ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Dragneel 1/10/2017, 23:56

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Ενστικτα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Huntington
Forum Regular
Forum Regular

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 435
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Ενστικτα   11/10/2013, 13:17

Βασική ενόρμηση του ανθρώπου ως ζώο είναι να συνουσιασθεί με άλλους και είναι κάτι που δεν μπορεί να καταπιεστεί για πολύ. Θέλω να ρωτήσω, όσοι είχατε/έχετε μακροχρόνια σχέση, σας ερχόταν/έρχεται η σεξουαλική επιθυμία για άλλους; Πόσο συχνά θέλατε να πάτε με άλλους ενώ ήσαστε στη σχέση; Πώς το χειριζόσαστε; Πόσο δύσκολο είναι για κάποιον να μην ενδόσει τελικά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Score
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 7121
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 13:21

Huntington πιστεύω ότι αυτό εξαρτάται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μόνον, στο πώς νιώθεις για τον άλλο που είσαστε μαζί!
Αν είσαι στο φουλ ερωτευμένος και σε καλύπτει πλήρως σεξουαλικά, φυσικά και δε θα έχεις μάτια για κανέναν άλλον!Δεν πάει να είναι ο ομορφότερος άντρας!
Αν όχι, φυσικά και θα σκέφτεσαι ότι θες να πας με άλλους.

το δύσκολο ή όχι να ενδώσεις, στη δεύτερη περίπτωση, εξαρτάται από σένα και μόνο, και στο πόσο εγκρατής ή όχι είσαι.
Peiraiotis
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Πειραιάς
Αριθμός μηνυμάτων : 1485

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 13:24

Με κάλυψε ο score βασικά.Απο δική μου εμπειρία πάντως,4 χρόνια σχέσης δεν πήγα με κανέναν άλλον.
Βασικά δεν συμφωνώ μόνο στο 
Βασική ενόρμηση του ανθρώπου ως ζώο είναι να συνουσιασθεί με άλλους και είναι κάτι που δεν μπορεί να καταπιεστεί για πολύ
Ναι,ωραίο το sex,φοβερό αλλά γι'αυτό λέμε καμιά φορά πως "πηδιέται σαν το ζώο" ...Επειδή τα ζώα το κάνουν όντως απο ένστικτο ενώ ο άνθρωπος το κάνει απο επιλογή.Μια χαρά μπορεί να καταπιεστεί αν είσαι τύπος που δεν βλέπεις το sex ως "απαραίτητη ανάγκη γιατί θα μου στρίψει" ή αν είσαι της λογικής πως για να κάνεις sex πρέπει να υπάρχουν 2-3 Α προυποθέσεις.Έχει τύχει να μείνω και 9 μήνες χωρίς sex,δεν έπαθα κάτι

Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 13:26

Peiraiotis έγραψε:
Έχει τύχει να μείνω και 9 μήνες χωρίς sex,δεν έπαθα κάτι
Για να μη σου πω εγώ πόσον καιρό έχω μείνει χωρίς σεξ!
(βέβαια κάποιοι θα μπορούσαν να υποστηρίξουν ότι έπαθα κάτι!!   )
Origami
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1971
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 13:28

Όταν λείπει κάτι από την σχέση σου όσο μακροχρόνια και να είναι, σίγουρα το μυαλό σου θα ταξιδέψει αλλού και ας μην το παραδέχεσαι. Εμένα προσωπικά (κακά τα ψέματα) μου έχει έρθει η σεξουαλική επιθυμία για αλλούς αλλά το σταματαώ εκεί γιατί ξέρω ότι έχω σχέση και ότι δεν αξίζει να χαλάσω κάτι όμορφο για μια ορμή ή καύλα της στιγμής. Αυτή η σκέψη βέβαια μου ήρθε τους τελευταίους μήνες που νιώθω ότι κάτι μου λείπει (όπως προανέφερα) και αυτό το κάτι είναι πάνω στο σεξ! Εννοείται πως δεν το συζητάς με τον σύντροφο σου όταν οι ρόλοι στο σεξ έχουν καθιερωθεί και όταν ο άλλος δεν θέλει καν να το συζητάει... Έτσι, ακυρώνοντας τη σκέψη (σεξουαλική επιθυμία), ακυρώνω και το ενδεχόμενο να πάω με άλλον. Είναι δύσκολο όταν έχεις αυτή την σκέψη να σε ακολουθεί συνέχεια... το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να σταματήσεις να το σκέφτεσαι ή να τραβήξεις καμιά μαλακία. Αν μου τύχαινε να μου την πέσει κάποιος ειλικρινά δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα (στην φάση που βρίσκομαι). Είναι αυτό που λέμε τελικά τι να ακολουθήσουμε... το μυαλό ή την καρδιά.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Origami στις 11/10/2013, 13:29, 1 φορά
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

Κι αφού Hugh ξεκινάς τη συζήτηση σε σχέση νε το ζωικό βασίλειο, ποιος μας λέει ότι τα ζώα είναι μονογαμικα? :p

Forum Master
Forum Master

Score έγραψε:
Peiraiotis έγραψε:
Έχει τύχει να μείνω και 9 μήνες χωρίς sex,δεν έπαθα κάτι
Για να μη σου πω εγώ πόσον καιρό έχω μείνει χωρίς σεξ!
(βέβαια κάποιοι θα μπορούσαν να υποστηρίξουν ότι έπαθα κάτι!!   )
Ναι εντάξει,δεν μου φαίνεται παράξενο πραγματικά,όσο και αν μου πείς...Γιατί είμαι της άποψης πως δεν είναι και λογικό επειδή είμαστε gay να σκυλοπηδιόμαστε όλη μέρα για να δικαιώσουμε το όνομα μας 
Υπάρχουν και άλλα εξίσου σημαντικά πράγματα να κάνεις με την σχέση σου εκτός απο το sex,ήμαρτον

Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 13:32

Origami έγραψε:
Εννοείται πως δεν το συζητάς με τον σύντροφο σου όταν οι ρόλοι στο σεξ έχουν καθιερωθεί και όταν ο άλλος δεν θέλει καν να το συζητάει...
Εμ...Απο που εννοείται αυτό καλέ μου φίλε;...Μια χαρά το συζητάς...Δεν είσαι ρομπότ...Γούσταρες σε κάποια φάση π.χ. το ενεργητικό...Ε θες να δοκιμάσεις και παθητικό,τι να κάνουμε τώρα;Θα σου στερήσει το δικαίωμα αυτό ο οποιοσδήποτε;Και ειδικά στην ηλικία που είσαι που δεν έχεις ζήσει σχεδόν τίποτα και θες να αποκτήσεις όσο το δυνατόν περισσότερες εμπειρίες;Δες το αλλιώς πάντως,δεν έχεις υπογράψει συμβόλαιο συγκεκριμένου sex...

Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 13:35

Peiraiotis έγραψε:
Origami έγραψε:
Εννοείται πως δεν το συζητάς με τον σύντροφο σου όταν οι ρόλοι στο σεξ έχουν καθιερωθεί και όταν ο άλλος δεν θέλει καν να το συζητάει...
Εμ...Απο που εννοείται αυτό καλέ μου φίλε;
Απο την δικιά μου εμπειρία (στην σχέση μου), δεν το συζητάς... σαφώς και δεν είσαι ρομπότ.

Ναι μεν, αλλά!

Forum Regular
Forum Regular

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 13:36

Ναι, δεν εκφράστηκα καλά νομίζω. Όταν λέω δεν μπορεί να καταπιέσει εννοώ του εισβάλλει στο μυαλό αυθόρμητα, μια σκέψη που είναι πέραν των δυνάμεων του να ελέγξει. Δεν εννοώ οτι ενδίδει.

edit2. Ενδεχομένως η μονογαμία να είναι προιόν εθίμων, κουλτούρας, κοινωνικής νόρμας και λιγότερο βιολογίας. Η φύση δεν διέπεται απο ηθικούς κανόνες και η μονογαμία δεν την εξυπηρετεί ιδιαίτερα. Δυστυχώς δεν γνωρίζω γιαυτό το θέμα, χρειαζόμαστε κάποιο εθολόγο. Αν και έχω ακουστά για ελάχιστα ζώα στη φύση που είναι μονογαμικά - αλλά δυσκολεύομαι να φανταστώ το λόγο που είναι έτσι. Δε νομίζω πάντως πως είναι ηθικός περιορισμός.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Huntington στις 11/10/2013, 13:44, 1 φορά
Peiraiotis
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 13:37

Origami έγραψε:
Peiraiotis έγραψε:
Origami έγραψε:
Απο την δικιά μου εμπειρία (στην σχέση μου), δεν το συζητάς... σαφώς και δεν είσαι ρομπότ.

Ναι μεν, αλλά!
Εγώ την γνώμη μου ήθελα να σου πω,αν θες να την ακούσεις,αν θες να την πετάξεις...Πάντως δεν μπορούσα να μην γράψω αυτό το οποίο πιστεύω

Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 13:38

Peiraiotis έγραψε:
Origami έγραψε:
Peiraiotis έγραψε:
Origami έγραψε:

Ναι μεν, αλλά!
Εγώ την γνώμη μου ήθελα να σου πω,αν θες να την ακούσεις,αν θες να την πετάξεις...Πάντως δεν μπορούσα να μην γράψω αυτό το οποίο πιστεύω
Καλά έκανες!!!
Με αυτό θέλω να πω ότι λογικό δεν είναι μετά να ταξιδέψει αλλού το μυαλό σου? Νομίζω είναι και πολύ μάλιστα.

Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 17:31

Origami έγραψε:
Είναι αυτό που λέμε τελικά τι να ακολουθήσουμε... το μυαλό ή την καρδιά.
Το θέμα, νομίζω, δεν είναι "λογική ή καρδιά" σε αυτό. Μόνο για συναισθήματα θα έπρεπε να μιλάμε. Πιστεύω πως είναι συναισθήματα για το άτομο με το οποίο υπάρχει η σχέση vs. συναισθήματα για τον εαυτό μας, ανικανοποίητες ανάγκες. Η λογική "είναι όμορφο και δε θέλω να το χαλάσω" μπορεί να κρύβει θετικά συναισθήματα (π.χ. εκτιμώ πολύ αυτό που έχουμε) αλλά και αρνητικά συναισθήματα (φοβάμαι μήπως τον πληγώσω, φοβάμαι μήπως μείνω μόνος μου ενώ τώρα είμαι ασφαλής με κάτι σταθερό). Προφανώς τα αρνητικά συναισθήματα δε θα έπρεπε να μας πείθουν γιατί είναι αυτό που είπε ο Peiraiotis: Δεν έχεις υπογράψει συμβόλαιο. Και αν το πάρουμε κι αλλιώς μπορεί ο σύντροφος να θέλει να υπάρχει η σχέση αυτή αλλά τη θέλει στο καλύτερό της κι όχι σε μια μορφή που καταπιέζει. Στο τέλος δεν είναι άδικο μόνο για σένα αλλά και για τον άλλον. Ο άλλος θα πρέπει να αποδεχτεί για το καλό όλων την αλήθεια και να μη σε κατηγορήσει που οι συνθήκες άλλαξαν.
Αν και τα λέω προσωπικά σε σένα αυτά Origami, δεν τα λέω τελείως προσωπικά, γιατί δεν ξέρω καθόλου τι συμβαίνει στη ζωή σου. Ουσιαστικά απαντάω στο θέμα που άνοιξε ο Huntington κιόλας.

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 19:27

To μυαλό και η καρδιά ειναι το ίδιο πάνω κάτω πράγμα και προέρχονται απ το εγκέφαλο.

Το πηδιέται σαν ζώο είναι μια έκφραση που αντιπροσωπεύει στο έπακρο τη σταση της κοινωνίας προς τη σεξουαλικότητα. Η σεξουαλικότητα πρέπει να καταπιέζεται. Αν δεν το καταπιεσεις, θα νιώσεις ενοχή, ντροπή, θα αντιμετωπίσεις την ηθική κατακραυγή και θα εισαι ενα πρωτόγονο πλάσμα, με πρακτικές που δε συνάδουν της ανώτερης συνειδησιολογικής σου κατάστασης.

Εξυπακούεται ότι όλα αυτά είναι φαντασιακά προιοντα που στόχο έχουν τον έλεγχο ολοκληρης της κοινωνίας. Γιατί; Γιατί μέσω του σεξ μπορείς να αναπαραχθείς ή όχι, να δημιουργήσεις ανθρώπινους δεσμούς ή όχι, να καταπιέσεις άλλες ψυχολογικές σου διακυμάνσεις ή όχι. Το σεξ είναι εργαλείο στα χέρια της εξουσίας.

Τώρα επί του θέματος. Το να παλεύεις με τον εαυτο σου για το αν θα μείνεις πιστός ή όχι σε μια σχέση δεν είναι μια μάχη μοναχική, για τους λόγους που εξήγησα παραπάνω. Φαίνεται μέχρι σήμερα ότι ο άνθρωπος σε σχέση με τα ζώα, διαθέτει επιπλέον τη συνείδηση, η οποία τον βοηθάει να επιλέγει, να αποφασίζει και να έχει ως ενα βαθμό τον έλεγχο των πράξεων του. Κι επειδή ακριβώς έχει τη συνείδηση, καλείται να σκεφτεί τι πραγματικά σημαίνει πιστός, τι άπιστος, γιατί νιώθω έτσι, νιώθω όντως έτσι; κλπ

Κι ας μην ξεχνάμε ότι το σεξ είναι μια μόνο απ τις "πρωταρχικές και καλά αναγκες" του ανθρωπου που συχνά τον συνδέουν με τη φύση. Το φαγητό είναι άλλη μία χωρίς να είναι ενοχοποιημένο.

Sinister που με αφηνεις μονο;

Forum God
Forum God

Περιοχή : Αμαλιάδα
Αριθμός μηνυμάτων : 3726
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 22:44

Συνέχεια και όλες τις ώρες... Και όσοι λένε το αντίθετο να τους πέσει το πουλί και να βουλώσει ο κώλος    ... Δε μπορείς στο μυαλό να πεις: όχι μυαλέ δε θα κάνεις καυτές σκέψεις για το μανάρι που πέρασε απέναντι μου πριν λίγο το οποίο αν σε βάλει κάτω θα σε ξεσκίσει με όλη την έννοια της λέξης... Το ότι είσαι σε σχέση θα πει αν είσαι ερωτευμένος με κάποιον, και όχι πως το κομμάτι της φαντασίωσης και  της ηδονής κατέβασε παροχή... Συμβαίνει και θα συμβαίνει σε όλους... Απλά στο μόνο σημείο που αλλάζει αν είσαι ερωτευμένος με τη σχέση σου είναι πως όλα αυτά που σκέπτεσαι με τους άλλους θες να τα κάνεις κατά αποκλειστικότητα με αυτόν που είσαι...

Darling If you are not GAY you are not happy…
So don't hate us just embrace us...
As we do.
To you.

F
or you.
johnnyathens
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Pagkrati
Αριθμός μηνυμάτων : 541

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   11/10/2013, 22:48

Το σεξ είναι όντως βασική ανάγκη όπως και το φαγητό. Αλλά όπως δεν ξεσκιζόμαστε στις πίτσες και τα σουβλακια 24/7, έτσι επιδεικνύουμε και εγκράτεια στο σεξ (κάποιοι τελοσπάντων). Το να χαλιναγψγείς τα βασικά σου ένστικτα είναι δείγμα πολιτισμού. Αν καταλήγεις να κάνεις σεξ όσο συχνά πλένεις τα χέρια σου, χάνει την αξία του.
Duality
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   12/10/2013, 02:19

Monster, μη λες τέτοια ριζοσπαστικά! Ταράζεται ο συντηρητισμός μέσα μου!

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
Score
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   12/10/2013, 02:43

johnnyathens έγραψε:
Το σεξ είναι όντως βασική ανάγκη όπως και το φαγητό.
Όλως περιέργως εγώ ζω χωρίς σεξ (και δε θα με ενδιέφερε αν δεν το ξανάκανα ποτέ), αλλά δε μπορώ να ζήσω χωρίς φαγητό.
Άρα μάλλον δεν είναι και τόσο βασική ανάγκη.
Huntington
Forum Regular
Forum Regular

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   12/10/2013, 03:11

Ο maslow το κατέτασε ως από τις βασικές, αλλά όχι όσο η τροφή. Πάντως όταν λέει σε3 αναφέρεται στη σεξουαλική ικανοποίηση (γιαυτό την έχει διαφορετική και πιο βασική απο το sexual intimacy που μπορεί να περιέχει ας πούμε μια σχέση).Η σεξουαλική ικανοποίηση είναι σαν τα video games, δεν είναι ανάγκη πάντα να είναι multiplayer, υπάρχει και single player :Ρ
Score
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   12/10/2013, 03:28

χαχα.. έχει πλάκα γιατί εγώ θέλω και στενοχωριέμαι που δεν είμαι στο πράσινο επίπεδο, τη στιγμή που δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ από τα κατώτερα επίπεδα πλήρες!! 

Τι στο καλό λέει εκεί δίπλα αριστερά από το sex; Δεν το βγάζω..
Huntington
Forum Regular
Forum Regular

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   12/10/2013, 11:04

Αν δεν κάνω λάθος βάζει σε προτεραιότητα τη σημαντικότητα των αναγκών. Έχεις ανάγκες απο κάθε επίπεδο, απλα αλλάζει και η σημασία τους. Δλδ, τι να το κάνεις το self-esteem όταν σου λείπει το breathing  . Homeostasis λέει.
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενστικτα   12/10/2013, 11:20

Ναι κ επίσης τι να πουνε και οι ασεξουαλ που τους βάζει ως βασικότερη αναγκη το σεξ; Κι ενα χαμηλο self-esteem σε ενα οσο safe περιβάλλον κι αν εισαι, πιστεύεται βοηθάει στην ψυχολογική σου επιβιωση; Υπάρχει λογος ιεραρχίας λοπιπον; Την αμφισβητώ και την πυραμιδα οπως καταβαινετε  

Οκ ναι η τροφή ειναι πιο "απαραιτητη" απο το σεξ στο θέμα της επιβίωσης, αλλά φανσταστείτε να ζουσαμε σε μια κοινωνία όπου το να τρως δημόσια θα αποτελούσε ντροπή, όπως συμβαίνει με το σεξ. Ολα λοιπον λίγο ή πολύ είναι κοινωνικά κατασκευασμένα και ερμηνευονται κοινωνικα.

Η συχνότητα που κάνει κανείς σεξ, μιας και το αναφέρατε, είναι άλλο, προσωπικό θεμα και όπως διαβαζω παρουσιάστηκε στην binary υπερβολή του: ή θα ισχύει το σεξ όλη την ώρα ( που σημαινει αρρωστο, μη φυσιολογικο) ή το όχι συχνά (= υγιές, φυσιολογικό). Οι ανθρωποι σπαταλανε ώρες απο τη ζωή τους παίζοντας βιντεοπαιχνίδια, σερφαρωντας στο ίντερνετ, βλέποντας ταινίες, κανοντας σεξ κλπ. Το θεμα ειναι πως το αξιολογεις ολο αυτο και γιατι το κανεις αυτο.

Ενστικτα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: