ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Σχέση & Τρίο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aeon
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : .
Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   12/12/2014, 01:05

Άλλοι έχουν "σχέση" και άλλοι έχουν, χέσει.

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   13/12/2014, 12:04

CapitalChaos έγραψε:
monster έγραψε:
Εννοείται και είμαστε υπέρ.
Κάνοντας τέτοιου είδους σχέσεις σημαίνει πως έχεις ξεπεράσει όχι μόνο τα κοινωνικά ταμπού περί δυισμού των σχέσεων αλλά και ψυχολογικά κόμπλεξ και ανασφάλειες που δημιουργούνται από συναισθήματα ζήλιας, κτητικότητας κλπ. Άσε που απελευθερώνεσαι και μαθαίνεις να εισαι άνετος με το σώμα σου και τις επιθυμίες σου.
 Δεν κάνεις τέτοιου είδους σχέχεις πιστεύω.Προκύπτουν τέτοιου είδους σχέσεις θα έλεγα εγώ.Δλδ,στην αρχή μίας σχέσης που είσαι ερωτευμένος,επ'ουδενί δε σκέφτεσαι την πιθανότητα του τρίο.Μετά από μία πορεία και ανάγκη για συνοδοιπορία,αλλά με νέες παραμέτρους εξελίσσεται μία σχέση.Αν υπάρχει σχέση που εξαρχής μπαίνει πανηγυρικά ο τρίτος μέσα,τότε πιστεύω ότι είναι κάτι άλλο.Αλλά δεν έχω γνωρίσει ζευγάρι που έχει ποικιλία συντρόφων ή  κάνει τρίο και το ξεκίνησε από νωρίς..

Μην είσαι τοσο σίγουρος γιατί μιλάς για μια κατάσταση που δεν έχει βιώσει ο ίδιος και άρα πιστεύεις ότι δεν υφίσταται. Και το γεγονός ότι δεν συμβαίνει στην πλειοψηφία δεν είναι ασφαλές συμπέρασμα. Έστω και στο 0,1% του πληθυσμού να συμβαίνει, τοτε αποτελεί πραγματικότητα. Εμείς που ζούμε τέτοιες καταστάσεις, γιατί να αποδεικνύουμε κάθε φορά ότι δεν είμαστε ελέφαντες; Είναι όπως η υπαρξη των bisexuals που ορισμένοι αρνούνται την υπαρξη τους και τους θεωρούν είτε μπερδεμένους στρ8 είτε κομπλεξικούς γκει.

Οπως είπε ο cele εξαρτάται πως έχει κανείς στο μυαλό του την έννοια της σχέσης; φανταστείτε την σαν έναν αξονα στο ένα ακρο η παραδοσιακή και στο άλλο ακρο η προχωρημένη εννοια, υφίστανται όλες οι ενδιάμεσες καταστάσεις κι όχι μόνο αυτές. Υπάρχουν ακόμα περισσότερες πάνω/κάτω/έξω από τον άξονα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CapitalChaos
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 429

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   13/12/2014, 23:25

Να υποθέσω ότι οι δικές μου "ταμπέλες" είναι "μεμπτές" ,των υπολοίπων όχι; :) Κατα το παράδειγμα που μου έδωσες μιλάω ;) .Και ως προς το "συμβαίνει άρα είναι πραγματικότητα",μην ξεχνάς ότι η έννοια της πραγματικότητας είναι υποκειμενική σε τέτοιες "διφορούμενες" τελικά καταστάσεις.Οπότε ως προς αυτό άκρη δε βγαίνει ...
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   14/12/2014, 13:22

Όχι ρε συ απλά είχες την πιο σοβαρή προσέγγιση. Σε ειρωνείες, χιουμοράκια και συναφή τι να απαντούσα;

Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   14/12/2014, 17:59

Βασικά αυτή είναι η σοβαρή μου προσέγγιση.Καμία ειρωνία και τα συναφή.Αν έγραψα κάτι πιο ανάλαφρα πάλι δεν ήταν χιουμοράκι και εάν ήταν χιουμοράκι εν τέλει θα ήταν καλοπροαίρετο.Μάλλον έχεις κακή διάθεση και όλα τα βλέπεις κάπως.Δυστυχώς αυτό είναι δικό σου θέμα και εσύ πρέπει να το διαχειριστείς..Μέχρι τότε,διάβαζε λίγο πιο προσεκτικά,σκέψου ότι κάποιοι έχουν άλλο ύφος γραφής  και μην κρίνεις βιαστικά γιατί αδικείς τον συνομιλητή σου..Είναι άδικο για εκείνον και παρεκλίνεις και την συζήτηση.Φιλικά όλα αυτά...
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   14/12/2014, 20:32

Aeon έγραψε:
Άλλοι έχουν "σχέση" και άλλοι έχουν, χέσει.

Δεν είπα για σένα κάτι, το αντίθετο. Στο παραπάνω αναφερόμουν.
Κουκουρουκου 

Τι θελω κ μπαίνω εδώ μέσα αφου δε συνεννοούμαι
Aeon
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   14/12/2014, 21:19

Εεε τι φάση; Δεν μιλούσα καν σε εσένα ούτε είπα ή θεώρησα ότι αναφέρεσαι σε εμένα οπότε δεν καταλαβαίνω προς τι το post με την προσωπική επίθεση. Γενικά δεν ασχολήθηκα με την περίπτωση σου και δεν έχω καμία απολύτως όρεξη να το κάνω για αυτό αυτό άλλη φορά φρόντισε να καταλαβαίνεις καλύτερα και γενικά πρόσεχε λίγο πως μιλάς. Δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις οπότε κουκουρούκου και τέτοιοι παιδιάστικοι χαρακτηρισμοί στους φίλους σου και σε όσους σε ανέχονται γενικότερα.

Ακριβώς. Καλύτερα να μην ξαναμπείς ποτέ λοιπόν. :) Σε άλλες δομές σίγουρα θα έχεις περισσότερη πέραση.

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   14/12/2014, 22:32

ελεος το κουκουρουκου πηγαινε στον capital που αρπάχτηκε.

Κι όποτε μου γκαυλώσει θα μπαίνω. Να ακούνε και τα καημένα αγοράκια κάτι διαφορετικό από τα τετριμμένα και χιλιομασημένα γιατί καμιά φορά από αυτά που διαβάζουμε (+ εγώ + μη εγγεγραμένα μέλη) κοντεύουμε να καραφλιάσουμε. Κλείνω όμως την παρένθεση, σορρυ για το off-topic αλλά με προκάλεσαν. Φοίβο μας ματιαξες ότι κυλάει ηρεμα η κουβεντα με τις διαφορετικές απόψεις.
Treebeard
Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   14/12/2014, 23:16

Ρε παιδιά η παρεξήγηση της παρεξήγησης  Που να ξερα ο δόλιος...Τα μη εγγεγραμμένα μέλη αφού διαβάζουν γιατί δεν γράφουν; 
CapitalChaos
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   15/12/2014, 00:50

Δεν αρπάχτηκα αγορίνα.Δεν γνωριζόμαστε.Αν γνωριζόμασταν θα ήξερες ότι δεν αρπάζομαι με μικρότερους ηλικιακά εκτός εάν θεωρούσα ότι έχουν αντίληψη,προβληματισμό και έκφραση πέραν της ηλικίας τους.Και αυτό για να μάθω απ'αυτούς,όχι για τη χαρά της κόντρας.Αλλά είσαι πολύ ευαίσθητος τελικά και δυστυχώς δε μπορώ να σου δώσω τις καταφάσεις που θες. οπότε ή στέκεσαι σε ένα ανάλογο επίπεδο όπως στην αρχή των συζητήσεων,ή απλά θα εκτίθεσαι ..
 Επι του θέματος τίποτα άλλο έχεις να πεις; :)
Aeon
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   15/12/2014, 01:58

Στο post που έκανες monster το οποίο πλέον έχει βολικά εξαφανιστεί είχες βάλει σε quote το δικό μου post, όχι του Capital, οπότε εκτός αν έκανες λάθος, η λογική λέει ότι το κουκουρούκου και γενικά το post απευθυνόταν σε εμένα. Τα υπόλοιπα δεν θα τα σχολιάσω καν. Και εγώ κλείνω εδώ την παρένθεση.

Forum God

Περιοχή : Venus
Αριθμός μηνυμάτων : 7354
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   15/12/2014, 11:14

αν δεν ειμαι σε σχεση η ειμαι σε ανοιχτη σχεση που δεν με ενδιαφερει πολυ ο αλλος θα μπορουσα να το κανω ανετα και μια και δυο και δεκα φορες...αλλα θα το εκανα καθαρα για μενα,οχι για τη σχεση μου! τωρα πιστευω οτι εαν εχω πολυ εντονο δεσιμο με το συντροφο μου δε θα μπορουσα,αλλα δεν εχει τυχει να ερωτευθω τοοοοσο πολυ μεχρι τωρα οποτε δεν ειμαι και σιγουρος! μπορει και να το κανω αλλα πιστευω οτι εαν εχω δεθει σε βαθος με εναν ανθρωπο δε θα μπορουσα! stay tuned 
Elementstv
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   15/12/2014, 14:47

Πάντως εμένα μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον, από το να εκθέτουμε απλώς τις απόψεις μας για το θέμα, να μιλήσει κάποιος που το έχει βιώσει όπως μίλησαν κάποιοι και να μας πει κάποιες λεπτομέρειες πάνω στο θέμα. Πως ένιωσε, πως ήταν η σχέση του με το σύντροφό του, αν υπάρχει ζήλια ή όχι. 

Νομίζω γενικότερα πως είναι κανόνας, ότι ο καθένας ας κάνει ό,τι του αρέσει και περνάει καλά. Πιστεύω πάντως ότι ο ορισμός της σχέσης επαναπροσδιορίζεται σιγά σιγά και δεν μου προξενεί εντύπωση που αυτό ξεκινάει από την γκέι κοινότητα, μιας και δεν δεσμευόμαστε τόσο πολύ από τα κοινωνικά δεσμά και πρότυπα. 

Πιστεύω πάντως ότι η αποκλειστικότητα σε μια σχέση είναι καθαρή επιλογή, που απαιτεί αυτοπειθαρχία, και όχι μια έμφυτη ανάγκη ή τάση του ανθρώπου. Απλά μεγαλώνουμε σε μια κοινωνία που μας μαθαίνει ότι ο σύντροφός μας είναι κτήμα μας, και μεις δικό του και αυτό είναι δύσκολο να το αποτινάξουμε.

Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   16/12/2014, 18:08

Τι λεπτομέρειες βρε ελεμεντ; Ο ερωτας, η αγαπη, το σεξ δεν κατευθύνονται σε ένα απαραίτητα πρόσωπο αλλά σε περισσότερα κι αυτό είναι απόλυτα λογικό και θεμιτό. Σε κάθε ανθρωπο εκτιμώ διαφορετικά πράγματα και το ίδιο ισχύει και όσον αφορά εμένα. Επίσης, το να φλετάρει ενας συντροφός μου με κάποιον άλλον μπροστα στα μάτια μου δε με ενοχλεί. Πόσο μάλλον να κάνει είτε μόνος του είτε μαζί μου σεξ με τρίτο.

Βεβαια εμενα τα τριο δε μ αρέσουν ιδιατερα. Εκτός του ότι με κουράζουν πρέπει να βρεις κ κάποιον που θα αρεσει κ στους 2 
Maked
Forum God
Forum God

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέση & Τρίο.   19/12/2014, 16:00

Νιώθω τόσο ιστορικό μέλος που όταν γεννήθηκε η αφορμή αυτού του θέματος ήμουν ενεργό μέλος και συμμετείχα :Ρ

Δεν υπάρχει σωστή και λάθος άποψη.
Ότι ταιριάζει στον καθένα. Δε θα μου έκανε εντύπωση ούτε αν μια σχέση έκανε τριο και ήταν μια χαρά, ούτε αν έκανε και δεν έβγαινε σε καλό, ούτε αν απέκλειαν το ενδεχόμενο να κάνουν....

Σχέση & Τρίο.
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: