ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Αναζητήσεις...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bi_nikos
Forum Newbie
Forum Newbie

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 16

ΔημοσίευσηΘέμα: Αναζητήσεις...   4/2/2014, 17:44

Καλησπέρα σε όλους

Δέν είναι αρκετός ο καιρός που έχω ανακαλύψει τις "νεες" μου σεξουαλικές προτιμίσεις :)
Από τον καιρό λοιπόν που τις ανακάλυψα προσπάθησα να τις διευρύνω και να ανακαλύψω περισσότερα κυρίως για την σεξουαλικότητα μου.
Νομίζω λοιπόν, από αυτά τα λιγα που έχω μάθει, πως είμαι περισσότερο παθητικός. Δέν θα μπώ βέβαια στην διαδικασία να μου βάλω ταμπέλα γιατί υπάρχει και το "ποτέ μην λές ποτέ".

Ο λόγος που ανοιγω αυτό το θέμα είναι πως θέλω να ανακαλύψω και άλλο την σεξουαλικότητα μου αλλά δέν ξέρω το πώς...
Μέχρι στιγμής ο μόνος τρόπος για να "γνωρίσω" άλλα άτομα ήταν μέσα από chat αλλά αυτό πραγματικά είναι κουραστικό και χωρίς καμία προοπτική εξέλιξης. 
Όλα ξεκινάνε σε ένα chatroom και τελειώνουν σε ένα κρεβάτι λίγο αργότερα.

Δέν ψάχνω για σχέση και επίσης δέν έχω κάνει το λεγόμενο fade out και δέν ξέρω και αν ποτέ το κάνω.
Το ερώτημα μου είναι πως μπορεί κάποιος που δέν έχει "αποκαλυφθεί" να γνωριστεί με άλλα άτομα και να δοκιμάσει αν μπορεί να κάνει τα παραπάνω απο το sex?
Όποια βοήθεια η συμβουλή καλοδεχούμενη :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   4/2/2014, 19:07

Νομίζω ότι θες την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο...Θες να πειραματιστείς σε επίπεδο σχέσης αλλά στα κρυφά και μάλιστα χωρίς chat? 
Οι σχέσεις είναι ένα τεράστιο θέμα και στους gay είναι ίσως και μεγαλύτερο...Αν θες να πειραματιστείς σε όλα και όχι μόνο στο σεξ τότε πρέπει να γνωρίσεις κόσμο, να κυκλοφορήσεις και ίσως βρεις και μερικούς από chat...
Δηλαδή σαν str8 με ποιον τρόπο βρίσκεις σχέση; Δεν μπορείς να κάνεις παραγγελία και να σου ρθει η γκόμενα στην πόρτα...
Βέβαια δεν σημαίνει ότι για όλους όσους κάνουν σχέσεις, το ξέρουν και οι πέτρες ότι είναι gay αλλά έχουν αρχίσει να γνωρίζουν gay άντρες για να καταλήξουν με κάποιον που μπορεί να κάνουν σχέση...
Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να μιλάει κάποιος περισσότερο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να κρύβεσαι για πάντα πίσω από το δάχτυλό σου...Εγώ για παράδειγμα γνωρίζω εδώ και χρόνια άπειρους gay αλλά στην οικογένειά μου και στους περισσότερους φίλους μου δεν έχω πει τίποτα...Υπάρχει πάντα ένα ενδεχόμενο να ακούσουν κάτι αλλά τι να κάνουμε...

p.s. Fade out εννοείς το coming out?  

Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : athens
Αριθμός μηνυμάτων : 64
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   4/2/2014, 22:02

Ρε dragneel αν ξερεις τοσους γκει σιιγουρα κατι θα χει διαρρευσει...
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   4/2/2014, 22:22

Δεν είναι αυτό το θέμα mitsss...Μπορεί να άκουσαν κάτι, μπορεί και όχι...Το θέμα είναι ότι αν φτάσεις τα 40 και δεν έχεις κάνει τίποτα επειδή φοβάσαι ότι ο τάδε φίλος σου μπορεί να μάθει κάτι, τότε θα είναι πλέον αργά...
Επιλογές είναι αυτές...Μπορείς να είσαι open σε όλους, μπορείς να κάνεις τη ζωή σου και να μη δίνεις αναφορά σε κανέναν ή μπορείς να κρύβεσαι μια ζωή και να αποφεύγεις για πάντα τους "κινδύνους"...

Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   4/2/2014, 22:50

-Τι να σου πω ρε συ.εγω in closet ειμαι κι εχω σχεση.δεν καταλαβαινω για ποιους κινδυνους μου μιλας.
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   4/2/2014, 23:01

Νομίζω δεν έγινα πολύ κατανοητός...Δεν είπα ποτέ ότι η μόνη επιλογή για να κάνεις σχέση είναι να το μάθει η υφήλιος...Ίσα ίσα που είπα ότι υπάρχει η επιλογή να κάνεις τη ζωή σου και να μη δίνεις αναφορά σε κανέναν...
Αυτό που είπα στον bi_nikos είναι ότι το να πειραματιστείς σε μια σχέση χωρίς να θες να βγεις λίγο παραέξω είναι δύσκολο...Εδώ δεν μπορούν να κάνουν σχέση πολλοί gay που είναι εντελώς εκτός ντουλάπας, πως θα το κάνεις όταν δεν τολμάς να γνωριστείς με κόσμο με τον φόβο ότι θα το μάθει κάποιος γνωστός σου...

Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   4/2/2014, 23:13

+1 τοτε
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   4/2/2014, 23:39

Βασικά θα βοηθούσε αν απαντούσε και ο bi_nikos γιατί το ποστ του είναι λίγο διφορούμενο...Από τη μία είπε δεν θέλει σχέση και από την άλλη ότι δεν θέλει να μείνει μόνο στο σεξ...(fuck buddies then? )...
Πάντως το φόρουμ αυτό για παράδειγμα είναι μια καλή αρχή για να γνωρίσεις και άλλα άτομα...Just saying...

Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   5/2/2014, 04:07

Aπαιτούνται αρκετές εσωτερικές διεργασίες κατ'εμέ για να επιχειρήσει να κάνει κάποιος κάτι παραπάνω με κάποιον άλλον...Αλλιώς κινδυνεύουμε να πληγώνουμε τους γύρω μας επειδή εμείς δεν ξέρουμε τι θέλουμε...Εσύ έχεις προσδιορίσει τι νιώθεις οτι χρειάζεσαι , Νίκο?
bi_nikos
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   5/2/2014, 21:20

Σορυ παιδιά είμουν εκτός και δέν έίχα net.
Όταν λέω δέν ψάχνω για σχέση εννοώ πως δέν είναι το πρώτο μου μέλημα για το άν θα ξεκινήσω κάτι με κάποιον. 

Αυτό που εννοούσα είναι πως θέλω να γνωρίσω τον άλλον καλύτερα για να δώ τι γίνεται παρακάτω...
Δέν ξέρω αν σας κάλυψα.
bi_nikos
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   5/2/2014, 21:26

Treebeard έγραψε:
Aπαιτούνται αρκετές εσωτερικές διεργασίες κατ'εμέ για να επιχειρήσει να κάνει κάποιος κάτι παραπάνω με κάποιον άλλον...Αλλιώς κινδυνεύουμε να πληγώνουμε τους γύρω μας επειδή εμείς δεν ξέρουμε τι θέλουμε...Εσύ έχεις προσδιορίσει τι νιώθεις οτι χρειάζεσαι , Νίκο?

Σωστό πολύ αυτό που λές... αλλα δέν μπορώ να σου απαντήσω
James_
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Kalos
Αριθμός μηνυμάτων : 2680
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητήσεις...   7/2/2014, 02:02

bi_nikos έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους

Δέν είναι αρκετός ο καιρός που έχω ανακαλύψει τις "νεες" μου σεξουαλικές προτιμίσεις :)
Από τον καιρό λοιπόν που τις ανακάλυψα προσπάθησα να τις διευρύνω και να ανακαλύψω περισσότερα κυρίως για την σεξουαλικότητα μου.
Νομίζω λοιπόν, από αυτά τα λιγα που έχω μάθει, πως είμαι περισσότερο παθητικός. Δέν θα μπώ βέβαια στην διαδικασία να μου βάλω ταμπέλα γιατί υπάρχει και το "ποτέ μην λές ποτέ".

Ο λόγος που ανοιγω αυτό το θέμα είναι πως θέλω να ανακαλύψω και άλλο την σεξουαλικότητα μου αλλά δέν ξέρω το πώς...
Μέχρι στιγμής ο μόνος τρόπος για να "γνωρίσω" άλλα άτομα ήταν μέσα από chat αλλά αυτό πραγματικά είναι κουραστικό και χωρίς καμία προοπτική εξέλιξης. 
Όλα ξεκινάνε σε ένα chatroom και τελειώνουν σε ένα κρεβάτι λίγο αργότερα.

Δέν ψάχνω για σχέση και επίσης δέν έχω κάνει το λεγόμενο fade out και δέν ξέρω και αν ποτέ το κάνω.
Το ερώτημα μου είναι πως μπορεί κάποιος που δέν έχει "αποκαλυφθεί" να γνωριστεί με άλλα άτομα και να δοκιμάσει αν μπορεί να κάνει τα παραπάνω απο το sex?
Όποια βοήθεια η συμβουλή καλοδεχούμενη :)

Από 'τι κατάλαβα εσύ θες να βγεις ραντεβού με αγόρια ώστε να δεις αν μπορείς να προχωρήσεις σε σχέση, έτσι;

Κοιταξε, να βγεις ραντεβου με ατομο του ιδιου φυλου ειναι ισως λιγο δυσκολοτερο απο το να βγεις ραντεβου με ενα ατομο του αντιθετου, και ειδικα οταν "κρύβεσαι". Το πως θα γνωριστεις με αλλα ατομα, εξαρταται απο εσενα. Υπαρχουν και στα chat ανθρωποι που θελουν να γνωρισουν αλλους. Επισης, μεσω κοινων γνωστων; Δεν ξερω πως μπορεις να συναντησεις ατομα αλλιως.    Ειναι δυσκολο!

Παντως, πρωτα απο ολα, πρεπει να αποδεχτεις τον εαυτο σου και να νιωθεις εσυ καλα! Και ολα τα αλλα θα ερθουν!  

Αναζητήσεις...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: