως προς το θέμα γενικότερα ποια είναι η άποψη σου;
Παρενόχληση....ένα μεγάλο μέρος του staight πληθυσμού έτσι το εκ λαμβάνει, υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που κολακεύονται.Ποτέ μου δεν υπήρξα κόλακας.
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 09:52

Μεγάλο θέμα. Τι είναι η παρενόχληση/καμάκι; Είναι λεκτικό ή σωματικό; Γνωρίζει εκείνος που την πέφτει σε κάποιον τις σεξουαλικές επιλογές του αντικειμένου της παρενόχλησης/καμακίου; Πώς το εκλαμβάνει το αντικείμενο θετικά ή αρνητικά αν πρόκειται για ομοφυλόφιλο, πως το αντιλαμβάνεται αν πρόκειται για ετεροφυλόφιλο; 

Έχω άπειρες συζητήσεις επί του θέματος ειδικά με γυναίκες φεμινίστριες όπου τους είναι αδιανόητο να προβαίνει σε μια τέτοια κίνηση ένας άντρας κατοχος του αντρικού προνομίου μέσα στην πατριαρχική κοινωνία στην οποία ζούμε. 

Αίσθηση μου είναι ότι ζούμε σε εναν κόσμο βαθιά συντηρητικό, που δεν έχει απενοχοποιήσει το σεξ και το έχει συνδέσει με έννοιες ηθικής. Υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν το πέσιμο από κάποιον κάτι βρώμικο, κάτι που ρίχνει τον αντρισμό τους, κάτι που σκοπό λες και έχει το βιασμό.

Έπειτα το αντικείμενο του πόθου συνδέει το πέσιμο αυτόματα με το σεξ ενώ σκοπός του υποκειμένου που την πέφτει μπορεί να είναι μια γνωριμία, μια απλή συνδιαλλαγή, φλερτ της στιγμής ή οτιδηποτε αλλο. 

Όταν έχεις δουλέψει το θέμα αυτό, θεωρώ ότι ένα ναι ή ένα όχι στη πρόσκληση για φλερτ αρκεί. Από κει και πέρα, το να χαρακτηρίσεις αρνητικά τον ανθρωπο που σε πλησιασε φανερώνει τα ταμπού σου περί σεξ και το να κρίνεις μια πληθυσμιακή ομάδα εκτός από τα ταμπού και πάλι, φανερώνει επιφανειακή κρίση και στοχοποίηση μιας είδη στοχοποιημένης πληθυσμιακής ομάδας (μέσα στο πλαίσιο στο οποίο αναφέρθηκα)

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 10:19

Όντως πολύ ενδιαφέρον θέμα.
Λοιπόν, πιστεύω πως είναι θεμιτό να την πέφτει ένας γκέι σε έναν στρέητ. Άνθρωποι είμαστε, όχι μηχανές. Μπορεί να ερωτευτείς κάποιον στη δουλειά σου, στο γυμναστήριο, σε μια παρέα κ.ο.κ. Γιατί πρέπει απαραίτητα να περιοριζόμαστε μόνο στα γκέι μαγαζιά ή σε dating sites? Από κει και πέρα όταν τη πέφτεις αναλαμβάνεις και την ευθύνη του πως θα αντιδράσει ο άλλος. Πάντως δεν το θεωρώ άσχημο και χυδαίο, και αν έτσι αντιλαμβάνεται από πολλούς άντρες είναι λόγω μιας σεξιστικής λογικής που θέλει τον άντρα κυνηγό και τη γυναίκα λυσάρα αν την πέφτει. και επειδή στο μυαλό των στρέητ, το γκέι στοιχείο προσομοιάζει περισσότερο με τη γυναικεία φύση, ε αυτό τους ενοχλεί. 

Πάντως ξέρω προσωπικά αρκετούς στρέητ που κολακεύονται και παινεύουν το γεγονός πως γκέι τους την έχουν πέσει.

Έχει τύχει να την πέσω σε στρέητ, σε στιλ να φλερτάρω, να τους πειράζω. Και στο στρατό ακόμη "παίζαμε" με αρκετά αγόρια. Αναπτύσσεται μια περιέργη σεξουαλική ενέργεια όταν υπάρχουν μόνο άντρες σε ένα μέρος, χωρίς γυναίκες. 
Πάντως λογικό είναι, όταν τη πέφτεις σε στρέητ να ξέρεις ότι κατά 99% θα φάς χυλόπιτα, αλλιώς δεν είναι στρεητ. Τώρα αν απλά του πάρεις καμμιά πίπα, ή σε πηδήξει για να ξαλαφρώσει, τι να πω, συμβαίνουν κι αυτά.

Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 13:00

δεν μου εχει τυχει ποτε οποτε δεν εχω καποια εμπειρια να καταθεσω. εικαζω οτι αν ο στρεητ εχει φιλους ομοφυλοφιλους θα ανταποκριθει θετικα γιατι θα ναι εξοικειωμενος με κατι που στους περισσοτερους μοιαζει αλλοτριο. βεβαια, οπως και να χει η καθε συμπεριφορα δεν εξαρταται μονο απο την εμπειρια αλλα και απο τον χαρακτηρα.

monster ειναι αδυνατο να μην συνδεεεις το σεξ με την εννοια "ηθικη" οπως και καθε αλλη πτυχη της ζωης μας. υπαρχει λογος που η ηθικη εντοπιζεται μονο στα ανθρωπινα οντα και οχι στα λοιπα ζωικα ειδη. οποτε η απενεχοποιηση που λες ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος, γιατι μοναδικη ειναι και η ηθικη του καθενος. το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι αδυνατο να εκλειπει ο ηθικος παραγοντας γιατι ειδαλλως θα ημαστε απλως ζωα.

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 14:24

Μα δεν αμφισβήτησα την ύπαρξη της ηθικής. Υπάρχει και η ηθική της εκκλησίας, η ηθική που επικρατεί στις μικρές κοινωνίες κλπ κλπ Αναλογα με τα μυαλά κανείς που κουβαλά, πράττει.

Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 15:10

Elementstv έγραψε:
Πάντως δεν το θεωρώ άσχημο και χυδαίο, και αν έτσι αντιλαμβάνεται από πολλούς άντρες είναι λόγω μιας σεξιστικής λογικής που θέλει τον άντρα κυνηγό και τη γυναίκα λυσάρα αν την πέφτει. και επειδή στο μυαλό των στρέητ, το γκέι στοιχείο προσομοιάζει περισσότερο με τη γυναικεία φύση, ε αυτό τους ενοχλεί.

Βασικα αυτο που τους ενοχλει ειναι η ιδεα οτι μπορει να φαινονται γκει. Ετσι τουλαχιστον μου εχουν πει ενας δυο τυποι σε συζητηση πανω στο αν θα τους ενοχλουσε να τους την πεσει ενας γκει.
δεν νομιζω οτι εχει σχεση με τη γυναικεια φυση.

Treebeard
Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 15:33

Panos_thess έγραψε:
Elementstv έγραψε:
Πάντως δεν το θεωρώ άσχημο και χυδαίο, και αν έτσι αντιλαμβάνεται από πολλούς άντρες είναι λόγω μιας σεξιστικής λογικής που θέλει τον άντρα κυνηγό και τη γυναίκα λυσάρα αν την πέφτει. και επειδή στο μυαλό των στρέητ, το γκέι στοιχείο προσομοιάζει περισσότερο με τη γυναικεία φύση, ε αυτό τους ενοχλεί.

Βασικα αυτο που τους ενοχλει ειναι η ιδεα οτι μπορει να φαινονται γκει
. Ετσι τουλαχιστον μου εχουν πει ενας δυο τυποι σε συζητηση πανω στο αν θα τους ενοχλουσε να τους την πεσει ενας γκει.
δεν νομιζω οτι εχει σχεση με τη γυναικεια φυση.

Bingo! Τους ενδιαφέρει πάρα πολύ τι εικόνα βγάζουν...
CapitalChaos
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   24/12/2014, 18:29

Βλέπω πολύ ωραίες τοποθετήσεις!Χαίρομαι!Μακάρι να μπορούσα να quotάρω πολλά σημεία για περαιτέρω συζήτηση.Η δική μου τοποθέτηση:
Ας πούμε ότι ο καθένας απαντά βάσει των παραστάσεων και των βιωμάτων του.
Κατά πρώτον ,όντως τυχαίνει να μας αρέσει πολύ κάποιος str8 και να κάνουμε ανάλογες κινήσεις.Ανθρώπινο.Αν αναλογιστεί κανείς πως πολλές φορές υπάρχουν περίεργα-βαθιά συνειδητά ή υποσυνείδητα βλέμματα από στρ8 που γνωρίζουν ή δεν γνωρίζουν,είτε για ναρκισιστικούς λόγους,είτε για λόγους επιβεβαιώσεις,είτε για λόγους παιχνιδιού,είτε είτε είτε,λες "δε γαμιέται,ας την πέσω..και ότι βρέξει ας κατεβάσει "κτλ κτλ κτλ
Όμως κάποιος φίλος εδώ είπε ότι το "ξένο είναι πιο γλυκό" και "ότι άντρες μιας εμφάνισης αλφα σαν στρ8 είναι ελκυστικοί,σαν gay όχι" ,που τη θεωρώ μια ειλικρινή θέση και οπτική που και για 'μένα ισχύει..
Όμως πολλοί-πάρα πολλοί κάνουν βάσει αυτής της θέσης κάνουν συνεχή και χυδαία παρενόχληση σε όλα τα site κοινωνικής δικτύωσης.Στο badoo,facebook σε chat sites όπως το mirc ,σε φόρουμ όπως αυτό το παλιό του menshealth έβλεπες φαιδρές καταστάσεις.Θα μπορούσα να πω πολλές ιστορίες.Ειδικά στο forum του menshealth έβλεπες τον κόσμο μοιρασμένο αισθητά στα δύο .Αν δε δήλωνες gay στο προφιλ σου τα μηνύματα ήταν πολλά.Απ'τι "φίλε ωραίο κορμί, έλα να μιλήσουμε" μέχρι "φίλε ωραίο κορμί θέλω να με σκίσεις" κτλ κτλ Κάποια στιγμή το φόρουμ χωρίστηκε στα δύο.Οι περισσότεροι στρ8 έλεγαν "ηρεμήστε ρε παιδιά ,φόρουμ γυμναστικής είναι αυτό ,πηγαίνετε σε gay sites να ψωνιστείτε,παρενοχλείτε" κτλ και ο άλλος μισός κόσμος έλεγε "είστε ρατσιστές". Υπήρξε πχ θέμα στο φόρουμ "Ο Μήτσος πχ με έσκισε" ή "Πως γίνεται η αποτρίχωση του κ@λου" ,όπου οι διάλογοι από κάτω ήταν απ'το να κλαις ,μέχρι να απελπίζεσαι.Δυστυχώς τα συγκεκριμένα άτομα θεώρησαν ότι οuting και επανάσταση είναι να λες σε όλους πόσο Ψ@λαρ@δες είναι και παίξουν on cam...
 Γενικά αν έχεις ή είχες προφίλ ή nick name που δεν σε δήλωνε ως gay ,δεχόσουν και δέχεσαι πολλά μηνύματα  χυδαία.Αν μάλιστα είσαι str8,εμφανίσιμος ,γυμνασμένος  και δουλεύεις σε χώρους που κυκλοφορεί και πολύς gay κόσμος(καφετέριες κεντρικές,bar,γυμναστήρια κτλ) έχεις πολλά ανάλογα μηνύματα.(Κάποια στιγμή την είχα πει σε έναν φίλο ότι δε με δέχτηκε στο fb και μου είπε:Έλα εδώ και δες.Δεν είδα την πρόσκληση σου" και μου έδειξε γύρω στα 100 αιτήματα φιλίας και άλλα τόσα μνματα με γαμάτο περιεχόμενο)..
 Στο πάρκο που βγάζω τον σκύλο με έχουν ακολουθήσει διάφοροι και χωρίς να ξέρουν τι παίζει αρχίζουν τα ψιθυρίζουν διάφορα όμορφα του τύπου "που πας κ@βλιάρη,αχ και νου έκανες αυτό και εκείνο" κτλ κτλ .
 Θα μπορούσα να πω και άλλα.Δυστυχώς για μένα ισχύει ότι πολλές φορές για να ικανοποιήσουν την κάβλα τους πολλοί (όταν λέμε πολλοί εννοούμε πολλοί) gay την πέφτουν συστηματικά και χυδαία.Η άποψη μου πάλι;Ίσως να ευθύνονται για μια γενικότερη εικόνα ότι οι gay την πέφτουν σε οτιδήποτε περπατάει και κατουράει όρθιο που έχουν πολλοί.Στην  περιοχή μου έχουν γίνει ξυλοδαρμοί μέσα στο πάρκο ατόμων που παρενοχλούσαν(ειδικά αυτός ο Κωστάκης,10 φορές τον έχουν στείλει με κατάγματα και μυαλό δε βάζει).Όμως την έχουν πληρώσει και άλλοι γιατί απλά έτυχε να περπατάνε μόνοι τους.Πιτσιρίκια προβληματικά που θεωρούνε ότι οι gay στα πάρκα έχουν παρενοχλήσει πολύ και συνέχεια παρενοχλούνε. Ξεσπάνε και σε άλλους που έτυχε να έιναι στο λάθος μέρος,την λάθος ώρα και με λάθος διάθεση..(μιλαώ για περιστατικά που δεν συνδέονται με ομοφοβικές καθαρά ρατσιστικές επιθέσεις ή με σκοπό τη ληστεία)..
 Εν Τέλει.Δε λέω ότι οι καλοί str8 είναι καθολικά θύματα παρενόχλησης.Έτσι και αλλιώς και αρκετοί απ'αυτούς παρενοχλούν στο διαδίκτυο gay γυναίκες.Ούτε λέω ότι οι gay στην πλειοψηφία τους είναι πέφτουλες.Αν το κοιτάξει κανείς ιστορικά ,οι παλαιότερες μορφές εκφράσεις μέσα στα όποια περιθώρια είχαν ,δικαιολογούν σε κάποιο βαθμό τα όποια καλέσματα.Λέω όμως πως δυστυχώς ένας μεγάλος αριθμός δίνει άσχημη εικόνα για όλους μας σε ανθρώπους που δεν έχουν πολυφιλοσοφήσει το όλο πράγμα.Μεμπτό;Σίγουρα όχι.Γιατί και εμείς αν ήμασταν str8 και είχαμε μεγαλώσει διαφορετικά δε θα είχαμε προφανώς τις ίδιες αντιλήψεις και την ίδια αντιμετώπιση σε όλο αυτό...
Panos_thess
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   25/12/2014, 04:43

βασικα εγω αυτο το αποδιδω γενικοτερα στην αντρικη φυση και στον χαρακτηρα του αλλου.
Σε διαδικτυακο επιπεδο, καποιος χυδαιολογει πολυ πιο ευκολα. ειναι πολυ πιο απροσωπο.
οπως τα πεσιματα που περιεγραψες, αντιστοιχα ξερω οτι και ΠΟΛΛΟΙ στρ8 μολις δουν γυναικειο ονομα πεφτουν σαν ορνια.
αξιομεμπτο για μενα ειναι το να την πεφτεις χυδαια σε καποιον ασχετο. το βρισκω κακογουστο βασικα.
δεν εχει σημασια σεξουαλικοτητα ή φυλο και σιγουρα αν δω καποια στρ8 γυναικα να την πεφτει χυδαια δεν θα γενικοποιησω. το ιδιο κακογουστο το βρισκω.
Ομως σε εναν μεσο στρ8 δεν ισχυει το ιδιο.
Ακομα και ο ιδιος να ειναι καφρος και πεφτουλας(ισως και ακομα χειροτερα), πιστευω θα βρει πιο χυδαιο το πεσιμο απο εναν γκει, απλα και μονο επειδη ΔΕΝ τον ενδιαφερει κατι τετοιο. αν μια γυναικα του την επεφτε με τον ιδιο τροπο, πιθανον και να το δεχοταν.
και επιπλεον θα αποκτησει(κακως) μια αρνητικη γνωμη για το γενικοτερο συνολο των γκει.

Μου ειπε τις προαλλες η καθηγητρια γερμανικων, μια φορα στο μπιγκαρουν, πηγε και της την επεσε μια Σουλα με κομπολοι στο χερι, και της λεει αυτη:"Ειμαι στρ8."
και απανταει η Σουλαρα:"Αμα σου κανω εγω τα μαγικα μου θα γουσταρεις."
Μεχ, κακογουστιά.

celestial
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   25/12/2014, 06:44

monster έγραψε:
Μα δεν αμφισβήτησα την ύπαρξη της ηθικής. Υπάρχει και η ηθική της εκκλησίας, η ηθική που επικρατεί στις μικρές κοινωνίες κλπ κλπ Αναλογα με τα μυαλά κανείς που κουβαλά, πράττει.

δεν ειπα οτι την αμφισβητησες αλλα ετσι οπως το διατυπωσες ειναι σα να λες οτι για να απενεχοποιηθει το σεξ πρεπει ο καθενας μας να το αποσυνδεσει απο την προσωπικη του ηθικη.
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   25/12/2014, 10:38

ε φυσικα πως αλλιώς θα γίνει;

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   25/12/2014, 12:19

monster αυτο που λες περα απο αδυνατο, ειναι - για μενα τουλαχιστον - και αλογο. εκτος κι αν συλλαμβανεις διαφορετικα τον ορο απενεχοποιηση απο μενα. εσυ τι εννοεις οταν λες πρεπει να αφησουμε την ηθικη κατα μερος για να απενεχοποιηθει το σεξ? δωσε μερικα παραδειγματα για να καταλαβω.

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   25/12/2014, 15:15

Ηθική είναι το σύνολο των άγραφων νόμων που σκοπό έχουν να δώσουν συγκεκριμένη κατεύθυνση στην ανθρώπινη συμπεριφορά ορίζοντας τι είναι σωστό/λάθος και τι θα πρέπει/δεν πρέπει να γίνεται. Δεν υπάρχει παγκόσμια, καθολική ηθική καθότι είναι διαφορετική από πολιτισμό σε πολιτισμό, από κοινωνική ομάδα σε κοινωνική ομάδα και από περιβάλλον σε περιβάλλον. 
Αν κάποιος ξεφύγει από τους κανόνες της ηθικής που του έχουν επιβληθεί είτε από το οικογενειακό περιβάλλον είτε από την κοινωνία, είτε από την εκκλησία, τότε μπορούν να εμφανιστούν συνέπειες. Μια από τις συνέπειες αυτές είναι η ανάδυση ενοχών.
Απενοχοποίηση είναι η διαδικασία κατά την οποία το άτομο παύει να νιώθει ενοχές για μια κατάσταση, σκέψη ή πράξη (ψυχολογικό επίπεδο). 

Για να μιλήσω με παραδείγματα: 

α. Ένας ηθικός νόμος είναι η μονογαμία. Σύναψη μονογαμικής σχέσης => Σεξ, με κάποιον εκτός σχέσης (ηθικό παράπτωμα) => ενοχές. 
β. Πέσιμο στη Μαρία και πρόταση για σεξ => η Μαρία θεωρεί ότι δεν κάνουμε σεξ από την πρώτη βραδιά αλλά συνέβη (ηθικό παράπτωμα) => ενοχές.

Η απενοχοποίηση όμως του σεξ και των ηδονών γενικότερα έχει και δεύτερη σημασία (κοινωνικό επίπεδο). Είναι η διαδικασία κατά την οποία ξεπερνάς ταμπού και στερεότυπα τα οποία έχουν επιβληθεί και πάλι από την κοινωνία. Έχουν περισσότερη δύναμη από μία απλή ενοχή, είναι πιο μαζικά και τείνουν να γίνονται ένα με το υποκείμενο αφού λογίζονται ως κομμάτι της προσωπικότητάς του. 

Παράδειγμα: 

γ. Ο Νικος (γκει) κοιτάει επίμονα το Σταύρο (στρ8) στα αρχίδια. Η ηθική του Σταύρου επιτάσσει να μην τον κοιτάει κάποιος, ειδικά γκέι, στο σημείο αυτό ενώ το να τον κοιτάει στα μάτια είναι απόλυτα δεκτό και κατανοητό. Η πράξη αυτή εκνευρίζει τον Σταύρο γιατί το θεωρεί σεξουαλική παρενόχληση. Ο Σταύρος όμως δεν έχει κατανοήσει τα εξής: 

Ότι το σεξ και η αναζήτηση του είναι κάτι ανθρώπινο, κάτι που συνέβαινε, συμβαίνει και θα συνεχίσει να συμβαίνει μεταξύ αντρών, αντρών-γυναικών, γυναικών, άφυλων κλπ
Ότι ο ορισμός της στάσης του Νίκου ως βρώμικη, ενοχλητική κλπ είναι χαρακτηρισμός που πηγάζει από τους κανόνες της ηθικής  
Ότι και να σε κοιτάει εκεί ο Νίκος, δεν σημαίνει ότι θέλει κάτι από σένα 
Ότι και να θέλει κάτι ο Νίκος από σένα, είναι θεμίτο, δική του είναι η επιθυμία για φλέρτ ή οτι άλλο θελει να πετύχει 
Ότι και να θέλει κάτι ο Νίκος από σένα αυτό δε θα επηρεάσει εσένα αν στο ζητήσει και το αρνηθείς
Panos_thess
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   26/12/2014, 00:28

Αχεμ, θα το πω ευγενικά. Αρχιδια.
Ο Σταυρός δεν χρειάζεται να "κατανοήσει" αυτά τα πράγματα.  η ηθική βγαίνει από κάποιες πράξεις/ιδέες που προκαλούν ενοχες. Το να σε κοιτάζει ο άλλος στα αρχιδια χωρίς να σημαίνει κάτι είναι πιθανό μόνο αν έχεις ρίξει πάνω σου τοματοχυμο, αφαιρέθηκε ο άλλος και κοιτούσε γενικά ή ο Νίκος είναι τυφλός. 
Αν ο Σταύρος αισθανθεί άβολα που τον κοιτάνε σαν ένα σεξουαλικο αντικείμενο αυτό θα τον επηρεάσει γιατί θα αισθανθεί άβολα. Μπορεί να είναι έν μέρει κοπλιμέντο το "θέλω να σε γαμησω μέχρι να τρέχει αίμα από τα αυτιά σου" αλλά δεν παύει να είναι χυδαίο. Σε κάποιους αρέσε,,  στους περισσοτερους ας πούμε θα ακουγόταν το λιγότερο αστείο.
Άλλο να απενοχοποιησεις το σεξ και να είσαι ανοιχτομυαλος και άλλο το να αγνοείς "κανόνες" κοινωνικης συμπεριφοράς και να μην σέβεσαι τους άλλους. 
Φυσικά και κάθε άνθρωπος μπορεί να εκφράζεται όπως θέλει, γιαυτό όσο ο Νίκος γλυκοκοιταει τα αρχιδια του Σταύρου,  ο Σταυρός έχει κάθε δικαίωμα να τον θεωρήσει παρταλι.

Maked
Forum God
Forum God

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;   26/12/2014, 00:34

Πάλι για μένα μιλάτε γαμώτο... Και ποιός είναι αυτός ο Νίκος?

Πεσίματα σε str8.Καμάκι ή παρενόχληση;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: