ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Yann
Forum Newbie
Forum Newbie

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athina
Αριθμός μηνυμάτων : 22

ΔημοσίευσηΘέμα: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   18/8/2013, 15:12

Οι σχέσεις γενικά είναι δύσκολες...
Όταν μιλάμε για γκέι σχέσεις, νομίζω ότι δυσκολεύουν ακόμη πιο πολύ τα πράγματα.
Και αναρωτιέμαι, είναι υπερβολή, να σκεφτείς στην αρχή μιας σχέσης τη λέξη "για πάντα"; Και δε θέλω να φανώ ονειροπόλος, όταν λέω "για πάντα" εννοώ ότι, ξεκινάω με την προοπτική ότι σέβομαι τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου, είμαι ειλικρινής και ότι θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να περνάμε όμορφα, άρα αν αυτό που έχουμε κρατάει, γιατί να μην κρατήσει για πάντα; (πολύ ρομαντικό εε;;)

Θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   18/8/2013, 15:23

Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να σκέφτεσαι πόσο θα κρατήσει...Το ζεις όσο πάει και όσο σε γεμίζει και αν κρατήσει για πάντα...ΤΕΛΕΙΑ  
Καλό είναι να το βλέπεις ρομαντικά αλλά και αν δεν κρατήσει για πάντα τι έγινε; Πάλι θα έχεις κερδίσει πολλά από μια καλή σχέση...

Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   18/8/2013, 15:32

Δεν έχεις άδικο έτσι είναι...
Απλώς αυθόρμητα νομίζω, σε οποιαδήποτε σχέση, σκέφτεσαι το που πάμε, αν θα κρατήσει κλπ...
Ίσως είναι καλό να σκέφτεσαι το που πάμε κλπ, για να την ανανεώνεις με διάφορους τρόπους...
Θα ήθελα πολύ πάντως να μάθω για μια γκέι σχέση, που κράτησε χρόνια, γτ τον τελευταίο καιρό δεν ακούω τίποτα ευχαριστό, και όχι μόνο σχετικά με τις σχέσεις αλλά και γενικότερα...
Dragneel
Forum Cowboy
Forum Cowboy

Περιοχή : London
Αριθμός μηνυμάτων : 4621
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   18/8/2013, 15:45

Μην περιμένεις να δεις μια πετυχημένη gay σχέση για να πάρεις θάρρος ή να σου πουν το μυστικό της επιτυχίας...Κάθε μια είναι μοναδική...Αν δεν βλέπεις γύρω σου πετυχημένες σχέσεις και αγχώνεσαι ότι και η δικιά σου μπορεί να μην έχει μέλλον τότε στο χέρι σου και στο δικό του είναι να το αλλάξετε αυτό...Κάνε τη διαφορά...

Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   18/8/2013, 16:14

Πολύ όμορφο αυτό π είπες...
Αρκεί να υπάρχει καλή θέληση και από τις δυο πλευρές...
people89
Forum Beginner
Forum Beginner

Αριθμός μηνυμάτων : 228

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   18/8/2013, 17:17

Το για πάντα δεν υπάρχει σε καμιά σχέση. Για αυτό και πρέπει να την ζεις για όσο διαρκεί χωρίς να σκέφτεσαι το τέλος. Εξάλλου αν το σκεφτείτε καλά τι διαρκεί για μια ζωή για να διαρκούν και οι σχέσεις?
Yann
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   18/8/2013, 17:26

Με καλύψατε παιδιά...
Άντε να δούμε λοιπόν...
Origami
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1971
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   18/8/2013, 22:29

Το για παντα καλως ή κακως δεν υπαρχει... οταν γνωριζεις καποιον ειναι λογικο να ενθουσιαστεις. Οταν κανεις σχεση και περνατε χροοονο μαζι, κανοντας πραγματα και γενικα σε κανει χαρουμενο και ευτυχησμενο, σιγουρα σκεφτεσαι πως με αυτον τον ανθρωπο θα ζουσες και θα ηθελες να ειστε μαζι για παντα. Μετα απο καποιο καιρο ομως, αρχιζουν τα προβληματα...σιγουρα καθε σχεση βιωνετε διαφορετικα αλλα το νοημα ειναι να προσπαθουν και οι ΔΥΟ ριχνοντας τον εγωισμο, ριχνοντας τα ολα! 

Σημασια εχει, οπως ειπαν και παραπανω, να ζεις την καθε σου ημερα.

Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   18/8/2013, 22:59

Έχετε δίκιο, απλώς φύσει ρομαντικός, θα το ήθελα πολύ...
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   24/7/2014, 02:29

Υπάρχει μόνο στο μυαλό μας, ειδικά όταν είμαστε νεότεροι. Όσο μεγαλώνεις συνειδητοποιείς ότι έχεις υποστεί πλύση εγκεφάλου για μια ψευδαίσθηση περί άλλου μισού. Μακάρι να υπάρχει και να κάνω λάθος.

Το για πάντα αν έχει βάση είναι ίσως στο να υπάρχουν ως άνθρωποι για πάντα (όσο εφικτό είναι αυτό) στη ζωή μου επειδή τους εκτιμώ ή στην καρδιά μου ως ανάμνηση.
people89
Forum Beginner
Forum Beginner

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   25/7/2014, 22:06

Τι να το κανεις το "για παντα" ; Καλυτερα να κρατησει λιγο και να περνας καλα χωρις απιστίες και δυσφοριες παρα 40 χρονια με 40 κερατα!Βεβαια δεν παυει ν ειναι κατι ομορφο ως σκεψη..
Treebeard
Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   26/7/2014, 01:57

Προσπαθώ να μη σκέφτομαι το πολύ μακρινό μέλλον και να χαίρομαι το παρόν...
hypnotized
Forum Newbie
Forum Newbie

Περιοχή : peiraias
Αριθμός μηνυμάτων : 8

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   26/7/2014, 14:26

Παιδια μην ακουω κουλα!φυσικα κι απο ενα σημειο κ μετα μπορεις να σκεφτεις κ το για παντα..
Και ρε παιδια γενικα δε μπορω να καταλαβω γτ στους γκει υπαρχουν τοσα στερεοτυπα οτι κ καλα δεν κανουν μακροχρονιες σχεσεις;
Ειμαι σε μια σχεση 5 χρονια με τα καλα της,τα κακα της, τα ομορφα της κ τα ασχημα της.Τις κρισαρες της αλλα και τις στιγμες που νιωθεις πληροτητα/ευτυχια.

Για τη δικη μου ψυχοσυνθεση δεν ειναι το ιδανικο το να αλλαζεις διαρκως ερωτικους συντροφους και οσο παει...Με φτιαχβει καλυτερα που εχω τον ανθρωπο μου/αντρα μου....το ζουζουνο μου:-)
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   26/7/2014, 15:15

hypnotized έγραψε:
Παιδια μην ακουω κουλα!φυσικα κι απο ενα σημειο κ μετα μπορεις να σκεφτεις κ το για παντα..
Και ρε παιδια γενικα δε μπορω να καταλαβω γτ στους γκει υπαρχουν τοσα στερεοτυπα οτι κ καλα δεν κανουν μακροχρονιες σχεσεις;
Ειμαι σε μια σχεση 5 χρονια με τα καλα της,τα κακα της, τα ομορφα της κ τα ασχημα της.Τις κρισαρες της αλλα και τις στιγμες που νιωθεις πληροτητα/ευτυχια.

Για τη δικη μου ψυχοσυνθεση δεν ειναι το ιδανικο το να αλλαζεις διαρκως ερωτικους συντροφους και οσο παει...Με φτιαχβει καλυτερα που εχω τον ανθρωπο μου/αντρα μου....το ζουζουνο μου:-)

Ο καθένας είναι εκ των πραγμάτων διαφορετικός. Να κάνεις αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα.
hypnotized
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   26/7/2014, 15:18

+1
people89
Forum Beginner
Forum Beginner

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   26/7/2014, 17:07

Μα εσυ μιλας για 5 χρονια και οχι για παντα!φυσικα κ μπορει να υπαρξει απλα εγω σ ειπα τι προτιμω
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   26/7/2014, 18:21

Όταν και αν χωρίσεις από την σχέση σου , θα σπάσει η φούσκα του "για πάντα"... Και μόνο η έννοια καθαυτή είναι απατηλή και κάτι που δεν θα πρεπε να μας επηρεάζει , κατ'εμέ..Θα γεράσουμε μαζί and so on... Αν μια σχέση σε ολοκληρώνει , μένεις και όπου πάει. Βάζοντας στεγανά και πιέσεις και άγχη θεωρώ οτι έτσι της βάζεις ημερομηνία λήξης και όχι το ανάποδο.
Αν από την άλλη κάθεσαι απλά επειδή φοβάσαι οτι δεν θα βρεις τίποτε άλλο ή για άλλους ψυχολογικούς λόγους κυνηγώντας το για πάντα , εντέλει δεν θα κερδίσεις τίποτε παραπάνω από καταπίεση..
Έχοντας πει όλα αυτά , να δηλώσω οτι εκτιμώ τις μακροχρόνιες σχέσεις και είναι πάντα ένας προσωπικός στόχος , χωρίς αυτό να σημαίνει όμως οτι καθόμαστε και να ανεχόμαστε τα πάντα για να είμαστε σε μία...Η ψυχική μας υγεία θεωρώ είναι πάνω από όλα :)
hypnotized
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   26/7/2014, 20:13

Treebeard δε σκοπευω να χωρισω.Περαν τουτου κ εμεις δε το πηγαμε με το ζορι 5 χρονια μονο του βγηκε.Κ αφου εχει τραβηξει τοσα χρονια θα θελα να τραβηξει κ για παντα.τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   26/7/2014, 20:21

Είναι λίγο άσχετο αυτό που θα πω, αλλά επικρατεί ευρέως σαν αντίληψη οτι όποιος αλλάζει συχνά συντρόφους, η σεξουαλική του επαφή συνεπάγεται οτι δεν χαρακτηρίζεται απο την εγγύτητα με το άλλο πρόσωπο, αλλά είναι μια πράξη όπου απουσιάζει το συναίσθημα, η τρυφερότητα. Αυτό φυσικά δεν ισχύει ας μην κοροιδευόμαστε...
people89
Forum Beginner
Forum Beginner

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   27/7/2014, 09:36

Ρε μαλάκα hypnotize εσυ δεν εισαι αυτος που κερατωσε τον δικο του και ενιωσε πως ετσι ανανεωσε την σχεση σου;Ποσο μαλακας και υποκριτης παιζει να σαι;
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   27/7/2014, 13:38

λελ. κερατώματα ακούω, ανανεώσεις σχέσεων ακούω. νάις.

επί του θέματος, όχι. δε βασανίζω το μυαλό μου με ημερομηνίες λήξεως και χρονικά κριτήρια. γιόλο.
James_
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Kalos
Αριθμός μηνυμάτων : 2680
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   27/7/2014, 15:38

Anyway,

Εγώ πιστεύω ότι λίγοι νέοι άνθρωποι (κάτω των 30) σκέφτονται το "για πάντα".. Οι περισσότερες σχέσεις που γίνονται σε αυτές τις ηλικίες δεν κρατάνε για πάντα! (Όχι ότι αυτό είναι κακό!)
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   27/7/2014, 16:51

...That escalated quickly...
Steven94
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 5755

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   27/7/2014, 17:58

Δεν νομίζω ότι υπάρχει το για πάντα...μου φαίνεται πολύ σαν έκφραση....
Caliginosus
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 503
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;   29/7/2014, 02:21

Δεν μπορεί κάποιος να προεξοφλεί μια σχέση ως παντοτινή, γιατί δεν είναι δυνατόν να γνωρίζει εξαρχής τι προσκόμματα θα συναντήσει και κατά πόσο θα τον ικανοποιήσει αυτή η σχέση. Πιστεύω ότι σημασία έχει να αναγνωρίζει εάν η σχέση έχει προοπτική εξέλιξης ή εάν πρόκειται για κάτι εφήμερο για το οποίο δεν αξίζει να επενδύσει τον χρόνο του. Το "για πάντα" μπορεί να προκύψει εάν όλα πάνε καλά, αλλά δεν αξίζει να αναλωνόμαστε στο εάν θα γίνει, γιατί μόνο ψυχολογικό βάρος δημιουργείται από αυτή την αγωνία.

Υπάρχει το "για πάντα" όταν ξεκινάς μια σχέση;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: