ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Φίλοι με προνόμια, αλλά...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
MidnightMan
Forum Newbie
Forum Newbie

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 22
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    7/5/2013, 21:14

Παράθεση :

Κοιταξε, βασικα δεν ειχε ημερομηνια ληξης! θα μπορουσατε ακομα να βρισκεστε, οπως βρισκοσασταν, αν δεν τον ειχες ερωτευθει! Αυτο ομως που λες ειναι λιγο "ανησυχητικο"! τι παει να πει δεν ηξερες οτι θα εχει ημερομηνια ληξης?! Εξαρχης δεν ξεκινησες μια επαφη με τον αλλον καθαρα σεξουαλικη χωρις δεσμευσεις?! Αρα τι απεριοριστη συνεχεια προσεμενες να ειχε? Μηπως εξαρχης αλλιως ειχες δει τα πραγματα ή ειχες μπει σ αυτον το "διακανονισμο" ως υποκαταστατο κατι αλλου, ελπιζοντας να εξελιχθει περισσοτερο? Γιατι μοιαζει σαν να μην ακριβως ειχες συνειδητοποιησει και το ειδος τη σχεσης που ειχατε!

Οπως σου ανεφεραν και τα παιδια, πρεπει να ξεκοψεις και να κανεις πραγματα που θες για να ξεχαστεις! Στη ζωη σου δεν μπορει να ειναι οπως θες, οποτε απο σενα θα εξαρτηθει αν μπορεις να τον εχεις με αλλη εννοια, συνειδητοποιωντας ομως την αλλη εννοια και οχι απλα με την κρυφη ελπιδα να αλλαξουν τα πραγματα! Κανε πραγματα, σκεψου με τον εαυτο σου, ανακαμψε και κανε γενικως ο,τι πιστευεις μπορει να σε ωφελησει και να σε κανει να αισθανθεις καλυτερα!

Καλησπέρα και πάλι.
Θα σου πω. 'Ηξερα τι ξεκινούσα, και το ξεκινούσα ακριβώς έτσι όπως το ήθελα. Δεν σου κρύβω ότι ήμουν πολύ διστακτικός. Με κέρδισε και έγινε ότι έγινε. Αλλά το πρόβλημα που μπερδεύει την όλη κατάσταση μάλλον είναι ότι πέρα από το ερωτικό κομμάτι ταιριάξαμε και σαν φίλοι. Γιατί όταν θέλεις κάποιον απλά και μόνο για να "χαλαρώνεις", τον ψάχνεις όταν έχεις αυτή την ανάγκη. Έτσι δεν είναι; Δεν τον ψάχνεις κάθε μέρα στο τηλέφωνο γιατί έχεις την ανάγκη να του μιλάς. Δεν περνάς όλη σου την ημέρα μαζί του.
Πιστεύεις ότι δεν πέφταμε για ύπνο αν δεν λέγαμε καληνύχτα; Και για να σε προλάβω, δεν το επιδίωξα εγώ αυτό. Δεν το σταμάτησα κιόλας. Μου άρεσε. Και επειδή μου άρεσε, το άφηνα να συμβαίνει και έφτασε αλλού. Τώρα θα μου πεις γιατί δεν έπιανες να του μιλήσεις για να καταλάβεις τι γίνεται...
Αν σου πω πόσες φορές προσπάθησα, θα φρικάρεις. Ήταν πολύ αργά. Μπορεί να σου ακουστεί πολύ γκομενίστικο ή ψεύτικο, αλλά κάθε φορά που έβλεπα τα μάτια του, ξεχνούσα τα πάντα. Απλά έτρεμα στην ιδέα μη χαλάσω κάτι.

Άκουγα φίλους, γνωστούς, να λένε ο τάδε μου ράγισε την καρδία, δεν την παλεύω και άλλα διάφορα... Και τους κορόιδευα. Τους κορόιδευα γιατί μου φαινόταν μια υπερβολική παρομοίωση (ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό). Τώρα όμως που νιώθω το ίδιο πράγμα, καταλαβαίνω τι εννοούσαν. Αυτό το κενό που υπάρχει, δεν περιγράφεται με τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
celestial
Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    7/5/2013, 21:18

υπομονή φίλε.. ο χρόνος μόνο γιατρεύει τέτοιες καταστάσεις σε συνδυασμό με νέες γνωριμίες όταν νιώθεις έτοιμος αν τις κάνεις. ευτυχώς η δυστυχώς αυτές οι καταστάσεις σχεδόν πάντα καταλήγουν με τον ένα υπό.

Σπόιλερ:

Forum Newbie

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    11/6/2013, 11:46

Καλημέρα...
Βλέπω την ημερομηνία που είχα ξεκινήσει αυτό το πόστ και παρατηρώ ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα μέσα μου.
Έχω ξαναμιλήσει με το παιδί, έχουμε συζητήσει πολύ. Πόσο πολύ δεν φαντάζεστε.
Μου έχει δώσει να καταλάβω ότι είναι έτσι. Ότι δηλαδή θέλει να έχει "φίλους" με τους οποίους να περνάει καλά. Δεν βάζει ούτε θα μπορούσε να βάλει ποτέ συναίσθημα μέσα σε αυτό. Τα έχει τόσο καλά στο κεφάλι του, που σχεδόν με αρρωσταίνει - μου την δίνει που δεν βλέπω κι εγώ έτσι τα πράγματα.
Μου είπε ότι με καταλαβαίνει, ότι είναι λογικά τα συναισθήματά μου αλλά δεν μπορεί να κάνει κάτι. Με έπιασε από το πρόσωπο, με κοίταξε στα μάτια και μου είπε "Προχώρα - ΖΗΣΕ ρε γαμώτο, δέξου το, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ". Μου πρότεινε μέχρι και να μου γνωρίσει ένα παιδί γιατί λέει μόνο έτσι θα ξεκολλήσω... Αισθάνθηκα σαν ζώο εκείνη τη στιγμή. Η φάση είναι ότι το έκανα, δηλαδή γνώρισα κάποιον και κανόνισα φάση μαζί του μόνο και μόνο για να δω αν δουλεύει. Χθες έγινε αυτό. Και δούλεψε για λίγο... Μετά ήμουν μια χαρά και χαλαρός. Σήμερα, όμως που ξύπνησα, πάλι τα ίδια...

Δεν ξέρω, έχω φτάσει σε σημείο να πιστεύω ότι πρέπει να με δει κάποιος γιατρός :p
kosths
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Αθηνα,Νικαια
Αριθμός μηνυμάτων : 704
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    11/6/2013, 13:01

Λοιπον νομιζω οτι ισως σε βοηθησει η αποψη ενος ανθρωπου που ειχε μια παρομοια εμπειρια(ως προς ενα σημειο μονο βεβαια).
Κατ'αρχας να ξεκαθαρισουμε οτι εσυ τον ερωτευτηκες και μαλιστα οτι ερωτευτηκες τον εντελως αναξιο ανθρωπο.Και θελω να το τονισω αυτο:τετοιοι ανθρωποι ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ! Για εμενα αυτοι οι ανθρωποι ειναι απλα ενα επιπεδο πανω απο το ζωο,ισως και στο επιπεδο του ζωου,εαν γενικα εχουν επιλεξει απλα να π**** με τους παντες και να μην δεσμευονται συναισθηματικα απεναντι σε καποιους αλλους.Βαλε τον εγωισμο σου μπροστα,δες την αληθεια κα πες "οχι ρε φιλε δεν μου αξιζε,ηταν ενα ορθιο ζωο που απλα ειχε κ***ες"

Τωρα εγω θελω κυριως να σ απαντησω στο σημειο που λες,πώς γινεται να γυρναει ο αλλος ξαφνικα και να μεταστεφεται τοσο πολυ,που να εξαφανιζεται απο την ζωη σου ενω μολις χθες ησασταν αγκαλια.Θα σου πω μονο οτι εμενα κατι τετοιο μου συνεβη με ανθρωπο που οχι μονο ημασταν φουλ ερωτευμενοι,αλλα ειχαμε και κανονικη σχεση για πανω απο μισο χρονο!! Ξαφνικα χωρισαμε και απλα δεν ξαναμιλησαμε σχεδον ποτε,γιναμε πρακτικα αγνωστοι,απο την μια μερα στην αλλη! Ναι,ειναι απιστευτη η σκληροτητα που μπορουν να επιδειξουν οι ανθρωποι σημερα.Ημουν κ εγω στην θεση σου για πααααααααααρα πολυ καιρο.Ομως να σου πω κατι?? Η επομενη μου σχεση ηταν αυτη που μου διδαξε πολλα και που μου απεδειξε οτι "παντα μπορεις καλυτερα"
Ξερω παρα πολυ καλα οτι δεν θα σε πεισω ως δια μαγειας με τα λογια μου.Απλα κρατα κατα νου αυτο: ολα ξεκινανε απο μεσα μας.Παρε εσυ την αποφαση να προχωρησεις και ο χρονος θα ερθει να το ολοκληρωσει!
Και αν μη τι αλλο,ολα ειναι εμπειριες μωρε....αυτα μας διαμορφωνουν και μας κανουν να βελτιωνουμε τα κριτηρια μας για τις επομενες μας επιλογες.
Αυτα απο εναν,περιπου,ομοιοπαθουντα
MidnightMan
Forum Newbie
Forum Newbie

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    11/6/2013, 13:05

Πώς θα πω ότι ήταν ένα όρθιο ζώο από τη στιγμή που ακόμα και τώρα να δω τα μάτια του, θα χαμογελάσει η ψυχή μου...? Μου έφτανε μέχρι κι αυτό...
(τελικά είμαι ένας γλυκανάλατος ρομαντικός βλάκας)
kosths
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Αθηνα,Νικαια
Αριθμός μηνυμάτων : 704
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    11/6/2013, 14:20

Oταν θα σκεφτεις οτι πρακτικα αυτος δν ηθελε εσενα,τον Γιωργο/Κωστα/Γιαννη/Πετρο (οπως σε λενε τεσπα) αλλα μονο καποια συγκεκριμενα σημεια σου.Και οτι αυτα θελει απο ολους τους ανθρωπους που του αρεσουν και οχι μονο απο σενα.
MidnightMan
Forum Newbie
Forum Newbie

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    11/7/2013, 00:04

Ρε μαμώτο, το προσπαθώ...!! Τι κόλλημα και αυτό Θεέ μου... Δεν είμαι εγώ για τέτοια πράγματα... Αν μου έλεγες πριν κανα χρόνο ότι θα μυξοκλαίω (καλά, βάζω και λίγη σάλτσα) για κάποιον άνθρωπο που μου συμπεριφέρθηκε έτσι, θα γελούσα πέρα για πέρα σατανικά...

Σήμερα με πήρε τηλέφωνο μετά από καιρό και μιλούσαμε σαν φίλοι..
Δεν παρέλειψε να μου πει ότι από τη στιγμή που σταματήσαμε δεν έχει σταματήσει στιγμή να γνωρίζει νέα άτομα και να αποκτά νέες ερωτικές εμπειρίες. Εγώ, βέβαια, στο ύψος μου, δεν άφησα να φανεί τίποτα.

Αλλά πώς μπορεί να το κάνει αυτό ένας άνθρωπος από τη στιγμή που... ξέρει;
Υάκινθος
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 123
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    11/7/2013, 14:40

Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι είναι ευαίσθητοι και κάποιοι άλλοι είναι αναίσθητοι.
Ή δεν δίνουν την ίδια σημασία στα συναισθήματα...
Μήπως να προχωρήσεις παρακάτω και να το πάρεις απόφαση ότι για το δικό σου καλό δεν σου αξίζει όλο αυτό;

MidnightMan
Forum Newbie
Forum Newbie

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    11/7/2013, 16:19

To "μήπως" έχει σίγουρα την έννοια του "πρέπει", Υάκινθε, αλλά υπάρχει και το θέμα του "θέλω".
Ώρες ώρες αηδιάζω με τον ίδιο μου τον εαυτό και το κόλλημα που έχει φάει. Ξέρεις κάτι, τον είχα πλάσει ώς τον Θεό μέσα στο κεφάλι μου... Ήμουν έτοιμος να ορμήξω σε οποιονδήποτε άνθρωπο τον πείραζε. Αλλά τελικά αυτή τη στιγμή αναρωτιέμαι αν είναι αυτό που έβλεπα ή αυτό που ήθελα να βλέπω.
Μου λες να προχωρήσω. Πώς είναι δυνατόν να προχωρήσεις από τη στιγμή που το ιδανικότερο (στο κεφάλι σου και μόνο) σε απογοητεύει τόσο; Γιατί να ξανα εμπιστευτώ άνθρωπο;
pseudonym
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Hellas
Αριθμός μηνυμάτων : 122

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    11/7/2013, 19:05

Giati, an einai opws ta les, den yparxei thema empistosynhs alla asymfwnias. Den vlepw pws prodwse thn empistosynh sou. Afeterou, otan to "idaniko" apogohteyei, aplws den einai idaniko. Triton, den yparxei idaniko, yparxei ayto poy mas tairiazei, tetarton giati kathe enas einai diaforetikos. Kapoios stamataei na prospathei otan den exei thn oreksh na psaksei gia kati neo/diaforetiko, an thn exei, to mono sigouro einai oti to diaforetiko apo auto pou o idios synanthse kai den tou arese, yparxei. To an tha to vrei den einai dedomeno, alla to "giati na ksana empisteutw/psaksw" einai paralogo otan vasizetai se mia ftiaxth apo emas tous idious elleipsh.
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    12/7/2013, 00:40

Πότε πρόλαβες να εμπιστευτείς τον άλλο ρε συ, πόσο καιρό τον ήξερες; Η ιστορία σου μου θυμίζει λιγάκι εφηβικούς έρωτες, πρώτους δηλαδή έρωτες, όπου τρώμε διάφορα κολλήματα, προβαίνουμε σε υπερβολές -αν το εξετάσεις μετά από πολύ καιρό το θέμα- και παρασυρόμαστε από τον ενθουσιασμό.

Σαφώς και πρέπει να προχωρήσεις παρακάτω και να μη ζεις με ένα "φαντασμα" από το παρελθόν. Τουλάχιστον από αυτή την κατάσταση "κάτι έμαθες", ωρίμασες (?).  Και μη τα βάζεις με τον εαυτό σου. Η φύση των ανθρωπινων σχέσεων είναι τέτοια, περίπλοκη. Στο χέρι σου είναι να εκλογικεύσεις/συνειδητοποιήσεις την κατάσταση και να προχωρησεις παρακατω.

Forum Newbie
Forum Newbie

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    12/7/2013, 11:21

monster έγραψε:
Πότε πρόλαβες να εμπιστευτείς τον άλλο ρε συ, πόσο καιρό τον ήξερες;

8 μήνες, κάθε μέρα μαζί. Λίγο είναι;
Origami
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1971
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    12/7/2013, 13:44

Μη το κανεις αυτο στον εαυτο σου! σταματα! εισαι 26 χρόνων και κολοσκας για κατι που στην ουσια δεν υπηρξε ποτε? δεν μπορω να σε βλεπω να ταλαιπωρησε! Ναι, καταλαβαινω το πως νιωθεις, ναι, καταλαβαινω οτι ηταν και ειναι σημαντικος ανθρωπος στην ζωη σου αλλα βλεπεις? τελειωσε! Τον ερωτευτηκες και ειναι λογικο απο την στιγμη που περνουσες τοσες μερες-ωρες συνεχεια μαζι. Οπως ειπες και εσυ, ανθρωπος εισαι, εχεις συναισθηματα αλλα στο ειχε ξεκαθαρησει απο την αρχη. Το μονο που καταφερνεις αυτη την στιγμη ειναι να μενεις στασιμος στην ζωη σου, κοιταζοντας το παρελθον σου ενω υπαρχουν τοσοι αντρες που μπορει να θελουν να χτισουν κατι μαζι σου. Εισαι θολωμενος! Οπως ειπαν και τα παιδια, βγες... Κανε ρανε, γνωρισε κοσμο περνα καλα ρε γαμωτο! Δεν ειναι τοσο ευκολο να το ξεχασεις αλλα δεν υπαρχει αλλη επιλογη! Μην περιμενεις να δεις μυνημα που να λεει οτι τελικα σε θελει. Αυτος την ζωη του και εσυ την δικια σου! Να μην σε ανυσηχει αν θα χαμογελαει ή αν θα ειναι καλα γιατι ειναι σιγουρο πως θα το κανει. Μπορει το ιδιο να θελει και για σενα...

Συγγνωμη για τον τροπο μου αλλα δεν αξιζει ρε γαμωτο! Γιατι δεν το καταλαβαινεις? Εκτιμα λιγο τον εαυτο σου και πες απο μεσα σου οτι αξιζεις κατι καλυτερο! Βγες εξω με ενα χαμογελο επιτελους. Σαρεσει να σε βλεπεις σε αυτη την κατασταση? Πφφφ...

Σκεψου αυτο που ζεις, πως θα ειναι σε εναν χρονο & γελα!
toutifrutti
Forum God
Forum God

Περιοχή : Venus
Αριθμός μηνυμάτων : 7354
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    12/7/2013, 16:02

συμφωνω 100% με τον απο πανω! ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ! GET OVER IT AND MOVE ON! ακουγομαι καπως αλλα αφου δεν σε θελει? τι να του κανουμε,μαγια?? κακο στον εαυτο σου κανεις καμαρι μου!
toutifrutti
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    13/7/2013, 00:41

ειναι κακο να ζητησεις απο ενα ατομο το οποιο δεν ξερεις και πολυ καλα αλλα βρισκεις αφορητα σεξυ να κανετε σεξ? χωρις να σου μπει η ταμπελα ' τσουλακι '......
MidnightMan
Forum Newbie
Forum Newbie

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    13/7/2013, 02:06

Παιδιά στα λόγια όλα εύκολα είναι...
Ίσως τα βλέπω κι εγώ πολύ δραματικά τα πράγματα, δεν ξέρω...
Απλά έτσι τα νιώθω.
toutifrutti
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    13/7/2013, 05:13

εγω σε νιωθω! ειχα κολλησει με ατομο που δεν μου ελεγε καν γεια 2.5 χρονια! ηταν και στρειτ! δεν ειμαι καθολου του τυπου...ο ερωτας με ερωτα περνα αλλα στο συνηστω στη περιπτωση σου! βγες,διασκεδασε,γνωρισε κοσμο,κανε σεξ!
MidnightMan
Forum Newbie
Forum Newbie

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    9/8/2013, 12:46

Καλησπέρα.
Ξέρω ότι δεν σας νοιάζει, αλλά εγώ θα τα γράψω :p

Το παιδί αυτό, λοιπόν, πριν μερικές εβδομάδες άρχισε να επικοινωνεί πάλι μαζί μου. Με έψαξε και με βρήκε. Με βρήκε για να μου πει τι; Ότι κάθε μέρα είναι με άλλον και είναι πολύ καλά γι΄αυτό. Με προέτρεψε να κάνω το ίδιο, γιατί όπως λέει αυτό είναι ζωή!
Την περασμένη εβδομάδα μου έστελνε μηνύματα κάθε μέρα, καλημέρα, καληνύχτα, και τα σχετικά, όπως ήμασταν παλιά. Δεν σας κρύβω ότι αν και το είχα...κοιμήσει μέσα μου, άρχισα πάλι να έχω ελπίδες, αλλά δεν άφησα ποτέ να φανεί κάτι.
Προχθές με πήρε τηλέφωνο και μου έλεγε ότι νιώθει υποκριτής επειδή δεν ξέρει κανείς γι΄αυτόν και κοροϊδεύει όλους του τους φίλους. Μετά συνέχισε λέγοντας πόσο του έχει λείψει το ότι ήμασταν μαζί.
Την ίδια στιγμή ήταν μέσα στο site γνωριμιών που γνωριστήκαμε και έστελνε μηνύματα σε ένα προφίλ. Για κακή του τύχη το προφίλ αυτό ήμουν εγώ αλλά δεν το ήξερε. (το έφτιαξα πολύ πρόσφατα, είχα διαγράψει το άλλο όσο ήμασταν μαζί). Είπα να του κάνω πλάκα μέχρι τη στιγμή που άρχισα να διαβάζω από αυτόν εντελώς διαφορετικά πράγματα από αυτά που είχε πει σε εμένα πριν με γνωρίσει. Τότε έλεγε σε εμένα ότι γενικά φοβάται την όλη κατάσταση, ότι δεν θέλει να έχει σχέση με τους ανθρώπους σε τέτοια site και άλλα διάφορα. Κι αυτό ήταν που με έκανε να τον γνωρίσω. Τώρα έλεγε ότι θέλει να έχει εμπειρίες, αυτό ήθελε πάντα, και αυτό κάνει.
Μετά από αυτό, κατάλαβα 2 πράγματα. Ή ότι εγώ είμαι μεγάλος βλάκας ή εκείνος  παραμυθάς στα όρια του επικίνδυνου. Αποφάσισα να κόψω εγώ αυτή τη φορά κάθε επικοινωνία μαζί του. Χθες με έπαιρνε τηλέφωνα, έστελνε μηνύματα, δεν απάντησα σε τίποτα. Ελπίζω να τα καταφέρω και να συνεχίσω έτσι, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα στείλει ένα μήνυμα στο οποίο θα κλαίγεται και θα με κάνει να αισθανθώ τύψεις, ώστε να απαντήσω. Το έχει ξανακάνει.
Ξέρει το χαρακτήρα μου και είναι σίγουρος ότι μπορεί να έχει επιρροή πάνω μου.
Huntington
Forum Regular
Forum Regular

Αριθμός μηνυμάτων : 435
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    9/8/2013, 16:53

Καιρός ήταν μάλλον! Σεβάσου τον εαυτό σου τουλάχιστον.
Origami
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1971
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    18/8/2013, 01:19

Πρωτον, μας νοιαζει.

Δευτερον, σου κανει ψυχολογικο πολεμο και εσυ καθεσαι και σκεφτεσαι οτι θα λυγισεις και θα του στειλεις μηνυμα? δηλαδη τι? Μεχρι να τελειωσει εντελως το θεμα με τον τυπο, θα σου συμπεριφερεται με αυτον τον τροπο. Θα νιωθεις τυψεις μετα και θα στελνεις μηνυμα. Αυτη η κατασταση θα τραβηξει εαν δεν το αποτρεψεις εσυ. Εισαι ευαλωτος και το καταλαβαινει. Τελος παντων, ελπιζω να κρατησεις το κεφαλι ψηλα και να μην του στειλεις πισω οσο χαλια σε κανει να νιωσεις.

Forum Newbie
Forum Newbie

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    24/8/2013, 12:42

Καλησπέρα και πάλι.

Όλο αυτό το οποίο ζω, μου μοιάζει με κακογραμμένο σενάριο επιστημονικής φαντασίας, αλλά, δυστυχώς, είναι πραγματικότητα.

Έτυχε να γνωρίσω ένα παιδί. Μιλούσαμε αρκετά για διάφορα θέματα και κάποια στιγμή φτάσαμε και στα πιο προσωπικά. Για να μη γίνομαι κουραστικός, θα μπω κατευθείαν στο ψητό. Δεν ξέρω αν ο κόσμος είναι μικρός, η ο άλλος έχει πάει με όλους, το θέμα είναι ότι το παλικάρι που γνώρισα ήταν γνωστός με τον πρώην μου. Βασικά όχι μόνο γνωστός, αλλά "έπαιζαν" μαζί όσο εγώ ήμουν σε αποκλειστικότητα με τον άλλον.

Πριν λίγο καιρό πίστευα ότι δεν θέλει το κακό μου γιατί ίσως κάποια στιγμή ένιωσε όπως εγώ, αλλά τώρα βλέπω ότι όχι απλά δεν ένιωσε αλλά έβγαζε τόση κακία απέναντί μου σα να ήμουν ο χειρότερος εχθρός του.

Όταν τα έμαθα, πήγα τον βρήκα και του είπα τι έχει συμβεί. Τα αρνήθηκε όλα λέγοντας ότι το παλικάρι προσπαθεί να τον διαβάλει. Με τι όφελος; Ούτε ο ίδιος δεν ήξερε να απαντήσει. Μέσα στη συζήτηση δεν παρέλειψε να μου πει ότι με αυτό το παιδί είχε περάσει 2 καταπληκτικές ημέρες την περασμένη εβδομάδα και έμπαινε σε πιπεράτες λεπτομέρειες. Όσο του ζητούσα να σταματήσει, τόσο συνέχιζε να περιγράφει. Δεν το έχω ξαναζήσει αυτό.

Έχω φρικάρει με τη ζωή μου, έχω φρικάρει με τους ανθρώπους...
Θέλω τόσο πολύ να ξεφύγω αλλά δεν μπορώ να ξεπεράσω την κακία αυτού του ανθρώπου απέναντι στο πρόσωπό μου. Τι κακό μπορεί να έχω κάνει για να αξίζω όλο αυτό;
TeNtEn
Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : athens
Αριθμός μηνυμάτων : 67
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    24/8/2013, 13:03

μήπως τον έβαλε να σε πλησιάσει ο πρώην σου επίτηδες;;;
Huntington
Forum Regular
Forum Regular

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    24/8/2013, 14:11

MidnightMan έγραψε:

Όταν τα έμαθα, πήγα τον βρήκα...
TeNtEn
Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : athens
Αριθμός μηνυμάτων : 67
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    24/8/2013, 14:20

σωστά τώρα το κατάλαβα....δικό μου λάθος συγνώμη!!! 
Huntington
Forum Regular
Forum Regular

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φίλοι με προνόμια, αλλά...    24/8/2013, 16:03

Η αλήθεια είναι οτι το έγραψα για τον midnight! Οτι πάει ο ίδιος και τον βρίσκει αντι να το αφήσει ήσυχο το όλο θέμα.

Φίλοι με προνόμια, αλλά...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: